Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  41    43    45  ..  51
Autor: Předmět: Dividendy
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2018 v 09:34

Ayer por la tarde llegaron los dividendos del Banco Bilbao.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2018 v 13:32

Pro ty z nas, kdo vlastni United Technologies. Jak je jejich zvykem, dividendu navysuji az po 5 kvartalech a to je prave ted:

FARMINGTON, Conn., Oct. 10, 2018 /PRNewswire/ -- United Technologies Corp.'s (NYSE: UTX) Board of Directors today declared a dividend of 73.5 cents per share on the outstanding shares of UTC's common stock, which represents a 5 percent increase over the prior quarter's dividend amount. The dividend will be payable December 10, 2018, to shareowners of record at the close of business on November 16, 2018.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2018 v 18:32

Hm, tak se mi dneska poprve na LYNX stalo, ze mi vyplatili dividendu Philip Morris a to tak, ze celou castky zdanili 15% a ne pouze jeji 3%. Uvidim, co mi odpovi na muj zaslany dotaz.

EDIT: Jeste me napadlo. Kde v Account Management systemu dohledam, dokdy mam platny podepsany formular W-8BEN? Tak nejak by to mohly byt 3 roky, co jsem zrizoval ucet u LYNX. Je mozne, ze jeho platnost vyprsela a ja nedostal upozorneni nebo nejakou hlasku, abych zas neco potvrdil a tim ho prodlouzil? Kde to tam dohledam? Dekuji za info.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2018 v 18:56

Alvarezi, mne se stalo dnes to same a to u LYNXu jsem teprve nekolik malo mesicu, takze v tom by problem byt nemel (ze ti vyprsela platnost formulare). Dosud mi vyplatili cca 5 ruznych dividend z US akcii a vzdy danili normalne, tedy 15%.

Na druhou stranu se mi uz jednou stalo za tu kratkou dobu, ze mi pripsali nespravnou castku (uz nevim o kolik) a druhy den uz to bylo opraveno a pripsano spravne. Mozna to bude stejny pripad. Uvidime, dej sem pls odpoved od nich.

dik
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2018 v 19:13

Pavle, za posledni 3 roky prisla na LYNXu vzdycky divi PM zdanena spravne, tohle se stalo poprve, takze je mozne, ze vazne doslo k nejake systemove chybe, ktera bude v nadchazejicich dnech opravena. Uvidime, ale tam vedet, jak jsem pochodil.

A zpetne jsem si uvedomil, ze na me v letosnim roce vyskocilo okno k aktualizaci udaju pro W-8BEN, takze ten by mel byt platny.
TomasV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2018 v 19:26

Citace: Původně zaslal: Alvarez  
Pavle, za posledni 3 roky prisla na LYNXu vzdycky divi PM zdanena spravne, tohle se stalo poprve, takze je mozne, ze vazne doslo k nejake systemove chybe, ktera bude v nadchazejicich dnech opravena. Uvidime, ale tam vedet, jak jsem pochodil.

A zpetne jsem si uvedomil, ze na me v letosnim roce vyskocilo okno k aktualizaci udaju pro W-8BEN, takze ten by mel byt platny

Zajimave ,ted jsem to kontrolovat u sebe a zatim zadna dividenda nepripsana.

Investiční strategie:B&H
Portfolio:
Dominion Energy,BHP Billiton,Iberdrola,PPL Corporation,British American Tobacco,Altria Group,Münchener Rückversicherungs,Cisco Systems,Wells Fargo ,AT&T,Royal Dutch Shell,BMW,Philip Morris International,PepsiCo,Basf SE,AbbVie Inc.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2018 v 19:36

TomasV: u Lynxu?
TomasV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2018 v 19:38

Citace: Původně zaslal: Pavel  
TomasV: u Lynxu?

Ano v Lynxu

Investiční strategie:B&H
Portfolio:
Dominion Energy,BHP Billiton,Iberdrola,PPL Corporation,British American Tobacco,Altria Group,Münchener Rückversicherungs,Cisco Systems,Wells Fargo ,AT&T,Royal Dutch Shell,BMW,Philip Morris International,PepsiCo,Basf SE,AbbVie Inc.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2018 v 19:40

Ja to pred 15 minutami kontroloval a porad mam pripsano 85%. Treba to po seanci zmeni a rano uz to bude OK.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2018 v 19:44

Ma jeste nekdo Lynx a Philip Morris Int.? Ze by poreferoval, jak je to u nej?
PabloRadegast
Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2018 v 22:28

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Ma jeste nekdo Lynx a Philip Morris Int.? Ze by poreferoval, jak je to u nej?

Ahoj, u mne stejne. Taktez srazena 15%-ni dan. Uvidime v pondeli.
minarjo
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-10-2018 v 00:19

@Alvarez a Pavel:
asi nejste u Lynx tak dlouho jako ja :) (tedy cca od pocatku co operuje v CR). Jinak byste vedeli, ze prvni cca rok az dva pokazde vyplatili divi u PM v payment date podle US sablony, tedy dan 15%. A az dodatecne za nekolik dni (jednou az cca za mesic) byla dan opravena. Rozhodne vas tedy neokradou :), jen u techto nestandardnich situaci a dani musi strojove zpracovani dodatecne rucne opravovat (v tom duchu jsem to tehdy pochopil od pracovniku Lynx).
Mimochodem, daleko vetsi "bordel" Lynx mival u dani evropskych (nemeckych, nizozemskych atd) titulu. Tam pamatuji, ze obcas dan na spravnou opravovali i na 4 pokusy :) (dle historie v tabulce Witholding tax v Activity reportu). Ted uz mam v Lynx jen US tituly (EU v Degiro), tak nevim, jak toto vyladili.
Takze fakt systemy (a rucne tyto veci opravujici zamestnanci) fakt nekdy u tech divi dani potrebuji cas, nez to mezi investory rozdeli spravne (tedy nez opravi ten automat, pro ktery plati zjednoduseni US firma a CZ investor s W8BEN = dan 15%).
Proto se u Lynx v dividend payment day nikdy neridte tim, o kolik se vam zmenil zustatek primo v den pripsani. Az z vytvoreneho Activity reportu z prislusne sekce to uvidite jasne (tedy nejdriv dalsi pracovni den po pripsani, nasledne dny to vsak v pripadech jako PM mohou rucne doupravit).
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-10-2018 v 06:01

Diky minarjo!
PabloRadegast
Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-10-2018 v 10:34

Lynx se nejak cuka s prepoctem dane z dividendy za PM. Nejprve me pres chat informovali, ze 15% je skutecne v poradku. Kdyz jsem jim napsal, ze se jedna o 80/20 spolecnost a danova sazba v pripade PM by mela byt jenom cca 3%, tak mi napsali, ze oni danove poradenstvi neposkytuji a ze si mam zazadat financni urad pri vyuctovani dane.
Kdyz jsem jim napsal, ze nechci zadne danove poradenstvi, ale aby preuctovali srazku z dividendy u PM dle pravidla 80/20 rule for companies", tak mi poradili, abych napsal stiznost na info@lynxbroker.cz.
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-10-2018 v 11:09

DEGIRO ma :thumbup: = divka od PM dosla 12.10. a tax napoprve OK!

:question: Znate mimo PM jeste nejake dalsi "80/20 companies" se zmensenou tax pro non-us shareholders? Existuje seznam ?

_________________________________________________________________________________________________________________

Cíl>zahraniční necyklické ptf s nízkou volatilitou s horizontem 5-10 let "AKCIODLUHOPISY":REITs:BDCs v poměru 80:10:10. Očekávaný roční min. čistý výnos 4%(pro rok 2019 min.5%) /// REITs/BDCs net výnos min.8,5% (pro rok 2019 min.10%)

DeGiro: tobacco>BTI,PM telcoms>BT,VOD,VEON utils>PPL,JE REITs>NLY,CXW BDCs>FDUS
pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-10-2018 v 13:06

Tome kolik si u tebe strhlo Degiro z PM? U me podivnych 0,05 dolaru.
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-10-2018 v 13:18

3% of the total gross dividend is subject to U.S. withholding tax (sazbou 15% pro non-us shareholders s platnym W8BEN).....tak dle tohoto

_________________________________________________________________________________________________________________

Cíl>zahraniční necyklické ptf s nízkou volatilitou s horizontem 5-10 let "AKCIODLUHOPISY":REITs:BDCs v poměru 80:10:10. Očekávaný roční min. čistý výnos 4%(pro rok 2019 min.5%) /// REITs/BDCs net výnos min.8,5% (pro rok 2019 min.10%)

DeGiro: tobacco>BTI,PM telcoms>BT,VOD,VEON utils>PPL,JE REITs>NLY,CXW BDCs>FDUS
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-10-2018 v 13:26

Citace: Původně zaslal: pigzor  
Tome kolik si u tebe strhlo Degiro z PM? U me podivnych 0,05 dolaru.

Korektnost dane si i vypocitej nasledujicim zpusobem:

Mas X akcii PM, dividenda byla deklarovana coby 1.14 USD/kus.

X * 1.14 = brutto dividenda

Dan = jak uvedl tom brava o post vyse, 15% dan ze 3% brutto dividendy = 0.15 * 0.03 * 1.14 * X = melo by se rovnat tem tvym 0.05 USD.

Z toho bych usuzoval, ze vlastnis 10 kusu PM, kdy by dan predstavovala 0.045 USD a diky zaokrouhleni na dve desetina mista v systemu by to ukazalo 0.05.
pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-10-2018 v 13:33

Je to presne jak pises, diky.
minarjo
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-10-2018 v 00:06

@Pablo..:
Lynx je v tomto maly pan, on jen preprodava sluzby Interactive Brokers. Takze i ty vypocty divi a dani delaji samosebou v IB, Lynx je muze maximalne tak "napomenout", aby to preuctovali, jak to udelal uz driv vicekrat. Zpravidla ale IB to preuctovani udela i bez iniciativy Lynx: zkratka hned jak zjisti, ze jim soucty ucetne nesedi:)
Takze fakt klid, pamatuji u Lynx, tedy u IB systemu tyto danove opravy i s odstupem mesice.
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-10-2018 v 00:51

U me dneska navecer tu divi opravili a na ucet pripsali i chybejici zbytek. Ted to sedi do posledniho centu.

(Nevim, jestli rychlost pripsani nejak souvisi s tim, ze jsem pres Acount Management system poslal dotaz primo do IB)
PabloRadegast
Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-10-2018 v 07:57

Mohu potvrdit. Dividenda PM uz je spravne zauctovana.
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-10-2018 v 08:57

Citace: Původně zaslal: tom brava  
:question: Znate mimo PM jeste nejake dalsi "80/20 companies" se zmensenou tax pro non-us shareholders? Existuje seznam ?

Ahoj, zadnou jinou spolecnost nez Philip Morris Int. neznam a i kdyz jsem to kdysi zkousel, tak se mi zadny seznam dalsich firem najit nepodarilo. Docela by me samotneho zajimalo, jestli neco takoveho uplatnuji i dalsi spolecnosti.
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-10-2018 v 09:02

U me vse opraveno korektne.
Ve vypisu ze 12.10 mi strhli celych 15 %.
Ve vypisu za 15.10 mi 15% dan vratili a odecetli mensi dan, ktera v prepoctu vychazi na $0.005/kus (1,14*0,03*0,15=0,005)

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,81 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV, UNH
Technology ____________ CSCO, MSFT
Communications ________ T, VZ
Utilities _____________ DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

TOP 8 největších pozic: PEP, MO, JNJ, T, NEE, O, MA, MSFT

spekulace: Micron Technology

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-10-2018 v 09:16

Citace: Původně zaslal: michal.holik  
U me zatim neni opraveno korektne.
12.10 mi strhli celych 15 %. Ve vypisu za vcerejsek (generovany ve Sprave Uctu) mi 15% dan vratili a odecetli mensi dan, ktera v prepoctu vychazi na $0,005/kus.

A myslis, ze tohle neni uz korektne strzena dan? Osobne mi to take vychazi kolem 0.005 USD na kus.
 Stran:  1  ..  41    43    45  ..  51