Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4    6  ..  14
Autor: Předmět: Začátek, první nákup akcií v životě
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 11-4-2018 v 17:26

MODELACE AKCIOV. PORTFOLIA BĚHEM 2Q-3Q/2018
Pokud byste měli při relativní předraženosti trhů (US průměrné P/E nakonci 2017 bylo někde okolo 20, teď po 10% korekci může být okolo 18=stále předraženo, EU se drží okolo 14-15 takže taky spíše překoupeno) sestavit/navrhnout nové portfolio (asi spíše z defenzivních alias necyklických titulů, kdyz jsou cykly ekonomik US i EU na vrcholne fázi?), které akcie/sektory by to byly?

Omez. podmínky:
max.3 akcie na sektor
NET dividend yield min.4% ročně (>4,8% US x >5,5% EU)
expozice USD:EUR 1:1
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 11-4-2018 v 20:10

Royal Dutch Shell PLC - B = ISIN GB00B03MM408
HSBC Holdings PLC = ISIN GB0005405286
AT&T Inc. = ISIN US00206R1023
Munich Re Ges.AG = ISIN DE0008430026
Iberdrola SA = ISIN ES0144580Y14
BHP PLC = ISIN GB0000566504
BMW AG - ST = ISIN DE0005190003
Sanofi SA = ISIN FR0000120578
BASF SE = ISIN DE000BASF111
Grafy, KGV (P/E) a výnos dividendy zde :cool: http://nr1a.com/Mary-Ann-stocks.htm

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-4-2018 v 11:37

Royal Dutch Shell PLC - B cyklická akcie - nevhodné pro vstup na vrcholu ekon.cyklu
BHP PLC cyklická akcie - nevhodné pro vstup na vrcholu ekon.cyklu
BMW AG cyklická akcie - nevhodné pro vstup na vrcholu ekon.cyklu
Sanofi SA divi pod limit
BASF SE divi pod limit
HSBC a MUV2 aktuálně vysoké PE

IBE a T by asi dávaly smysl pro vstup....

Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-4-2018 v 11:59

Citace: Původně zaslal: tom brava  
Royal Dutch Shell PLC - B cyklická akcie - nevhodné pro vstup na vrcholu ekon.cyklu
BHP PLC cyklická akcie - nevhodné pro vstup na vrcholu ekon.cyklu
BMW AG cyklická akcie - nevhodné pro vstup na vrcholu ekon.cyklu
Sanofi SA divi pod limit
BASF SE divi pod limit
HSBC a MUV2 aktuálně vysoké PE

IBE a T by asi dávaly smysl pro vstup....

P/E jsi nemel v omezujicich podminkach, ale chapu.
Ekonomicky cyklus jsi take v podminkach nemel. Nicmene proc myslis, ze jsme na vrcholu ekonomickeho cyklu?

A jake jsou tve doporuceni?
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-4-2018 v 12:02

MODELACE AKCIOV. PORTFOLIA BĚHEM 2Q 2018
Pokud byste měli během 2Q/2018 při relativní předraženosti trhů (US průměrné P/E nakonci 2017 bylo někde okolo 20, teď po 10% korekci může být okolo 18=stále předraženo, EU se drží okolo 14-15 takže taky spíše překoupeno) sestavit/navrhnout nové portfolio (asi spíše z defenzivních alias necyklických titulů, kdyz jsou cykly ekonomik US i EU na vrcholne fázi?), které akcie/sektory by to byly?

Omez. podmínky:
max.3 akcie na sektor

Když chceš necyklické defenzivní tituly s vysokou divi, tak si vlastně sám odpovídáš, že chceš utility nebo telco, nic moc jiného ta kritéria nesplňuje. Takže T, VZ, SO, PPL, DUK, D, a podobně, pokud zůstaneme na NYSE, evropské akcie znají lépe kolegové.

Moje portfolio:

PG - 25 ks @ 61.30 $_________UTX - 15 ks @ 102.50 $_________VZ - 31 ks @ 47.50 $
JNJ - 25 ks @ 58.80 $_________T - 40 ks @ 38.09 $_________IBM - 11 ks @ 131.00 $
MCD - 16 ks @ 95.00 $_________SO - 31 ks @ 49.18 $_________WFC - 30 ks @ 50.00 $
WMT - 20 ks @ 72.96 $_________JPM - 26 ks @ 59.00 $
BBL - 41 ks @ 36.60 $_________OHI - 45 ks @ 34.00 $
CVX - 16 ks @ 93.80 $_________O - 26 ks @ 57.50 $
CSCO - 48 ks @ 31.25 $_________PPL - 54 ks @ 27.75 $
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-4-2018 v 14:30

Napadlo mě úplně to samé co Arkyna. Jak poznám, že jsme na vrcholu ekonomického cyklu? Kdyby to přeci bylo možné poznat nenakupoval by akcie nikdo a ceny by nadále nerostly. Pak by asi vše šlo do strany případně dolů. Stejně si myslím, že mi cyklus může být ukradený, pokud je společnost zdravá.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;Cisco;Cardinal Health;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-4-2018 v 16:07

Citace: Původně zaslal: Ondřej  
Napadlo mě úplně to samé co Arkyna. Jak poznám, že jsme na vrcholu ekonomického cyklu? Kdyby to přeci bylo možné poznat nenakupoval by akcie nikdo a ceny by nadále nerostly. Pak by asi vše šlo do strany případně dolů. Stejně si myslím, že mi cyklus může být ukradený, pokud je společnost zdravá.

To, že jsi na vrcholu ekonomického cyklu, poznáš až za rok poté:-)

Ale jinak je to blbost, už mnoho let se objevují předpovědi, že jsme na vrcholu cyklu, takže kdo se bojí nesmí do lesa nebo nemá investovat (opět musím vzpomenout třeba na zde kdysi působícího prokoroka konce růstu - bubububu). Časovat trh totiž nikdo neumí.

Když koupím fundamentálně zdravou akcii, tak projde ekonomickou recesí jen s malými šrámy, mnohdy ani dividenda není snižována.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 12-4-2018 v 18:01

Nuže, děti moje, investování na burze je jednoduché a stačí na to rozum 11-letých dětí.
Pokud se ty děti poučí jen trochu málo od inteligentního otce, že je nutno dbát při nákupu akcií na nízké poměry PE, PB, PS, výnos dividendy nad 3%, musí to být velký a starý západní podnik nebo banka, kterému neškodí konkurence a nemíří k bankrotu, dlouhodobě zvyšuje zisky a nepodvádí s daněmi ani bilancemi.
Tedy se musí logicky dnes koupit akcie BASF, BMW, Munich Re, Sanofi, Shell, ATaT, Iberdrola, BHP.
Nutno také vědět, že někdy je akcie levná s PE 1000 nebo PE NA (negativní), pokud je PB 0.5 a PS 0.5.

Vrchol ekonomického cyklu? Na ten musí dbát ekonomové, profesoři z vysokých škol, proroci krachu, redaktoři z novin, prostě lidé, kteří mají vysokou mzdu a vysoký důchod, takže akcie nikdy nekoupili a nikdy nekoupí.

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-4-2018 v 12:08

Dovolím si upřesnit a ještě jednou položit téma k úvaze:question:

Pokud byste měli během 2Q/2018 při relativní předraženosti trhů sestavit/navrhnout nové portfolio na min.10let (konzervativnější bez požadavku na růst hodnoty či divi, ale na slušnou+stabilní dividendu.... tedy spíše defentzivně zaměřeno z necyklických titulů...ale tím nechci předjímat či ovlivňovat výběr), které akcie/sektory by to byly?

Omez. podmínky:
max. 2 US-akcie/sektor + 2 EU-akcie/sektor (mimo GB akcie - ty až po Brexitu)
(aktuální P/E bez omezení, sleduju spíš forward P/E)

Pište AKCIE-SEKTOR
Děkuji předem všem za konstruktivné příspěvky k věci (nerozebírající moji míru averze k riziku apod.)
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-4-2018 v 13:14

Já Ti to nechci zbytečně bourat hned na začátku, ale to, jak používáš v jednom příspěvku pojmy "předražené trhy", "konzervativní investice" a pak yield min 4.8 % brutto, to je v podstatě už od začátku postavené jako naprostý oxymóron, ano, v tuto chvíli najdeš pár firem v sektorech utilit, případně telco, které budou splňovat to, co chceš, ale takhle vysoký yield je prostě vyjádřením vyšší míry rizika daného odvětví, takže tento druh výnosu prostě spíš najdeš u cyklických těžařů/naftařů, nebo inherentně mnohem rizikovějších REITs.

Upřímně, zkus si ujasnit, co vlastně chceš, prostě některé věci se vzájemně vylučují a to budeš muset akceptovat, jinak se nikam nepohneme.

Moje portfolio:

PG - 25 ks @ 61.30 $_________UTX - 15 ks @ 102.50 $_________VZ - 31 ks @ 47.50 $
JNJ - 25 ks @ 58.80 $_________T - 40 ks @ 38.09 $_________IBM - 11 ks @ 131.00 $
MCD - 16 ks @ 95.00 $_________SO - 31 ks @ 49.18 $_________WFC - 30 ks @ 50.00 $
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-4-2018 v 16:07

Dovolím si upřesnit a ještě jednou položit téma k úvaze:question:

Pokud byste měli během 2Q/2018 při relativní předraženosti trhů sestavit/navrhnout nové portfolio na min.10let (konzervativnější bez požadavku na růst hodnoty či divi, ale na slušnou+stabilní dividendu.... tedy spíše defentzivně zaměřeno z necyklických titulů...ale tím nechci předjímat či ovlivňovat výběr), které akcie/sektory by to byly?

Omez. podmínky:
max. 2 US-akcie/sektor + 2 EU-akcie/sektor (mimo GB akcie - ty až po Brexitu)
(aktuální P/E bez omezení, sleduju spíš forward P/E)

Pište AKCIE-SEKTOR
Děkuji předem všem za konstruktivné příspěvky k věci (nerozebírající moji míru averze k riziku apod.)

Proč nevyužiješ nějaký stock screener a nedáš tomu sám svoji práci a čas? Je jich na internetu dostatek, kritéria tam zadáš a výsledek prověříš.

Myslím, že všichni pak rádi řeknou svůj názor na firmy, které ti vylezou a které budeš považovat za rozumné. To by mě přišlo rozumné, s určitou hodnotou i pro ostatní, a předešli bychom dohadům např. že ti někdo špatně poradil, toto je primárně diskuzní fórum, nikoliv poradenské.

Své tipy ti povětšinou nemohu dát, neboť většina nesplňuje popsaná kritéria.

Firma, která to splňuje je podle mě např. AT&T, pokud se obáváš fúze s TimeWarner.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-4-2018 v 17:01

Citace: Původně zaslal: Vitusus  

Já Ti to nechci zbytečně bourat hned na začátku, ale to, jak používáš v jednom příspěvku pojmy "předražené trhy", "konzervativní investice" a pak yield min 4.8 % brutto, to je v podstatě už od začátku postavené jako naprostý oxymóron, ano, v tuto chvíli najdeš pár firem v sektorech utilit, případně telco, které budou splňovat to, co chceš, ale takhle vysoký yield je prostě vyjádřením vyšší míry rizika daného odvětví, takže tento druh výnosu prostě spíš najdeš u cyklických těžařů/naftařů, nebo inherentně mnohem rizikovějších REITs.

Upřímně, zkus si ujasnit, co vlastně chceš, prostě některé věci se vzájemně vylučují a to budeš muset akceptovat, jinak se nikam nepohneme.

Naprostý souhlas, připomněl bych starou poučku o srovnatelnosti výnosu desetiletých US bondů a dividendového výnosu. A desetileté US bondy nesou aktuálně 2,8-2,9%. Nejsme v situaci let vzdálenějších minulých let, kdy desetiletý výnos US bondů byl běžně 4% i více.
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-4-2018 v 20:17

1) kdybych se spokojil s 2,5-3% hr. výnosu, jdu do kampeličky a nebudu se vystavovat riziku kolísání akcií + kurz. risku.

2) Screening finvizu používám, jen se tam špatně zadává beta/volatilita a samozřejmě má určitou chybovost databáze

3) v té výzvě o sestavení ptf mi šlo spíš o nějaké ad hoc momentální nápady odsud z osobní zkušenosti s nějakým titulem, nebo i jen tip na klidnější nekolísavé sektory, o kterých nevím...ale asi nebylo pochopeno.

4) pokud nic než utils a telcoms jako hlavní stav. kameny teď nevyhovuje kritériím (reits/bdcs beru jen jako doplněk), tak holt nevyhovuje - to je taky realita, třeba do pár měsíců až zvednou v US repo o 0,5-0,75% a výnos 10years-fix bonds dosáhne známý "break-point" 3,5%, tak bude mazec na akciích....a hned bude lepší výběr pro vstup.

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-4-2018 v 21:51

Která kampelička dává 2,5-3% úrok navíc každoročně o nějaké to procento navýšené? A pozapomněl jsi, že kromě dividendového výnosu (rostoucího) získáš ještě růst cen akcií.
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-4-2018 v 21:57

NEY
Doba spoření v letech 1 2 3 4 5 7 10
Sazby p. a. v % 1,40 2,00 2,70 2,80 2,90 3,10 3,40
s limitem ztráty do max 10%

Koukám že tu jste všici prolezlí tou mantrou o všem rostoucím, čtu to v každém třetím postu....holt rok 2008/9 je už hodně dávno a lidi maj krátkou paměť...
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-4-2018 v 22:07

1) kdybych se spokojil s 2,5-3% hr. výnosu, jdu do kampeličky a nebudu se vystavovat riziku kolísání akcií + kurz. risku.

Já nevím, ale přijde mi, že si zásadně nerozumíme v tom pojmu výnos. Ty pořád řešíš, že máš teď nějaká 3 %, jako bys uvažoval s tím, že každý rok ti prostě přistane 3% dividenda na tvoji spotřebu na účtě a další rok zase a pak zase. Pro nás ostatní jsou ta vstupní 3 % jenom nástroj k budování stroje, který nás bude za 20 let živit, a naše vstupní investice nám díky reinvesticím těch dividend a tomu, že se zvyšuje každoročně dividenda (ideálně tempem převyšujícím inflaci), udělá z našich vstupních 3 % výnosu za 20 let třeba 85 % výnosu vzhledem k původně investované částce (a to už očištěné o inflaci).

Pokud máš teď velký obnos k jednorázové investici a chceš poradit, co s ním, tak to řekni rovnou, protože to samozřejmě mění situaci, jelikož my po menších částkách budujeme něco, co nám bude suplovat v pozdějším věku příjem z důchodu či zaměstnání. Pokud chceš jenom někam uložit peníze, aby neztrácely hodnotu, tak špatně pokládáš dotazy.

Moje portfolio:

tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-4-2018 v 22:17

já beru akcie pragmaticky jako jednu z mnoha možných alternativ zhodnocení (či aspoň ochrany hodnoty peněz, když inflace moc vyskočí) a jelikož mi v posledních letech spadnul výnos produktů s garancí (TV,stavebka atd.), tak část úspor jak postupně maturují přelévám do rizikovějších ale zase 2-3x výnosnějších aktiv - diverzifikuji něco do podřízených vkladů bank, něco do smíš.OPF (70%dluhop.:30%akcie), něco do korpor.CZ /EU dluhopisů s fixním kuponem a do divid. CZ akcií.(a jsou v plánu FTV panely na střechu příští rok k výhřevu TUV přes léto, jako alternativní typ investice...)

Můj horizont držení je 5-10 let, proto preference def. akcií s malou kolísavostí, abych redukoval dopad případného super medvěda, pokud přijde a zachoval otevřenou možnost za 5-10 let dle vývoje, pokud dojde někdy vůbec k normalizaci sazeb na trhu alias zdegradované ceny peněz (=beztak ty nízké sazby v EU a tím pádem i v CZ drží a budou držet jak nejdýl to půjde na nule jen kvůli Řecku/Italii apod.), případně zase z akcií vystoupit....

A co je špatně na mém jiném cíli, když je odlišný od vašich vícegeneračních horizontů, to vadí? tomu odpovídá mé náročnější výběrové síto kritérií pro vstup, které tady tak těžce všechny popuzuje...

(na závěr jedna perlička: ještě 5 let zpátky jsem absolutně vylučoval, že bych někdy v životě koupil akcii... holt člověk míní a život mění)
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 02:38

Kdysi jsem měl kampeličky/termínované vklady v merku. Velké pozor, protože u většiny produktů je úrok připsaný až na konci termínu. Čili žádné složené úročení! To je u horizontu 10 let významný zápor. Jinak si myslím, že je tvůj přístup naprosto v pořádku. Názory je třeba tříbit, obhajovat a nebát se je revidovat. Sám diverzifikuji ještě do peer to peer půjček a koketuji z praktických důvodů i s dražbami bytů v Praze. Každý hledá dokonalou akcii pro své portfolium a právě to způsobuje efektivitu trhu být v rovnováze. Proto vlastně dokonalá akcie nikdy nebude existovat. My můžeme vybrat jen jakýsi kompromis a doufat, že se náplní naše očekávání. Já třeba nemám cíl 20 let, ale spíše 8 let. Akcie jako ABBV, Eaton, Altria, Cisco, BMW, Daimler, Munich Re, Royal Bank of Canada, Rio, nebo BHP mě mile svým růstem dividend překvapily. Nedělám si iluze, že to půjde do nedokončena, ale vybíral jsme je s tím, že sice nemají vzorové P/E, P/B a P/S, ale fungují.

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 06:43

NEY
Doba spoření v letech 1 2 3 4 5 7 10
Sazby p. a. v % 1,40 2,00 2,70 2,80 2,90 3,10 3,40
s limitem ztráty do max 10%

OK, to jsem ani nevěděl, že někdo dává na 10 let pevných 3,4%. Zajímavé.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 07:01

já beru akcie pragmaticky jako jednu z mnoha možných alternativ zhodnocení (či aspoň ochrany hodnoty peněz, když inflace moc vyskočí) a jelikož mi v posledních letech spadnul výnos produktů s garancí (TV,stavebka atd.), tak část úspor jak postupně maturují přelévám do rizikovějších ale zase 2-3x výnosnějších aktiv - diverzifikuji něco do podřízených vkladů bank, něco do smíš.OPF, něco do korpor.CZ /EU dluhopisů s fixním kuponem a do divid. CZ akcií.(a jsou v plánu FTV panely na střechu příští rok k výhřevu TUV přes léto, jako alternativní typ investice...)

Můj horizont držení je 5-10 let, proto preference def. akcií s malou kolísavostí, abych redukoval dopad případného super medvěda, pokud přijde a zachoval otevřenou možnost za 5-10 let dle vývoje, pokud dojde někdy vůbec k normalizaci sazeb na trhu alias zdegradované ceny peněz (=beztak ty nízké sazby v EU a tím pádem i v CZ drží a budou držet jak nejdýl to půjde na nule jen kvůli Řecku/Italii apod.), případně zase z akcií vystoupit....

A co je špatně na mém jiném cíli, když je odlišný od vašich vícegeneračních horizontů, to vadí? tomu odpovídá náročnější výběrové síto kritérií pro vstup, které tady tak těžce všechny popuzuje...

(na závěr jedna perlička: ještě 5 let zpátky jsem absolutně vylučoval, že bych někdy v životě koupil akcii... holt člověk míní a život mění)

Už asi tvému pohledu rozumím. Ty totiž stále ještě nevíš, jestli vůbec do akciového rizika chceš jít, zda jsi ochoten akceptovat riziko nástupu silného medvěda případně potíží konkrétní akcie, a zároveň už se ptáš na konkrétní akcie a složení portfolia.

Nejsem si jistý, že my jsme tou správnou skupinou, která ti má poradit právě v otázce tebou zdůrazňovaných rizik. Jsme totiž ve své většině toho názoru, že takové riziko ustojíme a přečkáme (až to opravdu přijde, leckdo se pak stejně zachová jinak, ale to už je jiná věc) a tak tě budeme spíš přesvědčovat, že investice do akcií je výhodná.

Myslím si, že si nejdřív musíš ujasnit, zda je pro tebe akceptovatelné akciové riziko. To je alfa a omega tvého uvažování. Pokud ano, tak konkrétní tipy už tu zazněly a jistě není problém najít akcie defenzivnějšího charakteru. Ať už ATT nebo Verizon či PG a další tipy od kolegů. Můžeš si pak rozmyslet, zda je pro tebe přijatelné jít i do jiných typů akcií...
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 07:30

Michal I: v nemovitostech jsem nepřímo taky - mám koupeny přes Frankfurt korp. dluhopisy dvou velkých EU-realitních koncernů a stačí; 2P2 půjčky bez zajištění s možností leg. osob. bankrotu dlužníka řadím v českých poměrech (u zahraničních nevím, zda je míra dobytnosti lepší, ale vzhledem k tomu, že by každopádně muselo jít v rámci adekvátní diverzifikace o hodně mikro-půjček do 3-5tis.Kč, sumasumárum s velkou pracností okolo, se tímto segmentem vlastně ani nechcu zabývat) na level forexu a krymptoměn = gambling...nic pro mě

Pavel: Kdyby bylo na pražské burze 3x více slušných dividendových (a nepolitických) titulů v koruně, vystačil bych si s ní a nekomplikuju si život se zahr. akciemi - takto jsem koupil 3 akcie ze 3 sektorů a finito, není z čeho dál vybírat...

roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 09:23

Vitusus :thumbup: . Pavel, MichalI. jeste, ze Vam mame. Ja to nejsem schopen takto ohledne formulovat :grind:
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 09:23

...ohleduplne...
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 10:26

:lol: Marné plakat, kdyby se peníze válely jen tak na ulici, tak je sbírají všichni a stejně na tom nikdo nezbohatne :lol: Ať jsme jakýkoliv škarohlídi, v dlouhodobém horizontu se riziko rozplyne a složené úročení přetrvá.

Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 12:21

A co je špatně na mém jiném cíli, když je odlišný od vašich vícegeneračních horizontů, to vadí? tomu odpovídá mé náročnější výběrové síto kritérií pro vstup, které tady tak těžce všechny popuzuje...

Ale na Tvém sítu a cíli není špatného vůbec nic, ale celou dobu se Ti tu snažíme vysvětlit, že my se bavíme o horizontu více generací, jak správně píšeš, tak automaticky předpokládáme, že do té debaty s námi vstupuješ ze stejné pozice. Kdybys hned na začátku napsal, že Tvůj investiční horizont je 5-10 let, tak i my budeme reagovat jinak (třeba Ti napíšem, že žádné tipy nemáme, protože s tak krátkým časem nepracujeme :lol: ), ale tohle jsem až do tohoto příspěvku nikde neviděl.

Moje portfolio:

Stran:  1  2    4    6  ..  14