Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2  3
Autor: Předmět: Začátek, první nákup akcií v životě
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 08:48

Stando, tentokrat souhlasim na stopro. Neni dulezite, co si svara mysli, dulezite je to, co Ty vis .:thumbup:

Jinak, hosi, toto je zajimava cast a problematika nasi cesty k zarne budoucnosti, bezstarostneho zivota, vybrednuti z krysiho zavodu, financni nezavislosti, ziti z pasivniho prijmu nebo jak tuto nirvanu ruzne nazyvame.

Family and friends: kapitola samo o sobe, ten usmev/skleb me zeny, kdyz prislo prvnich 11 dolcku z Mekaciho...z toho rozhodne zbohatneme...potom se to zmenilo na :ha, uz zase prisly nejake dolcky, ono to fakt jako funguje??!! na dej mi vsechny odkazy, at vim co s tim...az vykytujes a ja to vsechno zdedim.
Jedenactirocak chce investovat ze sve kasicky aspon 3 litry do akcii, ze by jako chtel ten CEZ nebo co.Si to s nim vysvetlim, uvodni trening dostal cca v 6-7 letech, co jsou to ty akcie.

Kamosi: tady mudrujem u vajnosu a skopku, hlavni tema je: kur.a jak je mozny, ze to funguje, kdyz nic nedelam a je fakt mozny, ze to funguje?? Osobni nazor: funguje to proto, ze je to postup VELMI pomaly, ale kompoudovani divi v dlouhem case proste funguje.
Za poslednich 5 let, jsem navedl na stejnou drahu letu tak 5-6 lidi, kteri pochopili, ze zvyseni divi u Altrije o 8% rocne je ten klic k uspechu.BTW v mem okoli je fakt malo tech, kteri veri stavebku za 3,5%.

To uzivani zivota Katty, ponorkarzu: to je docela dulezite!!! V duchodu nebude nejlepsi vzpominat na pracovni uspechy v minulych dekadach v korporatu :thumbdown:
Mam to zhruba tak, ze z divi kryju cca pod 40% vydaju me famiglie.
Co jsou nejvetsi naklady: bydleni, kara, dovolene. to ostatni nema smysl resit, to jsou drobne, ktere musis zaplatit a nejsou dulezite. Dulezite jsou 3-4 nejvetsi polozky.
Bydlet musis a je skoda bydlet blbe. Kara:idealne firemak. Dovolena: neletame na druhy konec planety za stopade. Jugo je super. Pry, ze draha. Nee. V samosce poridim obed za 2 kila a vsichni jsou spokojeni s piknikem na plazi.
Toto na Seeking nazyvaji neco jako living frugaly. Buyandhold to hroti do podoby, ze seka travnik sekackou z roku 1924.

Taky jako Vazena Spolubydlici pana Domaciho: 14 eurokorun na hodinu a je na dalsi akcie. Absolutni souhlas. Je jedno jestli prijem jde z vedecke cinnosti nebo z surovani officu. Dulezite je KAM ty prachy jdou.

LENI:zena pochopi, az uvidi ten rostouci keshflou, ktery nikdy nekonci. Mozna to bude trvat leta.

Pak jsou ti, kteri vubec nechapou a nikdy nepochopi, co vlastne delas, ale hlavne to zkritizuji a vedi vse nejlepe.mame 2 usi, jednim tam , druhym ven.

Faktor casu:uplne nejdulezitejsi. Cim dele to delam, tim dele kompounduju. Trochu prikupuji, kdyz je za co a reivestuji divi, kdyz se objevi prilezitost. To je vse. Nejdulezitejsi je sedet na prackach a nic nedelat. Toto je kapitalismus.Ten pravy kapitalismus. Kapitalismus bez dotaci, byvalych operativcu a bez tech z brusele.

Jak rikaval nas 1.prezident: "Toz tak".

Po nem bylo jeste par rovnych chlapu, zytek vsechno sracky. Odpovidame sami za sebe a zijeme nase VLASTNI zivoty.

Howgh.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 09:23

Jak to čtu, tak všichni jsme, pro své okolí, trošku blázni. Tak tu udělám malou reklamu na možný sraz lidí tohoto fóra. Já, za sebe, se chci setkat s lidmi, kteří jsou stejně postižení a při diskusi nad akciemi se nebudou dívat na hodinky. pochopí, že než lepší auto či dovolená, jsou dobře koupené akcie prosperujícího podniku.

Protože všichni máme plány v dlouhých horizontech a asi si tu budeme psát ještě hezkou řadu let, já osobně se těším Vás poznat.

EU: VOW3, RDSA / EU-BREXIT: BLT, BATS / USA: MA, JPM, CAT, FB, GOOGL, MU, MGM, MCD
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 09:36

To, co tady uvádíte o nepochopení svého okolí jsem si zažil už před mnoha léty, pouze s tím rozdílem, že jsem měl podporu u manželky, které nevadilo odkládání spotřeby ani narážky „kamarádek“ , že mi dává příliš volnou ruku v nakládání s financema namísto toho, aby si užívala. Prvním signálem, že se na „investování“ dá vydělat byla kontroverzní kupónová privatizace, kde jsem obdržel na svoji i manželčinu kupónovou knížku dohromady cca 120.000,- Kč a výsledek potvrdila známá, která jako jediná na moji radu investovala stejně. Nejhůře to nesli dřívější kritikové, kterým bylo zatěžko investovat 1.000,- Kč do kupónové knížky a kupónovky se nezúčastnili. V 90 letech nebylo možno bez internetového připojení obchodovat na burze, takže většina investorů začínala přes banky investovat v podílových fondech, kde i přes poplatky byl zajímavý výnos. Když jsem si později mohl dovolit koupit tzv. investiční byt, zatímco původním kritikům již zrezla jejich kdysi draze pořízená auta, začal se posměch měnit spíše v závist okolí, ale i tak jsem byl některými přesvědčován o správnosti si užívat, což opět někteří dokazovali nákupy nových aut.
V současné době jsem já i manželka doma (důchodový věk ještě nemáme), nestěžujeme si na finanční poměry, což je v ČR velmi podezřelé a oproti dřívější době se stále více známých snaží zjistit, jak to udělat, aby se taky nemuseli stresovat v práci. Za svůj největší úspěch považuji to, že jsem jednoho známého inspiroval natolik, že odmítl jet s manželkou na dovolenou s odůvodněním, že peníze raději použije na splátku hypotéky. Moc mu to nepomohlo, protože manželka jela sama. Když to shrnu, tak víc než pochopení je u nás hybnou silou závist, která některé alespoň přiměje k uvažování, zda na investování opravdu něco není.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 10:01

Já si myslím Wiki, že na tvém případě je vidno, že investovat se má v raném mládí. Těm, komu je dnes do 30 let, tak mají přede mnou předstih nejméně 15 let a za tu dobu se jim ptf více jak zdvojnásobí, než mám v porovnání na kontě já. V mých letech už byste mohli klidně zůstat doma a užívat si financí a to je to hlavní, o co tu jde a stát by to měl povinně propagovat, aby se v budoucnu vyhnul jakýmkoliv sociálním problémům. Všichni to jistě dříve nebo později doceníte, že investování je velice prospěšná věc pro svojí osobní svobodu. Děkuji kapitalismu, že porazil komunismus a dal mi šanci si řídit svůj život alespoň částečně. Většina lidí žije ještě v oparu minulých dob, že se o ně někdo postará, ale čím dříve se probudí, tím to bude pro ně lepší.
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 11:53

Já jsem byl za blázna vždy. Ať už volbou střední a vysoké školy (jsi magor, je to daleko, budou tě jenom buzerovat...), bydlení v podnájmu (cpeš prachy majiteli, vezmi si hypotéku, kup si byt), nevlastněním auta (v tvém věku??? To jako budeš jezdit pořád vlakem???), nebo investicemi do akcií (radši zlato, nemovitosti, užívání si)... Zacpat uši, neposlouchat ty blázny! Mám se tminimálně dvakrát lépe než oni. Jediné, za co neváhám utratit peníze je cestování. Silně nesouhlasím s tím, že dovolená na druhém konci světa musí stát 150 tisíc. V dnešním světě levných letenek? Já například kupuji jenom letenky, zbytek řeším operativně. Loni jsem byl 24 dní na Borneu a celkově mě to vyšlo na cca 30k, ale kompletně se vším.

Consumer: BMW, DAIM, MO
Technology: T, CSCO, INFY
Financial: OHI, RY, MUV2, BBVA
Industrial: ETN
Materials: RDS, BPL
Healt: NVO, ABBV
Utilities: HNP, NGG, IBE, SBS
Services: GME, LB
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 12:06

Jsme na tom všichni očividně úplně stejně :lol:. U mě to je podobné. O akciích se defakto nebavím s nikým krom dlouholeté přítelkyně. Ta mě v tom podporuje, takže alespoň jedna osoba se u mě najde.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 12:30

''''Já mám zákaz se bavit u ségry o akciích, že jsem s tím už trapnej, hlavně u šváry, který podniká přes 10 let.'''' Stanislav

Pověz jim hlupákům, že ti patří Citigroup a Bank of Amerika! A že pro ty banky nemusíš vůbec pracovat a stejně ti jako jejich majiteli posílají každý rok peníze. A tyto peníze, co dostáváš z tvých bank jako dividendy, mohou být každý rok o 10% vyšší. Takže růst tvého příjmu z investice překoná několikanásobně slabý růst mzdy nebo důchodu. Tvoje peníze pracují samy pro tebe.
Jde o to, mít více peněz z dividend než z důchodu. A pak budeš na tom v důchodu dvakrát lépe než ti, kdo mají dnes stejnou mzdu jako ty a žádné jiné příjmy. Veliký den to bude, až začneš dělit peníze na akcie z deseti různých branží a nebudeš omezen na akcie ze dvou bank. Tento den bys měl oslavit v hospodě U Slunců nebo v hospodě Na Růžku.

Někdo z vás bude mít asi problém v prvním roce důchodu, mít více peněz z dividend než z důchodu. Pro někoho je to ale lehká věc.

Já jsem majitelem podniků BASF, BMW, Münchener Rückversicherung, AT&T, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Pfizer, Procter & Gamble, United Technologies, Wells Fargo, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, BHP Billiton PLC, HSBC, Lloyds Banking Group, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi a Bank of America.
A bohužel mi patří i závody ČEZ, Vale a banka Barclays, kterých akcie mám v minus. Protože Graham a Buffett radí: ''Nikdy neztrácej peníze!'', tak čekám, až budu moci tyto tři akcie prodat s výdělkem, abych za ty tisíce a tisíce získaných eur přikoupil ty ostatní akcie.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 13:01

Ladislave, ja tu Tvoji knihu fakt asi taky koupim :thumbup:

MichalI: tech 150 litru je nadsazka, samo. Muzes cestovat ultra low cost, vo tem zadana. A taky ultra high cost. Ale je videt, ze's cestoval sam. Az nebo jestli, si poridis dedice Tvych akcii, vse nasob 4 a 30 koliku na Borneo dost nebude. Ale, jo, rozumime si.:thumbup:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 13:07

Fakt?

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 13:12

JO, uz kvuli tomu Tvemu komentari dnes ve 12:30 :yes:
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 13:28

Ta doba určitě jednou přijde pane Ladislave, ale jsem velice nespokojen s místními brokery, kteří bez souhlasu investorů přidražují nenažraně sobecky na poplatcích. Potřebuji to mít zaparkováno trvale u jednoho brokera, který nekrade a to je můj velký problém, proč se bráním diverzifikaci, která je pro mne sice potřebná, ale při přenesení konta je to skoro likvidační, pokud bych měl titulů jak Roberto Marconi - plný valník a ještě plnou stodolu. Moc dobře vím, že dividendy by byly zhruba o 100% výše než mám dnes, ale to je daň za vyšší růst akcií. Až budu v důchodu, tak budu mít zájem o vyšší DY, abych nemusel zasahovat do ptf. Za 5 let bych mohl těm šmejdům v Patria platit klidně 300 Kč měsíčně za nic, takže mě čeká další stěhování do budoucna. Jeden ISIN stojí 2.500 Kč x 2=5.000 Kč, takže asi založím další účet a po 3 letech to prodám a převedu peníze na jiný účet. Budu si muset zřídit devizový účet, aby mě neokradli na konverzi. Tady investovat, vůbec není žádná sranda! :dork:
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 13:53

K nám přišel chlapec z doktorského prostředí. Dělal jeden rok medicínu, ale pak to položil. Jeho máma je ředitelkou jedné nejmenované nemocnice. Nakonec si udělal chemii. Nejdříve se snažil, ale výkon upadl a přidal se syndrom okecávání a vyhýbání se práce. Začal hákovat až v 28 letech:exclamation: Tak jsem mu řekl, že se mu to započítává do důchodu až od doby, kdy začíná pracovat. Bude mít povinnost odmakat nejméně 40 let na plný důchod a mezitím se flinkne, jak to dotvrzuje jeho minulost. Umí perfektně anglicky, takže mi je podivné, co tady vůbec dělá? Je to zřejmě lenost a nevyzrálost. Kamarádku tituluje přítelkyně, což mi nepřipadá moc přátelské. Letos s ní byl na Bali. Stálo to ranec, ale zřejmě to zaplatili rodiče, kteří mají nadprůměrné příjmy. Ať si cestuje kam chce, o to mi nejde, ale ten jeho prvotní zápal byl pouze hraný a to mě principiálně s.re, protože jsem se mylně domníval, že to bude kvalitní poctivý inteligentní člověk. Ve svém volném čase si hraje na skauta, ale ta doba je dávno už pryč! Mladí lidi by chtěli bořit zavedená pravidla, ale bohužel se chovají stejně debilně jako jejich předchůdci, což k žádné pozitivní změně ještě dlouho nepovede.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 13:59

Kdybychom se nebáli, letěli bychom na Bali.
Ale musíme počátkem listopadu jeti do Berlína a příští rok do Benidormu - asi autem z půjčovny.
Nejprve ale vlakem do Salzburku se zastávkou na koupání u Chiemsee.

Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 14:03

Stan,
No a co kdybys to nestěhoval, nechal tam být to, co tam máš a začal nové portfolium někde jinde? :lol:

Consumer: BMW, DAIM, MO
Technology: T, CSCO, INFY
Financial: OHI, RY, MUV2, BBVA
Industrial: ETN
Materials: RDS, BPL
Healt: NVO, ABBV
Utilities: HNP, NGG, IBE, SBS
Services: GME, LB
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 14:11

To Stanislav,

zdá sa, že Tvoj švára ešte nie je dostatočne "za vodou", preto všetko vráža naspäť do podniku, čo sa mu ale môže stať osudným, preventívne by si mal z časti vytvárať určitú rezervu nezávisle na podnikaní!

Oni si totiž neuvedomujú, že tu nejde o peniaze ako také, ale o hru, o hru medzi ľuďmi! Každé jedno ušetrené euro je jeden "otrok", ktorý má za úlohu ku Tebe priviesť ďalšieho "otroka", aby spoločne za Teba pracovali, aby si Ty sám nezostal večným otrokom, ale stal sa finančne nezávislým, slobodným človekom!

Kiežby som mal takých dobrákov ako si Ty v práci viac, ale nie kvôli zneužívaniu, len by som mal o to väčšiu radosť, chuť a motiváciu do takej práce chodiť s vedomím, že sú tam ľudia, ktorí si dokážu spoločnými silami vzájomne pomôcť a môžem sa na nich kedykoľvek spoľahnúť, to sa hneď veselšie „pracuje“!

Ak vydržíte zveľaďovať majetok aspoň tých 30 rokov, oni potom síce Tí neveriaci a neprajníci pokorne zmĺknu, ale škoda toho času, ktorý premárnili tým, že sa ku Vám nepridali už skôr! Veľa ľudí si neuvedomuje príležitosti a možnosti súčasnosti, ktoré za komunizmu neboli, dnes sú tieto príležitosti a možnosti prístupné väčšine obyvateľstva, ale nie každý je ochotný začať a nie každý je ochotný zaplatiť za to tou najcennejšou devízou, ktorú má a tou je priateľ čas! Väčšina ľudí nemyslí dlhodobo, ale len krátkodobo, dokonca niektorí žijú iba prítomnosťou! Chcú všetko a hneď! Tak si ich vychováva "moderná konzumná doba"! Nezaujíma ich čo bude potom!

To roberto marconi,

neviem, či si ma správne pochopil, skús si ten môj príspevok prečítať ešte raz a celý! Z neho vyberám:

„Vraj si neviem užívať života, ale čo si mám napríklad namiesto 10 tričiek nakúpiť 50 tričiek a na čo, keď mi stačí tých 10?“

Ja som nenapísal, že si nekúpim ani jedno tričko alebo len dva, či tri kusy!

Mne je u prd.le ak majú pocit, že si neviem užívať života, prachy si do hrobu neodnesiem, to ale nie je dostatočný dôvod na to, aby som ich bezhlavo utrácal do posledného eura!“

Ja som nenapísal, že by som si aj pre jedno jediné euro nechal koleno vŕtať! Moje základné životné potreby sú vždy plne uspokojené, netrpím nedostatkom, ale predstava niektorých ľudí je taká, že by som mal vždy minúť celú výplatu, aj keď za blbosti a žiť len od výplaty do výplaty! Sami nemajú nič, ale budú Ti závidieť, že si si niečo ušetril alebo vybudoval!

Inak sa mi Tvoj príspevok páčil (líbil), hlavne ten životný príbeh s Tvojou manželkou! :thumbup: :rolleyes::spin: Takisto kladne hodnotím, že si motivátorom a vzorom pre ostatných vo svojom okolí, ukázal si im jednu zo správnych ciest, ktorá im môže v živote pomôcť! Také veci si na ľuďoch veľmi vážim! :yes:

Nepovedal by som, že Buyandhold to hrotí do podoby, že seká trávnik sekačkou z roku 1924. To, že je sekačka stará, ešte nič neznamená, ba práve naopak, môže prekonať životnosť 20. nových sekačiek a poskytnúť rovnako dobrú službu ak nie lepšiu, majiteľ si ju nevie vynachváliť a na jej vek môže byť právom hrdý! Čudoval by si sa, koľko dômyselných vynálezov ľudia v minulosti dokázali vymyslieť a nebyť konzumného spôsobu života, ich životnosť je prakticky „nezničiteľná“ dodnes a výdobytky modernej doby v mnohom ohľade prekonajú, sám nejaké vynálezy minulosti vlastním (nechcem rozoberať aké), ale dnes sa už nevyrábajú, ich výroba bola úmyselne zakázaná! Prečo asi, že?

To MilanV,

takisto si cením Tvoju vynaloženú aktivitu na stretnutie, škoda len, že je to pre mňa nekomfortné (ďaleko) :fake_sniffle: a neber to prosím ako moju výhovorku, určite je to oveľa príjemnejšie pre domácich, ktorí bývajú priamo v Prahe a neskôr sa môžu stretávať častejšie.

To Wiki,

takisto pekný životný príbeh a skúsenosť! Som rád, že máš podporu u milujúcej a chápajúcej manželky, ktorá si nenechala natlačiť chrobákov do hlavy od „kamarátok“. Žeby opäť ich nevedomosť, finančná negramotnosť alebo závisť? Nenechajte sa odradiť, zasadený ovocný strom Vám už nejaké to ovocie nadelil a ak budete naďalej držať spolu tak ako doteraz, ešte Vám prinesie hromadu sladkého ovocia!

Tiež som pár ľuďom už viackrát veľmi dobre poradil a pomohol, a hoci to od nich neočakávam, tak sú mi za to veľmi vďační dodnes, na ten hrejivý pocit na srdci už nikdy nezabudnem, ten sa bude so mnou vliecť celý môj život, také veci sú na nezaplatenie!

To Michal.I

a presne o tom to je! Kde mohli byť so životnou úrovňou oni a kde sme dnes so životnou úrovňou my!

To Phoenix,

ber ma z rezervou! Dúfam, že dlhoročná priateľka nieje zlatokopka! :smilegrin::lol:
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 14:32

Pěkné čtení chlapi :cool::cool:

V mnohém poznávám sebe a své okolí. Naštestí už jsem dost starý, abych si do podstatných věcí nechal od kohokoli kecat!
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 15:08

Cutty, musím ti říct, že i já mám podobný náhled na svět jako ty. V práci člověk tráví převážně největší čas svého života, a proto by měl být co nejpříjemněji strávený. Výrobní prostředky vlastní sociopati ze srandistické bolševické privatizace, a s tím jde bohužel ruku v ruce pochybná morálka. Dnešní mladá generace tomu ani nepomáhá, aby se tento prohnilý trend zvrátil. Já už se toho nedožiju, ale mladším bych ze srdce přál, aby zažili něco jiného, co je pravé a nezkažené. Pokud budou pokračovat ve šlépějích svých rodičů, tak to bude stát za .ovno.
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 15:40

To Stanislav,

máš pravdu, nie je to v tých našich zkurvystánoch jednoduché! Všetko je to v ľuďoch a len na každom jednom z nás záleží, či sa spoločnosť bude uberať správnym smerom k lepšiemu! Pár mladých šikovných výnimočných ľudí sa už objavuje, ale stále je to iba kvapka v mori, ktorá navyše nemá žiadnu dostatočnú podporu, ba práve naopak, sú im hádzané polená pod nohy! Ešte veľa vody bude musieť pretiecť! :grind:

A čo k tejto neutešenej situácii dodať na záver? Dosť príznačne vystihnutá pointa dnešnej doby: :fake_sniffle:
https://www.youtube.com/watch?v=yYvI4wT5Z5I - povinné, treba pozrieť celé až do konca!

To MilanV,

nie je nad to si kúpiť nové auto, ale za získané dividendy! ;)
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 16:24

CUTTY : Zlatokopka není :lol:. Začal jsem s investováním až asi 4 roky po tom, co jsme se poznali....krom toho, že na střední, kde jsme se poznali, jsem měl peníze akorát z roznášení novin :lol:
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 16:29

To Phoenix,

tak potom je to v poriadku, tak to má byť! ;)
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 18:16

To Všichni - taky lituji toho, že jsme nezačal kupovat akcie v mládí. Teď to dohání kontokorentem, ale je to moc velké riziko. Za něj jsem koupil růstové akcie a po 5 letech pak posílím pozice divedindové.
Takže pro mladší čtenáře. Poučte se z této diskuse a dejte na rady zkušených. Každou korunu, co chcete utratit za věc, co nutně nepotřebujte, rozdělte na dvě části. Jednu investujte a druhou si trošku dopřejte.

EU: VOW3, RDSA / EU-BREXIT: BLT, BATS / USA: MA, JPM, CAT, FB, GOOGL, MU, MGM, MCD
Leni
Senior Member

Nálada: prace a zase prace

[*] Zasláno 26-8-2017 v 19:57

Tak vcerejsek mel bohuzel jeste dneska dohru :-(

Rodinka si vzpomnela, ze jsem "odmitl" splatit hypoteku a penize, ktere by hypo snizili na par set tisic jsem vyhodil voknem = nakoupil divi akcie. To, ze uroky z hypo jsou necely 2%, ale divi jsou skoro 5%, takze penize co jsem nesplatit ted vydelavaj 3% pro nas, vubec nechapou. Prece mas hypoteku a tu musis platit, tak jakypak vydelavani. :question:

No manzelka zatim furt neveri, taky komentuje slovy, jenom dolar, jenom 2 dolary?
Myslim, ze na Vánoce vyberu z uctu (naseho, ne brokera) penize a dam ji to jako vanocni darek. Milacku Tvoje dividendy a nemuselas pro tyhle penize hnout ani prstem. Pak snad uveri :)

Chcete si založit nový účet u Lynx nebo Degiro a chtěli by jste 50USD nebo 500Kč kredit na poplatky, dejte mi vědět.

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,VGR / ABBV,JNJ,PFE / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,SO
Degiro: TGT / IMB,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC / CLDT,HCP,HCN,VTR,WPC / CTL / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 20:07

To Stanislav ;)

Hana Hegerová - Levandulová (oficiální video)
https://www.youtube.com/watch?v=B_RGmW1eji4

Hana Hegerová - Čerešne ( HQ, hudba Jaro Filip, text Milan Lasica, rok 1982 )
https://www.youtube.com/watch?v=eOaBOgRRTEA

Zuzana Smatanová - Čerešňe
https://www.youtube.com/watch?v=_blpPt4qYf4

Michal Dočolomanský - Lipová lyžka + Čo som sa po horách nachodil
https://www.youtube.com/watch?v=rJuy3LBQNLo

Zbojník Dočolomanský (to najlepšie Top)
https://www.youtube.com/watch?v=sPk9sNvUTdI

CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 20:24

Ach jaj Leni!

Ako môže byť rodina taká krátkozraká, to je fakt neuveriteľné! Neviem, či sa mám smiať alebo plakať, fakt smutné! Chlape vydrž a nedaj sa!!! :no:
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 20:41

Leni, nemáš to lehký, snad vydržíš.
 Stran:  1  2  3