Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3  ..  6
Autor: Předmět: Blog pro akcie a investice = vážné články
Adam
Senior Member

Nálada:

info.gif Zasláno 21-2-2015 v 21:51
Blog pro akcie a investice = vážné články

Blog pro akcie, burzu a investice
= vážné poučné články o investování, bez žertů a bez nadávek

Je možno sem vložit i článek z našeho fóra, i starší vlastní článek nebo od cizího autora

Je možno sem vložit i ROZUMNÝ článek z cizí webstránky, ale se jménem autora

:) Názory pod články nejsou žádoucí. Pište jen poučné články. :)

akcie blog

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 21-2-2015 v 22:15

Průměrný roční růst tržby od 1984 do 2013
Akcie na stálo jen pro dividendy by se měly koupit od firmy, která zvyšuje dlouhodobě průměrně ročně tržbu, zisk, cash flow, účetní hodnotu a dividendu o 10%. Bohužel musíme udělat i pár vyjímek. Tržba rostla u Royal Dutch Shell jen 7,5% ročně, United Technologies jen 4,6%, Procter Gamble 6,4%. A nebo čistě náhodou byla tržba 1984 vyjímečně dost vysoká a 2013 vyjímečně dost nízká a tak ten průměrný roční růst vyšel slabý. Od 1985 do 2012 rostla tržba třeba mnohem lépe než od 1984 do 2013. Avšak tuto statistiku může věřit jen ten, kdo ji sám zfalšoval. Kdyby to však byla pravda, raději než akcie United Technologies bych držel na stálo akcie Volkswagen. Několik expertů doporučuje nastálo švýcarské akcie Nestle a Novartis. Zřejmě jsou to zaplacení lobbisti nebo hlupáci, neboť růst tržby je tam mizerný - Nestle 3.7%, Novartis 1.7% ročně a navíc se strhne daň 35% z dividend.
:info: Tabulky jsou v Magazínu Focus Money nr. 16, strany 33-35.
Sleduj 5. sloupek = UmsatzWachstum annualisiert !!

Průměrný roční růst tržby od 1984 do 2013
DAX: Adidas 9.7%, Allianz 10.5%, BASF 4.3%, BMW 8.3%, Fresenius 17.5%,
HeidelbergCement 11.9%, Munich RE 8.7%, Siemens 4.0%, Volkswagen 15.2%.

Dow Jones: AT&T 10.0%, American Express 3.4%, Coca Cola 6.3%, General Electric 5.6%,
IBM 2.6%, Intel 12.3%, Johnson & Johnson 8.5%, McDonalds 7.3%, Microsoft 24,9% = zřejmě lžou,
Pfizer 9.0%, Procter & Gamble 6.4%, United Technologies 4.6%, Verizon 9.4%, Walmart 15.4%.

Stoxx50: BHP Billiton 16.2%, Nestle 3.7%, Novartis 1.7%, Roche 7.5%, Royal Dutch Shell 7.5%,
Sanofi 10.8%, Telefonica 11.5%, Tesco 11.3%, Total 6.7%, Vodafone 23.2% = zřejmě lžou.

http://forum.nr1a.com/files.php?pid=7528&aid=2879
Ladislav K.

Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 21-2-2015 v 22:51

Blog akcie

Je vždy lepší mít 500 euro důchod a 1000 euro dividendy měsíčně než 1000 euro důchod a 500 euro dividendy měsíčně. Ale málokdo je tak chytrý nebo odvážný, aby to pochopil. Raději si platí chudí lidé (nerozumní nebo zbabělí) na důchodové připojištění. Však důchod se může zdvojnásobit za 70 let a dividendy se mohou zdvojnásobit už za 8 let. A vdova a děti nezdědí nic z důchodu. Však zdědí dividendy a ty se jim mohou každých 8 let zdvojnásobit. A většina z mých 18 dividendových akcii dosahovala zdvojnásobení dividend od 2000 do 2008.

Jak za posledních 10 let pred krizí 2008 rostly v tech podnicích:
celková trzba v milionech euro nebo dolaru, celkový zisk, cash flow, vlastní kapitál, dividenda pro akcii v euro nebo dolaru:

AT&T: +168%, +55%, +159%, +406%, +56%
General Electric: +81%, +139%, +190%, +169%, +228%
Johnson & Johnson: +168 %, +265 %, +188 %, +190 %, +230 %
Pfizer: +256 %, +143 %, +324 %, +553 %, +383 %
Procter & Gamble: +107 %, +121 %, +137 %, +423 %, +154 %
United Technologies: +165 %, +275 %, +131 %, +437 %, +277 %
Bank of America: +84 %, +127 %, +91 %, +284 %, +127 %
Wells Fargo: +162 %, +310 %, +170 %, +385 %, +237 %

Royal Dutch Shell: +279 %, +265 %, +134 %, +123 %, +200 %
BP: +446%, +535%, +336%, +116%, +110%
Tesco: +216 %, +250 %, +200 %, +196 %, +164 %
HSBC: +201 %, 209 %, +151 %, +585 %, +180 %

Iberdrola: +258 %, +285 %, +292 %, +38 %, +130 %
Telefonica: +128 %, +356 %, +99 %, +47 %, +354 %
Banco Bilbao: +90 %, +471 %, +199 %, +460 %, +421 %
Banco Santander: +468 %, +463 %, +320 %, +540 %, +222 %

Sanofi Aventis: +601 %, +1092 %, +953 %, +1080 %, +746 %
BHP Billiton: +199 %, +782 %, +262 %, +296 %, +663 %
Vale do Rio Doce: +851 %, +927 %, +965 %, +565 %, +71 %

2003-2013 BASF: +122%, +422%, +61%, +71%, +285%
2003-2013 BMW: +83%, +173%, +0%, +120%, +348%
Ladislav K.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 21-2-2015 v 23:17

files.php.jpg - 50kB Dividendy z akcií

Jistě zapomínáš druhý, třetí, čtvrtý a pátý pilíř důchodu.

Člověk by měl z pojištění nějakými triky peníze ubrat, aby zbyly peníze na druhý až pátý pilíř důchodu, které jsou výhodnější, než dávat peníze státu. Protože ty jiné příjmy v důchodu porostou lépe než důchod a budou je dědit děti a mladá vdova.
Moudrý investor jako ty a já musí dávat mnohem více peněz na dividendové akcie než na důchodové pojištění.
Moudrý investor jako ty a já musí zaolatit nějakému Angličanovi, Němci a Španělovi za pomoc při psaní investiční knihy pro celý svět ve čtyřech řečích. A vydá vám tu knihu bez problémů stoprocentně jistě, ve všech řečích světa, nikdo nebude odmítnut a postará se o dodávky všem obchodům světa www.bod.de . Žádost o výrobu knihy s ISBN číslem stojí jen jednou 39 euro a pak 2 euro měsíčně. A pak už vám posílají vaši knihu z tiskárny na Amazony a stovky online obchodů sami automaticky do celého světa od Kanady až po Austrálii, Japonsko až Chile. A každý kvartál vám pošle BoD několik stovek euro nebo tisíc euro na konto. To je u mne 4,30 euro netto z prodeje každé jedné knihy německy. A anglická kniha mi vyjde asi za 14 dní. A španělská asi za půlroku.

Pět pilířů důchodu

1. Pilíř: Já dostanu extrémně vysoký český důchod asi 40 nebo 50 euro měsíčně za 5 nebo 7 let, pokud budu nějakou nevysvětlitelnou záhadou ještě naživu za 5 až 7 let.
2. Pilíř bude vyšší a sice příjem z reklam Google Ad Sense na mojí webstránce http://nr1a.com , to bude průměrně asi víc než 100 euro měsíčně
3. Pilíř bude ještě vyšší - několik stovek euro německý důchod.
4. Piliř bude asi ještě vyšší a krásně rostoucí - dividendy z 20 akcií - několik stovek euro měsíčně hned ode dneška a každý rok asi o 10% víc. Každých 8 let asi zdvojnásobení, takže za 16 let asi 1.000 euro měsíčně.
5. Pilíř bude asi nejvyšší - příjem z prodeje mojí knihy "Akcie a burza" z celého světa ve čtyřech jazycích : anglicky, německy, španělsky a česky. To by mohl být tisíc euro měsíčně, hned za půlroku ode dneška.
Tedy jak je vidět - český důchod 40 euro měsíčně je ideálně vysoký.

akcie blog

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 21-2-2015 v 23:21

Vlastní byt, koupit byt pro nájemníky, platit sám nájemné

V Německu koupilo 7 milionů lidí byt jen za účelem výdělku z nájmu.
Však byty jsou tak drahé a opravy bytu po vystěhování nájemníka taky, že ikdyž se zaplatil byt hotově a bez kreditu polovina majitelů má roční výnosnost z kapitálu 0%, čtvrtina ztrácí peníze, jen čtvrtina má roční výnos o procento vyšší než sebere inflace 2%.

Na druhé straně má plno lidí v západní Evropě peněz dost na koupení vlastního bytu, ale raději platí až do smrti nájemné. Nevim proč. Možná když někdo koupí byt a za 20 let je dům zbourán, tak jsou peníze pryč a v novém domě vystavěném na stejném místě se nedostane náhradní byt zadarmo, musí se pak platit nájemné. Anebo lidí bydlí 20 let ve vesnici, 10 let v Hamburgu, 10 let v Berlíně, 20 let v Mnichově a zbytek života ve Španělsku, tak by bylo hloupé všude kupovat byt a pak jej zas prodávat. To je lepší všude platit nájemné, že?

Kdybych já měl za 5 let 100.000 euro v dividendových akciích a dalších 100.000 euro na nákup vlastního bytu ve Španělsku, snad bych raději měl přikoupit akcie a mít pak 200.000 euro v dividendových akciích a dostávat z nich 800 euro měsíčně první rok a pak každý rok několik procent víc pouhým růstem dividend. A k tomu ještě několik stovek euro důchod. A 300 euro přídavek na 2 děti. A snad bych pak měl platit 500 euro nájemné z 100 m2 bytu ve Španělsku.

blog akcie

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 21-2-2015 v 23:28

files.php.jpg - 51kB Stephanie Mucha, narozena 1917
Polská obdoba Warrena Buffetta, bytem USA :)
Stephanie Mucha - Buffalo, USA - 97 letá zdravotní sestra vydělala miliony na burze

http://www.finanzen.net/nachricht/aktien/Euro-am-Sonntag-Int...

Stephanie Mucha, roku 2014 97 let stará bývalá sestra, která žije v americkém městě Buffalo u Niagary, vydělala miliony s akciemi na burze.
Muchová byla třetí ze šesti dětí německo-polských rodičů v Americe. Rodina byla tak chudá, že čtyři dívky musely sdílet jednu postel. Ona šetřila každý cent, aby ho investovala na burze a vytvořila do dnes jmění 5.5 milionu amerických dolarů.
Tato bezdětná milionářka žije skromně ve dvoupokojovém bytě v malém domku naproti University of Buffalo ve státě New York. Paní Mucha darovala tři miliony dolarů na vysokoškolská stipendia ve prospěch polských přistěhovalců do USA. Muchová má cíl darovat škole na stipendia celkem 6 milionů dolarů, dříve než zemře.

Co je nejdůležitější ponaučení z burzy?
"Skutečnost, že se tam může zbohatnout. Člověk musí jen používat hlavu."

Jak jste přišla k investicím do akcií?
"Pracovala jsem v letech velké hospodářské krize jako služka u lékaře. Během večeře jsem poslouchala, co mluvilo panstvo. Investice do akcií a diamanty bylo vždy téma rozhovorů. Tak jsem si uvědomila že burza je způsob, jak vybudovat bohatství.
Můj manžel a já jsme nejprve investovali spolu. Od jeho smrti investuji sama. Když zemřel v roce 1985, měli jsme 300.000 USD v akciích. V současné době je to 5,5 milionu USD. Je nesmírně důležité vědět, že ženy jsou schopné samostatně se starat o finance."

Nevylekal Vás krach burzy roku 1929, když jste viděla, jak rychle se na burze může přijít o všechno?
"V té době mi bylo 12 let. Má rodina neměla s burzou nic společného. Moji rodiče vlastnili obchod na textil a všechno zboží bylo koupené na úvěr. Když přišel krach burzy, lidé přestali u nás nakupovat. Proto jsem spolu s dalšími třemi sourozenci šla do práce, abychom neztratili náš dům.
Vydělala jsem nejprve jako zdravotní sestra v nemocnici pro válečné veterány 2.500 dolarů ročně. V roce 1994, než jsem odešla do důchodu, bylo to 23.000 dolarů ročně. Měla jsem pocit, že hospodářství USA roste, to mi dává důvěru v akciový trh. Protože pokud existuje stále více Američanů, kteří jedí, řídí auto a potřebují lékařskou péči, pak se vede také podnikům dobře."

Jak se chováte při krachu akcií?
"Držím akcie dál, ala neni mi lehce. Během mých let na burze jsem byla často nejistá a nervózní. Ale pokaždé jsem se zotavila a vytrvala. Můj manžel a já jsme se často hádali o akciích. Já chtěla mít naše peníze v bezpečí, "už máme dost" byl můj argument. On ale chtěl zůstat na burze. Vzpomínám si jak 1972, kdy jsme měli 150.000 dolarů v akciích, se burza zhroutila. Naštěstí můj manžel se prosadil a krátce po krachu hodnota našeho portfolia vzrostla na 240.000 dolarů."
"Když muž zemřel, prodala jsem naše prsteny za 2.700 dolarů a peníze investovala do akcií. Plakala jsem přitom, ale bylo to v pořádku. Také jsem pronajímala jednu ložnici mého domu na zdravotní sestry. Také tyto peníze jsem dala do akcií."

Jaká byla vaše nejlepší investice?
"1958 byl Wilson Greatbatch v naší nemocnici, vynálezce stimulátoru srdce. Bylo mi dovoleno se dívat, jak se implantuje do nevyléčitelně nemocného psa jeho zařízení. Před operací pes ležel nehybně. O pár minut později zavrtěl ocasem. Pak začal utíkat. Večer jsem řekla mému manželovi, že jednou i lidé budou nosit stimulátory srdce. Jak Greatbatch prodal svůj patent v roce 1961 společnosti Medtronic, koupili jsme 50 akcií s kurzem 5.11 USD. Později jsme přikoupili akcie a ty akcie nám vyrostly na hodnotu 459.000 dolarů. Většinu akcií jsem darovala škole, ale stále mám 300 akcií Medtronic."

Inspirovalo Vás povolání při investování?
"Ó jé. Lidé stárnou a berou více a více léků. Proto jsem koupila 50 akcií Pfizer, 50 od Merck, 50 Johnson & Johnson, 50 Abbott a 50 Glaxo Smith Kline. Také mám akcie tabákové společnosti Lorillard a Philip Morris."

Přijdete sama na Vaše nápady?
"Ne. Počátkem 60. let jsem byla v nemocnici v investičním klubu. Setkávali jsme se tam jednou za měsíc a dali pak každý z nás 100 dolarů do akcií. Indický lékař mluvil o akcii společnosti Intel. Koupila jsem je pak soukromě. Ale jak se pozice vyrostla na 3.000 dolarů, zavolal mne můj makléř a doporučil prodat. Prodala jsem tedy a minula jsem zisk 1.000.000 dolarů."

Držíte se pravidlem buy-and-hold?
"Držím akcie dlouho. Ale pokud firma neroste, akcie prodám. Například jsem měla akcie bio-supermarkt-řetězu Whole Foods, protože věřím v dobré jídlo. Když se kurz zdvojnásobil, pak jsem prodala. Tam bylo příliš mnoho konkurence."
"Mám i akcie Pepsi-Cola a Coca-Cola. Z technologických akcií vlastním jen Apple."

Letos jste se rozhodla opět důvěřovat makléři. Proč?
"Teď jsem tak stará, že se bojím dělat chyby. Burza je dnes krutá se svými extrémními pohyby nahoru a dolů. Nemám vlastní computer a obchoduji přes telefon. Když mi řekl můj účetní, že jeho makléř vydělal 36% za poslední rok, když já sama jen 11%, začala jsem používat tohoto makléře.
Také já sama jsem poradila makléři, aby on pro sebe koupil akcie Bayer. Tedy si je koupil. Teď telefonuji několikrát týdně s ním."

Dělají peníze šťastným?
"Jsem spokojena. Mým cílem je dělat dobro ve světě. Peníze mne přivádí blíže k tomuto cíli. I můj zesnulý manžel se vším co nepotřebujeme, pomáhal mladým polským lidem v USA ke vzdělání. Vyrůstal kdysi jako sirotek v Polsku. Jeho sen stát se inženýrem nemohl realizovat a pracoval jako strojník. Také já pomáhám druhým lidem prostřednictvím stipendií ke vzdělání."
"Jako dítě jsem byl považována v rodině za hloupou. Měla jsem potíže se učit a psala levou rukou. U tabule ve škole jsem se podělala do kalhot. Nemůžu uvěřit, že jsem se ze šesti dětí stala s velikým odstupem ta nejbohatší."

akcie blog

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-2-2015 v 23:35

iyBfQSyPdIIE.jpg - 125kB Edward Zajac, Henderson, Nevada, USA

Strategie "kup a drž" není mrtvá

Kup a drž strategie není mrtvá, povídá 94 let starý investor Edward Zajac z Nevady, USA. V Británii, ve Švédsku a v USA je poměr počtu akcionářů k počtu obyvatel několikrát vyšší než v Německu. Američani pro zabezpečení na stáří vkládají většinu peněz do akcií. Již jako mladí studují Američani akcie. Edward Zajac (*1916) z města Henderson, Nevada, USA koupil poprvé akcie roku 1937, když mu bylo 21 let a byly to akcie Petroleum & Resources Corp. On jde na to s rozumem, kupuje jen levné akcie a vydělal s akciemi 2,5 milionů dolarů za 73 let. Přepočteno na euro to není moc, ale on to ještě napraví, vždyť byl teprve 94 let starý roku 2010.

Jeho pravidla jsou:
Investuj jen do firem s atraktivnímu výrobky!
Kupuj jen akcie firem, které jsou aspoň z 25 % ve vlastnictví fondů a institucí!
Nekupuj akcie blízko dvouletého maxima!
P/E musí být pod 16.
Dividenda musí být nad 2 % z kurzu akcie a musí být placená nepřetržitě už aspoň 10 let.
Nekupuj akcie na dluh!
Vyhýbej se puts, calls, futures a moderním produktům bank!
Nehraj si s ničím, kde je větší šance proti tobě než pro tebe!
Finanční krizi 2008 Edward Zajac vyseděl beze ztrát, protože nic neprodal se ztrátou. Je připraven držet akcie 5 i 10 let, vždyť je mu teprve 94 let.

blog akcie

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 23-2-2015 v 11:26

ProcterGamble.png - 22kB
Procter & Gamble - takové akcie neni nutno prodávat nikdy.

Akcie nebo fondy?

U akciového fondu by se měl začátečník podivat, jaké akcie jsou v něm. Pokud ty firmy zná, jsou to sympatické blue chips ze západní Evropy a USA jako Sanofi, Royal Dutch Shell, AT&T, Procter & Gamble, Johnson & Johnson, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, BHP Billiton, BMW, BASF apod., pak může začátečník investovat do fondu, pokud jsou tyto jmenované akcie ještě levné = PE pod 15, PB a PS pod 3, dividenda nad 3%. Avšak za pouhý rok už by se měl každý člověk s fondem nudit. Zvláště pokud by fond byl rok v minus. Každý jednou musí začít sbírat solidní blue chips akcie s dobrou dividendou, protože pak dostává každý měsíc dividendy a nevadí mu, jestli jsou ty akcie rok v minus, pokud je to rozumný člověk. Pokud je to hloupý člověk, pak prodá každou akcii při poklesu kurzu asi 15% a pak je bez akcií a bez dividend.
Zde je nutno se podivat na 30-letý graf akcie Procter a Gamble, aby člověk viděl, že solidní dividendové akcie neni nutno prodávat ani na vrcholech 2000 a 2008. Je možno je nechat propadnout na 1/3, protože několik let po krachu zas tyto solidní akcie dosahují nová maxima.
Prodat akcie je možno přece jen, jakmile se stanou firmy nesympatické nebo akcie nesnestitelně předražené, nebo růst tržeb a zisku firmy a dividend se bude zdát na několik let pokažen.
Pokud má student nebo učeň na kontě jen 25.000 korun nebo 1.000 euro, pak si koupí jen jednu akcii za to. A pak šetří třeba celý rok na akcii jiné firmy. Ani chudý člověk by neměl investovat do fondu. Když se podíváme do fondu na nejlepší akcie = top stocks, vidíme, že manažer koupil samý šrot a hnuj. Tedy každý i chudý člověk si musí pomalu od 15 let do 85 let vytvářet svuj vlastní investiční fond.

BASF-SE.png - 20kB
BASF - po prudkém růstu akcie v lednu by měl následovat pokles o 10% až 20%.

blog akcie

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-2-2015 v 10:49

Žranice na Titaniku NWR

Na palubě potápějící se lodi – vlastníka Ostravsko-karvinských dolů – probíhá velká žranice. Akcie těžařské společnosti byly v době energetické mánie roku 2008 uváděny s velkou pompou na burzu a netrvalo dlouho a dosáhly i cen přes 600 Kč za kus. Nyní se již pár měsíců obchodují za ceny pod 50 haléřů. Pokud se o NWR nezajímáte, tak dodávám, že to není šotek – opravdu mluvíme o haléřích.

Hluboce zadlužená firma je již několik let v provozní ztrátě. Přesto se však mohou manažeři ztrátové společnosti těšit na motivační bonusy. Jak spočítal deník E15, při současném kurzu (44 haléřů) by vypořádání s manažery vyšlo firmu na necelých 150 milionů Kč, což dělá zhruba 5% veškerých prostředků, které má uhelná společnost na bankovních účtech.

Podobně štědrá byla firma i v minulosti. Loni proběhlo navýšení základního kapitálu pomocí úpisu nových akcií, což způsobilo brutální naředění podílů stávajících akcionářů (1:20). Mnozí se pozastavovali nad výší odměn pro různé konzultanty, poradce a právníky. A pokud se vrátíme do doby před úpisem firmy na burze, tak vidíme, že původní výluční vlastníci, Zdeněk Bakala a spol., zatížily společnost dluhy, ze kterých si vyplatili dividendy ve výši necelé jedné a půl miliardy eur (zhruba 41 miliard Kč).

Výhled cen uhlí je dlouhodobě nepříznivý, a tak firma nezadržitelně směřuje ke krachu. Ten může nastat již koncem letošního října, kdy NWR musí splatit dluhy ve výši 40 milionů eur. Pokud tak neučiní, dojde k okamžitému zesplatnění i dalších dluhů.

Zdá se, že s bankrotem se již tak nějak počítá a management (možná jde jen o bílé koně Bakaly a spol.) hledá cesty, jak vyvést peníze z účtů firmy na svá konta. V souvislosti s NWR mluví již delší dobu českoamerický novinář Erik Best o „legálním tunelování“. Můžeme také hovořit o velké žranici na Titaniku, který už víceméně nemá šanci nenarazit na ledovec bankrotu. Management má již připravené luxusní záchranné čluny, ale zaměstnanci a drobní akcionáři jsou pečlivě uzamčeni v podpalubí.

Autor: Jindřich Svoboda

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-2-2015 v 10:59

České privátní bankovnictví

Poslední dobou se velmi zajímám o privátní bankovnictví v České republice. Když se řekne privátní bankovnictví, představím si pod tímto pojmem něco VIP, honosného, co mi jako klientovi přinese opravdu něco vyjímečného. Vždyť aby jste se stali klientem privátního bankéře, potřebujete minimální vklad v hodnotě pět milionů korun, ve většině případech všach potřebujete milionů deset. Páni, když přinesu bance tak veliké peníze, určitě dostanu víc než obyčejní klienti, nuly, které odírají jen na poplatcích za vedení účtu a další zlodějny. Tipoval jsem si ještě před měsícem roční výnos takových klientů někde kolem 8-10% investované částky.

Přečetl jsem mnoho článků přímo s privátními bankéři a měl jsem možnost i s jedním mluvit na oné konferenci. Jak to zde funguje? Klient ukáže svou bonitu a pokud opravdu peníze má, začne se o něj starat privátní bankéř. Šťastlivec. Po pohovoru odkud peníze má, co od investice čeká, jak kvalitní má golfové hole a kolik milenek vyplácí, se začne vydělávat. První 4% z vložené částky si bere banka fixně každý rok za správu financí a až poté si bere další odměny. Použiji citaci jednoho privátního bankéře ČSOB: "U správy investičního portfolia je běžné platit pevný poplatek, a pokud investice vynáší, je tam i podíl na výnosu." Ahaa, takže mi kliente dej každý rok čtyři procenta svých peněz, abych měl na benzín pro své Audi, na luxusní dovolenou ve Francii na horách a když ti něco náš drahý kliente vyděláme, ještě si z toho něco vezmem, abys náhodou nevydělal moc. Kde to jsme? Považuji za drzost v tomto oboru brát celkem vysokou částku předem a poté ještě případný podíl na zisku. Má filosofie zní jasně: Kliente, pokud ti vyděláme, vezmeme si z toho předem daný krajíc chleba, pokud ne, budeme o hladu i my. Ale chápu to. Jelikož klientům nic nevydělávají, jejich každoroční 4% jim umožnují platit právě ty velké reklamy v televizích apd. Když jim klient po roce odejde? No co, přijdou z ulice tři další a na nich taky vyděláme. A teď smutná realita - roční výnosy od privátních bankéřů se pohybují kolem 3% p.a., ovšem když se opravdu daří. Průměrné zhodnocení je mezi mínus dvěma a půl procenty až plus jedním procentem ročně. Vezměme si příklad, kdy je perfektní rok a můj privátní bankéř, který se jeví jako rodinný kámoš, mi vydělá tři procenta. Skvělej výsledek! Ale na začátku roku jsem mu dal čtyři procenta jako poplatek. Výsledek? Počítat umí každý.

Když to vezmu kolem a kolem, banky těmto klientům nevydělávají vůbec nic a pokud přeci jen ano, stěží to pokryje inflaci. Já osobně vidím na tomto trhu obrovský potenciál. Když se ke klientům bude "zhodnotitel" kapitálu chovat férově a vydělá jim opravdové peníze, není důvod odcházet a navíc tento spokojený klient přivede i své kamarády a známe.

Autor: Quido Bloger

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 28-2-2015 v 15:51

TomRepik.jpg - 129kB Autor: Tom Řepík, Chomutov

401K plan in the USA

401K Plan je určen výhradně pro americké/kanadské rezidenty, kteří mají též tamního zaměstnavatele. Jelikož jej nelze nijak aplikovat na nás „ostatní“, není příliš praktické zabředávat při osvětlení, oč běží, do jakýchkoli hlubších detailů.

Tudíž povrchně: jde o vtipnou, a pro zaměstnance dle mého názoru velmi výhodnou formu zaměstnaneckého spoření zhodnocovaného hromadným investováním, to celé s významným přispěním zaměstnavatele a daňovými úlevami, založeného na kouzlu dlouhodobého generování tzv.složeného úroku (v angličtině compound interest). Jde o program, který je dostupný drtivé většině američanů a je poměrně snadné do něj vstoupit.

Zaměstnanci mají volbu nechat si strhnout ze své měsíční mzdy libovolnou sumu peněz (se stanoveným maximem okolo $10,000 za rok), která bude kolektivně investována ve fondu spravovaném obvykle nějakou profesionální (a často též poměrně drahou) společností, najatou (a placenou) zaměstnavatelem. Strategie velmi podobná investici v otevřeném podílovém fondu (v angličtině mutual fund), avšak s výhodou, že jednotlivé peníze jsou uloženy separátně na individuálních účtech, a pod určitým stupněm státní „ochrany“. Každý jednotlivec si navíc může vybrat, do jakých nástrojů a segmentů chce své peníze investovat. Velmi často lze přes 401K Plan zvýhodněně investovat do akcií vlastního zaměstnavatele.

Významnou výhodou 401K programu je daňová úleva od amerického Strýčka Sama. Narozdíl od běžného akciového investování (včetně investic v podílových fondech), kdy investoři platí každoročně ze svých výnosů daně, u 401K plánu se daně neplatí až do okamžiku, než si lidé z 401K úspor začnou peníze vybírat.
Vzhledem k tomu, že se vydělaná částka na 401K účtu rok od roku nesnižuje o daňové podvody oops chtěl jsem napsat odvody, složený úrok částku rozmnožuje o to agresivnějším tempem.

Zřejmě nejatraktivnějším aspektem 401K programu je nikoli nevýznamná participace zaměstnavatele. Většina zaměstnavatelů přidává 50 centů ke každému investovanému dolaru zaměstnance do cca 6% celkové výše mzdy. Při typickém americkém platu nějakých $40,000 ročně a 6% odvodu do 401K plánu tak zaměstnanec ročně odloží $2,400, přičemž zaměstnavatel přidá $1,200 ze svého. Naprosto zaviděníhodná věc. Být k mání nějaká obdoba 401K programu i u nás, neváhám ani okamžik (a nechám se kvůli tomu zaměstnat).

Autor: Tom Řepík, Chomutov

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 4-3-2015 v 11:19

Ztracené peníze s akciemi českých lumpáren na burze Praha

Neni škoda peněz, když se za ně koupilo poučení, že burze Praha a jejím akciím je nutno se zdálky vyhnout.
Vždyť se ztratily jen české peníze = ošklivé počmárané papíry. Horší by bylo ztratit oči, ruce, nohy.
Tyto ztracené peníze se nabydou znova s poctivou prací.
Tyto ztracené peníze se nabydou znova s jinými akciemi z DAXu.
Tyto ztracené peníze se nabydou znova s dividendami ze solidních západních blue chips akcií.
Nyní to chce: už nikdy nekupovat akcie z burzy Praha, ale až do smrti kupovat jen blue chips akcie z indexu DAX, Stoxx50, Eurostoxx50 a Dow Jones, pokud jsou levné s PS PB PE, maji dividendu nad 3% a pokud těm firmám neškodí konkurence a nehrozí bankrot. Tedy žádné akcie Nokia ani General Motors!

akcie blog

Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 4-3-2015 v 11:29

Příběhy vzestupů a pádů akciových společností ilustrují vývoj západní civilizace
http://archiv.ihned.cz/c1-63622950-apple-je-na-vratkem-trunu...

No a co. Tak byly ty firmy na vrcholu - mezi deseti americkými koncerny s nejvyšším ročním ziskem a nyní jsou už mimo tu desítku a nikdy se tam nevrátí. Jejich zisky porostou už jen málo, Apple zkrachuje a akcie Coca-Cola bude jednou levně k dostání s PB pod 3 a PS pod 3. Tedy se pak po letech ta akcie Coca-Cola levně koupí a taky akcie McDonald, až budou levnější. Philip Morris a General Electric jsou prý nemocné. Silné jsou už dlouho jen koncerny Exxon Mobile, Johnson a Johnson, Procter a Gamble. Americké akcie Exxon nahradíme raději evropskými akciemi Royal Dutch Shell. Akcie Johnson a Johnson, Procter a Gamble už jistě každý z nás koupil levně před lety. Hlavně že se získají dobré a rostoucí dividendy, které budou u rozumného člověka ten nejvyšší příjem v důchodu a zdědí jej děti. Pokud se člověk vyhne firmám, kde hrozí bankrot - General Motors, Nokia atd.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 4-3-2015 v 15:01

Nasdaq-Composite.png - 17kB Index Nasdaq Composite zas na maximu

Index technologických akcií Nasdaq Composite zas dosáhl 5000 bodů
kde se udržel roku 2000 jen dva dny. Roku 2000 byl historický vrchol 5048 bodů. Dnes to bylo jeden den 5008 bodů.
Lháři z New Yorku, Frankfurtu a z Brna zas bijí na poplach, že je velký krach akcií nedaleko. Jenže tito lháři nebo podvodníci nebo hlupáci zapomínají, že při maximu roku 2000 ty akcie měli poměr kurz/zisk = P/E = KGV průměrně 200 a dnes jen P/E 30, které je udržitelné, protože k němu přispívá akcie firmy Amazon s P/E 450, která je ale snesiletelně oceněná s P/B a P/S. Celých 10% toho indexu Nasdaq Composite tvoří snesitelně oceněná akcie Apple. Velký díl indexu tvoří i snesitelně oceněné akcie Microsoft, Cisco a Google.
Tedy jsme dnes ještě daleko od velkého krachu technologických a jiných akcií. Spíše čeká krach proroky krachu celého světa, americké analytiky a finanční poradce z Brna a Prahy.

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-3-2015 v 08:40

Ztráta výměnou euro > koruna + koruna > euro

Teď jsem si přepočítal konverzi do eura a zpět do koruny a započítal do toho poplatky s nákupem a prodejem, tak jsem se při investování 30.000 Kč dopočítal k poplatku 1200 Kč, což je úděsných 4% :exclamation: Předtím jsem nikdy o tom neuvažoval, že bych opustil euro zpět do koruny, ale může nastat nepředvídatelná situace pro mě nebo pro kohokoliv z vás, že bude muset do ptf hrábnout tímto nechtěným způsobem, tak proto to píšu, abyste byli v obraze, kolik ta sranda obnáší při této malé částce. Samozřejmě s vyšší částkou to bude výrazně klesat, ale i tak je to zlodějna. Ten kdo vládne eurem, toho se to ovšem netýká! Z elektronické transakce 100 mil. korun by si vzal ten zlodějský bankovní automat pouze 1 milion korun. Pro tu elektroniku je to stejná zátěž, jako by dělala konverzi 1 koruny, ale liší se to v poplatku, který samozřejmě může být z vyšších částek výrazně nižší.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 6-3-2015 v 08:40

1.00 euro = 1.00 dolar
Hlavní zločinný pachatel z Evropské centrální banky Mario Draghi dostal rozkázáno od jeho nadřízené zločinné banky Goldman Sachs, že hodnota eura musí klesnout na hodnotu dolaru. Protože GS na tom vydělá nějakým způsobem miliardy. A tak ECB nakupuje za desítky miliard eur dluhopisy a tisknou se miliardy nových euro bankovek. Euro stále slábne, za několik měsíců asi už euro bude rovno dolaru 1:1. Až bude 1.00 euro rovno 1.00 dolaru, pak by se evropské vlády měly konečně vzbouřit a vyhnat zločince Draghiho z ECB. Na místo šéfa ECB by se měl dostat konečně rozumný člověk, který nepodléhá zločinné bance GS. Euro by pak mělo zase posílit na hodnotu asi 1.25 dolaru.

euro=dolar.png - 21kB Graf : 1 euro = dolarů

Aktuální přepočet eura na dolar :post: http://www.comdirect.de/inf/waehrungen/detail/uebersicht.htm...

euro=korun.png - 18kB Graf : 1 euro = korun

Během slábnutí eura roku 2014 však česká koruna neposilovala, takže se investice do akcií z euro zony Čechům vyplatila.

Aktuální přepočet eura na koruny :post: http://www.comdirect.de/inf/waehrungen/detail/uebersicht.htm...

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 6-3-2015 v 20:50

Zde je BLOG = články !!!
Zde je prostor jen pro články o akciích a burze.
Zde jsou příspěvky nežádoucí.
Na příspěvky a názory je zde 29 témat diskuse.
Tedy nedávat názory sem na BLOG !!!

Sem patří celé články, vlastní nebo kradené.

Wikipedia Co je to BLOG = WEBLOG :info: Co je to BLOG :info: Co je to BLOG wikipedia

Blog nebo weblog spojuje anglická slova web (internet) a log (deník). Blog je veřejně přístupný časopis na internetové stránce, v němž jeden člověk, ten weblogger, krátce blogger, nebo více lidí publikuje jejich myšlenky.

Der Blog oder Weblog verbindet englische Worte Web (Internet) und Logbuch. Blog ist ein öffentlich einsehbares Journal auf einer Webseite, in dem eine Person, der Web-Logger, kurz Blogger, oder mehrere Personen ihre Gedanken niederschreiben.

The blog or weblog connects words web and log. Blog is a publicly accessible journal on a web site, in which a person, the web-logger, called blogger, or more people write down their ideas.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 13-3-2015 v 18:11

B-a-s-f.png - 17kB Akcie BASF

Velký krach akcií na podzim 2016

Vrchní darebák z ECB nakupuje dluhopisy na rozkaz darebácké banky Goldman Sachs za 60 miliard euro měsíčně. V září 2016 bude konec té veliké lumpárny. Pak hrozí velký krach akcií v západní Evropě i v USA. Ta rally akcií a rychlost růstu dosahuje dnes už historická maxima. Už trvá rally 6 let a prvních 10 letošních měsíců rostly indexy v Německu neprudčeji v historii. Však s P/E = KGV jsou mnohé akcie (BMW, BASF atd.) ještě daleko od svých historických maxim těchto hodnot. Ale evropské vlády by se měly vzbouřit a vyhnat toho vrchního lumpa z ECB, neboť v září 2016 by mohl 1 dolar stát 2 euro. 1 euro může být za 0,50 dolaru. Dnes tedy nemá význam prudce vyrostlé akcie BASF a BMW už kupovat, lépe čekat na korekci nebo krach. Po velkém krachu se pak koupí rozumně a levně i akcie Coca Cola s P/B 3 nebo P/S 3. McDonald je v krizi a těžko se z ní dostane, lépe nikdy MCD nekupovat. Lidi začli jíst drahé hamburgery, Cheesburger za 1,00 nebo 1,19 euro už neberou. Však Tesco se z krize asi dostane, stačí aby města a vesnice skončila pronajímat Aldi a Lidl lokály v Británii. Akcie Tesco udělala +63% za poslední 4 měsíce. A jestli pak koncem roku 2016 budou západní akcie neudržitelně předražené a přijde velký krach, pak je nutno vědět, že velké krachy drahých akcií trvávají 2,5 roku. Tedy by se mohlo čekat na nízkou cenu akcie Coca Cola až do ledna 2019. Až bude hrozit velký krach na burze, prodám jen ty akcie, které mi jsou už léta nesympatické a jsou určeny na prodej. To je akcie ČEZ, několik bank USA a Británie a snad prodám i příliš volatilní brazilské akcie Vale. Ty akcie, které chci držet až do smrti, ty neprodám nikdy, ať už během krachu jakkoliv hluboko klesnou. Já jsem si totiž zkrátil pracovní dobu na 6 hodin denně a uniklá mzda se mi zvyšuje o 400 euro měsíčně dividend.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 21-3-2015 v 20:29

anne-scheiber.jpg - 38kB Photo : Anne Scheiber. Foto : Anna Šaibrová

Neuvěřitelný příběh Anny Scheiber
Anne Scheiber, narozená roku 1894, byla malá úřednice na finančním úřadu v Tennessee. Tam pracovala jako účetní a vydělala 1935 skromnou ​​částku 3.150 dolarů ročně. Přesto se jí podařilo do roku 1944 ušetřit 5.000 dolarů. Velmi vysoká částka na její poměry.
Místo aby tyto peníze dala na spořitelní knížku nebo aby koupila auto, rozhodla se ve věku 50 let koupit akcie. Na finančním úřadě se Anna dozvěděla, že se může dostat v Americe k bohatství jen, pokud bude investovat své peníze do akcií a dlouho se jich nebude dotýkat.
Anna koupila akcie velkých společností s rostoucimi zisky, jako je Coca-Cola, PepsiCo, Bristol-Myers-Squibb, Schering-Plough, Allied Signal, Lowes, Allegheny Power System, Rockwell International, Unocal a Exxon. Dostávala dividendy a reinvestovala je po celá desetiletí. Její portfolio rostlo průměrně 22% ročně.
Ona neprodala ani jednu akcii. I v letech deprese 1972-1974, stejně jako během krachu 1987 držela svoje akcie.
Při výběru svých akcií se vždy spoléhala na vlastní výzkum a vždy dávala přednost akciím s vysokou dividendou. V posledních letech svého života použila dividendy na nákup nezdaněných komunálních dluhopisů, což je důvod toho, že její portfolio se skládalo po její smrti ze 30% z dluhopisů.
Po její smrti roku 1995 ve věku 101 let byla hodnota jejího portfolia 22 milionů dolarů. Během posledního jejího roku dostala dividendy 750.000 dolarů. Na konec Anne Scheiber darovala celý svůj majetek soukromé židovské škole v New Yorku - Yeshiva University.

Zanechte tedy obchodování na burze a ukládejte peníze jen do solidních blue chips akcií s nadprůměrnou dividendou, celý život akcie neprodávejte, aby po vás zbyly miliony eur, které věnujete vlastním dětem, protože ty budou ve vaší nové vlasti ve Španělsku bez práce!
V Čechách budou pak vládnout jen zločinci z privatizace a převlečení bolševíci, obyvatelstvo bude pak z velké části z lidí z Afriky a Asie.

Die unglaubliche Geschichte der Anne Scheiber
Anne Scheiber, geboren 1894, war eine kleine Angestellte beim Finanzamt in Tennessee. Dort war sie als Buchhalterin tätig und verdiente 1935 die bescheidene Summe von 3.150 Dollar im Jahr. Trotzdem schaffte sie es nach einer Weile, bis 1944 als 50-jährige 5.000 Dollar beiseite zu legen. Eine für ihre Verhältnisse sehr hohe Summe.
Statt dieses Geld auf irgendein Sparbuch zu tragen oder sich dafür ein Auto zu kaufen, entscheidete sich die Frau zum Kauf von Aktien. Auf dem Finanzamt hat Anne gelernt, dass man in Amerika nur dann zu Reichtum gelangt, wenn man sein Geld in Aktien investiert und lange nicht anrührt.
Anne Scheiber kaufte Aktien großer Unternehmen wie Coca-Cola, PepsiCo, Bristol-Myers-Squibb, Schering-Plough, Allied Signal, Lowes, Allegheny Power System, Rockwell International, Unocal und Exxon, kassierte die Dividenden und reinvestierte sie und dies jahrzehntelang.
Auch hat sie keine einzige Aktie verkauft. Selbst in den Jahren der Wirtschaftskrise 1972 bis 1974, sowie beim Absturz 1987 hat sie an ihren Aktieninvestments festgehalten.
Bei der Auswahl ihrer Titel hat sie sich stets auf ihre eigenen Recherchen verlassen, dabei aber immer Werte mit einer hohen Dividende bevorzugt. In den letzten Jahren ihres Lebens hat sie die Dividenden zum Kauf von steuerfreien Kommunalobligationen verwendet, weshalb ihr Portfolio bei ihrem Tod zu 30% aus Anleihen bestand.
Bei ihrem Tod im Jahr 1995 im Alter von 101 Jahren hat sich der Wert ihres Depots auf die sagenhafte Summe von 22 Millionen Dollar gesteigert. In letztem Jahr waren ihre Dividendenzahlungen 750.000 Dollar. Am Ende stiftete Anne Scheiber ihr gesamtes Vermögen der privaten jüdischen Hochschule von New York - Yeshiva University.

The incredible story of Anne Scheiber
In 1944 at age 50 Anne Scheiber invested $5.000 in stocks. Upon her death in 1995 Scheiber’s estate was worth $22 million dollars, which represented an annual average growth of 22.1% on her investment. In comparison, billionaires Peter Lynch and Warren Buffett had average growths of 29.2% and 22.7% and the S&P 500 posted returns of 12.4% annualy.
Mrs. Scheiber’s top 10 stockholdings were worth close to $6.2 million. The stocks were as follows: Schering-Plough 64.000 shares, PepsiCo 27.000 shares, Allied Signal 20.934 shares, Lowes 14.061 shares, Bristol-Myers Squibb 10.080 shares, Coca-Cola 9.480 shares, Allegheny Power System 8.000 shares, Rockwell International 4.640 shares, Unocal 3.690 shares and Exxon 1.664 shares.
Anne Scheiber followed eight investment strategies to become a multi-millionaire. The strategies were as follows: invest in blue chip stock, invest in companies with growing earnings, capitalize in the popularity of companies (like Peter Lynch), use dollar cost averaging, reinvest dividends, never sell, stay informed about invested companies and defer tax by investing tax-exempted bonds. At the time of her death at 101 years of age Anne Scheiber had 60% in stock, 30% in bonds and 10% in cash. Mrs. Scheiber left her entire estate of $22 million dollars to Yeshiva University in New York City.

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 3-4-2015 v 11:22

Český tunel a česká privatizace
Margareta Kačerová

Neudržitelnost komunistického režimu na konci 80. let 20. století přinutila celý tehdejší bolševický establishment jednat. Byl vyslán signál do kontrolovaných disidentských kruhů k zahájení "revolučních" kroků. Je zajímavé, že většina důležitých osob, které později obsadily vysoké státní funkce či tunelovaly banky, se rekrutovala z Československé akademie věd - ČSAV, a to vesměs z Prognostického ústavu. V této instituci plné vysokých komunistů působily jména jako Komárek, Klaus, Zeman, Češka, Dyba, Dlouhý, Ransdorf, Salzmann, Ježek, Klausová a další. Ti představovali jak kádrovou rezervu pro nový režim, tak kádrový nomenklaturní rezervoár režimu starého. Sám šéf Prognostického ústavu, přesvědčený komunista, přítel Che Guevary a místopředseda vlády ČSFR v roce 1990 - Valtr Komárek ho označil za "školu revoluce".
Ve vyvolané euforii a v naději na zbavení se komunistického jha se vyškoleným bolševickým "revolucionářům" z Prognostického ústavu spolu s Havlovými disidenty podařilo splnit svůj úkol - změnit režim a ponechat komunisty fakticky u moci. Symbolickým a zároveň tragickým vyjádřením tohoto faktu byla instalace Mariána Čalfy, v té době ještě aktivního agenta KGB, do křesla předsedy vlády dne 10.12.1989, kde setrval až do 2.7.1992. Za komunistické éry působil Čalfa v ČTK, poté byl jmenován předsedou Legislativní rady vlády ČSSR a vyzkoušel i post komunistického ministra. Václav Havel si jej vybral za nejbližšího spolupracovníka.
Dr. David Ellerman ze Světové banky v souvislosti s kupónovou privatizací označil Václava Klause za "tržního bolševika" a architekta "finančního pirátství".

Nutno přiznat, že nápad kupónové privatizace byl geniálně rafinovaný. Dát lidem pocit, že něco získávají, vybrat za to od nich ještě peníze a následně se legálně zmocnit majetku, který zůstal po komunismu. Za architekty kupónové privatizace lze považovat pachatele:
a) Dušan Tříska, narozen 14. 4.1946
b) Tomáš Ježek, narozen 15.3.1940
c) Václav Klaus, narozen 19.6.1941
U jejího zrodu se rovněž nějakou dobu pohyboval Jan Švejnar.
Dne 4.10. 2001 odpověděl Dušan Tříska, jeden z nejbližších přátel Václava Klause a bývalý agent StB s krycím jménem Dušan v radiu Svobodná Evropa na otázku, zda se nestydí za své otcovství projektu kupónové privatizace, slovy: "Hlásím se k němu samozřejmě hrdě a myslím si, že jsem schopen doložit, že jsem hrdý a mám na co."
Vzhledem k přímé participaci Aleše Třísky, bratra Dušana Třísky, na největších finančních zpronevěrách a krádežích a dále s ohledem na blízký vztah Václava Klause k dalším podvodníkům lze důvodně předpokládat, že projekt kupónové privatizace byl účelově připraven a nastaven tak, aby umožnil beztrestné zcizení národního majetku.

Kupónová privatizace se uskutečnila ve dvou vlnách v letech 1992–1994. Celková hodnota jmění podniků privatizovaných kupónovou metodou činila 679 miliard korun v cenové hladině ke dni zahájení první vlny. Mediální masáž a propagace byla silná, bylo dosaženo nevídané aktivity a odezvy od občanů, především v zrcadle toho, že za své peníze dostávali bezcenné papírové knížky. Účast v první vlně byla 77 % všech oprávněných občanů a v druhé vlně 74 % občanů.

Na majetek zprivatizovaný kupónovou privatizací čekal dvojí osud.
V prvním případě byl ihned zpronevěřen a rozkraden. Zde se jeví slovo "krást" jako absolutně nejvýstižnější, na rozdíl od jakýchkoli ekonomických či právních termínu. Princip byl jednoduchý a recept všude stejný. Nevýhodné obchody, zadlužování, systematické vyvádění aktiv a vytváření pasiv, tj. proslulé české "tunelování", vše vesměs v režii sehraného a zkušeného týmu agentů StB.
Ve druhém případě byl majetek dále spravován a do vedoucích míst "zprivatizovaných" podniků byli dosazeni, popř. se vrátili exponenti komunistického režimu. V těchto případech nebyly podniky "tunelovány" bezprostředně, ale postupně nebo v případě potřeby, tzn. nutnosti vytvoření finančních aktiv.

Ve Velké Británii lady Margaret Thatcher privatizovala velké státní podniky. V ČSFR ministr financí Václav Klaus privatizoval velké státní podniky. Potud shoda. Rozdíly: Ve V.B. provedli nezávislý audit a prodali za tržní cenu. Tedy tomu, kdo dal nejvíc. A platilo se hned. U nás se státní podnik prodal za účetní hodnotu předem určenému zájemci. A s odkladem platby.
Postup byl tento: Privatizační komise zjistila účetní hodnotu subjektu vybrala zájemce. Tomu předala podklady.
1. Zájemce si nechal subjekt ocenit znalcem. Částka, určená znalcem, několikanásobně převyšovala částku prodejní.
2. S tímto odhadem tržní ceny šel zájemce do banky a úvěr bez problémů dostal. Za úvěr přitom ručil majetkem, který stále ještě nebyl jeho! Z úvěru, poskytnutého takto bankou, zaplatil tu účetní hodnotu a ještě mu zbyla pěkná sumička do začátků.
3. Podnikatel "zlatokop" si po převzetí subjektu založil další firmu, na kterou převedl aktiva původního subjektu. Potom přestal bance splácet úvěr. Banka byla nucena převzít zástavu, tedy spíše to torzo, které z původního subjektu zbylo. Pan podnikatel byl z obliga, prostě mu "nevyšel podnikatelský záměr!"
4. A na státu bylo, aby mu prokázal úmysl. Pan podnikatel to navíc jistil převedením majetku na osoby blízké. Takto tedy vznikl pojem "tunelování." A takto se nám tady "narodili" noví kapitalisté.
5. Všechny tyto transakce národního majetku nepodléhají právnímu přezkumu. Na to byl dokonce vytvořen zvláštní zákon!

Při takzvaném očišťování bank od takto vzniklých nedobytných úvěrů bylo zapotřebí tato pasiva někde skrýt. Dva staří přátelé z "Prognosťáku"to vyřešili tím, že založili Konsolidační banku. Vznikl tak světový unikát - banka, která spravovala jen samá pasiva. Když už to bylo příliš nápadné, byla tato banka přejmenována na Českou konsolidační agenturu. Současně s tím bylo vedení ČKA povoleno prodávat tam uložené dluhy za částky, které nezřídka tvořily pouhých deset procent původní výše dluhu. Tak se také běžně stávalo, že původní dlužník si koupil svůj dluh (přes třetí osobu, samozřejmě) za částku, která nepokryla ani úroky z tohoto dluhu. Tento dříve dlužník byl po této transakci samozřejmě už opět vážený podnikatel. Po zaniklé ČKA zbyl dluh ve výši 236 miliard korun. Tato částka se objevila jako záporná položka ve státním rozpočtu a ze státního rozpočtu je také tento dluh umořován. Takže, milé děti, jaké si z toho vezmeme ponaučení? Ano, správně! Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž."

Tento stát v žádném případě nerozkrádaly nějaké "socky." Z těch někdejších privatizátorů, jejichž dluhy platíme (a budeme platit i nadále) všichni bez rozdílu, jsou dnes milionáři, multimilionáři a někteří dokonce miliardáři. A jsou to také ti, kteří nám tady skutečně vládnou. Politici jsou ve skutečnosti jen loutky, vykonavatelé jejich vůle.
Tak se také stalo, že si prohnaný estébák Andrej Babiš za "své“ miliony "koupil" i naši současnou vládu. :( Falšovaná zaplacená statistika, falšovaná zaplacená prognóza dnes 3.4.2015 oznamuje, že zločinecká strana ANO by získala v českých volbách nejvíce hlasů ze všech stran.
Margareta Kačerová

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 9-5-2015 v 16:10

Roční výnos investice 10%, 20%, 30% ba i 100% bez rizika

Lidi by svěřili dnes kdejaké české nebo slovenské zločinné bance desítky tisíc korun, protože tam zločinci slibují platit dnes nejvyšší úrok 2,7% ročně za víceletý vklad. Báli by se přece jen získat trochu vyšší úrok s vkladem peněz v Rusku nebo v Řecku.

Ale rozumí lidé si opatří roční výnos z investice 10%, 20%, 30% ba i 100% a bez rizika a bez zločinců. Stačí jen nebát se akcií těch největších a nejstarších podniků a bank západní Evropy a USA a nechat v těch akciích během několika nákupů po letech milion korun a držet ty akcie až do smrti přes všechny krachy a rally. A kdo akcie při předražení jak 1999-2000 prodá a 2-3 roky později levně koupí akcie zas, ten dosáhne roční výnos = rentabilitu dividend 100% ze 3% i dříve než za 40 let. Celý trik spočívá v tom, že některé firmy zvyšují dividendy o 10% ročně už dlouhá léta. Tedy počáteční výnos dividendy 3% z investice za rok se může každých 7 nebo 8 let zdvojnásobit, za pár dekád dosáhnout 20% ročně dividendu a za 38 nebo 40 let může být výnos dividendy už 100% z hodnoty dnešní investice do akcií: BASF, BMW, AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi, BHP Billiton.
Já se těchto akcií nebojím, mám je všechny koupeny a přikupuju je každý rok až k důchodu a zaručim mým dětem 100%ní výnos dividendy za přibližně 40 let.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 11-5-2015 v 13:59
Zabezpečení sebe a rodiny

"Kedže vieme, že monetarny finančny system funguje v cykloch a resety su bežne, rad by som sa opytal, či mate nejaku celoživotnu strategiu na zabezpečenie rodiny, dochodu?"
Juraj Lopata

Studovat by měl každý jen dlouhodobé investování do podceněných akcií velkých a starých firem = value investing s bluechips. To se ve škole neučí, to je ale ve 3 chytrých knihách. Neriskovat nikdy s akciemi mladých firem a neriskovat nikdy s akciemi malých firem, které mohou růst rychleji. Nečekat růst akcií, ale spokojit se s růstem dividend 10 až 20 firem z indexů DAX, Eurostoxx50, Stoxx50 a Dow Jones a okolí.
Gymnasium neni špatné. Ale vysoká škola je hloupost.
Bohatý může být každý, kdo vydělává jen průměrnou mzdu s nějakou hloupou prací v západní Evropě a nemá auto a nemá 12 let dovolenou. Šetří 12 let všude, kde se jen dá a ukládá peníze do levných bluechips akcií.
Dobrovolné pojištění je hloupost. Jen povinné důchodové a povinné zdravotní pojištění je nutné.
Důchod by měl být zařízen tak nízký jak jen možno. Ale dividendy z bluechips akcií by měl mít člověk v 65 letech vyšší než ten důchod. Protože ty dividendy porostou každý rok několik procent a zdědí je mladá vdova a děti. Člověk zažije několik zdvojnásobení příjmu z dividend, asi každých 8 let. Kdo začne v 65 letech důchod s 500 euro měsíčně dividend, za 8 let budou jeho dividendy 1000 euro měsíčně a za 16 let budou dividendy 2000 euro měsíčně. A pokud neporostou dividendy 10% ročně ale jen 5% ročně, stejně se za několik let zdvojnásobí. Ja jsem kontroloval růst dividend, růst zisku a růst tržeb uplynulých 20 let u všech firem z indexu DAX, Eurostoxx50, Stoxx50 a Dow Jones a okolí.
Ale nikdo nezažije ani jedno zdvojnásobení státního důchodu a mladá vdova a děti ho nezdědí. Toto však je marné vysvětlovat lidem ve střední Evropě. To pochopí jen lidé v Británii a v USA, že bluechips akcie nejsou žádné riziko, pokud se člověk vyhne nemocným firmám jak Nokia a General Motors a hloupým firmám jak AIG. Ale důchodové pojištění je riziko a fondy jsou riziko. Lidi ztratili miliony peněz s důchodovými produkty od slavné firmy AWD a všude jindy taky.
Jak každý už dávno ví, ukládat je nutno peníze celý život od 15 let až do 65 let do 10 až 20 akcií jako například:
BASF, BMW, AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi, BHP Billiton.
Banco de Bilbao je možno vynechat, ale Banco Santander ne.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 5-6-2015 v 17:44

Top stocks fond od České Spořitelny neni dobrá věc.
Obsahuje samé hloupé akcie, které by rozumný člověk nikdy nekoupil.

Nikdo by neměl kupovat podíly fondu z 20-30 akcií, které se mu nelíbí.
Jistě platí i dnes z velké části výrok, který má v jeho knize André Kostolány, že manažer fondu bývá často mladík, které nemá o burze ponětí. Prostě děti dodělaly ekonomickou školu a nenašly žádnou jinou příbuznou práci než povolání manažer fondu. A tak vyvádí s akciemi hlouposti jak ten manažer fondu Top stocks.

Začátečník by měl vyhledat banku, která umožňuje pravidelně měsíčně bez nákupního poplatku ukládat stále stejné peníze do ETF na DAX, Dow Jones nebo FTSE index.

A nebo šetřit peníze a nepravidelně přikupovat podíly indexových fondů ETF na DAX, Dow Jones nebo FTSE, jen pokud budou zrovna peníze a to jen toho roku, kdy nejsou akcie neudržitelně předražené jak 1999-2001.

Veliký rozum a vysoké Studium přivede lidi k výběru stále solidních akcií nebo jeden rok růstových akcií z indexů DAX, Dow Jones, Stoxx50 a Eurostoxx50.

Průměrný rozum přivede lidi investovat do ETF na DAX, Dow Jones a FTSE.

Žádný rozum přivede lidi k hloupé investici do fondu Top Stocks České Spořitelny.
Veliká hloupost je taky investice do fondu ETF MSCI world s 6000 akciemi celého světa.

Lidi budou mít moc radosti až do konce života z dividend ale i z vlastnictví akcií BASF, BMW, AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi, BHP Billiton.
Ale nikdo nebude mít radost z fondu Top Stock až na to, že některý rok rostl více než DAX.
Však největší radost je, když chodí na Konto každý měsíc několik stovek euro a za 30 let každý měsíc několik tisíc euro dividend od akcií BASF, BMW, AT&T, Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Pfizer, United Technologies, Wells Fargo, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi, BHP Billiton. Tuto radost fond lidem nikdy nedá. Jen lidi ztrácí každý rok poplatek z fondu.

Rozumná neni investice, ze které se platí při nákupu několik procent kapitálu investiční společnosti a každý rok znova manažerský poplatek.
Rozumná je jen investice, ze které chodí každý rok několik procent dividendy a tyto se mohou u některých firem každých 7 let zdvojásobit.
Tedy mám-li z investovaného kapitálu první rok 3% dividendu, mohu mít za 7 let 6% dividendu (během jednoho roku) a za 14 let 12% dividendu (během jednoho roku) a za 38 let 100% dividendu (během jednoho roku) z dnes investovaného kapitálu.
Kdo může investovat jen 2000 korun měsíčně, neměl by nikdy hledat pomoc od fondu, ale našetřit za rok 1000 euro a pak teprve investovat do nějaké solidní akcie jak Shell, BHP nebo Sanofi.
Kdo tady jmenuje nějaký fond a třeba to vypadá jen jako otázka, asi dělá fondu reklamu. Však pokud se přizná, že z kapitálu se ztratí několik procent na investiční společnost, hned je z toho vidět, že se jedná o hloupou investici. Kdo začíná s investováním, může začít s fondem, nejlépe ETF na DAX, FTSE a Dow Jones. Však za jeden rok už by každý začátečník měl s fondem končit a najít tu velikou radost z dividend každý měsíc od několika různých akcií.
:exclamation: Z našeho kapitálu nesmíme odevzdávat několik procent investiční společnosti vedoucí fond!!!! Z našeho kapitálu musíme dostávat několik procent dividendy!!!! :exclamation:
Cashcow.jpg - 54kB dividenden.gif - 12kB
dividenden.gif - 12kB Euro-notes.jpg - 66kB

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 11-6-2015 v 08:46

Sem můžete dávat vaše vlastní poučné články.
Nenechte to vymýšlení článků jen na mně!

Názory na tyto články sem nepatří. Jen články samotné.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 11-6-2015 v 08:47

"Turek má něco za sebou, nemusí ho mít každej rád, ale něco na tom je!"

Ten Turek ale mluví samé hlouposti. Nedá se to vůbec poslouchat. Jeho vzor je Jesse Livermore. Protože je Turek špatně informovaný. On totiž vydělával Livermore na burze jen díky manipulaci cen v NewYorských novinách, kde měl kamaráda, který psal do novin pozitivní nebo negativní články, tak jak to Livermore potřeboval pro pohyb cen u jeho spekulací. A když ten kamarád zrovna nemanipuloval v novinách, tak Livermore ztratil vše, co před tim vydělal. Kamarádky se na něj lepily jen pro peníze, bez peněz ho zas opustily a Livermore pak skončil svuj hloupý život spekulanta sebevraždou. A takto si zřejmě počíná i Turek, když je Livermore jeho vzor. A jesli předpovídá Turek krach na burze za dva roky větší než 2008 (zřejmě zapomněl ten krach 2000-2002), asi za dva roky pro ten veliký krach na burze nebude žádný důvod. Protože nová finanční krize se nechystá a akcie většinou nebudou tak předražené jak v lednu 2000. Ale já ty nesmysly od Turka vydržel poslouchat jen 4 minuty, tak nevim, co všechno vypráví Turek za 14 minut pro české děti na Youtubě.

''Rozhovor s hodnotovým investorem Danielem Gladišem.''

I ten rozhovor s Danielem Gladišem se mi silně nelíbí. Povídání pro děti. Nebohý Gladiš prý čte každý den mnoho hodin, aby našel firmu, které akcie by se mohlo vyplatit koupit. To je veliké utrpení, od rána do noci číst a číst a číst a pak koupit na burze nějaký hnuj z Turecka pro české milionáře, kteří jsou ochotni jejich miliony prospekulovat na burze za pomoci Gladiše v jeho hedgefondu Vltava.
To bych se na to vykašlal, mne čtení nebaví. To je mnohem příjemnější kontrolovat ocenění akcií firem v nějakém indexu s PE PB PS PC a očekávaný růst zisku budoucích 12 měsíců nebo růst zisku minulých 12 let a teprve pak si přečít něco v internetu o té jedné firmě, která má dosud levné akcie a její zisk poroste.
Když se pak zjistí například, že je šéf firmy teplý, firma podvádí s daněmi, vyrábí levně výrobky v Asii a prodává je draze v Evropě a USA, kvůli placení dividend prodává dluhopisy, i když má v kase miliardy, snaží se vyrábět všechno možné: computery, telefony, televize, auta i kalhoty, pak akcie od takovéto šílené firmy jako je Apple nemůžeme nikdy koupit.

Sem můžete dávat vaše vlastní poučné články.
Nenechte to vymýšlení článků jen na mně!

Názory na tyto články sem nepatří. Jen články samotné.

Stran:  1    3  ..  6