Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  19    21    23  ..  77
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 11-2-2020 v 13:04


Stanislave, OXY tlustosi nakoupili. Takovy BlackRock, napriklad.
Ale, jasne, jsem si vedom toho debt load, ale taky silneho cash flow OXY pred akvizici. Pri nejakych plus minus cenach ropy bude vse ok, kdyz pujde cerne zlato vyrazne dolu, treba ke 30,- zatrepou se vsichni v sektoru.
Kolik ze to ma OXY zahedzovano v pristich 2 letech? 110mil barelu za 55,- ?? Tak nejak.

Spis by me zajimala ta hra kolem BGS...cucim na to do kristalove koule.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 16-2-2020 v 17:29


Stanislave, kdybys měl nyní na nákup akcii peníze, jakou bys koupil na dlouhodobější držení pro dividendy? Ale jen jednu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 16-2-2020 v 19:06


Vašku, vzhledem k tomu, že jsem začal dělat potřebnou diverzifikaci, tak budu pokračovat s nákupem RDS.B. Ačkoliv se mi líbí čím dál tím více Citigroup, tak si dám pauzu, protože ho už mám plnou stodolu. Dividenda sice stagnuje dlouhodobě od roku 2014, ale až se rozběhne ekonomika EU, tak půjdou ceny ropy zase nahoru po celém světě a stejně tak i dividendy ropáků. Ropa bude potřeba ještě nejméně 30 let a VB zřejmě dostane i výjimku, takže její podnikání nebude svázáno tolika zákony, což prospěje zisku, ale zaručeně ne životnímu prostředí. Je to velká radost nakupovat za tyto libové ceny.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 16-2-2020 v 19:31


Dobrý, díky. Asi to udělám tak, že zadám pokyn na prodej 5 short put opcí se strikem 22 a expirací 18.9.2020 a prémií za short put opci 1,05 EUR. A když se mne vypíše, tak buď opce expiruje jako bezcenná a mne zůstane prémie 500 x 1,05 = 525 EUR nebo cena akcie bude pod 22 EUR a dostanu 500 akcií Shellu za cenu 22 EUR. Vezmu to na burzce v Amsterdamu. Takže v podstatě nic neriskuji. Jen že akcie Shellu padne hluboko pod 22. A k tomu asi nedojde.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 16-2-2020 v 20:08


Citace: Původně zaslal: Vasek  
Dobrý, díky. Asi to udělám tak, že zadám pokyn na prodej 5 short put opcí se strikem 22 a expirací 18.9.2020 a prémií za short put opci 1,05 EUR. A když se mne vypíše, tak buď opce expiruje jako bezcenná a mne zůstane prémie 500 x 1,05 = 525 EUR nebo cena akcie bude pod 22 EUR a dostanu 500 akcií Shellu za cenu 22 EUR. Vezmu to na burzce v Amsterdamu. Takže v podstatě nic neriskuji. Jen že akcie Shellu padne hluboko pod 22. A k tomu asi nedojde.


Souhlasim se Standou, Shell jsem take ted dokoupil.

Ja to vypisovani funguje? U jakeho brokera to lze udelat a s jakymi naklady? Ty opce ale taky musi nekdo koupit ze? Tech 500 ve vypoctu je co konkretne?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 16-2-2020 v 20:42


Podle mne to je levné. Za opci asi nejvíce platím v Hongkongu, kde jedna opce, ať už nákup či prodej, čili výpis, stojí 31 HKD, v Londýně jen 2,90 GBP, atd. Když jsi přiřazen, tak se už neplatí žádný poplatek za obchod.

Opce na akcie jsou jen deriváty, kde podkladovým aktivem je akcie.

Výhoda opcí je podle mne ta, že si můžeš určit cenu, za kterou akcii buď prodáš či koupíš.

U toho Shellu v případě, že cena bude nad 22,01, tak mne zůstane prémie a když bude pod 21,99, tak dostanu 500 akcií shellu za 22. Obchoduje se zpravidla po 100 kusech, jen Londýn má 1000. Takže tam už to nejde koupit jen tak.

Třeba mám vypsanou opci na Vodafone se strikem 140 a expirací 9.12.2020. Mám jich 8, dostal jsem za to 1.200,- GBP a jen čekám, jak to dopadne. Časem vypsaná opce ztrácí hodnotu, jako pojistka u auta. Platí rok a pak je konec pojistky. Teď jí v mám v plusu asi 360 GBP. Kdybych jí chtěl koupit zpět, tak zaplatím 840 GBP. Jenže to dělat nebudu, chci koupit akcie Vodafonu za 140 GBp /pencí/. Vlastně bych za ně zaplatil 140 - 15 = 125. Kdyby akcie Vodafonu byla k 9.12.2020 pod 140 pencemi za kus. Když nebude, tak mne zůstane 1.200,- GBP a opce zmizí, protože zanikne jako bezcenná.

Ale já dělám jen výpisy na akcie, které chci koupit či prodat již nakoupené akcie. Opce jsou jinak velmi nebezpečné, protože jsou obchodovány na páku a kdo neví, co s nimi, tak může prodělat kalhoty. Ale na samotný nákup jsou super. Musíš mít ale peníze na nákup těch akcii, jinak jsi v pytli. Já mám 500 x 22 EUR, takže je mne šumák, kde bude akcie Shellu, zda nad či pod 22 EUR za kus toho 18.9.2020.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jiri11
Junior Member
**




Příspěvků: 8
Registrován: 5-12-2019
Offline


[*] Zasláno 17-2-2020 v 09:41


Když vypíšeš, tak kupuješ nějakou opci na opačnou stranu, nebo to nějak jistíš ?
Díky Jiri
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 17-2-2020 v 11:27


S tím smradlavým hnojem ''opce'' jděte na téma diskuse pro opce
:post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=20

Toto nejkrásnější téma diskuse na světě ''Akcie na stálo'' nesmí být zasmrděno s opcemi.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 17-2-2020 v 12:42


Pan domácí asi nepochopil ne zcela pochopil, o čem jsme si psali. Šlo o akcie na stálo firmy Shell. Nešlo o opce, a že se mne pak další diskutující zeptal na téma vypsání opce zde, na tomto vlákně, za to již nemůžu. Já jen slušně odpověděl. Takže by to chtělo více klidu a zkusit trochu myslet hlavou, pokud to jde a pokud to nejde, tak bohužel to již není můj problém. Takže asi tak.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 12:39


Už zase znova: Microsoft má 3x předraženou akcii.
Kurz 185 USD, P/S 10, P/B 12 :post: https://finance.yahoo.com/quote/MSFT/key-statistics?p=MSFT

Lidé si dělají veliké komplikace s výpočtem vnitřní hodnoty akcie Microsoft, aby za hodinu došli k tomu,
že je akcie 3x nebo 4x předražená. A mně stačí podívat se na P/S 10 a P/B 12, abych došel k tomu samému úsudku.

''''Further educating myself on calculating intrinsic values and was playing around with the Graham calculation. However, I'm trying to calculate MSFT value and I keep getting $43.23 through the sqrt(15x1.5(5.74)(14.47)) using EPS and BVPS found on Yahoo Finance.''''

'''' Well.... apparently you are not wrong :-)
Here is a link to other websites calculating it's intrinsic value not too different from you $57.
Btw, did you use some of the online calculators or did it manually?''''
:post: https://www.gurufocus.com/term/iv_dcf_share/NAS:MSFT/Intrins... ''''

''''I recommend you to use DCF model. This model is useful with companies that generate free cash flow Microsoft does.
So $66 for MSFT then.''''
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 15:26


To je super srovnávač Ladislave, tyto stránky jsem neznal.

Co mě přijde poměrně zajímavé, je třeba CocaCola - kde tedy dle hodnot P/E, P/S, P/B je akcie předražená. Nicméně proti zbytku segmentu je stále levná. Stojí tedy za investici? V porovnání s Grahamovou teorií nikoliv a při porovnání s historií a trhem ano?
https://www.gurufocus.com/stock/KO/summary

Díky za názory.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 17:42


Dneska se pěkně červená ,půl roku nebyla žádná příležitost a teď zase naopak je toho tolik ,že si nemůžu vybrat:dork:
RDSB,XOM,BASF,WFC a další kteří jsou na mém watchlistu.




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 18:00


Mám dnes nastavenou nákupku 50,66 USD na 38 ks RDS.B. Pokud to nevyjde, tak se nic neděje, protože dnes to spadlo na roční minimum a myslím si, že to ještě zdaleka nedosáhlo dna? Pokud bych přišel domů dříve, tak už je mohl mít ve stodole. Raději bych nakoupil až v půlce března za větší bakšiš, ale ta cena je už dnes velice svůdná.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 18:06


Ja neco prikoupil v minulych dnech, ale jestli klesnr pod 50usd zak dokupuju znova
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 18:42


Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Mám dnes nastavenou nákupku 50,66 USD na 38 ks RDS.B. Pokud to nevyjde, tak se nic neděje, protože dnes to spadlo na roční minimum a myslím si, že to ještě zdaleka nedosáhlo dna? Pokud bych přišel domů dříve, tak už je mohl mít ve stodole. Raději bych nakoupil až v půlce března za větší bakšiš, ale ta cena je už dnes velice svůdná.


Měl bys mít nakoupeno, nejnižší dnešní cena obchodu byla 50,64.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 18:44


Citace: Původně zaslal: TomasV  
Dneska se pěkně červená ,půl roku nebyla žádná příležitost a teď zase naopak je toho tolik ,že si nemůžu vybrat:dork:
RDSB,XOM,BASF,WFC a další kteří jsou na mém watchlistu.


Tipuju to spíš teprve na začátek červenání, už je na trhu dostatečný přetlak negativních zpráv, tak si myslím, že kdo nenakoupil dnes, bude mít možnost nakoupit později a levněji.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 20:04


Dnes první kousek MMM.



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pomah
Junior Member
**




Příspěvků: 19
Registrován: 30-12-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 20:17


Já koupil prvních 10ks WFC, z bank mám pak 330ks SAN.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 19-2-2020 v 05:38


HSBC včera -5,6% cena opět na ročním minimu. Máte někdo ve svém portfoliu? Neustále ji poslední dobou sleduji společně s Citibank,JPM,Wells Fargo a Bank of America a nevím jak se rozhodnout. WFC již malou pozici mám.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 19-2-2020 v 11:15


Na WFC ještě pro pár kousků čekám až přijde blíž...



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mamut
Junior Member
**


Avatar


Příspěvků: 30
Registrován: 29-8-2019
Bydliště: Brno
Offline


[*] Zasláno 19-2-2020 v 14:45


Dnes proběhly masivní nákupy relativně podhodnocených akcií :): CSCO, IRM, IIPR (já k těm drogám mám prostě tak nějak blíž :lol: )



Spekulace: DAL
Trvalé ZOO: COP, MSFT, RIO, WBA, T, JNJ, MO, BMW, NRZ, PFE, BBVA, CGBD, WFC, RDSB, DOW, HPQ, BASF, ALV, PPL,CVX, ABBV, GAIN, CSCO, D, IBE, RTX
Reit: NRZ, VICI, MPW, IIPR, IRM, STOR

Start investování 25.7.2019
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
michal.holik
Member
***




Příspěvků: 122
Registrován: 17-7-2019
Offline


[*] Zasláno 19-2-2020 v 15:29


Citace: Původně zaslal: Mamut  
Dnes proběhly masivní nákupy relativně podhodnocených akcií :): CSCO, IRM, IIPR (já k těm drogám mám prostě tak nějak blíž :lol: )


Super, můžeš mi prosím do soukromé zprávy popsat myšlenkový proces k nákupu IIPR? (záměrně soukromně, abys tu nedělal anarchistické myšlení)
Díky M




<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO /// YOC celého ptf cca 4,5 % /// 1y DGR celého ptf cca 8,5 % >>>
Energy ________________ ---aktuálně nic---
Industrials ___________ MMM, RTX
CyclicalConsGoods _____ MCD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM
Financials ____________ MA, V
BDCs __________________ MAIN, ARCC, CSWC, GAIN
mREITs ________________ NRZ, ABR
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ MSFT, CSCO, INTC, AAPL
Telecommunications ____ T
Utilities _____________ NEE, DUK
eREITs ________________ O, OHI, WPC, NNN, STOR, AMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-2-2020 v 19:45


Dnes jsem vymetl relikt BAC a chystám se na prodej M, pokud bude příznivé výsledkové klima příští týden, tak to celé spojím s nákupem RDS.B, pokud možno pod 51 USD nákupku, jestli se ovšem zadaří?



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 20-2-2020 v 12:23


Frisch aus dem dritten Reich :)

Deutsche Telekom se chce stát číslo 1 v USA, povídal včera šéf koncernu.
Já myslím, že bude stačit, když De.Tel. překoná v USA Verizon, stane se číslo 2 a nebude závodit s ATaT.
Před lety si De.Tel. vytvořila v USA sestru T-Mobile US, za několik dní se sloučí s americkou firmou Sprint
a bude mít v USA zase větší tržbu. V Evropě je De.Tel. už dlouho číslo 1 a polovinu své tržby dělá v USA.
Však v USA by se měl koncern De.Tel. naučit, že dividenda se nesmí nikdy snižovat.
Lépe držet dividendu 10 let stejnou, než 7x zvyšovat a 3x snižovat během 10 let.
A pokud jste to zapomněli už, na konta v Německu chodí dividendy De.Tel.. nezdaněné. Zdanily by se dividendy
ale za všechny minulé roky najednou, kdyby se akcionář naštval a akcie za několik let prodal.

Jestli přijdou nezdaněné dividendy i na vaše konto v Čechách a v Holandsku,
to vyzkoušejte nákupem akcii De.Telekom, nejlépe za alespoň 25.000 korun = 1000 €.

Koupit akcie před 26.3.!!! Ten den je shromáždění akcionářů. :punk: Jinak bude dividenda až za rok.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-2-2020 v 15:45


Nemůžu si pomoc zase jsem přikoupil dalších 47ks RDSB,někdo by jste mne mněl zastavit:no:



Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  19    21    23  ..  77

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 55.6% - SQL: 44.4%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: