Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  4    6    8  ..  12
Autor: Předmět: Dividendy
Leni
Senior Member

Nálada: prace a zase prace

[*] Zasláno 12-9-2017 v 12:56

Dneš přijel nákupní vozík od TGT

A hlavně:
STORE Capital (NYSE:STOR) declares $0.31/share quarterly dividend, 6.9% increase from prior dividend of $0.29.
Forward yield 4.79% :lol:
Payable Oct. 16; for shareholders of record Sept. 29; ex-div Sept. 28.
https://seekingalpha.com/news/3294788-store-capital-declares...

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,VGR / ABBV,JNJ,PFE / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,SO
Degiro: TGT / BIL / CAH,GIS,IMB,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,HCP,HCN,VTR,WPC / CTL,BTQ / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-9-2017 v 14:44

Také dividendy zde nepříliš oblíbené Velké modré (IBM) byly včera připsány na účty.
Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2017 v 07:22

Dividendy Johannes & Johannes.

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 13-9-2017 v 08:50

Další zvýšení :info: :lol:

Realty Income (NYSE:O) declares $0.212/share monthly dividend, 0.2% increase from prior dividend of $0.2115.
Forward yield 4.32%
Payable Oct. 13; for shareholders of record Oct. 2; ex-div Oct. 29.
https://seekingalpha.com/news/3295012-realty-income-declares...

Lynx: MO,VGR / ABBV,JNJ,PFE / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,SO
Degiro: TGT / BIL / CAH,GIS,IMB,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,HCP,HCN,VTR,WPC / CTL,BTQ / DUK,PPL

Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2017 v 11:52

Námět do diskuze: pokud napíšete, že přišly dividendy té či oné společnosti a nic dalšího, zkuste připsat nějaká data.
Např. její výši, jak si vede meziročně, v případě zvýšení zda splnilo očekávání, souhrn za měsíc atd.
Napsat jenom, že něco přišlo nemá zrovna vysokou informační hodnotu ...

Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2017 v 12:50

Souhlas

Mé portfolium:

Consumer (cyclical): BMW, DAIM
Consumer (defensive): MO
Technology: CSCO, INFY
Telecom: T
Financial: RY, MUV2, BBVA
REITs: OHI
Industrial: ETN
Materials: RDS, BPL, RIO, BHP
Health: NVO, ABBV
Utilities: HNP, NGG, IBE, SBS
Services: GME, LB
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2017 v 14:05

Zavedl to taky Michal. holik následován Lenim a myslím si, že je to daleko lepší počteníčko než jen oznámení dividendy. Ať to roste.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;
Dolarové investice: 4,05% YOC
Eurové investice: 2,80% YOC
2016 yield: 4%

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2017 v 14:30

Tak ja s tim zacnu. Dnes Philip Morris oznamil zvyseni ctvrtletni dividendy z 1.04 na 1.07 USD, coz cini 2.9%, je urcite milym prekvapenim a predcilo ocekavani v podobe 1.06.

A abych pripsal nejaky svuj nazor, ci pohled, PM ma posledni dva roky pomerne vysoky vyplatni dividend yield, pres 90%, ale taky se jim pozvolna rozjizdi business s IQOS a investice do novych smoke-free technologii, kterym venuji dostatek casu a vyvoje, coz se dozajista projevi v budoucich ziscich. Takze bych rekl, ze do budoucna s ubytkem prodeje klasickych cigaret a rustem techto novych oblasti budou zajisteni a rostouci zisky jim v klidu pokryji dividendu a dalsi investice.
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2017 v 15:16

Citace: Původně zaslal: Alvarez  
Tak ja s tim zacnu. Dnes Philip Morris oznamil zvyseni ctvrtletni dividendy z 1.04 na 1.07 USD, coz cini 2.9%, je urcite milym prekvapenim a predcilo ocekavani v podobe 1.06.

A abych pripsal nejaky svuj nazor, ci pohled, PM ma posledni dva roky pomerne vysoky vyplatni dividend yield, pres 90%, ale taky se jim pozvolna rozjizdi business s IQOS a investice do novych smoke-free technologii, kterym venuji dostatek casu a vyvoje, coz se dozajista projevi v budoucich ziscich. Takze bych rekl, ze do budoucna s ubytkem prodeje klasickych cigaret a rustem techto novych oblasti budou zajisteni a rostouci zisky jim v klidu pokryji dividendu a dalsi investice.

Též jsem očekával 1,06.
Mimo tebou zmíněných faktů bych zmínil aspekt měnových pohybů. Nyní při slabším dolaru by toto mohlo být plusem pro tržby a zisky PM

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého portfolia = 4,4 % /// účty Fio+Lynx >>>
Energy ________________ XOM Exxon Mobil
Industrials ___________ EMR Emerson Electric
CyclicalConsGoods _____ MCD McDonald's
NonCyclicalConsGoods __ KO Coca-Cola, PEP PepsiCo
Tobacco _______________ MO Altria, PM Philip Morris, VGR Vector
Financials ____________ N/A aktuálně nic
BDCs __________________ MAIN Main Street Capital, ARCC Ares Capital Corporation
mREITs ________________ NRZ New Residential Investment Corp
Healthcare ____________ JNJ Johnson & Johnson, PFE Pfizer, ABBV AbbVie
Technology ____________ CSCO Cisco Systems, QCOM Qualcomm
Telecommunications ____ T AT&T, VZ Verizon
Utilities _____________ SO Southern Co, DUK Duke Energy, D Dominion Resources
eREITs ________________ O Realty Income, OHI Omega Healthcare, WPC W.P.Carey, HCN Welltower

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého portfolia = 3,9 % /// účet Degiro >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2017 v 17:14

Doplním, že poslední vyšší zvýšení dividendy bylo o 4 centy z 0,96 na 1,00. Pak už PM zvyšoval dvakrát jen o 2 centy na 1,02 a na 1,04 a tak je to příjemné zlepšení, že teď zvedá dividendu o 3 centy.

Taky jsem se trochu bál, že to bude jen o 2 centy.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 18-9-2017 v 08:56

Dividenda nebo práva :question:
Přišlo mi dnes moc peněz na konto od ROYAL DUTCH SHELL
Jmenují to současně TECHNICAL RIGHTS FOR ROYAL DUTCH SHELL a Dividendengutschrift, Dividende pro Stück EUR 0,3949
A čísla to má WKN 0CA3DT / ISIN XF0000CA3DT4
Original WKN: A0D94M / ISIN GB00B03MLX29

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-9-2017 v 09:30

Lado, to jsou prava. Mel bys jich obdrzet presne tolik, kolik mas kusu akcie RDS-A. Je pouze na tobe, zda-li se rozhodnes za ne obdrzet zdanenych 0.3949 EUR za kus coby cash nebo zda-li misto hotovosti chces obdrzet nove akcie spolecnosti Shell v nezdanene vysi. Dividenda je splatna dnes, a tak se domnivam, ze na rozhodnuti je jiz trochu pozde, deadline byl tusim nekdy pred 2-3 tydny.
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 18-9-2017 v 16:50

Tak dneska pritekl barel divi od RDS.B a stehovaci dovezli par zidlicek od HTGC :lol:

Ladislav: to byly prava a na rozhodnuti bylo do konce cervence (nebo pulky srpna) uz si nepamatuju, ale vzhledem k tomu ze muj broker Degiro za to chce 7.5 euro, tak to vyuzvat nebudu :info:

Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-9-2017 v 17:30

Jo, dnes pristala na LYNX i divi od RDS.A. Uz ctvrtym rokem sice 0.47 USD/kus kvartalne a bohuzel diky klesajicimu dolaru i postupne klesajici mensi vyplata v prepoctenem EUR kurzu za klon A, ale Shell se postupne vraci do sedla a pozvolna mu roste zisk na akcii, kterym uz skoro letos pokryje vyplacenou dividendu. Jeste nejaky cas to asi trvat bude, ale verim ze to nebude trvat dlouho a dojde po delsi dobe ke zvyseni a rustu tohoto titulu, maji k tomu dobre naslapnuto.

Jinak vyuzivam Scrip program a dividendu si nechavam vyplacet nezdanenou v nove pripsanych akciich, takze kazde ctvrtleti to znamena jejich vyssi pocet, tudiz vyssi hruba dividenda kazdy kvartal a zase do budoucna vyssi pocet k vyplaceni ... tak se to bali jak snehova koule a 4x za rok to kyne a kyne a kyne. No neni to parada?
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-9-2017 v 22:04

Kde zjišťujete u Lynx příchozí divi v den připsání? Umím akorát den poté v Statements.
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-9-2017 v 22:59

Mas na mysli datum pripsani a nebo vysi pripsane dividendy?
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-9-2017 v 23:21

Výši připsané dividendy
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-9-2017 v 07:56

Phoenix: to jsem na to jsem se ptal kdysi také a nějak to nikdo neví. Výpis s divi hold chodí až den poté pokud vím také to tak mám mám nastaveny denní výpisy. Což je krapet opruz, ale mám tak přehled.

Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-9-2017 v 08:44

Phoenix:
Osobne mam vypisu od brokeru pouze pro kontrolu, zda-li byla dividenda korektne vypocitana a v poradku pripsana v jeji plne vysi. O vysi pripsane dividendu vim v podstate od jejiho oznameni danou spolecnosti a tak vim dopredu, kolik by mi melo byt pripsano, jelikoz si dopredu pocitam jeji hrubou i cistou vysi dle aktualni dane v dane zemi (ktera se muze casem menit, viz Spanelsko, ktere v poslednich letech menilo dan z 21% na 19%). Uz se mi kdysi stalo, ze z nejakeho duvodu, at uz systemova ci lidska chyba, mi byla pripsana dividenda chybne a tak jen diky svemu prehledu jsem se brokerovi ozval a chyba byla napravena.

Ber v potaz, ze jsem uchyl na data a excel, takze mam monstrozni prehled o ziscich, trzbach, EPS a dividendach pro asi 50 spolecnosti, o kterych bych do budoucna mohl vubec premyslet o nakupu. V minulosti jsem prosel jejich ctvrtletni a rocni reporty za poslednich 11-12 let a vytahal si vsechna data, co jsem potreboval a mam tak vse plne pod kontrolou. Vedu si opravdu az prehnane detailni prehledy, a to i o smennych kurzech u kazde pripsane dividendy pro ten dany den, a to jak z meny pripsane dividendy na CZK, tak i EUR, pokud dividenda byla v GBP nebo USD, stejne tak o datu oznameni dividendy a datu jejiho pripsani, a to uz od roku co jsem ucinil svuj prvni nakup. Takze zas do budoucna vim, kdy k tomu doslo pred rokem a kdy asi tak nasledujici oznameni a pripsani muzu ocekavat.

Takze diky oznameni dividendy na strankach spolecnosti vim, kdy a kolik mi ma byt pripsano a tak si pak v dany den pouze vecer zkontroluji, o kolik se mi navysila hotovost na uctu a zda-li to odpovida tomu, co melo byt pripsano. Takze si vedu i prehled o stavu volne hotovosti v jednotlivych menach u vsech brokeru, u kterych mam vedeny ucet a je jednoduche si tak vse overit a zkontrolovat. Vypisy od brokeru pro me maji pouze zanedbatelny vyznam a jsou pro me spise pro kontrolu, muj osobni prehled je mnohem detailnejsi a ma pro me vyssi vypovidaci hodnotu.
minarjo
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-9-2017 v 22:54

@Phoenix:
v den připsání to z principu nemůže jít, protože Activity statement reporty burzovní aktivity tvého konta (ať už na ně koukáš manuálně na webu v admin části platformy, nebo si je necháš posílat automaticky emailem) systém IB dělá v noci pracovních dní na den následující, až poté co je US burza uzavřena (o něco dříve, cca po 22h US času, dělá reporty typu Trade report informujcí o obchodech sell/buy za daný den). Tedy ty sice můžeš už během obchodních hodin US burzy zjišťovat, jak se ti navyšuje cash zůstatek portfolia (jak tam jsou divi s daným payment date připisovány v různou dobu daného payment date), ale jaká společnost to je a kolik to bylo (hrubá a daň), to opravdu až z Activity statement reportu po noční uzávěrce IB. Proto to IB zasílá automaticky, pokud máš nějaký Activity statement takto nastaven k zasílání, ať už Default nebo svůj personalizovaný, emailem kolem 12h našeho času, neboli v noci US času , po kterém následuje pracovní den na burze (proto pokud je payment date v pátek, dozvíš se to tedy až v noci na pondělí US času, neboli kolem našeho pondělního poledne).
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-9-2017 v 23:16

Díky za odpovědi. Druhý den mi stačí, jen jsem myslel, že to jde někde v den připsání, když Alvarez už hlásil připsání :). Nenapadlo mě, že to počítá přes důmyslný systém tabulek a kontroluje to přes zůstatek hotovosti na účtě :lol:.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 20-9-2017 v 07:40

Tož takové navýšení bych chtěl u bluechips. Samozřejmě aby to financovali ze zisku. :-D
SJT
San Juan Basin Royalty Trust declares $0.216679 dividend

San Juan Basin Royalty Trust (NYSE:SJT) declares $0.216679/share monthly dividend, 430.7% increase from prior dividend of $0.040832.
Forward yield 33.64%
Payable Oct. 16; for shareholders of record Sept. 29; ex-div Sept. 28.

Spolumajitel:

Honza Mika
Member

[*] Zasláno 20-9-2017 v 20:26

Zdravim všechny ve fóru,

měl bych dotaz týkající se španělských společností Iberdrola a Banco Bilbao. Jestli jsem to pochopil správně, tak dividenda je řešená pomocí nějakých práv na další akcie, které je možno prodat. Chtěl bych vědět, jak přesně to funguje. Hlavně jakým způsobem se mi to zobrazí u Brokera v aplikaci (jsem u Fio banky) a co pak s tím dále.. Pokud ta práva prodám, znamená to, že to co za ně dostanu = dividenda po srážce daně?

Děkuji moc za všechny odpovědi!
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 21-9-2017 v 00:28

Práva to asi nejsou. Ale akcionář může volit, zda jako dividendy chce peníze nebo další akcie.
Akcií na místo dividend dostane celé kusy a zbylých několik centů dostane na konto.
Správná banka nebo broker nepočítá poplatek za nákup akcií na burze jako dividendy, asi mají podniky akcie na vlastním kontě, takže je nemusí kupovat na burze.
Jestli strhnou španělskou daň 19% a pak teprve vypočítají kolik akcií bude z těch zdaněných dividend, nebo se počítá počet akcií z hrubých nezdaněných dividend, to stále zapomínám.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Leni
Senior Member

[*] Zasláno 21-9-2017 v 07:05

Tak uz druhe letosni zvyseni :info: :lol:

- W. P. Carey (NYSE:WPC) declares $1.005/share quarterly dividend, 0.5% increase from prior dividend of $1.00.
- Forward yield 5.82%
- Payable Oct. 16; for shareholders of record Oct. 2; ex-div Sept. 29.

https://seekingalpha.com/news/3296742-w-p-carey-declares-1_0...

Stran:  1  ..  4    6    8  ..  12