Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  36    38    40  41
Autor: Předmět: Hospodářství euro politika dolar koruna
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-12-2017 v 17:12

1. Půjčí si mnohem levněji než za 5%.

2. Když by měly ty společnosti příležitost výhodně investovat, tak už by to dávno udělaly a nesyslily by cash. Zpětné odkupy také mají svoje hranice. Příležitosti ale nejsou, a to mluvím o společnostech jako Apple, Cisco,...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
michal.holik
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-12-2017 v 18:25

Citace: Původně zaslal: Pavel  

2. Když by měly ty společnosti příležitost výhodně investovat, tak už by to dávno udělaly a nesyslily by cash. Zpětné odkupy také mají svoje hranice. Příležitosti ale nejsou, a to mluvím o společnostech jako Apple, Cisco,...

1. Souhlasim. Nastrelil jsem 5 % aby to byla polovina z deseti orientacnich.

2. M&A zasadne nefrci, vicemene stejne jako v minulych letech.
Problem muze byt ve zdlouhavem rizeni povoleni od ruznych antimonopolnich organizaci.
Ad Cisco: co si pamatuju tak Cisco je z hlediska M&A prebornik, koupili tusim kolem 50 firem v poslednich letech. Nekdo namita, ze to nikterak zasadne neobihatilo firmu (z hlediska rustu trzeb a zisku)

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO USA /// YOC celého ptf = 3,93 % /// 1y DGR celého ptf = 6,42 % >>>
Energy ________________ XOM
Industrials ___________ EMR, HON
CyclicalConsGoods _____ MCD, HD
NonCyclicalConsGoods __ KO, PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM, VGR
Financials ____________ MA
BDCs __________________ MAIN, ARCC
mREITs ________________ NRZ, ARI
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ CSCO, QCOM, MU, MSFT
Telecommunications ____ T, VZ
Utilities _____________ SO, DUK, D, NEE
eREITs ________________ O, WPC, STOR, NNN, OHI, VTR

<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO EVROPA /// YOC celého ptf = 3,9 % /// 1y DGR celého ptf = X,XX % >>>
Unilever, British American Tobacco, Royal Dutch Shell
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-12-2017 v 18:41

Citace: Původně zaslal: michal.holik  

1. Souhlasim. Nastrelil jsem 5 % aby to byla polovina z deseti orientacnich.

2. M&A zasadne nefrci, vicemene stejne jako v minulych letech.
Problem muze byt ve zdlouhavem rizeni povoleni od ruznych antimonopolnich organizaci.
Ad Cisco: co si pamatuju tak Cisco je z hlediska M&A prebornik, koupili tusim kolem 50 firem v poslednich letech. Nekdo namita, ze to nikterak zasadne neobihatilo firmu (z hlediska rustu trzeb a zisku)

Souhlasím s vámi.

Dle mého odhadu si velké firmy půjčovali někde mezi 0,5-3% v závislosti na ostatních podmínkách.

Odkupy a M&A se dělají již nyní. Není možné je zvyšovat donekonečna.

Snížení dluhu je logická možnost, vítaná akcionáři a navíc za několik let může přijít krize/recese a pak bude dobré mít možnost si půjčit, tj. nemít vyčerpaný limit.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-12-2017 v 19:34

Upřesnění: Apple a Cisco jsem uváděl jako příklad společností s velkým objemem nasyslených peněz, ne jako příklad společností, které nedělají M&A.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 11-1-2018 v 20:25

Lumpárna ČNB
Česká národní banka loni vykázala ztrátu 243,2 miliardy korun. To je asi dlouhodobý rekord.
O rok dříve, 2016 měla banka zisk 46,5 miliardy korun. Důvodem ztráty je nárůst devizových rezerv v souvislosti s ukončováním devizových intervencí a následné posílení kurzu koruny.
Od 2007 do 2015 se roční výsledek pohyboval od zisku 73 md. do ztráty -37 md. korun.
ČNB sice může dlouhodobě fungovat i se ztrátami a negativním vlastním kapitálem, ale o co déle bude muset splácet tyto ztráty ze svých budoucích zisků, o to déle nebude moci tyto zisky odvádět do státního rozpočtu.
Laici i vysoce ekonomicky studovaní odborníci se jistě shodnou, že v ČNB dělají hlouposti, jsou tam hlupáci a škodí lidem i jinde.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-1-2018 v 12:50

Dnes se USD dostal pod 21 CZK, tedy oslabil na úroveň z léta 2014.
Na úrovni z roku 2011 (pod 17 CZK) bych ho viděl nerad, neboť by to byl citelný zásah do hodnoty ptf., malá záplata v podobě levnějších nákupů by to nevykompenzovala.

Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 13-1-2018 v 16:50

Wiki: jj, pokles dolaru nám zasáhl portfolia docela výrazně, navíc kombinovaný s ukončením lumpárny ČNB (umělé oslabování koruny). Ale dlouhodobě mu stále věřím!
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 18-1-2018 v 19:41

Díky daňové reformě v USA by mohly zisky amerických firem zrychlit o 5 - 10%, takže i dividendy by se měly tomuto tempu přizpůsobit. První kvartál v roce 2018 bude velice zajímavý a zvláště vyvedený. Mohutný růst zažije z velkých ekonomik v letech 2017 - 2019 pouze Indie, protože příští rok bude opět celosvětově ekonomika spíše mírně klesat nebo stagnovat.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 29-1-2018 v 08:15

Jiri-Drahos-prezident-2018.jpg - 63kB Foto: Jiří Drahoš - český prezident 2018-2023

Chtěli jste, aby byl český prezident Jiří Drahoš, alespoň ve druhém kole volby když ne od samého počátku, tedy je na třech mých vebstránkách český prezident Jiří Drahoš.
http://forum.nr1a.com + http://nr1a.com/akcie + http://nr1a.com/2012.htm
Na těchto třech stránkách a pro mne je český prezident Jiří Drahoš po dobu pěti let od 2018 do 2023. Když chcípne bolševík zeman záhy na slintavku nebo na prasečí chřipku, snad je pak i oficiálně český prezident Jiří Drahoš, aniž by se utrácely miliony korun za nové volby prezidenta.

Jiří Drahoš wikipedia - Jiří Drahoš wikipedie :info:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Draho%C5%A1
Jiří Drahoš, narozený 20. února 1949, Český Těšín, je český vědec, chemik, vysokoškolský učitel a český prezident 2018-2023. V období 2009-2017 byl předseda Akademie věd České republiky.
Mezi Drahošovy hlavní vize patří aktivní role České republiky v rámci Evropské unie, její ukotvení na Západě, odpojení od Ruska, odpovědný přístup ke krajině a životnímu prostředí a podpora lidské vynalézavosti a tvořivosti jako jediného obnovitelného zdroje českého bohatství.
Jiří Drahoš nebyl nikdy členem žádné politické strany ani agentem StB.
Podle Drahoše by se měla uspořádat korektní kampaň, v níž by byli občané informování o výhodách členství v EU. Názor mnohých by se pak změnil a Češi by nechtěli Evropskou Unii opouštět tak jako hlupáci a šílenci v Británii. Jiří Drahoš podporuje zahájení procesu přijetí eura již v následujícím volebním období.
Nerušil by sankce proti Rusku a podporuje ukrajinskou územní celistvost. Česko by podle Drahoše nemělo sloužit jako most mezi Ruskem a Západem. Jiří Drahoš spojuje současné Rusko se Sovětským svazem a ví, že si ruské tajné služby přejí znovuzvolení miloše zemana.
Nepodepsal by prohlášení českých ústavních činitelů o respektu k čínské územní celistvosti.
Aby nechodily miliony uprchlíků do Evropy, je nutno řešit problémy v jejich zemích.
Nejmenoval by vládu, jejíž součástí by byli komunisté a lidé obvinění z trestných činů jako andrej babiš.
Jiří Drahoš by nezaváděl povinnou elektronickou evidencí tržeb EET pro trhovce a drobné podnikatele, vždyť darebák babiš způsobil, že z trhů na českých náměstích polovina obchodníků zmizela, protože neumí EET a nechtějí platit pokuty za nepoužívání EET.

Drahos-rodina.jpg - 321kB Foto: Jiří Drahoš, Eva Drahošová, děti Radka a Lenka

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Senior Member

Nálada: Neutrální

[*] Zasláno 15-2-2018 v 10:37

„Během příštích pěti let očekávám posílení české měny vůči euru na dvacet korun, americký dolar by měl v tu dobu být za šestnáct korun,“ soudí šéf investiční společnosti Art of Finance Petr Krčil.

Pro investory by takové posílení znamenalo zhruba dvacet procent dolů z každé zahraniční investice v eurozóně nebo na druhé straně Atlantského oceánu. „Důležité tak pro investory je, aby velký podíl investic drželi v příštích letech v korunách,“ dodává Krčil.

E15.cz - Držte část portfolia v korunách, radí investoři
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 11:12

A tvůj komentář, Abaku? Pro mě absolutně nepoužitelné, české akcie se mi prostě nelíbí... Takže:

Scénář 1: ČR vstoupí do Eurozóny (vzhledem k náladám obyvatelstva nepravděpodobné)
Scénář 2: Ztratit 20 % vlivem posílení Koruny

Mé portfolium:

Cyklická spotřeba: BMW, Daimler
Necyklická spotřeba: Altria, Kraft Heinz Company, General Mills, The Procter & Gamble Company, British American Tabbaco
Technologie: CISCO, Infosys limited, Micron Technology
Telekomunikace: AT&T
Finančnictví: Royal Bank of Canada, Munich RE, Banco Bilbao
Nemovitostní fondy: Omega Healthcare Investors
Průmyslové zboží: Eaton Corporation, General Electrics
Materiály: Royal Dutch Shell, Buckey Partners, Rio Tinto, BHP Billiton
Farmacie: AbbVie, Pfizer
Utility: Huaneng National Power, National Grid, Iberdrola, SABESP
Služby: Game Stop, L Brands, WPP
Michal.I
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 11:23

Ještě edit po přečtení odkazu:

Jelikož je většina těch "analytiků" ve skutečnosti správci fondů, tak samozřejmě lákají na "měnové zajištění", které je pro individuálního investora mnohem obtížnější (jediným praktickým řešením mi přijde půjčka v cizí měně). To je může motivovat předpovídat Koruně tak růžovou budoucnost. Sice je pravda, že restriktivní monetární politiku aplikujeme oproti Eurozóně s předstihem, ale vzhledem k exportní povaze naší ekonomiky očekávám, že by mohla ČNB opět časem sáhnout po manipulaci s devizovými rezervami. Mým přáním by bylo přijetí Eura nehledě na všechny nevýhody.

Občas navštívím server Patria a co jsem si všiml, tak je plodná diskuze většinou hlavně k českým akciím. Z toho vyvozuji, že by i tam mohl být motiv hnát investory do českých akcií a realizovat zisk.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 13:30

Jelikož mi ještě nebylo 30 tak pro mě za mě ať je dolar klidně za 10 Kč a EURO za 15 Kč. Budu moci za stejný čas nasypat do akcií daleko více eur či dolarů. Poplatek za nákup v přepočtu na koruny bude také menší no a třeba začneme jezdit na dovolenou do zahraničí když už ty eura budou za pár kaček. :-D No a jak se bude blížit čas odchodu do důchodu doufám, že to vyletí ke 30ti korunám a já ty dividendy budu převádět na kačky a budu bohatej dědula :lol: PS: Vše samozřejmě myšleno s nadsázkou. Jsem rád, že mám účet u Lynx v dolarech lépe se na to kouká.

Ministerstvo zdravotnictví varuje!!! Na investování může vzniknout závislost!!!
Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;Cisco;Cardinal Health;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 13:53

Super predpovedi. Vetsinou kdyz se objevuji takove prehnane predpovedi tak to znamena uz temer konec trendu. Nezapomenu na predpovedi v dobe kdy byla cena ropy 100usd za barel, tak spoustu analytiku predpovidalo cenu 200usd do 2 let atp. Coz se nikdy nenaplnilo.
Vyvoj men a jejich pomeru zavisi mimo jine na vyvoji produktivity, nemyslim ze produktivita CR bude rust tak dramaticky lepe oproti USA. Spise vnimam ze ekonomika USA a EU, potazmo CR nejsou ve stejne fazi ekonomickeho cyklu.
abak
Senior Member

Nálada: Neutrální

[*] Zasláno 15-2-2018 v 14:13

Citace: Původně zaslal: Michal.I  
A tvůj komentář, Abaku? Pro mě absolutně nepoužitelné, české akcie se mi prostě nelíbí...

Českým akciím i dluhopisům se také výhýbám obrovským obloukem, nemám důvod o nich uvažovat, akciové tituly z USA v následujících dvou letech rozhodně likvidovat neplánuji, ale na druhou stranu také neplánuji reinvestovat příjmy z kapitálového majetku v ČR do USA takovým tempem jako v předešlých letech, více teď hromadím hotovost v CZK. Pokud dojde k posílení koruny vůči dolaru a euru o dvacet procent, určitě budu uvažovat o prodeji investičních nemovitostí v ČR a o nákupu aktiv v USA za prostředky získané z prodeje. Považuji za nereálné, aby v dlouhém obodbí následujících deseti a více let ČR byla schopna růstem překonávat růst ekonomiky USA a dočasné posílení CZK bych vnímal jako možnost vstupu na americký trh s větším množšvím kapitálu.

Ale pro vás, co držíte většinu investic v zahraničních cenných papírech, je třeba mít na paměti, že S&P 500 je v posledních letech ještě neposednější, než USDCZK a USDEUR, klidně může v následujících letech koruna o 20 % posílit, ale ve stejném časovém obodbí může udělat S&P 500 ze svých současných hodnot dalších 40 % zhodnocení, přidejte k tomu vyšší váhu jednotlivých titulů ve svém portofliu, které považujete za fundamentálně více podhonocené než agregované tituly v ETF na S&P 500 a bude se vám obhajovat myšlenka prodeje dost těžko.

Co se týče cenových predikcí vývoje kurzu české koruny pro tak dlouhé časovém obodbí, každý pracuje s vlastním modelem, na jehož přesnost bych se ani zdaleka nespoléhal, ale vzhledem k makoreokonomickým faktorům, v nichž ČR aktuálně dosahuje nejlepších hodnot v komparaci s ostátními státy EU, bych fundamentální předpoklady hovořící významně ve prospěch pokračování posilování koruny vůči euru a dolaru rozhodně nerozporoval. Jasně, že si analytici i správci fondů v ČR přihřívají i vlastní polívku, pro svůj růst potřebují kapitál a tohle je pro ně skvělý argument, jak jej získat.

Osobně bych ale pracoval s daleko kratším časovým horizontem než 5 let, a to maximálně dva roky dopředu. Při pětiletém horizontu je tam tolik proměnných, že se může stát opravdu cokoliv - vstup do Eurozóny, propad HDP v důsledku vstupu ČR do pozice čistého plátce a ztráty příjmů z dotačních programů EU (totální transformace současného zdegenerovaného podnikatelského sektoru závislého na dotacích), zesplatnění dluhu Řecka (které by táhlo k zemi nejen Eurozónu, ale i všechny další členy Evropského stabilizačního mechanismu) a další.

16 CZK za USD rozhodně není nereálných, spíš se obávám toho, aby k posílení nedošlo daleko rychleji, než během pěti let, klidně i během následujících 24 měsíců. Pozice ČNB v této věci je pro mě nečitelná, chtějí zasahovat na devizovém trhu v případě příliš rychlého tempa posilování CZK, ale co to znamená ve skutečnosti opravdu nevím, to by mě musel asi někdo pozvat na jednání centrálních bankéřů do Basileje.

Odhady vývoje HDP, inflace, nezaměstnanosti i úrokových sazeb v následujících dvou letech pasují Česko mezi nejrychleji rostoucí ekonomiky v EU. Odhad průměrného růstu HDP v EU je 2,3 % v roce 2018 a 2 % v roce 2019, v Česku dle ČNB 3,6 % respektive 3,2 % v roce 2019, úrokové sazby by měly dál růst při současném zachování tempa růstu cenové hladiny blížícího se 2 % p.a., to vše hovoří významně ve prospěch dalšího posilování koruny, navíc Trumpova adminstrativa má neutrální postoj k vývoji USD, posílení exportérů bylo Trumpovým cílem a Yellenová v čele FEDu je už historií.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 14:15

Však se zkuste podívat na graf kurzu EUR/CZK za posledních 10 let. Zjistíte, že kurz byl tehdy skoro stejný jako dnes. Ale je pravda, že deset let předtím koruna silně posilovala prakticky trvale z maxima 38 Kč za Euro na cca 26 Kč za Euro.

EURCZK.jpg - 90kB
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 16:46

Co si myslíte o zajištění měnového rizika? U Lynx by to stálo za USD cca 5% a za EUR 3,5% ročně. První vlnu jsem zaspal a portfolio se kvůli tomu vykoupalo v krvi a nerad bych prospal další posílení CZK.
Arkyn
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 17:02

Však se zkuste podívat na graf kurzu EUR/CZK za posledních 10 let. Zjistíte, že kurz byl tehdy skoro stejný jako dnes. Ale je pravda, že deset let předtím koruna silně posilovala prakticky trvale z maxima 38 Kč za Euro na cca 26 Kč za Euro.

Podle mého názoru před rokem 2008 koruna posilovala protože opravdu hospodářství ČR od roku 1990 prožívalo systémové změny a po roce 2000 relativně velké růsty, byl tam i 6,9% růst HDP v roce 2006, od roku 1999 do roku 2008 to bylo 10 růstových roků zasebou, viz:
https://www.czso.cz/documents/10180/25686252/3201814_0401.pd...

Myslím, že teď takové hodnoty jen tak nebudou.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 17:03

Jak jsem psal neřeším a řešit nehodlám. Nevím v jakém stádiu investování se nacházíš, ale já mám před sebou ještě minimálně 30 let investiční kariéry :smilegrin: , alespoň doufám. Takže tyto měnové výkyvy nijak zajišťovat nehodlám a domnívám se, že to ani nemá v takovémto horizontu smysl :lol: Pravidelným nakupováním přeci neprůměrujeme jen nákupní kurzy, ale i ty měnové.

Spolumajitel:
Banco Santander; Royal Dutch Shell; AT&T; Veolia Environnement; Omega Healthcare Investors; Altria Group Inc;PepsiCo;Johnson&Johnson;Southern Co;Pfizer;Realty Income;Target;Dominion Energy;Cisco;Cardinal Health;

https://www.investicnigramotnost.cz ; https://www.facebook.com/investicnigramotnost/
Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 18:28

Taktéž jsem si zprvu myslel, že to nebudu řešit, ale posilování silně překročilo můj odhad a pravděpodobně dle zdejších bude pokračovat zběsile dál. Myslím si, že neřešit to není úplně moudré, hlavně na tak dlouhém horiznotu. Sám mám horizont investování 30-40 let a právě proto to chci řešit. Korunky dělají korunky.

Ptf o hodnotě např. 500k Kč ztratilo kvůli momentálnímu posílení dolaru, o 20%, na hodnotě 100k Kč. Během oněch 30 let ale těchto 100k Kč se s průměrným historickým zhodnocením indexu Dow Jones 7,9% zhodnotí na téměř milion korun (a to počítám celkem konzervativní zhodnocení, protože předpokládám, že většina investorů chce index porazit). Zhodnocení 10% udělá skoro 2 miliony.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 18:38

Mé portfolio z tvého příkladu neztratilo na hodnotě vůbec nic poněvadž jsem jej neprodal a nepřevedl na koruny. Mě nějak prostě nevoní odvádět 5% ročně za něco co je pro mě v tuto chvíli vlastně imaginární. Jestli dělám chybu se dozvím za 30 let nebo možná vůbec. Jestliže se na důchod odstěhuji na Floridu bude pro mě 1 dolar pořád 1 dolar a jestliže ho budu moci teď kupovat za 16 Kč či 10 Kč je vlastně bonus. Proto já se soustředím na absolutní čísla nikoliv na ty procenta. Třeba příjem z dividend na koruny přepočítávám jen jednou ročně kvůli DAP. Kdybych nemusel nedělám to nechci sledovat zda mi v korunách přišlo o xx% méně či více než loni. Navíc kdo ví co bude za 30 let. Takže placení poplatku za takovou to službu já osobně vnímám jako snižování mého výnosu.

Spolumajitel:

Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 18:47

Na jednu stranu s tebou souhlasím, proto se pořád do toho zajištění nemohu přemluvit :lol:, pořád to jsou jen virtuální čísla, která mi úplně žily netrhají a spíš v tom vidím ztrátu 5% ročně. Na druhou stranu to můžu nazvat jako ušlý zisk, protože třeba po roce koupené USD na marži prodám a potom z toho budu mít reálnou volnou cash, kterou můžu dále investovat a tím si navýšit hodnotu svého ptf a i dividendový příjem.
Ondřej
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 18:52

Jo jak jsme psal každý to má jinak. Jestliže se chystáš dělat takovéto čachry tak proč ne. Na to já jsem hold moc línej tvor. Proto jsem se od forexu, komodit a opcí dopracoval k dlouhodobému investování akcií:-D. Možná chyba možná ne kdo ví.

Spolumajitel:

Phoenix
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 18:56

Dopracovat se od forexu na akcie určitě chyba není :lol:, sám jsem začínal na forexu, málo kdo na tom vybuduje bohatství a skoro nikdo si ho neudrží :lol:.
Pavel
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 15-2-2018 v 19:11

Phoenix: pro nás, co máme převahu portfola v dolarech je potřeba počítat s tím, že kurz dolaru vůči koruně je primárně odvozen od kurzu Eura vůči dolaru, a to si fakt nikdo netroufá odhadnout, jak se bude vyvíjet. Osobně nezajišťuji a zajišťovat nebudu.
 Stran:  1  ..  36    38    40  41