Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  82    84    86  ..  91
Autor: Předmět: Jakékoliv povídání
pigzor
Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-2-2018 v 15:12

Kdo u nas komu vyplaci 21 000 Kc a poskytne byt?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-2-2018 v 20:53

Dnes jsem byl nerozhodný investor, nemohl jsem se rozhodnout, jestli zobnout Pfizer, General Electrics nebo Micron Technology a tak jsem koupil všechny tři :) Za směšný poplatek 3x14 CZK :lol: Za měsíc dokoupím podle toho, kdo půjde níže :)

Mé portfolium:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
Technologie: CISCO, Infosys limited, Micron Technology
Telekomunikace: AT&T
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-2-2018 v 08:48

Citace: Původně zaslal: Michal.I  
Dnes jsem byl nerozhodný investor, nemohl jsem se rozhodnout, jestli zobnout Pfizer, General Electrics nebo Micron Technology a tak jsem koupil všechny tři :) Za směšný poplatek 3x14 CZK :lol: Za měsíc dokoupím podle toho, kdo půjde níže :)

Pěkný!
Co máš za brokera???

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 4,01 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ KO, PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ CSCO, QCOM, MU, MSFT
Telecommunications ____ T, VZ
Utilities _____________ SO, DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-2-2018 v 09:00

De Giro :) Pořád přemýšlím, jestli založit Lynx, abych to neměl všechno u jednoho subjektu. Má to ale i své nevýhody, kdybych to měl vše u Degira, tak můžu efektivněji reinvestovat dividendy. Pokud už bych dostával v roce 2019 měsíční dividendu přes 3 500 CZK (některé měsíce, kdy vyplácí například Německé akcie by byly silnější), tak bych mohl rovnou uskutečnit nákup a nečekat na výplatu.

Mé portfolium:

Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-2-2018 v 09:11

De Giro :) Pořád přemýšlím, jestli založit Lynx, abych to neměl všechno u jednoho subjektu. Má to ale i své nevýhody, kdybych to měl vše u Degira, tak můžu efektivněji reinvestovat dividendy. Pokud už bych dostával v roce 2019 měsíční dividendu přes 3 500 CZK (některé měsíce, kdy vyplácí například Německé akcie by byly silnější), tak bych mohl rovnou uskutečnit nákup a nečekat na výplatu.

Teda to je pokrok. Pamatuju si, že na srazu jsi říkal, že máš vstupní kapitál značně nižší než by odpovídal těm 3500 měsíčně. Teď už vidíš 3500kč měsíčně z dividend, to je 42kkč za rok. Pokud dobře počítám tak jsi během posledních pár měsíců musel přidat stovky tisíc!
Pěkné pěkné, jen tak dál!!!

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 4,01 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-2-2018 v 09:26

Od září minulého roku to solím solidně, tento rok hodlám pokračovat a od července budu moc dočasně pravidelnou investici zdvouapůlnásobit :) Tak snad už to v roce 2019 posype :)

Mé portfolium:

michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-2-2018 v 09:28

Od září minulého roku to solím solidně, tento rok hodlám pokračovat a od července budu moc dočasně pravidelnou investici zdvouapůlnásobit :) Tak snad už to v roce 2019 posype :)

:thumbup::thumbup::thumbup:
chválím, tleskám a smekám

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-2-2018 v 09:14

Dnes v 6.30 hodin ráno jsem měl sen, že jsem seděl teplý den před nějakou hospodou v Německu a měl jsem pivo a placku za asi 6 euro, a nevlídná obsluha mi vrátila 994 euro zpátky, i když jsem jí dal bankovku 10 euro a né 1.000 euro.

A teď vidím už beze snu, že mi přišly na konto najednou české důchody za minulých 6 nebo 7 měsíců, celkem + 1.028 euro. A tak se moje konto od vánoc stále několik stovek euro v mínus (kvůli dvěma nákupům akcií) dostalo dnes do 251 euro plus.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 2-3-2018 v 18:12

Mně se dnes podařil upéct skvělý kváskový chleba v práci. Byl to asi můj nejvyvedenější kousek v mém pečení. Bohužel byl brzo sežrán spolupracovníky. Kvásek si vyrábím sám, ale domácí elektrická trouba je pouze do 250°C a to je zřejmě málo, protože v práci peče něco přes 300°C a díky tomu chléb krásně vyběhl. Po válce se přestal chleba péct v domácnostech úplně a velká část národa nemá ani pojem o tom, jak se tato běžná činnost vykonávala? Základem je žitná chlebová mouka. Koření je pouze kmín a sůl. Tekutina je voda, ale dá se použít i podmáslí, ale to jsem zatím ještě nezkoušel. Můj kamarád v nedávné minulosti, když ještě žil, tak mě pozval na návštěvu k sobě domů, že tam má pec na chleba. Byl jsem z toho mile natěšen, že konečně uvidím staročeskou pec se vším všudy. Prohlídka pece spočívala v tom, že jsme nejdříve šli do chléva, který plánoval přestavět na bytovou jednotku pro svého staršího syna, a když přišla řeč na pec, tak mi jí představil, ale byla už nějaké to léto zazděná, tak jsem viděl prd! :crazy:

Jeho tatík trpěl Alzheimerem a měl jsem možnost to sledovat v týdenních cyklech. Večer chodil k mladým do ložnice do 1. patra hledat tele jako správný sedlák, které žilo právě před lety ve výše zmiňovaném chlévě, ale v protilehlém traktu selského stavení. S jeho nemocí trpěla celá rodina, než se otupil a nasadili mu nějaká sedativa. Nikomu bych to nepřál, protože to byl velice nehezký konec.
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-3-2018 v 12:03

Koláče diverzifikace mého ptf :) Just for fun, zajímaly by mě i koláče ostatních, kromě Stanislavova, protože to je nuda :lol::lol::lol:

Mé portfolium:

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 5-3-2018 v 14:16

Měl bys nechat jména firem v originále, protože některá jména neuhádneme, neznáme jméno některých akcií od tebe.

A několik jmen máš chybně česky a je to nepovedený vtip :)
''Tinto od řeky Rio'' - ''Rio Tinto'' má být ''Řeka Červená''.
''Banka Bilbaa a Argentiny'' - ''Banco Bilbao Vizcaya Argentaria'' má být ''Banka Bilbao Baskicko Stříbrárna''

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-3-2018 v 15:40

Já myslím, že to není tak těžké uhádnout :) A náhodou mi to přijde minimálně zajímavé, když ne vtipné. Třeba WPP ti nic neřekne, protože je ticker shodný s názvem společnosti. A přitom jsem se na Wikipedii dozvěděl, že to opravdu znamená Wire and Plastic Products. Začínali takto a dnes je z nich největší reklamní agentura na světě :) A kdo věděl, že CISCO je Computer Information System Company?

NEPOUŽÍVEJ ZKRATKY SPOLEČNOSTÍ, JAKO NĚJAKÝ HLOUPÝ TRADER! PIŠ SPOLEČNOSTI PĚKNĚ ČESKY, AŤ SI MUSÍ VŠICHNI LÁMAT HLAVU.

Mé portfolium:

Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-3-2018 v 16:12

Za poslední týden jsem obdržel 3 výhodné nabídky na dovolenou (nejednalo se o nic luxusního, preferuji spíše cykloturistiku) a nabídku na pořízení staršího leč zachovalého SUV (vhodný k přepravě jízdních kol). Pokud bych měl příspěvek Ladislava o snu s obdržením 6 až 7 důchodů, který se vyplnil brát jako inspiraci (mně se většinou nic nezdá, tak bych musel jako signál brát ony nabídky), neměl by být následný výdaj do investování, ale do spotřeby. Vše ještě umocnilo včerejší konstatování Standy na jiném vlákně a v jiné souvislosti o teoretickém -30% propadu akcií. Pověrčivý nejsem, ale věřím na náhody, proto zkusím do května, kdy jsou 2 nabídky načasovány investice omezit (závazek o úplném vyloučení bych nedodržel).
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-3-2018 v 16:26

Pokud tě Wiki zajímá statistika, tak pouze 5% traderům ten jejich sen vychází, ostatní samozřejmě prodělávají. Je to někdy velice lákavé si zasoutěžit, ale můj rozum říká jasně ne! Pravidelné investování je bezpečnější způsob ukládání peněz, ale na úrodu se čeká velice dlouho.
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-3-2018 v 16:36

Stando, v žádném případě nejsem trader. Již několikrát v minulosti jsem vysvětloval právě výhodnost nedaněných realizací zisků. Z více jak z poloviny vlastním stejné akcie jako většina tohoto fóra a i zbývající jsou dividendové, takže pokud jejich nárůst nepřekročí požadovanou hranici cca +15%, tak je držím a mám z nich dividendu. Můj příjem z dividend byl standartních 4% ptf.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-3-2018 v 17:21

Wiki, ale jsou akcie, které udělají lehce během roku i 100%, takže pokud tu akcii prodáš, tak přijdeš o zisk, což mi rozumné moc nepřipadá. Jedná se většinou o turnaround akcie. Moje obě banky vloni i předloni překonaly tu tvou požadovanou 15%-ní hranici, takže bych se hloupě připravil o zisk. Já si myslím, že to takto nefunguje a tržní ceny jsou kolikrát nevyzpytatelné. Třeba u General Electric padla tržní cena od začátku roku v jednom momentě o skoro -27%, ale výsledky nebyly tak zničující, ale byla snížena dividenda o -50%, což zase není taková tragédie. Důležité u akcie je i budoucnost, ale ta se nedá moc odhadnout, tady jde spíše o trochu štěstí. Ať ti to pěkně šlape a zaspekuluj si, když máš na to chuť, ale je to spíše o štěstí, než o nějaké fenomenální taktice. Radši s menším množstvím kapitálu do cca. 10% celkových tvých aktiv, aby tě to pak nemrzelo, pokud by to nevyšlo. Docela pěknou tabulku měl bývalý zdejší opcař Rado. Bylo to od něj velice chvályhodné, že o tom napsal, když mu to v jednom momentě dost ulétlo. Domnívám se však, že se z toho moc nepoučil a snažil se uhnat ušlý zisk. Pokud by se i mně stal nějaký problém s mými bankami, tak to sem taky vložím, aby se ostatní mohli z toho poučit, protože si o sobě nemyslím, že bych to dělal zrovna na 100%, ale je v tom také kus spekulanství. Vzhledem k tomu, že jde o velké investiční banky a hloupí Němci se dlouhodobě zbavují svých kvalitních akcií, tak držitelé těchto akcií budou do budoucna skvěle z toho profitovat. Proto takový velký strach z toho nemám, protože z německého akciového trhu určitě urvaly právě tyto dvě banky docela velkou porci za poslední dekádu.
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-3-2018 v 19:03

Stando, z mého pohledu více riskuješ ty, protože o tvých bankách se dá spíše hovořit jako o růstových než dividendových titulech, takže při poklesu nebudeš mít ani ta 4%. Navíc nemáš téměř žádnou diverzifikaci, což je další risk.
Žádnou fenomenální taktiku nemám, prostě při výraznějším nárůstu (z mého pohledu) prodám a koupím něco, co se mi zdá být podhodnocené. Samozřejmě se mi stává, že prodám zbytečně brzy, ale nižší zisk mne nebolí tolik, jako nevyužitý zisk a následný sešup, ale i tak mám příjem z dividendy. V praxi to prostě znamená, že v případě, že nakoupím akcie, které nebudou růst, tak to vlastně budou akcie na stálo, jako u většiny na zdejším fóru.
Stando nepřeji ti to, ale dokud neinkasuješ, tak zisk je pouze imaginární. Sám uvádíš, že ceny jsou nevyzpytatelné.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-3-2018 v 19:28

Wiki, ale můj primární zájem byl o převážně růstové akcie, jelikož nejsem ještě v důchodu jako pan Ladislav, který potřebuje příjem z dividend na zaopatření jeho rodiny. To je alespoň z mého pohledu v pořádku a o té diverzifikaci samozřejmě vím, ale na prahu konjuktury v USA si myslím, že je lépe to tak nechat, jak to je a počkat pár let do fundamentálního předražení, které jistě v budoucnu nastane. Já s inkasováním zisků nikam nespěchám, protože bych akorát zbytečně živil brokery a FÚ. Příští rok 15.9.2019 budu mít poprvé v držení 10 let můj první nákup akcie Citigroup. Už dnes je ten nákup přes 100% a pozdější nákupy v roce 2012 dokonce přes 150%.
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 6-3-2018 v 20:40

Stando, každý má jiné podmínky a plány. Podle tvých některých příspěvků jsem si spočítal, že jsme si věkově velice blízko, ale já jsem si mohl dovolit v polovině 2013 dát výpověď v zaměstnání a být rentiérem. Přestože nemám vysoké životní nároky a díky levnému bydlení toho zas tak moc nepotřebuji, „normálně“ žít pouze z dividend se dá asi při ptf. v hodnotě 6M+ (v případě 2ou členné domácnosti 7,5M), což zase není tak snadné docílit. V případě Ladislava vidím problém v drahém bydlení, takže ačkoliv asi jeho ptf. potřebné parametry splňuje nemá to lehké. Pokud plánuješ skončit v práci v r. 2019 budu mít již 3 leté zkušenosti se svoji strategií, ptf. máme přibližně stejná, tak možná budeš taky realizovat zisky. Necháme se překvapit.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-3-2018 v 09:01

''''V případě Ladislava vidím problém v drahém bydlení .... nemá to lehké''''

Ja to s nízkým důchodem a drahým nájemným nemám lehké každý měsíc koupit akcie za 1.000 euro. Každé 2 měsíce koupit akcie za 1.000 euro snad přesně vyjde. A kdybych kupoval jen každé 3 měsíce akcie za 1.000 euro, pak se mi na kontě bude válet stále několik stovek euro.
Vždyť dostanu každý měsíc 388 euro Kindergeld, 350 euro Elterngeld, průměrně 412 euro dividendy, 600 až 1.000 euro čistého z práce uklízečky Mary Ann, peníze z mé německé španělské americké knihy, peníze z Google reklamy na webstránce. Německý a český důchod dohromady asi 574 euro.
Nemají to lehké důchodci, když mají jediný příjem a ten jim nestačí na jídlo, plyn, elektriku a léky.
Já však jako důchodce investuju dál tisíce eur ročně do dividendových akcií, abych zajistil důchod z dividend pro Mary Ann. Když moje akcie zdědí moje děti a ne Mary Ann, protože na mně trénuje karate a hází nádobí po bytu jednou za měsíc. :)

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-3-2018 v 10:11

Hmm, 574 Eur je cca 14.500 Kč, což není žádná sláva jako součet českého a německého důchodu.
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-3-2018 v 11:49

Ladislave, potomci ne vždy docení dobrý úmysl zabezpečit se. Pokud se bude spořit příliš drasticky, bude to mít opačný efekt a mohou investice dokonce nenávidět a čekat na chvíli, kdy si budou chtít pořádně užít. Všeho s mírou.
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-3-2018 v 12:06

p.s. Jižanské národy obecně (nevím, zda se tam řadí i Filipínci) nemají ke spoření vlohy. Zřejmě to souvisí historicky, kdy se nemusely předzásobovat na dlouhou zimu jako seveřané, kteří by ji nepřežili. Očividně to zcela neplatí o Rusech, kteří se zviditelňují luxusním zbožím. Toto však zřejmě zase souvisí historicky se zkušenostmi s vyvlastňováním a deportacemi na Sibiř.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-3-2018 v 14:56

Já jsem se snažil 33 let v důchodovém portfoliu podvážit německý důchod a 13 let se snažil převážit dividendy. Takže mám nízký německý důchod ale slušné dividendy. Důchodová investice musí být rozdělena na různé druhy aktiv. Nejen jedno státní pojištění.
Takže bych mohl letošní rok dosáhnout po zdanění více dividend než důchodu a před daní, ve hrubých dividendách už to mám, více peněz z dividend než z pojištění.
A tak by si to měl každý zařídit. I když 90% lidstva akcie nemá. A polovina akcionářů by se chtěla v 65 letech všech akcií zbavit. Tedy v 65 letech je rozumné mít víc dividend než důchodu, protože děti zdědí jen ty dividendy a žádný důchod.
Jinak platí pro obyčejné bezdividendovce, že u mne se musí sčítat důchod s dividendami. A ještě lépe: sečíst důchod + dividendy + Kindergeld + Elterngeld + výnos z knihy a pak je můj příjem v důchodu asi 2,5x vyšší než průměrný důchod bezdividendovců v Německu. Nikdo nesmí poukazovat na můj nízký důchod, zapomínajíce přičíst k tomu měsíčně dalších 1.200 euro z jiných příjmů.

MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-3-2018 v 18:54

Chtěl bych se zeptat, co si o tomto myslíte? Dostal jsem echo, že by šla získat zelená karta do USA na základě toho, že investor mám akcie za víc jak 1milion USD.

Přijde mi to jako blbost, ale dostal jsme k tomuto odkaz, kde spíše chtějí přímou investici než jen vlastnit akcie.

https://www.cmbeb5visa.com/eb-5/

Dle velikosti v Ptf
Růstové - MA, MU, ADBE, NFLX
Dividendové - AAPL, MSFT, JPM, UNH, HD, NRZ
Dividendové na stálo: T
 Stran:  1  ..  82    84    86  ..  91