Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  12    14    16  ..  77
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 10:28


Osobne si myslim ze za 40 je na vrcholu.. historicky se za 10 let nedostala na vic jak 43 USD a nemyslim si ze tomu ted bude jinak. Ja jsem nakoupil par ted tesne před EX-date za nejakych 39 v dlouhodobem horizontu se to nejspis ztrati, ale myslim si ze doba poklesu na vhodnejsi nakup teprve prijde a i tak si myslim ze to min jak 30 nebude. Holt to není rustova akcie ale dividendova.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 10:43


Trhy jsou na vrcholech, nema moc smysl mudrovat nad nejakymi nakupy. Osibne bych videl korekcicku v dohledne dobe, rosteme dlouho a hodne, sedim na prackach a cekam az trhy vydechnou.
Pavle, Ty mas pro to cit, vidis to podobne nebo upne jinak?
Jeste mi vrta hlavou na svetove proslule Prague Stock Exchange ten CEZ, vypada jako no-btainer s temi rostoucimi cenami energii a predprodeji na 2-3 roky dopredu...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 10:50


Trhy jsou nejspis na vrcholec, ale i tak za soucasne situace vidim u nekterych akcii potencial rustu během roku dvou nez to pripadne rupne... pokud vůbec. "T" ale není z tech firem. Zrovna nedavno jsem cetl na jednom disk. foru, kde nejaky mudrlant radil, jak nekupova, ze se to urcite nikam nepohne a byl to příspěvek z roku 2017 a ejhle cena byla dvojnasobna ve 2019.. mit tak kristalovou kouli :-))
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 10:55


Nějaká větší korekce by se mi hodila ,právě mi skončily dvě smlouvy stavebního spoření ,ale při těchto cenách se mi nechce nakupovat.Kromě BMW mám v portfoliu všechno v zelených číslech.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 12:49


Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Trhy jsou na vrcholech, nema moc smysl mudrovat nad nejakymi nakupy. Osibne bych videl korekcicku v dohledne dobe, rosteme dlouho a hodne, sedim na prackach a cekam az trhy vydechnou.
Pavle, Ty mas pro to cit, vidis to podobne nebo upne jinak?
Jeste mi vrta hlavou na svetove proslule Prague Stock Exchange ten CEZ, vypada jako no-btainer s temi rostoucimi cenami energii a predprodeji na 2-3 roky dopredu...


Nikdo nemá křišťálovou kouli, na korekci to ale nevypadá, samozřejmě technicky se velkým traderům může korekce hodit, to nikdo nikdy neví (zatím ani oni, na to přijdou až těsně předtím).

Jsou odhady, že letos porostou zisky top US akcií meziročně o 5-10%, po neděli jede vicepremiér Číny do USA podepsat dohodu, v Evropě přibývají indikátory růstu, že už by mohlo být dosaženo dna (poklesu výkonu ekonomiky), Trump zesměšnil Írán a ten se navíc znemožnil sestřelením civilního letadla. Vše vypadá růžově a Trump neponechá nic náhodě, aby vyhrál volby, už před cca 1-2 roky se někde zmínil, že je ochoten dál snížit daně (když se objevovaly pochyby o účinnosti jeho daňové reformy), atd.

Takže o vývoj akcií se i nadále nebojím (kolik let už marně čekáme na krizi? A jak moc za tu dobu ceny vzrostly?), ale korekce je absolutně nepredikovatelná. Pro mě a doufám že i pro mnoho z vás je to skvělé období, kde tak maximálně optimalizuju složení portfolia a vysoké nárůsty cen akcií za poslední roky mi dávají pohodový polštář na případnou korekci o 10-20%. A sosám dividendy:-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 12:56


Citace: Původně zaslal: r626  
Osobne si myslim ze za 40 je na vrcholu.. historicky se za 10 let nedostala na vic jak 43 USD a nemyslim si ze tomu ted bude jinak. Ja jsem nakoupil par ted tesne před EX-date za nejakych 39 v dlouhodobem horizontu se to nejspis ztrati, ale myslim si ze doba poklesu na vhodnejsi nakup teprve prijde a i tak si myslim ze to min jak 30 nebude. Holt to není rustova akcie ale dividendova.


To je samozřejmě věc názoru a za normální situace bych souhlasil, ale u ATT není normální situace, firma je v přerodu - snižuje vysoké dluhové zatížení, dokončuje transformaci po koupi TW. Doporučuju podívat se na poslední kvartální výsledky a hlavně na predikci, kdy sama firma odhaduje významný nárůst EPS pro rok 2022. Jestli jim to vyjde (přece nekupovali Time Warner jen tak pro nic za nic), tak bych cenu 40 viděl jako dávnou vzpomínku na levné časy:-)

Tady na straně 10, ať to nemusíte hledat:
https://investors.att.com/~/media/Files/A/ATT-IR/financial-r...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pomah
Junior Member
**




Příspěvků: 19
Registrován: 30-12-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 12:56


Ok, tak s AT&T asi ještě počkám, jako druhou možnost vidím v pondělí koupit 30ks Enbridge, jak radí i pan domácí ;)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 14:03


Pomahu, u Enbridge bohužel není dividenda dostatečně pokryta ziskem, což výrazně kazí její image. Já bych byl raději pro nákup Royal Dutch Shell-B nebo Exxon Mobil. Možná že ten vražedný atentát v Iráku poslouží ke zvýšení cen ropy, pokud se rozpoutá nějaký lokální konflikt v Hormuzském průlivu? Včera jsem pozorně sledoval rozhovor návštěvy ministra zahraničí ze Saúdské Arábie. Redaktor se ho ptal i na názor současného bolševického prezidenta ČR, který šíří náboženskou nenávist a ministr to taktně přešel a spíše hovořil o spolupráci a doufal ve zmírnění vášní mezi USA a Íránu. Byla to vůbec první oficiální návštěva v ČR a to hradní bolševické hovado dělá našemu státu takovou špatnou reklamu. Od Saudů se dá spíše čekat, že by mohli zde investovat, na rozdíl od těch bolševických čínských špinavců.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 14:18


Citace: Původně zaslal: Pomah  
Ok, tak s AT&T asi ještě počkám, jako druhou možnost vidím v pondělí koupit 30ks Enbridge, jak radí i pan domácí ;)



https://simplywall.st/stocks/ca/energy/tsx-enb/enbridge-shar...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 14:22


Jinak souhlas se Stanislavem ohledne pokryti zisku u Enbridge. Raději jsem zvolil variantu XOM, Chevron, a pokoukavam i po RDS-B
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 16:37


Pro pokrytí dividendy se u potrubáků používá ukazatel DCF - Distributable Cash Flow.

Enbridge má výhled pro rok 2019 DCF v rozmezí 4.30 - 4.60 CAD (první tři kvartály byl 3.56 CAD), dividenda je 2.95 CAD. Z toho vyplývá výplatní poměr 69 - 64%. Pro odvětví se jedná spíš o lepší hodnotu.

Pro rok 2020 je výhled DCF v rozmezí 4.50 - 4.80 CAD, předpokládaná dividenda je 3.84 CAD.
Výplatní poměr se zhorší na 85 - 80%. Lze očekávat, a prezentace investorům to naznačují, že růst dividend se zpomalí na cca polovinu okolo 5%. Vzhledem k vysokému výnosu se stále jedná o slušnou hodnotu.

Jinak si dovolím upozornit, že finanční páka (debt / Ebitda) klesla za poslední 3 roky z hodnoty 6x na 4,7x a je nyní dokonce mírně nižší než u TC Energy (býv.TransCanada)

Odkaz na prezentace: https://www.enbridge.com/investment-center/events-and-presen...


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 11-1-2020 v 21:32


''Pro pokrytí dividendy se u potrubáků používá ukazatel DCF - Distributable Cash Flow.''

Je to pravda s tim DCF, nebo vtip?

Tak to nevadí tak moc, že má Enbridge každý rok vyšší dividendu než čistý zisk?
Tak proč Enbridge každý rok zvyšuje dividendu, když na to nemá peníze?
No hlavně že je dividenda každý rok jen nepatrná část z tržby. Stačí tedy snížit výdaje, aby zbyly peníze na dividendy.
Jenže mnohý rok se zvyšuje počet akcií, tak třeba pochází peníze na dividendy také z prodeje nových akcií.
:( A já myslel počátkem prosince, že jsem našel tu nejlepší akcii Kanady. :(
Zde kontrolovat :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=ENB&re...

''The management team at Enbridge truly has created a safe, perpetual money machine.''
''Řídící tým v Enbridge skutečně vytvořil bezpečný a trvalý peněžní automat.'' Píše jedna prolhaná stránka.
A furt dividendy zvyšují. I když jsou dividendy každý rok vyšší než čistý zisk, ze kterého by měly být placeny.
Tak snad je to v Kanadě jinak. :question: A dividendy se platí z tržby.

"For 2019, Enbridge paid around 65% of its cash flows as dividends. The company targets a payout ratio of below 65% of its distributable cash flows in the long term. This payout ratio allows it to retain capital for investment into growth projects.''
''Za 2019, Enbridge zaplatil přibližně 65% svých peněžních toků jako dividendy. V dlouhodobém horizontu se společnost zaměřuje na výši výplaty pod 65% svých rozdělovních peněžních toků. Tento mzdový poměr umožňuje zachovat kapitál pro investice do růstových projektů.''


Potěšující je to, že Enbridge kromě dopravy ropy a plynu se zabývá také solární energií a větrnou energií.
:punk: Hloupé je, že finance.yahoo.com počítá P/E z kvartálového zisku, P/E 55. Když má být P/E 17 z ročního zisku. :punk:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 12-1-2020 v 09:39


Distributable cash flow (DCF) je důležitý ukazatel pro produktovody, skladování a celou oblast midstream vůbec. Ukazuje volný peněžni tok, který lze vrátit akcionářům. Klasický ukazatel P/E pro tuto oblast není vhodný, obdobně jako u realit, kde se používá P/FFO, resp. P/AFFO.

DCF se počítá: EBITDA - úroky - kapitálové výdaje na údržbu zařízení - platba preferenčních akcií - daně. Rozvoj podniku je financován několika způsoby, zpravidla kombinovaně: nevyplacená část DCF, dluhopisy, preferenční akcie a vydávání nových akcií.

Další informace viz:
http://sellsidehandbook.com/industries/energy/midstream/#Dis...
https://www.fool.com/investing/how-to-invest-in-pipeline-sto...


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 12-1-2020 v 09:56


Takže to je snad v pořádku, že dividenda Enbridge je každý rok vyšší než čistý zisk, když dividend payout ratio nepočítají z čistého zisku, ale z distributable cash flows.

"For 2019, Enbridge paid around 65% of its cash flows as dividends. The company targets a payout ratio of below 65% of its distributable cash flows in the long term. This payout ratio allows it to retain capital for investment into growth projects.''
''Za 2019, Enbridge zaplatil přibližně 65% svých peněžních toků jako dividendy. V dlouhodobém horizontu se společnost zaměřuje na výši výplaty pod 65% svých rozdělovních peněžních toků. Tento mzdový poměr umožňuje zachovat kapitál pro investice do růstových projektů.''


''Canadian energy company Enbridge has paid dividends to its shareholders for more than 64 years now. Over 20 years, Enbridge’s dividends grew at a CAGR (compound annual growth rate) of 12.1%.''
:exclamation: ''Comparing dividends as a percentage of cash flows generated by the company’s operations is far more reliable since doing so ignores non-cash items. ENB records a figure called distributable cash flow, or DCF. This figure was formally known as adjusted cash flows from operations, but the calculation method hasn’t changed. Dividends paid by the company generally represent less than 65% of its DCF.'' :exclamation:

Výnos dividendy je asi 5,5% z dnešního kurzu akcie Enbridge - ENB.
Pro příští dividendu 1.-5.3.2020 je nutné koupit akcie dříve než 13.2.2020.

Ta dividenda z Kanady se platí po částech 4x ročně. Bohužel strhnou daň asi 25%. :punk:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-1-2020 v 11:48


Jacku, jestli máš ENB, jak je to s daněním a měnou dividend? Když by člověk chtěl nakoupit na NYSE u Lynxu a chtěl dividendy v americkejch třeba?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-1-2020 v 13:00


Jeho podnikání je dle mne dost zvláštní, protože Enbridge vydělává hlavně v Mexiku a v USA, protože doma díky kanadské vládě je dost omezen kvůli životnímu prostředí a různým dalším restrikcím. Je to především dáno pevnými přepravními sazbami, s kterými se nesmí libovolně hýbat, takže rychlejší návratnost investice na území Kanady je zcela nemožná, i když finanční toky jsou dlouhodobě víceméně stabilizované. Jacku, bezpochybně máš o tom daleko lepší informace na pokrytí dividendy než já ohledně peněžního toku, ale ta skutečnost vybírání zisků přes MLP se mi zdá hodně zvláštní a zavání to podle mne spíše daňovými úniky.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 12-1-2020 v 16:56


Daň z dividend v Kanadě je sice 25%, ale existuje jeden fígl jak ji snížit, a to koupit akcie na americké burze za USD.
Enbridge mám u Fia právě za USD na NYSE. U Lynx mám TC Energy (bývalá TransCanada, ticker TRP), opět za USD na americké burze. Daň v obou případech = 15%. Dividendy jsou v USD. Nejedná se o ADR, ale o duální listing.

Enbridge vydělává hlavně v USA, Kanada je na druhém místě, v Mexiku skoro nic nemají. Kanada má možná přísnější ochranu životního prostředí, ale komodity a jejich přeprava je důležitá pro národní hospodářství a určitě nemají zájem o nějaké výraznější omezování (= méně peněz do státní kasy).
Jedná se o "klasickou korporaci", nikoliv LP/MLP, takže z hlediska daní zde není pro akcionáře žádná komplikace.
Pěkná mapa infrastruktury je zde:
https://www.enbridge.com/map#map:infrastructure


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-1-2020 v 17:53


Z Kanadských titulů mám v zaměřovači do dividendového ptf Vermilion Energy Inc. (VET). Rád bych ji koupil přes NYSE v USD. Divi skoro 13% a vyplácí měsíčně.



ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Tondrisek
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 22-8-2019
Offline


[*] Zasláno 13-1-2020 v 17:09


To je fakt vysoká DIVI. Není za tím něco schovaný nějaký problémek???
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 13-1-2020 v 18:23


Vermilion Energy (VET) vypadá zajímavě, stáhl jsem si lednovou prezentaci a po kratším studiu zjistil:

- slušný růst volné keše (strana 12)
- vysoká a postupně stoupající dividenda (14)
- přijatelný až solidní výplatní poměr (15)
- stoupající zdrojová základna (23)
- konzervativní rozvaha - finanční páka pouze 1.9x, výborné úrokové krytí 13.4x (34)
- další nízké dluhové ukazatele (36)

Nelíbí se mi spekulativní rating (BB-) a dividendový výnos 13% působí jako takový velmi podezřele (i přes solidní ukazatele). Jak bude vypadat hospodaření za 5 - 10 let ? Ustojí opětovné snížení cen ropy ?
Tohle chce opravdu důkladně prozkoumat, někde může být nenápadný problémový činitel.

Odkaz na prezentaci - první nahoře:
https://vermilionenergy.com/invest-with-us/events--presentat...

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mar.hladik
Junior Member
**




Příspěvků: 36
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-1-2020 v 18:28


Článek porovnává různé pasivní příjmy - DIVIDENDY vs. NEMOVITOSTI vs. P2P půjčky:
https://investplus.cz/investice/pasivni-prijem-dividendy-vs-...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-1-2020 v 18:46


Jack N. díky za názor. Taky ta udržitelnost mi nedá spát. Nicméně hodně vyklesala a tak 13% je z dnešní ceny. Pokud by cena vrátila zpět, pak by tak hrozná nebyla. Vyklesání bylo způsobené právě ratingem.

Nedalo mi to, a protože přišly divi za MO tak jsem VET trošku zobl. Na americké burze a za USD




ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-1-2020 v 19:27


Citace: Původně zaslal: Jack N.  
Vermilion Energy (VET) vypadá zajímavě, stáhl jsem si lednovou prezentaci a po kratším studiu zjistil:

- slušný růst volné keše (strana 12)
- vysoká a postupně stoupající dividenda (14)
- přijatelný až solidní výplatní poměr (15)
- stoupající zdrojová základna (23)
- konzervativní rozvaha - finanční páka pouze 1.9x, výborné úrokové krytí 13.4x (34)
- další nízké dluhové ukazatele (36)

Nelíbí se mi spekulativní rating (BB-) a dividendový výnos 13% působí jako takový velmi podezřele (i přes solidní ukazatele). Jak bude vypadat hospodaření za 5 - 10 let ? Ustojí opětovné snížení cen ropy ?
Tohle chce opravdu důkladně prozkoumat, někde může být nenápadný problémový činitel.

Odkaz na prezentaci - první nahoře:
https://vermilionenergy.com/invest-with-us/events--presentat...


Ten rating BB- je hodně špatný, spousta institucionálních investorů takové akcie vůbec nemůže nakupovat. Ten by vysvětloval i ten vysoký výnos. Taky záleží, jak se historicky vyvíjel ten rating, jakou má historii. Tedy spekulace jako hrom, ale to má MilanV (v malém množství) rád!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-1-2020 v 20:06


Citace: Původně zaslal: mar.hladik  
Článek porovnává různé pasivní příjmy - DIVIDENDY vs. NEMOVITOSTI vs. P2P půjčky:
https://investplus.cz/investice/pasivni-prijem-dividendy-vs-...


FIO je podle hodnocení třetí broker z pěti hodnocených, dobrý joke. Tihle autoři, kteří nemají páru o čem píšou, by se měli zakázat. Jinak článek úplně o ničem.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 14-1-2020 v 09:19


Mně se ten článek líbí.
Ukazuje, že pronajímat byt a investovat do P2P může být riziko.

Pasivní příjem: DIVIDENDY vs. NEMOVITOSTI vs. P2P půjčky
https://investplus.cz/investice/pasivni-prijem-dividendy-vs-...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  12    14    16  ..  77

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 9.0% - SQL: 91.0%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: