Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4    6  ..  37
Autor: Předmět: Jakékoliv povídání
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-8-2019 v 18:24


Tak to je paráda! Těch 10000,- průměr/mesíc netto určitě dosáhneš brzo.


Stanislav dividendy.jpg - 359kB




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 09:07


Voso, mockrát díky za tabulku, skvělá práce! :) U BTI je dividenda skoro pokaždé jiná. Zřejmě je to dáno i kurzem libry vůči dolaru. Na těch 10.000 Kč netto měsíčně bych se měl doplazit skoro přesně v těch 60 letech. S kráceným důchodem 7.000 Kč bych se zřejmě dostal na mojí mzdu, kterou nyní obdržím. Ještě mi nebyli schopni říct, kolik to bude obnášet, takže se to dozvím až příští týden při nástupu. Pokud budu mít alespoň 20.000 Kč brutto, tak budu nadmíru spokojen a spolu se stravenkami to bude dělat těch 17.000 Kč netto měsíčně. Moje poslední průměrná mzda byla 17.807 Kč a vzhledem k tomu v jakém nebezpečném prostředí jsem to vykonával, tak to bude pro mne hotová mana z nebes. Docela jsem rád, že mi ten chlapec na ÚP dal svobodu na výběr zaměstnání, protože zřejmě ani netušil, jak je obtížné sehnat práci v 55 letech. Dnes tam jdu naposled, tak doufám jen, že už tam nepáchnu, ale je možné, že tam doklepu těch pár posledních měsíců, aby mi nekrátili důchod. Fakt mi je dnes líto dnešních mladých lidí, protože jejich odchod v 67 letech bude drastický. To většina lidí ani nedá a hodně jich bude kráceno na penzi. Proto se snažím dlouhodobě šířit to, aby si mladí lidi více šetřili, bohužel se mi to v rodině nedaří. Zažil jsem to v to předchozím zaměstnání, jak lidi odcházeli předčasně do důchodu a byli částečně kráceni. To byli výrazně mladší jak vy, takže to bude velký sociální problém budoucnosti. Mnoho lidí bude mít obtíže vystačit s penězi a už dnes se to projevuje. Podle mne je velká škoda, že se investování nevyučuje už na základní škole, protože vzděláním by se mohla alespoň nějaká část mladých lidí inspirovat, a tak se stát zodpovědnější.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 10:40


Od změny českého komunismu na dnešní český bolševismus vyrostl v Čechách těžký průmysl finančních poradců.
Asi nikde na světě neni tolik finančních poradců v poměru k počtu obyvatel jako v Čechách.
Každý desátý Čech je finanční poradce. Já taky, Stanislav taky, Abák taky. Na každém rohu stojí jeden finanční poradce (tak jako prostitutka) v Praze jak v Berouně, v Hostomicích i v Litni a na Karlštejně. :)
To je Fincentrum, Finmag, Finez, Pavel Kohout, Nokia Traxler i Jan Hýsek.
Takže lidé nemusí ve škole studovat investování. Kohout, Traxler i Hýsek jim nějaký jejich fond prodají.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vosa
Member
***


Avatar


Příspěvků: 205
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 20:52


Vynikající dokument
https://www.youtube.com/watch?v=qeJXn8KFRdQ




Portfolio: 3M, AbbVie, Alphabet, Altria, Apple, ABR, AT&T, Antero Midstream, Boeing, Br.Am.Tobacco, Broadcom, Canadian National Railway, Carrier, Caterpillar, Chevron, Cisco, Citigroup, Coca Cola, Deutsche Telekom, Duke Energy, Electronic Arts, Enbridge, Exxon, General Mills, Hewlett Packard, Home Depot, Iberdrola, IBM, Intel, JPMorgan, Johnson&Johnson, Kinder Morgan, MAIN, McDonald's, Microsoft, Next Era Energy, Omega Healthcare, Pembina Pipeline, PepsiCo, Pfizer, Philip Morris ČR, Procter&Gamble, Realty Income, Rio Tinto, RITM, Stanley Black&Decker, Texas Instruments, Viatris, Vodafone, Whirlpool, Williams
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 26-8-2019 v 21:09


VS broku, jak rika Arnie Rakusak Schwarzenegger: den ma pro kazdeho 18 hodin, pracujes na stavbe, das 5 hodin v posilovne, pak do nocniho hereckeho kurzu..., ale jsou nejkteri, kteri rikaji:" mne 6 hodin spanku nestaci, ja potrebuji alespon 8". Na to je jen jedina odpoved:"Spete o neco rychleji!!!" :thumbup:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 27-8-2019 v 07:54


Roberto Marconi della maffia siciliana,
už 2 měsíce na foru funguje česká diakritika. Nemusíš se bát oháčkovat písmena.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 2-9-2019 v 16:53


Tak jsem dnes první den prodělal v zaměstnání. Je tam docela honička, ale během dne se tam dá odpočívat tak 2,5 hodiny. Připadá mi to jak v Kolbence, nejdřív se posedává, a pak se všechno honí, aby se to stačilo udělat do konce směny. Už mě začaly dnes děvčata sledovat, abych se náhodou neflákal. Je jich tam dost v přechodu a to jsou ty nejhorší a taky ty nejútočnější slepice. Internet je tabu, protože to ti blbci sledují. Plat je lehce přes 15.000 Kč netto a přes 1.100 Kč za stravenky, takže jsem o nějakých 1.500 Kč níže než v minulém gulagu. Počítám tedy, že bych celou výplatu použil na investování a příští rok bych zřejmě protočil část Citigroup za akcie s vyšším výnosem. Hajzlíky jsou tam strašné! Lidi jsou prostě prasata! Jak to tak vypadá, tak tam zřejmě strávím 3 - 4 roky, pak podpora a nakonec předčasný důchod. Mám to ještě 51 měsíců do předčasného důchodu, tak bych tam měl vydržet alespoň 40 měsíců, abych neměl výpadek příjmů. Dnes tam bylo snad 7 lidí na nový nástup a jsou tam některé pouze 3 roky, tak si myslím, že tam bude pěkná fluktuace, až bude z kurníku lítat peří! :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-9-2019 v 14:02


Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Tak jsem dnes první den prodělal v zaměstnání. Je tam docela honička, ale během dne se tam dá odpočívat tak 2,5 hodiny. Připadá mi to jak v Kolbence, nejdřív se posedává, a pak se všechno honí, aby se to stačilo udělat do konce směny. Už mě začaly dnes děvčata sledovat, abych se náhodou neflákal. Je jich tam dost v přechodu a to jsou ty nejhorší a taky ty nejútočnější slepice. Internet je tabu, protože to ti blbci sledují. Plat je lehce přes 15.000 Kč netto a přes 1.100 Kč za stravenky, takže jsem o nějakých 1.500 Kč níže než v minulém gulagu. Počítám tedy, že bych celou výplatu použil na investování a příští rok bych zřejmě protočil část Citigroup za akcie s vyšším výnosem. Hajzlíky jsou tam strašné! Lidi jsou prostě prasata! Jak to tak vypadá, tak tam zřejmě strávím 3 - 4 roky, pak podpora a nakonec předčasný důchod. Mám to ještě 51 měsíců do předčasného důchodu, tak bych tam měl vydržet alespoň 40 měsíců, abych neměl výpadek příjmů. Dnes tam bylo snad 7 lidí na nový nástup a jsou tam některé pouze 3 roky, tak si myslím, že tam bude pěkná fluktuace, až bude z kurníku lítat peří! :lol:


Díky za reportáž Stando:-) Napiš o víkendu svoje dojmy za celý týden!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-9-2019 v 17:39


Válečný zpravodaj Josef Švejk hlásí novou situaci na frontě - 2. vydání. Smrdutý ukrajinský hajzlík byl pro dělníky a ten vedle byl solidní, bohužel jsem na to přišel až později. Nejsou tam sprchy! Teplá voda neteče. Dříve tam byla sauna, kadeřnictví, bazén, takže se tam zřejmě oddávali králičím radovánkám? Zřejmě se dostanu k velice cenným informacím, což mě tam bude držet, protože si aspoň udělám obrázek o místní podnikatelské sebrance. Je to tam hodně profízlovaný, takže si budu muset dát majzla na svou nevymáchanou tlamu. Asi to tam bude samý bolševik, což se dá velice dobře poznat na jejich jednání a chování. Během měsíce se přede mnou vystřídali 4 lidi, což je docela dost. S vrchní šéfovou jsem vzdáleně příbuzný, z čehož byla pěkně vyplácaná, protože jsem jí pouze řekl adresu, kde bydlí. Také se hrabe ráda v matrikách, tak si na to přijde určitě sama. Poprvé jsem jí dal příjmení svých předků.

Jestli jsi Pavle viděl polský film SEXMISE, tak to je přesně wono! Ty dvě holky, s kterými dělám, jsou opravdu super! Měl jsem velké štěstí, takže mě ani peníze netrápí, protože kolektiv by měl být na prvním místě před penězi. Bývalý policajt tam velice chválí Miroslava Kalouska, že jim přidal. Řekl jsem mu, že je to logické, aby nedocházelo k fluktuaci, protože vychovat slušného policajta nelze za 1 rok. Už jsem jim tam nahlásil, že tu práci dělám ze zábavy, protože mám prachy. To většina lidí stejně ani nechápe, protože ani mně v samotné rodině nikdo nevěří a myslí si, že si to vymýšlím, abych byl důležitý a hloupě se vytahuji. Když nevidí peníze na prkně, tak jako by prostě nebyly! Je mi to opravdu hodně líto, protože zrovna v rodině bych jim mohl pomoct, aby si mohli našetřit nějaké peníze, protože přeci jen za těch 12 let mám nějaké zkušenosti, i když se i po těch letech mohu splést v nějakém úsudku. Nikdo nejsme dokonalí na 100%, a pokud na nějakém titulu vyhořím, tak to prostě k investování patří, protože nikdo neumí předvídat budoucnost. Více vám sdělím účastníkům u piva v listopadu, kam už se velice těším, pokud mě ovšem do té doby nevyhodí? Interní informace nelze sdělovat zde, protože se tam za malé pípnutí vyhazuje na vteřinu, protože minuta je v tomto případě moc dlouhá.

Dnes jsem měl výstup s nějakou bábou v přechodu, že nemohla najít vložku, která byla průvodním listem. Jelikož nějaká kráva to zauzlíkovala, tak jsem si to moc dobře pamatoval, když jsem to tam vkládal. Samozřejmě to tam bylo. Prostě se na tom vyžívají ty slepice.

Je tam dost lítání, ale to já na svůj pupek potřebuji. Nejvíce mě tam s*re ten prach, což je na moje zasr@ný plíce od chemie úplný mor.
Dva chlápci půjdou během 2 let do důchodu, tak možná bych mohl přejít posléze na jejich místo, abych dělal s chlapy. U chlapů je větší klid a docela jsem si tam dobře pokecal. Rádi i pomůžou, což je základ.

Je tam jedna mladá hezká třicítka a měla na hubě trochu opar, tak jí asi někdo bral na sabáku, až potrhala hubou koberec! :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 6-9-2019 v 19:49


Díky Stando!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 07:51


Stando, jsem také tvůj čtenář. Díky za zprávy z bojiště



ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 09:51


Včera jsem si přivezl daňka, byl ve čtvrtích. 25kg po stovce, no neberte to. K večeři hnedle byla jatýrka a protože jsme byli tři, tak ještě na kousky té drobná svíce. Udělal jsem to na špeku z mangalice, jatýrka nejdříve a potom maso ještě s trochou česneku, rozmarýnu a trochou bílého vína. K tomu jen chleba. A před chvílí jsem strčil do trouby polovinu žeber s česnekem, kořenovou zeleninou, divokým kořením (trochu jsem ho napřed opražil na suché pánvi), plátky špeku a cibulí. Ještě jsem to podlil dvojkou červeného. Asi k tomu budou brambůrky, hnědku udělám z vypečené šťávy a mixované zeleniny s kapkou červeného a koňaku nebo třtinového rumu (možná rozinkové Legendario). Nakonec v té hnědce rozpustím kousek másla.

Kýta na smetaně s lesním ovocem, pomerančem a kynutým knedlíčkem bude někdy příště.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 09:59


Ono, když se jde na halali, tak tam člověk hnedle nechá za 5 osob min. cca 2.500,-. A z toho daňka pořídím cca 40 různých porcí včetně polévky a paštiky. Klobásky z toho nedělám. Už jsem to takhle koupil několikrát. Srpen-září se likvidují mlaďoši v oborách. Mně pro to jezdí kamarád (tedy nejzdí jen pro mě, vždy toho veze více).
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 10:29


Mršinu bys měl nechat supům, červům a hyjenám.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 11:18


Nede, já také velice rád vařím, ale bohužel z toho kynu jak to prase. Toho daňka musíš nějak proležet, aby to maso vyzrálo? Většinou se zvěřina vyvěšuje, ale já jsem ji dostal vždycky už hotovou, takže to nevím? Do smetanové omáčky se dá přidat nějaká výraznější marmeláda. Maso by se mělo naložit aspoň na 2 dny do láku a pěkně prošpikované. Jde tam rybízová, jeřabinová a i šípková. Je to povětšinou výraznější ovoce, kde se nepřidává kyselina citronová. Nejlepší recepty dělá v televizi Babica se Sapíkem. Sapík vařil před více jak 10 lety na Klokočné u Říčan a švára s jeho kamarády tam chodili dost často na pivo a jídlo a zahrát si na hudební nástroje. Já si Jardu Sapíka pamatuji už matně, protože jsem ho viděl už na konci jeho kariéry. Na Klokočné připravují také různé medovice a já jsem se bavil se starším pánem na pivních slavnostech Kozla před lety a říkal mi, že to vyráběli s přídavkem tresti pokus-omyl. Med se navíc špatně rozkvašuje, takže ne vždy se jim to vyvedlo. Je to prostě taková alchymie. Docela mě mrzí, že jsem to neviděl in natura, protože mě tyto postupy velice zajímají.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 15:42


Je to maso z obory a z mlaďochů. Vyvěšuje se to, co se stříli na divoko, kde není znát, jak dlouho to chodí po lese. A taky se stříllí, když mrzne, aby to mohlo viset na mrazu. Oni to z té obory dodávají každý rok. Určitě to bylo 1-2 týdny v chlaďáků, protože to bylo oschlé. Když to dělám na smetaně, tak se mi osvědčilo na tenko odkrájet vrchní slupku z pomerančů a s tím to péct. A dva dny to nechám odležet na sucho s kořenovou zeleninou, kořením a těmi odkrojky z pomeranče. Lesní ovoce s kyselejší marmeládou k tomu dávám také. Měl jsem také zbytky ze šípkového vína (špatný recept, bylo tam moc cukru, tak se tomu nechtělo kvasit, ale po roce se to dalo pít, zůstala sedlina, takový džem se zrníčkami, tak jsem to protlačil přes sítko, byly z toho 4 1l flašky, to jsem potom používal k nakládání masa, do omáček apod., babám jsem to naředil 1:1 rumem a mohly se potom utlouct...) to se dalo použít jako vermut, portské apod. do omáček, do paštiky. Letos nevím, ale před 3-6 roky jsme sbírali tak 25-40kg šípků. Sušené a rozdrcené (tříštivý mlýnek) jsou vynikající na čaj. Aby tam nebyla zrníčka, tak to nechám překapat přes filtr ve strojku překapávacím.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 15:49


Jinak mám v rodině včelaře (90 včelstev, 3 roky byl dělat v Německu, délo ho z ČSD nepustili), je výpravčím a med beru od něho. Ale medovice mě nijak neuchvátila. Sprvně se vyrábí několik roků, než je hotová. A ta možná chutná jinak, než nám ji prezentují dnes. Pravidelně provádínm různý "samosběr" na mezích mezi poli, v příkopech u silnic (když je to na stromě, tak tam ten etyltetrahydrát olov, nebo jak se to jmenuje, není. Ono to olovo je příliž těžke na to, aby těmi pletivy dolezlo až do plodu. Ale vtrě u silnice je, ta je příliš nízko. Kdo ji dává králikům, tak jim zlikviduje játra.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 15:53


A pro pana Ladislava, ona mu ta svíčková s mršinou na setkání v Praze pěkně jela. Tohle je hodně podobné. Jen se tomu neříká svíčková, protože ta má zcela přesný recept. Pokud se nedodrží, tak je to jen smetanová omáčka, nebo srnčí, kančí, zajíc, králík, jelení na smetaně.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 18:53


Šípky by se měly namáčet do studené vody nejlépe přes noc, a pak scedit a před pitím mírně přihřát. Varem se ztratí to nejcennější, to je tedy vitamín C neboli kyselina askorbová.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 9-9-2019 v 07:32


Není tam jen vitamín C. Jsou tam i jiné látky. Tvým popisem mně dělaly čaj mé tety (svobodné). Bylo to pracné. Dnes se mně osvědčil ten elektrický překapávač. Nemá více než 80°C, a výsledný produkt je to perfektně čistý, má dokonalou chuť a je velmi silný. Nemusí se doslazovat a perfektně osvěží horký i studený. Na cca 1,2l čaje dávám plnou hrst na drobno rozdrcených sušených šípků. V kornoutku filtru je cca 5-7cm silná vrstva, když tam přiteče voda cca 80°C, tak po těch několika cm nemá více než 50-56°C. odkape do konvice, která stojí na ohřívací plotýnce. A nakonec to dělám stejně pro vyloučení ovocných čajů z pytlíku (málo směsi a ještě navíc kdo ví jaké) z jídelníčku.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 16-9-2019 v 09:10


Nevím, jestli málovlasý děda by měl nosit takovouhle černou paruku od 65 do 86 let.
Ale mnozí dědové s málo vlasy mají čas až do 86. roku si ten nákup paruky rozmyslet.
Mně se zatím nechce kupovat paruku, protože nacházím stále další akcie, které chci koupit a chybí mi na ně peníze.

15.9.2019 in New York
Pavlína Pořízková (54) našla mrtvého muže v jeho bytě in New York - Manhattan. Otce svých dětí, se kterým se loni rozešla, protože jí nechtěl dát všechny jeho peníze a vypadnout z bytu, nejlépe z okna vysoko nad chodníkem. :(
Ric Ocasek (✝75) byl jejím manželem po dobu 28 let a mají spolu syny Jonathana a Olivera.
Rocker Ocasek, který založil kapelu The Cars, má ještě čtyři další syny z předchozích dvou manželství.
Podle dostupných informací způsob vraždy nebo jiný důvod smrti prozradí až pitva. :(

Foto: šťastný Erich Ocásek s přetvářející se nešťastnou Češkou Pavlínou Pořízkovou

Ric-Ocasek.jpg - 46kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 16-9-2019 v 13:42


Value investing se potkává všude.
Koupil jsem dnes v oděvním obchodu C&A kalhoty za 9,90 €, které měly před časem cenu 49,90 €.
Měkká látka, asi bavlna, STRETCH, velikost 29. Nekoušou vůbec.
Látka na džínách se mi zdála nepříjemně tvrdá, škrabavá až téměř kousavá, tedy jsem džíny nevzal.
A moje seprané, po letech od tužky a klíče děravé kalhoty jsem hodil v C&A do koše hned u kasy.
Já ale nosim tužku v kapse v plochém futrálu na brejle. Ale klíče ne.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
CUTTY
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 7-7-2019
Offline


[*] Zasláno 17-9-2019 v 08:40


Stando,

v zamestnaní nikdy nerozoberaj, že si na tom po finančnej stránke veľmi dobre alebo finančne nezávislý, lebo psychika, fantázia a závisť niektorých ľudí nepozná hraníc a pracuje na plné obrátky! Mohlo by sa Ti to totiž vrátiť ako bumerang! Napr. pri prepúšťaní alebo rozdeľovaní odmien atď.: "Veď ten je finančne zabezpečený, ten má dosť, tomu dáme menej, tomu veľa netreba!" Práve preto v zamestnaní vždy treba vzbudzovať dojem a podozrenie, že si na ňom doslova závislý a je pre Teba otázkou života a smrti, prežitia! Nikdy neodkryvaj všetky karty na stôl a už vôbec nie hneď na začiatku, ale v prvom rade hraj psychologickú hru vo vlastný prospech, vždy buď o krok vpredu a maj konkurenčnú výhodu (Eso v rukáve) o ktorom budeš vedieť iba Ty! Tu nejde o vyčúranosť, ale o prevenciu!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-9-2019 v 17:00


Cutty, prémie jsou dané 500 Kč a vzhledem k tomu, že další prémie nehrozí, tak mi to je volné. Potřebuji alespoň jeden rok odmakat, možná i trochu více, abych měl finanční polštář a rychle zmizet. Mohu ti upřímně říct, že mě lidi dost s*rou, protože jen velmi omezená část lidí je opravdu slušných. Nejhorší vlastnosti jsou lenost a závist. Vypočítavost jde už v ruku v ruce s těmito vlastnostmi. Někteří lidi mají problémy doma, tak je přetahují i do práce. Pokud nebudu dělat nějaké zásadní chyby, tak bych se tam měl udržet. Mají podstav, takže u koho vidí zájem o práci, tak by ho měli nechat snad na pokoji? Smlouvu mám stejně na jeden rok, tak se uvidí, co bude dále? Za 14 dní jsem se tam už docela zorientoval a je to převážně hra s čísly, kde vážnější problémy nemám. U mě je největší problém s mým věkem, protože o předdůchodce nemají zájem, takže moc na výběr nemám. Je to ale dočasu, kdy za další generaci to bude běžná věc. Ta společnost ještě k tomu prostě nedospěla a pár idi*tů si z toho udělali mantru, že je pro společnost vhodný pouze mladý člověk bez ohledu na demografii, jeho zkušenosti a pracovitost.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-9-2019 v 18:38


Brzo asi napíšu primátorovi Hřibovi, aby nechal ze střech pověsit liány, abych se mohl dostat do práce jako Tarzan. Chodníky vypadají přesně jak v květnu 1945 v Berlíně. Už jsem se tam málem třikrát přerazil. Drda by si určitě pošmáknul a Němá barikáda ve verzi 2. by tomu zajisté i slušela.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  2    4    6  ..  37

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 67.2% - SQL: 32.8%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: