Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5  6
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
arkyn
Junior Member
**

[*] Zasláno 12-7-2019 v 21:18

Iron Mountain jsem koupil poprve v poslednich dnech
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Junior Member
**

[*] Zasláno 13-7-2019 v 14:10

Pokud jsou zde optimisté, kteří nečekají nástup recese v následujících dvou letech, zajímavým cyklickým kandidátem do dividendového portfolia se jeví Foot Locker, Inc. (FL) bodoucí P/E 7,7, P/B 1,81, v následujících pěti letech očekávaný dvouciferný růst EPS, současný nízký dividendový výplatní poměr < 30 %, podnik zvyšuje dividendu od roku 2003 s vyjímkou pokrizového období let 2009 až 2011, avšak v letech 1995 až 2002 dividendu FL nevyplácel. Podle analytiků jsou v současnosti akcie podhodnoceny o více než 50 % (nejnižší cíle stanoveny na $63).

Očekávám, že v případě velmi negativního globálního tržního sentimentunelze vyloučit propad akcií v krajním případě až ke $20 (relativně by odpovídal propadu v roce 2009), v současnosti se akcie obchodují za $42.

Dívaje se na účetní výsledky za první kvartál letošního roku, upozorňuji, že stejně jako v případě konkurenčního podniku Sketcher U.S.A., Inc. navýšil Foot Locker Inc. významně své dlouhodobé závazky, čímž vzrostlo celkové zadlužení podniku z 36% na 62 %, viz rozvaha níže. V obou případech za to může nový účetní standard účtování leasingových kontraktů (viz ASU 2016-02, Topic 842), který přikazuje společnostem ve vybraných případech evidovat v rozvaze většinu závazků z těchto smluv vyplývajících (změna ve vykazování), což v případě FL i SKX znamená součet většiny budoucích plateb za pronájem prostor, případně vybavení obchodů dle konkrétních smluv, a to nejsou zrovna malá čísla (SKX $0.875 miliardy, FL $2.8 miliard) vzhledem k tržním kapitalizacím (SKX $5.3 mil, FL $4.5 mil). Je otázkou, zdali je tato účetní úprava ku prospěchu akcionářů podniků. Zvýšení transparentnosti je neoddiskutovatelné, u pozitivních dopadech na stávající akcionáře dotčených podniků bych už více polemizoval. Přeci jenom, byť se na hospodáření podniků nemění vůbec nic, dochází ke změně některých klíčových finančních ukazatelů. Zajímal by mě také názor seniorních věřitelů na případné úpravy bonitních metrik dlužníka.

Více informácí dopadu kapitalizace mimorozvahových leasingů na zadlužení a zvýšení EBITDA lze najít například v PwC 2016 nebo Cohen & Co. Například u maloobchodu PwC predikovala 98 % mediánový nárust zadlužení a 41 % růst EBITDA v důsledku snížení provozních nákladů vlivem rozdělení operativního leasingu na odpisy a úroky, které tak nově významně mění (zvyšují) původní hodnoty EBITDA i EBIT.
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 13-7-2019 v 15:51

:( Foot Locker je příliš malá firma. Za 4,6 md.USD
Výrobci obuvi jsou silně nesympatičtí a silně podvádí s daní. Nike i Footlocker.
Tedy levnou akcii Foot Locker - FL nekupovat. I když tržba a čistý zisk jim 10 let rostou.
A class action lawsuit alleges Foot Locker Inc. systematically charges an additional and fraudulent “sales tax”
= Žaluje se na společnost Foot Locker Inc., že systematicky účtuje dodatečnou a podvodnou "daň z obratu".
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**

[*] Zasláno 13-7-2019 v 22:48

Predpokladám, že k porovnaniu Foot Locker možno pridať Amazon, Walmart či Target. Posledné 3 spomínané sú celkom drahé aktuálne, takže k Foot Locker by som ešte pridal Macy's.
Aktuálna hodnota P/E je 6.29, očakávaná 7.43, cena voči FL je polovičná $21.91 a až dvojnásobné DY 6.89% s výplatným pomerom 42% a postupným, síce pomalým, navyšovaním dividendy po dobu posledných 5r.
Samozrejme, ak chcete pokojnejšie spávanie, Walmart a Target na trhu vyhrávajú. Macy's robí určite kroky pre zvýšenie zisku, napr. zatvára nízkoziskové pobočky a investuje do rôznych digitálnych a verných programov, takže stále je to beh na dlhú trať.

Degiro:
IWDA, T, IRM, NRZ, ABBV, RDS.A, PPL
Jack N.
Junior Member
**

[*] Zasláno 14-7-2019 v 10:22

K tématu fůzí a akvizic jsem přesně chtěný článek nenašel, nicméně níže je odkaz na poměrně obsáhlý materiál.
Ten se odvolává na výzkumné práce různých autorů, v kapitole 3.1. v prvním odstavci jsou uvedeny hodnoty selhání, které se pohybují mezi 50 - 60%, jedna práce dokonce uvádí 75-83% (!):

https://www.researchgate.net/publication/305406845_Mergers_a...

Jack N.
Junior Member
**

[*] Zasláno 14-7-2019 v 10:26

Ad ado130: Foot Locker bych spíš srovnával s firmami jako The Gap (GPS), Kohl's (KSS) nebo The Buckle BKE).
Amazon, Walmart či Target jsou mnohem větší firmy s podstatně větším záběrem.

Ladislav
Admin

[*] Zasláno 18-7-2019 v 20:44

BMW rozhodne dnes večer v USA, že nový šéf koncernu bude pan Oliver Zipse, který bude pracovat na tom, aby BMW začalo vyrábět konečně 100% elektrické auto s hezkou karoserii jak Tesla a stejnou cenou jako levná Tesla.
Aby Tesla byla na ústupu z Evropy, když BMW, VW, Daimler, Renault, Toyota budou mít elektroauta kvalitnější a ne dražší než Tesla.
:exclamation: Letošní rok se totiž stanou všichni zde ve foru akcionáři BMW, i ti nejhorší bolševíci, ti nejhorší kapitalisti, ti nejhorší daytradeři, ti nejhorší začátečníci. :exclamation:
Odmítat německé akcie kvůli dani z dividend 26,38%, což bude brzy sníženo na 25%, to je veliké amatérství. Tak jak omezení se na akcie z USA: Lehman Brothers, Citigroup, AIG, General Motors, Ford, IBM, General Electric, Enron, Worldcom. Proto kupujeme jen německé akcie s dividendou 5%, aby nám nevadila 25% daň. :exclamation:
S akciemi: Allianz, BASF, BMW, Munich Re to dotáhnete dál než s akciemi: Lehman Brothers, Citigroup, AIG, General Motors, Ford, IBM, General Electric, Enron, Worldcom.

Oliver-Zipse.png - 51kB Foto: Oliver Zipse má být dnes zvolen novým šéfem BMW
Vosa
Junior Member
**

[*] Zasláno 23-7-2019 v 10:55

Vcera jsem prikoupil 3 kusy Johnson&Johnson za 128,6$. Dnes jsem rozsiril Royal Dutch Shell, vzal jsem 20 kusu za 28,8€. Jeste se chystam prikoupit Iberdrolu.

Portfolio (Zoo navždy): Altria Group, AT&T Inc, Bayerische Motoren Werke AG, Caterpillar, Cisco Systems, Exxon Mobil Corp., Facebook, Iberdrola SA, J P Morgan Chase & Co, Johnson & Johnson, Molson Coors Brewing Company, Moneta Money Bank AS, Main Street Capital Corporation, Manhattan Bridge Capital, McDonald's Corporation, Microsoft Corp, New Residential Investment Co, PepsiCo, Procter & Gamble Company, Royal Dutch Shell-B, Sotherly Hotels, Vodafone Group PLC, Wells Fargo & Company
michal.holik
Junior Member
**

[*] Zasláno 23-7-2019 v 11:21

Citace: Původně zaslal: Vosa  
Vcera jsem prikoupil 3 kusy Johnson&Johnson za 128,6$. Dnes jsem rozsiril Royal Dutch Shell, vzal jsem 20 kusu za 28,8€. Jeste se chystam prikoupit Iberdrolu.

Taky jsem lehce prizobnul JNJ@128,3. Za PE 15 je to dobry nakup.

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO s okořeněním několika růstovkami /// YOC celého ptf kolem 4 % /// 1y DGR celého ptf kolem 8 % >>>
Energy ________________ XOM Exxon Mobil
Industrials ___________ EMR Emerson Electric
CyclicalConsGoods _____ MCD McDonald's, HD Home Depot, AMZN Amazon
NonCyclicalConsGoods __ PEP PepsiCo, PG Procter & Gamble
Tobacco _______________ MO Altria, PM Philip Morris, VGR Vector Group
Financials ____________ MA Mastercard
BDCs __________________ MAIN Main Street Capital, ARCC Ares Capital Corporation
mREITs ________________ NRZ New Residential Investment Corp, ARI Apollo Commercial
Healthcare ____________ JNJ Johnson & Johnson, PFE Pfizer, ABBV AbbVie
Technology ____________ CSCO Cisco Systems, MSFT Microsoft, MU Micron
Telecommunications ____ T AT&T, VZ Verizon
Utilities _____________ DUK Duke Energy, D Dominion Energy, NEE NextEra Energy
eREITs ________________ O Realty Income, OHI Omega Healthcare, WPC W.P.Carey, NNN National Retail, VTR Ventas, STOR STORE Capital
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 23-7-2019 v 12:25

Royal Bank of Scotland
Nejhlubší kurz ve finanční krizi byl na jaře 2009. Tehdy bylo akcií 6x víc než roku 2007.

Kurz akcie Royal Bank of Scotland byl roku 2010 v pencích 2x výš než dnes.
A od roku 2010 do dnes se nezvýšil počet akcií.
Tedy růst akcie 100% a návrat na kurz dvojnásobný, jako byl 2010, bude snadný.
Myslím ale, že až po brexitu 31.10.2019 se začne akcie pohybovat nahoru.
Prolhaní analytici se shodují na ratingu ''strong buy''. A dividenda dělá víc jak 5% z kurzu.
:post: http://investing.thisismoney.co.uk/quote/RBS
Já začnu kupovat akcie RBS po brexitu.
A protože nechci mít 3 banky z Británie (s HSBC),
tak akcie Royal Bank of Scotland nebo Lloyds Banking Group bude pro mne ta rezerva peněz, kterou i důchodce bez auta a bez domku může jednou potřebovat. Až budu mít tedy 3 banky z Británie, později jednu z nich prodám.
Mně může sloužit ta rezerva peněz na nákup akcie Microsoft, až bude po velkém krachu 3x levnější než dnes s P/S a P/B.

RBS.jpg - 62kB RBS v penci
Royal Bank of Scotland :post: http://investing.thisismoney.co.uk/quote/RBS

Lloyds Banking Group :post: http://investing.thisismoney.co.uk/quote/LLOY
LYG.gif - 12kB Lloyds v penci
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 23-7-2019 v 16:05

Akcie BMW roste dnes 4,1% a kříží SMA 100.
Tak snad máte už akcie BMW dávno koupeny, tak jako všichni čeští odborníci.
Před týdnem byl výnos dividendy 5,1% a dnes jen 4,6%.
https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...

BMW-SMA-100.png - 14kB
Vosa
Junior Member
**

[*] Zasláno 23-7-2019 v 16:50

Dnešní a včerejší nákupy:
Johnson&Johnson - přikoupeno 3 ks
Royal Dutch Shell - přikoupeno 20 ks
Molson Coors (TAP) - první vstup 6 kusů, inspirace od Jack N.
Caterpillar - první vstup 2 ks
Iberdrola - dokoupeno 60 ks
Exxon Mobil - první vstup 5 ks
AT&T - dokoupeno 10 ks

Tím jsem vyčerpal všechen volný cash a mimořádnou injekci z vratky přeplatků za energii, vodu a teplo z bytu za 2018.
Příští měsíc už zase klasicky za pár šušňů.:fake sniffle:

Portfolio (Zoo navždy): Altria Group, AT&T Inc, Bayerische Motoren Werke AG, Caterpillar, Cisco Systems, Exxon Mobil Corp., Facebook, Iberdrola SA, J P Morgan Chase & Co, Johnson & Johnson, Molson Coors Brewing Company, Moneta Money Bank AS, Main Street Capital Corporation, Manhattan Bridge Capital, McDonald's Corporation, Microsoft Corp, New Residential Investment Co, PepsiCo, Procter & Gamble Company, Royal Dutch Shell-B, Sotherly Hotels, Vodafone Group PLC, Wells Fargo & Company
Ladislav
Admin

[*] Zasláno 23-7-2019 v 17:36

Kolego,
Moneta nen i akcie na stálo.
Ale chybí ti akcie Allianz nebo Munich Re, BASF, Sanofi, Pfizer, BHP, Br.Am.Tobacco.
Vosa
Junior Member
**

[*] Zasláno 23-7-2019 v 17:45

Ladislav: Moneta byl v podstatě první začátečnický hloupý testovací nákup, abych zjistil jaký bude poplatek u brokera. Ale už jsem ji tam nechal (aby připomínala nejblbší nákup?), když je stejně u Degiro daň 35% z českých akcií. Třeba ji někdy prodám no :thumbdown:
Pfizer a Allianz snad ještě někdy doplním :info:

Pavel
Member

[*] Zasláno 23-7-2019 v 19:25

Citace: Původně zaslal: Vosa  
Dnešní a včerejší nákupy:
Johnson&Johnson - přikoupeno 3 ks
Royal Dutch Shell - přikoupeno 20 ks
Molson Coors (TAP) - první vstup 6 kusů, inspirace od Jack N.
Caterpillar - první vstup 2 ks
Iberdrola - dokoupeno 60 ks
Exxon Mobil - první vstup 5 ks
AT&T - dokoupeno 10 ks

Tím jsem vyčerpal všechen volný cash a mimořádnou injekci z vratky přeplatků za energii, vodu a teplo z bytu za 2018.
Příští měsíc už zase klasicky za pár šušňů.:fake sniffle:

Mně to přijde dobrý!
TomasV
Junior Member
**

[*] Zasláno 24-7-2019 v 13:09

Wells Fargo (NYSE:WFC) declares $0.51/share quarterly dividend, 13.3% increase from prior dividend of $0.45.

Forward yield 4.32%

Payable Sept. 1; for shareholders of record Aug. 9; ex-div Aug. 8.

The company plans to repurchase common stock by an additional 350M shares.
Jack N.
Junior Member
**

[*] Zasláno 25-7-2019 v 16:11

Vosa: "Molson Coors (TAP) - první vstup 6 kusů, inspirace od Jack N."

Ne že mi pak budeš nadávat, když se investice nebude vyvíjet podle Tvého předpokladu :-)
Taky jsem přikupovat, a to v pondělí 15.7.

arkyn
Junior Member
**

[*] Zasláno 25-7-2019 v 17:20

Dokupujete nekdo GEO nebo CXW, jsou slusne vyklesane si myslim
Vosa
Junior Member
**

[*] Zasláno 25-7-2019 v 19:18

Jack N. : To nee :smilegrin::no:

Cyberguy
Junior Member
**

[*] Zasláno 26-7-2019 v 06:01

arkyne, GEO držím. Zvažoval jsem příkup ale rozhodl jsem se ještě chvíli sledovat situaci a neředit za každou cenu.

Nabízím doporučení k registraci u LYNX s kreditem 50 USD na poplatky pro doporučenou osobu.
 Stran:  1    3    5  6