Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4    6  ..  15
Autor: Předmět: Knihy téma Akcie a Burza
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 4-10-2012 v 12:23

Prodal jsem dnes přes Amazon.de německy psanou americkou knihu
Alexander Elder : Die Formel für ihren Börsenerfolg. Strategie, Money Management, Psychologie.
http://www.amazon.de/B%C3%B6rsenerfolg-Strategie-Management-...

Ta kniha ve dvou dílech - červená a modrá - mi byla dána zadarmo od mého šéfa asi před třemi roky. Tři roky jsem čekal, jestli stoupne zájem o akcie tolik, že tu knihu nějaký antiquariat ode mne odkoupí za pár euro, až jsem nakonec před třemi měsíci zjistil, že je velice jednoduché přidat se na Amazon.de k těm majitelům knihy, kteří ji nabízí za 55 až 99 euro. Protože v době vydání 1998 ta kniha stála 99 de.marek. Tak jsem ji nabídl ze všech nejlevněji - za 50 euro. Však lidi cenu na Amazonu snižovali a tak jsem snižoval cenu taky, abych byl nejlevnější. Před měsícem už ji někdo nabizel za 1 euro. Ale tak dolu jsem nešel. Pak se ty jiné knihy asi vyprodaly za 1 euro. A já jsem nastavil nejnižší cenu ze všech prodavačů = 12 euro + 3 euro pošta. A dnes v noci mi konečně poslal Amazon e-mail, že kniha ode mne byla koupena. Tak jsem hodinu lepil krabici z tvrdého papíru a pak ty dvě knihy v krabici donesl na poštu, kde mne to stálo 4,10 euro a moje kniha odešla zájemci do Baden-Württemberska. Tak dostanu na konto asi 11 euro, protože z 15 euro od kupce si nechá Amazon asi 4 euro.

25 dividendovych blue chip akcii drzim navzdy pro duchod z dividend. Dole pod forem jsou jejich jmena.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 6-10-2012 v 13:33

Dnes se objevila v německých obchodech kniha:
Der einfache Weg zum Wohlstand : Mehr verdienen, weniger riskieren und besser schlafen - Gottfried Heller
Kniha mne zklamala, když jsem se do ní v obchodě hodinu díval. Ta kniha je především žaloba na euro. Jenže euro je ta největší vymoženost lidstva v Evropě a čím dříve přišlo, tím lépe. Jen Řecko mělo zůstat venku.
Na obálce knihy je od kamaráda objednaná chvála: Das Buch ist ein Muss – Kniha se musí koupit. To té knize škodí. Neboť rozumné a potřebné knihy nemají na obálce chválu a nepotřebují.
U ocenění akcií se Gottfried Heller omezuje na poměry KGV a KBV, ale nepíše tam, jak vysoké tyto poměry znamenají koupit nebo prodat akcie. A nepíše vůbec nic o KUV, KCV, ROE, zadlužení, PEG a růstu zisku. Nepíše, kdy koupit a kdy prodat akcie. Toto ale nesmí v investični knize chybět. To ale nemůže zakladatel finanční poradny prozradit nikomu. A tak on v knize láká lidi na jeho draze placenou poradnu FIDUKA – Mnichov, kde pracoval on a André Kostolany téměř 30 let.
Jestli jen lektoři nakladatelství FinanzbuchVerlag rozhodují, jaká kniha bude publikována, měli by být ihned propuštěni. Neboť oni způsobují, že jsou tištěny jen nepotřebné knihy od známých lidí. A nejsou tištěny u nich žádné potřebné a rozumné knihy od neznámých lidí. Snadno by tam mohli publikovat každému známému fotbalistovi nějakou investiční knihu.

25 dividendovych blue chip akcii drzim navzdy pro duchod z dividend. Dole pod forem jsou jejich jmena.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 6-10-2012 v 19:39

Nemám to tak jednoduché jako vy.
Já píšu nyní pro moji 328 stránkovou americkou knihu 12 stránek o obchodování s deriváty anglicky a přitom jsem nikdy takový hnuj jako opce, warranty, futures, forwards nebo měnový pár nikdy nekoupil a nikdy nekoupim. Však to studium derivátů jsem už dokončil a písemně zpracoval před dvěma roky česky a před rokem německy. Nyní to už jen převádím do angličtiny a zítra ráno nebo odpoledne mám tu 24. kapitolu - deriváty hotovu. A pak už zbyde jen 27 stránek - lexikon zpracovat anglicky a moje americká kniha bude za 14 dní hotova. Však musí mi to ještě kontrolovat nějaký Angličan, Skot, Ir nebo Američan. Stálý příjem z prodeje mojí anglické, německé, španělské a české knihy a snad to bude 1.000 euro měsíčně bude jeden z pěti pilířů mojeho důchodu. To si taky zařidte, důchod na pěti pilířích, to je výborná věc! Podle mojí knihy zkuste napsat za několik let tu druhou nejlepší investiční knihu světa, která si to zaslouží, vyjít aspon ve čtyřech řečích! Stačí na to jen mít za cíl napsat tu nejlepší investiční knihu světa a když na tom budete několik let pracovat, mohlo by se to povést. Stačí jen vědět, co je potřebné a co je nepotřebné v té knize, aby byla lepší než všechny ostatní knihy. A ta vaše kniha by snadno mohla obsahovat ty samé kapitoly, jako má moje kniha. :)

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 9-10-2012 v 11:56

Děkuji, Marlen!

Tu knihu: Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ
vlastní dnes: městská knihovna Praha, Brno, Ostrava,
Hradec Králové, Ústí nad Labem, Liberec, České Budějovice, Olomouc, Zlín,
Bratislava, Košice a Národní knihovna Praha.
Knihovna Bánská Bystrica snad moji knihu mít nemusí,
ale na požádání bych jim ji hned poslal, jen kdyby se ozvali.

:) To vypadá, jako kdybych napsal já sám pod pseudonymem Marlen tuto pochvalu mojí knihy.
Nebo jako kdybych si tu pochvalu od Marlen objednal. Ale neni tomu tak.
Já tu reklamu na moji knihu nenapsal jako Marlen a neobjednal u Marlen. :)

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 12-10-2012 v 13:27

Mesto.JPG - 103kB Tam by chtěli v knihovně knihu zdarma

Ráda by jedna východočeská knihovna dostala moji knihu k narozeninám, k svátku nebo na Vánoce darem zadarmo. Však to město má jen 12.000 obyvatel. Kdybych dal moji knihu zadarmo nějaké knihovně, tak jen proto, že ji tam někdo uvidí a pak si ji koupí a jen když je ta knihovna tak chudá a nemůže tu knihu zaplatit a město má více než 90.000 obyvatel. Města pod 90.000 obyvatel nemaji právo dostat moji knihu zadarmo. Vždyť já platil za výrobu 100 knih 17.000 korun, tak bych je chtěl taky vydělat s knihou. Vyjímka je městská knižnica Bánská Bystrica, ta by na požádání mohla mít moji knihu zdarma, jestli je tak chudá, že nemuže knihu platit. Bánská Bystrica má jen 83.056 a půl obyvatel, ale bylo to před revolucí hlavní město středoslovenského kraje.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 14-10-2012 v 14:29

V noci ze soboty na neděli 20.10.-21.10 dokončim moji anglickou - americkou knihu
Akcie a burza :) the only book you need
A odešlu knihu online v PDF formátu 326 stran na Norderstedt.
Podle původního plánu nebudu zvát nikoho domu na opravy v computeru,
ale nechám hned za 10 dní odedneška tisknout papírovou knihu bez ISBN čísla.
Pak mi dojde poštou jedna moje kniha - předpremiera za 25 euro.
A pak budu hledat rodilé Angličany, Skoty, Iry, Američany nebo .....čanky
a ti mi budou opravovat moji knihu u nich doma červenou propisovačkou v knize.
Snad nebudu platit o moc víc než 300 euro za to.
A pak ty opravy sám přenesu do computeru,
odešlu nový soubor PDF s ISBN
a hned vydám knihu s ISBN severně od Hamburku,
aby se pak zcela automaticky bez mého úsilí objevila kniha za týden u tisíce online knihkupectvích v USA, Britanii, Kanadě, Hongkongu, Japonsku, Austrálii, Irsku a jinde.
Bohužel první peníze z anglické knihy mi přijdou asi 25.1.2013 na konto.
A pak budu kupovat akcie v průměru asi za 2.000 euro měsíčně.
Paníze z knihy dostanu 4x ročně asi 25 dní od konce každého kvartálu.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 15-10-2012 v 14:15

:) Obálka předpremiéry mojí americké knihy bez ISBN čísla.
Na Adobe Photoshop to nejde dobře, písmo je neostré.
Ale pro originál mojí knihy s ISBN mi udělá PDF pro obálku knihy
s ostrým písmem mnohem lépe než já tiskárna Tigris.cz - Zlín na Moravě.
Američanům nechci dělat obálku knihy z dolaru, ale nechám ji ze 100 euro :)

Kniha bude velká 17 x 22 cm. V Hamburku mi nechtěji dělat 17 x 24 cm, tak jak bych chtěl.

BookCo.jpg - 131kB

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 21-10-2012 v 02:09

Tak jsem teď ve 3 hodiny v noci odeslal PDF na 1. kus mojí americké anglické knihy Stock and exchange, 305 stránek 17 x 22 cm, prozatim bez ISBN čísla, do Hamburku a asi za týden budu mít knihu doma.
Pak musim najít nějakého člověka z Británie, Irska nebo USA, který mi to v knize červeně opraví za několik stovek euro a přenesu to do ODT a do PDF a zažádám o číslo ISBN a za další týden bude kniha hned k dostání pro celý svět. Angličan bez práce by snad přečetl 10 stránek za hodinu a když by byl spokojen s 10 euro na hodinu, stála by oprava jen 305 euro.

reinhard
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 21-10-2012 v 11:58

plat ho za stranky a ne za hodinu
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 22-10-2012 v 13:13

Zde se kontroluje zdarma online anglický text - gramatika.
Nevhodná anglická slova jsou podtržena nebo zabarvena.
Bohužel to vezme najednou jen asi 5 krátkých vět.
A tak by se musela celá kniha kontrolovat po mnoha kouscích
http://www.reverso.net/spell-checker/english-spelling-gramma...

BookCover.jpg - 474kB

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 22-10-2012 v 15:27

Kevin Fitzpatrick z Irska nabízí v Praze pomoc při korekci anglicky psaných textů a pomoc s překlady do anglického jazyka. Kolik stojí anglický překlad nebo jen oprava a korekce anglického textu - cena této služby je podle dohody.
http://www.enjoy-your-english.cz
Adresa Praha - Stodůlky - http://www.firmy.cz/detail/12706557-kevin-fitzpatrick-praha-...
Foto mladého pána http://www.vasilektori.cz/1-Praha/1-Anglictina/402-Kevin_Fit...

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 23-10-2012 v 09:38

" "Dobry den,
vaša kniha "Akcie a burza" mi dnes došla. Akurat som ju rozbalil, takze dakujem za zaslanie.
O knihe som sa dozvedel z diskusneho fora na http://www.ako-investovat.sk z ktoreho som zistil, ze vydavate knihu. Tak som sa dostal na vasu stranku.
Obcas citam diskusiu na http://www.ako-investovat.sk, ale neprispievam tam.
Zaujimam sa o financne trhy uz asi 10 rokov. Zacal som s investovanim do fondov na akcie a dlhopisy. Pred rokom som sa odhodlal a zacal investovat priamo do akcii.
Rad citam financnu literaturu, precital som toho dost, vcitane Grahamovho Inteligentneho investora alebo zivotopis Warrena Buffetta. A prave ich pohlad na vec sa mi najviac paci. Ja som tiez value orientovany investor ako oni a hladam podhodnotene akcie, proste dobru firmu za dobru cenu. Tiez hladam dividendove akcie.
A vasu knihu som si kupil preto, lebo som zvedavy co ste v nej napisali. Taktiez sme sa zhodli aj vo vybere firiem do portfolia. S vami doporucenych firiem mam 2 vo svojom portfoliu, Tesco a Banco Santander. Zatial investujem len v Europe a taktiez si myslim, ze su to vyborne firmy. A ich vyhoda je aj taka, ze mozem hned reinvestovat dividendy. A nevyplatia cash, ale daju nove akcie - cize je to danovo aj poplatkovo optimalizovane. A kedze boli v poslednej dobe za dobru cenu, tak preco ich nekupit... obe sa predavali za P/E menej ako 10.
Namiesto Telefonica mam France Telecom, zdal sa mi trosku menej zadlzeny ako Telefonica, ale ich akcie stale klesaju, co moze byt vyhoda pre dokupovanie. V telecome vidim ale buduce zisky, kedze je mobilny boom. Treba dufat, ze neklesnu marze.
Kazdopadne investovanie nie je moj full time job, je to popri zamestnani, takze nie je vzdy cas na to. Ale myslim si, ze ked clovek vyberie spravne firmy do portfolia, tak moze aj kludnejsie spavat.
Neorientujem sa na technicku analyzu, iba na fundamentalnu. Mne ked klesne cena akcie aj o 10%-20%, tak nemihnem ani okom. Ked mi napr. Munich Re klesla o 10%, tak som dokupil a teraz je +40%.
Tak pozdravujem, Fero Slovák, Južná Južnina" "

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2012 v 13:44

bysicky_letecky.jpg - 12kB

Z této vsi nad Labem si obědnali dnes moji knihu
a budou si z ní číst pod stromem na náměstí :lol:

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 29-10-2012 v 10:29

Pro obyvatele Slovenska od 11 do 85 let je česká kniha "Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ" v městské knihovně Bratislava a Košice.
Od února do října si obědnali a dostali moji knihu na Slovensko lidi z míst: Košice, Bratislava, Prešov, Malacky, Kysucké Nové Mesto, Dubnica nad Váhom. Nejvíce si objednávají knihu lidi z Košic, asi 5 kusů mojí knihy už šlo letos do Košic.

Moji anglickou knihu bude opravovat na pravopisné chyby irský učitel angličtiny Kevin Fitzpatrick z Prahy.

V mojí německé knize našel několik pravopisných chyb člověk v důchodu z vesnice mezi Wien a Graz, který bohužel má asi koňský ohon a byl na dovolené v Izraeli. To se mi oboje vůbec nelíbí. Ale člověk nemůže mít všechno.

V sobotu vylepšim moji německou knihu a asi odešlu PDF na novou verzi knihy do tiskárny.
Korekce mojí anglické knihy může být za 14 dní a za 21 dní první výtisky s ISBN číslem.
Za 21 dní snad už začnu překládat moji anglickou knihu španělsky.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 4-11-2012 v 17:24

Vypadá to tak, že v úterý se vydá moje česká kniha poštou v Vyškova na Ustí nad Orlicí.

U mojí německé knihy zkoušim objednat výrobu druhého vylepšeného vydání 12.11.2012, mám v knize ale datum vydání 1.1.2013. Budu vidět, jestli mi to dovolí. Jinak bych musel v knize změnit datum na 12.11.2012.

Moje anglická kniha by mohla být příští víkend opravena od irského učitele angličtiny v Praze. A pak bych ji musel za 12 dní v pátek osobně vyzvednout v Praze. A vyšla by koncem listopadu s datem vydání 1.1.2013, jestli mi to dovolí.

Příští víkend začnu moji knihu překládat computerem na www.bing.com z angličtiny do španělštiny, snad to zvládnu za jednu sobotu nebo za dvě soboty. A pak budu opravovat 20 sobot chyby v tom špatném španělském překladu. A za 22 týdnů na jaře, asi v květnu vyjde moje kniha španělsky.

Gejza
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-11-2012 v 19:23

Děkuji ta knížka je pro mě.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 6-11-2012 v 10:35

smilie_happy_011.gif - 6kB

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2012 v 10:53

Sehr geehrter Herr Konecny,

Ihr Buch Aktien und Börse mit der BoD-Nummer 921593 wurde heute für den Druck freigegeben. Bestellungen, die eventuell bereits eingegangen sind, werden jetzt unverzüglich bearbeitet. Sollten Sie noch keine Ihrer Bücher für den Eigenbedarf bestellt haben, können Sie dies jederzeit in myBoD unter der Rubrik "Meine Buchbestellung" erledigen.

Alle BoD-Bücher mit einer ISBN werden nun in den für Buchhändler so wichtigen Großhandelskatalogen gelistet. Nach wenigen Tagen ist Ihr Titel dann bestellbar in über 1.000 Online-Buchshops, einige Zeit später auch flächendeckend im deutschsprachigen Buchhandel. Dies gilt natürlich nur, wenn Sie Ihr Buch für den Buchhandel freigegeben haben.

Um das Buch den Lesern näher zu bringen ist es wichtig, sich auch den Chancen und Strategien der Vermarktung zu widmen. Auf einer eigenen, individuellen Webpräsenz können Sie umfangreich für Ihr Buch werben. Mit den BoD-Autorenwebsites ist dies sogar kostenlos möglich. Legen Sie sich unter http://www.bod.de/autorenwebsite eine eigene Internetpräsenz an und stellen Sie sich und Ihr Buch vor. So wird Ihr Buch von potentiellen Lesern gefunden.

Wir wünschen Ihnen viel Erfolg für Ihr Buchprojekt.
Für weitere Fragen stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung.
Mit freundlichen Grüßen

Ihr BoD-Team
Books on Demand GmbH
In de Tarpen 42
22848 Norderstedt

Moje kniha Aktien und Börse je objednatelná ve více než tisíci online knihkupectvích. :yes:
Taky v Rakousku, ve Švýcarsku a v USA.

Peter
Newbie
*

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2012 v 11:37

Ty budeš jako všichni slavní investori. Ale všechna čest kto umí ten umí a tvoje rady jsou někde taky dobré. :lol:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2012 v 11:43

Jaké rady ode mne jsou špatné?
Já jsem vydělal 20.000 euro s akciemi Volkswagen a Solon 2006.
A každý rok vydělávám tisíce euro s dividendami.
Tak nemluv hlouposti! A oprav si pravopisné chyby.

JLV
Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2012 v 13:05

Az budu velky, tak take napisi nejakou knihu o burze :) Neposles mi Ladislave jeden vzorek? :starhit:

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-11-2012 v 13:19

Můžeš mít knihu zadarmo na několik týdnů z městské knihovny Ostrava.
Informace B. Volejníček
Půjčovna pro dospělé
KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY,
28. října 2, 702 00 Ostrava
T: +420 599 522 500
www.kmo.cz

Moji knihu maji dnes tyto knihovny: Některé platily, jiné dostaly zdarma
Praha = 1 272 690 obyvatel
Brno = 384 277 obyvatel
Ostrava = 302 456 obyvatel
Liberec = 102 247 obyvatel
Olomouc = 100 043 obyvatel
Ústí nad Labem = 95 003 obyvatel
Hradec Králové = 94 242 obyvatel
České Budějovice = 93 883 obyvatel
Zlín = 76 010 obyvatel
Bratislava = 428.672 obyvatel
Košice = 236.093 obyvatel
Nemá knihu hloupá knihovna Plzeň = 169 688 obyvatel

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 9-11-2012 v 03:16

Minulý pátek jsem poslal moji první anglickou knihu ze Sodomy
a včera ve čtvrtek konečně ta kniha došla za týden do Gomory.
Už jsem se bál, že se ztratila, byla ukradena, nebo pan učitel angličtiny se mnou přestal mluvit.
A tak prý bude nyni pan učitel angličtiny z Irska opravovat červenou tužkou každý den 4 hodiny moji knihu. A snad to stačí za týden.
Pak bych přijel autobusem ze Sodomy do Gomory knihu vyzvednout a protože Gomora je v levné zemi,
snad bych platil jen 300 euro za opravu knihy.
A to je kniha zatim bez ISBN čísla. A týden později po opravě už bude kniha s ISBN nabízena po celém světě, od Nagasaki až po Kiyosaki.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 9-11-2012 v 14:49

Skandál
Před půlrokem si objednal jeden pán Košic pro sebe a pro děti 3 knihy najednou v jednom balíku, aby si nemuseli jednu knihu půjčovat. Se slevou za 36 euro i s poštou z Čech na Slovensko. Takže 3/4 kilová kniha, 280 stran A4 přišlo na 12 euro.

Včera si objednal jeden pán od Labe mezi Mělníkem a Ústím 2 knihy pro děti, protože sám už knihu má. Tedy zas 3 knihy pro jednu rodinu.

Dobrý den pane Konečný,
děkuji za zprávu. Já už mám Vaši knihu a hodnotím ji jako velmi užitečnou a přístupnou i pro neprofesionály. Ty dva výtisky jsou pro syny, aby měli návod jak pokračovat. Koupil jsem jim každému dvě akcie pro začátek, po 2 z Dow Jonesu.
Děkuji Vám za Vaší práci a čas, které věnujete webstránce a na které jsem se dozvěděl řadu užitečných informací a rad.
S díky a s pozdravem K. K.

akcius
Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-11-2012 v 19:45

Zdravim. Kolik jste jich prodal a s jakym ziskem? Zkuste iTunes, na tom byste vydelal podle me vic, apple useri plati jak zjednani, nekjake to euro neresi. Klidne by to mohlo stat 5 Eur apod. Naklady na vydani mate jen 30% provizi applu a ja to radsi ctu na tabletu, protoze nemusim svitit :-D

Kdyz tu vyzdvihujete knihovny, i ja jsem si ji pujcil v knihovne :-) Nase knihovna, staci napsat co chci a oni to nakoupi. Akorat je nekdy poradnik treba 18 lidi a to je tak na 24 mesicu, to pak museji dokoupit druhy titul anebo nekdo sikoévny to sfoti a vyda PDF. Coz se asi nesmi :-D
 Stran:  1  2    4    6  ..  15