Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5  ..  9
Autor: Předmět: Otázky a odpovědi
Igor
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 17-12-2019
Offline


[*] Zasláno 22-1-2020 v 18:59


Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Já si myslím, že vaše divocí broukeři jsou myšleny pro krátkodobé spekulace,
ale nemůžete tam nechávat akcie a vybírat s ec-kartou dividendy až do věku 86 let
a pak chtít, aby to konto u Degiro nebo Lynx převzaly vaše děti.
Jedině ve velké české bance mohou odpočívat vaše akcie až do věku 86 let a dědictví dětí
a s ec-kartou můžete vybírat dividendy z toho akciového konta u banky.
Že? Nebo chcete mít ve věku 86 let stále akcie na kontě divokého broukera Lynx nebo Degiro?



zdědí tak akorát kulový, protože to ve velké české bance sežerou poplatky
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-1-2020 v 19:25


Českých bank v Česku mnoho není a žádná nezhodnocuje aktiva nad inflaci. U potomků je zapotřebí výchovou docílit stavu, aby aktiva neproměnili na spotřebu a proto je důležité jim vštěpovat, že "Akumulované životní zdroje jsou základnou pro jejich další akcelerovanou akumulaci "
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 10:05


Dostal jsem zajímavou nabídka na koupi podílu v české car sharingové společnosti. Společnost je na trhu 7 let, má aktuálně cca 70 aut. Sám automobil nemám a využívám služby této společnosti a jsem s nimi nad míru spokojen. Nikdy nebyl žádný problém a o auta se starají. Za poslední rok pozoruji opravdu znatelný nárůst ve využívání, protože dříve jsem sehnal auto kdykoliv, teď si ho musím rezervovat alespoň týden, ideálně dva, dopředu (beru si vždy automobil na víkend).

Počet stálých zákazníků vzrostl za těch 7 let na cca 1000, za tento rok očekávají nárůst na 1200 lidí. Za rok 2019 by se konečně měli dostat ze ztráty na kladnou 0 a v příštích letech očekávají ziskovost. Mají v plánu dále expandovat, rozšířit flotilu aut o dalších min 10 ks.
Připravují mobilní aplikaci, snaží se snížit administrativní zátěž, přemýšlí o expanzi do zahraničí. Je vidět, že se snaží společnost dál rozvíjet.

Nabízí 1% podíl v družstvu za 250 000 Kč. Přemýšlím o koupi jednoho procenta, jako možnost diverzifikace. V car sharingu vidím do budoucna potenciál, zájem o služby roste, je otázka jestli 250 000 Kč není přemrštěná cena. Co si o tom myslíte? Případně nemáte tip na nějaké info, které bych si k tomu měl od nich sehnat?

a1.JPG - 31kB a2.JPG - 14kB a3.JPG - 15kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 10:53


Phoenix: určitě si dobře rozmysli, jaká práva a povinnosti jako menšinový vlastník budeš mít a zejména, jakým způsobem budeš schopen svůj podíl odprodat za reálné peníze. Jinými slovy - budeš v postavení něco jako "menšinový akcionář" ale nikoli ve firmě, kde většinoví akcionáři musí dodržovat určitá pravidla (jako u velkých firem na burze). Na to bych se soustředil.

To že ta firma má velký potenciál ještě neznamená, že výsledek toho potenciálu (v případě, že bude firma úspěšná) bude spravedlivě rozdělen mezi vlastníky.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 10:57


Phoenix, to je úplné bláznovství, strkat peníze do nějakého projektu, který financují družstevníci. Jeden automobil tedy vychází za cenu cca. 350.000 Kč. Kde je zisk z této investice? Za 7 let být bez zisku je poněkud zvláštní? Kolik tam pracuje lidí, jaké mají mzdy a kolik platí případně nájem nebo leasing? Já být tebou, tak bych do toho nedal ani kačku. Ta tabulka příštích výnosů je víceméně k ničemu a ta historie tu jaksi schází. Ta firma je povinna pravidelně dodávat podle zákona roční uzávěrku pod penálem 100.000 Kč a to se nedodržuje! Pokud je ta firma v Praze nebo ve Středočeském kraji, tak bych nahlédl do jejich spisu, abych se v tom zorientoval, jaká je struktura a jestli mají skutečného majitele, což se podle evropské legislativy porušuje od 1.1.2020 a ČR bude za to penalizována. Tento zákon je v platnosti od roku 2008 a dosud se nepodařilo zajistit jeho plnění, což považuji za velký bordel. Dokud tady nebude nějaký řád, který by zaručoval právní bezpečnost investice, tak moje peníze tuto zemi nebudou v žádném případě navštěvovat!



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 11:08


Standa na konkrétních příkladech hezky popsal, proč je vhodné (pro malé investory) investovat na regulované burze do velkých stabilních podniků s dlouhou tradicí.

Ještě jedna připomínka - když vidím výhodné investice, vždy si zkouším odpovědět na otázku - proč většinoví akcionáři (majitelé), když mají tak skvělý byznys, nezajdou do banky a nepůjčí si za pár procent peníze na úvěr. A proč se namísto toho "nezištně" podělí o svoje budoucí výdělky s dalšími víceméně pasivními investory (něco jiného je, když se podělí se svými zaměstnanci, kteří tak mají motivaci, aby firma dobře šlapala a bývá to součástí odměny za práci). Zkus si takovou otázku taky položit a hledat na ni odpověď.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 11:23


To si také říkám, proč chtějí finance od lidí. Jejich plán je snížit úvěrové zatížení. Nabízí podíl a nebo jen půjčku s úrokem 4-5%, což je z mého pohledu docela dost. Proč to ale reálně dělají předpokládám nezjistím. Dále ještě jednají s velkým investorem, který by mohl koupit 24% podíl za 6 mil. To je další neznámá, jak se tento investor následně zachová.
Uzávěrku normálně dělají, pokud bych k tomu neměl základní podklady, tak nad tím ani neuvažuji. Přikládám rozvahu a výkaz zisku a ztrát za 2018.

rozvaha2018 (1)1.jpg - 156kB rozvaha2018 (1).jpg - 137kB vysledovka2018 (1).jpg - 220kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 12:02


Často takové firmy neprojdou kreditním skóre u bank, protože banky nejsou ochotny nést riziko takové firmy. Na takové firmy se pak soustřeďují fondy rizikového kapitálu, ty se však nespokojí s 5% výnosem, většinou chtějí 10 a více procent.

Tím si jednak pokrývají riziko nesplacení a druhak si tím pokrývají náklady na důkladné prozkoumání takové firmy. Když pak do takové firmy investují, vždy je to výrazný podíl a chtějí nějakou formu aktivní spoluúčasti na řízení firmy.

No a pak jsou drobní investoři, kteří nemají všechny ty schopnosti fondů rizikového kapitálu a ještě dostanou menší úrok/výnos. Jsou tedy v nevýhodném postavení, tedy jim nezbývá než vysoká míra důvěry/důvěřvosti.

Nejvíc bych se soustředil na tu exit strategii, na její prozkoumání, tedy jak efektivně budeš schopen svoji investici přeměnit na peníze. Ne nadarmo se na školách učí investiční trojúhelník - riziko, výnos, likvidita. Na tu likviditu se často zapomíná, lidé si obvykle uvažují jen ve vztahu riziko/výnos.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 12:13


Kolik tam pracuje lidí, abych si udělal přehled, kolik si vyplácejí mzdy? Pokud banka dnes dává úvěr cca. 5%, tak je zřejmě výhodnější si půjčit od neznalých investorů, protože při špatném investování ta firma se s nimi lépe vypořádá než s bankou, kterou nebudou moci tahat za nudli u nosu. Kde jsou roční uzávěrky z minulých let? Solidní firma by měla vypsat celou historii svého podnikání s plusy i mínusy a důvod, proč si chce raději půjčit od investorů a ne od banky. Mzdy výrazně meziročně poskočily oproti růstu tržeb a to z jakého důvodu? Jak se ta firma jmenuje? Při emisi korporátních dluhopisů do 1 milionu eur firma nemusí sdělovat žádné informace investorům, což považuji za velký hnus!



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 13:57


Náměty na zamyšlení to jsou dobré, díky. Popravdě spíše potřebuji utvrdit v tom, že je to zbytečné riziko. Mě samotnému se do toho moc nechce, ale pořád ve mně hlodá, abych si nechat ujít příležitost budoucího zajištění.

Historie je na: https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=641907
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 14:42


Ta firma je z Brna, takže tam nemám možnost se podívat, což je velká škoda, abych ti řekl, kdo je skutečný majitel. Předseda družstva Stanislav Kutáček má pozici v 6 firmách, což je dost podivné? Vzorek půjčení auta viz odkaz dole: 34 Kč/h * 4h + 4,90 Kč/km * 40km = 283 Kč. Mně to vyšlo ovšem jinak = 332 Kč. Po násobení a sčítání sudých čísel jim vyskočí liché číslo! To už něco vypovídá o firmě, že to jsou idioti, kteří neumí vůbec počítat!
https://www.autonapul.cz/cenik/
Pokud má flotilu 70 aut, tak po republice jich jezdí už přes 760, takže má necelých 10% trhu, takže ten trh se rychle zaplní, a pak se budou podrážet nízkými cenami a nynější zisky budou následně klesat. Já bych si to nekoupil a vůbec by mě to nemrzelo, protože velké americké firmy jsou ohledně výnosu dividend a vloženého kapitálu 100x bezpečnější. Pokud máš sebemenší nejasnosti o firmě, tak je to jedině správné, protože se tak vyhneš budoucím ztrátám.




AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 16:38


phenix: vstal z popela a v popel se obrátí... ostatně tak jako my všíchni, ale každý jede za své...shell má 6% a sledují ho lepší cifršpioni a může být i lepší, když se viry zbejčí- i kdyby dávala garážová firma 10-20% je mi fuk a studium lživých čísel je ztráta času, tady asi nepochodíš. Věřím jen těm číslům, která si zfalšuji sám:smilegrin:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 18:17


Phoenix: Carsharing se mi velmi zamlouvá, ale finanční výsledky příliš oslnivé nejsou, tím spíš, že se nejedná o s.r.o., nebo a.s., ale o družstvo. Možná něco přehlížím, ale z dostupných dat je zřejmé, že podnik investuje nižším tempem, než činí jeho tempo odpisů, účetní hodnota aktiv klesá, jeho kumulovaná ztráta se zvyšuje i s rostoucím obratem, jeho provozní náklady rostou vyšším tempem než obrat, zlepšení v hospodaření v roce 2018 nepomohl ani rekordní prodej části vozového parku (trojnásobný oproti roku 2017), čistá účetní hodnota podniku je -10,7 mio CZK. Kdyby se podniku nezačalo výrazněji dařit v následujících letech (a účetní bilance se nezměnila oprotí té z 31.12.2018), za svých 250 000 CZK získáváte družstevní podíl ve výši 1 %, který v majetkovém vyjádření představuje závazek ve výši 107 000 CZK a vaše pozice je v teoretické otevřené ztrátě 357 tisíc CZK, bude-li zahájeno řízení o insolvenci a rozhodnuto o úpadku, nebo reorganizaci, je velmi pravděpodobné, že ze svého původního vkladu neuvidíte ani halíř. Ze stanov družstva vyplývá, že svůj podíl můžete převést na jiného člena pouze s písemným souhlasem předsedy družstva, při porušení vašich povinností vás mohou vyloučit, rozhodnutí o případném vyplacení zisku stanovuje družstvo, a další ne úplně příjemné ujednání. A pak tu máme poměrně zásadní nepřesnosti ve stanovech družstva pořízené notářským zápisem, i těch které ovlivňují případné rozhodnutí o vyplacení zisku, třeba v oddílu VIII. odst. 4) se píše, že, člen ve skupině C disponuje 120 hlasy, ale člen ve skupině B má 600 hlasů, ale z oddílu I. odstavce 7) jasně vyplývá, že člen s majetkovou účastí ve skupině B může mít minimální vklad ve výši 100 000 CZK a v odst. 9), že člen ve skupině C může mít minimální vklad ve výši 235 000 CZK, přesto má člen ve skupině B pětinásobný počet hlasů (docela podstatný překlep).

Je to taková česká carsharingová Tesla (stále v červených číslech, ale stále se rozšiřuje), určitě se nedá vyloučit, že při překonání určitého podílu na trhu spadne podnik do černých čísel, ale otázka je jestli se tam stihne dostat dřív, než mu dojdou dostupné zdroje financování. Tohle je spíš příležitost pro venture kapitalistu, který si takových podniků vybere deset a počítá s tím, že devět z deseti investic odepíše, ale ta desátá mu vynese stonásobek vkladu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2020 v 22:14


Tak teď už na 100% vím, že do toho nepůjdu :smilegrin:. Ještě jednou díky za zhodnocení společnosti. Rovnou se zeptám, neměli byste doporučení na nějakou dobrou literaturu, kde bych mohl dopodrobna nastudovat účetní uzávěrku? Ideálně jak českou, tak hlavně i tu zahraniční. Ve výkazech si dokážu najít určité věci, které mě zajímají, ale rád bych dokázal z toho vydedukovat i takto pokročilou analýzu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 9-2-2020 v 15:48


Proč smrdí levný olivový olej jako petrolej?
Zřejmě italská mafie nebo jiní podvodníci z Itálie zaměnili olej do lamp s olejem do kuchyně.
Nebo je tento levný olej ze supermarktu, ale i z italských potravinových obchodů starý a zkažený a měl by se vyhodit. Jenže nějací lumpi zfalšovali o léta datum trvanlivosti.
Ze všech potravin v Evropě se asi nevíce provádí s olivovým olejem na jihu s alkoholem na východě.
To se vezme nejlevnější olej ze Španělska a třeba je i řepkový a pak se vylepší chuť a aroma a prodává se to jako drahý italský olivový olej.
Jenže když je ten olivový olej levný, asi nejde o vylepšení kvality levného oleje. Asi jde o to, že je olej už zkažený a trvanlivost o léta přetažená.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mar.hladik
Junior Member
**




Příspěvků: 36
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-2-2020 v 17:46


Mám dotaz na to, jakým způsobem v obchodním deníku zadáváte DRIP-akciovou dividendu. Napadá mě, že bych to zadal do listu Transakce-typ transakce akciová dividenda, v řádku bych zadal počet nových akcií x emisní upisovací kurs. Dále bych asi ještě měl v listu Portfolio navýšit počet akcií o nově připsané akcie-akorát nevím, jak se má dělat to průměrování nákupních cen-zda použít vážený aritmetický průměr nebo jinou metodu? Pokud by někdo věděl, jak na to-tak uveďte prosím příklad nebo hoďte link. Dík
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mar.hladik
Junior Member
**




Příspěvků: 36
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-2-2020 v 21:59


Jak kalkulovat průměrnou nákupní cenu vaší akciové pozice:
https://www.fool.com/knowledge-center/how-to-calculate-the-a...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mar.hladik
Junior Member
**




Příspěvků: 36
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 9-2-2020 v 22:31


Jak kalkulovat průměrnou nákupní cenu vaší akciové pozice:
https://pocketsense.com/calculate-trade-creditor-days-838780...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
mar.hladik
Junior Member
**




Příspěvků: 36
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 10-2-2020 v 09:08


Jak kalkulovat průměrnou nákupní cenu na akcii na základě váženého aritmetického průměru:
https://www.fool.com/knowledge-center/how-to-calculate-weigh...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-2-2020 v 10:47


Když nám teď ceny akcií padají, nastává čas se připravit na nákupy. V minulosti jsem chtěl vstoupit do pozice u firmy zabývající se vývojem a provozováním vodíkových palivových článků, protože klasickému elektrickému pohonu s nabíjením nevěřím. Podvědomě jsem preferoval firmu Bosch (asi dobrá osobní zkušenost), ale pak jsem zjistil, že se jedná o soukromou společnost, ve které je většina akcií ve vlastnictví neziskové nadace. Pak jsem se někde dočetl, že Bosch vyvíjí palivové články s PowerCell Sweden AB, avšak než jsem se dozvěděl více informací, tak mi firma ze 7€ vystřelila o 300%, čímž to pro mne skončilo (dnes -11%, proto tyto úvahy).
Ve svých poznámkách jsem našel odkazy na firmy, ale těch je tolik, že nejsem schopen si je smysluplně vyhodnotit (Ballard Power Systems, Inc., Ceres Power Holdings PLC, Hydrogenics Corporation, ITM Power PLC, Nedstack fuel cell technology BV, Nuvera Fuel Cells LLC, Plug Power Inc., Ballard Power Systems Inc., Bing Energy Inc., Freudenberg SE, Horizon Fuel Cell Technologies Pte. Ltd., Proton Power Systems Plc a Sunrise Power Co. Ltd.) a kromě toho si většina velkých automobilek jede výzkum po vlastní linii a firmy jako Basf nebo Linde jsou taky ve hře.
Zajímal by mne nějaký názor na toto téma z hlediska investice.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
samur
Junior Member
**




Příspěvků: 11
Registrován: 28-2-2020
Offline


[*] Zasláno 28-2-2020 v 23:16


Zdravím.
Jsem začátečník v investicích a koupil jsem akcie RDSB.AS na amsterdamske burze v eurech, ale když mi přišla dividenda, tak to bylo v měne libra. Tak jsem k tomu koupil akcie BHP group na londýnské burze, abych ty libry nějak využil. Je otázka co bude po brexitu s librou a tak ... ? Tak jsem se vás chtěl zeptat, jestli by jste mi nemohli poradit co s tím ... jestli to nechat tak a přikupovat akcie nadále, nebo to pak prodat a koupit akcie Shellky na burze Xetra v eurech nebo jako klon RDS.B ADR v dolarech? A prodat i akcie BHP group a nakoupit přes Xetru jako BIL ? Diky moc
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-2-2020 v 23:22


Citace: Původně zaslal: samur  
Zdravím.
Jsem začátečník v investicích a koupil jsem akcie RDSB.AS na amsterdamske burze v eurech, ale když mi přišla dividenda, tak to bylo v měne libra. Tak jsem k tomu koupil akcie BHP group na londýnské burze, abych ty libry nějak využil. Je otázka co bude po brexitu s librou a tak ... ? Tak jsem se vás chtěl zeptat, jestli by jste mi nemohli poradit co s tím ... jestli to nechat tak a přikupovat akcie nadále, nebo to pak prodat a koupit akcie Shellky na burze Xetra v eurech nebo jako klon RDS.B ADR v dolarech? A prodat i akcie BHP group a nakoupit přes Xetru jako BIL ? Diky moc


Záleží, kam se v budoucnu chceš ve svých investicích orientovat. Pokud budeš mít výrazný podíl akcií z USA, pak bych akcie Shellu prodal a koupil ADR RDS.B v USA. Budeš dostávat nezdaněnou dividendu v dolarech (a budeš přesně předem vědět kolik, protože dividenda je deklarována v dolarech a do EUR a GBP se následně přepočítává dle aktuálního kurzu), což se ti pak při dodaňování v ČR bude mírně hodit.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 29-2-2020 v 09:58


''''Bych koupil ADR RDS.B v USA'''' napsal Pavel

Nikdy nekupovat žádné ADR!
My v Evropě, kteří máme dostatek rozumu, kupujeme evropské akcie v originále na německém trhu Tradegate nebo Xetra.
Chudí lidé v USA mající poplatek za NYSE o pár dolarů nižší než za Xetra, když musí mít investováno v Evropě, půjčí nějaké židovské bance peníze (BNY Mellon) a ona jim vytvoří náhražku evropských akcií ADR.
Tedy kdo koupí certifikát ADR na evropskou akcii, ten půjčuje jen americké bance (BNY Mellon) peníze a žádné akcie za to nedostane. I když má právo na dividendy z té NEkoupené akcie.
V případě bankrotu banky ty peníze v ADR ztratíte.
Tedy na počátku finanční krize rychle všechny ADRs prodat!

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 29-2-2020 v 10:01


samur: vidíš, a hned tady máš dva názory:-) Pan domácí to vidí z perspektivy "sociálně slabého" německého důchodce žijícího v nájemním bytě v Mnichově s regulovaným nájmem. Tak si to přeber:-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
samur
Junior Member
**




Příspěvků: 11
Registrován: 28-2-2020
Offline


[*] Zasláno 11-3-2020 v 17:41


Jak to vidíte v této době na vstupy do pozic těchto akcii : NRZ, Main, ARCC ? Ještě jich nemám a chtěl bych mít v ptf nějaké BDC firmy a REIT firmy. Diky

P.S. Děkuji za reakce ohledně akcii rdsb
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1    3    5  ..  9

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 50.5% - SQL: 49.5%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: