Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  85    87    89  ..  97
Autor: Předmět: Otázky a odpovědi
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-1-2018 v 22:49

Ondřej: k tvému propočtu ceny pro P/E=40 bych ještě dodal, že na příští rok je odhad EPS o dost výše. Zatímco letos je EPS 5,60 z čehož odvozuješ tu cenu akcie 224 USD, tak příští rok je odhad EPS 7,33-7,43 (vlivem růstu tržeb a se zohledněním nižšího zdanění díky Trumpově daňové reformě).

To znamená, že je to další důvod k tomu, aby člověk neprodával. Dnešní zavírací cena 123 USD totiž odpovídá budoucímu P/E v úrovni 16,55-16,78 a to jasně signalizuje potenciál dalšího růstu ceny i dividendy (dividenda roste od samého počátku poměrně dost agresivně).

Můj závěr? Pod 150 bych určitě neprodával a držel.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 27-1-2018 v 10:05

Ve zdejší vysoké škole fundamentální analýzy akcií a akciových společností se neomezujeme při ohodnocení jen na poměr P/E, ale ještě více sledujeme ocenění akcie s poměry P/S, P/B a P/C.
Tedy račte se podívat u akcie AbbVie na P/S, P/B a P/C, když chcete rozhodnout zda koupit nebo prodat!
A potenciál akcie nahoru nebo dolu budoucích 12 měsíců by měl napodobit, zda čistý zisk a tržba podniku půjde nahoru nebo dolu budoucích 12 měsíců.
Výnos Dividendy 2.6%.
P/S 7, P/B 29 znamená veliké předražení akcie https://finance.yahoo.com/quote/ABBV/key-statistics?p=ABBV

Byl dosahován 5 let a má být dosahován 5 let slušný růst zisku
https://finance.yahoo.com/quote/ABBV/analysts?p=ABBV

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
koma
Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-1-2018 v 12:38
druhy brooker

Ak to nie je tajomstvo ake mate kombinacie brookerov ? Rozmyslam nad druhym brookerom a dost sa tu preferuje Lynx...
Cyberguy
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-1-2018 v 12:45

Já "jedu" na FIO & LYNX
Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-1-2018 v 13:31

Fio, Lynx a na drobky (pár ETF s nákupem zdarma) Degiro.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 30-1-2018 v 16:25

Já mám všechny 25 akcie u Targobank.de a moje Mary Ann všechny 5 akcie (později 9 akcií) u Consors.de

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
lukyaw
Member

Nálada:

[*] Zasláno 31-1-2018 v 08:52

Fio na české akcie, Lynx na zahraniční

Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 31-1-2018 v 08:55

Klasika: Fio+Lynx+Degiro. Aktuálně přesouvám vše z Fio na Lynx...do tří let mám hotovo.
Fio+Lynx mám na ameriku, Degiro na evropu.

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,93 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ KO, PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ CSCO, QCOM, MU, MSFT
Telecommunications ____ T, VZ
Utilities _____________ SO, DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 31-1-2018 v 09:42

FIO: české
Lynx: US
Degiro: US + Evropa

Degiro: TGT / BIL / CAH,GIS,IMB,BMT,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,HCP,WELL,IRM,VTR,WPC / BTQ,CTL,VOD / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/

Nabízím možnost 500,- Kč bonusu při registraci u Degiro
markus
Newbie
*

[*] Zasláno 31-1-2018 v 11:25

FIO-české
IB - US+EVROPA = poplatky proti Lynxu lepší
kraken
Member

Nálada:

[*] Zasláno 31-1-2018 v 15:14

jsem pro FIO- nepřiměřený, nemám vhodný profil, do by se dorval
kde je chyba? je správně v náhrada do 20 000 euro?
souhlas manželky?
nemáte správný vzor?
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 31-1-2018 v 21:50

Poněkud nesrozumitelně píšeš česky. Nevím, co chceš říci.
Snad bys to měl zopakovat tvou mateřskou řečí, jestli to není čeština.
I když tvoje jméno ......eš vypadá česky.

kraken
Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-2-2018 v 16:03

zdravím, už problém je vyřešen, fio vymyslelo nový investiční dotazník s docela otravnými otázkami.
přechodně jsem měl blokovaný přístup na US burzu, ale bylo to opoždným zúčtováním příchozí platby, a ne tím dotazníkem. vše funguje postaru.
čert vem byrotkaty
Neználek
Senior Member

Nálada: výborná

[*] Zasláno 1-2-2018 v 20:42

Já jsem se tím dotazníkem prokousával nadvakrát a teď při zadání pokynu mi to píše něco jako,
že jsem byl vyhodnocen v tom smyslu, že bych tyhle operace neměl provádět, ale pokyn zadat lze.
Asi to vyplním na pobočce. Já už jsem na ten druhej pokus vyplňoval všechno nej a max a umím a znám a všude jsem byl :)
Taky netuším, kde je chyba.
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-2-2018 v 21:37

Staci pokud jsi v dotazniku nevyplnil nekterou dulezitou polozku nebo u ni napsal nevim, napr. prijmy, anebo nesedi tve volne prostredky anebo prijmy vuci tomu kolik chces investovat, pak bud banka/broker vyhodnoti ze nemuze vyhodnotit anebo ze nemas provadet. Ale je to cisty alibi pro regulatora, ten to pozaduje. Ja prijmy atd ze zasady nezadavam.
kraken
Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-2-2018 v 21:54

asi směrnice z bruselu, či víc papírů ,tím lépe..

Jo,kdyby někdo přišel s myšlenkou, že daně budou jednotné v celé EU,bude jeden formulář či aplikace, kam se nasází hrubé dividendy.a vyhodí to výsledek - a nebudou daňové ráje ani pekla,tak před nim smeknu.

zajímalo by mne, jak to je v německu, zda němcovi,co koupil čez seberou v čr 15% a v pak dalších jejich 26% při ročním zúčtování s tím, že si má eventuelně požádat o vratku- v češtině.

Neználek
Senior Member

Nálada: výborná

[*] Zasláno 2-2-2018 v 13:53

Nákup 9ks Sanofi, přesné znění:
Na základě vyhodnocení Investičního dotazníku Vás upozorňujeme, že požadovaná operace pro Vás není přiměřená.
:)
mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-2-2018 v 14:51

Už máte nějakou rozumnou náhradu za Google finance? Měl jsem tam nabouchané akcie a US trhy měly kurzy online. Teď to tak roz[Cenzura]y, že se mi to vůbec nelíbí. Doporučte nějaké stránky s online kurzy, dík
V úvahu připadá např.:
https://seekingalpha.com
https://finance.yahoo.com/portfolios?bypass=true
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-2-2018 v 15:17

mar.hladik: Google Finance stále funguje, takže zatím jinde nehledám.
mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-2-2018 v 15:26

OK, dík. Jo už je to v pořádku. Google mi ukazoval ten ekonomický přehled a to přihlášení do portfolia tam nebylo, už je to OK.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 2-2-2018 v 18:58

Když nikdo nezná vaše skutečné jméno a nikdo neví, kolik milionů korun má portfolio vaší paní hodnotu, pak sem můžete klidně napsat, jak se jmenují všechny akcie vaší paní. Ovšem pokud je paní blond, nebo pokud nemá akcie ale fondy, pak to nebude zajímavé. Vyjímka je chytrá blondýna provozující value investing a chtějící držet akcie pro dividendy doživotně.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 6-2-2018 v 22:15

Jaký je rozdíl mezi slovy SHARES a STOCKS, když se myslí na množné číslo akcie?

Miliony lidí po celém světě už se na to ptaly a zvláště ti lidé, kteří nemají mateřský jazyk angličtinu. Ale i rodilí Američané se na to ptají, jak se liší stocks a shares..
Někdo tato slova používá zcela náhodně, ať už o akciích mluví nebo píše. Možná, že by ani lektor v anglické knize autora neopravil, že zaměnil slova shares a stocks, když je to podle mnoha lidí jedno.
Shares se používá ve smyslu podíly nebo akcie stovky let, slovo stocks není tak staré ve smyslu akcie. ''During the Roman Republic, the state contracted out many of its services to private companies, they issued shares called partes. Cicero said ''Partes illo tempore carissimae'' = ''Shares had a very high price.''

''In today's financial markets, the distinction between stocks and shares has been somewhat blurred. Generally, these words are used interchangeably to refer to the pieces of paper that denote ownership in a particular company.
For example, "stock" is a general term used to describe the ownership certificates of any company and "shares" refers to the ownership certificates of a particular company. So, if investors say, they own stocks, they are generally referring to their overall ownership in one or more companies. Technically, if someone says that he owns shares - the question then becomes - ''Shares in what company?''
Bottom line, stocks and shares are the same thing. The minor distinction between stocks and shares is usually overlooked.''

Česky:
Na dnešních finančních trzích byl rozdíl mezi stocks a shares poněkud rozmazaný. Obecně platí, že tato slova se používají vyměnitelně, odkazujíce na kousky papíru, které označují vlastnictví v určité společnosti.
Například "stock" je obecný termín používaný k popisu vlastnických certifikátů jakékoli společnosti a "shares" se vztahují k vlastnickým osvědčením určité společnosti. Takže pokud investoři říkají, že vlastní stocks, oznamují jejich vlastnictví v jedné nebo více společnostech. Pokud někdo říká, že vlastní shares, ptají se ho: ''Akcie v jaké společnosti?''
Sečteno a podtrženo, akcie a akcie jsou to samé. Drobný rozdíl mezi akciemi a akciemi je obvykle přehlížen.

Při hledání s Google slov: difference stocks shares ...... se setkáme s tím, že shares jsou akcie od jedné akciové společnosti a stocks jsou akcie od více různých akciových společností.
Tedy se má použít slov: ''I have shares of Pfizer. I have stocks of Pfizer and Sanofi.''

Často se najde v knihách pojem ''shares of stock''. Zde se jedná o podíly na akcii od jedné firmy. Share je podíl. Stock je akcie nebo zásoba. ''Shares of stock'' by mohly být také podíly na zásobě akcií.
''Whether you own one, 100 or 100 million shares of stock in a company, you're an owner of the company.''

U pojmu zisk na akcii = ''earnings per share'' není vhodné použít slov ''earnings per stock''. Google najde 330x častěji ''earnings per share'' než ''earnings per stock''.

''Stocks are divided up into shares''. Divná věc je to, že akcie jsou dělené na akcie. Spíše to znamená, že ze zásoby akcií akciové společnosti se mohou koupit podíly.
''The shares together form stock.'' = Shares dohromady tvoří stock, zásobu akcií.

''The stock of a corporation is partitioned into shares. Stock typically takes the form of shares of either common stock or preferred stock. Convert the preferred shares into a fixed number of common shares. A shareholder (or stockholder) is an individual or company that owns one or more shares of stock in a stock company.''
''Blue-chip stocks represent shares in well-established companies that are typically market leaders.''

''What is the difference between stocks and shares?
The stock of a company is sold in units called shares.''
''If you buy a share of a company, you are buying a piece of the company. When you own more than one share in a company or several companies, these are called stocks, because "stock" generally refers to a portfolio of shares.''
''A share is the smallest unit into which the company’s capital is divided, representing the ownership of the shareholders in the company. A stock on the other hand is a collection of shares of a member that are fully paid up.''

Shareholder je akcionář jedné společnosti a stockholder je akcionář více společností.

Why many investors have both stocks and shares
Jestliže jeden investor vlastní shares a stocks současně, znamená to, že koupil podíly (shares) z akciového fondu a tento fond vlastní akcie (stocks) od různých akciových společností.

:( Tak jsme se naučili, že je správně ''The share of Pfizer'' nebo ''The Pfizer share'', jenže Google najde 10.000x častěji ''The stock of Pfizer'' a ''The Pfizer stock''. Z toho plyne, že většina lidí na to prdí, že pro jednu jedinou firmu se má požívat slovo share a ne stock. To znamená, že já to v mé americké knize nebudu opravovat. :(

tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-2-2018 v 11:55

Chtěl bych mít jistotu jak je to s aplikacií daň. sazby (US15%+W8BEN, ANG0%,SRN26%,FRA30% atd.) u dividend pro zahr. investory:

Odvíjí se od místa registrace=sídla firmy? Přiklad: Britské firmy jako Imperial brands nebo HSBC Holding nebo RDS.B nebo VODAFONE, ať je pořízeno kdekoli (na NYSE/NASDAQ- klon nebo ADR, XETRA, LSE popř. v Amstrodamu).....budou chodit divi vždy nezdaněny???

Nebo je nulová daň na britské firmy pouze, když jsou akcie pořízené POUZE na Londýnské burze ?

Mám v tom hokej....dík

Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-2-2018 v 16:55

Veškeré dividendy z Velké Británie mi chodí nezdaněny (7 společností)
Nákup mám většinou přes Xetru u Fia, 2 společnosti jako ADR na NYSE.

tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-2-2018 v 18:54

Děkuji za vysvětlení Jacku, takže obecně sídlo určuje míru zdanění, a ne burza nebo forma pořízení....jsem nováček v zahr. investování, tak se raději polopatě pptám takto :crazy:
 Stran:  1  ..  85    87    89  ..  97