Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  38    40    42  ..  52
Autor: Předmět: Podniky, akcie, REITs
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 16-4-2021 v 11:42


Luštig.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 16-4-2021 v 12:49


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Luštig.


Nein, das ist mein voller Ernst:

https://www.n-tv.de/politik/Soeder-bestellt-Sputnik-V-auf-ei...




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 20-4-2021 v 20:29


Dnes výplach u tabakových firem :( BAT pokles dnes -8,60% to je nějak moc, v Americe chtěji snížit nikotin v cigaretách, jaký to může mít vliv na ceny akcie BAT v delším horizontu? Nepropadne to o mnoho desítek %? Má cenu přikupovat po poklesu dejme tomu o 30%?

Dnes mi muj fond padá více jak FTSE 100, mam jen 7ks z FTSE (BP,VODI, TCO0, UNVB, BAT,NGG,BHP)
další v hledáčku: imperial brands, SSE, Legal a General, GSK, HSBC, RIO

Asi by mohlo moje potrfolio na konci roku vypadat takto:

British American Tobacco p.l.c. váha 8% nepřikoupit
Vodafone Group Plc váha 12% přikoupit
SSE plc váha 12% nový nákup
HSBC Holdings plc váha 7,5% nový nákup
Unilever PLC váha 12% přikoupit
Tesco PLC váha 12% přikoupit
National Grid plc váha 10% přikoupit
BHP Group váha 10% přikoupit
BP p.l.c. váha 9% lehce prikoupit nebo nepřikoupit
GlaxoSmithKline plc váha 7,5% nový nákup
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-4-2021 v 16:51


Máte nyní v hledáčku nějaký podnik? Přijde mě že ocenění je plus minus ferove u řady podniků, ale tedy žádný moc výhodný nákup nevidím.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-4-2021 v 19:27


Citace: Původně zaslal: arkyn  
Máte nyní v hledáčku nějaký podnik? Přijde mě že ocenění je plus minus ferove u řady podniků, ale tedy žádný moc výhodný nákup nevidím.

Tento týden jsem nakoupil těžaře zlata Gold Fields Limited (GFI) a Canadian Solar Inc. (CSIQ). Bylo to v menším objemu a spíš pro diverzifikaci, ale zároveň i tak trochu z nedostatku jiných příležitostí.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-4-2021 v 09:12


P.S. Co se týče nedostatku příležitostí, tak to není pravda po přepočtení cen na CZK. USD je o 20% levnější než v době nejlepších cen akcií na přelomu března a dubna loňského roku a v tomto kontextu jsme někde jinde než investoři v domácí měně (platí pro USD, nikoli pro Euro). Po nevýhodě znehodnocení investic vlivem kurzu měny v uplynulém roce nastává nyní opačný efekt.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 24-4-2021 v 11:24


Jo jo je fakt, ze s nákupy z loňského roku už jsem dávno nad průměrnou cenou, ale díky kurzu ještě stále v minusu.
Jinak já dokupuju Abbvie, teď jsem po těch negativních zprávách přidal Altrii a v pátek otevřel pozici Kimberly Clark.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


thumbup.gif Zasláno 24-4-2021 v 11:50
BUY AND HOLD FOREVER!


Citace: Původně zaslal: r626  

Jinak já dokupuju Abbvie, teď jsem po těch negativních zprávách přidal Altrii a v pátek otevřel pozici Kimberly Clark.


Také mám tyto tři akcie ve svém portfoliu. Nikdy je neprodám a nevybírám dividendy celý svůj život. Pokud zemřu v 96 letech, můj syn zdědí podíly.





Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-4-2021 v 17:08



Velice nerozumné je kupovat 10x nebo 50x předražené akcie.
Dříve než koupíte první akcii v životě, měli byste přečíst knihu Inteligentní Investor - Ben Graham
a nejlépe ten levný český výtažek Naučte se Investovat - Daniel Gladiš.
Pak byste věděli, že 1949 bylo inteligentní kupovat akcie s P/B pod 1,5.
A pokud dnes po 72 letech to má být modernizováno tak :post: Nekupovat akcie s P/B 5 nebo víc.
Já kupuju jen akcie s P/B pod 3, protože jsem měl předražené akcie na kontě už během krachu 2000-2003.
Ale vy jste asi akcie neměli během krachu 2000-2003 a tak jste schopni koupit akcie
:post: s P/B 15 = 10x předražené :grind: pro Grahama,
jste schopni koupit akcie
:post: s P/B 30 = 20x předražené :grind: pro Grahama
jste schopni koupit akcie
:post: s P/B 150 a s P/B N/A = negativním P/B (McDonald's) = 100x předražené :grind: pro Grahama.
:( Vy se na ocenění akcií asi nedíváte a je vám jedno, zda koupíte akcii
:( s P/B 1 nebo P/B 50 :grind: P/S 1 nebo P/S 50 :grind: P/E 10 nebo P/E 500 :grind:

Abbvie má P/B 15 = 10x předražená akcie pro Grahama, 5x předražená pro mne
:post: https://finance.yahoo.com/quote/ABBV/key-statistics
Altria má P/B 31 = 20x předražená akcie pro Grahama, 10x předražená pro mne
:post: https://finance.yahoo.com/quote/MO/key-statistics
Kimberly Clark má P/B 71 = 47x předražená akcie pro Grahama, 24x předražená pro mne
:post: https://finance.yahoo.com/quote/KMB/key-statistics

Corning.jpg - 72kB Tak dopadnete s předraženými akciemi. Budete muset po krachu levně přikoupit, abyste se dostali do plus.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 29-4-2021 v 09:08


Normální akcie ''ordinary share'' by měla mít stejné poměry P/E P/B P/S jako certifikát na akcii ADR, i když jeden certifikát obsahuje někdy 2 akcie. Jestli Finance.Yahoo ukazuje několikrát jiné hodnoty než Morningstar.com, tak ve výpočtu byla chybně použita cena akcie nebo cena firmy v dolarech, ale tržba, zisk, účetní hodnota nebo vlastní kapitál v čínských juanech, nebo v domácí měně zahraniční firmy. Anebo člověk musí dělat průměr z několika prolhaných webstránek = vypočítat průměrnou lež.  
Nio Inc. = Čína. Morningstar: P/S 19, P/B 16. Finance.Yahoo: P/S 4.1, P/B 2.3. Srandovní česko-slovensko-americká webstránka Finviz.com ukazuje pro ordinary share Nio Inc. P/S 25, P/B 13. Gurufocus.com P/S 21, P/B 15.
Nekupovat! Nio akcie nebo ADR jsou extrémně předražené. Já věřím, že Morningstar by měl stejné a pravdivé údaje pro ordinary share jako pro ADR. Yahoo plete dolary s juany a Finviz si dělá srandu ze spekulantů a z mládeže.
:post: https://www.morningstar.com/stocks/xnys/nio/quote
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 8-5-2021 v 21:03


Patrick Pouyanné, šéf TOTAL, je velmi optimistický:
https://www.youtube.com/watch?v=jkd6YxL8ZkQ




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-5-2021 v 10:03


Novinky u ATT
Probíhá dohoda mezi ATT a Discovery o vzniku nové streamingové firmy ,která bude obsahovat HBO,CNN ,WarnerBross+Animal Planet a discovery chanel.

https://www.bbc.com/news/business-57139433

https://finance.yahoo.com/news/t-merging-media-assets-discov...

Under the terms, AT&T would receive $43 billion in a combination of cash, debt securities, and WarnerMedia's retention of certain debt. AT&T's shareholders would receive stock representing 71% of the new company, while Discovery shareholders would own 29% of the new company.




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 17-5-2021 v 12:06


Citace: Původně zaslal: TomasV  
Novinky u ATT
Probíhá dohoda mezi ATT a Discovery o vzniku nové streamingové firmy ,která bude obsahovat HBO,CNN ,WarnerBross+Animal Planet a discovery chanel.

https://www.bbc.com/news/business-57139433

Zajímavá zpráva
The merger would create a new business that would be separate from AT&T and could be valued at $150bn, including debt, the Financial Times reported.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-5-2021 v 15:19


Citace: Původně zaslal: Mindoro  
Citace: Původně zaslal: TomasV  
Novinky u ATT
Probíhá dohoda mezi ATT a Discovery o vzniku nové streamingové firmy ,která bude obsahovat HBO,CNN ,WarnerBross+Animal Planet a discovery chanel.

https://www.bbc.com/news/business-57139433

Zajímavá zpráva
The merger would create a new business that would be separate from AT&T and could be valued at $150bn, including debt, the Financial Times reported.


Vypadá to, že se to celé ztransformuje do 2 firem. AT&T kde zůstanou dráty a připojení a druhé firmy kde bude obsah. Jelikož k sobě budou mít vznikem hodně blízko, možná i částečně propojené, tak předpokládám že budou spolupracovat a pro zákazníky AT&T bude ten obsah dobře dostupný.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 28-5-2021 v 07:27


Exxon Mobil Corp.
Tento týden sesadili akcioví investoři dva ředitele společnost Exxon Mobil, kteří si podle nich dost neuvědomovali důležitost změny klimatu.
Exxon loni zažil strašlivý rok, poprvé po čtyřech dekádách skončil v červených číslech, jeho dluh rostl o dvě pětiny a jeho akcie byly vyřazeny z indexu Dow Jones.
Exxon si nevšiml, že investiční komunita slyší na otázky změn klimatu.
Největší akcionáři Exxonu – BlackRock, Vanguard Group a State Street Corp. jsou členy iniciativy, která podporuje snížení emisí skleníkových plynů do roku 2050 na nulu.
Dividendový výnos dosahoval během pandemie 10%. Když dluh Exxonu narostl loni na 69 miliard, začalo to dividendu ohrožovat.
Ocenění akcie dnes :post: https://www.morningstar.com/stocks/xnys/xom/quote
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-5-2021 v 08:02


Žalobě za poškozování globálního klimatu čelí i firma Shell. Pokud by ekologická organizace Milieudefensie uspěla bude to mít vliv nejen na nezvýšení dividendy u Shell, ale dá se předpokládat i pokračování žalob na další firmy, což bude akcionáře poškozovat. Já jsem redukoval akcie firmy Shell a BP na polovinu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 28-5-2021 v 09:01


Já bych přikoupil R.D.Shell.
A také bych začal nakupovat poprvé Exxon Mobil, když je nyní levný.
Exxon Mobil P/S 1.4, P/B 1.6, dividenda 5,9% :exclamation:
:post: https://www.morningstar.com/stocks/xnys/xom/quote
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-5-2021 v 10:27


JÁ uvažuji o navýšení podílu v GAZPROMu. Američané už Nordstream 2 nebojkotují, protože by poškodili Německo a další státy, které budou muset při snižování emisí přistoupit na výrobu elektřiny ze zemního plynu, z čehož bude nejvíc profitovat Gazprom.
Na koupi Gazpromu mi nejvíc vadí, že si ředěním zkazím nákupku. Gazprom má letos trvale vzestupnou křivku, ale je pořád levný. Nemusím mít Rusy rád, stačí když pracují na akceleraci akumulovaných životních zdrojů.
Co se týče snižování emisí, tak v tom vidím časovanou bombu zejména v Polsku, kde budou muset přistupovat k zavírání šachet a uhelných elektráren. Horníci tam jsou násobně militantnější než u nás. Navíc ze zpráv je zřejmé, že Poláci nemají plán, jak tyto zdroje nahradit a počítají s různými úlevami, které však díky čerpaným dotacím z EU nedostanou. Pokud nechtějí brát plyn z Ruska, budou zřejmě muset dovážet zkapalněný plyn po moři, což se jim prodraží.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 28-5-2021 v 11:31


Citace: Původně zaslal: Wiki  
Žalobě za poškozování globálního klimatu čelí i firma Shell. Pokud by ekologická organizace Milieudefensie uspěla bude to mít vliv nejen na nezvýšení dividendy u Shell, ale dá se předpokládat i pokračování žalob na další firmy, což bude akcionáře poškozovat. Já jsem redukoval akcie firmy Shell a BP na polovinu.


Noise.
-> Buy and hold forever!

@Pan Ladislav: Mantener para siempre solamente por los dividendos.




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 1-6-2021 v 16:03


Dnes jsem proved nákup akcií Imperial Brands PLC 127ks, ITB ticker na Xetra na místo prvoplánované spekulativní investici Cresco Labs na Xetra ticker 6CQ, ale byl jsem odmitnut trhem (zkoušel jsem to koupit aspon 5x) a nešlo to, tak jsem koupil cigarety:(

moje ptf:

35455 (2).jpeg - 80kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vyky
Junior Member
**




Příspěvků: 24
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 1-6-2021 v 16:13


Tuto hlášku to hlásí, když jdete na dřeň ve financích a nevýjde to na kusy v poměru k zůstatku a poplatku.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 8-6-2021 v 09:05


Korejská akcie Coupang Inc. = CPNG, která tvoří 47% portfolia spekulanta Lee Ainsle, je pro nás nezajímavá.
P/E nagativní, P/B 20, P/S 4.8, dividendový výnos 0%.
Ale možná že někdo věří na vznik nového Amazonu v jižní Koreji.
:( V malém množství koupili akcii Coupang v prvním letošním kvartále i spekulanti Bill Gates, Chris Davis, Mario Gabelli, Ron Baron :( A už se vezou z kopce dolů.
:( https://www.gurufocus.com/stock/CPNG/guru-trades?search=coup...

Coupang.png - 16kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 8-6-2021 v 17:53


747% za 3 pracovní dny, pátek, pondělí, úterý 8.6.2021 udělala německá, nejprve penny stock Windeln.de
Mládež se domluvila v internetu, že při zvýšení počtu dovolených dětí ze 2 na 3 v Číně budou potřeba německé plenky Windeln.
Já bych řekl, už je pozdě, růst je ukončen.
https://www.comdirect.de/inf/aktien/DE000WNDL201?ID_NOTATION...

windeln-de.png - 14kB Windeln.de
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 11-6-2021 v 03:23


Lidé v Čechách zapomněli na české akcie za 10 miliard korun z privatizace.
V evidenci centrálního depozitáře zůstává 750 tisíc nezařazených majetkových účtů, na něž jejich vlastníci zapomněli. Hodnotné akcie z nich obsahuje až 200 tisíc majetkových účtů. Třetina z tohoto počtu je vedená na vlastníky, kteří už nežijí.
Nová služba https://www.zapomenutemiliardy.cz/ :punk: zahrnuje ověření vlastnictví akcií či nároků z dividend, stejně jako možnost akcie zpeněžit. Pro zájemce je služba bezplatná do chvíle, než mu případně objevíme hodnotné akcie. Až v takovém případě si pak firma naúčtuje poplatek, který se podle typu akcií pohybuje mezi 8 až 15 procenty z tržní hodnoty. Nálezné za nárokované dividendy a další pohledávky je vždy 10 procent.
Zdroj: https://www.penize.cz/akcie/426906-nemate-akcie-z-kuponovky-...

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 18-6-2021 v 18:09


Rád bych si přečet názor diskutujících na akcii IEP z Nasdaq (Icahn Enterprises L.P.) cena okolo 55usd/ks. Píšou na yahoo yeld okolo 15%.

Revenue a earnings 19 a 21 klesající ale poslední dvě čtvrtletí trochu lepší. Rating strong buy 1. a zároven redukovat dle yahoo finance.

Jak je na tom jejich byznis, dá se očekávat ziskovost? Jak je udržitelná ta divi? Jak je to s jejím PS, PB,PC,peg a zadlužením?

Má cenu to koupit na divi?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  38    40    42  ..  52

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 3.4% - SQL: 96.6%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: