Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  79    81    83  ..  87
Autor: Předmět: Jakékoliv povídání
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-12-2017 v 19:27

Je to trochu smutné... Vzhledem k tomu, že brokeři tvoří monopolistickou konkurenci, měla by je soutěž hnát spíše ke snižování poplatků. Problém je v tom, že přechod od jednoho brokera k jinému vyjde na nekřesťanské peníze. Leda prostě přestat přes daného brokera obchodovat, nechat to tam volně ležet a začít jinde od nuly. Když slyším příběhy z Patrie nebo nedej bože o Ladislavových 19.99 eurových machinací, tak mi jde mráz po zádech.

Mé portfolium:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
Technologie: CISCO, Infosys limited, Micron Technology
Telekomunikace: AT&T
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-12-2017 v 19:49

My se hlavně potřebujeme zbavit té bolševické pakáže, aby americké banky a brokeři neměli strach zde podnikat, a pak budou ty poplatky zaručeně níže. Určitě tento prostor opanuje v budoucnu nějaký velký broker, který dá nižší poplatky a lepší propracovanější web, než mají místní brokeři, protože to je podle mne HRŮZA!!! :dork::punk::grind::crazy:
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-12-2017 v 21:07

Musím smutně ohlásit, že i můj další kandidát na prezidenta ČR patří mezi mé vzdálené příbuzné. Je to Michal Horaček, se kterým jsem dokonce dělal i ve stejné firmě META v.d.i., ale bohužel jsem se s ním nikdy nesetkal, abych poznal jeho povahu, což mě docela mrzí. S lidmi co se bavím, tak zpravidla dávají hlas jemu, což mě docela těší. Je prostě svůj a nenechá si nas..t na hlavu, a tím mi je hodně sympatický. Bude dělat samozřejmě chyby jako každý jiný člověk, ale jeho sebereflexe mu pomůže se stát lepším a to velice oceňuji! Jazykově nadaný a vzdělaný. Pokud si odmyslíme závistivou bolševickou masáž, že je estébák a vekslák, tak podle mne nemá chyby. Volte konečně antibolševickou demokracii, volte demokrata Michala Horáčka! Má mladou manželku, kterou zaručeně uspokojuje a ne jako ten současný alkoholický impotentní bolševický plaz, který zakázal své manželce vést sexuální život a nahnal jí do asexuální pozice první dámy bez šoustu.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 16-12-2017 v 09:03

A byl estébák?

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-12-2017 v 10:14

Podle svazků, které o sobě zveřejnil, tak jednoznačně nebyl. Dnes je to lidem bohužel šumafuk a o agentech KGB se taktně mlčí, jako by vůbec neexistovali! Viz ten venkovský vypitý strejda na hradě nebo jeho předchůdce.
tipo
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 16-12-2017 v 12:00

Dotaz pro uživatele Patria

Zkoumali jste někdo nové smlouvy, atd. při "přesmlouvání", co chce po nás Patria?
Nebo jste to odklikali, na což se chystám....
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 16-12-2017 v 15:38

Lehce jsem na to koukal, ale už si nepamatuju, že by mi něco utkvělo v paměti.
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-12-2017 v 12:08

Nevím, zda je problém pouze u mne, ale při kliknutí na záložku "Příspěvky za posledních 24 hodin" se mi nezobrazuje vlákno "Dividendy", ačkoliv tam dnes příspěvky byly.
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-12-2017 v 12:30

Citace: Původně zaslal: Wiki  
Nevím, zda je problém pouze u mne, ale při kliknutí na záložku "Příspěvky za posledních 24 hodin" se mi nezobrazuje vlákno "Dividendy", ačkoliv tam dnes příspěvky byly.

Je to tak. Tento problém pozoruji již několik desítek minut.
Snad se nám to vlákno znovu neztratí

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,93 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ KO, PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ CSCO, QCOM, MU, MSFT
Telecommunications ____ T, VZ
Utilities _____________ SO, DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-12-2017 v 13:50

To je přesně důvod proč jsem se odhodlal založit web.

https://www.czechwealth.cz/seminare/webinar-opce-pravidelny-... 6 000 Kč za webinář o opcích? Vím, že to asi stálo nějaký čas jej vytvořit, ale tohle.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;Cisco;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-12-2017 v 14:15

Stanovujete si investicni cile? Pokud ano, na jak dlouho dopredu? Je mi jasne, ze kazdy ma nejakou metu, kam se chce na konci dostat a ceho dosahnout, ale stanovujete si treba cil, kolik toho chcete nainvestovat, kolik chcete mit na dividendach za rok/mesic v horizontu roku / 2 let / 5 let atd? Tak nejak si stanovit strednedobe mety a snazit se jich dosahnout, neco jako vlastni vnitrni motivace.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-12-2017 v 14:45

Něco takového dělám. Ale není to o tom, že bych si to někde psal což možná udělám časem abych to mohl zhodnotit. Takže ano určité cíle dány mám ale zatím jen v hlavě. Nemám jak z knihy Tajemství, že bych si doma na nástěnku vylepoval jaký chci dům či auto.:-D

Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;Cisco;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-12-2017 v 15:25

Ano, stanovuji.

1) mám dlouhodobý cíl na čistý příjem za rok, resp. průměrný měsíční. Na úrovni každého měsíce je to nesmysl, když se dividendy vyplácejí čtvrtletně.
2) každý rok na konci si spočítám výnosnost končícího a stanovím cíl na a) výnosnost portfolia na konci příštího roku b) množství peněz, které odhaduju že nainvestuju během dalšího roku

a pak když chceš, tak data hodíš do excelu jako plán na x let, třeba 15 let, s odhady hodnot, a postupně končící roky upravíš dle reality a hned víš jak na tom budeš když všechno vyjde :-) někdo by mohl říci nuda :-D
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-12-2017 v 15:32

Arkyne, osobne to resim dost podobne.

Na pristi rok (2018) uz mam vicemene zainvestovano z letoska, takze zhruba vim, kolik bych mel na divi dostat. Taky mam priblizne predstavu (spis prani/cil), kolik bych mohl a hlavne chtel v pristim roce nacpat nove do akcii. Takze jsem si stanovil cil na to, kolik bych chtel pri cca 4% divi yieldu z nove investice mit na divi za rok 2019 a stejne tak i za rok 2020 (pri podobne uvaze + kompoundovani obdrzenych dividend). Takovy nastrel tri let dopredu se stanovenymi cili, kam bych se chtel v investovani dostat a ceho dosahnout (a jsou to cile, ktere se daji realizovat, kdyz vse pujde tak jak bych chtel) a na konci kazdeho roku si presne v excelu odskrtnu a porovnam, jak to nakonec dopadlo :)
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-12-2017 v 15:58

Citace: Původně zaslal: Alvarez  
Arkyne, osobne to resim dost podobne.

Na pristi rok (2018) uz mam vicemene zainvestovano z letoska, takze zhruba vim, kolik bych mel na divi dostat. Taky mam priblizne predstavu (spis prani/cil), kolik bych mohl a hlavne chtel v pristim roce nacpat nove do akcii. Takze jsem si stanovil cil na to, kolik bych chtel pri cca 4% divi yieldu z nove investice mit na divi za rok 2019 a stejne tak i za rok 2020 (pri podobne uvaze + kompoundovani obdrzenych dividend). Takovy nastrel tri let dopredu se stanovenymi cili, kam bych se chtel v investovani dostat a ceho dosahnout (a jsou to cile, ktere se daji realizovat, kdyz vse pujde tak jak bych chtel) a na konci kazdeho roku si presne v excelu odskrtnu a porovnam, jak to nakonec dopadlo :)

Ano, takto to dělám i já.

Trochu to svádí se hecovat a překonávat, což na jednu stranu vede k hledání nových možností, na druhou stranu třeba i rizikovějších, každopádně není to pak tak fádní :-)
Anebo konečně opustit nevýdělečné aktiva, což je zdravé, i když to bolí.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-12-2017 v 16:15

Pánové, poskytne trošku jiný pohled, který používám já, třeba vám bude inspirací.

Mám nějak sestavené portfolio a veškeré výnosy z něj, tedy dividendy, si virtuálně (něco jako účetně) převádím do spotřeby, tedy "vylepšuju" si tímto svoji výplatu ze zaměstnání. Počet akcií a jejich struktura se tedy nemění (anebo přeskupením portfolia tak, že nákup = plus minus prodej). No a z těchto zdrojů, tj. výplata+dividendy financuju běžný život včetně větších akcí typu nákup auta nebo dovolená. No a jednou za čas, když něco ze součtu těchto dvou příjmů přebývá, tak nějakou část přesunu do portfolia, které tímto navýším a jedu dál ve stejném stylu.

Takový přístup je u mě dán mj. tím, že necítím nutnost ještě výrazně šetřit a navyšovat ze všech sil portfolio jako tomu bývalo dřív, aby co nejvíce rostlo. Beru to tak, abych měl určitou rovnováhu mezi růstem hodnoty portfolia a užitím si plodů své píle v minulých létech. Tak asi tak...
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-12-2017 v 16:24

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Pánové, poskytne trošku jiný pohled, který používám já, třeba vám bude inspirací.

Mám nějak sestavené portfolio a veškeré výnosy z něj, tedy dividendy, si virtuálně (něco jako účetně) převádím do spotřeby, tedy "vylepšuju" si tímto svoji výplatu ze zaměstnání. Počet akcií a jejich struktura se tedy nemění (anebo přeskupením portfolia tak, že nákup = plus minus prodej). No a z těchto zdrojů, tj. výplata+dividendy financuju běžný život včetně větších akcí typu nákup auta nebo dovolená. No a jednou za čas, když něco ze součtu těchto dvou příjmů přebývá, tak nějakou část přesunu do portfolia, které tímto navýším a jedu dál ve stejném stylu.

Takový přístup je u mě dán mj. tím, že necítím nutnost ještě výrazně šetřit a navyšovat ze všech sil portfolio jako tomu bývalo dřív, aby co nejvíce rostlo. Beru to tak, abych měl určitou rovnováhu mezi růstem hodnoty portfolia a užitím si plodů své píle v minulých létech. Tak asi tak...

Proč ne, takto to plánuju taky, až dosáhnu základny kam mířím.
Všechna čest a uznání, že jsi ve stavu portfolia kdy jsi spokojen :-) to myslím naprosto vážně.

Aktuálně všechny dividendy reinvestuju, plus doplňuju portfolio o další peníze, ono i to naučení se nerozfofrovat vše co přijde ve výplatě není špatné ;-)
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-12-2017 v 16:36

Presne, do tohohle stavu se dostanu az za nejaky cas, ted mam prilezitost nafouknout tu snehovou kouli co to jenom jde, maximalizovat ji v co nejranejsi mozne fazi, aby se pak do budoucna uz jen a jen nabalovala a zacala pracovat sama pro sebe a krmila se uz bez vetsich vstupu z moji strany.

Pocitam, ze jeste tak 2 roky budu cpat vetsinu volne hotovosti do akcii, abych to nakrmil co to jde, a pak si dam voraz a kazdy mesic do toho budu davat mnohem mene nez nyni plus vsechny obdrzene dividendy... verim, ze za ty 2-3 roky uz zacne byt koule vicemene sobestacna (nove rocni investice: 2/3 z divi + 1/3 z moji strany) S tim, ze tenhle pomer by se mel pak kazdy nasledujici rok snizovat v muj prospech :)
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 22-12-2017 v 09:44

Všem přeji příjemné prožití vánočních svátků a hlavně bohatější a plodnější příští investiční rok 2018, co do dividend, tak i do růstu ptf. :)
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 22-12-2017 v 11:05

Tak tak :kiss::lol: . Ať se to jen zelená. Jen bych všem ještě chtěl popřát pevné zdraví a smůla ať se Vám vyhýbá. Hodně zdaru

Spolumajitel:

Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 23-12-2017 v 09:26

Také přeji příjemné vánoce, šťastný Nový rok a hodně investičních úspěchů v roce 2018.
A samozřejmě též pevné zdraví, nervy a pohodu vůbec.

mirekd12
Junior Member
**

[*] Zasláno 24-12-2017 v 08:55

Zdravím.Tak pánové také se přidávám s přáním hezkých svátků a hlavně hodně investičních úspěchů v roce 2018 (i dále :-) nám Všem:-):no:
Martinski
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-12-2017 v 09:50

Hezké svátky všem :)
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-12-2017 v 10:06

Tak tak, hezké svátky a pohodu v celém životě všem:)
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-12-2017 v 13:14

Stastne a vesele Vanoce vam vsem i vasim rodinam :-)
 Stran:  1  ..  79    81    83  ..  87