Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  3    5    7  ..  12
Autor: Předmět: Začátek, první nákup akcií v životě
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 12:27

Citace: Původně zaslal: Michal.I  
Já třeba nemám cíl 20 let, ale spíše 8 let.

Ale u Tebe je to cíl, kdy chceš přestat pracovat, protože ptf ponese dost peněz, u tom brava je to chvíle, kdy chce realizovat zisky, všechno prodat a investovat do něčeho jiného, to jsou úplně jiné cíle :)

Moje portfolio:

PG - 25 ks @ 61.30 $_________UTX - 15 ks @ 102.50 $_________VZ - 31 ks @ 47.50 $
JNJ - 25 ks @ 58.80 $_________T - 40 ks @ 38.09 $_________IBM - 11 ks @ 131.00 $
MCD - 16 ks @ 95.00 $_________SO - 31 ks @ 49.18 $_________WFC - 30 ks @ 50.00 $
WMT - 20 ks @ 72.96 $_________JPM - 26 ks @ 59.00 $
BBL - 41 ks @ 36.60 $_________OHI - 45 ks @ 34.00 $
CVX - 16 ks @ 93.80 $_________O - 26 ks @ 57.50 $
CSCO - 48 ks @ 31.25 $_________PPL - 54 ks @ 27.75 $
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 14:33

Jj, pravdu má moudrý Vitusus:info:
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 15:27

Ach tak, to jsem skutečně nepochopil. Tak snad se Tomovi povede nějaký husarský kousek :) Já na investicích v takovém horizontu nic špatného nevidím. Buffett prodával minimálně po 3 letech. Potom bych ale už vůbec neřešil dividendu, US/NE US, za USD/NE USD, ale čistě valuaci, "moat" a vyhlídky do budoucna :)

Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-4-2018 v 18:34

Ano, mixovat dividend growth strategii a value investing nedava smysl ani za me.
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-4-2018 v 08:15

Citace: Původně zaslal: Arkyn  
Ano, mixovat dividend growth strategii a value investing nedava smysl ani za me.

No nejhorší je, že tom brava podle mě vůbec nechce dělat value investing, on hledá něco, co se v podstatě bude chovat jako bond nějaké středně rizikové země, takže ponese kolem 4-5 % ročně, jeho v podstatě to kapitálové zhodnocení moc nezajímá, a pokud ano, tak jen do té míry, aby nedocházelo ke ztrátě jistiny. To není ani DGI, ani value investing.

Jinak obecně, já myslím, že my se to celkem kombinovat snažíme, alespoň do té míry, že se snažíme nekupovat akcie, které jsou v tu chvíli nákupu předražené, a tedy vidíme, že je nakupujeme buď za férovou valuaci, nebo ještě lépe někde pod ní, tedy očekáváme do budoucna růst její hodnoty. K tomu ale jako dodatečné kritérium máme tu podmínku rostoucí dividendy, která je pro nás zárukou generování rostoucího cash flow. Takže já bych DGI viděl spíš jako takovou podmnožinu value investingu, než že by se ty dva přístupy měly nutně vylučovat.

Moje portfolio:

PG - 25 ks @ 61.30 $_________UTX - 15 ks @ 102.50 $_________VZ - 31 ks @ 47.50 $
JNJ - 25 ks @ 58.80 $_________T - 40 ks @ 38.09 $_________IBM - 11 ks @ 131.00 $
MCD - 16 ks @ 95.00 $_________SO - 31 ks @ 49.18 $_________WFC - 30 ks @ 50.00 $
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-4-2018 v 08:52

No, je to celé na zamyšlenou. Kvalitní dividendový titul bude většinou k nákupu jenom při větší krizi nebo krizi v sektoru. Dále mi přijde, že se vzhledem k naší strategii zbytečně moc zabýváme P/B. Zmiňovat to Pavel na srazu. Na některé biotechnologie, farmacie, tabák nebo technologie to vážně nemá moc smysl aplikovat. Jediné, co potřebuje společnost k růstu divi, je růst zisku.

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-4-2018 v 09:12

No s těmi původními podmínkami pana domácího (a samozřejmě W.Buffetta) je to při současných dlouhodobě nízkých úrokových sazbách problém. Zrovna jsem si lehce analyzoval MMM a General Dynamics a je to bída. Krásně zvyšují dividendu tihle aristokrati, mají zdravé hospodaření, sympaticky diverzifikované produkční portfolio, ale ta cena to je děs. Teda děs podle těch "starých" kritérií.

Ale když vidím, že předlužený vyspělý svět (Evropa zejména) by neunesl vyšší úroveň úrokových sazeb - státy by neutáhly úroky z financování svých dluhů, tak mi v hlavě pořád hlodá červíček pochybností, jestli náhodou ocenění s P/E = cca 20 není novým normálem. A k tomu dividendový výnos 1,5-2%. Ale až se (možná někdy) rozjede inflace, to fakt nikdo netuší, co ty centrální banky spáchají.
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-4-2018 v 09:13

Citace: Původně zaslal: Michal.I  
No, je to celé na zamyšlenou. Kvalitní dividendový titul bude většinou k nákupu jenom při větší krizi nebo krizi v sektoru. Dále mi přijde, že se vzhledem k naší strategii zbytečně moc zabýváme P/B. Zmiňovat to Pavel na srazu. Na některé biotechnologie, farmacie, tabák nebo technologie to vážně nemá moc smysl aplikovat. Jediné, co potřebuje společnost k růstu divi, je růst zisku.

Upřímně, mně bylo vždycky P/B naprosto šumák, z těch tradičních ukazatelů mě zajímá vážně jenom P/E, protože prostě nechci kupovat něco, co má P/E 300 :lol:

15 je pro mě standardní hranice, 20 v extrémních případech. Když se nad tím zamyslíte, tak říkáme, že zdravý poměr výplaty dividendy je kolem 70-75 % u většiny sektorů, což jinak řečeno při P/E 15 znamená, že pokud by se nic nezměnilo a firma dalších x let vyplácela 75 % svých zisků, tak se vám investice vrátí za 15/0.75, tedy 20 let. Což pokud pracujeme s dlouhými časovými horizonty znamená ten cca 4% výnos, což je celkem ok u konzervativních investic.

My samozřejmě víme, že od našich investic čekáme víc, tedy rostoucí zisky a dividendu, takže návratnost by měla být rychlejší, ale jako rozhodovací kritérium si myslím, že to dává smysl. Samozřejmě to, co jsem napsal výše, je modelový příklad, a tudíž pokud si děláte nějaké výpočty, tak musíte vložit skutečné údaje skutečné společnosti.

Příklad ze života: PFE, páteční závěrečná cena 36.32, divi 1.36, EPS ttm 3.52

P/E je 10.32, payout ratio je 38.6 %, návratnost tedy 10.32/0.386, cca 26.74 let. To nevypadá úplně lákavě, přestože je P/E docela nízké, že :) A tady přichází ta úvahová část, kde investor musí zahrnout predikce růstu dividend a další faktory, aby si buďto investici ospravedlnil, nebo řekl, že tuto akcii nechce.

Moje portfolio:

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-4-2018 v 09:25

Já jsem si P/B vždy interně interpretoval jak ukazatel, který mi naznačuje předražení společnosti v tom smyslu, kolikrát je dražší ta konkrétní společnost, než kdybych ji znovu od nuly budoval na zelené louce. To má svoji logiku u společností, které takto vybudovat lze, zejména dříve to mělo smysl, když nebylo tolik nehmotných aktiv.

Ale dnes třeba takový Intel s unikátními technologiemi nebo farmacie se soustou patentů není lehké podle P/B posuzovat.

Podobně u P/S, takový ukazatel má významný smysl za situace, kdy marže nijak dramaticky nevybočují. Co ale třeba takový Apple, který se přímo ve svých čtvrtletních výsledcích chlubí hrubou marží 40-50%? Anebo cigaretáři, když krabička stojí spotřebitele 100 Kč, po odečtu daní je prodejní cena třeba 20Kč - tušíme vůbec, jakou marži mají u té ceny 20 Kč?

Nechci tady ukazatele P/B a P/S shazovat, jen upozornit, že jejich vypovídací schopnost je v 21. století slabší a je potřeba se nad ní více zamyslet při vyhodnocování.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 15-4-2018 v 10:30

Vitusus,
neomezuj se při ohodnocení akcií na poměr P/E tak jak jednoduché knihy pro 5. třídu ZDŠ!
Uvědom si, že P/E může být jeden rok nenormálně nízké nebo nenormálně vysoké nebo upravené přesunem zisku nebo ztráty na jiný rok. Ani dosazování průměrného ročního zisku z posledních 5 nebo 10 let do poměru P/E není chytré, i když to vymyslel profesor univerzity s Nobelovou cenou za blbosť. Nelze se obejít bez poměrů P/S a P/B. Vždyť levné akcie bank se zdály mnoho let ve finanční krizi omylem drahé s P/E NA a P/E 1000, ale byly levné s P/S a P/B.
Dnes se zdá akcie Pfizer levná s P/E 10, ale je drahá s P/S 4.
Uvědom si, že Ken Fisher nesleduje P/E ale P/S.
https://finance.yahoo.com/quote/PFE/key-statistics?p=PFE
Člověk omezený na poměr P/E by nekoupil extrémně levnou akcii Citigroup, když klesla v krizi počátkem roku 2009 pod jeden dolar. Hlupáci mysleli, že Citigroup zkrachuje. Jenže chytráci kupovali akcie Citigroup kolem 1,00 USD, věděli, že je akcie extrémně levná s P/S 0.1 a P/B 0.1, i když P/E NA nebo P/E 9999.

Budeme si pamatovat:
Jednoduché knihy a jednoduché mozky znají jen P/E,
a chytřejší knihy a chytřejší mozky obsahují i P/S a P/B.
:)

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-4-2018 v 10:44

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Vitusus,
neomezuj se při ohodnocení akcií na poměr P/E tak jak jednoduché knihy pro 5. třídu ZDŠ!
Uvědom si, že P/E může být jeden rok nenormálně nízké nebo nenormálně vysoké nebo upravené přesunem zisku nebo ztráty na jiný rok. Ani dosazování průměrného ročního zisku z posledních 5 nebo 10 let do poměru P/E není chytré, i když to vymyslel profesor univerzity s Nobelovou cenou za blbosť. Nelze se obejít bez poměrů P/S a P/B. Vždyť levné akcie bank se zdály mnoho let ve finanční krizi omylem drahé s P/E NA a P/E 1000, ale byly levné s P/S a P/B.
Dnes se zdá akcie Pfizer levná s P/E 10, ale je drahá s P/S 4.
Uvědom si, že Ken Fisher nesleduje P/E ale P/S.
https://finance.yahoo.com/quote/PFE/key-statistics?p=PFE
Člověk omezený na poměr P/E by nekoupil extrémně levnou akcii Citigroup, když klesla v krizi počátkem roku 2009 pod jeden dolar. Hlupáci mysleli, že Citigroup zkrachuje. Jenže chytráci kupovali akcie Citigroup kolem 1,00 USD, věděli, že je akcie extrémně levná s P/S 0.1 a P/B 0.1, i když P/E NA nebo P/E 9999.
Budeme si pamatovat:
Jednoduché knihy a jednoduché mozky znají jen P/E,
a chytřejší knihy a chytřejší mozky obsahují i P/S a P/B.
:)

Ladislave, rozumím tomu, co tvrdíš, ono to ve finále asi má smysl sledovat tak nějak dohromady. Když se podívám na P/S 4 a P/E 10, tak mi z toho vychází, že return on sales je v tomto případě nějakých 40 % (P/S / P/E by mi mělo tento ukazatel dát, pokud se nepletu), což není vůbec špatné číslo, ale zase, musel bych porovnat s ostatními společnostmi v odvětví, aby to mělo nějakou vypovídací schopnost.

K P/B platí to, co píše Pavel, tento ukazatel je strašně složitý na interpretaci, protože prostě existují kapitálově lehká a kapitálově těžká odvětví a každé z nich bude mít jinou "normální" hodnotu tohoto ukazatele.

Moje portfolio:

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-4-2018 v 18:26

Mě především zajímá ukazatel EBITDA marže, protože ukazuje, jak je ta firma na trhu dominantní. Takže čím výše, tím lépe. Akcie s EBITDA marží pod 10% bych prostě nebral, protože ta firma je ohrožena velkou konkurencí, takže do budoucna to může dělat velkou neplechu.
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-4-2018 v 00:36

Kandidáti do mého ptf (US-EU-GB):

telcoms: T(alt.VZ?)-DTE(alt.O2D?)-VOD-VEON
utils: PPL,JE-xxx-NGG
tabáky: (BATS ale zatím karanténa//monitoring sektoru)
oil/gas: NSH-RDS.B(alt.Eni?)-BP
services/shipment: TRTN,SSW-xxx
food: BGS-xxx
drugs : xxx-xxx-GSK
spekulace na restart: GE,OMI-DBK
REITs (best P/FFO): NLY,ARR
BDCs (best NAV): TCPC,CMFN

Překvapil jsem sám sebe a zařadil mezi necyklické sektory i oil/gas (a zvažuju i coal) - po cenových turbulencích na ropě a uhlí 2015-6 registruju uklidnění - hlavní hráči (kartel,pískaři,Rusko) našli sektorovou symbiozu, a mohlo by to takhle fungovat i dál, a navíc s nástupem elektromobility to nebude vůbec tak žhavé jak to vypadalo. Uhlíkové daně vzhledem k předpokládánému mandátu Trumpety na 2x5let jsou taky pasé....
Každopádně jsem připraven na kritiku a nešetřete mě...kdyby byl ještě nějaký nápad na jiný málo cyklický/defenzivní sektor s pož. výší dividendy, který jsem opomněl, sem s ním...popř. na doplnění titulů (neobjevil jsem vůbec při daných cenách v některých sektorech jako utils/food vhodné EU-kandidáty a pro drugs vhodné US-kandidáty s dostatečnou divi)

_________________________________________________________________________________________________________________
Cíl>zahraniční necyklické/defenzivní ptf s nízkou volatilitou s horizontem 5-10 let "AKCIODLUHOPISY":REITs:BDCs v poměru 80:5:15.
Očekávaný roční min. čistý výnos 4% (pro rok 2019 min.5%) /// REITs/BDCs net výnos min.8,5% (pro rok 2019 min.10%)
DeGiro: cons.staples:BTI,PM,MO-telcoms:T,BT,VOD,VEON,CTL-utils:PPL,JE,AY,CWEN-services:PBI,NWL,M-shipping:GOGL,CMRE,SFL,NAT-bas.mat:VEDL-REITs:NLY,CXW,NRZ,SNH -BDCs:FDUS,FSK,CMFN,AINV,TCRD
Leni
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-4-2018 v 08:56

tom brava:
T: osobně čekám na cenu pod 35USD, přidal bych ještě do seznamu i VOD, ten díky rozšiřování v Indii má slušně našlápnuto

PPL - super cena, dokud se Británie plácí v brexitu, přidej si na seznam ještě DUK, ted díky přehnaný reakci na pokuty šla cena slušně dolů... když firma s výdělky v řádech miliard dostane pokutu v jednotách milionů.... ufff bláznivý automaty :lol:

tabáky: MO/PM, BAT, IMB, koukám na UVV

BP + RDS.B - stále slušné cena pro vstup

Services nesleduju

žrádelní byznys: GIS a PG, UN (dnes oznámana +8% navýšení divi https://www.investicnigramotnost.cz/unilever-q1-2018-vysledk... )

drogaři: JNJ (cena do 130 nic moc, pod 125 OK, pod 120 super), OMI, CAH

REIT: VTR, IRM, STOR, CLDT, MPW, NNN / NLY se v tom poslední rok nějak divně plácá, ARR neznám

BDC: MAIN, GLAD, GAIN / TCPC se v tom poslední rok nějak divně plácá, CMFN neznám

Degiro: BKE,TGT / BIL / CAH,GSK / GIS,IMB(ITB),BMT,PG,PM,ULVR / BP,RDS.B / ARI,HSBC,HTGC,STOR / CLDT,WELL,IRM,VTR,WPC / BTQ,CTL,VOD / DUK,PPL

Doporucena cetba: http://www.investicnigramotnost.cz/

Nabízím možnost 500,- Kč bonusu při registraci u Degiro
Tommmy
Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-4-2018 v 09:16

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Mě především zajímá ukazatel EBITDA marže, protože ukazuje, jak je ta firma na trhu dominantní. Takže čím výše, tím lépe. Akcie s EBITDA marží pod 10% bych prostě nebral, protože ta firma je ohrožena velkou konkurencí, takže do budoucna to může dělat velkou neplechu.

Porovnání EBITDA marže má smysl v rámci odvětví, ale ne napříč odvětvími. Různá odvětví mívají různou standardní EBITDA marži, je dána business modelem odvětví.
Porovnávat EBITDA marži například GM s J&J, bankou, nebo WalMartem nedává smysl.
tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-4-2018 v 09:25

Leni: adoptoval jsem akorát VOD, zbytek klasiky nesplňuje kriterium vel. divi (mám kratší horizont-nejedu efekt sněhové koule :-)), na tabáky jdeš koukám tak nějak "kobercovým náletem" ...vlastně proč ne, vždyť je to takový oligopolek.

_________________________________________________________________________________________________________________
Cíl>zahraniční necyklické/defenzivní ptf s nízkou volatilitou s horizontem 5-10 let "AKCIODLUHOPISY":REITs:BDCs v poměru 80:5:15.
Očekávaný roční min. čistý výnos 4% (pro rok 2019 min.5%) /// REITs/BDCs net výnos min.8,5% (pro rok 2019 min.10%)
DeGiro: cons.staples:BTI,PM,MO-telcoms:T,BT,VOD,VEON,CTL-utils:PPL,JE,AY,CWEN-services:PBI,NWL,M-shipping:GOGL,CMRE,SFL,NAT-bas.mat:VEDL-REITs:NLY,CXW,NRZ,SNH -BDCs:FDUS,FSK,CMFN,AINV,TCRD
parmin
Newbie
*

Nálada:

[*] Zasláno 19-4-2018 v 10:55

Hezké poledne,

jsem tu nový, už několik dní pročítám zdejší diskuse a chystám se na první nákup akcí. Rád bych koupil cca 6-10 titulů na stálo na dividendy (moc se mi líbí portfolio pro Marry Ann)

Chtěl bych se Vás zeptat, jakého brokera byste mi doporučili. Mám účet u Fio (zatím jen otevřený), ale zvažuji ještě Lynx nebo Degiro kvůli poplatkům.

Díky moc za doporučení!
VSbrok
Senior Member

Nálada: radsi se neptejte

[*] Zasláno 19-4-2018 v 11:08

parmin: záleží který kontinent chceš dělat víc.

Pokud jen US, tak Lynx je lepší, protože při registraci dostaneš bonus 50 USD (dej vědět, pokud bys chtěl)
Pokud chceš mixovat EU a US, tak je lepší Degiro (dej vědět zde bych chtěl bonus 500,- Kč), protože nakupuješ přímo v Kč a divi se pak konvertují zpět do Kč, tedy nemusíš řešit konverzi euro>USD.

Fio: Moneta / PMCR
Lynx: MO,PEP,VGR / ABBV,JNJ,PFE,OMI / ARCC,GAIN,MAIN,NRZ,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T / D,NGG,SO

Povinná četba: www.investicnigramotnost.cz
Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-4-2018 v 11:42

Několik poznámek ke kandidátům tom bravy:

U utilit bych vybral pouze jednu ze společností PPL nebo National Grid, protože se dost dublují. PPL je sice z USA (Pensylvánie), ale většinu příjmu má z Velké Británie. Naopak National Grid je britská společnost s významnými aktivitami na severovýchodě USA. Obě jsou dle mého soudu vhodné společnosti do ptf.

JE (Just Energy) bych se vyhnul, zisky mající velké rozpětí od mínusu do plusu skáčou jako ručička seismografu a poslední dividend cut v roce 2014 to dodělal. Podle krátkého pátrání na webu to vypadá, že působí jako obchodník a prodejce energií koncovým zákazníkům a sami nemají žádnou výrobní ani přenosovou kapacitu (?).

Jinak tady na fóru je hodně populární trojka Dominion, Duke a Southern, zařazením jedné z nich nejspíš chybu neuděláš. Slušnou dividendu (přes 4%) a přijatelné zadlužení má např. Entergy (po řadě let konečně začali zvyšovat dividendu) nebo menší, ale celkem výkonná Northwestern.

U Reits bacha na rozdíl mezi eReits a mReits. Tebou uvedené Annaly Capital a Armour Residential patří do druhé, rizikovější skupiny. Ty generují výnosy z úroků z cenných papírů podložených hypotékami (MBS) mající střednědobé až dlouhodobé sazby. Na jejich pořízení si půjčují za krátkodobé sazby a rozdíl mezi nimi patřičně napákovaný (až 7x !) jej jejich zisk. U mReits se obecně považuje (v rámci možností) za bezpečnější investice do společností mající v portfoliu primárně MBS typu agency, tj. garantované vládou. Společnosti eReits financují (dluhově a kapitálově) budovy, které pronajímají zákazníkům a fungují z výnosů nájemného (či prodeje).

tom brava
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-4-2018 v 12:05

dík za varovačku JE, ještě to zvážím
právě ten široký geogr. záběr PPL/NGG byl preferenčním faktorem volby
(dotaz ohl. klasifikace vyřešen díky VSbrokovi...Finviz má mReit jako diversified Reit, a vše ostatní je eReit)

VSbrok
Senior Member

[*] Zasláno 19-4-2018 v 12:12

Já to hledám na dividend.com

http://www.dividend.com/dividend-stocks/financial/mortgage-i... => Mortgage investment

Jak píše Jack, s PPL / NGG neuděláš chybu, NGG navíc jakožto Britská firma má 0% daň :info:
Dominion, Duke a Southern bych postupně klidně přibral taky...

Lynx: MO,PEP,VGR / ABBV,JNJ,PFE,OMI / ARCC,GAIN,MAIN,NRZ,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T / D,NGG,SO

parmin
Newbie
*

Nálada:

[*] Zasláno 19-4-2018 v 12:35

Citace: Původně zaslal: VSbrok  

Pokud jen US, tak Lynx je lepší, protože při registraci dostaneš bonus 50 USD (dej vědět, pokud bys chtěl)
Pokud chceš mixovat EU a US, tak je lepší Degiro (dej vědět zde bych chtěl bonus 500,- Kč), protože nakupuješ přímo v Kč a divi se pak konvertují zpět do Kč, tedy nemusíš řešit konverzi euro>USD.

Určitě chci mixovat EU a US akcie, ale raději bych nakupoval v měně té konkrétní akcie bez konverzí, stejně tak dividendy bych raději dostával v EUR nebo USD bez konverze... Umožňuje tohle ten Lynx nebo Degiro?
TomasV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-4-2018 v 12:50

Já mám Lynx na evropské i americké akcie a nevidím tam problém.U degira by mi vadilo,že může obchodovat s mýma akciema a také Lynx má větší pojištění než většina ostatních brokerů a v neposlední řadě za nima stojí Interactive Brokers.
Peníze posílám ze svého účtu v korunách a za nizký poplatek cca 100kč vyměním za eura nebo dolary,dividendy chodí v eurech a dolarech,případně dalších měnách podle země.

Investiční strategie:B&H
Portfolio:
Dominion Energy,BHP Billiton,Iberdrola,PPL Corporation,British American Tobacco,Altria Group,Münchener Rückversicherungs,Cisco Systems,Wells Fargo ,AT&T,Royal Dutch Shell,BMW,Philip Morris International,PepsiCo,Basf SE,AbbVie Inc.
VSbrok
Senior Member

[*] Zasláno 19-4-2018 v 13:29

Citace: Původně zaslal: parmin  
Citace: Původně zaslal: VSbrok  

Určitě chci mixovat EU a US akcie, ale raději bych nakupoval v měně té konkrétní akcie bez konverzí, stejně tak dividendy bych raději dostával v EUR nebo USD bez konverze... Umožňuje tohle ten Lynx nebo Degiro?

Lynx: převedeš koruny, konvertuješ koruny na USD/euro/GBP..., nakupujes, divi chodí v měně v které firma platí

Degiro: převedeš koruny, nakupuješ za koruny = odpálíš nákup a Degiro udělá konverzi potřebných Kč na měnu nákupu, divi příjde v měně, v které firma platí a Degiro to o půlnoci převede zpět na Kč.

Obojí má své výhody i nevýhody, kvůli fluktuaci měnových párů.

Lynx má menší výhodu v tom, že registrační bonus je 50 USD, Degiro "jen" 500,- Kč... a hlavně za Lynx stojí americký IB, za DG stojí Nizozemské Degiro, které je spíš tradejský než investiční... no ale každý broker chce vydělávat... no neééé? :smilegrin:

At už se rozhodneš pro Lynx nebo DG, dej vědět... pomůžu Ti s registrací a bonusem :thumbup:

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-4-2018 v 16:20

Tommmy, GM má průměrnou EBITDA marži 8,41%, takže tuto ryze cyklickou akcii nelze vkládat do ptf. Nesplňuje totiž podmínku mých 10%, což je nevyhovující jí dlouhodobě držet v ptf. Ta se spíše hodí na trading.
 Stran:  1  ..  3    5    7  ..  12