Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4    6  ..  9
Autor: Předmět: Otázky a odpovědi
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 11-3-2020 v 17:53


samur: Z výše uvedených držím pouze NRZ. MAIN je vystaven značenému kreditnímu riziku a díky své relativně menší tržní kapitalizaci a menšímu portfoliu bude mít existenční problémy, a to jak v případě refinancování úvěrů za nižší sazby, tak v případě růstu defaultních úvěrů, což s ohledem na rostoucí kreditní spready nelze vyloučit, ani velmi komplexní hedging zde v dlouhém období nepomůže. ARCC, ani PSEC a příbuzným BDCs také v současné době příliš nedůvěřuji, situace se zhoršuje s každým dnem.

Z příbuzných držím pouze Starwood Property Trust, Inc. (STWD). NRZ ani STWD se neplánuji zbavovat, značnou část pozice v NRZ jsem redukoval již minulý rok. NRZ i STWD považuji v současné době za dobrou investici, ale očekávám, že mohou jít dočasně ještě níž.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
juras
Junior Member
**




Příspěvků: 17
Registrován: 12-3-2020
Offline


[*] Zasláno 13-3-2020 v 01:46


ahoj všem, jsem tu nový, tuto diskuzi jsem objevil až včera...
Mám pár akcií na české pidi burze, ale rád bych ted zainvestoval v EU/US.
Měl bych pár dotazů...

1) Kterého brokera byste doporučili pro US/EU tryhy s možností získáni divi? S ohledem na poplaty při obchodech, jednoduchosti poslání peněz na obch. účet, spreadu a zdanění dividend? (mám účet u FIO (drahé), Degiro (nic moc grafy a daně!. Uvažuji o XTB, Lynx)

2) Když koupím ADR, tak mám právo na divi? Mohu si vybrat, zda divi vyplatit či reinvestovat do akcií?

3) Můžete doporučit pár top titulů z US a z Evropy, které mají největší růstový potenciál? Jaké sektory? Když budou dividendové, o to lépe :)

4) Jaká platforma je nej pro zajištění kurzového rizika - spekulaci na posílení CZK vůči EUR? Mám účet u Plus500.com

Díky a přeju všem silné nervy a zítra levné nákupy!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-3-2020 v 07:22


Odpoviem len na niektoré otázky:
1) Ak už máš DeGiro, kľudne v ňom pokračuj. Tá platforma má veľmi nízke poplatky za nákup a jeden z dôvodov je, že neposkytuje takmer žiadne info ohľadom akcií. Ono to ani netreba, na to tu sú iné služby - Yahoo, Finviz, Seeking alpha, fastgraphs, ... Broker slúži ako vstup na burzu a to spĺňa dostatočne. Neviem, čo myslíš tým dane, ale ja u nich nemám žiaden problém (predpokladám, že narážaš na 30% CZK, ale na to už máš FIO).
3) Za mňa napr : JNJ, MMM, PG, TGT, ABBV, T




Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
LadaV
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 14-12-2019
Offline


[*] Zasláno 13-3-2020 v 08:37


Vyjádřím se jen k bodu 1 a tvému uvažování o XTB:
XTB neumí (zatím) W-8BEN, takže zdanění US divi je 30%.
Poplatky od 10 USD/10 Eur, takže pro větší množství trhů dražší než Lynx.
Každý podúčet, který u nich máš, je v konkrétní měně, pokud na něm provádíš nákup/prodej v jiné měně, platíš poplatek za směnu 0,5 % z objemu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
zanek
Junior Member
**




Příspěvků: 84
Registrován: 27-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-3-2020 v 09:48


Jeste k bodu 3. To co ado130 zminil bych se taky podepsal, ale pokud opravdu hledas jenom rustovky a nehledis na dividendu tak: V, MA, DIS, FB, GOOGL, AMZN, MSFT, AAPL.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 13-3-2020 v 11:30



''''hledas jenom rustovky a nehledis na dividendu tak: V, MA, DIS, FB, GOOGL, AMZN, MSFT, AAPL''''
napsal Daytrader
V žádném případě nikdy nekupuj akcie 3x předažené s P/S 9 a P/B 9!
NEKUPOVAT: Visa, Mastercard, Facebook, Alphabet, Amazon, Microsoft, Apple NEKUPOVAT!
Ten Daytrader nezažil krach 2000-2003 s drahými akciemi na kontě!
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
juras
Junior Member
**




Příspěvků: 17
Registrován: 12-3-2020
Offline


[*] Zasláno 13-3-2020 v 14:41


Díky Ladovi V, XTB vylučuji a zůstávám u Degira - zatím. Díky ostatním za rady.
Jelikoš jsem nestihl ráno nastoupit a teď už mi to přijde přepálené, tak počkám na druhý výkles - snad přijde :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ado130
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-3-2020 v 17:07


zanek: ešte by som pridal INTC. Pri cene $44 bude 3% DY.



Portu & Degiro:
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX
Healthcare: ABBV | PFE | TRIL | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM
Conglomerates: SPCE
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Martinski
Junior Member
**




Příspěvků: 31
Registrován: 4-1-2020
Offline


[*] Zasláno 13-3-2020 v 23:12


panove,
jak vidite udrzitelnost divi u exxonu ???
pri dnesni cene je div 8,29 a payout 120
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-3-2020 v 08:24


Citace: Původně zaslal: Martinski  
panove,
jak vidite udrzitelnost divi u exxonu ???
pri dnesni cene je div 8,29 a payout 120


Někde jsem četl,že mají dividendu pokrytou kolem 40 USD za barel,takže záleží jak se bude vyvíjet cena ropy,zatím dividendu platí 36 let v řadě,mají super zdravou rozvahu a AA rating,takže si můžou půjčovat za levno,ale samozřejmně pokud cena ropy zůstane jak je po několik let,tak asi bude problém:dork:




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 14-3-2020 v 09:29


Velmi dobrý článek vysvětlující postoj Ruska k situaci okolo ropy:
https://seekingalpha.com/article/4331452-russia-explains-why...

Autor dochází k závěru, jak dopadnou nízké ceny ropy (plynu) na:
Těžaře v moři - největší dopad, již nyní je řada z nich na hranici penny stocks
Břidlice - opět nepříznivý vývoj, problém mnohých je vysoká finanční páka, která jim dávala "zabrat" i při vyšších cenách
Diverzifikovaní těžaři - bezpečnější než výše uvedené, možný další podles cen
Služby a zajištění - opět špatné, současné potíže se prohloubí a dividendové výnosy jsou neudržitelné
Velcí integovaní olejáři - nejlepší volba nyní:

I maintain my view that the best opportunity will ultimately be presented by majors - Exxon Mobil (XOM), Chevron (CVX), BP (BP), Total (TOT), Royal Dutch Shell (RDS.A) (NYSE:RDS.B). Dividend adjustments are certainly possible even in the case of majors since no one knows at this point how long the coronavirus problems will last. For those looking for a bargain, the ideal scenario will be to buy majors after a sell-off that follows a dividend cut. Currently, there's panic in the market (and generally in the world) so we may see times when hot heads will start talking about the ultimate demise of major oil producers - that would be the best moment to initiate a new position or to add to an existing one if you have decided to sit through thick and thin.


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 15-3-2020 v 21:03


Narazil jsem na netu na komentář, že může vláda v nouzovém stavu zakázat i odliv peněz do zahraničí, může se to v ten moment dotknout i nás? Nepůjde nakupovat akcie? Předpokládám, že Lynx a Fio bude zablokováno pro nákupy. Posláním peněz na Degiro by to mohlo být v cajku, ale zase nechci mít hotovost jen tak odloženou někde jinde, když to mám teď na "spořáku", s 2,5% úrokem.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 15-3-2020 v 21:19


Citace: Původně zaslal: Phoenix  
Narazil jsem na netu na komentář, že může vláda v nouzovém stavu zakázat i odliv peněz do zahraničí, může se to v ten moment dotknout i nás? Nepůjde nakupovat akcie? Předpokládám, že Lynx a Fio bude zablokováno pro nákupy. Posláním peněz na Degiro by to mohlo být v cajku, ale zase nechci mít hotovost jen tak odloženou někde jinde, když to mám teď na "spořáku", s 2,5% úrokem.


To je absurdní. Výše uvedené by omezilo činnost téměř všech podniků s expozicí v mezinárodním obchodu a ještě umocnilo negativní ekonomické dopady pandemie. Ve vládním návrhu se nic o zákazu volného pohybu kapitálu nepíše, pouze o volném pohybu osob.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 15-3-2020 v 22:01


To jsem rád, nerad bych ještě řešil takovéto problémy. Potřebuji hladkou cestu k nákupům :).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Antoan
Junior Member
**




Příspěvků: 81
Registrován: 25-2-2020
Offline


[*] Zasláno 16-3-2020 v 12:04


Tak kto príde konečne prvý na trh s liekom alebo vakcínou - bude to redemsavir od Gilead?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 16-3-2020 v 20:13


Dostávám asi jednou týdně mezi spam český e-mail o akciích.
Zrovna dnes 16.3. přišel jeden a bylo tam něco o tom,
že všechny akcie indexu klesávají podobně, protože dnes obchodní automaty převzaly vládu na burzách a ty automaty dnes spekulují hlavně s indexy.
A pak tam bylo něco o Fibonacci.
Dostali jste ten e-mail o akciích dnes také?
Já jsem ho příliš rychle vymazal ze spamu a nenajdu ho ani v odpadkovém koši a lituju toho.
A nenajdu ani webstránku od toho autora, snad :punk: http://www.tradestreet.cz/ :punk: kde by byl dnešní článek na téma: akcie, indexy, koronavirus, obchodní automaty, fibonacci.
Ale jistě dostanu asi za týden další e-mail mezi spam a pak najdu k tomu web nebo se zeptám odesílatele na jeho minulý e-mail.

Lidé mohou být dne vděční, když obchodní automaty srazily akcie dolů, protože akcie jsou dnes někdy i o 50% levnější než koncem prosince.
A ti kdo akcie mají z loňského roku hezky v mínus, nebo mají akcie už léta na kontě, ti mohou být rádi, když dostanou letos ještě více peněz z dividend než vloni. I když BMW a D.Telekom dividendu sníží.
Hloupé bude, když vláda nedovolí, aby se sešlo tisíc lidí na shromáždění akcionářů a není dovoleno hlasovat o dividendě online ani dopisem a pak se tedy shromáždění akcionářů a dividenda o pár měsíců posune. Ale jistě dividendy budou. U mne hrozí posunutí dividendy jen u D.Telekom, protože shromáždění má být 26.3.
Ale další shromáždění má být až 29.4., Munich Re, a tehdy už budou všichni mrtví nebo vyléčení a nebude asi nutno shromáždění posunout. Pak 6.5. shromáždění Allianz a 14.5. BMW.
V Čechách roste tyto dny zájem o akcie, protože jsou levné a mají růst před sebou nebo hezký výnos dividendy 5% až 12%.
V Německu se tyto dny ztrácí zájem o akcie. V Německu mívají lidé zájem koupit akcie, když by byly na vrcholu a měly před sebou krach.




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-3-2020 v 00:51


Podle Fibonacciho úrovní by mohl být support indexu Dow Jones Industrial Average někde na hodnotě 18200.
Nebo až 14790. :spin::info:





Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 17-3-2020 v 10:26


Tradestreet = Dominik Kovařík



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
samur
Junior Member
**




Příspěvků: 11
Registrován: 28-2-2020
Offline


[*] Zasláno 19-3-2020 v 08:15


Zdravím. Co si myslíte v dnešní situaci na nákup akcie : Broadcom (AVGO) ? P/E síce vysoké, ale P/S 3,5 P/B 3,27
dividenda 7,74%
Payout ratio 59.36%, dividend. růst 8 Years, prům růst za 5 let: 55,5%
trochu více zadlužen EBITDA/total DEBT 4x
vnitřní hodnota na akcii dle diskont. modelů orientačně cca 300-330 dolarů na akcii
Vlastníte někdo tuto akcii ??
Žel z akcii, které bych chtěl : JNJ,PG,MSFT,KO,PEP,MCD ....zatím moc dole nechtějí jít ?? a kdo ví za jak dlouhu to zase pojede nahoru
Díky
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Michael
Junior Member
**




Příspěvků: 14
Registrován: 13-3-2020
Offline


[*] Zasláno 19-3-2020 v 13:14


Taky by mě zajímal názor někoho zkušenějšího. Díváme se na to samur podobně.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 19-3-2020 v 13:25


Citace: Původně zaslal: samur  
Zdravím. Co si myslíte v dnešní situaci na nákup akcie : Broadcom (AVGO) ? P/E síce vysoké, ale P/S 3,5 P/B 3,27
dividenda 7,74%
Payout ratio 59.36%, dividend. růst 8 Years, prům růst za 5 let: 55,5%
trochu více zadlužen EBITDA/total DEBT 4x
vnitřní hodnota na akcii dle diskont. modelů orientačně cca 300-330 dolarů na akcii
Vlastníte někdo tuto akcii ??

Spekulativní nákup, a to bez větších debat vzhledem k obrovskému cenovému propadu, ale byl bych trpělivý, očekávám, že se cena může dostat pod $150. Osobně jsem v tomto sektoru volil bezpečnější titul, a to Texas Instruments Inc. (TXN), nižší zadlužení, dostatek likvidity, vyšší marže a očekávané EPS není vycucané z prstu s obrovským rozptylem, jako v případě AVGO, i to je daň za násobně vyšší tržní ocenění. AVGO teď v portfoliu mít nechci, nejistota je obrovská. I TXN se však může dostat níž ze stávajících hodnot.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 19-3-2020 v 14:22


Broadcom - AVGO,
akcie je drahá s PE 33, PB 3.5, PS 4.0.
https://finance.yahoo.com/quote/AVGO/key-statistics?p=AVGO

Já bych koupil:
Allianz, BASF, BMW, Munich Re, BHP Group, British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, Banco Santander, Iberdrola, AT&T, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, Enbridge Inc., Bank of Nova Scotia, Mitsubishi Corp.





Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Karnet
Junior Member
**




Příspěvků: 4
Registrován: 19-3-2020
Offline


[*] Zasláno 19-3-2020 v 15:52


Zdravím,

pro ty z nás, kteří fundují své účty z CZK nyní při dokupování pozic nastávávají krušné časy z pohledu měnového rizika. Nemáte někdo řešení, jak s touto situací pracovat? (např. u Degira). Nerad bych do příštího roku ztratil cca 15-20 procent portfolia jen kvůli kurzu USD/CZK, EUR/CZK.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vita
Junior Member
**




Příspěvků: 5
Registrován: 21-3-2020
Offline


[*] Zasláno 21-3-2020 v 16:24


Otázka na ty, co si to již spočítali. Mám cca 200k v penzijním spoření, bouhužel bez sjednané výsluhové penze (se kterou jsem nyní trochu počítal, že bych vybral). Má smysl celé spoření zrušit a přijít o příspěvky státu a daňové úlevy ? Nebo raději přetransformovat na doplňkové spoření s dynamickou strategii a využít tak poklesu trhu ke vstupu (případně jak by jste načasovali, převod trvá cca 1-2měsíce, tedy ne nákup v okamžiku rozhodnutí :-( Vadí mi poplatky 1% za obhospodaření a 15% za zhodnocení. A poslední dotaz,kterou společnost by jste doporučili, momentálně jsem u KB. Děkuji
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eppairforce
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 21-9-2019
Offline


[*] Zasláno 21-3-2020 v 20:48


Pánové a dámy, nemáte někdo zkušenosti např. s placenými real tima datama GuruFOcus? Pořád mi leží v hlavě myšlenka ,,Warren Buffett seděl už před propadem v na něj neobvykle velké hotovosti,, Tam někde bych chtěl hledat fundament pro nákupy. Dále mi přijde zajímavé načasování lednové uzavření hranic v Rusku (proto má dnes největší země světa nejmíň problémů s virem) , zároveň ropná válka se Saudy . Všechno to do sebe pěkně tak nějak zapadá.




BAC;BMO;BNS;BTI;CEZ;EPD;F;INTC;KO;PG;UL;XOM;


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  2    4    6  ..  9

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 47.0% - SQL: 53.0%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: