Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  92    94    96  97
Autor: Předmět: Jakékoliv povídání
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 27-9-2018 v 08:51

Kdyz se ten Slovak - Tomas Digrin zacal zajimat o akcie 2016 a koupil behem dvou let 51 americkych akcii pres De Giro, kazdou za 100-200 dolaru a pak prikupoval na prumernou investici 300 dolaru, neni co zavidet, neni co napodobovat.
:) Co takhle dojit si k psychiatrovi :) To neni urazka :)
On dela do akcii dnes 2 roky. A chtel by kupovat akcie s P/E pod 20, lepe pod 15 a nejradeji pri P/E 10. Ale jeho Visa akcie, kterou koupil vloni, jiste byla zcela mimo. Dnes ma P/E 50. A i vloni byla silne predrazena.

:( Chce to, neomezovat se na P/E, zadluzeni podniku, vynos dividendy, rust dividendy, tak jako on. Ale podivat se take na vysku P/B a P/S. A dbat prisne na oceneni akcii, kdyz uz chce kupovat jen akcie s P/E pod 20.
""V prvom rade som amater, venujem tomu minimum casu a ak sa mnou inspirujes, pravdepodobne prideme o peniaze obaja, ja aj ty."" Napsal na jeho webstranku. :)

Chce to omezit se na 20 akcii z EU a USA a mit je vsechny rad. Nekupovat 51 ruznych akcii z USA po 300 USD, ktere si clovek nepamatuje a neciti k nim zadnou lasku ani odpor.
Jeho 51 akcii z USA ma dnes hodnotu 16.000 dolaru. Je jasne, ze by to nemelo byt 51 akcii po 300 dolarech, ale radeji 16 akcii po 1.000 dolarech. https://www.digrin.com/portfolio/24-dgr/
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 28-9-2018 v 14:17

Nasel jsem nemecke pracky Bauknecht a Siemens (na 7 kilo pradla) pres Amazon.de
Prodava je cinsky obchod Raymond za 199 euro a doprava behem 30 dni z Ciny do Nemecka je zdarma.
Tyto pracky se koupi v Nemecku online za 379 euro s dopravou zdarma taky za 30 dni.
Nez jsem vsak jednu z nich z Ciny objednal, tak se vyprodaly a uz nejsou za 199, jen za 379 euro k dostani.
Mozna, ze je v tom obchodu Raymond nejaky podvod a nekdo jiny mu skocil na spek, kdyz mu vzali 199 euro za pracku, ktera ma byt za 379 euro.
Siemens iQ300 WM14N2A0
Bauknecht WM Pure 7G41
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5832830...

Siemens-iq300-wm14n2a0.jpg - 74kB
Foto: Pracka Siemens iQ300 WM14N2A0, Bauknecht WM Pure 7G41 vypada stejne

:) 199 euro za Siemens pracku jde i v Nemecku - doprava zdarma. Par hodin pozdeji se mi zjevila na Amazon.de pracka Siemens iQ300 WM14N121 Waschmaschine, kterou nabizi jeden clovek z Nemecka za 199 euro novou, i kdyz jine obchody chteji za ni 443 euro. A tak jsem ji koupil a ma prijit do domu za tyden, doprava zdarma. Bude to ale oskliva prace, vezt na postu nebo na jine dodavatelstvi 60 kilo tezkou pracku.
https://www.amazon.de/Siemens-WM14N121-Nachlegefunktion-Spez...

A nejprve jsem byl v obchodu Saturn, kde meli nejlevnejsi pracku Gorenje za 280 euro a musela by se prikupovat hadice za 20 euro a platit 30 euro za dopravu 1 km daleko k domu.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-10-2018 v 18:36

Manzelka kolegy z prace delala dlouha leta v hospicu. Sla snad o 2 roky drive do predcasneho duchodu, protoze to uz fyzicky nezvladala a ma nyni 7.000 Kc duchod za takovou tezkou praci, ktera je celospolecensky ohodnocovana alespon v Nemecku na 1. miste! Ma problemy s chuzi, ale jedna pani doktorka nelenila a vzhledem k tomu, ze je nedostatek lidi, tak ji dohodila kseft zadarmo k jedne mlade 16-lete slecne, ktera umira na melanom s metastazami. Rodice s dcerou letali pravidelne 2x do Egypta a zbytek pak dokrmovali v solarku. Doktorka ji vzkazala, pry at si dohodne sumu na miste, coz povazuji za velky nemrav a spolecnost by mela za to jednoznacne platit, protoze to je dost psychicky obtizna a i fyzicky narocna prace. Samozrejme si nerekne nic, protoze ji je lito rodicu a hlavne samotneho devcete. Pokud by ta pani doktorka chodila do prace zdarma, tak by tu sluzbu pak mohla po ni pozadovat, coz by se jevilo spravne, ale to by pak muselo platit u vsech profesi v celem state.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vit
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2018 v 13:31

Spousta z vas tady ted resi ze nema cash na nakup "levnych" akcii....
mbank ma do 14.12.2018 akci na pujcku max 40.000,- s 0% urokem , pouze nejaky sevisni poplatek 800 coz jsou 2%,ale i tak si myslim, ze to je zajimavy (ja to vyuzil)
a kdo tam nema ucet a chtel by si ho zalozit, tak na zaklade doporuceni dostane 1200kc a ja 600kc

PS: neberte to jako nejakou moji propagacni akci,je to pouze informativni zprava
zanek
Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2018 v 13:49

Citace: Původně zaslal: Vit  
Spousta z vas tady ted resi ze nema cash na nakup "levnych" akcii....
mbank ma do 14.12.2018 akci na pujcku max 40.000,- s 0% urokem , pouze nejaky sevisni poplatek 800 coz jsou 2%,ale i tak si myslim, ze to je zajimavy (ja to vyuzil)
a kdo tam nema ucet a chtel by si ho zalozit, tak na zaklade doporuceni dostane 1200kc a ja 600kc

PS: neberte to jako nejakou moji propagacni akci,je to pouze informativni zprava

Pokud nezmenili pravidla, tak to platilo jen pro prvni pujcku. Jelikoz ja uz jsem jednou tuto pujcku vyuzil tak nemam narok si vzit dalsi pujcku s 0% urokem.
Vit
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2018 v 15:07

ano,plati to jen pro prvni pujcku
VSbrok
Senior Member

Nálada: radsi se neptejte

[*] Zasláno 25-10-2018 v 21:13

Sice je to uz brezna, ale je to docela zajimavy cteni... :info:
https://pravyprostor.cz/graf-ktery-zatim-predpovedel-kazdou-...

Jeste zajimavejsi je "KOMENTAR HALA TURNERA" :exclamation:

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,PEP,VGR / ABBV,JNJ,PFE,OMI / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,NGG,SO

Povinná četba: www.investicnigramotnost.cz
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2018 v 21:36

Citace: Původně zaslal: VSbrok  

Osobne si myslim ze recese ve 2019 jeste nenastane, ale kdo vi.

To ostatni nema moc vychodisko. EU neni jednotna a nema vojenskou silu, cina nema volny trh a burzy, a zaroven ma nakoupeno hafo USA dluhu. Takze kdyz padnou USA, tak pujdou ke dnu vsichni, vcetne BRICs. Krome toho, cina uz zpomaluje dlouhodobe a je otazka kdy prijde vetsi recese tam, a zda mozna pristi celosvetova krize nebude startovana v cine.
Na valku velmoci doplati taky vsichni, proto se valci jen ve vybranych statech a teritoriich.
Rohl
Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2018 v 21:42

Takze kdyz padnou USA, tak pujdou ke dnu vsichni, vcetne BRICs.

To si myslim taky, proto se mi zda jako nesmysl "hedgovat" tim ze nakoupim emerging markets.

AT&T (T), Vodafone Group PLC (VODI)
Cisco (CSCO), Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Ltd. (TSM)
Bank of America (BAC), Banco Bilbao (BOY), Banco Santander (SAN)
Munich Re (MUV)
Royal Dutch Shell B (R6C)
The Procter & Gamble Company (PG)
The Kraft Heinz Company (KHC)
Ford (F)
PPL Corporation (PPL)
Iron Mountain Inc. (IRM)
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-10-2018 v 17:21

Jiste to nikoho nezajima a proto vam to povim
Dnes mi privezli dva pracovnici z obchodu Saturn po 20 dnech cekani pracku OK OWM 17412 A3, za 249 euro na 7 kg pradla. Objednal jsem ji online. A pritom mam obchod daleko 1 km, ale ten ji nemel na sklade. Druhy Saturn mam 3 km daleko, a ten moji pracku mel. Kdybych ji koupil tam a privezl s taxi mel bych ji doma za hodinu po nakupu osobne. Vazi 60 kg.
Pracovnici mi vynesli pracku po schodech do 1. patra a chteli zapojit za 25 euro. Jenze privodova hadice potrebovala kovovy zavitovy adapter a odvodova hadice potrebovala plasticky adapter. Tak jsem koupil adaptery zase v jinem obchodu, kam jsem sel pesky 1 km hned 2x zasebou - podruhe jsem prinesl do kramu cele smradlave potrubi pod umyvadlem s otvorem pro hadici pracky. A pak jsem si pracku zapojil sam.
Odvodova hadice ztracela kapky vody, tak jsem pritahl sroub na kovovem pasku svirajci hadici na adapteru.
Pritokova hadice ztracela kapek stale vic, az se adapter odtrhl od vodovodni trubky a vyvalila se voda do krabice pod vodovodem. Tedy jsem rychle zavrel vodovod. Kovova trubka od vodovodu vnejsiho prumeru 10 mm je na konci rovna a hladka = nema koncovku a je svirana rozrizlym kovovym krouzkem, ktery se musi sevrit velikou silou kuzelovitou matkou, ktera se soucasne sroubuje na kovovy adapter se zavitem.
A nyni to funguje, trubky jsou sice vlhke, ale nekapou z nich kapky.
I kdyz bych pro jistou mel zavirat kohoutkem pritok vody do pracky, kdyz nejsem v bytu. Co kdyby se trubky zase nekdy oddelily a voda zaplavila byt.
Ale mokre pradlo musim povesit v byte nebo na balkone na asi 24 hodin.
A tak uz mam objednanou cinskou susicku za 199 euro Comfee AWT 700. Tu jsem objednal osobne v Saturnu, ale nemeli ji v kramu. Ta nema hadice, jen se zatrci do zasuvky a hotovo. Presto chteji za privezeni z kramu 1 km daleko 35 euro a nechaji mi ji pred domem stat. Vazi ale jen 40 kg. Tak snad ji odnesu do vytahu a vyvezu do 1. patra sam.

OK-OWM-17412-A3-Waschmaschine-7-kg.png - 97kB Obraz: Pracka OK OWM 17412A3 vyrabena pro Saturn, Media Markt

ComfeeAWT700.jpg - 19kB Obraz: cinska susicka Comfee AWT 700 za 199 euro 40 kg tezka
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-10-2018 v 17:37

Citace: Původně zaslal: Arkyn  

Osobne si myslim ze recese ve 2019 jeste nenastane, ale kdo vi.

To ostatni nema moc vychodisko. EU neni jednotna a nema vojenskou silu, cina nema volny trh a burzy, a zaroven ma nakoupeno hafo USA dluhu. Takze kdyz padnou USA, tak pujdou ke dnu vsichni, vcetne BRICs. Krome toho, cina uz zpomaluje dlouhodobe a je otazka kdy prijde vetsi recese tam, a zda mozna pristi celosvetova krize nebude startovana v cine.
Na valku velmoci doplati taky vsichni, proto se valci jen ve vybranych statech a teritoriich.

Zajimavy nazor zde, pomerne s nim souznim co se tyka mozne predikce vyvoje:
https://finance.idnes.cz/krize-signaly-ekonom-pavel-ryba-eko...

A jestli je to pravda, tak za cca 3-5 let bude v CR hodne levnych nemovitosti. Nechcete si nekdo pripravit spolecny cesky real-estate trust? :-)
pigzor
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2018 v 14:30

Bude hlaseni z ponorky o zasazenych cilech nebo jsou tyto strategicke cile top secret? :lol:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2018 v 19:24

Ja myslim, Brexit nebude. Kdyz 60% Anglicanu a 90% Skotu chce v EU zistat, tak Britanie v EU zustane.
Neni rozumne pro Britanii ztratit 100 miliard liber a 1 milion pracovnich mist a zvysit ceny zbozi o 1/3 kvuli Brexitu,
ktery vetsina lidi nechce.
roberto marconi
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2018 v 20:19

...and the winner is....Ladislavova pracka !!!

Ze bychom na tu susicku, Zanku, fakt v Brinclu sedli na eroplan a zadali jasny prikaz: "Otoc to do Mnichova" ???
:-) :-)
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-10-2018 v 19:13

Dnes navsteva obory v Uhrinevsi. Tolik vaclavek jsem nevidel pohromade uz dlouho a dostal jsem docela vztek, protoze uz byly vsechny spatne. Chtelo to jit minuly tyden a bylo by to na valnik. Docela mne udivilo, ze je tam nikdo nesbiral, kdyz jich bylo tolik, ale spise to nikdo necekal, ze jeste budou a nebo tam nikdo nechodil, coz je docela zvlastni? Sebral jsem z parezu openku menlivou, ale musel jsem se kouknout doma na obrazek, abych si byl zcela jist. Jeste jsem ji nesbiral a nejedl, ale je docela hojna, ale da se splest s cepicatkou jehlicnanovou, ktera je smrtelne nebezpecna. Zitra zkusim degustaci, tak snad moje akcie neovdovi?:no:
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-10-2018 v 19:19

Stando, tak doufam, ze prezijes:-)
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-10-2018 v 19:26

Pavle, taktez doufam. Letos to neni prvni experiment. Cim mam vyssi konto, tim jsem kaskadernejsi. Letos jsem prubnul uz neznamou houbu a tohle bude druha. Mohl bych to vyzkouset na nekom jinem, ale to bych si nelajznul. Openka menliva se da pestovat i v domaci kulture. Je to drevokazna houba jako napriklad hliva ustricna, ktera se bezne prodava spolu se zampiony v krame.
skodaj
Junior Member
**

[*] Zasláno 30-10-2018 v 20:51

Ahoj,

potrebuji mensi radu (mozna trosku hloupy dotaz :) ). Jak poznam ze Degiro vyplaci dividendy u dane akcie?

Napriklad Moneta je v jejich nabidce ale neni v popisu nikde uvedena dividenda. Ani v grafu ji nemaji znazornenou.
To same plati napriklad pro T. Kdyz si akcii rozkliknu a dam klicove udaje tam tam chybi vyplnene pole dividenda na akcii, cashflow na akcii apod...

A ted ten hloupy dotaz - i kdyz je znamo ze T i Moneta vyplaci dividendy muze se stat ze broker ji nepripise na ucet?
Owmap
Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-10-2018 v 21:10

skodaj: T kup na Degiru a Monetu kup pres FIO. Ceske akcie na Degiru nejsou, pouze CFD tech akcii a s drzenim tech CFD jsou spojeny nejake naklady (najdes nekde na strankach Degira). Ja mam T na Degiru a dividendy vyplaci vporadku.
skodaj
Junior Member
**

[*] Zasláno 30-10-2018 v 21:29

Owmap - na Degiru jsem nasel Kofolu, CEZ, Monetu. Jak je tedy mozne poznat ze je to CFD? Nikde to u nich uvedene nevidim.
ivo
Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-10-2018 v 21:37

podle ISIN jsou to klasicky akcie, kdo ma basic ucet CFD stejne obchodovat nemuze. Hlavni nevyhoda Degira u CZ akcii je, ze ti to zdani 35% . Hledej degiro - sekce poplatky

MO, T, D, XOM, LB, M, MAIN, OHI, PFE, O, TGT, TRP, IRM
skodaj
Junior Member
**

[*] Zasláno 30-10-2018 v 21:45

1) Takze jinymi slovy CZ akcie u Degira lze obchodovat, prijdou dividendy a Degiro je nasledne skrtne o 35 procent..?
2) LYNX srazi dividendy u CZ akcii o 15%?
VSbrok
Senior Member

Nálada: radsi se neptejte

[*] Zasláno 30-10-2018 v 22:04

Na ceske akcie JEDINE Fio !!!
Nejen kvuli daneni, ale taky poplatkum :info:

Fio: CEZ / Moneta / PMCR
Lynx: MO,PEP,VGR / ABBV,JNJ,PFE,OMI / ARCC,GAIN,MAIN,ORI / O,OHI,MPW,NNN,STAG / CSCO,QCOM / T,VZ / D,NGG,SO

Povinná četba: www.investicnigramotnost.cz
Owmap
Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-10-2018 v 22:09

skodaj: napsal jsem to spatne. CZ akcie na Degiru jsou, ale bude strzena 35 pct dan z dividend. Pokud chces pouze standartni 15 pct dan, musis koupit CFD na ceske akcie. Na ceske akcie si porid FIO. Na US a Evropu mam Degiro a Lynx.
skodaj
Junior Member
**

[*] Zasláno 31-10-2018 v 08:02

Diky za vyjasneni.

Jeste co se tyce dani - plati nize uvedene srazky v techto zemi?

CZE, NL, USA, JAP, Brazilie, Korea, Jizni Afrika, Australie - 15 %
Spanelsko - 19 %
B, A, N, CAN - 25 %
Nemecko - 26.38 %
Italie 27 %
Finsko 28 %
Franice, Svedsko 30 %
Svycarsko 35 %
 Stran:  1  ..  92    94    96  97