Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  81    83  84
Autor: Předmět: Jakékoliv povídání
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 20-10-2017 v 14:41

Já jsem jenom hloupej honza a tak by mě zajímalo konkrétně jak se zajišťuješ a zisk tak zvyšuješ? Máme tady zase řeč o opcích či jak?

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;
Dolarové investice: 4,05% YOC
Eurové investice: 2,80% YOC
2016 yield: 4%

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 20-10-2017 v 15:20

Tak jsem to odvolil, ale když jsem viděl zástupy důchodců, tak mě poléval pot, protože ta horda bude volit podle televize a hlavně levičáky, kteří mají plnou hubu slibů. Zakroužkoval jsem Adamovou-Pekarovou, Plíška a MUDr. Holubáře, kterého jsem chtěl za senátora. Na prvním místě byl pan kníže Karel Schwarzenberg, ale je už moc starý, tak by měl dát možnost mladším, i když si ho velice vážím. Nepracujícím důchodcům bych odepřel voličské právo, protože nepřispívají do státní kasy a samozřejmě lemplům a flákačům, kteří neměli odpracováno alespoň 2 roky práce na plný úvazek v jednom volebním období. Je to všechno o přerozdělování daní a kdo nepřispívá, tak by neměl právo do toho co kecat. Jedna baba z volební komise mě upozornila, že mi projde OP, což samozřejmě vím a bylo by lépe, kdyby ta volební komise tam seděla zadarmo, protože elektronicky by to nestálo ani korunu a zbytečně by se nevyhazovaly peníze do vzduchu. Za to by šlo koupit takových akcií, že by se jeden z toho samou radostí i zbláznil! :yes:
mirekd12
Junior Member
**

[*] Zasláno 20-10-2017 v 15:51

Taky jsem to úspěšně odvolil :-) ale ta přesila lidí co seděla u komise neměla chybu :grind:Na kandidáty mám sice trošku jiný názor jako pan Stanislav ale ve zbytku připomínek máte pravdu :lol:
Cyberguy
Member

Nálada:

[*] Zasláno 20-10-2017 v 16:05

to eppairforce
... jo. Také jsem to udělal. Realizoval zisk a tím jej "zamknul". Asi podobně jako ty. Něco mi stouplo během 1 roku o desítky procent. Super. Ale divi jela stále doprava místo na severovýchod. Takže jsem prodal, zinkasoval dvojnásobek vkladu (téměř jsem trefil vrchol, teď se to plácá asi už 1/2 roku nedaleko mého prodeje). A koupil něco vyhlídnutého ve dvojnásobném množství. A efekt je, že na divi mi místo 33,- něčeho přišlo 123,- toho samého.
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-10-2017 v 09:24

Vzhledem k tomu, že se konají volby a je k nim celkem málo diskuze, dovolím si to trochu kontroverzně okomentovat. Zisky budou mít okamurovci, kteří vedou dost agresívní kampaň a budou je volit „věční“ nespokojenci, kterých je a bude v našich končinách vždy dost. To, že budou mít problém s nalezením koaličního partnera je jiný problém. Největší propad zažije soc. dem., což by mělo stát místo Sobotku a společně s ním by se měl poroučet i Kalousek, neboť je důvodem, že lidi nevolí TOPku (myšleno mimo Prahu). Poměrně dobré výsledky budou mít komunisté a překvapit mohou piráti. A to vše dohromady bude znamenat to, že se vládu podaří sestavit jen těžko.

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-10-2017 v 10:02

K volbám: odhaduji, že do parlamentu se dostane 8 stran - ANO, ČSSD, ODS, KSČM, TOP 09, Lidovci, Piráti a Okamurovci.

První zásadní otázka bude, jestli současná vládní koalice dá většinu i po těchto volbách, pak bude vládnout zase ta samá. K řešení bude účast Babiše ve vládě, resp. jeho premiérování. Tipnul bych si, že takticky jakoby ustoupí a získá za to více moci (více ministerstev).

Pokud současná koalice nedá většinu, tak to bude hodně divoké a lze čekat cokoli. Pak už bude mnohem více rozhodovat, kolik křesel získají ty ostatní strany. Už bude mnohem důležitější, jestli Okamura nebo Piráti dostanou 10% nebo dokonce více, což se může docela klidně stát.

Za pár hodin uvidíme:exclamation:
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-10-2017 v 11:37

Osobně vidím jako největší nebezpečí Okamurovu stranu. Nelíbí se mi idea institutu referenda, nevěřím, že by lidé byli schopni o něčem kvalifikovaně rozhodnout, veřejný život u nás není tak rozvinutý a Češi obecně mají tendence myslet velmi krátkodobě a podléhat politické manipulaci. Kritika EU ke mnohdy oprávněná, ale kroky jako vystoupení z EU by nás poslaly o desítky let zpět. Bohužel tu spousta lidí stále zarytě volí komunisty přesto všechno, čeho se na této zemi dopustili. Chvála Pirátům za jejich ekologické smýšlení a snahy o liberalizaci kyberprostoru. Jejich sociální politika je ale děs. Zvyšování minimální mzdy, zavádění občanského platu... Podle mě spíše potřebujeme sociální politiku lépe nastavit než do ní cpát více peněz.

Za mě se tedy jeví (i pro nás investory) vhodná TOPka a ODS. Jdu to tam hodit právě teď, doufejme ve světlé zítřky, snad nenastane nějaký panoptický tandem ve stylu Okamuru, KSČM, Piráti :lol:

Mé portfolium:

Consumer (cyclical): BMW, DAIM
Consumer (defensive): MO
Technology: CSCO, INFY
Telecom: T
Financial: RY, MUV2, BBVA
REITs: OHI
Industrial: ETN
Materials: RDS, BPL, RIO, BHP
Health: NVO, ABBV
Utilities: HNP, NGG, IBE, SBS
Services: GME, LB, WPPGY
eppairforce
Member

Nálada: :-)

[*] Zasláno 26-10-2017 v 10:11

identifikátor MIFIR; teď jsem zjistil že IB chtějí doplnit tato čísla, normálně do správy účtu nelezu takže jsem teď zjistil
musí (pokud už není) se tam doplnit
1) rod. čís.
2) číslo pasu

Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-10-2017 v 10:15

IB myslíš Lynx? Taky do správy moc nelezu a nic o tom tedy nevím. Co když pas nemám:-D.

Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; ArcelorMittal; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCO;Johnson&Johnson;Southern Co;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
eppairforce
Member

Nálada: :-)

[*] Zasláno 26-10-2017 v 17:28

to Ondrej, ptal jsem se v Lynxu, když pas nemáš tak nemáš, mělo by to být doplněno dokonce roku. Prý to potom chvilku trvá a mohlo by se stát, že bys nějaký čas nemohl obchodovat - a to se mi teda nehodí. Tak to radši předhazuju

Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-10-2017 v 17:51

Jasný super díky za informaci.

Spolumajitel:

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-10-2017 v 07:55

Die Freiheit des Menschen liegt nicht darin, daß er tun kann, was er will, sondern das er nicht tun muß, was er nicht will.

Ještě zhruba 3 - 5 let a taktéž se mi to splní. Mimochodem, je to velice hezké pořekadýlko pro investorskou pohodu. :yes:
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-11-2017 v 16:24

Já ty trhy fakt nechápu, TGT před pár dny asi -8% a potom +2% a dnes +4%, to je fakt jako u blbců :smilegrin:. Po těchto akcích mě vždy dokážou rozesmát ekonomové s jejich teorií efektivních trhů, o to víc, když s jedním žiji a momentálně studuje VŠ a takováto moudra na univerzitě slyší každou chvíli.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 17-11-2017 v 17:29

No a pak vyjde článek na novinkách o tom jak jsou podílové fondy lepší než akcie právě z toho důvodu, že trhy jsou efektivní a tak všechny informace jsou již v kurzu akcie započítané a nedá se tedy na nich vydělat já jsem z toho u[Cenzura]val.

Spolumajitel:

Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-11-2017 v 10:01

Citace:
21.10.2017 Největší propad zažije soc. dem., což by mělo stát místo Sobotku a společně s ním by se měl poroučet i Kalousek

Tento víkend tj. po 5-ti týdnech se mi splnilo mé přání, neboť Jihomoravská ČSSD chce vyloučit Sobotku a o funkci přijde i Kalousek. V případě konání předčasných voleb by se tito dva asi již do sněmovny nedostali, protože by nekandidovali z předních míst.
Pokud pominu naprostý chaos a bezvládí v ČSSD, tak mediálně nejslabšího předsedu má ODS. Fiala působí jako kombinace ohrané gramofonové desky s uspávačem hadů. Ke zlepšení by přispělo zvolení svérázného Jaroslava Kubery.
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-11-2017 v 11:31

Citace: Původně zaslal: Wiki  

Citace:
21.10.2017 Největší propad zažije soc. dem., což by mělo stát místo Sobotku a společně s ním by se měl poroučet i Kalousek

Tento víkend tj. po 5-ti týdnech se mi splnilo mé přání, neboť Jihomoravská ČSSD chce vyloučit Sobotku a o funkci přijde i Kalousek. V případě konání předčasných voleb by se tito dva asi již do sněmovny nedostali, protože by nekandidovali z předních míst.
Pokud pominu naprostý chaos a bezvládí v ČSSD, tak mediálně nejslabšího předsedu má ODS. Fiala působí jako kombinace ohrané gramofonové desky s uspávačem hadů. Ke zlepšení by přispělo zvolení svérázného Jaroslava Kubery.

Nechci nikoho chvalit, nezaslouzi si to, ale by ses neradoval predcasne a po vlade ANO+SPD+KSCM jeste s laskou nevzpominal na nektere lidi kteri ted konci...
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-11-2017 v 13:20

Tak co říkáte na Google finance? Za mě totálně nepřehledné :lol:
xjezek01
Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-11-2017 v 14:00

Vidím to úplně stejně. Nepřehledné, snad si časem zvyknu...
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-11-2017 v 14:07

Zajímavé je, že na mobilním telefonu to jede postaru (moje portfolio), ale na ntb už ne. Teď jsem to zkoušel.
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-11-2017 v 14:17

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Zajímavé je, že na mobilním telefonu to jede postaru (moje portfolio), ale na ntb už ne. Teď jsem to zkoušel.

Potvrzuju. Na mobilu jede stará dobrá verze. Na kompu jede ta nová, ze který se mi chce blejt

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého portfolia = 4,4 % /// účty Fio+Lynx >>>
Energy ________________ XOM Exxon Mobil
Industrials ___________ EMR Emerson Electric
CyclicalConsGoods _____ MCD McDonald's
NonCyclicalConsGoods __ KO Coca-Cola, PEP PepsiCo
Tobacco _______________ MO Altria, PM Philip Morris, VGR Vector
Financials ____________ N/A aktuálně nic
BDCs __________________ MAIN Main Street Capital, ARCC Ares Capital Corporation
mREITs ________________ NRZ New Residential Investment Corp
Healthcare ____________ JNJ Johnson & Johnson, PFE Pfizer, ABBV AbbVie
Technology ____________ CSCO Cisco Systems, QCOM Qualcomm
Telecommunications ____ T AT&T, VZ Verizon
Utilities _____________ SO Southern Co, DUK Duke Energy, D Dominion Resources
eREITs ________________ O Realty Income, OHI Omega Healthcare, WPC W.P.Carey, HCN Welltower

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého portfolia = 3,9 % /// účet Degiro >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
paki
Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-11-2017 v 15:30

podařilo se Vám vytvořit nové portfolio, já na to nemůžu přijít
Jack N.
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-11-2017 v 18:30

Nová verze Google Finance je naprosto úděsná. Co je sakra vedlo k takovému zprasení dobře fungujícího programu ?

Portfolia jsem nenašel a mám vážnou obavu, že je po nich: Gone from finance are portfolios, and downloading portfolios, as well as historical tables. Naštěstí mám zálohu csv a ofx souborů a dále celkový souhrn v Google Spreadsheets, tam je naštěstí vše beze změn.

Zkusil jsem import jednoho portfolia v csv do Yahoo Finance, US akcie to načte správně, ale u ostatních jsou prázdné pozice či symbol vůbec neodpovídá ...

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-11-2017 v 19:29

Mně ještě Google finance fungují postaru. Je to zajímavé, že to přepínají postupně. Takže se mám asi na co těšit. Ach jo. Byl jsem s nimi spokojený R.I.P

EU: RDSA / EU-BREXIT: BATS / USA: MA, MU, JPM, FB CAT, HON, AAPL, MCD, UNH, MGM,
mar.hladik
Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-11-2017 v 21:33

Mrkněte do nastavení googlu, jestli to nejde přepnout na starou verzi jako u youtube?
Mě to zatím zobrazuje starou verzi, takže nevím, jestli to jde přepnout, ale u youtube mi to přepnout šlo.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-11-2017 v 08:53

Tak dnes ráno pořád stejný stav jako včera, na mobilu postaru a na notebooku hrůza. Tak vyčkám, dokud mi to aspoň na mobilu funguje jako dosud, tak s tím umím žít. Pak ale nevím nevím...
 Stran:  1  ..  81    83  84