Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  4    6
Autor: Předmět: Blog pro akcie a investice = vážné články
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 27-8-2017 v 11:25

Jak vypadají ti 22 dividendoví králové a 50 dividendoví aristokraté

Dividendoví aristokraté jsou americké akcie, které zvyšují dividendy už alespoň 25 let.
Dividendoví králové jsou americké akcie, které zvyšují dividendy už alespoň 50 let.
Někteří z nich jsou malé firmy. Některá jména jsme nikdy neslyšeli. Některé společnosti zvyšují dividendy pouze z důvodu dostat se do toho seznamu. A my potřebujeme také akcie ze západní Evropy. Americké akcie: Evropské akcie = 10:10 nebo 8:12.

Všichni 2017 existující 22 dividend kings jsou uvedeni také mezi 50 existujícími dividend aristocrats. A ze všech králů a aristokratů koupíme snad jen 3 společnosti, pokud akcie nejsou příliš drahé s P/E, P/B P/S. Johnson & Johnson, Procter & Gamble, AT&T
Pokud chcete mít jako důchodci více peněz z dividend než z důchodu, vaše 20-akcií-portfolio by mělo zahrnovat asi 10 akcií z USA a 10 ze západní Evropy (nabo 8:12), bez ohledu na to, zda žijete v Čechách nebo v USA. Takže kontrolujeme pouze společnosti s tržní kapitalizací nad 30 miliard USD. A chceme, aby více než 7% ročně rostly tržby, čisté zisky a dividendy, posledních 12 let nebo 1995-2007. Nehledáme jen rostoucí dividendy! A kupujeme jen rozumně oceněné akcie. Nikdy více akcie Coca Cola, nikdy Nestlé! Vzhledem k tomu, že tržby a zisky u Coca Coly nebo Nestlé nerostou dostatečně a poměry P/E, P/E a P/S jsou příliš vysoké.

Seznam 50 dividendových aristokratů roku 2017 https://en.wikipedia.org/wiki/S%26P_500_Dividend_Aristocrats

Seznam 22 dividendových králů roku 2017
https://www.simplysafedividends.com/dividend-kings-list/
http://www.suredividend.com/dividend-kings/

Sem prosím nedávejte žádné názory!!!
Názory dávejte jen sem
>>> http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=2&page=86

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-9-2017 v 12:03

Moje strategie + Margin call
Prozatímní výsledek za rok 2017 mne vyprovokoval se více rozepsat o mé strategii. Píši to kvůli inspiraci nejen pro využití některé z mých myšlenek, ale hlavně k tomu, abyste i další přispěli do této diskuse. Nechci se ničím chlubit, ale jen ukázat výsledky mé strategie. Protože jsem již většinu zde publikoval, omlouvám se, že to zkusím v následujícím shrnout do jednoho článku. Omlouvám se za delší text.
Budu rád za reakce i kritiku. Protože si myslím, že problematika může zajímat vícero investorů, zkuste i reagovat, zda by nestálo tomuto věnovat samostatné vlákno
2016 jsem získal určitou hotovost prodejem nemovitosti a nakoupil trošku akcií a hlavně investiční fondy. O prázdninách jsem přečetl knihu pana Konečného a rozhodl změnit PTF prodejem všech investičních fondů a koupí akcií dle fundamentů. Kupoval jsem převážně Anglii a USA a tak jsem Kč měnil na danou měnu. Rok jsem zakončil 8% zhodnocením
2017 jsem využil půjčku, kterou jsem chtěl předběhnout čas a koupit větší balík akci s tím, že úroky budou umořovány dividendami a částka, kterou měsíčně našetřím z platu, půjde na splátku úroku.

V únoru mi banka nabídla MarginCall, který se dá nazvat Pákou či kontokorentem ručeným nakoupenými akciemi.
Zde vysvětlím, co to je. Mne se nejvíce líbí definice kontokorentu v měně za kterou nakupujete akcii. Takže nenesete kurzové riziko a platíte jen úrok (měsíčně) z aktuálně čerpané částky (ve stejné měně = při pohybu kurzu se úrok adekvátně v Kč mění). Margin call je o tom, že banka si hlídá, kdy ručení (vaše ptf – tedy ty tituly, které dáte a které banka akceptuje) jsou stále ručení (hodnota ručení stále pokryla hodnotu čerpaného kontokorentu). Při poklesu pod nějakou signální hodnot k Vás vyzve na doplnění (prodej nějaké části ptf či finanční částkou). Pokud by však dále probíhal pokles (obvykle 50%) pak může banka prodat celé či část ptf k umoření kontokorentu.
Podmínky mi postupně zlepšovali a na současných 4 procenta. Šel jsem do toho s následující strategií. Po dobu minimálně 4 let jej využít kontokorent k akceleraci výnosů za kapitálu s tím, že po této době část růstových akcií vyměnit za dividendové. Nějak mi půjčky nedělají dobře.
Rozhodl pro strategii nákupu části dividendových a větší části růstových akcií. Využil jsem limit postupně „na doraz“ a tak můj podíl vlastních prostředků je 27%. Zbytek je krytý kontokorentem. Když to shrnu, pak mám cca 30% dividendových a 70% růstových s výhledem držení na 4 roky
Začnu mluvit o výhodách.
Omezení kurzového rizika. V roce 2017 došlo k výraznému poklesu kurzu Kč USD či libry a tak mi sice o 18% klesla moje část, ale došlo ke snížení Kč ekvivalentu kontokorentu a tím i ke snížení úroku z této půjčky.
Výrazná akcelerace v případě růstových akcií. Uvedu příklad. Pokud mám kapitál 100kKč a koupím akcii s růstem 10% a dividendou 2% (po zdanění) pak mám za 12 měsíců 100+10+2=112kKč. Takže 12% zhodnocení. Pokud využiji kontokorent ve výši 300kKč, pak vstupuji do investice s částkou 400kKč. Pak, při stejných parametrech mám 400 (equita)+40 (růst akcie) + 8 (dividendy) -12 (4% úroku z 300kKč) = 436kKč. Zhodnocení ptf je sice jen 9% ale zhodnocení kapitálu je 36%!!!! (z 100kKč vzrostlo na 136kKč)
Nevýhody
Tak jak se mohu radovat s akcelerací zisku, pak stejně mohu zaplakat při poklesu. Pokud využiji stejný příklad. Bez kontokorentu mám při investici 100kKč, ztrátě 10% a dividendě po roce 100-10+2=92kKč a faktickou ztrátu 8% ( Toto plně potvrzuje to, co tvrdí účastníci tohoto fóra – dividendové akcie eliminují rizika poklesů – dále viz kniha pana Ladislava Konečného).
Při 300kKč kontokorentu pak mám bilanci 400-40 (10% pokles) +8 (dividendy) – 12 (4% úrok z 300) = 356 kKč. Takže kapitál se zmrskl z 100kKč na pouhých 56kKč. Ztráta je tudíž 44%!!!
Všimněte si tedy akceleraci nejen zisku, ale i ztráty, která je, díky úrokům, dokonce o 20% vyšší. (44% možné ztráty proti 36% možného zisku)
Další příklady si nasimulujte dle uvedeného příkladu.
Pokud tedy shrnu mou strategii, tak ta je v tom, že 30% držím v dividendových akciích s úmyslem držení nad 10 let. 70% jsme pořídil kvalitní růstové akcie (nejen z pohledu toho, co banka uzná, ale i z toho, abych eliminoval rizika propadu) ač z těchto 70% je stejně půlka s průměrnou dividendou. Ty hodlám držet maximálně 4- 5 let a pak je proměním za kvalitní, fundamentálně zdravé a dividendové akcie. Během roku provedu cca 20% korekcí v podobě prodeje či nákup některé překoupené.

Výsledky mé strategie k dnešnímu dni za rok 2017 jsou v podobě
Růst celého ptf (oceněno v Kč a tudíž započteny kurzové ztráty z eqiuty (mého kapitálu) a tím, že nákupy jsem dělal postupně v Q1 a Q2 2017 včetně realizovaných zisků a ztrát v korekci ptf) je 9,76%.
Růst mého kapitálu equity je 30% po započtení všech poplatků, úroků, kurzových ztrát, realizovaných zisků a ztrát z prodejů
Zde v blogu jsou ale názory zakázány.
Proto prosím pište názory k článku pod téma Pojištění,..,..,kredit
http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=14&page=11

EU: VOW3, RDSA / EU-BREXIT: BLT, BATS / USA: MA, JPM, CAT, FB, GOOGL, MU, MGM, MCD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Finlord
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 12-9-2017 v 22:02

Hezký den, jak vnímáte a měříte investiční rizika? K této problematice jsme připravili článek:
https://finlord.cz/2017/09/merime-spravne-investicni-riziko/
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 15-9-2017 v 19:34

!!! Jen hezky dělte peníze na akcie západní Evropy a USA !!!

Jestli bydlíš v Evropě a budeš se zabývat akciemi už aspoň 5 let, jistě pak budeš mít více dividendových akcií z Evropy než z USA.
Jen český nebo slovenský daytrader (to je nadávka a urážka ) se omezuje na akcie z USA.
Nižší poplatek za burzu v USA než za Xetra, jak nabízí lidem mnozí židi v Čechách, nebo nižší daň z amerických dividend než z německých, to nemůže být u rozumného investora překážkou, dávat přednost americkým akciím před levnými evropskými blue chips akciemi BASF, BMW ST, Münchener Rückversicherung, , Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, BHP Billiton PLC, HSBC, Royal Dutch Shell, Sanofi s výnosem dividend 4% až 7%.

Americké hospodářství je na tom hůře než německé. Podle neoficiální statistiky je USA už několik let v recesi - neroste. Silně roste letos hospodářství španělské. Americké podniky se ale snaží více než evropské, vykupovat vlastní akcie a likvidovat je, aby akcionářům rostly. Zato ale vykrádají šéfové z amerických podniku několikrát více milionů než evropští šéfové jako mzdu a bonus a to zase škodí akcionářům.
Rozhodně tu svatou pravdu neodvolám. Nechtěl jsem nikoho v prvním odstavci urazit. Nyní to však učiním, však nikoho nejmenuji. Když se Evropan omezí na americké akcie, svědčí to o začátečnictví a nezabývá se akciemi ještě tak dlouho, aby z toho měl rozum.
Někdo zas investuje do fondu na akcie celého světa. To je hloupá přehnaná diversifikace. Pro Evropana zcela postačí, když má 50% až 66% peněz v akciích západní Evropy a 33% až 50% peněz v akciích USA. To svědčí o jeho nadprůměrné inteligenci u akcií.
Jen se nad tím zamyslete, až vás z toho rozbolí hlava: Musí mít Evropan 80% až 100% portfolia v akciích USA a jen 0% až 20% peněz v akciích západní Evropy? Bystré hlavy na to přijdou - je to hloupé. Evropan má mít 50% až 66% peněz v akciích západní Evropy a 33% až 50% peněz v akciích USA.
Jestli platí americké podniky 4x ročně čtvrtinu dividendy a německé podniky jednou ročně celou dividendu, to spíše škodí těm americkým podnikům, protože převody peněz na milion kont 4x ročně stojí podniky moc práce a peněz.
15% daň z 3%ní dividendy je horší než 26% daň z 5%ní dividendy. A člověk z Čech má právo na 15%ní daň z německých dividend. I když žádat peníze zpátky v Německu stojí peníze a čas.
Tedy nezlobte dědu, nezlobte ani mámu a tátu a kupujte si na stálo pro dividendy vedle amerických akcií i akcie německé, britské, španělské, jednu holandskou a jednu francouzskou!

To je veliký omyl, že by byly americké podniky zdravější než západoevropské.
Zapomínáte na bankrot u General Motors, Ford, AIG, Citigroup, Lehman Brothers, Wachovia, Washington Mutual, Worldcom, Enron a další. Zřejmě to nepamatujete, nebyli jste tenkrát ještě naživu. A proto koupíte jako správní čeští daytradeři raději akcie General Motors než BMW. Já však jsem byl 2008-2009 už naživu a tak na ty bankroty v USA pamatuju.
Hospodářství USA je dokonale prohnilé. Akcie jsou židovskou manipulací předražené, šéfové podniků jsou teplí, podniky podvádí s daněmi - kdekoliv na světě vydělají miliardy, platí z nich nízkou daň v Irsku.

Diskusi prosím jinam a sice sem :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=10&page=27

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  4    6