Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  7    9    11  ..  52
Autor: Předmět: Podniky, akcie, REITs
Filda1
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 26-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-8-2019 v 19:12


Já si opcema u některých akcií zvyšuji výtěžnost. K akciím se hodí výpis call opce nad nějakou S/R úrovní. Jedná se v podstatě o velmi málo rizikovou a jednoduchou strategii Covered Call. Vlastním 100ks akcií, výpíšu na tu akcii call opci (s oblibou někde kolem 30 dnů). Jediné co před výpisem zkontroluji, tak kdy má earnings nebo divi, abych před tím vyskočil nebo tam nelezu a počkám si po termínu. Tímto způsobem se dá dosáhnout zisku jednotek %, takže taková druhá divi. :)

Když se mi nějaká akcie líbí a chci ji koupit 100ks nebo násobky 100ks za předem stanovenou cenu, tak výpíšu put opci na té ceně, klidně i na delší dobu a čekám. Když tam do té doby neklesne, tak mi zůstane prémium ( dostanu zhodnocení (jako dividenda) a přitom akcii nevlastním)..Když klesne, tak dostanu ty akcie na té požadované ceně a jako bonus mi zůstane prémium (zhodnocení = jako dividenda).
Nedělám to vždy a všude, ale je to easy a ziskové.:)




IB:BMW, Citibank, Iron Mountain, LyondelBasell, Altria, AT&T, Exxon, Wells Fargo, BHP, Shell, Pepsico, 3M, NRZ, Emerson Electric, WBA, Cisco, McDonald, Microsoft, MGM International, CocaCola. Spekulativně držím Delta Airlines, Royal Cruises, Carnival Cruises.
Degiro: BMW, Sberbank, Iberdola
Fio:Phillip Morris
Používám jednoduché opční strategie naked put a covered call.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 25-8-2019 v 19:28


Opce jsou příliš komplikované pro lidi z obce.
Opce jsou jen pro spekulanty, kteří si silně lámou hlavu, dělají veliké problémy a nakonec vydělají přibližně tolik, kolik ztratí.
Ale uspokojivé investování na burze musí zůstat jednoduché i pro 11-leté děti.
Tedy opce, CFD, opční listy, forex, cum ex, scalping, bitcoin und so ein ScheissDreck nepřipadají v úvahu.

Nejprve ušetřím 1.000 € z dividend a pak koupím levné akcie podle plánu. A to bude asi v prosinci.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
CUTTY
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 7-7-2019
Offline


[*] Zasláno 25-8-2019 v 23:56


Laďo,

nemáš pravdu! Pri obchodovaní s opciami môžeš byť špekulantom, ale aj nemusiš, vždy máš na výber z viacero možností a je len na Tebe, pre ktorú sa rozhodneš. Je to podobné ako u akcií, môžeš sa stať špekulantom alebo byť napr. value investorom. Práve z nevedomosti a počiatočnej zdanlivej zložitosti sa opciám zbytočne krivdí a šíria sa o nich fámy, rovnako ako o akciách. Ja chápem, že sa vraví: "Starý strom nepresadíš." ale daj si povedať, skús sa prekonať, daj si tú námahu opcie dobre naštudovať, buď trpezlivý, zobchoduj zopár obchodov a uvidíš, že neoľutuješ, ak budeš rozumieť tomu čo robíš, môžeš tým iba získať, ver mi!


Filda1

a presne aj o tom to je!

Ja najradšej vypisujem PUT opcie na max. S úrovni a CALL opcie na max. R úrovni.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 08:32


Vybírám vhodné růstové kandidáty, z nichž některé (ideálně všechny v níže uvedené kompozici s alikvotní alokací 1:1) chci doplnit do akciového portfolia v době recese při propadech trhu pro držbu v následujících pěti letech. Kritériem byl dvouciferný očekávaný růst EPS v následujících pěti letech, ideálně pozice lídra trhu, dostatečná tržní kapitalizace (až na vyjímky přes $10 miliard), diverzifikace napříč sektory, eliminace problémových nebo příliš zadlužených podniků, historická průměrná výkonnost portfolia při rovnoměrné alokaci pozic překonávající výkon a drawdown S&P 500 s nižší volatilitou a relativně nižší korelace s výkonem trhu. Zde je výsledek:



Z výběru jsem odstranil velmi volatilní a spekulativní kandidáty z technologických odvětví typu AMD (Advanced Micro Devices, Inc.) a MU (Micron Technology, Inc.) a některé další zejména ze sektoru biotechnologií. Výše uvedená kritréria nebyla aplikována absolutně, ne všechny tituly tedy splňují všechna kritéria.

Níže je uvedna historická kompozice výnosů a rizika u jednotlivých komponent portfolia, komparace výkonnosti s S&P 500 a historický DD.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 08:40


Pěkně zpracované.
Osvědčily se ti dlouhodobě ty ukazatele Sharpe/Sortino Ratio?




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 09:57


Cutty, zde máš jeden z jeho posledních obchodů. Na mě to působí jako bláznivina. Co je složité a komplikované, to zpravidla moc peněz nevydělává.
https://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=11&t=...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 09:59


Nuže spekulant Abák si myslí, že nejvíce mohou růst akcie, které rostly nejvíce uplynulých 5 let.
Asi by dal největší potenciál růstu těm akciím, které rostly víc jak 300% minulých 5 let.
:exclamation: Měl by ale ještě jmenovat pro něj přijatelnou výšku PS PB PE. Když má Visa PS 16, jistě by se měla koupit akcie po velkém krachu, kdyby klesla na 1\5 a PS 3.
On myslí, že když těm podnikům poroste čistý zisk 20% ročně jako minulých 5 let,
pak si ty akcie zaslouží za 10 let to dnešní ocenění PS 10, PB 10, PE 100. Však růst tržby je důležitější než růst čistého zisku.
:punk: Zde je nutno protestovat.
Na růst akcií minulých 5 let dbá jen člověk, který letos kupuje akcie poprvé v životě.

:post: Největší potenciál růst má ve skutečnosti ale akcie Deutsche Bank. Jen proto, že hluboko klesla. A nemíří k bankrotu. Brzy se uzdraví. Ta akcie má potenciál růstu 200% za pár let.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 10:24


Ohledně opcí doporučuji projít dobretrejdy.com
Na jednom z příkladů tam ukazuje, jak kvůli možnému zisku 50USD (bez poplatků) spekuluje s pozicí 20.000USD.
No, nevím. Ale třeba to někoho baví.





Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 11:25


bigusdykus: "Osvědčily se ti dlouhodobě ty ukazatele Sharpe/Sortino Ratio?"

Rozhodně ano, jsem příznivcem teorie portfolia a kvantifikace rizika, dvě stejná aktiva mohou vykazovat stejnou dlouhodobou výnosnost, avšak jedno z nich může mít daleko větší volatilitu směrem dolů, Sharpeho poměr je v takovém případě omezeným hodnocením aktiva, ale Sortinův poměr tuto skutečnost zachytí. Navíc obecně předpokládám, že v čase dochází ve všech odvětvích k postupné saturaci, takže neočekávám změnu trendu k růstu rizikových složek, výše máme uvedeny poměrně široký soubor odvětví a podniků s vysokou tržní kapitalizací, pokud chci snížit volatilitu portfolia a budu mít dva velikostí srovnatelné podniky ze stejného odvětví s podobnou výkonností, vyberu si ten s větší hodnotou Sortiniho poměru, i za cenu případně nižšího růstu EPS. Například kdybych se musel nutně rozhodnout pouze pro jeden podnik v odvětví elektronického bankovnictví, dal bych přednost Visa Inc. před Mastercard Inc.

Ladislav: "Nuže spekulant Abák si myslí, že nejvíce mohou růst akcie, které rostly nejvíce uplynulých 5 let.

Největší potenciál růst má ve skutečnosti ale akcie Deutsche Bank. Jen proto, že hluboko klesla. A nemíří k bankrotu. Brzy se uzdraví. Ta akcie má potenciál růstu 200% za pár let."


Já jim potenciál růstu nedávám, ten je daný analyticky, výše uvedený je agregát průměrných hodnot predikovaného růstu. Výše uvedené tituly chci kupovat pouze v případě propadu trhu, je jasné, že většina z nich patří k těm s extrémním valuací.

Kdybych si měl vybrat mezi padlými a propadajícími se "obry", třeba mezi DB, MMM a KHC, asi bych zvolil spekulativní pozici v Deutsche Bank, jen bych se vstupem ještě nějaký ten kvartál počkal, až se Německo propadne do větší recese a úrokové sazby klesnou ještě hlouběji, případně na období Brexitu. Jen by mě zajímalo, jestli má ECB dostatek prostředků na sanaci dluhů DB v případě, že recese v EU bude vleklá.

Stanislav: opce = bláznovina

Pokud pomineme případy, kdy máte evantuálně zájem o přiřažení pozice podkladového aktiva, nebo se zajišťujete proti tržnímu propadu (a v těchto případech jednoznačně mají smysl), je u opcí naprostá většina obchodních strategií založena na vysoké pravděpodobností úspěšných obchodů generujících výnosy v řádu desetin až jednotek procent, avšak nepoměrně vyššímu poměru rizika a výnosu v případě ztráty v řádu desítek procent, kdy jeden ztrátový obchod může často vymazat i sérií deseti a více ziskových obchodů. Z více opčních strategií, které jsem osobně spekulativně obchodoval, jsem je zredukoval pouze na nesměrové strategie s jasně danou maximální možnou ztrátou, které se však hodí jen do období relativně stabilních trhů, to je už v těchto dnech pasé.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 12:52


Abaku, vzhledem k tomu, že ani nákup akcií nejde časovat, tak se můžeme shodnout i na tomto prostém faktu, že takové období je pouze pohádkou v našich myslích. Já jsem k tomuto závěru dospěl velice brzo, a proto jsem to ani nezkoušel. Navíc by to zcela zbytečně prodražovalo mé nákupy.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 13:47


Osobně mě mrzí, že jsem v minulých letech nevěnoval více pozornosti zde Abakem prezentovaným akciím. A samozřejmě jsem již nikdy tyto nezakoupil, protože se mi vždy zdály přeceněné. Nicméně za kvalitu se platí a já jsem rozhodnut , že během příští krize naložím vagony AMZN, GOOGL, AAPL, V x MA ( zajímavá a pro mě nová informace ohledně valuace pomocí Sortiniho poměru), NKE, MSFT, PSA ....Bude to zajímavá diverzifikace pro mé portfolium a je škoda nemít tyto společnosti, které každodenně ovlivňují a v mnohém řídí naše životy.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
CUTTY
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 7-7-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 15:22


To Stanislav,

čím viac je ekomika a jej ekonomický jazyk zložitejší, tým viac to vyhovuje jednotlivým mocnostiam (vládam), finančným inštitúciám (bankám, poisťovniam) a finančným žralokom! Oni nepotrebujú, aby sa väčšina bežnej spoločnosti v ekonomike vzdelávala, získala finančnú gramotnosť a nezávislosť, posunula sa v ekonomickom rebríčku stupienok po stupienku vyššie, ba práve naopak, namiesto toho:

"Bububu! Akcie sú rizikové a zložité! Bububu! Opcie sú rizikové a zložité! Ale môžete do nich investovať prostredníctvom našich podielových fondov alebo si u nás uzavrieť životné poistenie, my tomu rozumieme, my to vieme obchodovať najlepšie!"

Veľa ľudí sa stále sťažuje, že ako sa im biedne žije, ale sami už nie sú ochotní pre to niečo urobiť, prípadne obetovať, aby to zmenili k lepšiemu, lebo rozmýšľanie a zmena bolí, veď to poznáš, túto tému sme tu už nie raz rozoberali! A práve táto klíma ekonomickej nevedomosti, neslobody a nevoľníctva najviac vyhovuje už hore uvedeným inštitúciám!

Pričom práve banky opcie najviac milujú, obchodujú a vo veľkom používajú, rovnako ako akcie! Keby banky neboli aspoň z časti regulované a obmedzované smernicami a zákonmi, to by ešte len nastalo riadne eldorádo a my by sme nestíhali gúľať očami!


To abak :thumbup:

iba doplním: podkladové aktívum = napr. akcie.


To bigusdykus,

si si istý? Nemohlo ísť o 500 USD namiesto 50 USD? Ďalšia vec je či iba špekuloval alebo chcel dané podkladové aktívum aj skutočne kúpiť/ predať. Pravdepodobne išlo o akcie APPLU, ak si zoberieš, že 1 kontrakt opcie predstavuje 100 ks akcií x 200 USD (cena 1 akcie) = 20.000 USD, tak sa nemôžeš čudovať. Na druhej strane, kto Ti za nákup/ predaj zaplatí nákladové poplatky a ešte Ti okrem nich dá navyše 500 USD len tak? A to sa ešte môže aj nemusí nákup/ predaj akcií zrealizovať, ale 500 USD už máš hneď na začiatku uzavretia kontraktu, tak či tak, istých.

Inak, vďaka za tip (link).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 17:39


Abaku, díky za sdílení zajímavého seznamu !

Ovšem valuace některých společností jsou vysoké a tedy závislé mj. na dalším solidním růstu EPS v následujících letech. Teď ani nemyslím Visu nebo Mastercard, ty na to zřejmě mají, ale co třeba Microsoft ? Zvládne to ?
Viz video: https://www.youtube.com/watch?v=PCaEKNwmFcc

V horizontu 5-10 let nevěřím moc společnosti Nike, ta sice letí do nebes, ale PE 3X nemůže udržet a nejedná se o společnost, která "v mnohém řídí naše životy".
Stejně tak mám obavy o realitní sektor, snad jen Omega je oceněná ještě férově, ostatní nikoliv.
Dnes či zítra nahodím Tvůj seznam do Yahoo Finance a časem jej můžeme hodnotit.


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 09:37


Včerejší propad cen Philip Morris Int. na jinak rostoucím trhu mohl mít toto zajímavé pozadí:

https://finance.yahoo.com/m/83ad98a9-1fc9-357d-93fa-ad34bd38...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
CUTTY
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 7-7-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 12:19


To Stanislav,

pozrel som si ten link na Rada a na Tvojom mieste by som bez vedomostí o opciách mal z toho rovnaké pocity ako Ty.

Ak to zhrniem tak áno, Rado sa chce trošku hrať s ohňom, tu by som opcie prirovnal k zápalkam a zápalky deťom do rúk nepatria! Podstata zápaliek spočíva v tom kde, kedy, ako a na čo sa použijú! Dajú sa použiť zodpovedne (bezpečne), rovnako ako aj nezodpovedne (nebezpečne). Vedia veľmi dobre poslúžiť, ale aj spôsobiť katastrofu, záleží len na tom, na ktorej strane barikády chce človek stáť.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 12:32


Citace: Původně zaslal: Jack N.  
Ovšem valuace některých společností jsou vysoké a tedy závislé mj. na dalším solidním růstu EPS v následujících letech. Dnes či zítra nahodím Tvůj seznam do Yahoo Finance a časem jej můžeme hodnotit.

Jacku, naprostý souhlas ohledně vysokých valuací, proto jsem napsal, že případné nákupy budou až v období hluboké krize, kdy tyto společnosti poletí raketově dolů. Doufám. Ale pokud se vyhneme časování trhu, bylo by zajímavé porovnat výkon nyní pořízených top rostoucích společností a dividendových stálic v horizontu 10 - 20 let.
Pevně doufám , že to Microsoft zvládne, není to jen Office a Windows, ale Docs, Bing, LinkedIn, XBox , OneDrive, Skype a spoustu další produktů , aplikací a služeb. Mě stačí vidět kolik času tráví moje děti s Minecraftem, jednou z nejúspěšnějších her v historii. Za současných cen, ale do žádné z jmenovaných společností nevstupuji. ( v portfoliu mám OHI za mnohem nižší ceny)
Ale samozřejmě se mohu mýlit a zítra vše bude jinak, vývoj je neúprosný. Proto nedáváme všechny vajíčka do jednoho košíku :cool:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 12:43


Jinak zajímavá zpráva ohledně naší oblíbené Johnson & Johnson, pokuta 572 mil. USD je v nižším očekávaném rozmezí, tedy pozitivní zpráva a jede se nahoru
https://www.akcie.cz/komentare-a-doporuceni/169119-soud-udel...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
michal.holik
Member
***




Příspěvků: 122
Registrován: 17-7-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 14:37


PM a MO zase spolu? ;-)
https://seekingalpha.com/news/3494871-philip-morris-confirms...




<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO /// YOC celého ptf cca 4,5 % /// 1y DGR celého ptf cca 8,5 % >>>
Energy ________________ ---aktuálně nic---
Industrials ___________ MMM, RTX
CyclicalConsGoods _____ MCD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM
Financials ____________ MA, V
BDCs __________________ MAIN, ARCC, CSWC, GAIN
mREITs ________________ NRZ, ABR
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ MSFT, CSCO, INTC, AAPL
Telecommunications ____ T
Utilities _____________ NEE, DUK
eREITs ________________ O, OHI, WPC, NNN, STOR, AMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 14:49


Zajimavé a co to bude znamenat pro mne ,když vlastním jak MO tak PM?
Každopádně MO +11% dnes a PM -3%.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 14:54


Zřejmě se předpokládá velmi zajímavá cena za akcii MO, mám taky obě , ale cca 3x více MO
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
michal.holik
Member
***




Příspěvků: 122
Registrován: 17-7-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 15:21


Podle me je to z hlediska M&A velice jednoduche. Jedna se o M a nikoliv A. Takze novy megatabak urci kolik novych akcii dostane za 1 kus aktualni vlastnik jedne akcie MO. A to same pro PM.

Napriklad: novy megatabak bude mit ticker MGT.
Za 1 kus MO dostanes 0,45 kusu MGT
Za 1 kus PM dostanes 0,55 kusu MGT

Pomery 0,45 a 0,55 lze relativne odhadnout z pomeru trznich kapitalizaci obou spolecnosti (aktualne to vychazi cca tech 45:55)




<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO /// YOC celého ptf cca 4,5 % /// 1y DGR celého ptf cca 8,5 % >>>
Energy ________________ ---aktuálně nic---
Industrials ___________ MMM, RTX
CyclicalConsGoods _____ MCD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM
Financials ____________ MA, V
BDCs __________________ MAIN, ARCC, CSWC, GAIN
mREITs ________________ NRZ, ABR
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ MSFT, CSCO, INTC, AAPL
Telecommunications ____ T
Utilities _____________ NEE, DUK
eREITs ________________ O, OHI, WPC, NNN, STOR, AMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 15:48


Chyba Michale - musíš vzít do propočtu nejen tržní kapitalizace obou společností, ale i počet akcií.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 15:52


Philip Morris a Altria údajně uvažují o rozdělení vlastnictví v potenciálně sloučené firmě v poměru 52 % ku 48 %, Philip Morris by byl většinovým vlastníkem. Divestice prý nečekají (Bloomberg)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
michal.holik
Member
***




Příspěvků: 122
Registrován: 17-7-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 16:11


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Chyba Michale - musíš vzít do propočtu nejen tržní kapitalizace obou společností, ale i počet akcií.


Souhlasím. Moje úvaha byla smíchaná v relativním a absolutním.




<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO /// YOC celého ptf cca 4,5 % /// 1y DGR celého ptf cca 8,5 % >>>
Energy ________________ ---aktuálně nic---
Industrials ___________ MMM, RTX
CyclicalConsGoods _____ MCD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM
Financials ____________ MA, V
BDCs __________________ MAIN, ARCC, CSWC, GAIN
mREITs ________________ NRZ, ABR
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ MSFT, CSCO, INTC, AAPL
Telecommunications ____ T
Utilities _____________ NEE, DUK
eREITs ________________ O, OHI, WPC, NNN, STOR, AMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
michal.holik
Member
***




Příspěvků: 122
Registrován: 17-7-2019
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 16:14


Citace: Původně zaslal: TomasV  
Philip Morris a Altria údajně uvažují o rozdělení vlastnictví v potenciálně sloučené firmě v poměru 52 % ku 48 %, Philip Morris by byl většinovým vlastníkem. Divestice prý nečekají (Bloomberg)


To zní všechno dobře ;-)




<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO /// YOC celého ptf cca 4,5 % /// 1y DGR celého ptf cca 8,5 % >>>
Energy ________________ ---aktuálně nic---
Industrials ___________ MMM, RTX
CyclicalConsGoods _____ MCD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM
Financials ____________ MA, V
BDCs __________________ MAIN, ARCC, CSWC, GAIN
mREITs ________________ NRZ, ABR
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ MSFT, CSCO, INTC, AAPL
Telecommunications ____ T
Utilities _____________ NEE, DUK
eREITs ________________ O, OHI, WPC, NNN, STOR, AMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  7    9    11  ..  52

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 8.6% - SQL: 91.4%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: