Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  81    83  84
Autor: Předmět: Jakékoliv povídání
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-1-2018 v 14:21

Můj kandidát Horáček bohužel neuspěl a ostatní šmejdi mě nezajímají. Těžko se dá budovat demokracie s lidmi, kteří jsou v Číně a v Rusku jako doma nebo po 100 letech vylezli z profesorské kobky, aby se nadýchali konečně čerstvého vzduchu. Lepší volba by byl zaručeně Eman, protože by ve svém úřadě zdechnul a mohli bychom si aspoň užít jeho překrásný pohřeb na lafetě. Volby by se opakovaly a je možné, že by Drahoše někdo přeskočil mladší, protože třeba za 2 roky by mu mohl haprovatět mozek. Ta jeho důra má pouze středoškolské vzdělání, stejně jako ta primitivní trhovkyně od Jana Fischera, který už před 5 lety chtivě lapal na hradě za kliku, ale nakonec ho předběhl i kníže Schwarzenberg, kterého bolševická česká a moravská chátra ve druhém kole odmítla.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-1-2018 v 14:30

To, že se kandidát volený v prvním kole nedostal do druhého kola, není důvod nejít volit.

I ty Stando bys měl jít volit a vybrat si "menší zlo", když už ti ani jeden z těch dvou postoupivších nepřipadá vhodný.

Běda zemi, kde lidé nechodí k volbám. Stále si mnozí lidé neuvědomují, jak je to důležité, jaké je to privilegium a samozřejmě i odpovědnost. K volbám chodím vždy, pokud ovšem nejsem mimo dosah volebních uren někde v zahraničí, což doufám bude stále častější, neboť kvůli tomu abych mohl hodně cestovat, jsem si zvolil cestu dlouhodobého investování.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-1-2018 v 14:40

Každý, kdo se chce pobavit ale i vzdělat, měl by si najít programy televizních stanic ČT1, Nova, Prima a Barrandov na příští týden.

V nich zjistí, kdy se bude konat předvolební debata s kandidáty na prezidenta. Drahoš bude k vidění na ČT1 a Prima, u druhých dvou se může stát, že tam bude jen Zeman a bude pomlouvat Drahoše či chválit sebe až do nebes.

Nápověda: první taková taškařice se koná už dnes od 20 hodin na TV Nova. Taškařice to může být tím spíš, že TV Nova se jistě bude cítit dotčená, že Drahoš dal přednost Primě před Novou.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-1-2018 v 14:50

Pavle, pokud si odmyslím ty teatrální gesta pana Horáčka, tak mi byl jediný z nich srozumitelný. Ostatní kandidáti mi nic neříkají a média si poradily s tím, aby vyhrál jejich kandidát - loutka Drahoš, což je ovšem velice špatně, protože většina lidí se rozhoduje pouze emotivně. Z mého pohledu je to katastrofální v obou případech, protože jsou oba finalisti nasáklí ruskými penězi a to mi jaksi brání si z těch dvou šmejdů vybrat. Zrovna na DVTV v minulém roce Drahoš kope do Horáčka a vyzdvihuje tam chlebodárce Winklera, takže jeho stařecký poklonkovací primitivismus mi jde proti srsti. Horáček byl z nich jediný orientovaný jednoznačně na západní Evropu a USA. To je jedině teritorium, které reflektuji jako demokratické. Ostatně jistě brzo uvidíš sám, jak se kašpárek Lukáš Kovanda zhostí svého úkolu hradního obveselovače. Exhibicionisti mají totiž na hradě zelenou! :lol:
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-1-2018 v 14:55

Drahoš na hrad!

photo.jpg - 32kB
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-1-2018 v 14:59

Stando, jistě můžeš mít spousty výhrad k oběma kandidátům, ale jsou situace, kdy je jejich rozhodování důležité pro každého z nás, třeba při vytváření vlády po volbách, což je teď zrovna aktuální.
Podle mého názoru by si měl každý rozumný člověk říct, jak se budou oba ti kandidáty pravděpodobně chovat v těch důležitých okamžicích během svého volebního období a podle toho jít k urně a volit. Doufám že i takový rozumný člověk jako ty půjde a volit bude.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-1-2018 v 15:22

Pavle, problém není ve volbě prezidenta, ale v bolševickém chování lidí. To, co zasedne na hradě nebo v parlamentu, je přece výsostný vzorek zdejšího obyvatelstva. Praha volí vždycky jinak než celá republika a to platí už od vzniku samostatné ČR. Nemyslím si, že bych se nějak odlišoval od lidí z venkova, protože i mí předci odtamtud přišli. Tomu já vůbec nerozumím, proč tomu tak vlastně je? Podle mého soudu je to hluboce zahnízděná závist a nepřejícnost. To nám brání se začlenit do struktur západní Evropy a ještě dlouho bude. Možná to je v odlivu mozků z vesnic, kde se pak berou menší peníze a ta závist se pak umocňuje pro ty, kteří tam musejí zůstat. Ostatně je to problém všech hlavních městských aglomerací, protože díky průmyslové evoluci v zemědělství se z vesnic vytrací práce a lidi v produktivním věku přeci nebudou sedět někde na mezi a koukat se jen tak na kombajny, jak obdělávají půdu bez jejich přispění.
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-1-2018 v 15:53

Citace:

Praha volí vždycky jinak než celá republika

Nejvíce se Praha vyznamenala v únoru 1948, to i bez voleb zavařila celé republice na dobu 40 let

1948.jpg - 12kB KG.jpg - 53kB
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-1-2018 v 16:25

To byl násilný převrat a Gottwald nebyl původem z Prahy, ale z Moravy. Já jsem ještě v té době nebyl na světě a stejně bych ho nevolil. Z Heroltic je ostatně i kašpar Čmaňa. Kdyby dělal Stejskalův parchant revoluci doma, tak by ho místní sedláci zřejmě napíchli i na vidle. Valašsko je kraj turecký, kde Turci zaseli sémě zla - bolševismu, když se jim zde nepodařil implementovat islám. Ostatně turkická varianta bolševismu je k vidění i ve státě izraelském, kde s více jak 30% tvoří tamnější majoritní judaistickou populaci. :lol:
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-1-2018 v 15:27

Dnes jsem to dal nakonec Drahošovi, ale skřípalo to ve mně docela zle. Kamarád mi přivezl z Biedronky z Polska maso. Vepřová plec 1 kg za 49 Kč! Kotlety na řízky po 5 ks cca. 360 g = 27,50 Kč v Tesco dnes ve slevě s kartou to samé 58,90 Kč:exclamation: Myslím si, že voliči bolševika Babiše si to v českých supermarketech opravdu užívají, když můžou kupovat předražené vepřové jako prase:exclamation: :dork::punk::crazy:
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-1-2018 v 16:25

a proto beru hovězí z přímo z bio farmy a cenu neřeším. Pro mě a mou rodinu jen to nejlepší:-D. Masu z Polska nějak nevěřím.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-1-2018 v 19:01

Na stoly do západní Evropy proudí maso z jižní Ameriky a nemyslím si, že by bylo tak špatné? V některých místech světa je přeci jen méně průmyslu a u nás je zem plná bordelu snad všude. Je to daň za průmysl, který znehodnocuje celou zem na několik desítek let nebo spíše století. Bio maso je spíše tahák na peníze z peněženky. Pokud Ondřeji chodíš tu krávu dennodenně krmit tím, co by měla správně žrát, tak to je jiná. Hovězí se ale poráží pouze na jatkách k tomu určených a na té farmě jestli mají jatka, tak by to byl zázrak, o čemž však silně pochybuji! Jestli to ti blbci poráží načerno, aby ušetřili, tak si lehce můžeš přivodit BSE. Já bych si pak od nich nekoupil maso, ani kdyby bylo ultra bio. Semtam od nás jdou produkty na jatka - louh a chlorid železitý. Sice jsem to neviděl, ale kamarád říká, že je to masakr.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-1-2018 v 20:17

Jak to porážejí fakt nevím. Pozemek kde je chovají patřil celé generace rodině mé ženy a nikdy tam nebylo nic jiného než louka či co. Dlouhé roky jim to pronajímal a nakonec prodal. Sám to krmit nechodím, ale nemusíš mi kazit iluze. Navíc oni pokud vím prodávají jen na objednávku a když je jich dostatek prostě porazí kus a my si přijdeme. Není to masová produkce do supermarketů.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-1-2018 v 08:43

Já jsem před lety jezdil s mojí bývalou přítelkyní za Mladou Boleslav a jejich soused měl býky na žír a jednu krávu na mléko. Chodil jsem si tam občas pro mléko, hlavně když jsem byl na dovolené. To bylo poprvé, co jsem pil domácí mléko. Sousedovi však ta kráva špatně porodila a musela na jatka. Dostal za ní pouhých 2.000 Kč, i když měla cenu přes 20.000 Kč. Udělat porážku u něj doma, tak by to maso lehce prodal, ale někdo by ho zaručeně udal. Bylo mi ho hodně líto, protože to byli opravdu pracovití lidi, kteří byli lety tvrdé práce doslova strhaní.
Brokos
Junior Member
**

[*] Zasláno 29-1-2018 v 09:18

Chcel by som sa spýtať na zrozumitelné vysvetlenie price to cash flow ... cital som ze niekedy je to lepši ukazovatel o stave firmy .. ako vyhodnocujete Price/Cash Flow ?
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-1-2018 v 10:10

Citace: Původně zaslal: Brokos  
Chcel by som sa spýtať na zrozumitelné vysvetlenie price to cash flow ... cital som ze niekedy je to lepši ukazovatel o stave firmy .. ako vyhodnocujete Price/Cash Flow ?

Koukni sem: http://www.akcie2.cz/co-je-pomer-price-to-cash-flow/
VSbrok
Junior Member
**

Nálada: radsi se neptejte

[*] Zasláno 2-2-2018 v 13:51

Toz uz me to prestalo bavit, mit jeden login pro 2 ptf... takze timto dnem se moje byvala osobnost Leni rozdelila na 2...
Leni: zde budu zastupovat manzelky ptf
VSbrok: moje vlastni ptf

Konec hlaseni :info:

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,VGR / ABBV,JNJ,PFE,OMI / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,SO
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 10-2-2018 v 08:50

Ve středisku pomáhajícímu radou přistěhovalým paním z Asie, Afriky, Latinské Ameriky a chudé části Evropy nemohou pracovat žádní rasisti a nacisti. To je jasné. Jinak by poradili přicházejícím exotickým paním, aby se vrátily, odkud přišly nebo tam, kde roste pepř.
Filipínky a Japonky mají ale často symapatické ksichty na rozdíl od černošek. Myslím si, že Filipínky a Japonky jsou vítány. Ale černé Afričanky by měly Evropu opustit. Postavit jim nějaké veliké průmyslové město v Africe, kde by se jim líbilo.

Jakoby ve středisku včera tušili, že exotická pracující paní se dvěmi dětmi potřebuje nyní ušetřit ze mzdy 1.000 euro, aby koupila za to akcie BASF, dokud jsou kleslé. A tak dostala od střediska dárkovou kartu pro supermarkt Penny za 25 euro.
A já mám na starosti, těch 25 euro u Penny dnes utratit.
Co ale koupím za 25 euro, když nemá supermarkt boty? Za 6 euro hruško-jablečnou pálenku 70% a 0.7 L, za 6 euro 500 g. kávu, dobrý by byl balík 36 papírových plen pro děti za 6 euro, pak 4 litry mléka, maso 500 g. a chce paní koupit capucino v prášku. A 25 euro je pryč.

:( Pár hodin později: Bohužel, na dárkovou kartu od města mi v Penny nedovolili koupit alkohol. Tedy jsem musel alkohol platit. :(

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-2-2018 v 10:33

Lado, jestli to dobre chapu, tak jsi nam chtel rict, ze tvoje uklizecka ma sympaticky ksicht?
Jan
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-2-2018 v 11:55

Citace: Původně zaslal: Alvarez  
Lado, jestli to dobre chapu, tak jsi nam chtel rict, ze tvoje uklizecka ma sympaticky ksicht?

Ne, že by nemohl pracovat ve středisku a pomáhat dobrou radou.:lol:
Rohl
Member

[*] Zasláno 10-2-2018 v 12:40

Nechápu, co tu chtějí dělat imigranti, kteří neumí ani jeden Evropský jazyk. Je jasný, že pak akorát skončí na dávkách bez práce. Okamžitě je posílat domů.

AT&T
Cisco
Bank of America, Banco Bilbao, Banco Santander
Munich Re
Royal Dutch Shell B
OHI

XRP 4466,00
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 10-2-2018 v 14:59

Emigranti se učí jazyku země, kdy žijí.

Ale četl jsem příběh uprchlíka ze Sýrie, který se riskantně dostal do Německa a úřad města Montabaur mu dovolil přitáhnout už bez rizika asi letadlem 4 jeho ženy a 23 dětí. A pak nepracoval a německý úřad té rodině platil na jídlo, oblečení a nájemné asi pro 4 byty 30.000 euro měsíčně.
Hledej s Google: Syrer mit vier Frauen und 23 Kindern erhält monatlich 30.030 Euro :punk:
A proto při minulých volbách plno slušných Němců volilo rasistickou stranu AfD, kde nejsou funkcionáři jen samí nacisti, ale také pár rozumných lidí, kteří nechtěji jen z daní financovat 2 miliony lidí z Afriky a Asie.
Nebýt 2 miliony uprchlíků, daň z dividend by se mohla ihned snížit ze 26,38% na 25%.
Nyní lidé nazývají hlavní politiky z SPD a CDU ''zločinci'', Angelu Merkel taky, protože mají vztek, že platí z daní na 2 miliony uprchlíků.
:punk:

Montabaur.jpg - 27kB

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Jan
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-2-2018 v 15:55

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Emigranti se učí jazyku země, kdy žijí.

Ale četl jsem příběh uprchlíka ze Sýrie, který se riskantně dostal do Německa a úřad města Montabaur mu dovolil přitáhnout už bez rizika asi letadlem 4 jeho ženy a 23 dětí. A pak nepracoval a německý úřad té rodině platil na jídlo, oblečení a nájemné asi pro 4 byty 30.000 euro měsíčně.
Hledej s Google: Syrer mit vier Frauen und 23 Kindern erhält monatlich 30.030 Euro :punk:

A jakpak se vám to líbí, když vaše paní pracuje za 1000 euro a 400 zaplatí pojištění?
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 10-2-2018 v 16:12

400 € pojištění z 1.000 € příjmu, to je ošklivé, proto se snažíme to zdravotní pojištění snížit.
Ale když máme stovky tisíc eur v akciích, zdravotní pojišťovna AOK nám nechce počítat pojištění 15% z 1.400 euro jako je to u chudých samostatně pracujících, ale bere nám 15% ze 2.230 euro, i když mají počítat 15% ze skutečného příjmu Mary Ann 1.000 euro. Za hodinu 14 euro hrubého.
Jenže Mary Ann je samostatná podnikatelka na uklízení a má možnost pracovat 2x déle a vydělat 2.000 euro měsíčně.

Nakonec si můžeme myslet, že platíme zdravotní pojištění i z několika stovek eur měsíčně dividend z akcií, z přídavku na děti a z příjmu z mé knihy ve 4 jazycích.

Ale neplatíme daň z příjmu Mary Ann a z mého důchodu, protože je to méně, než dovolený nezdaněný roční příjem rodiny.
Prý i na Slovensku zavedli bolševíci povinnost platit zdravotní pojištění z dividend. :question:

Jan
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-2-2018 v 16:43

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
400 € pojištění z 1.000 € příjmu, to je ošklivé, proto se snažíme to zdravotní pojištění snížit.
Ale když máme stovky tisíc eur v akciích, zdravotní pojišťovna AOK nám nechce počítat pojištění 15% z 1.400 euro jako je to u chudých samostatně pracujících, ale bere nám 15% ze 2.230 euro, i když mají počítat 15% ze skutečného příjmu Mary Ann 1.000 euro. Za hodinu 14 euro hrubého.
Jenže Mary Ann je samostatná podnikatelka na uklízení a má možnost pracovat 2x déle a vydělat 2.000 euro měsíčně.

Nakonec si můžeme myslet, že platíme zdravotní pojištění i z několika stovek eur měsíčně dividend z akcií, z přídavku na děti a z příjmu z mé knihy ve 4 jazycích.

Prý i na Slovensku zavedli bolševíci povinnost platit zdravotní pojištění z dividend. :question:

To že daňového poplatníka drží u huby víme. Narážel jsem hlavně na ty byty a vyplácení peněz bez práce. Naši bolševici se nachystali a odhlasovali částku cca 21000kč a byt k tomu. Potom se píše , že češi jsou rasisti, protože je to se.e, když pokladní, skladníci a další zaměstnanci v podobných profesích dostanou za práci 15tis. a byt splácí 30 let ze své mzdy. Zmlátil bych je klackem a poslal do Afriky. Tedy ty úředníky co toto vymysleli.
 Stran:  1  ..  81    83  84