Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  6    8  
Autor: Předmět: Otázky a odpovědi
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 2-11-2020 v 14:09


Lenovo mám taktéž a zatím mi dělá dobrotu. Počítač je tak na 10 let a dost. Některé komponenty nejdou upgradovat a operační systém nemá už podporu. SSD disky jsou rychlejší a rychleji se načítají. Můj třetí počítač bude s tímto diskem za nějakých 5 - 7 let. Už je ani nebude vyrábět Čína, ale třeba Vietnam, Malajsie nebo Indonésie.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Georg
Member
***




Příspěvků: 108
Registrován: 9-12-2019
Offline


[*] Zasláno 4-11-2020 v 13:11


Celkem zajímavé živé vysilání kolem voleb v USA, se vstupy finančníků o akciích.
https://www.youtube.com/watch?v=Rk7_wbvKvV0




AT&T, ČEZ, PM
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 4-11-2020 v 17:03


Moc divná věc. Muj plánovaný computer Lenovo IdeaCentre 310s (=IBM) 8 GB, SSD
byl zlevněn ze 359 € a stál v pondělí u Mediamarkt jen 272 € a ve středu 320 €.
Tak abych cenu sledoval každý den. Cena klesá i stoupá.
Snad bude v pondělí před černým pátkem nebo v černý pátek 27.11. zase za 272 € u Mediamarkt. Nebo u Saturnu.
U E-Bay se cena mění ještě víc, ale to snad jsou privátní prodeje a nelze tam PC vrátit do opravy v záruce.
https://www.mediamarkt.de/de/product/_lenovo-ideacentre-310s...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
DavidC
Junior Member
**




Příspěvků: 61
Registrován: 12-6-2020
Offline


[*] Zasláno 24-2-2021 v 19:50


Kde prosím najdu výpis účtu, konkrétně dividendy, za rok 2020 na Lynxu ? Různě to proklikávám ale najdu jen rok 2021, nemůžu si vygenerovat report za prosinec 2020 ani jiný starší měsíc. prostě jen leden/únor 2021.. může mi někdo poradit prosím ? Nemůže to být kvůli té migraci účtu ?



Wells Fargo, AT&T, Royal Dutch Shell ADR (RDS.B), Cisco, British American Tobacco ADR, Omega Healthcare, BHP Group ADR, W.P. Carey - vše na NYSE, ČEZ
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-2-2021 v 19:57


Citace: Původně zaslal: DavidC  
Kde prosím najdu výpis účtu, konkrétně dividendy, za rok 2020 na Lynxu ? Různě to proklikávám ale najdu jen rok 2021, nemůžu si vygenerovat report za prosinec 2020 ani jiný starší měsíc. prostě jen leden/únor 2021.. může mi někdo poradit prosím ? Nemůže to být kvůli té migraci účtu ?


Ve složce statement je potřeba přepnout na starý účet.

https://www.lynxbroker.cz/podpora/jak-ziskam-podklady-pro-da...




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
DavidC
Junior Member
**




Příspěvků: 61
Registrován: 12-6-2020
Offline


[*] Zasláno 24-2-2021 v 20:01


Citace: Původně zaslal: TomasV  
Citace: Původně zaslal: DavidC  
Kde prosím najdu výpis účtu, konkrétně dividendy, za rok 2020 na Lynxu ? Různě to proklikávám ale najdu jen rok 2021, nemůžu si vygenerovat report za prosinec 2020 ani jiný starší měsíc. prostě jen leden/únor 2021.. může mi někdo poradit prosím ? Nemůže to být kvůli té migraci účtu ?


Ve složce statement je potřeba přepnout na starý účet.

https://www.lynxbroker.cz/podpora/jak-ziskam-podklady-pro-da...


díky moc ! :)




Wells Fargo, AT&T, Royal Dutch Shell ADR (RDS.B), Cisco, British American Tobacco ADR, Omega Healthcare, BHP Group ADR, W.P. Carey - vše na NYSE, ČEZ
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 5-3-2021 v 00:11


Kam ukládáte finance, u kterých očekáváte, že je budete brzy potřebovat? Potřebuji to ochránit před inflací a potřebuji likviditu, abych dokázal finance do týdne dostat zpět. Nenapadá mě nic, co by to splňovalo. Aktuálně to mám bezpečně uklizeno za cca 2,5%, ale vzhledem k tomu, co se vymýšlí s koronou, očekávám mnohem vyšší inflaci.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Paki1
Junior Member
**




Příspěvků: 6
Registrován: 4-10-2019
Offline


[*] Zasláno 6-3-2021 v 20:47


Citace: Původně zaslal: Phoenix  
Kam ukládáte finance, u kterých očekáváte, že je budete brzy potřebovat? Potřebuji to ochránit před inflací a potřebuji likviditu, abych dokázal finance do týdne dostat zpět. Nenapadá mě nic, co by to splňovalo. Aktuálně to mám bezpečně uklizeno za cca 2,5%, ale vzhledem k tomu, co se vymýšlí s koronou, očekávám mnohem vyšší inflaci.


jestli to není tajné, kde máš zaparkováno za 2,5 % s dostupností 1 týden?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Phoenix
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 25-6-2019
Offline


[*] Zasláno 7-3-2021 v 01:10


Chytrá rezerva / hypospořící konto u hypotéky. Není to klasická investice, ale ušetří mi to aktuálně cca 2,5% z úroků, takže je výsledek stejný, jen to nemusím danit. Dostupnost prostředků do pár sekund.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-4-2021 v 07:55


:( Prosím o radu.
Když někdo napíše ve fóru, že jsem dement nebo duševně chorý,
mám mu to jednou (né dvakrát) prominout, nebo mám jeho registraci ve fóru hned zablokovat,
aby se už nikdy víc nemohl registrovat a nikdy víc mne nemohl urážet? :question:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Cyberguy
Junior Member
**




Příspěvků: 86
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-4-2021 v 10:45


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
:( Prosím o radu.
Když někdo napíše ve fóru, že jsem dement nebo duševně chorý,
mám mu to jednou (né dvakrát) prominout, nebo mám jeho registraci ve fóru hned zablokovat,
aby se už nikdy víc nemohl registrovat a nikdy víc mne nemohl urážet? :question:


Jednu šanci bych dával s upozorněním, že opakované urážení se "odměňuje" blokováním.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 6-4-2021 v 18:45
OKAY


Ok.

Musíš ho jednou napomenout. Příště ho budeš muset bez varování vyhnat na zbytek jeho života.




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 9-7-2021 v 16:59


Chtěl bych se zeptat :) Dnes jsem mrknul na fio na stav portfolia a přibilo mi tam:
IBERDROLA ANRECHTE symbol IBE0 majetek 56,74eur pak jsem mrknul do sekce obchody, tam
IBE1 - Distribuce práv volitelné dividendy.

Co dělat, stačí nic nedělat a počkat na hotovost případně co jiného?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 9-7-2021 v 19:14


Já si myslím, že nemáš volbu vzít dividendy v penězích a dostal jsi práva na akcie, které není vhodné prodávat a později budou automaticky vyměněny za akcie zcela stejné, jako už máš, takže se ti zvýší počet akcií Iberdrola.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 10-7-2021 v 13:25


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Já si myslím, že nemáš volbu vzít dividendy v penězích a dostal jsi práva na akcie, které není vhodné prodávat a později budou automaticky vyměněny za akcie zcela stejné, jako už máš, takže se ti zvýší počet akcií Iberdrola.


Díky za info, tak když budu tedy chtít žít z dividend u IBE1 tak mám smolíka a budu muset časem odprodávat třeba 4% ročně a zaplatit burzovní poplatek kdybych chtěl pomyslný příjem, je to tedy něco jako akumulační ETF :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 10-7-2021 v 13:50


Citace: Původně zaslal: akcionarek  
Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Já si myslím, že nemáš volbu vzít dividendy v penězích a dostal jsi práva na akcie, které není vhodné prodávat a později budou automaticky vyměněny za akcie zcela stejné, jako už máš, takže se ti zvýší počet akcií Iberdrola.


Díky za info, tak když budu tedy chtít žít z dividend u IBE1 tak mám smolíka a budu muset časem odprodávat třeba 4% ročně a zaplatit burzovní poplatek kdybych chtěl pomyslný příjem, je to tedy něco jako akumulační ETF :)


Anebo zkus zavolat na FIO podporu,zda ti neumožní příště zvolit výplatu v podobě cashe.
Zrovna dneska jsem tuto volbu zadával u brokera Lynx.




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 8-10-2021 v 21:39


Je třeba i vhodné a logické kupovat americké akcie na Xetra?

Mám nasbírané celkem dost eur z divi, v pondělí jeste počkám až pošle divi GSK, pak spolu ze mzdy budu mít okolo 1620 eur na investování.

Je nějaká solidní akcie ze Západní Evropy, která vyplatí dividendu do konce roku připadně v lednu?
- mám v hledáčku Iberdrolu, 1.nákup byl letos za 10,36eu ks, ale včera povyskočila o 6,7% UP při cene 9.32eu

Je vůbec výhodné koupit americký titul na xetra s poplatekem 9.95eur vs.7,95usd na US burze? (mam nyní víc eur nez usd)
- v USA ale za eura v hledáčku prozatím Newmont (NMM na Xetra) a INTEL

Případně nějakou Akcií kotované přímo v eur : Španělsko, UK, DE ale s divi 4-5%
DE akcie asi né, vyplata divi až na jaře a velká dan za divi.
případně nějaká banka co pošle ještě letos nějakou divi (UK, SPAIN, USA)

Pro-inflační akcie, utility, základní materiály, consumer defensive
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 9-10-2021 v 04:54


''Je třeba i vhodné a logické kupovat americké akcie na Xetra?''
Kdo má nebo chce mír na kontě jen euro, kupuje akcie celého světa jen na Xetra nebo Tradegate v Německu.
Nikdy nebude měnit peníze na dolary. Já jsem nikdy neměl dolary a akcie z USA jsem koupil vždy za eura v Německu.

''Je nějaká solidní akcie ze Západní Evropy, která vyplatí dividendu do konce roku připadně v lednu?''
V prosinci přijdou dividendy: Tesco, Wells Fargo, Mitsubishi Corp., Enbridge, Walgreens Boots Alliance, R.D.Shell, Kraft Heinz.

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcionarek
Member
***




Příspěvků: 149
Registrován: 18-2-2021
Offline


[*] Zasláno 9-10-2021 v 18:51


Tesco mě taky napadlo, jen ho mam v PTF v plus cca 20%, WBA mám už koupeno za USD(46,45usd), KHC taky, shell či ENB asi ne mám BP v plus 17% a je rozjetý cykličný vlak.
Ideálně kdyby v pondělí poklesla Ibedrola a chtěla vyplnit poklesem gap, tak koupit o pár procent níže :)
Možná i National Grid kterou mám od 10eur/ks a blíží se k nákupní metě.
Ale čekatelé na vyšší nývratnost bych viděl u těžařú zlata, třeba Newmont (dobrá divi) nebo Barick gold (mala divi). Na explozi ceny čeká možná také Metro AG s dobrou divi (ale velkou daní).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kubis35
Junior Member
**




Příspěvků: 50
Registrován: 24-11-2020
Offline


[*] Zasláno 10-1-2022 v 17:02


ve fiu mi čmajzli 9,62usd za spin off reality income coz mi prijde divny myslim ze kdyz jsem dostal od pfizeru akcie viatris nic mi nebrali, nejakej divnej je ten poplatek je to normalni ?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Etern1ty
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 27-1-2020
Offline


[*] Zasláno 15-1-2022 v 23:20


Ahoj, u dividend z Iberdroly si necháváte vyplatit cash nebo berete dividendu ve formě nových akcií? Díky za odpověď
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 16-1-2022 v 00:22


Využívám DRIP a nechávám si přidělit nové akcie.



Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 16-1-2022 v 09:07


Já v únoru přibylé akcie Iberdroly prodávám, někdy už v lednu, dřív než jsou na kontě, protože těch 333 € potřebuju.
Důležité je, že počet akcií v oběhu se nemnoží, Iberdrola asi kupuje akcie na burze Madrid, aby je poslala akcionářům jako dividendy.
Banka Santander asi vydávala nové akcie, aby je poslala akcionářům jako dividendy, množila počet akcií v oběhu a znehodnocovala kurz posledních 12 let.

Pavel Vosa má 48 akcií:
3M, AbbVie, Alibaba, Altria, Apple, AT&T, Activision Blizzard, Antero Midstream, BMW, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, NRZ, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Procter&Gamble, Realty Income, Shell, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Vermilion Energy, Viatris, Vodafone, Walmart, Whirlpool.
Já myslím, že každý by měl vyjmenovat z paměti podniky které vlastní.
Ty podniky, které si člověk nepamatuje, může hned prodat.
Popelnice-cz-tx-2.jpg - 132kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
postcd
Junior Member
**




Příspěvků: 11
Registrován: 4-9-2019
Offline


[*] Zasláno 24-3-2022 v 11:25


Chci se zeptat co zanmená, když je Dividend payout ratio pouze např. 10% ?
https://finance.yahoo.com/quote/BMW.DE/key-statistics?p=BMW....
jiné akcie s podobnou dividendou je 75%:
https://finance.yahoo.com/quote/T/key-statistics?p=T

co mi si z toho můžu vzít pokud se rozhoduji kterou z těchto akcií koupit? Děkuji předem, i za radu @Ladislav v příspěvku zde.




FIO e-broker uživatel - Google, National grid, NextEra energy, Microsoft, Facebook, BMW, AT&T, Allianz
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-3-2022 v 17:11


Jestli máš u nějaké akcie pochyby, zda koupit nebo ne, pak nekupuj!

:punk: Když se rozhoduješ mezi BMW a AT&T, kup obě dvě akcie za stejnou sumu! :punk:
:punk: A drž obě akcie až do konce života, pro důchod z dividend, tak jako já! :punk:
:punk: Nedbej na to, co se dočteš v internetu od spekulantů, kteří by BMW nebo AT&T nechtěli mít! :punk:

Payout ratio znamená, kolik procent z čistého zisku dělá jeden rok dividenda.
Ale čistý zisk rok od roku silně kolísá. Jeden rok je zisk na akcii 1 €, jindy 10 €, jindy ztráta.
Čistý zisk je to, co zbyde, když se od tržby jednoho roku odečtou všechny výdaje během roku. A tržba nebo výdaje se mohou rok od roku silně lišit. A proto rok od roku se payout ratio silně mění.
Nemůžeme od podniku požadovat, aby payout ratio bylo každý rok blízko 50 % = každý rok ideální.
Ošklivé by bylo jen, kdyby payout ratio bylo více let vyšší než 100 %, protože pak by podnik neměl peníze na dividendu více let a musel by brát úvěr, nebo vydat dluhopisy, nebo vydat nové akcie (a tím snížit kurz starých akcií), aby získal peníze na dividendy.

My28stocks.bmp - 293kB Mých 28 akcií na důchod z dividend
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  6    8  

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 50.8% - SQL: 49.2%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: