Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  20    22    24  ..  77
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
PaloK
Junior Member
**




Příspěvků: 34
Registrován: 26-9-2019
Offline


[*] Zasláno 20-2-2020 v 16:12


DT veľmi nerád vypláca dividendy, DT na Slovensku vlastnil 51% štátneho telelekomu a štátu nikdy nevyplatil ani korunu na dividendách, aj keď boli vysoko ziskový.
štát sa teda rozhodol svojích 49% predať a vyhlásil IPO, ktorého som sa tiež zúčastnil, zložil som peniaze v banke , IPO prebehlo a nakoniec s toho nič nebolo, lebo prišiel nemec a ponúkol štátu o milión viac, ako by získali z IPO a IPO zrušili.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
PaloK
Junior Member
**




Příspěvků: 34
Registrován: 26-9-2019
Offline


[*] Zasláno 20-2-2020 v 16:17


tiež by som chcel kúpiť RDS, ale cez fio za €, lebo Lynx plánujem zrušiť, aký ticker mám použiť?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Logen
Junior Member
**




Příspěvků: 19
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-2-2020 v 16:46


Citace: Původně zaslal: PaloK  
tiež by som chcel kúpiť RDS, ale cez fio za €, lebo Lynx plánujem zrušiť, aký ticker mám použiť?

U FIO je při nákupu na XETRA ticker pro RDS-A "R6C", pro RDS-B je "R6C3"
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-2-2020 v 16:55


Nakonec jsem si včera nastavil cenu 50,58 USD na 55 ks RDS.B a dnes to bylo nakoupeno v 15:30 po 50,34 USD, takže jich mám už 94 ks. Pokračování přijde v dalším kvartále, až bude zase nabito. Je to přece hřích to nechat ležet někde na zemi a čekat, až to nějaký pobuda sebere a k tomu jako bonus 6,3% netto dividenda! :lol:



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
PaloK
Junior Member
**




Příspěvků: 34
Registrován: 26-9-2019
Offline


[*] Zasláno 20-2-2020 v 17:11


je rozdiel medzi A a B z hľadiska zdanenia dividend?
nieje na XETRE dividenda 26%?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-2-2020 v 17:30


Dnes přikoupen ČEZ a nová pozice Moneta.



Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 20-2-2020 v 17:38


""je rozdiel medzi A a B z hľadiska zdanenia dividend?""
Do Čech a na Slovensko by měly přijít dividendy Shell B nezdaněné a Shell A zdaněné 15%.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 20-2-2020 v 17:55


The Williams Companies (WMB)
https://finviz.com/quote.ashx?t=WMB&ty=c&ta=0&p=...

Prý se polepší a už nebudou snižovat dividendu jako v roce 2016
Aktuální výplatní poměr z hlediska DCF 1.78
Rating zvýšen o jeden stupeň do investičního pásma
Dluh / provozní zisk 4.4 x
Dividendový výnos 7.4%, slibují v dohledné době růst o 5%
Mají dost keše a nepotřebují vydávat nové akcie

https://investor.williams.com/earnings-and-reports/quarterly...

Dokonce i Reit guru Brad Thomas je obhajuje:
https://seekingalpha.com/article/4325040-4-things-investors-...


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 22-2-2020 v 08:30


Ještě jedna otázka do pléna co se týká RDS akcií.
V současné době už pozici RDS.B mám koupeno na NYSE dividenda chodí nezdaněná, nicméně se jedná o ADR certifikát. Nějak se mi nepodařilo dogooglit kdo je vydavatelem, pokud je to vůbec zveřejněné. Jaká je šance, že vydavatel krachne a přijdu časem o svou investici? Vzhledem k aktuální ceně RDS plánuji zvětšit pozici, ale jsem trochu znepokojený tím ADR certifikátem. Případně mě napadla varianta koupit RDS.A na burze v Holandsku, kde by se dle všeho mělo jednat o akcie, nicméně zase nevím jak je to s daní. Je to 15% a chodí to zdaněné?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-2-2020 v 09:35


R626, mám dojem, že vydavatel je Citigroup, ale to ti může být víceméně jedno, protože to je jištěné některou americkou bankou z velké čtyřky. U holandských akcií je uznatelná pouze 10% daň a musí se dodanit ještě 5%, proto se zde doporučují pouze nákupy britské RDS.B za libry nebo jejich americké klony, které chodí nezdaněné z USA v dolarech. Změň si laskavě nick, protože to je značka pro nějaký rychlík či co? Na setkáních se neoslovujeme nicky, ale pouze jmény, což je tradiční zvyk u civilizovaných národů. Byl bych docela rád, kdyby se to zde uvedlo do praxe. Pak mám v tom hokej, jak se kdo vlastně jmenuje a s kým se bavím? Některé lidičky už znám dobře, takže tam mi to problém nedělá, ale u těch nových, které jsem viděl pouze jednou, tam těžce myšlenkově strádám. Pokud se zde někdo objeví se stejným křestním jménem, tak vložit za jméno první písmeno ze svého příjmení.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
michal.holik
Member
***




Příspěvků: 122
Registrován: 17-7-2019
Offline


[*] Zasláno 22-2-2020 v 10:35


Citace: Původně zaslal: Stanislav  
... Změň si laskavě nick, protože to je značka pro nějaký rychlík či co?.. .


:lol::lol::lol:




<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO /// YOC celého ptf cca 4,5 % /// 1y DGR celého ptf cca 8,5 % >>>
Energy ________________ ---aktuálně nic---
Industrials ___________ MMM, RTX
CyclicalConsGoods _____ MCD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM
Financials ____________ MA, V
BDCs __________________ MAIN, ARCC, CSWC, GAIN
mREITs ________________ NRZ, ABR
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ MSFT, CSCO, INTC, AAPL
Telecommunications ____ T
Utilities _____________ NEE, DUK
eREITs ________________ O, OHI, WPC, NNN, STOR, AMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-2-2020 v 10:48


Taky jsem se zasmál :lol:
Ale možná že to nebude parní lokomotiva, ani elektrický rychlík z jízdního řádu ČD, ale tento šlapací stroj ? :smilegrin:
https://www.duvlan.cz/recumbent-nautilus-r626/




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 22-2-2020 v 11:33


Děkuji za odpověď Stanislave, zejména ta druhá část mě rovněž velmi pobavila ale k věci.

Nákup v GB se mi úplně nepozdává především díky Brexitu a možnému vývoji GPB. Pokud se tedy budu držet varianty ADR.B na NYSE našel jsem že by měl být uložený v JPMorgan https://adr.com/drprofile/780259107 a zdá se, že si neúčtují roční poplatky. Opravte mě pokud se mýlím.

Co se týká mého nicku, děkuji za milou zpětnou vazbu, ale s dovolením si ponechám nick co mi vyhovuje. Pokud dojde na osobní seznámení, tak se všem velice rád představím, ale na internetu si ponechávám anonymitu. Každopádně ne všechny nicky zde na fóru korespondují se jmény reálných osob, o fotkách nemluvě. Kupříkladu já mám třeba výbornou fotografickou paměť, tak bych byl rád když bys byl tak hodný a změnil si profilovou fotku, abych pak na srazu zbytečně nehledal Toma Stanislava Hankse. :-))

Ber to s nadsázkou. Nerad bych dál zabředával dál do této diskuze, proto sem nechodím. Beru to zde jako formu sebevzdělání a ověření si vlastních postupů, což pevně věřím má většina z nás.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-2-2020 v 11:47


Citace: Původně zaslal: r626  

Nákup v GB se mi úplně nepozdává především díky Brexitu a možnému vývoji GPB. Pokud se tedy budu držet varianty ADR.B na NYSE našel jsem že by měl být uložený v JPMorgan https://adr.com/drprofile/780259107 a zdá se, že si neúčtují roční poplatky. Opravte mě pokud se mýlím.


Ahoj rychlíku,
nemýlíš se. Poplatky se neúčtují a opravdu bych se (na rozdíl od pana domácího) kreditního rizika nebál. Nějaké poplatky depozitní bance možná platí přímo Shell, aby umožnil dalším investorům (kteří chtějí investovat v USD) nakupovat jejich akcie.

Co se týká britských akcií Shellu, tak na stránkách Shell najdeš informaci o tom, že dividenda je stanovena vždy v USD a k nějakému datu před výplatou se přepočte na GBP nebo na EUR.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 22-2-2020 v 12:04


Díky Pavle, tak tím pádem tedy není nutné mít obavu ani z obchodování v Londýně. :thumbup:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-2-2020 v 12:24


Citace: Původně zaslal: r626  
Díky Pavle, tak tím pádem tedy není nutné mít obavu ani z obchodování v Londýně. :thumbup:


Měl jsem RDS.B v Londýně a jelikož to byla moje jediná akcie s výplatou v Librách, vyměnil jsem ji za ADR, abych měl výplatu v dolarech. Navíc mě čistě psychologicky štvalo,že pokaždé je ta dividenda v jiné výši (podle aktuálního směnného kurzu).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-2-2020 v 14:25


Já jsem to Pavle radši ani nezkoušel a hned jsem to zaparkoval do USA. Z RDS.B se zde začíná stávat celebrita, hned za Téčkem. Letos budu samozřejmě pokračovat v dokupování za tuto libovou cenu. Teď si jdu pro dalšího Braníka, nějak mi vyhládlo. :blush:



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-2-2020 v 15:38


Já měl ještě minulý rok jako největší pozici RDSB. Postupným poklesem a růstem ostatních titulů zapadla na pátou největší pozici.
Nyní jsou mé největší pozice v tomto pořadí: Microsoft, Johnson&Johnson, AT&T, Cisco, RDSB, NRZ.
A tak se teď taky chystám dokupovat RDSB a trochu navýšit i Exxon.




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mamut
Junior Member
**


Avatar


Příspěvků: 30
Registrován: 29-8-2019
Bydliště: Brno
Offline


[*] Zasláno 22-2-2020 v 19:30


RDSB je za libovou cenu, jen kruci už činí 13 % mého portfolia...to už je dooost. Pokud to však ještě významně spadne (kolem 46-47 $) , tak asi neodolám a dokoupím :).



Spekulace: DAL
Trvalé ZOO: COP, MSFT, RIO, WBA, T, JNJ, MO, BMW, NRZ, PFE, BBVA, CGBD, WFC, RDSB, DOW, HPQ, BASF, ALV, PPL,CVX, ABBV, GAIN, CSCO, D, IBE, RTX
Reit: NRZ, VICI, MPW, IIPR, IRM, STOR

Start investování 25.7.2019
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 23-2-2020 v 10:25


Ano, v rámci diverzifikace pft je pravda, ze mám taky momentálně nejvíc v akciích tabáku a teď plánuju přikrmit ropáky. Což v tuto chvíli asi není ideál, cena se možná ještě o chlup propadne, ale z dlouhodobého hlediska a snaze firem se přizpůsobit novým trendům na trhu nemám o své investice obavy. A jak bylo již několikrát řečeno, když je cena dole, tak hlavní je se toho nebát
:-)))
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 23-2-2020 v 10:34


Jo, to o te cene a strachu to plati. Ale jen u solidnich firem, aristokratu, challangeru atd.
Neplatilo treba u SDRL, GME, NAUH a tak.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 23-2-2020 v 11:09


Souhlas
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 23-2-2020 v 20:23


Se právě trochu bojím u SKT, která je strašně shortovaná...



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
PaloK
Junior Member
**




Příspěvků: 34
Registrován: 26-9-2019
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 11:54


v piatok som kúpil 100ks R6C3 (RDS) po 23,10€, dnes sa dívam, že som mohol byť s tou cenou aj smelší
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Logen
Junior Member
**




Příspěvků: 19
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 12:28


Taky jsem 100 kousků R6C3 nakoupil, bohužel ještě o pár dní dřív.
No nic, chvilku počkám a pak dokoupím, nějaká hotovost ještě je.
Ačkoliv teď zrovna by bylo mnohem víc titulů k nákupu.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  20    22    24  ..  77

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 7.9% - SQL: 92.1%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: