Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  20    22  23
Autor: Předmět: Problém forum computer phone život
pedrocz
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 7-10-2018 v 11:25
Kodovani

Ladislave, jedna vec je kodovani html, druha vec kodovani databaze MySQL.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-10-2018 v 13:01

''MySQL-Datenbank editovat'' mi funguje, pres https://forum.nr1a.com/sqladmin
Ale kodovani se mi nezobrazi, editovat nevim co a jak.

Neporadili mi ve foru https://forum.root.cz/
Zadal jsem dnes o radu ve foru https://diskuse.jakpsatweb.cz
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
pedrocz
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 7-10-2018 v 13:33

Vzhledem k tomu, ze stare prispevky ulozene do databaze se zobrazuji korektne cesky, predpokladam, ze problem je pri ukladani obsahu vyplneneho formulare do databaze. Databaze odmitne ulozit data kodovana strankou html (ISO-8859-2). Resenim je zmenit kodovani databaze (DB admin) nebo v PHP skriptu pro ukadani obsahu formulare do databaze provest preklad (programator).
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-10-2018 v 14:50

Aby toho nebylo malo, tak jsem si zazadal o kartu u CSOB k uctu. Provedl jsem to elektronicky, ale zadna odpoved, ze je to v rizeni. Tak jsem objednal znovu a znovu, a pak jsem napsal dotaz na e-mail. Zase nic! Uz jsem z toho byl zoufaly, tak jsem napsal na chat a po delsi diskusi mi zrejme slecna napsala, ze to trva 10 pracovnich a to byla ta informace, kterou jsem neznal a nikde se ji nemohl domaknout. Potvrzeni o objednavce nestvrzuji, takze to je na jejich libovuli a klient je pouze jejich hadrak. U internetovych obchodu to je zcela bezna vec, ze zasilaji potvrzeni objednavky a vyskladneni zbozi, tak proc to kuwa nedelaji banky, kdyz klienti jim davaji penize do ruky? :grind:
Alvarez
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-10-2018 v 15:20

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Aby toho nebylo malo, tak jsem si zazadal o kartu u CSOB k uctu. Provedl jsem to elektronicky, ale zadna odpoved, ze je to v rizeni. Tak jsem objednal znovu a znovu, a pak jsem napsal dotaz na e-mail. Zase nic! Uz jsem z toho byl zoufaly, tak jsem napsal na chat a po delsi diskusi mi zrejme slecna napsala, ze to trva 10 pracovnich a to byla ta informace, kterou jsem neznal a nikde se ji nemohl domaknout. Potvrzeni o objednavce nestvrzuji, takze to je na jejich libovuli a klient je pouze jejich hadrak. U internetovych obchodu to je zcela bezna vec, ze zasilaji potvrzeni objednavky a vyskladneni zbozi, tak proc to kuwa nedelaji banky, kdyz klienti jim davaji penize do ruky? :grind:

https://www.csob.cz/portal/documents/10710/1922504/brozura-p...

Strana 2 (vlevo nahore): "Kartu vam zasilame postou zpravidla do 10 pracovnich dnu od vaseho pozadavku nebo si ji vyzvednete osobne v pobocce."
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-10-2018 v 17:32

https://www.postovnisporitelna.cz/portal/documents/2664281/3...

Alvarezi, ja jsem si to bohuzel neprohlizel dokonale, protoze v IB byla moznost zadat kartu s poslanim na postu(mBank ji poslala do kasliku bez buzerantskeho stani na poste - u nas skoro 20 minut denne!!, tak jsem se mylne domnival, ze ji poslou promptne a hlavne mi poslou zpravu, ze to vzali vubec na vedomi, coz se ovsem nestalo a ja jak trubka potom plasim, protoze bych se nedostal vubec k penezum. V minulosti jsem mel penize na ucte uz 3 dny a nejakej cobolskej debil na prepazce mi rekl, ze jsem kokot a ze tam penize proste nemam. Celkem se tam vystridali 3 lidi, nez mi ti smejdi vydali moje penize, protoze by to jinak bylo na pastvu! Kdyz jsem vychladnul, tak pak jsem se mu omluvil a on mne, protoze to byl invalida a jeste jsme se tomu spolecne zasmali! Byl to proste adrenalin! Asi to byl vychodniar-italska krev-Ndrangheta ?:lol:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 13-10-2018 v 17:53

:) Slovenske forum http://ako-investovat.sk/diskusia bylo zase dnes a uz nekolikrat prepadeno stovkami zahranicniho spamu behem jednoho dne.
A ti 3 administratori nemaji cely den cas tech 300 spamu behem dne vymazat.
A mne tam rasisti nechteji udelat administratorem, i kdyz jsem tam publikoval behem 10 let 1000 prispevku.
Budte radi, ze my tady stovky spamu za den nemame.
:) Tentokrat tam maji 300x spam z Koreje. :)

Korea-spam.jpg - 146kB
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-10-2018 v 18:52

Tristatricettri stribrnych strikacek strikalo pres tristatricetri stribrnych strech !

Na foru ako-investovat.sk funguje diakritika! Dokonce i ta korejska :exclamation: :exclamation: :exclamation:

Mé dividendové portfolio:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Anheuser-Buds Inbev, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tobacco
Technologie: International Business Machines, CISCO
Telekomunikace: AT&T, Telefonica SA
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer, Bayer AG
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP

Mé spekulace:

DXC Technology, Micron Technology
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-10-2018 v 17:58

Dnes presne vyprselo 10 dni u zadosti o vydani karty a nic! V pondeli budu muset naklusat na pobocku, jinak se nedostanu ke svym penezum. Bankovnictvi je v CR akorat tak na bliti. Okradaji lidi na nesmyslnych poplatcich a sluzby nula!
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-10-2018 v 16:02

Dnes jsem byl na pobocce CSOB a tam mi bylo sdeleno, ze jsem mel zastaralou obcanku a hned si moji obcanku opet vyfotili, i kdyz jsem namitl, ze me blejskli uz u Patria zacatkem tohoto roku, ktera spada pod stejnou banku. Postupne si pod touto zaminkou profizlujou celou republiku a bylo by dobre, kdyby jim to odesilali rovnou od SNB pri vydeji. Letos je to uplna novinka. Takze vydani karty viselo na tom, aby si me mohli ti dobytkove poradne prolustrovat. Opet jsem mel stesti na predklimakterickou afektovanou protivnou babici, kterou jsem obtezoval uz svoji pritomnosti, ze po ni neco vubec chci. Melo by to pry dorazit do tydne? Od zacatku mesice se nemohu dostat ke svym penouzum. Ucet jsem si nechal predelat na zdarma ucet a vedeni karty je k uctu zdarma pri pohybu 10.000 Kc mesicne.
Rohl
Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-10-2018 v 21:28

GDPR a AML zakony. Kdo chce na Zapad, musi tyto zakony akceptovat. Jinak by to tady vypadalo jak v Rusku.

AT&T (T), Vodafone Group PLC (VODI)
Cisco (CSCO), Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Ltd. (TSM)
Bank of America (BAC), Banco Bilbao (BOY), Banco Santander (SAN)
Munich Re (MUV)
Royal Dutch Shell B (R6C), Enbridge Inc. (ENB)
The Procter & Gamble Company (PG)
The Kraft Heinz Company (KHC)
Ford (F)
PPL Corporation (PPL)
Iron Mountain Inc. (IRM)
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 9-11-2018 v 20:58

To jsem v zivote nevidel.
Jedna dlouha stranka textu v Wordpadu ma od 17. hodiny cely text neviditelny.
A pritom je toho textu 64 KB, tedy mnohem vic nez u ciste stranky Wordpadu
a ten text neni bily na bilem podklade.
Tak snad se ten text nejak zahadne formatoval nebo zasifroval?
Ted nevim, jak ten text udelat zase viditelny.

Příloha: Meine-Deu-Artikel.rtf (64kB)
Tato příloha byla stažena 15 krát
Vidite na tom nejaky text? Ja tam nevidim nic a nevim proc. A je toho textu 64 KB.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 24-11-2018 v 14:58

Po investici 12.000 euro do akcii AB InBev, Siemens, Br.Am.Tobacco, De.Telekom (nebo i do "70% pod vrcholem klesle" akcie Microsoft), pak teprve mohu koupit novy computer. :( Anebo uz roku 2020? Vzdyt jsem letos taky nekupoval jen akcie, ale za 400 euro 2 pohovky, za 250 euro pracku, za 200 euro susicku. A muj fungl novy computer bude stat mene jak 500 euro. :(

:( Saturn.de nejcasteji prodava tyto 3 computery:
HP 290-P0001NG I3-8100/8GB/2TB, Desktop PC mit Core i3 Prozessor, 8 GB RAM, 2 TB HDD, UHD Grafik 630 ---- 499 euro :)
https://www.saturn.de/de/product/_hp-290-p0001ng-i3-8100-8gb...
Muj dnesni IBM computer ma zasobnik 64 GB, 28 GB mam vyuzito, to je asi 64 GB HDD (harddisk). Ale ma instalovan 1 GB RAM.

LENOVO IdeaCentre 310S, Desktop PC mit A9 Prozessor, 4 GB RAM, 1 TB HDD, Radeon R4 integrierte Grafik ---- 299 euro :)
https://www.saturn.de/de/product/_lenovo-ideacentre-310s-249...

ACER Aspire XC-830, Desktop-PC mit Pentium Prozessor, 8 GB RAM, 1 TB HDD, Intel UHD Grafik 605 ---- 399 euro :)
https://www.saturn.de/de/product/_acer-aspire-xc-830-2471737...

:) A pak je tam taky malo prodavany levny HP computer za 299 euro :)
HP 260-a108ng, Desktop PC mit Celeron Prozessor, 4 GB RAM, 2 TB HDD, HD-Grafik 400 ---- 299 euro :)
https://www.saturn.de/de/product/_hp-260-a108ng-2375737.html

Amazon.de prodava s dobrymi recenzemi HP PC za 249 euro.
HP Slimline (260-a152ng) Desktop PC (AMD Quad-Core A6-7310 APU, 8 GB RAM, 1 TB HDD, AMD Radeon R4, Windows 10 Home 64) ---- 249 euro

https://www.amazon.de/HP-Slimline-260-a152ng-Desktop-Quad-Co...
:( ?Asi ten nerad koupim v lednu 2019? :( Viz obrazek zde dole.

HP-PC-249euro-Amazon.png - 31kB HP Slimline (260-a152ng) Desktop PC
Vosa88
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 24-11-2018 v 16:16

Acer a Lenovo nebrat. Vybral bych jeden z HP. Myslim ze ti bude bohate stacit i ten za 299,- euro. Usetrenych 200 euro pouzij znovu na koupi noveho computeru v roce 2020. A tento koupeny v roce 2018 za 2 roky dostanou mali akcionari (synove) na hrani a na uceni.

Portfolio : AT&T, BMW, CISCO, Microsoft, Royal Dutch Shell B, McDonalds, Moneta, Sotherly Hotels, Manhattan Bridge Capital, New Residential Investment, Facebook, Pepsi Co., Vodafone
Vosa88
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 24-11-2018 v 16:57

HP za 160 euro
https://www.notebooksbilliger.de/pc+systeme/gebrauchtware+pc...

Dell za 100 euro
https://www.notebooksbilliger.de/pc+systeme/gebrauchtware+pc...

HP 116 euro
https://www.conrad.de/de/hewlett-packard-xw4600-e8600-core-2...

Portfolio : AT&T, BMW, CISCO, Microsoft, Royal Dutch Shell B, McDonalds, Moneta, Sotherly Hotels, Manhattan Bridge Capital, New Residential Investment, Facebook, Pepsi Co., Vodafone
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 24-11-2018 v 20:33

Ty domaci computery se od roku 2000 do 2018 zmensily asi z 50 cm na 30 cm a vejde se tam nekolikrat vice gigabajtu, pravda?
Asi ten pomer zmenseni bude vypadat tak jak na tomto obrazku, pravda?
Roku 2000 jsme meli domaci computery hnedle 50 cm vysoke, 20 cm siroke a dnes 30 cm vysoke, 10 cm siroke, pravda?

PC-2000-2018.bmp - 437kB
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 24-11-2018 v 20:57

Neni to uplne pravda, ale pravda je, ze computery mohou pri mensich rozmerech davat vyssi vykon, hlavne se uz nemusi tolik chladit.

Ale nektere computery stale zustavaji velke 50 cm, aby se do nich vesly ruzne sestavy disku, zakladnich desek, grafickych karet, dostatecneho chlazeni, atd.
Tommmy
Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-11-2018 v 11:25
Notebook?

Vybiral jsem PC a hlavni kriterium jsem mel SSD disk. Je mnohem rychlejsi
Vyhral ale NTB s SSD diskem. Kdyz k nemu pripojim bezny monitor, mam 2 monitory. Ne kvuli burze, ale pro beznou praci je to super. Jestli mate monitor stary jako PC, kupte si i novy monitor.
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-11-2018 v 11:49

Zasadne si vybiram pouze PC. NTB je neohrabany, hloupe se na nem pise a pri sebemensi poruse musi cestovat do servisu. Take jsem ho mel pred lety, ale uz ho nechci. PC se i lepe upgraduje, protoze lacine NTB uz nejdou zpravidla rozsirit. Ja jsem mel PC 10 let a mladasi za tu dobu oddelali 3 kusy na hlavu. Takze u nich je zivotnost zhruba 3 roky na jeden PC nebo NTB. SSD ma samozrejme vyhodu proti otresum, ale cena je uplne nekde jinde, a pokud je PC nekde trvale u stolu, tak si myslim, ze je to zbytecne vyhazovani penez. Najezd sice trva do minuty, ale pak to slape jak svycarske hodinky.
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-11-2018 v 12:30

Ja jsem priznivec ntb. Me zase PC prijde neohrabane. Je to spise o zvyku. Prednost SSD disku nevidim v odolnosti proti otresum, jeste se mi nestalo, ze by byl kvuli otresum problem s HDD. Hlavni prednost je mnohonasobne vyssi rychlost. Je velky rozdil, jestli napr pc nabehne za minutu nebo 15 sekund (pomerove nabihaji i ostatni programy).
O zivotnosti ntb vs PC by se take dalo diskutovat, ale podle me je zivotnost stejna. To ze "mladasi" meli ntb na 3 roky je spis problemem clanku mezi klavesnici a zidli. Ja mam ntb pres 6 let a urcite se jeste nechysta do duchodu (a to mi ntb jede celou dobu tak cca 15 hod/den, kdy tak 50% casu je vytizen tak na 70% vykonu).
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-11-2018 v 06:19

Phoenixi, zalezi jiste i na znacce, protoze drazsi ntb jsou jiste odolnejsi a spolehlivejsi. Ja mam u nej velke problemy s klavesnici a obrazovka je mala na muj horsici se zrak. Dnes mam monitor 24 palcu a stejne si myslim, ze by o neco vetsi jiste i neskodil. Bohuzel mam omezene misto na stole. Internet v mobilu mi pripada jako zvrhlost a hodi se snad na dopravu a kouknout se na ucet nez na nejake cteni nebo sledovani filmu.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-11-2018 v 07:40

Tenhle computer ma NTB nebo STB? :) Mam ho koupit nebo ukradnout? :(

HP 260-a108ng, Desktop PC mit Celeron Prozessor, 4 GB RAM, 2 TB HDD, HD-Grafik 400 ---- 299 euro https://www.saturn.de/de/product/_hp-260-a108ng-2375737.html...

Betriebssystem: Windows 10 Home (64 Bit) Prozessor: Intel Celeron Prozessor J3060 (bis zu 2,48 GHz, 2 MB Intel Cache) Arbeitsspeicher-Grosse: 4 GB Festplattenkapazitat 1. Festplatte: 2 TB Grafikkarte: HD-Grafik 400 Cachegrosse: 2 MB Anschlusse: 4x USB 2.0, 2x USB 3.1 Gen1, 1x HDMI-Ausgang 1.4, 1x VGA, 1x RJ-45, 1x Kopfhorer-/Mikrofon Kombianschluss, 1x...

Technische Daten
Prozessor: Intel Celeron Prozessor J3060 (bis zu 2,48 GHz, 2 MB Intel Cache)
Prozessor-Taktfrequenz: 1.6 GHz
Cache-Speicher Typ: Intel Cache
Prozessor-Taktfrequenz mit Turbo: 2.48 GHz
Prozessor-Marke: Intel
Prozessor-Nummer: J3060
Prozessor-Modell: Celeron
Anzahl Prozessorkerne: 2
Cachegrosse: 2 MB
Art.-Nr.: 2375737

Arbeitsspeicher-Typ: DDR3L
Arbeitsspeicher-Grosse: 4 GB
Arbeitsspeicher-Konfiguration: 1 x 4 GB
Speichergeschwindigkeit: 1600 MHz
Gesamtanzahl Steckplatze: 2
max. unterstutzter Speicher: 16 GB

Grafikkarte Hersteller: Intel
Grafikkarte: HD-Grafik 400
Anzahl installierter Festplatten: 1
Gesamter Speicherplatz in GB: 2 TB
Festplatte 1: HDD , 2 TB , 5400 U/Min. , SATA
Festplattentyp 1.Festplatte: HDD
Festplattenkapazitat 1. Festplatte: 2 TB
Rotationsgeschwindigkeit 1. Festplatte: 5400 U/Min.
Schnittstelle 1. Festplatte: SATA
Optisches Laufwerk
Laufwerkstyp: DVD Brenner

Konnektivitat
Bluetooth: ja
Bluetooth-Version: 4.0
Anschlusse: 4x USB 2.0, 2x USB 3.1 Gen1, 1x HDMI-Ausgang 1.4, 1x VGA, 1x RJ-45, 1x Kopfhorer-/Mikrofon Kombianschluss, 1x Audioeingang, 1x Audioausgang
WLAN: ja
WLAN (Standards): 802.11b/g/n
Ethernet Ubertragungsrate: 10/100/1000 Mbit/s (Gigabit Ethernet)
Ton
Soundmodus: DTS Studio Sound
Ausstattung
Betriebssystem: Windows 10 Home (64 Bit)
Kartenleser: ja

Leistung Netzteil: 65 Watt
Allgemeine Merkmale
Produkttyp: Desktop PC
Abmessungen (B/H/T): :) 307 mm x 275 mm x 100 mm
Farbe: Schwarz
Breite: 307 mm
Hohe: 275 mm
Tiefe: 100 mm
Gewicht: 4.4 kg
Lieferumfang: PC Desktop, Netzkabel, Kurzanleitung
Hersteller Artikelnummer: 1EV54EA#ABD
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 13-12-2018 v 18:09

Tak jsem nechtel cekat 5 minut, az mi bude fungovat vypnuti computeru klikem a vypnul jsem computer knoflikem.
Radeji jsem ale mel cekat 5 minut na vypnuti klikem.
Protoze kdyz jsem pozdeji zase computer zapinal, tak se mi ten computer automaticky opravoval dele jak hodinu.
A nyni uz to zase funguje. A abych si pamatoval, ze lepsi je 5 minut cekat na vypnuti klikem, nez to vypnout knoflikem.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-12-2018 v 18:47

Jen aby to nebylo varovani, ze kompjuter se chysta na krchov:-)
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-12-2018 v 10:54

Pokud se muzealni PC stane prukopnikem ranneho ceskeho predfeudalniho valueinvestingu s pazourkovym fontem bez diakritiky nikterak nepodobne egyptskym hieroglyfum, tak v pozdejsim novoveku budou archeologove tezce rozlouskavat orisek, k cemu ta prastara vykopavka PC vlastne slouzila? :lol: Koupit nove PC a stary kram odnest do sberneho dvora. Ja jsem se v nedavne minulosti s tim kramem tak dlouho trapil, ze jsem nakonec koupil nove PC a mam od te doby uz snad 3 roky klid. Dnes je cena PC uplne nekde jinde nez zacatkem tohoto tisiceliti, takze obmena neni urcite tak bolestiva. Ja pocitam zivotnost tak 7 let, a pak koupim dalsi novy. Bude mit samozrejme nizsi spotrebu a bude i rychlejsi.
 Stran:  1  ..  20    22  23