Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3
Autor: Předmět: Začátek, první nákup akcií v životě
Leni
Senior Member

Nálada: prace a zase prace

[*] Zasláno 26-8-2017 v 22:05

Ne! Ne a Ne! Vzdavat to nehodlam, kazdy mesic vidim jak priplouvaj divi = prachy a nemusel jsem pro ne hnout ani malickem. teda pokud nepocitam klik mysi pri nakupu :)

Navic dalsimi prikupy se hezky snizuje posilena koruna, to je taky v excelu pekne videt!

Prikup MO prida dalsich $6! a to fakt nenajdu na ulici!

Takze NE! Nedám se, ještě tak 5 mega, kde to ale vzit ze :) a davam vypoved :)
No nevadi, tak snad za 15 let... do duchodu mam jeste ctvrt stoleti, tal snad to stahnu aspon na 15 :)

Diky za podporu, snad slezina bude v den kdy nebudu v praci a pokecame....

Chcete si založit nový účet u Lynx nebo Degiro a chtěli by jste 50USD nebo 500Kč kredit na poplatky, dejte mi vědět.

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,VGR / ABBV,JNJ,PFE / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,SO
Degiro: TGT / IMB,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC / CLDT,HCP,HCN,VTR,WPC / CTL / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-8-2017 v 22:29

To Leni

"No manzelka zatim furt neveri, taky komentuje slovy, jenom dolar, jenom 2 dolary?"

Manželku by si mal poučiť, že z malých vecí sa stávajú tie veľké!!!:yes:
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2017 v 10:10

:lol::lol::lol: Pánové, já se bavím... Ještě že nic podobného řešit nemusím. Asi dám každé své potencionální budoucí manželce nejprve vyplnit dotazník finanční gramotnosti :lol:

Consumer: BMW, DAIM, MO
Technology: T, CSCO, INFY
Financial: OHI, RY, MUV2, BBVA
Industrial: ETN
Materials: RDS, BPL
Healt: NVO, ABBV
Utilities: HNP, NGG, IBE, SBS
Services: GME, LB
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2017 v 10:27

Neposlušnou manželku je potřeba neodkladně vyměnit za mladší a krásnější. Ven s ní z ptf a najít si nový titul. Ale vážně, ženský převážně penězům nerozumí, ale o to více je dovedou utrácet, hlavně když nejsou jejich. Já to vidím ve své rodině, když mají zavalené byty krámy a furt další přikupují. Hlavně moje máma je na nakupování expert a koruna se jí dlouho neohřeje v kapse. Na vyklizení jejího bytu by se pak nejlépe hodila atomová bomba.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2017 v 10:39

Citace: Původně zaslal: Michal.I  
:lol::lol::lol: Pánové, já se bavím... Ještě že nic podobného řešit nemusím. Asi dám každé své potencionální budoucí manželce nejprve vyplnit dotazník finanční gramotnosti :lol:

No a jako inspiraci si můžeš vzít dotazník, který podle rozhodnutí ČNB (dohled nad kapitálovým trhem či cosi takového) musí vyplnit běžní klienti, než jim banka prodá podílové listy nějakých fondů.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2017 v 10:40

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Neposlušnou manželku je potřeba neodkladně vyměnit za mladší a krásnější. Ven s ní z ptf a najít si nový titul. Ale vážně, ženský převážně penězům nerozumí, ale o to více je dovedou utrácet, hlavně když nejsou jejich. Já to vidím ve své rodině, když mají zavalené byty krámy a furt další přikupují. Hlavně moje máma je na nakupování expert a koruna se jí dlouho neohřeje v kapse. Na vyklizení jejího bytu by se pak nejlépe hodila atomová bomba.

Tohle je mi taky velmi povědomé. Jakmile se samicím dají zdroje, hned je utrácí a shromažďují potřebné i nepotřebné věci.
abak
Member

Nálada: Neutrální

[*] Zasláno 27-8-2017 v 11:29

Leni: Fakt nezávidím a přeju železné nervy, asi bych si nikdy nemohl žít s někým, kdo dává přednost krátkodobé spotřebě před dlouhodobým zabezpečením a tvorbou majetku. Hlavně to chce mít kvalitní předmanželskou smlouvu a pečlivě vyčlenit majetek z SJM. Lidé se sklony k takovému stylu života často mění názory. Člověk se ani nenaděje a je bez domu, dětí a do konce života platí alimenty nebo mu seberou řidičák a jde si sednout za mříže.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2017 v 12:59

abak: však také každoročně přibývá předmanželských smluv. Dá se na to dívat i pozitivně - přibývá lidí, kteří mají nějaký smysluplný majetek a chtějí jej ochránit.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2017 v 13:20

Leni zase si mi připomněl že mám doma asi fakt poklad. Má žena mi důvěřuje ve všem co dělám, protože ví že vše co dělám se snažím dělat pro to aby se má rodina měla co možná nejlépe. A když se to náhodou nepodaří budeme moci říct, že jsme udělali vsechno proto abychom se lépe měli a nesedeli na zadku a nedělali nic. Hlavně má žena nemá nic proti tomu když řeknu že ložnici hold uděláme až za dva roky. Když to slysela kamaradka tak to nechapala že prej proč si nepujcime a neudelame rekonstrukci celeho bytu hned. Žena mě vždy podpoří a hájí můj názor atd.. A to si myslím je hodně důležité.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;
Dolarové investice: 4,05% YOC
Eurové investice: 2,80% YOC
2016 yield: 4%

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2017 v 13:41

Citace: Původně zaslal: Ondřej  
Leni zase si mi připomněl že mám doma asi fakt poklad. Má žena mi důvěřuje ve všem co dělám, protože ví že vše co dělám se snažím dělat pro to aby se má rodina měla co možná nejlépe. A když se to náhodou nepodaří budeme moci říct, že jsme udělali vsechno proto abychom se lépe měli a nesedeli na zadku a nedělali nic. Hlavně má žena nemá nic proti tomu když řeknu že ložnici hold uděláme až za dva roky. Když to slysela kamaradka tak to nechapala že prej proč si nepujcime a neudelame rekonstrukci celeho bytu hned. Žena mě vždy podpoří a hájí můj názor atd.. A to si myslím je hodně důležité.

To máš doma fakt poklad. Tak ji nejen za sebe, ale i za nás kup co nejdříve kytku.
ps. V Lidlu je mají v akci :-)

EU: VOW3, RDSA / EU-BREXIT: BLT, BATS / USA: MA, JPM, CAT, FB, GOOGL, MU, MGM, MCD
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2017 v 14:11

Ženy by som až tak nepodceňoval aj medzi nimi sa nájde zopár skvelých, rozumných a šikovných výnimiek, ktoré sú pre mužov vhodným zdrojom inšpirácie, nezaprú v sebe investorského ducha a čo to by sa muži od nich mohli priučiť, že je takých žien málo a ťažko sa hľadajú je už vec druhá! :yes:

To Michal.I,

ono to s tým dotazníkom finančnej gramotnosti pre budúcu potencionálnu manželku síce vyzerá smiešne, ale zas až taký blbý nápad to nieje. :rolleyes:

To Stanislav,

až budeš potrebovať tú atómovú bombu, tak mi daj vedieť! Ponorka CUTTY pre Teba urobí exkluzívnu výnimku! :smilegrin::lol:

To Ondřej,

nieje nad to, keď dvaja ľudia si rozumejú, majú sa radi, držia spolu a vedia čo chcú spoločne v živote dosiahnuť! :yes:
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2017 v 16:14

To MilanV & Ondřej,

obávam sa, že kytka stačiť nebude, ženušku treba poriadne vystískať, veď si to zaslúži! ;)
pigzor
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 28-8-2017 v 14:32

Jak to tady ctu, tak mam "doma" asi taky vyjimku. S dividendovym investovanim jsem zacal teprve tento rok, ale jak procitam weby, knizky a vzdelavam se, samozrejme o tom pred ni porad melu. Nejen, ze ji to nevadi, ale kdyz jsem ji nedavno rikal, ze MO hodne poklesla a ze je to dobra doba na nakup, tak mi rekla, ze mi posle 50 tisic, at to nakoupim. :lol:
Ale ja se snazim, aby si otevrela vlastni ucet, takze nabidku jsem odmitl. Strasi ji danove priznani, takze ted studuje danovy zakon a od pristiho roku snad otevre ucet a ja ji budu (doufam, ze pravidelne) nakupovat dividendove akcie. :) Rozhazovacna vubec neni, ale penize ji visi na uctu a nic se s nimi nedeje, coz je skoda.
mirekd12
Newbie
*

[*] Zasláno 28-8-2017 v 14:40

Jak to tady čtu tak s nakupováním raději ani začínat nebudu:lol: :-)
Cyberguy
Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-8-2017 v 16:23

Já o svém prvním nákupu nikomu nic neřekl. Vložil jsem 63 tisíc do jednoho tickeru a ten ihned klesal. "Ztraceně, že já to dělal" :-( , říkal jsem si. Ale věděl proč jsem to dělám a věřil jsem, že dělám dobře. Po čase jsem se svěřil i ženě. Byla trochu nedůvěřivá ale protože ví, že jsem počtář a dělám jen promyšlené kroky, nebyla vysloveně proti. Po čase jsem investoval více a více. A později jsem založil účet i na ženu. Začínal jsem v r. 2012. A dnes už je klidná. Výsledky ji uklidnily a dnes je vše O.K.
 Stran:  1    3