Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  19    21    23  ..  32
Autor: Předmět: Broker konto depo burza
r626
Member
***




Příspěvků: 161
Registrován: 4-12-2019
Offline


[*] Zasláno 18-11-2020 v 08:15


No ještě je zajímavý poplatek 1,5% za konverzi měn.
https://cdn.patria-finance.cz/Sazebnik-PD.pdf

Ale zatím se mi to i tak zda jako rozumná alternativa na případný převod pft od LYNX.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-11-2020 v 10:04


To mě tedy moc ne. Poplatky za nákup má Patria 3x vyšší než Lynx a roční poplatek z ptf je vysloveně pro mě neakceptovatelný.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-11-2020 v 10:42


Pánové, vy mě zlobíte :)
Nejprve řešme komisionářskou smlouvu a AŽ POTÉ poplatky.

2020-11-18_10-34-13.png - 77kB

2020-11-18_10-34-53.png - 73kB




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-11-2020 v 14:27


Pánové, dovolte mi můj na pohled na zde hojně diskutované téma limitu pojistné ochrany portfolia brokerů (především Lynx/IB) v souvislosti s brexitem.
Mám totiž pocit, že se příliš soustředíte jen na ten limit pojistné ochrany u jednoho brokera. I kdyby byl tento pojistný limit řekněme 1 miliarda USD na klienta (schválně přeháním), skutečně je to pro vás důvod mít CELÉ portfolio u jediného brokera? Většina z vás co zde investuje jistě ctí pojem DIVERZIFIKACE, velmi to důležitý ve světě financí a investic. Ale to se netýká přeci jen akciových titulů (tedy že portfolio nemá mít jen 1-2 tituly, ale ideálně nad 10), ale i finančních institucí typu banky, pojišťovny i brokeři. To opravdu někdo z vás u těchto institucí je ochoten dát vše do jednoho košíku, tedy všechny peníze mít u jediné banky, všechny pojistky u jediné pojišťovny a celé portfolio u jediného brokera? Tomu se mi nechce věřit, přeci je třeba vyhodnocovat hodně parametrů. Například pojišťovny: pokud zjistíte, že povinné ručení na auto získáte výhodněji v pojišťovně A, životní pojištění členů rodiny v pojišťovně B a třeba pojištění bytu a domácnosti v pojišťovně C, opravdu i přes tato zjištění uzavřete všechny tři pojistky jen v jedné z těchto pojišťoven, tedy nevýhodně? Podobně brokeři z hlediska možností a cen, každý má více výhodné něco jiného (někdo US trhy, někdo evropské či zahraniční, některý třeba danou zemi vůbec nenabízí atd.), tak proč jich nemít více? Už ani poplatky neospravedlňují mít jen jednoho, viz dále.
Ještě jiný úhel pohledu než jen srovnání cen a parametrů mezi institucemi: a to rychlost vyrovnání při úpadku. Jistě všichni pamatujete pád investiční banky Lehman brothers v roce 2008 a co pak následovalo. Ne každý z vás už ale možná ví, že i přes velmi kvalitní a vysoké americké pojištění, které tu obdivujeme u Lynx/Interactive brokers (SIPC a další mechanismy), byli poslední klienti z těchto pojistných mechanismů odškodněni až vloni resp. zkraje letošního roku, tedy za dlouhých 12 let od úpadku! A teď si představte, že jako rentiéři s portfoliem pouze u jednoho brokera budete svědky jeho úpadku a budete mít podobnou smůlu, že dlouhé soudy a jiné řízení vás rovněž až na 12 let odstaví od peněz, co máte u tohoto brokera v akciích a hotovosti. Uvedený případ je důkazem, že to možné je. Tedy 12 let zcela bez akciové renty, to nezní hezky, že?
Proto proč místo toho, jak vysokou který stát a který broker zajistí pojistnou ochranu, neřešit raději diverzifikaci brokerů, tedy kvůli uvedenému i mnohaletému zdržení mít brokery minimálně dva, klidně ale třeba 4-5? Sám k tomuto směřuji, protože cenová konkurence u brokerů je velká a tedy původní nevýhody diverzifikace brokerů (tedy nevýhodné drobné nákupy z dividend kvůli poplatkům) už přestávají platit. Mám tedy zatím 3 brokery: u Fio jsem začínal a teď tam mám jen CZ akcie, dále Lynx s výhradně akciemi v USD (USA+Kanada) a Degiro s akciemi EU+GB+částečně USA. A vůbec mi nevadí připojit brokera čtvrtého, pro posílení diverzifikace a snížení nákladů obchodů jím bude nejspíš XTB, když nedávno zrušil poplatky za obchody fyzických akcií a ETF. Zatím sice neumí nižší daně z US dividend (form W8-BEN), takže prozatím je vhodný jen pro akcie mimo USA (a mimo Kanadu, kde je lepší Lynx či Fio, viz vlákno Daně pár dní zpět). Ale toto už prý řeší, takže by mohl být plnohodnotným brokerem i pro americké tituly. A vůbec mi pak i díky té broker diverzifikaci nebude vadit ani to, že u některého z těch 4 brokerů budu mít třeba hodnotu portfolia 40 tisíc euro (při EU pojištění 20 tisíc). Protože aby byl úpadek u všech 4 naráz není pravděpodobné a navíc historie ukazuje, že při krachu brokera muselo pojištění pokrýt zpravidla jen do 20% (nejčastější pojistné čerpání 5-15%, výjimečně až 30%) majetku klientů (těžko může broker stihnout zpronevěřit víc). Děkuji tímto webu Finlord, který toho historické srovnání čerpání při úpadcích brokerů a obdobných institucí nedávno na webu v článku přinesl, to mi hodně pomohlo v této úvaze. Takže teoreticky dle historie je to až cca do 60-100 tisíc euro na jednoho brokera bezpečné, sám se ale budu do budoucna držet více konzervativní hranice 40-50 tisíc euro na brokera. Při čtyřech cca souměrně využívaných brokerech prozatím na hodně let (určitě minimálně 10 i víc) nebude více u mě třeba, pak lze zvážit klidně dalšího pátého brokera do sbírky. EU pojistný limit 20 tisíc EUR na brokera a klienta mi tím pádem vůbec nemusí vadit.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-11-2020 v 14:58


To vlastně Pepo řešíš další dimenzi, na kterou je dobré nezapomenout. V principu souhlas, jen je třeba dobře promyslet, aby třeba varianta FIO + Lynx (poue příklad) neměla nějaké navzájem společné věci (napadá mě stejného custodiana), aby případný krach jednoho nebyl nějak provázán s tím druhým. Na to bych nezapomínal, když už diverzifikace, tak aby ty subjekty byly pokud možno 100% nezávislé.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-11-2020 v 09:28


Individuální účet na akcie přes Fio.cz
Fio vám uloží zahraniční akcie na individuálním účtu u centrálního depozitáře CDCP Praha.
Není nutné mít akcie se všemi klienty Fia dohromady na sběrném účtu.

Za založení individuálního účtu je poplatek 40 Kč.
Centrální depozitář bere za individuální účet pak nízký měsíční poplatek asi od Fia a ne od akcionáře.

Poplatky za obchodování s akciemi přes Fio jsou stejné za individuální účet jako za sběrný účet.

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-11-2020 v 12:35


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Individuální účet na akcie přes Fio.cz
Fio vám uloží zahraniční akcie na individuálním účtu u centrálního depozitáře CDCP Praha.
Není nutné mít akcie se všemi klienty Fia dohromady na sběrném účtu.

Za založení individuálního účtu je poplatek 40 Kč.
Centrální depozitář bere za individuální účet pak nízký měsíční poplatek asi od Fia a ne od akcionáře.

Poplatky za obchodování s akciemi přes Fio jsou stejné za individuální účet jako za sběrný účet.



Tak ještě jednou pane domácí: zahraniční akcie nelze mít na CDCP! Slouží pouze pro české cenné papíry.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-11-2020 v 17:21


A tak pro individuální účet se zahraničními akciemi je nutné
nekupovat zahraniční akcie přes Fio,
ale přes Lynx nebo Degiro?
Mají Lynx a Degiro individuální účty nebo sběrné účty?
Co je lepší: Lynx nebo Degiro?
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kubis35
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 24-11-2020
Offline


[*] Zasláno 24-11-2020 v 18:53


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
A tak pro individuální účet se zahraničními akciemi je nutné
nekupovat zahraniční akcie přes Fio,
ale přes Lynx nebo Degiro?
Mají Lynx a Degiro individuální účty nebo sběrné účty?
Co je lepší: Lynx nebo Degiro?


cdcp.png - 5kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kubis35
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 24-11-2020
Offline


[*] Zasláno 24-11-2020 v 18:54


avast lze povazovat za zahranicni akcii ?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-11-2020 v 22:56


Citace: Původně zaslal: kubis35  
avast lze povazovat za zahranicni akcii ?


Cituji: "V centrální evidenci jsou evidovány veškeré zaknihované cenné papíry vydané v České republice. Centrální evidence je evidencí dvoustupňovou a tvoří ji evidence vedená CDCP a evidence navazující, kterou vedou tzv. účastníci CDCP, což jsou zejména obchodníci s cennými papíry."

Dále: "Vedle výše uvedených činností poskytuje CDCP svým účastníkům, emitentům cenných papírů a ostatním subjektům kapitálového trhu další služby, jako je např. správa zahraničních cenných papírů registrovaných na účtech CDCP v Clearstreamu, vyplácení výnosů z cenných papírů či zajištění půjčování tuzemských i zahraničních cenných papírů."

Další info zde: https://www.cdcp.cz/index.php/cz/o-nas/co-je-cdcp

Nevím přesně jak je to u cenných papírů, které jsou zahraniční a jsou zároveň kótovány na pražské burze, to by se muselo zjistit a vyhledat.

Avast by měl být podle ISINu britský cenný papír.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-11-2020 v 01:02


Jak je to s pojištěním v případě, že by zkrachovalo IB a člověk by měl účty u Lynx a třeba IQ (oba jsou pod IB)? Bude to v ten moment 10+10 tis EUR a nebo 2x20 tis, tzn celkem 40 tis EUR?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kubis35
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 24-11-2020
Offline


[*] Zasláno 25-11-2020 v 15:28


diky, jak vidis spatne jsem pridal obrazek k ladislavovi prispevku , casem se treba zlepsim , avast mi to pise ze je blokovan v cdcp tak treba nejaky ucastnik fora ma na prazske burze koupenou jinou zahranicni akcii ? je zde nekdo takovy ?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav H.
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 18-11-2020
Offline


[*] Zasláno 25-11-2020 v 16:10


Ahoj,

ja mám cez FIO nakúpených niekoľko zahraničných titulov a vidím to isté, čo Ty. Fio banka hovorí toto:

Zahraniční investiční nástroje vedené v samostatné evidenci Centrálního depozitáře jsou uloženy v příslušných zahraničních evidencích (depozitářích). Centrální depozitář je pro tento účel napojen na mezinárodní systém pro vypořádání převodů investičních nástrojů Clearstream. Prostřednictvím Clearstream lze mimo jiné převádět zahraniční cenné papíry z majetkového účtu u Centrálního depozitáře na majetkový účet v příslušné samostatné evidenci vedené Fio bankou, a.s. a naopak.

Evidencia je teda rozdelená na tuzemské a zahraničné depozitáre. To, prečo tuzemské vidíš blokovaný počet a zahraničné nie, neviem. Druhá vec je, že:

Fio banka offers its clients securities storage in Fio banka's own records on the Master Account. The securities are not recorded on the client's own individual asset account at CDCP, a.s., rather they are kept on the collection account maintained by the depository for Fio banka, a.s.
Publicly-tradable and privately placed securities can be entered into the master account. Both new and existing clients are free to use Master Account.

Čiže cenné papiere sú evidované na Banku cez Master Account Fio banky, pričom Fio banka eviduje, čo komu patrí.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kubis35
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 24-11-2020
Offline


[*] Zasláno 25-11-2020 v 17:26


ahij,diky
asi jsi si neprecetl presne co jsem mel namyslil, mam taky ve fio us akcie nebo britske , ale nakoupene na xetra nebo v us , slo mi o akcie obchodovane na prazske burze , prikladem byl ten avast u ktereho mi pise viz obrazek blokovano v cdcp jak je videt u abbvi to nepisou tak jak to je ?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav H.
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 18-11-2020
Offline


[*] Zasláno 25-11-2020 v 17:39


Ahoj,

prepáč. Ja som len chcel povedať, že tuzemské sú registrované na jednom účte, zahraničné na inom účte a v tom spočíva ten rozdiel, ktorý vidíš. Avast je v tomto prípade tuzemský, Abbvie zahraničný. U tuzemských je vidieť počet blokovaných, u zahraničných nie.

Ak som to pochopil správne, tak to, že vidíš počet blokovaných len tuzemských je tým, že tuzemské sú registrované priamo na Tvoje meno, nakoľko si si zakladal priamo účet na CDCP, zahraničné sú registrované cez Master Account na Fio a Ty si v ich evidencii ako vlastník.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav H.
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 18-11-2020
Offline


[*] Zasláno 25-11-2020 v 17:53


Dodatočne, tými tuzemskými myslím akcie obchodované na Burze cenných papierov Praha, so symbolo BAxxxxxx.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Diforce
Junior Member
**




Příspěvků: 29
Registrován: 6-4-2020
Offline


[*] Zasláno 7-12-2020 v 18:24
Pujcovani akcii LYNX


Ahoj vespolek
Využíváte někdo Stock Yield Enhancement Program (SYEP) u LYNX/IB?
Chtěl bych si udělat základní představu o výnosnosti zapojení se a vzhledem k tomu že mám a chci dále mít jen hotovostí účet (ne margin), tak bych si musel přesunout k LYNX portfolio od druhého brookera abych dosáhl na minimální kapitál na účtu pro vstup do programu.
Proto bych rád slyšel vaše názory a především hrubý nástin výnosu z tohoto programu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 7-12-2020 v 20:08


Nefunguje to jen s margin účtem? Zrovna nedávno jsem na to koukal.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Diforce
Junior Member
**




Příspěvků: 29
Registrován: 6-4-2020
Offline


[*] Zasláno 7-12-2020 v 21:36


Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
Nefunguje to jen s margin účtem? Zrovna nedávno jsem na to koukal.

I hotovostni ale musi byt minimalni kapital 50K USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Cyberguy
Junior Member
**




Příspěvků: 86
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 7-12-2020 v 23:21


Diforce, nedělej si iluze, že bys na SYEP významně zbohatnul. Očekávej spíše nižší jednotky $ (spíše vyšší počty centů).
Nemůžeš ovlivnit co si vypůjčí. Kolik toho bude. A za jaký úrok.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-12-2020 v 00:05


Ještě doplním, že to není pro všechny vlastněné akcie.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 14-12-2020 v 09:34


Proč asi koupil Filip 1,99 akcií Intel a ne celé 2 akcie?
Proč asi koupil Filip 7,98 akcií Pfizer a ne celých 8 akcií?
Koupit zlomky akcií dovolí chudým lidem broker Revolut.
Filip na moji otázku neodpovídá.

Revolut.jpg - 63kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 14-12-2020 v 10:02


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Proč asi koupil Filip 1,99 akcií Intel a ne celé 2 akcie?
Proč asi koupil Filip 7,98 akcií Pfizer a ne celých 8 akcií?
Koupit zlomky akcií dovolí chudým lidem broker Revolut.
Filip na moji otázku neodpovídá.


Nemám rád úlomky akcií. Taky nemám rád lichá čísla.
Chci mít buď 10 akcií nebo 50 akcií nebo 100 akcií od společnosti.




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-12-2020 v 10:35


Tam pak vzniká otázka, kde jsou ty akcie vlastně deponované, kdo je jejich majetelem a co se stane v případě pádu brokera.
Pochybuji, že si někdo předem přečetl podepsané podmínky u brokera.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  19    21    23  ..  32

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 6.7% - SQL: 93.3%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: