Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  79    81
Autor: Předmět: Jakékoliv povídání
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-8-2017 v 17:30

Jendo, nemusíš mít obavu, protože to je opravdu originál. Ta tráva tomkovka vonná je endemit a roste pouze v Bělověžském pralese. Chutnal jsem i originál z Polska a je to totožné. Minulý týden jsem opět kupoval 2 láhve v Lidlu Horčičkova po 129,- Kč za 0,5 l. Jedna už se odpařila a druhou dám synovcovi k narozkám. První chuť je nasládle kokosová s vanilkovou příchutí, která přechází do nahořklé mandlové. Je to fakt jedno z nejlepších pití, co jsem kdy pil. Kam se na ní hrabe třeba Fernet, což je lihový humus.

zest_zubrowkax5.jpg - 218kB Pil jsem pouze 1. Biala a 2. Bison Grass, která je jediná ke koupi v Lidlu. Poprvé jsem jí spatřil v roce 2015, ale to jsem vůbec netušil, že je to taková bomba. Kamarád se vrací dnes z Polska, ale jede autobusem, tak jsem ho nechtěl otravovat, aby mi tam koupil ostatní druhy na ochutnání. Ještě se vyrábí černá(není však na obrázku), ale ta je drahá jako prase a tu ještě nikomu nekupoval. Prý stojí 38 zlotých. Koncem srpna pojede služebně, takže nechám nakoupit ostatní druhy.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-8-2017 v 18:12

To Ladislav,

až teraz som si uvedomil, že Ty máš vlastne výhodu, policajný taxík až k domu zadarmo, prípadne môžeš s policajtmi nadviazať diplomatické styky, keď už k Tebe chodia do bytu ako do krčmy na pivo, tak im navrhni, že im za drobnú odmenu budeš spravovať ich osobné financie alebo im predávaj Tvoju knihu! :smilegrin::lol:

Laďo, vieš si predstaviť aké historky musia o Tebe kolovať v okolí? Však ku Tebe do bytu nemôžu prísť ani zlodeji lebo im susedia povedia:

"Do bytu Konečného nechoďte, ten pravidelne navštevujú policajti!"

alebo

"Dávajte si na Konečného bacha, to je najväčší udavač v okolí, k nemu si aj policajti pravidelne chodia pre horúce informácie, je to ich hlavný informátor z mafiánskeho podsvetia!"

alebo

"Konečný? Jááj, veď toho poznám! To je hlavný Boss mafiánskeho podsvetia, jeho byt pravidelne navštevujú policajné kontroly, vraj predáva deti na orgány!"

Čím chceš byť, keď vyrastieš?

Malý Joe: "Policajtom!" :bigsmile: :lol: :bigsmile:

Prečo sa chcete zamestnať u policajtov?

Malý Joe: "Keď som bol malý, síce neviem prečo, ale policajti ku nám domov chodili pravidelne na návštevu!" :rolleyes: :bigsmile:

lulu
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 7-8-2017 v 19:04

Návod na 12 litrů Zubrovky :)
1 šikovný Pšonek
8kg cukru
1 sáček Turbo kvasnic
trocha tresti a pár stébel Tomkovice vonné

Pokyny pro založení 25 litrů cukrového kvasu
CUTTY
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-8-2017 v 22:45

Warren-Buffett.jpg - 72kB
Z tajných špionážnych záznamov:
"Netrpezlivý Warren Buffett v prístave víta kapitána ponorky CUTTY!"

Čo asi bolo hlavným dôvodom tohto osobného stretnutia? :rolleyes:
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-8-2017 v 18:11

Dnes nákup 25 kusanců. Nyní v procesu testovací fáze. Zjištěno, že je to zcela bez chyb! Zítra vystřelím z ponorky ještě jedno torpédo, jestli mi to však dovolí velitel ponorky Sörös Chrbát? :lol:

837637-pivo-argus-premium-11.jpg - 34kB :exclamation: :exclamation: :exclamation: 11 B - Осторожно! Oчень высокое напряжение:exclamation: :exclamation: :exclamation:
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-9-2017 v 19:29

Dnes jsem reálně zjišťoval okolnosti nákupu akcií pro děti a tak bych se rád podělil o získané informace, které jsem získal v mé bance.

Není problém založit majetkový účet pro nezletilé dítě. Neradi to dělají neboť to přináší hodně komplikací. Pokud uděláte transakci nad 100kKč (nákup prodej) za 1 rok, pak určitě to banka neprovede bez souhlasu OPATROVNICKÉHO SOUDU. Ten se vleče měsíce. U menších částek přivírají oči ač podle výkladu zákona by neměli. Jde o to, že za peníze, které dáte dítěti na účet, vykonáváte nákup či prodej a stát musí chránit, zda (již s jeho penězi) nakládáte správně. Nepředstavitelný je pak prodej se ztrátou.

Moc se jim nevěřil a tak mne uvedli srovnání se stavebním spořením, kdy (a to mám ověřeno od zkušenosti mnohých známých) také spoříte peníze na účet dítěte a pokud pak chcete mu koupit např. nábytek či nedejbože využít na nákup či opravu domu, pak rovněž opatrovnický soud posuzuje, zda je to v zájmu dítěte.

Ač si nemyslím, že bych kupoval takové akcie, co bych do jejich dospělosti chtěl prodat, ale každá firma může zakolísat a tak se akcie nedají realizovat v horizontu týdnů.

Tak toto pro ostatní zodpovědné rodiče.

Rada banky pak byla, ať kupuji akcie na svůj účet a pak v dospělosti je na ně převedu. Této rady se bude asi držet ač mě pěkně s..e že bolševický stát zase zasahuje do mé rodiny i v tomto

EU: VOW3, RDSA / EU-BREXIT: BLT, BATS / USA: MA, JPM, CAT, FB, GOOGL, MU, MGM, MCD
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-9-2017 v 19:35

A jak je to s běžným účtem dítěte. Máme založený běžný účet na jméno dcery co když najednou peníze zmizí? To na mě pošlou úřady? Ať jde do [Cenzura]e tenhle stát.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;
Dolarové investice: 4,05% YOC
Eurové investice: 2,80% YOC
2016 yield: 4%

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
mirekd12
Newbie
*

[*] Zasláno 13-9-2017 v 06:55

Citace: Původně zaslal: MilanV  
Dnes jsem reálně zjišťoval okolnosti nákupu akcií pro děti a tak bych se rád podělil o získané informace, které jsem získal v mé bance.

Není problém založit majetkový účet pro nezletilé dítě. Neradi to dělají neboť to přináší hodně komplikací. Pokud uděláte transakci nad 100kKč (nákup prodej) za 1 rok, pak určitě to banka neprovede bez souhlasu OPATROVNICKÉHO SOUDU. Ten se vleče měsíce. U menších částek přivírají oči ač podle výkladu zákona by neměli. Jde o to, že za peníze, které dáte dítěti na účet, vykonáváte nákup či prodej a stát musí chránit, zda (již s jeho penězi) nakládáte správně. Nepředstavitelný je pak prodej se ztrátou.

Moc se jim nevěřil a tak mne uvedli srovnání se stavebním spořením, kdy (a to mám ověřeno od zkušenosti mnohých známých) také spoříte peníze na účet dítěte a pokud pak chcete mu koupit např. nábytek či nedejbože využít na nákup či opravu domu, pak rovněž opatrovnický soud posuzuje, zda je to v zájmu dítěte.

Ač si nemyslím, že bych kupoval takové akcie, co bych do jejich dospělosti chtěl prodat, ale každá firma může zakolísat a tak se akcie nedají realizovat v horizontu týdnů.

Tak toto pro ostatní zodpovědné rodiče.

Rada banky pak byla, ať kupuji akcie na svůj účet a pak v dospělosti je na ně převedu. Této rady se bude asi držet ač mě pěkně s..e že bolševický stát zase zasahuje do mé rodiny i v tomto

Ahoj.Když to tady čtu tak si nemůžu odpustit komentář.Kdysi jsem viděl stavební spoření jako obrovskou věc na ukládání peněz :-)(není to zase tak dlouho ale to je jedno) :-) Neváhal jsem a založil stavebko i na syna .Po 5 letech kdy jsem tam dával volné prostředky jsem začal uvažovat o zakoupení bytu.Začal jsem kupit všechny své finanční prostředky na hromádku :-) U stavebka jsem přepokládal že jakmile doběhla doba 5 let tak po vypovězení převedou peníze(tuším do 2 měsíců na učet,jde to i do týdne ale tuším za 1% poplatek z naspoř. částky) ale to není podstatné.Jak jsem ale koukal když mi ve spořitelně paní řekla že o osudu peněz rozhodne opatrovnický soud :-( to pak koukáte když někam rvete peníze a řeknou vám že vlastně nejsou vaše:-) Je pěkný že jste zák. zástupce ale opatr. soud vše musí rozhodnout.Ten den jsem měl ponáladě:-) a začal jsem vyřizovat podklady.Jenom na papíry od spořitelny jsem čekal snad 1.5 měsíce(potvrzení o naspoř. částce a papíry pro žádost k soudu no prostě pakárna)Trošku to musím zkrátit:-) měl jsem tam asi 200t a tu věc začal řešit v prosinci.Vyřizování,čekání na soud,--peníze jsem měl až v červenci.
Jinak u toho soudu jsem si připadal jako trestanec když jsem měl vykládat naco použiji finanční prostředky které jsem sám naspořil.Nakonec jsem soudkyni řekl že je to na rekonstrukci děts. pokoje a na zaplacení školy v přirodě. Byla rozumná a neřešila jestli nato nepotřebuji trošku více peněz.
Vím ale že spousta lidí takové štěstí neměla:-(
V poslední době jsem zaslechl že by se to snad mělo u spoření zrušit(řešení opatr. soudu) ale v jaké fázi to je nevím.Já už jsem se vyléčil.
To byl moje zkušenost.
Jan
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2017 v 10:18

Citace: Původně zaslal: Ondřej  
A jak je to s běžným účtem dítěte. Máme založený běžný účet na jméno dcery co když najednou peníze zmizí? To na mě pošlou úřady? Ať jde do [Cenzura]e tenhle stát.

U toho stavebka jde o spoření s podmínkami a fin. podporou státu. V případech, kdy stát prověřoval zda jsou plněny podmínky smlouvy, šlo pravděpodobně o čerpání úvěru.
mirekd12
Newbie
*

[*] Zasláno 13-9-2017 v 11:38

Citace: Původně zaslal: Jan  

U toho stavebka jde o spoření s podmínkami a fin. podporou státu. V případech, kdy stát prověřoval zda jsou plněny podmínky smlouvy, šlo pravděpodobně o čerpání úvěru.

Zdravím.Jestli ta odpověd ohledně stavebka kterou jste uváděl patřila k mému komentáři tak nemáte pravdu.žádný úvěr jsem čerpat nechtěl.Jen jsem chtěl po 5 letech toto spoření vybrat a použít peněžní prostředky které jsem tam naspořil.Vím čím jsem si prošel :-) Je to moje vlastní zkušenost:-)
Co se týče běžného účtu tak můj syn má založené dětské konto u KB.Vždycky mu tam posílám peníze co dostane(vysvědčení apod. však to všichni známe) :-) a když si chce něco koupit tak to vyberu na občanku na pokladně a nikoho to nezajímá(nejedná se tedy o 10tisíce:-) .
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2017 v 12:05

To jsem chtěl slyšet děláme to stejně. Jen asi přihlášku dp degiro skartuji a vypíšu na sebe. Bude to vše jednodušší. Jedno daňové přiznání žádný případný problém s výběrem. Jen nevím zda by šel pal účet jen přepsat na jiného majitele. Převádět ci prodávat a znovu nakupovat nové portfolio se mi nechce.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;
Dolarové investice: 4,05% YOC
Eurové investice: 2,80% YOC
2016 yield: 4%

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Jan
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-9-2017 v 18:25

Citace: Původně zaslal: mirekd12  
Citace: Původně zaslal: Jan  

Zdravím.Jestli ta odpověd ohledně stavebka kterou jste uváděl patřila k mému komentáři tak nemáte pravdu.žádný úvěr jsem čerpat nechtěl.Jen jsem chtěl po 5 letech toto spoření vybrat a použít peněžní prostředky které jsem tam naspořil.Vím čím jsem si prošel :-) Je to moje vlastní zkušenost:-)
Co se týče běžného účtu tak můj syn má založené dětské konto u KB.Vždycky mu tam posílám peníze co dostane(vysvědčení apod. však to všichni známe) :-) a když si chce něco koupit tak to vyberu na občanku na pokladně a nikoho to nezajímá(nejedná se tedy o 10tisíce:-) .

Nepatřila, viděl jsem takový případ.
Pokud založím stavebko na jméno syna, abych vytáhl ze státu podporu a potom peníze chci použít pro svůj prospěch, chápu to jako podvod. Na to stát chce dohlídnout. Tady se totiž strašně šmelí. Zakládala se stavebka na děti, rodiče, jejich rodiče. Potom peníze shrábnul ten vychcánek i spodporou, která nebyla určena jemu.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-9-2017 v 18:59

Dnes jsem našel za 2,5 hodiny mezi Říčany a Mukařovem skoro 1,25 kg hub. Bedly, klouzky, ryzce, píchavky, hnojníky a 1 holuběnku. V lese je sucho jako prase a akorát ve výmolech kolem cesty, kde se drží voda, tak něco roste. Myslím si, že to byl veliký úspěch. Nepotkal jsem ani jednoho houbaře. Letos jsem byl poprvé v lese. Je to bída!
 Stran:  1  ..  79    81