Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  48    50    52
Autor: Předmět: Podniky, akcie, REITs
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 21-12-2022 v 18:53


? Proč se z internetu známý český spekulant dnes chechtá, když koupil počátkem roku 2022 ADR na Gazprom a Sberbank, pak klesly kurzy na 1/4, on vyměnil ADR za kmenové akcie a prodat od března do prosince nelze?
Co je to za lidskou povahu, když Čech koupí akcie z Ruska?
Jak vyměnit ADR za kmenovou akcii?


rus.jpg - 70kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-12-2022 v 02:15


Meme akcie 22.12.2022

:( Meme akcie zase včera šly do kytek. :( Z pětileté performance jim dnes dosud zbývá slušný výdělek, jenže velký krach drahých akcií bude 2023 pokračovat a do konce roku 2023 může zmizet u těchto akcií i celý růst z 5 let. Paní Kateřina z Arku = Catherine Wood asi už nikdy její kostel neopustí a bude i spát v kostele, aby jí nikdo venku neublížil, kdo má podíly na jejím ARK Innovative ETF. :( Také čeká propad na 1/3 na akcie Apple, Coca Cola, Microsoft, Visa. Bude rozumné ten propad vyřídit během roku 2023, aby se mohly tyto akcie 2024 levně koupit s P/S pod 3. Když se ty akcie Apple, Coca Cola, Microsoft, Visa nepropadnou na 1/3 roku 2023, pak půjdou zubatě vodorovně až do dalšího krachu za 10 let.

meme.bmp - 577kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 1-1-2023 v 08:29


Levné akcie s potenciálem růstu 2023:

USA:
Wells Fargo

Evropa:
Allianz, British American Tobacco, HSBC Holdings, Ing Groep, Munich Re, Natwest Group

Japonsko:
Takeda Pharmaceutical

Kanada nic. Austrálie nic.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Roman Hála
Junior Member
**




Příspěvků: 28
Registrován: 15-4-2022
Offline


[*] Zasláno 1-1-2023 v 13:36


Ing Groep a Natwest Group bych chtěl letos koupit. Není Altrie, než British American Tobacco??
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 1-1-2023 v 18:38


https://www.morningstar.com/stocks/xnys/mo/valuation

https://www.morningstar.com/stocks/xnys/pm/valuation

Altria a Phil Morris inter. mají extrémně vysoké P/B nebo negativní P/B, protože mají malý nebo negativní vlastní kapitál.
Od tabáku by se měly koupit jen akcie Br. Am. Tobacco, tam je nízké zadlužení a nízké P/B.

https://www.morningstar.com/stocks/pinx/BTAFF/valuation
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


exclamation.gif Zasláno 1-1-2023 v 20:30
popelnice?


Je pan Ladislav český Warren Buffett? Někdy ano, někdy ne. Zde je hodnocení jeho doporučení pro rok 2022.

popelnice.png - 1.6MBpopelnice3.png - 553kB




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mark-senior
Junior Member
**




Příspěvků: 23
Registrován: 14-12-2022
Bydliště: Podhůří Jeseníků
Offline


[*] Zasláno 2-1-2023 v 19:49


Já začínám, tak bych si koupil své první akcie od Intelu. A z bank asi Citi. Nákup těchto akcií ovlivní mé další působení na akciovém trhu. Nebo se mám zaměřit raději nějaké jiné akcie:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 2-1-2023 v 19:55


Když koupíš akcie Intel a Citigroup, uděláš dobře, protože se z té chyby asi poučíš.
Intel je nemocný a škodí mu konkurence.
Citigroup je nemocná a skandálová a byla kolem 2009 zachraňována před bankrotem, akcie se 2007-2009 propadla na 1/10.

Ale záleží vždy na tom, jestli chceš prodat ty akcie za nějaký čas s výdělkem z rostoucího kurzu,
nebo zda hledáš akcie na stálo pro důchod z dividend.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mark-senior
Junior Member
**




Příspěvků: 23
Registrován: 14-12-2022
Bydliště: Podhůří Jeseníků
Offline


[*] Zasláno 2-1-2023 v 20:14


Myslel jsem, že si je nechám na dividendy.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 3-1-2023 v 07:57


Intel a Citigroup nejsou akcie na stálo pro dividendy v důchodu.

Člověk by měl zvážit, která firma je mu sympatická z těchto levných dividendových:
Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BHP Group, BMW ST, BNP Paribas, British American Tobacco, Enbridge,
Fortescue Metals, Mitsubishi Corp., Munich Re, Takeda Pharmaceutical, Walgreens Boots Alliance.

Já je mám a chci držet také od 68. do 87. roku života.

:) Kardinál Joseph Ratzinger se prochází ve vinici Pána ''in Weinberg des Herrn'' až od věku 95 let. :)
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


question.gif Zasláno 3-1-2023 v 08:55


Pane Ladislave, kdy si myslíte, že Intel zcela zruší své dividendy?



Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 3-1-2023 v 09:24


Když to vláda zakáže. Když bude bankrot jasný. Když bude několik let čistý zisk negativní.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 11-1-2023 v 10:18


18 let mladý Adem Karagöz založil v Londýně Bavarian Airlines.
Mělo by jít o doplněk Lufthansy a ne o konkurenci. Létat se bude hlavně z Mnichova.
Bavarian Airlines Ltd is an active company incorporated on 9 September 2022 with the registered office located in London.
Adem Karagöz is a Swiss Estonian • Director • Chief Executive • Born in Sep 2004.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 13-1-2023 v 11:24
Tilray Brands


Dnes docela slušně roste akcie Tilray Brands na xetře (2HQ), aktuálně cca 11,4%. Minulý týden jsem je právě na Xetře koupil (viz.graf). Tilray Brands mám koupeno i na US burze a dohromady mám už:
nákupy:
69ks US
100ks US
289ks US
486ks US
463ks EU
Průmernou nákupku za dolary mám 3,34
Opoziční akcie k Tilray v mém portfoliu: AFCG gamma (brutal dividens yeld)
Tilray je má jediná nedividendová akcie.

2HQ_2023-01-13_11-02-16 (2).png - 45kBtlry us (2).png - 70kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 14-1-2023 v 15:55


REIT REITs REITy 14.01.2023

REITs-4.png - 24kB

REITs nejsou bezstarostné. Některé se hezky se propadly.
https://seekingalpha.com/article/4546096-will-your-reits-go-...


Van-Reit.png - 13kB
- - - - -
- - - - -
MPW - Medical Properties - dividend 9,0 % - market cap 7,6 bil USD
:( https://www.morningstar.com/stocks/xnys/mpw/quote
MPW.png - 14kB
- - - - -
- - - - -
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 15-1-2023 v 16:17


Australský štok index ASX 20 - největší akciové společnosti Austrálie.
:( https://www.marketindex.com.au/asx20 :(

P/E 12,6 , P/B 2,4 , P/S ? , dividendový výnos v průměru 6,8 %. Asi lež.
Já jsem sečetl 20 divi výnosů dohromady a vydělil 20 a vyšel průměrný divi výnos 4,5 %. A proto nevěřím ani P/E P/B P/S v ASX 20.
Ale je to jasné, musí se kontrolovat akcie po jedné. A levná je v Austrálii jen akcie Fortescue Metals a ta má potenciál klesat kvůli poklesu tržby 2023.
Tedy koupit Fortescue Metals na jaře, v létě, na podzim a další léta přikupovat.

ASX-20.jpg - 94kB

ASX20.jpg - 58kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Karel-T
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 14-12-2022
Offline


[*] Zasláno 17-1-2023 v 15:53


Ahoj, jsem tu nový, tak dotaz trochu uvedu :).

S akciemi jsem začal až loni ve svých 45 letech. Průběžně se snažím dle časových možností dovzdělat, knihu jsem teprve objednal. Soudě dle informací zde jsem udělal asi víc nákupních chyb než jsem si myslel, byť portfolio zatím v plusu. Tedy i díky typům ze stránek od Ladislava, zrovna ty z EU patří k nejlepším. Promiňte tedy možná hloupé dotazy, ale odpověď na konkrétní věc občas pomůže více než 50 stránek teorie.

Co si myslíte o akcii AP Moeller - Maersk A/S? Přijde mi, že námořní doprava má stále před sebou budoucnost a jde o výdělečný business. Základní ukazatele se mi líbí a dividenda luxusní. Akorát 1 kus stojí dost peněz..

MAERSKA.DK - nákup 15000 DKK
MAERSKB.DK - nákup 15295 DKK

Je snad nějaký důvod dávat přednost class B před class A?

Děkuji
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 17-1-2023 v 20:34


Lodní doprava je stejně riskantní investice jako aerolinie. Podle mne.
Já nikdy neměl a nikdy bych nekoupil akcie lodní dopravy ani aerolinií.
Ale varováni jsme jen před aeroliniemi a ne před lodní dopravou. Jen uzavřené fondy na lodní dopravu se nedoporučují.
Ale 5 % portfolia když někdo dá do akcií lodní dopravy, asi se za 10 let z toho poučí. Negativně nebo pozitivně.
Známá je po celém světě reklama v internetu na levné dividendové akcie izraelské lodní dopravy. To asi publikují různí lidé ve všech řečích světa.

Akcie A. P. Moller Maersk A/S Class A je velice levná s P/S 0,5 a P/B 0,6
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/amkaf/quote

Maersk https://www.macrotrends.net/stocks/charts/AMKBY/ap-moller-ma...

https://www.onvista.de/aktien/kennzahlen/A-P-MLLER-MRSK-A-S-...
Dividende 2025e 2024e 2023e 2022e 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013
Dividende in EUR
112,64 64,33 139,49 580,18 336,00 44,35 20,16 20,16 20,16 20,16 40,32 40,32 37,63
Dividendenrendite (%)
5,82 3,32 7,21 28,09 11,48 2,61 1,66 2,22 1,65 1,60 3,86 2,86 2,86
:( Jestli nelžou, tak dividenda se několikrát snížuje od 2013 do 2025 :(

Tržba = revenue
Mo-Ma.jpg - 57kB

Molller Maersk v dánské koruně ISIN: DK0010244425
:( https://www.comdirect.de/inf/aktien/DK0010244425?ID_NOTATION... :(

Maersk.png - 15kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-1-2023 v 13:58


Z lodní dopravy vlastním menší pozici u akcie Star Bulk Carriers Corp (MHY8162K2046),
Případný pokles dividendy na polovinu by nevadil, protože by pořád byla nadprůměrná.
V současné době akcie solidně roste.
https://finviz.com/quote.ashx?t=SBLK&ty=c&p=d&b=...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Roman Hála
Junior Member
**




Příspěvků: 28
Registrován: 15-4-2022
Offline


[*] Zasláno 18-1-2023 v 16:41


Citace: Původně zaslal: Wiki  
Z lodní dopravy vlastním menší pozici u akcie Star Bulk Carriers Corp (MHY8162K2046),
Případný pokles dividendy na polovinu by nevadil, protože by pořád byla nadprůměrná.
V současné době akcie solidně roste.
https://finviz.com/quote.ashx?t=SBLK&ty=c&p=d&b=...


Nevíte kolik je daň s akcie ??Broker mi dividendy nezdanil a já teď hledám kolik bych měl doplatit. Společnost má sídlo v Řecku a tam by měla být daň 5% ,ale nejsem si jistý.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Karel-T
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 14-12-2022
Offline


[*] Zasláno 19-1-2023 v 12:03


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Lodní doprava je stejně riskantní investice jako aerolinie. Podle mne.
Já nikdy neměl a nikdy bych nekoupil akcie lodní dopravy ani aerolinií.
Ale varováni jsme jen před aeroliniemi a ne před lodní dopravou. Jen uzavřené fondy na lodní dopravu se nedoporučují.
Ale 5 % portfolia když někdo dá do akcií lodní dopravy, asi se za 10 let z toho poučí. Negativně nebo pozitivně.
Známá je po celém světě reklama v internetu na levné dividendové akcie izraelské lodní dopravy. To asi publikují různí lidé ve všech řečích světa.

Akcie A. P. Moller Maersk A/S Class A je velice levná s P/S 0,5 a P/B 0,6
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/amkaf/quote
...


Díky moc za názor. Rozumím, že jde o investici s rizikem, teprve čas ukáže... U lodní nákladní dopravy vidím výhodu oproti letecké, že v podstatě nemá levnější náhradu a mezinárodní obchod může kolísat, ale s rozjezdem ekonomiky by opět měl jít nahoru. Kolísání dividendy by až tak nevadilo, kdyby se udržela nad 3%.

Dovolím si ještě jeden doplňující začátečnický dotaz pro srovnání ne úplně ideálních investic. Loni jsem koupil akcie Komerční banky (KOMB.CZ), nyní o 18% vyšší cena, bohužel však jsem však vysekl hloupou začátečnickou chybu - koupil jsem akcie u brokera XTB, který daní české akcie 35%. Kromě 70 ks akcií KOMB.CZ jsem vše již metodou prodej+nákup přestěhoval k Fio. Poradili byste, prosím, co s tímto zbytkem teď?

a) prodat a risknout nyní levný MAERSK (ex-date 16.3.2023 2500 DKK dividenda)
b) prodat a čekat na příležitost např. u Munich Re, Bank of Nova Scotia či jiných doporučených akcií
c) držet i za těchto podmínek 35% zdanění dividendy
d) prodat a hned koupit zpátky úřes Fio
e) něco jiného

Děkuji

PS: už mi přišla kniha, takže se, slibuji, začnu dovzdělávat :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 19-1-2023 v 12:17


KB.jpg - 104kB

e) Něco jiného

Ono se povídá, že přesun akcií mezi dvěma bankami a brokery z té samé země je zadarmo.
Tedy se zeptat u Fio, zda je zadarmo přesun akcií K.B. od XTB konta na Fio konto, nebo kolik se platí poplatek.
Loučit se s akciemi K.B. za jeden rok s výdělkem 18 % asi není chytré.
Obchodník může prodat podle nějakého signálu na grafu akcie, ale kdo chce držet akcie až do 86. roku kvůli dividendám, ten by měl nejprve 5 let získávat pocit, kterých 20 podniků chce držet do konce života a jestli je mezi nimi také Komerční banka.

Moller Maersk je spekulace na rok, to není akcie na stálo.
Munich Re a Bank of Nova Scotia jsou na stálo a měly by se během následujících 20 let stále přikupovat, jestli budou zbývat peníze na to.

U Komerční banky se musí každý z Čech rozhodnout sám během 5 let a nereagovat na rady od Pavla ani od Babiše.
Po roce se zbavit všech akcií K.B. je příliš brzy. Raději užívat dividendy a rozhodnout se za 5 let, zda držet K.B. stále nebo komplet prodat.
A nyní tedy žádat Fio, zda může vytáhnout akcii z XTB a kolik to stojí.
Nežádat XTB o vyslání akcií na Fio.
Ale kdyby Fio chtělo poplatek za vytáhnutí akcií od XTB a vyšší než poplatek za prodej u XTB a poplatek za nákup u Fio dohromady, pak by bylo lepší prodat u XTB K.B., přesunout peníze, zavřít konto XTB a koupit znova K.B. akcie u Fio.

Kdyby někdo vymyslel během 20 let, které akcie chce držet stále pro důchod z dividend, měl by během mnoha let rozdělovat peníze na všechny akcie stejně = 1:1:1:1:1:1:1:1. Na žádnou akcii nedat 2x víc peněz než na jinou.
Já dělím peníze na akcie 6:6:6:6:7:7:7:7 = na akcie s divendou nad 5 % dám o sedminu peněz víc než na akcie s dividendou 3 % až 4,9 %. Akcie s dividendou pod 3 % nekupuju.

K-B.jpg - 56kB
:( https://www.comdirect.de/inf/aktien/CZ0008019106?ID_NOTATION... :(
.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Karel-T
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 14-12-2022
Offline


[*] Zasláno 19-1-2023 v 14:08
Převod ISIN


Děkuji za rychlou reakci a zdůvodněný názor.

Převod ISIN jsem již zvažoval, nyní jsem ještě ověřil u Fio výši poplatku, protože z ceníku to není zcela zřejmé. V daném případě by šlo o dva poplatky u Fio, celkem 690,- Kč + 650,- Kč u XTB (mají zde pobočku, působí tak, ale není to český broker). K tomu potřeba přičíst časovou investici do komunikace a vyřizování, protože nejde o něco, co lze "kliknutím" vyřídit na jedné ani druhé straně. Fio na žádost poskytne návod a kam musí XTB ISIN směřovat. Samotnou akci je nutné vyžádat na straně XTB.

Co se týče varianty prodej + nákup nebo nejprve nákup, pak prodej, tak na straně Fio bude za nákup účtován poplatek cca 200 Kč (zdroj: https://www.fio.cz/akcie-investice/dalsi-sluzby-fio/kalkulac...)
a na straně XTB nebude účtován žádný poplatek, protože by šlo o drobný obchod v rámci bezpoplatkového limitu do 100.000 EUR měsíčně (viz https://www.xtb.com/cz/help-center/platby-a-poplatky/uctujet...).

Akcie na stálo s dividendami do 86 určitě chci do portfolia dostat ve větší míře než nyní, jen si (zatím) říkám, jestli ještě nezkusit získat na části portfolia větší výnos metodou, kterou jsem si přečetl na začátku knihy Inteligentní investor a kterou též
na stránkách zmiňujete - kupovat od pesimistů a prodávat optimistům (koupit podhodnocené růstové akcie i bez dividendy, prodat při nebezpečné úrovni předražení) a utržený zisk re-investovat, v nějaké chvíli už jen do akcií na stálo s dividendou.

EDIT:
Pro zasmání či chycení se za hlavu .. v rámci oživení užívání Fio e-Broker jsem odstranil fiktivní nákupy, které jsem v době 2018-2019 chtěl udělat, ale z "časových důvodů" v té šílené aplikaci bohužel nezvládl zrealizovat na tehdejších nákupních nápadech: AMD za 27, Microsoft za 123, TSMC za 43 USD... :-| Což tedy i potvrzuje radu hned po roce neprodávat...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-1-2023 v 16:17


Citace: Původně zaslal: Roman Hála  


Nevíte kolik je daň s akcie ??Broker mi dividendy nezdanil a já teď hledám kolik bych měl doplatit. Společnost má sídlo v Řecku a tam by měla být daň 5% ,ale nejsem si jistý.


Tuto akcii (Star Bulk Carriers Corp - SBLK) mám od 20.12.2022, takže jsem daň ještě nemusel řešit. Přestože se uvádí, že se jedná o společnost se sídlem v Řecku, mám za to, že podle ISIN: MH bude v daňovém přiznání přiřazena pod Marshallovy ostrovy. V minulosti jsem již z této země akcii měl a daň mi vypočetl systém (elektronický DAP) na 15%. Domácí měnou je USD.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Roman Hála
Junior Member
**




Příspěvků: 28
Registrován: 15-4-2022
Offline


[*] Zasláno 20-1-2023 v 12:04


Citace: Původně zaslal: Wiki  
Citace: Původně zaslal: Roman Hála  


Nevíte kolik je daň s akcie ??Broker mi dividendy nezdanil a já teď hledám kolik bych měl doplatit. Společnost má sídlo v Řecku a tam by měla být daň 5% ,ale nejsem si jistý.


Tuto akcii (Star Bulk Carriers Corp - SBLK) mám od 20.12.2022, takže jsem daň ještě nemusel řešit. Přestože se uvádí, že se jedná o společnost se sídlem v Řecku, mám za to, že podle ISIN: MH bude v daňovém přiznání přiřazena pod Marshallovy ostrovy. V minulosti jsem již z této země akcii měl a daň mi vypočetl systém (elektronický DAP) na 15%. Domácí měnou je USD.


Děkuji. Už jsem zjistil, že musím dodanit 15%
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  48    50    52

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 9.4% - SQL: 90.6%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: