Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4    6  ..  77
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 14-8-2019 v 21:43


Dnes jsem zahájil pozici v Exxon Mobile (XOM), velmi malá pozice, polovina obvyklého vagonku. Je to můj první ropák. Vzhledem k negativním makroekonomickým zprávám posledních dnů se jedná víceméně o pozorovací pozici. Dále jsem významně naředil ABBV, jsem na 70% konečné pozice a je to moje největší expozice v US portfoliu.
PS:tak v aftru se mi rovněž realizoval pokyn na ADM a MMM
Po cca třech měsících první dokupy, že by se nekonečný růst konečně zastavil? Čekám už roky :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 19-8-2019 v 10:48


Těžko říct, třeba je to jen takové letní zabublání na trzích a nebo bude následovat další sešup dolu ...

Sešly se mi nějaké peníze a tak jsem zadal upozornění na ceny ($) pro přikoupení těchto společností:
Molson Coors ... 49
Pepsi ... 107
TC Energy ... 42

A pro nové pozice:
Bristol-Myers Squibb ... 42
Embotelladora Andina (repete) ... 16.50
Johnson & Johnson ... 121

Co z toho vyjde je ovšem :question:, nikam nespěchám ...


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 19-8-2019 v 12:34


Včera jsem zadal pokyn k nákupu. Dnes očekávám po otevření USA prvních 3,2% (30 ks akcií) KHC Kraft Heinz Co. Plný počet kousků by měl být před koncem letos začínající šestiletky. Takto doufám, že pořídím dalších nejméně 11 titulů (některé dokoupím, jiné bubu mít nové).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 19-8-2019 v 16:55


Citace: Původně zaslal: ned  
Včera jsem zadal pokyn k nákupu. Dnes očekávám po otevření USA prvních 3,2% (30 ks akcií) KHC Kraft Heinz Co. Plný počet kousků by měl být před koncem letos začínající šestiletky. Takto doufám, že pořídím dalších nejméně 11 titulů (některé dokoupím, jiné bubu mít nové).


A prozradíš nám co budou další pozice?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 19-8-2019 v 21:03


Dnes mám
AGNC
AXA
BCY
BSD2
DBK

dokupování bude standartní...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 20-8-2019 v 10:30


Kdo ještě nemá portfolio z 10-20-30 akcií pro dividendy na stálo,
dnes je možno koupit tyto výhodně oceněné akcie na stálo:


BASF, BMW, Allianz nebo Munich Re, Siemens, British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell,
Iberdrola, AT&T, Wells Fargo, Walgreens Boots Alliance

Mně chybí z nich jen Wal.Boo.All. :post: http://finance.yahoo.com/q/ks?s=WBA+Key+Statistics
A má dnes výnos dividendy 3,6% a P/S 0,34 :cool: https://finance.yahoo.com/quote/WBA?p=WBA
Kdybych měl 6.000 euro, hned bych ji koupil.

Ale u WBA se čeká budoucích 5 let jen růst zisku 2% ročně :exclamation: https://finance.yahoo.com/quote/WBA/analysis?p=WBA
tak snad spekulanti budou zklamáni a akcie zůstane levná i příští rok.
A 2020 bych na WBA potřebné 6.000 euro ušetřil. Z dividend mých 25 akcií.

Circle-us-eu.jpg - 149kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-8-2019 v 12:44


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Kdo ještě nemá portfolio z 10-20 akcií pro dividendy na stálo,
dnes je možno koupit tyto výhodně oceněné akcie na stálo:


BASF, BMW, Allianz nebo Munich Re, British American Tobacco, Royal Dutch Shell,
Iberdrola, AT&T, Wells Fargo, HSBC, Walgreens Boots Alliance


Dík za typ ,to WBA jsem neznal ,ale vypadá zajimavě,musím víc nastudovat.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-8-2019 v 17:23


Mně se nelíbí, že se Walgreens Boots Alliance nechali nachytat s firmou Theranos.
Viz dokument, co jsem tu už postoval dříve https://www.csfd.cz/film/688511-vynalezkyne-z-kapky-krve/pre...
Naštestí je to nepoznamelo tak velkou finanční ztrátou, i když velmi utrpěla pověst společnosti. Naštestí jsou od června 2018 v indexu Dow Jones místo General Electric, což je podstatně potáhne nahoru.





Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Filda1
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 26-6-2019
Offline


[*] Zasláno 20-8-2019 v 19:41


Čtu si tu doporučení pana domácího, sešel se mi nějaký peníz a přemýšlím, že bych nějaké evropské tituly nakoupil..když je ten výprodej.. BASF, Allianz, Royal Dutch Shell, Iberdola a možná i Banco Santander.. Moc se neorientuji ve zdanění evr. dividend - prosím poraďte přes kterého brokera nakoupit, aby to bylo nejvýhodnější - mám InteractivBrokers, Degiro, FIO. Děkuji
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
viky
Junior Member
**




Příspěvků: 54
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-8-2019 v 11:26


Citace: Původně zaslal: Filda1  
Čtu si tu doporučení pana domácího, sešel se mi nějaký peníz a přemýšlím, že bych nějaké evropské tituly nakoupil..když je ten výprodej.. BASF, Allianz, Royal Dutch Shell, Iberdola a možná i Banco Santander.. Moc se neorientuji ve zdanění evr. dividend - prosím poraďte přes kterého brokera nakoupit, aby to bylo nejvýhodnější - mám InteractivBrokers, Degiro, FIO. Děkuji


K čemu to je dobrý prosím, nic jste ještě nekoupil a už máte 3 brokery ? Zdanění dividend je stejné, to neurčuje broker, ale stát ve kterém je firma registrovaná.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Filda1
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 26-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-8-2019 v 18:15


viky: chápu jak je to myšleno..portfolio jsem měl u svého starého profilu, pak jsem si musel vytvořit profil nový..dneska jsem to tam přidal...

ani by mě to nenapadlo řešit, ale jak to tady průběžně sleduji, tak čtu komenty typu: koupím přes Degiro české akcie a divi mi přijde zdaněná nizozemskou sazbou atd.. nemám úplně naštudovanou dohodu o dvojitém zdanění a např. španělské akcie jsem nikdy v historii nekupoval..a Santander se mi líbí..chci si rozšířit portfolio směrem do evropy..tak kdyby mi mohl někdo poradit, jak to nakoupit, tak budu rád :). třeba je to jedno, a pak to nakoupím přes IB..ale třeba to je výhodnější přes holandského brokera nebo fio..kdo ví :D




IB:BMW, Citibank, Iron Mountain, LyondelBasell, Altria, AT&T, Exxon, Wells Fargo, BHP, Shell, Pepsico, 3M, NRZ, Emerson Electric, WBA, Cisco, McDonald, Microsoft, MGM International, CocaCola. Spekulativně držím Delta Airlines, Royal Cruises, Carnival Cruises.
Degiro: BMW, Sberbank, Iberdola
Fio:Phillip Morris
Používám jednoduché opční strategie naked put a covered call.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-8-2019 v 18:20


Zahraniční přes IB
České přes FIO

S daněmi jsou všude stejná pravidla.
To s tou "nizozemskou sazbou" se asi týkalo toho, že někdo nakoupil formu Shell, která nabízí 2 možnosti zdanění (více zde na fóru, nebo se toto konkrétně teď řeší na fóru investiční gramotnost).
Jestli je výhodnější nakoupit přes konkrétného brokera, je dané mj. výší poplatků.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 21-8-2019 v 18:40


Dividenda D.Telekom je dnes vyšší než 5%
a dividenda Walgreens Boots Alliance je dnes vyšší než 3%.
Tedy bych rád přidal 1.000 € na D.Telekom a WBA bych rád koupil poprvé a rychle za 6.000 €.
Buhužel nemám ani 1 euro, ale 300 € dluh. A do vánoc jestli našetřím 1.000, pak asi růstem akcií
bude zase dividenda D.Telekom pod 5% a WBA pod 3%, tedy je asi nekoupím.
Jesli poklesem akcie Allianz stoupne dividenda nad 5%, pak bych v prosinci přidal 1.000 € na Allianz.
A jestli kvůli růstu všech tří akcií nekoupim v prosinci ani jednu, koupím v prosinci Royal Bank of Scotland.
U ní bude asi dividenda nad 5% i v prosinci.
U mne závisí tedy nákup akcií na výnosu dividendy.
Zatimco začátečníci koupí jen akcie, které nejvíce rostly minulý rok a minulých 5 let.
Já koupím jen akcie P/E-P/B-P/S-levné s výnosem dividendy nad 3% a performance je mi lhostejná, když nikdy neprodám.
A jestli má akcie výnos dividendy nad 5%, dám do ní o 1.000 € víc než do akcie s výnosem dividendy pod 5%.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-8-2019 v 19:25


Filda1: U Degiro je 35% daň pouze u českých akcií. Jinak všechno stejný. Degiro německá Xetra poplatek za nákup € 2,00 + 0,02 %. Na Xetra kupuju vše z evropy.



Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Filda1
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 26-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-8-2019 v 19:31


Děkuji pánové.



IB:BMW, Citibank, Iron Mountain, LyondelBasell, Altria, AT&T, Exxon, Wells Fargo, BHP, Shell, Pepsico, 3M, NRZ, Emerson Electric, WBA, Cisco, McDonald, Microsoft, MGM International, CocaCola. Spekulativně držím Delta Airlines, Royal Cruises, Carnival Cruises.
Degiro: BMW, Sberbank, Iberdola
Fio:Phillip Morris
Používám jednoduché opční strategie naked put a covered call.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 17:11


Když se výnosová kurva obrátila (curve), a 10-leté US dluhopisy začaly mít nižší úrok než 2-leté dluhopisy, od roku 1955 do dnes vždycky začala v USA recese. Tedy výkon hospodářství klesal několik kvartálů. A ta výnosová kurva dluhopisů v USA se prý obrátila před 12 dny.

Tak snad zustane akcie Walgreens Boots Alliance - WBA celý budoucí rok dole a výnos dividendy nad 3% celý rok, abych celý rok 2020 za všechny dividendy kupoval akcie WBA.
Akcie WBA během 4 let klesla na polovinu. To je výhoda pro dividendové investory, když se chystají za několik dní akcii poprvé v životě koupit.
Zatímco začátečníci nebo spekulanti se akcii musí vyhnout. Ti hledají akcii s nejvyšším růstem minulé 3 roky.

Já ale nezůstanu dlouho u slabého výnosu dividendy 3% před daní, protože ta dividenda každý rok roste. Walgreens patří mezi dividendové aristokraty, už 44 let dividendu zvyšuje. Každou dekádu se dividenda zdvojnásobí. A WBA vykupuje vlastní akcie za miliardy, aby se snížil jejich počet.
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=WBA
:post: https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...

WBA.png - 13kB WBA, SMA 200
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 17:34


Ve vedení té firmy WBA jsou dva smrťáci 1941 a 1944. Já si nemyslím, že by to byla zrovna vhodná kombinace k dlouhodobému držení? Jsou to stejné vyvřeliny jako Klaus a Zeman a co nyní oba předvádí v jejich pokročilém věku, tak se s tím zaručeně musí bavit celá republika. :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 19:48


Jen si drž dlouhodobě až do bankrotu akcie CenturyLink a Macy's :)
Až Walgreens začne prodávat Marihuanu za pár let, tak se akcie zdraží.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 30-8-2019 v 10:19


Vidim, že v Německu se prodává akcie Walgreens Boots Alliance - WBA v dostatečném počtu jen na 3 neburzovních trzích:
1) Commerzbank, 2) Lang + Schwarz, 3) Baader Bank.
I když se volí Baader Bank, asi na 3. místě v počtu prodaných akcií, je akcie za 1.000 € za 5 sekund koupena.
A jako limit pro kurz je dobré vyplnit Brief kurs, který je asi o 30 centů vyšší než Geld kurs. Dnes 46,00 €.
Na trhu Tradegate a burze Frankfurt se prodává WBA málo. Na burze Xetra vůbec ne.
A poplatek 8,90 € je nízký na těch 1)2)3) trzích stejně, jako by byl na Tradegate a Xetra. Frankfurt má poplatek snad asi o 2 euro vyšší, nebo ne, nevim.

https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...
https://stockcharts.com/h-sc/ui?s=wba

WBA.png - 40kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 30-8-2019 v 21:19


Nějak to tady umírá, neřesti jsou na tom dle ceny MO asi podobně . No nic, dnes jsem připojil vagonek Altrie (MO), sice je těch negativních zpráv poslední dobou nějak privela, ale společnost dokáže i přes úbytek kuřáků generovat spoustu keše, diverzifikuje do e-cigaret, marjánky, nesmíme zapomenout na pivko, víno , věřím že spolu vydržíme dlouho a zlozvyky během mého života úplně nevymřou.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 31-8-2019 v 07:29



Stále tady mnoho lidí nedbá na předražení akcií. Na příliš vysoké poměry PE PB PS.
Lidi se vymlouvají, že to dnešní ocenění si akcie zaslouží za 10 let, když poroste tržba a čistý zisk budoucích 10 let tak jako minulých 10 let.
To je ale pěkná hloupost. Akcie by měla být dnes rozumně oceněna s PS a PB s ohledem na tržbu a vlastní kapitál minulých 12 měsíců a ne s ohledem na čistý zisk za 10 let.
A přitom nezapomínat na Grahamovo požadované PB pod 1,5! To platí i pro akcie Philip Morris, Altria, Coca Cola, McDonalds, Microsoft, Visa a jiné.
Vám je to jedno, že akcie má PS 10 a PB 10. A tak se vám vaše NIFTY FIFTY akcie hluboko propadnou během příštího velkého dvouletého krachu.
Možná, že jste byli obelháni podvody: ''Modern Value Investing'', ''Modern Graham'', které doporučují koupit třeba i akcie oceněné s PE 100, PS 20, PB 20, když čistý zisk firmy minulých 10 let hezky rostl.


Obraz: Pán nakupuje akcie Altria, Philip Morris, Coca Cola, McDonalds, Microsoft, Visa.
Day-Trader.jpg - 76kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 1-9-2019 v 18:57


Chceš mít v 70 letech 15 akcií, nebo 30 akcií, nebo žádnou akcii?
Jestli má člověk z každé dividendy radost, pak bude život radostnější,
když rozdělíme málo peněz na 30 různých akcií, než když rozdělíme více peněz na 15 akcií.
A ignorujeme hloupou radu Warrena Buffetta, že bychom měli mít tolik akcií, kolik si troufáme mít dětí.
Protože dvě akcie nikdo mít nechce.
Jistě nebude problém pro mne, vymyslet akcii číslo 29 a 30.
I kdybych musel prozkoumat americké dividendové aristokraty za 10 miliard až 44 miliard dolarů s dividendou nad 3%.

Z aristokratů nad 45 md. USD už jsem vhodné akcie vybral a koupil.
I když po velkém dvouletém krachu bude možná výhodně oceněná Coca Cola, která dnes nepřipadá v úvahu pro trojnásobné předražení.

Dividendoví aristokraté z USA od 44 md.USD do 10 md.USD s dividendou nad 3%

Tržba neroste
EMR Emerson Electric Co. 3.38% :), 35,571 md. USD :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=EMR&re...

Tržba neroste
ED Consolidated Edison Inc. 3.31% :), 29,152 md. USD :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=ED&reg...

Tržba neroste
ADM Archer-Daniels-Midland Co. 3.64% :), 20,925 md. USD :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=ADM&re...

:punk: Je O.K. železárna. A je asi větší než ta německá Thyssen Krupp za 8 md. EUR. Snad bychom měli koupit Nucor. :question:
NUE Nucor Corp. 3.34% :), 14,339 md. USD :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=NUE&re...
The largest steelmaker in the United States by production volume.

O.K.
BEN Franklin Resources Inc. 3.88% :), 13,095 md. USD :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=BEN&re...
Franklin Resources provides investment services for individual and institutional investors. Its funds are marketed under the Franklin, Templeton, Mutual Series, Bissett, Fiduciary, and Darby brands. At the end of June 2019, Franklin had $715.2 billion in managed assets.

Zadlužení téměř 3:1
GPC Genuine Parts Co. 3.34% :), 12,942 md. USD :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=GPC&re...

Veliké zadlužení téměř 6:1
CAH Cardinal Health Inc. 4.57% :), 12,444 md. USD :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=CAH&re...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 1-9-2019 v 20:13


Nucor-USD.png - 17kB Nucor in USD , SMA 200
https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?B...

1.9.2019 najitá akcie na stálo: Ale malinká firma za 14 md.USD při P/E 7, P/S 0.6, P/B 1.4
Americký dividendový aristokrat s dividendou 3.34% dne 1.9.2019
Dividenda roste už 45 let, tedy asi od roku 1974. Mnohý rok je dividenda vyšší než čistý zisk. A tak roste dividenda jen málo a z toho důvodu, aby firma byla mezi aristokraty.
:punk: Fundament vypadá O.K. Je to největší železárna nebo ocelárna v USA.
Nucor má větší burzovní hodnotu než ta německá nemocná železárna Thyssen Krupp za 8 md. EUR. Ale 2018 měl Nucor tržbu 25 md. USD a ThyssenKrupp 45 md. EUR. A Thyssen Krupp má P/E 9 a P/S 0.2.
Snad bychom měli koupit akcie železárny Nucor pro dividendy na stálo. :question:
NUE Nucor Corp. Výnos dividendy 3.34% :), burzovní hodnota firmy 14,339 miliard USD.
P/E 7.0 , P/B 1.4 , P/S 0.6 , cizí kapitál je nižší než vlastní kapitál. :exclamation:
Roku 1966 se firma uzdravila z bankrotu 1965 a změnila strategii.
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=NUE&re...
The largest steelmaker in the United States by production volume.
https://en.wikipedia.org/wiki/Nucor
:( Ale prolhaní analytici čekají budoucích 5 let pokles zisku. A tak bychom měli alespoň rok počkat s nákupem akcie a 2021 kontrolovat.
https://finance.yahoo.com/quote/NUE/analysis?p=NUE
Český článek o Nucoru :exclamation: https://www.investicnigramotnost.cz/dividendovy-aristokrat-n... :exclamation:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 4-9-2019 v 13:40


Akcie Walt Disney má dnes P/E 17.5, P/S 3.8, P/B 2.7, výnos dividendy jen 1.3% :(
:info: Bylo by hezké, kdyby během velkého krachu hluboko klesly akcie Walt Disney,
a dostaly pak P/B < 3, P/S < 3, P/E < 15, dividendu > 3%. Jen takto levné bych je koupil.

Důchodce nemůže kupovat akcii s výnosem dividendy 1,5%. Ale když mládež koupí akcii Disney s dividendou 1,5%,
za 30 let na počátku důchodu může mít už 10%ní dividendu z dávné kupní ceny akcie. Protože ta dividenda Disney se může každou dekádu zdvojnásobit.

Walt Disney :post: http://finance.yahoo.com/q/ks?s=DIS+Key+Statistics
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=DIS&re...
10-leté fundamenty v PDF :post: Příloha: DIS.pdf (35kB)
Tato příloha byla stažena 604 krát
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-9-2019 v 16:14


Shema, co všechno vlastní Walt Disney.
https://www.unitedlife.sk/wp-content/uploads/2019/04/compani...




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  2    4    6  ..  77

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 7.8% - SQL: 92.2%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: