Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  4    6  7
Autor: Předmět: Blog pro akcie a investice = vážné články
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 20-11-2017 v 19:42

Kdy nedávat žádné peníze do fondů a ETFs

""Nevidím rozumný důvod, proč kupovat jednotlivé akcie místo levného a diverzifikovaného ETF nebo podobného nástroje kolektivního investování."" Jenda Dva

Když se člověku žádný manažer fondu na světě nelíbí.
Když člověk nechce mít všechny akcie z fondu, ale ani jednu, nebo jen desetinu z nich.
Když člověk nechce mít všechny akcie z indexu, ale jen desetinu z nich.
Když se člověk chce podílet jen na jemu sympatických podnicích a na žádných jiných.
Když člověk chce koupit jen levné akcie s dobrou dividendou od podniků, kterým neškodí konkurence.
Když člověk chce dostávat každý měsíc dividendy a v 65 letech mít víc peněz z dividend než z důchodu.
Když člověk chce nechat děti dědit každý měsíc dividendy.
Když člověk chce být manažer fondu a nikde ho nechtějí zaměstnat.
Pak nezbývá nic jiného, než vytvořit si sám svůj vlastní fond z 10 až 20 akcií ze západní Evropy a USA.

Sem prosím nedávejte žádné názory!!!

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-11-2017 v 10:51

Mornigstar sestavil seznam 25 údajně levných společností. Vzhledem k tomu, že tento seznam nemusí být objektivní, nedovolil jsem si příspěvek umístit pod vlákno Akcie na rok 2018
http://www.investicniweb.cz/25-levnych-akcii/

Sem nedávejte žádné názory! Případné názory dejte pod téma diskuse "Akcie na rok 2018"!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 2-12-2017 v 16:34

''''Prechod z podielovych fondov na ETF - ano alebo nie?''''
Jurko z Tatranskej Pierdoli

Z fondů se nepřechází na ETF, to je jen pro začátečníky v prvním roce a pro lidi strachující se z akcií, vidící v akciích hazard a každodenní sledování kurzů.
ETF je stejná nuda jak fond, jen se to koupí s nižším poplatkem.
Chce to přečíst si jednu slabou knihu od Grahama a jednu slabou knihu o Buffettovi a pak si z 10 až 20 levných dividendových blue chips akcií vytvořit svůj vlastní fond, ze kterého budou chodit každý měsíc dividendy.
Plus nebo mínus sledovat jen jednou v roce na Silvestra, nestarat se o to, zda toto vlastní portfolio akcií roste více nebo méně než nějaký index!
Spokojit se s tím, že každý měsíc chodí dividendy a každý rok přijde více peněz z dividend.
Dosud nepředražené dividendové blue chips akcie vhodné pro vlastní fond a držení 50 let přes všechny rally a velké krachy:
BASF, BMW ST, Münchener Rückversicherung, AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Wells Fargo, Banco Santander, Iberdrola, Telefonica SA, BHP PLC, HSBC, Royal Dutch Shell A + B, Sanofi.   

Názory sem nedávejte! Pište pod téma diskuse ''Začátek'' :post:
http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=311&page=3

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 21-12-2017 v 20:05

Santiago-R-Lucca.jpg - 44kB Foto: Mladý argentinský Buffett *1991 Santiago Rodriguez Lucca

Mladý argentinský Warren Buffett
V krizové Argentině v létech 2010, 2011, 2013 a 2015 posilovalo hospodářství, argentinské peso sláblo - tedy pro vyjádření kurzů akcií bylo nutno vzít pesos víc, odvážní zahraniční investoři nakupovali levně akcie. A proto argentinský index akcií Merval vyrostl 2012-2017 za 5 let +1.243%. Index Merval obsahuje 15 akcií a je moc divné, jak ten růst indexu byl dosažen. Když nejvíce z indexu za 5 let rostly akcie: Edenor +2.645%, Grupo Financiero Galicia +1.168%, Banco Macro +573%, Banco Francés +449%, Siderar +295%, Telecom Argentino 243%, Petrobras Argentina +158%, Sociedad Comercial del Plata +152%.
Dvacetiletý Santiago Rodriguez Lucca (narozen 1991) z jižního předměstí Buenos Aires (La Plata) se začal zajímat o akcie 2010. Četl první knihy o burze 2011, koupil prvé akcie 2011 a prodal je v panice se ztrátou. Rok později se akcií přestal bát a koupil znova akcie.
2015 založil sám (anebo s pomocí firmy stejného jména v Paříži) investiční firmu Bergson Capital a vydělal s malým kapitálem svých příbuzných 325% za 2 roky 2015-2017. Jen když kapitál v akciích během kvartálu roste, bere klientům 20% z jejich výdělku za kvartál.

Když přečetl šťastnou náhodou rozumné knihy od Mary Buffett, Ben Graham, Phil Fisher a žádný neřád pro trading, stal se jeho investiční styl value investing. Zatím kupuje jen levné akcie z Argentiny a ty hezky rostou. Doufejme, že na value investing nezapomene ani tehdy, až začne kupovat akcie v USA a nebude kupovat ty předražené tituly Amazon, Netflix nebo Starbucks.
Value investor Santiago R. Lucca odpovídá anglicky na 13 otázek na stránce gurufocus.com :info: https://www.gurufocus.com/news/462077/13-questions-with-arge...
Na Facebooku můžete vidět jeho skupinu: Club Social del Value Investing - http://www.facebook.com/groups/1956671731221279/
A stránku Bergson Capital - http://www.facebook.com/bergsoncapitalar

Sem nedávejte žádné názory, nebo bude zle!

Index Merval - Argentina
Merval-Argentina.bmp - 913kB

:question: :question: :question: :question: :question: Foto: Argentinský Buffett - Santiago Rodriguez Lucca zestárnul a zbohatl

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 22-12-2017 v 19:12

Bitcoin nebo shitcoin

Ať už je to 1000 euro nebo jen 10 euro, člověk musí investovat do toho, čemu rozumí.
Kryptoměnám nerozumím, tedy je nemohu kupovat. Nevím, jak se koupí, ani kde se uloží a kde se prodají, jaké jsou poplatky.
Někdo prý vyhodil computer na smetiště a měl prý na disketě toho computeru uloženy bitcoiny za miliony. To nevím, jak to funguje, že má bitcoiny uloženy ve vlastním computeru a ne někde na kontě nebo v tresoru.
Dnešní den ztratil prý bitcoin -30%, jak se oznámilo že žid Goldman a žid Sachs se o bitcoin začli zajímat.
Jak víme, kdo investoval 2010 jen 10 dolarů do bitcoinu, mohl mít nedávno z toho 18 milionů dolarů, když stál jeden bitcoin 18.000 dolarů.
Ale jaký by to mělo následek? Paní by jistě pána opustila i s dětmi a vzala by pánovi podle zákona polovinu jeho milionů. Když by se pán teprve poprvé ženil s těmi miliony z bitcoinu, opustila by ho paní později kvůli těm milionům.
:info: Povídali dnes v televizi, že šanci má nyní IOTA. To je 6. největší kryptoměna, ale je v ní jen 2% peněz ze všech kryptoměn. Nákup, uložení a bezpečnost u IOTA jsou prý zcela jiné než u bitcoinu a nulový poplatek. Jedna IOTA stojí dnes asi 5 dolarů. Ale zase nevím, jak to funguje. :info:

Sem žádné názory! Názory dávejte jen pod téma diskuse ''Kryptoměny"! http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=309&page=4

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-12-2017 v 20:28

Na Vánoce jen slušně a přátelsky s lidmi a o lidech :) Téma: Akcie a burza. Co jinak.

Lump, který založil před málo lety největší německou diskusní skupinu o akciích na Facebooku: ''Aktien-Club Facebook'' , mě před lety vymazal brzy po tom, co jsem se přihlásil. Před 14 dny jsem se přihlásil znova a brzy jsem byl zas vymazán jako člen s možností psát názory. Ten idiot Frank H. (na Vánoce jen slušně o lidech) na té Facebook skupině každý den publikuje řadu linků na články, kde se mluví něco o nějaké firmě z indexu DAX nebo Dow Jones a nic víc. Hlavu má prázdnou, tedy nemluví z hlavy, jen publikuje links na webstránky.
Já jsem promluvil ale z hlavy, něco jako, že Nike a Apple jsou největší podvodníci s daněmi, podvod jak Enron a takový drek akcie by nikdo neměl kupovat. A proto jsem byl vymazán a už tam nic psát nemám dovoleno.

Německé blogy pro akcie a jiné: Petra z Berlína, Stefan z Berlína, tito amatéři se zabývají akciemi dva roky a už na jejich blocích poučují děti o akciích. Moje názory pod články mazali, tedy už tam nic nezkouším napsat. Oni idioti - Petra z Berlína nebo Stefan z Berlína (na Vánoce jen slušně o lidech) by chtěli, aby člověk nejprve slušně pozdravil, pak jejich hloupý článek pochválil a možná ještě položil hloupou otázku jako třeba ''Které akcie dnes koupit?''.
Oni hlupáci už se naučili psát Buffett, nepíšou chybně Buffet, znají P/E, ale koupí akcie i s P/E 30. Ale ještě nedošli ke studiu ocenění akcií s P/B, P/S a asi nikdy v životě nedojdou k ocenění akcií s P/C, na to jejich rozum nestačí. A tak kupují extrémně drahé akcie Starbucks.
Oni se zabývají akciemi teprve 2 roky a chtějí vypadat jako odborníci a proto musí mazat pod články všechny názory od lidí, kteří ví víc o akciích a ukazují na chyby v jejich článku.

Idioti z největšího diskusního fora v Německu = wallstreet-online.de (na Vánoce jen slušně o lidech) zas mažou lidem příspěvky s linkem na jejich webstránky, kde se nabízí na prodej jedna věc. Ale nechají v příspěvcích link na webstránky, kde se nabízí na prodej věcí 50, jako je onvista.de a finance.yahoo.com

Cenzura je to zlá v německých diskusních forech a v blozích jako 1939-1945 za Hitlera nebo jak na českém foru FinExpert.cz a Finmag.cz
Vyjímka je však německé forum pro akcie: aktienboard.com/forum , kde má člověk dovolen podpis pod každým příspěvkem, který obsahuje link na vlastní webstránku, kde se nabízí něco na prodej. Ba dokonce když tam člověk celý rok nic nenapsal, žádají ho e-mailem o další příspěvek.

Špeciální je slovenské diskusní forum ako-investovat.sk
Na jedné straně tam má člověk dovolen pod každým příspěvkem link na vlastní webstránku, i když na ní něco nabízí na prodej.
Na druhé straně mne pomlouvají lží, že mám všechny moje akcie 99% v mínus.
Na třetí straně nesmím vysvětlovat slovenským dětem, že druhý administrátor fora Ju., který je daytrader a lže, že mám všechny akcie 99% v mínus, si může dovolit jako pasák cikánských prostitutek, prospekulovat všechny peníze na burze s daytradingem, takže na konci každého roku dosahuje růst jeho kapitálu krásných +0%. Ovšem pasák prostitutek, to je hezká kariera a moc peněz. To není urážka, ale uznání a pochvala - ten člověk je úspěšný v povolání. I když na burze má stejné výdělky jako ztráty, protože už 10 let provozuje daytrading.
Ale ''na Vánoce jen slušně o lidech''. :)

Sem nedávejte žádné názory! Názory prosím pod téma: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=4&page=71

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 9-1-2018 v 20:09

Dlouhodobé výnosy value stocks - hodnotových akcií a growth stocks - růstových akcií, středně velké firmy a velké firmy
Statistika, zda dlouhodobě vynesly více peněz akcionářům hodnotové akcie nebo růstové akcie středně velikých nebo velikých podniků z USA závisí na tom, kdo to spočítal a statistiku zfalšoval.
Nějaký obchodník nebo spekulant, který umí počítat nebo někde v internetu kopíroval, bude lidem oznamovat, že posledních 30 let nebo 100 let rostly nejvíce růstové akcie středně velkých podniků. Zatímco posledních pár let konečně inteligentní investor nebo už od malička inteligentní investor spočítá, nebo v internetu okopíroval, že nejvíce rostly levné akcie dobře fungujících velkých podniků. A když k tomu přičte každý rok ještě 3% dividendy a každoročně rostoucí dividendy, pak má jistě pravdu ten value investor a funguje jeho value investing. Zatímco ten spekulant měl pravdu jen několik úseků let: 1990-2000 a 2009-2017 ty růstové internetové akcie, growth stocks bez dividend. U těch není možné počítat minulých 50 let, protože tak staré ty firmy nejsou. A ty prodělají v každém velkém krachu hluboký propad, mnohé z nich ještě roku 2017 nedosáhly svůj vrchol kurzu ze zimy 1999-2000.

V internetu najdeme plno různých výpočtů, od různých lidí zfalšovaných, já zůstanu u toho prvního, který mi Google našel.
Comparing the results of value and growth stock market indexes

Annual Returns of Value and Growth U.S. Equity Indexes

1.1.1990-31.12.2015 = 26-Year Average Annualized Return
U.S. Large Growth 8.60% ročně
U.S. Large Value 9.03% ročně
U.S. Mid Growth 9.72% ročně
U.S. Mid Value 10.49% ročně
Domnívám se, že nebyly připočteny dividendy, které by výnos u Large Value akcií ještě zlepšily.

Sem nedávejte žádné názory! Názory prosím pod téma: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=323

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 19-1-2018 v 20:42

Rozumný investor akcionář nemusí číst zprávy z podniků každý den hodiny, ani když investuje pro klienty
Und die deutsche Lügenpresse = prolhaný německý tisk

Divím se, jak může Warren Buffett číst noviny nebo knihy několik hodin denně. Mně by stačilo číst hodinu titulky článků v několika novinách. Nehledám každý den zprávy z mých 25 podniků. Dokonce ani hlášení o zisku na konci každého kvartálu z mých 25 podniků nehledám 4x ročně. Vždyť mám 25 akcií jen pro mne a nemám žádné klienty. Špatná zpráva z Tesco mne nepřivede k prodeji akcie se ztrátou. Spíš mne potěší několik let později pozitivní zprávy z nějaké britské banky, že má finanční krizi a pokuty za sebou a zase platí 4%ní dividendy.
Já dlouhé články nečtu celé, jen pár vět, chci být rychle hotov. A když vidím v knihovně Handelsblatt, Frankfurter Allgemeine, Focus Money, Börse Online, Der Aktionär, tak tam v tom tisku čtu většinou jen titulky článků.
Stejně je tam samá lež: že by se měly koupit předražené akcie ztrátové biotech firmy Morphosys nebo předražené akcie Amazon nebo držet 5 hloupých akcií pro dividendy na stálo, jako akcie TV programu Pro 7 atd.
V podstatě mne v tom tisku zajímá jen to, co je tam psáno o 25 firmách, od kterých mám akcie.
Také články o Buffettovi jsou lež. I o tom ten prolhaný německý tisk - Lügenpresse lže. Že koupil 5% všech akcií německé firmy Lanxess a jiné lži. Jak víme už 24 hodin, akcie Lanxess koupila pojišťovna General Re, která patří pod Buffettův holding. Tedy Buffett nemá s nákupem akcii Lanxess nic společného, ale šéfová pojišťovny General Re.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 23-1-2018 v 18:50

Akcie 1999-2000 přinesla rychlé zbohatnutí a pozdě kupujícím rychlou ztrátu = Nový německý trh

Jack White, vlastním jménem Horst Nussbaum (Ořechový strom) z Kolína nad Rýnem se narodil velice chudý. V 60. létech byl profi fotbalista, nejprve za Viktoria Köln. V různých zaměstnáních si vybudoval karieru. Koncem 60. let byl sám zpěvák, ale bez úspěchu.
Během let napsal na tisíc písní pro jiné zpěváky. Je po čtvrté ženatý, ale snad i ta dnešní Ruska mu jednou se slušnými penězi odejde.
Největší jeho kariera byl producent hudebních nahrávek. U několika písní ukradl melodie od jiných zpěváků, nahrál je s jinými zpěváky na desky, pásky a disky. Vydělal slušné peníze, takže se ženil a rozváděl pro ty jeho peníze. V USA jsou známé ukradené písně ''Self control'', ''Gloria'' a ''Looking for freedom'', kde byl ve druhé verzi Jack White producent. On byl producent i pro: Paul Anka, Engelbert, Tony Christie, David Hasselhoff, Laura Branigan.
Kamarádi do přemluvili 1999, aby jeho hudební redakci ''Jack White Productions AG'' přivedl 13.9.1999 na burzu. Hned první den IPO akcie vydaná za 12 euro rostla 62%. Počátkem 2000 stála akcie Jack White 50 euro, celá firma 650 milionů euro, Jack měl vlastní akcie za 400 milionů euro. Jenže je včas neprodal. V listopadu 2000 stála akcie Jack White zase jen 12 euro, celá firma 144 mio., Jack měl akcie za 96 mio. Dne 13.3.2003 byl kurz akcie jen 1,62 euro. Firma změnila jméno na 313music JWP AG. 2007 byl Jack White ze své firmy propuštěn a byla přejmenována na 7days Music Entertainment AG. Koncem roku 2012 to byla penny stock akcie za 0,027 euro. Noví majitelé firmy nahlásili 2016 insolvenci, firma je v háji, akcie už neexistuje. Tak jako mnoho jiných mladých firem z nového německého trhu 1999-2000. Roku 2008 založil White novou produkci hudby: Gloriella Music. Jack White - Horst Nussbaum má 5 dětí se 4 ženami a investuje do fondů. Má dnes 77 let a je po čtvrté ženatý se 44 let mladší Ruskou.
Sem prosím nepište žádné názory!

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 24-1-2018 v 09:18

Stížnost, aneb co s dětmi, aby zbylo 1.000 euro na akcie každé 2 měsíce

Mary Ann byla v listopadu na úřadu, stěžovat si na mne, že nechci dát 3-letého syna Joe do mateřské školky. Jenže já nemohu platit měsíčně 400 euro na mateřskou školku a 800 euro měsíčně na byt elektriku plyn telefon televizi, z mého důchodu 580 euro a 420 euro dividend, státního příspěvku 384 euro dětem a jeden rok i 350 euro měsíčně rodičům od státu. Mary Ann vydělává 1.000 euro měsíčně, ale musí dát na zdravotní pojištění 400 euro měsíčně jako samostatná živnost na uklízení bytů.
A kvůli té stížnosti od Mary Ann chodí od prosince k nám do bytu jedna až tři paní z úřadu jednou týdně, ptát se nás, jak pečujeme o děti. Nebo nás nutí jít 2 kilometry k nim do úřadu. Nutili nás přihlásit 3-letého syna Joe do sedmi nejbližších mateřských školek a jestli bude místo od 1.9.2018 volné, budu muset 5x týdně ráno chodit se synem kilometr daleko a odpoledne pro něj. Že prý když nemohu platit 400 euro měsíčně za syna v mateřské školce, že mi možná sníží cenu na 100 euro měsíčně jen na jídlo.
Jedna až 3 paní nás teď jednou týdně nutí, abychom nenechali odpoledne spát děti déle jak hodinu, aby se jim chtělo spát už ve 20.00 hodin večer a ne až o půlnoci. Nutí nás, aby Joe nekoukal na tablet déle jak 2 hodiny denně, aby děti nepily colu, nejedly slané brambůrky, čokoládu a bonbóny.
A co je nejhorší, že prý 50m2 byt je malý pro rodiče a 2 děti, a proto máme hledat větší byt s pokojem pro děti. Jenže já nechci bydlet na ve větším bytě za vyšší cenu na konci města, kde je všechno kilometry vzdálené. Já bydlím v jednom bytu v centru města už 34 let, hlavní nádraží i hlavní náměstí a veliký park dosáhnu za 10 až 20 minut pěšky. Pekárnu otevřenou i v neděli mám hned ve druhém domu a supermarkt 100 metrů daleko. A tak jsem řekl včera zatím jen jedné paní, jestli nás budou nutit najít větší byt, najdeme si byt ve Španělsku u moře. Paní byla dost nemile překvapena. Jsem zvědav, jak budou reagovat ostatní paní na naše stěhování do Španělska. Německo potřebuje odborníky na computer a mládež pracující na důchodce a teď by donutili dva budoucí experty na computer stěhovat se do Španělska, když nás nutí hledat větší byt. Pochybuji, že nám německý úřad pro mládež děti vezme a dá je do dětského domova, jen protože nechci hledat větší byt než 50m2. Čtyři lidé se hezky vejdou do bytu 50m2 malého. Snad budu moci každé 2 měsíce koupit pro Mary Ann za 1.000 euro akcie, když vše zůstane, jak to je a mateřské školky nebudou mít pro naše děti místo, nebo jen za 100 euro na jídlo měsíčně. Byt v centru města nechci opustit za živa.

Sem nedávejte žádné názory! Názory prosím pod téma: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=5&page=12

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 30-1-2018 v 09:54

Geraldine-Weiss.jpg - 136kB Foto: Geraldine Weiss

Expertka a guru na blue chip dividendové akcie Geraldine Weiss
Geraldine Weiss se narodila jako Geraldine Schmulowitz v San Francisku 16. března 1926. Kvůli antisemitismu ve škole jí změnil otec jméno na Geraldine Small. Vystudovala University of California v Berkeley 1945. Vdala se, její muž byl Gregory Weiss. Začala se zajímat o investování na počátku šedesátých let, dělala večerní investiční kurzy a četla každou investiční knihu, kterou našla ve veřejné knihovně v San Diegu. Také četla ty dvě známé knihy od Benjamina Grahama. Koupila si své první akcie 1962 ve věku 36 let. Neschopná nálezt práci jako makléř, vydávala od 1966 svůj vlastní čtvrtletní magazín: Investment Quarterly Trends. Měla úspěšnou kariéru na Wall Street.
Geri zemřela po dlouhé nemoci 26. června 2014 ve věku 88 let. Zanechala po sobě několik milionů dolarů.
Geraldine Weiss napsala 1988 knihu "Dividends Don't Lie: Finding Value in Blue Chip Stocks".
A 1995 napsala knihu "The Dividend Connection: How Dividends Create Value in the Stock Market". Amazon.com je prodává anglicky.

Její magazín zveřejňoval seznam 13 od ní doporučených akcií s názvem "Lucky 13". V letech 2000-2013 portfolio z těchto 13 akcií rostlo průměrně 11,8% ročně, zatímco index S&P500 5% ročně, akcie Berkshire Hathaway (šéf Warren Buffett) rostla 9,7% ročně.
"Po velkém množství výzkumů jsem si všimla, že vysoké a nízké úrovně výnosu dividend se opakují: vysoký výnos naznačoval podhodnocené oblasti (čas koupit akcie) a nízký výnos naznačoval nadhodnocené oblasti (čas prodat akcie). Takže jsme začali sledovat celkem 350 blue chip akcií, pomocí těch historických výnosů dividend." povídá paní Bílá.

Jaká byla její strategie
Paní Weiss byla value investorka, ale věřila, že lidé by se měli zaměřit spíše na dividendy než na zisky, protože je příliš snadné manipulovat zisky v bilancích. Hledala vysoké výnosy dividend u blue chip společností (u velkých firem), které měly silnou rozvahu, což znamenalo snadné placení dividend a růst dividend. Ona rýsovala grafy historických dividendových výnosů a viděla tam čas kupovat akcie, kde výnos dividendy dosáhl historicky vysoké úrovně a čas prodávat, když výnos dividendy dosáhl minima. Paní Weiss také prosazovala poměrně koncentrované portfolio, což znamená, že investor by neměl mít více než 10-20 akcií.

Jak investovat jako Geraldine Weiss - královna blue-chip dividendových akcií
Legendárních sedm investorských zlatých pravidel pro výběr BLUE CHIP akcií ke koupení
1. Akcie musí být podhodnocena tak, že její dividendový výnos je na historickém maximu.

2. Musí se jednat o růstovou akcii, která zvyšovala dividendy alespoň 10% ročně za posledních 12 let.

3. Musí se jednat o akcii s poměrem kurz/účetní hodnota pod 2. Price-to-book value ratio < 2.

4. Musí být poměr kurz/čistý zisk nižší než 20. Price-to-earnings ratio < 20.

5. Akcie musí mít výplatní poměr dividendy kolem 50% ze zisku, dividend payout ratio, aby byla dividenda zajištěna a byl prostor pro růst dividendy.

6. Dluh společnosti musí být menší než 50% její tržní hodnoty.

7. Musí být splněno celkem šest blue chip kritérií: Dividenda musí být zvednuta alespoň pětkrát za posledních 12 let, akcie musí mít rating A od S&P, alespoň 5.000.000 akcií musí být v oběhu, musí akcie vlastnit alespoň 80 institucionálních investorů, celkem 25 nepřerušených let výplaty dividend, zisk společnosti musel růst alespoň v sedmi z posledních 12 let.

Která akcie byl její největší úspěch
Jedním z nejúspěšnějších tipů paní Weissové byla akcie Coca-Cola. 1982 byl výnos dividendy historicky vysoký, tedy musela akcii v jejím magazínu doporučit a během deseti let 1982-1992 akcie rostla 1.285%. S připočtením dividend akcie vynesly průměrně 34,6% ročně, když index 18,6% ročně.

:exclamation: Sem prosím nedávejte žádné názory! :exclamation:

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-2-2018 v 12:43

Jaký je rozdíl mezi slovy SHARES a STOCKS, když se myslí na množné číslo akcie?
The difference between SHARES and STOCKS
Der Unterschied zwischen SHARES und STOCKS

Miliony lidí po celém světě už se na to ptaly a zvláště ti lidé, kteří nemají mateřský jazyk angličtinu. Ale i rodilí Američané se na to ptají, jak se liší stocks a shares..
Někdo tato slova používá zcela náhodně, ať už o akciích mluví nebo píše. Možná, že by ani lektor v anglické knize autora neopravil, že zaměnil slova shares a stocks, když je to podle mnoha lidí jedno.
Shares se používá ve smyslu podíly nebo akcie stovky let, slovo stocks není tak staré ve smyslu akcie. ''During the Roman Republic, the state contracted out many of its services to private companies, they issued shares called partes. Cicero said ''Partes illo tempore carissimae'' = ''Shares had a very high price.''

''In today's financial markets, the distinction between stocks and shares has been somewhat blurred. Generally, these words are used interchangeably to refer to the pieces of paper that denote ownership in a particular company.
For example, "stock" is a general term used to describe the ownership certificates of any company and "shares" refers to the ownership certificates of a particular company. So, if investors say, they own stocks, they are generally referring to their overall ownership in one or more companies. Technically, if someone says that he owns shares - the question then becomes - ''Shares in what company?''
Bottom line, stocks and shares are the same thing. The minor distinction between stocks and shares is usually overlooked.''

Česky:
Na dnešních finančních trzích byl rozdíl mezi stocks a shares poněkud rozmazaný. Obecně platí, že tato slova se používají vyměnitelně, odkazujíce na kousky papíru, které označují vlastnictví v určité společnosti.
Například "stock" je obecný termín používaný k popisu vlastnických certifikátů jakékoli společnosti a "shares" se vztahují k vlastnickým osvědčením určité společnosti. Takže pokud investoři říkají, že vlastní stocks, oznamují jejich vlastnictví v jedné nebo více společnostech. Pokud někdo říká, že vlastní shares, ptají se ho: ''Akcie v jaké společnosti?''
Sečteno a podtrženo, akcie a akcie jsou to samé. Drobný rozdíl mezi akciemi a akciemi je obvykle přehlížen.

Při hledání s Google slov: difference stocks shares ...... se setkáme s tím, že shares jsou akcie od jedné akciové společnosti a stocks jsou akcie od více různých akciových společností.
Tedy se má použít slov: ''I have shares of Pfizer. I have stocks of Pfizer and Sanofi.''

Často se najde v knihách pojem ''shares of stock''. Zde se jedná o podíly na akcii od jedné firmy. Share je podíl. Stock je akcie nebo zásoba. ''Shares of stock'' by mohly být také podíly na zásobě akcií.
''Whether you own one, 100 or 100 million shares of stock in a company, you're an owner of the company.''

U pojmu zisk na akcii = ''earnings per share'' není vhodné použít slov ''earnings per stock''. Google najde 330x častěji ''earnings per share'' než ''earnings per stock''.

''Stocks are divided up into shares''. Divná věc je to, že akcie jsou dělené na akcie. Spíše to znamená, že ze zásoby akcií akciové společnosti se mohou koupit podíly.
''The shares together form stock.'' = Shares dohromady tvoří stock, zásobu akcií.

The stock of a corporation is partitioned into shares. Stock typically takes the form of shares of either common stock or preferred stock. Convert the preferred shares into a fixed number of common shares. A shareholder (or stockholder) is an individual or company that owns one or more shares of stock in a stock company.''
''Blue-chip stocks represent shares in well-established companies that are typically market leaders.''

''What is the difference between stocks and shares?
The stock of a company is sold in units called shares.''
''If you buy a share of a company, you are buying a piece of the company. When you own more than one share in a company or several companies, these are called stocks, because "stock" generally refers to a portfolio of shares.''
''A share is the smallest unit into which the company’s capital is divided, representing the ownership of the shareholders in the company. A stock on the other hand is a collection of shares of a member that are fully paid up.''

Shareholder je akcionář jedné společnosti a stockholder je akcionář více společností.

Why many investors have both stocks and shares
Jestliže jeden investor vlastní shares a stocks současně, znamená to, že koupil podíly (shares) z akciového fondu a tento fond vlastní akcie (stocks) od různých akciových společností.

:( Tak jsme se naučili, že je správně ''The share of Pfizer'' nebo ''The Pfizer share'', když se jedná jen o jednu určitou společnost, jenže Google najde 10.000x častěji ''The stock of Pfizer'' a ''The Pfizer stock'' než ''share''. Z toho plyne, že většina lidí na to kašle, že pro jednu jedinou firmu se má požívat slovo share a ne stock.
To znamená, že já to v mé americké knize nebudu opravovat.
:(
Jen kdyby se našlo někde pro více různých společností slovo shares, to by se muselo změnit na stocks.
Neboli slova share a shares se nemusí používat nikdy a mohou se všechny nahradit slovy stock a stocks. Jediná vyjímka je ''shares of stock'', to nejde předělat na ''stocks of stock'', ale to my asi nikdy nepoužijeme, to použijí jen lidé z USA.

Sem nedávejte žádné názory! Názory prosím pod téma: :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=3&page=73

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 24-2-2018 v 20:10

35 akcií v portfoliu je zoologická zahrada
Akcionář se budťo bojí akcií, nebo se mu všechny líbí a proto to přehnal s diverzifikací. Jistě se nedají číst zprávy z 35 podniků moc často. Ale asi bude nejlepší se na zprávy vykašlat a za pár let, při velkém nadšení mezi lidmi a zájmu uklízeček a taxikářů o akcie, ty předražené akcie prodat. Protože pak přijde velký dvouletý krach všech akcií, jen akcie ČEZ poroste dál. Protože zločinec babiš bude sám všechny akcie ČEZ od lidí a od státu vykupovat a oznamovat majitele akcií jednu jeho firmu, ze které existuje jen poštovní schránka na ostrově svaté Heleny.

Však jestli nejsi spekulant, některé akcie by jsi si měl ponechat i během velkého krachu jen kvůli dividendám. Na konci krachu budou ale kleslé na 1/2 až 1/3 z toho maxima před krachem, které dnes ještě nebylo dosaženo.

Sem nedávejte žádné názory! Názory prosím pod téma: :post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=10&page=35

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 28-2-2018 v 08:23

Daytrader mne uráží, že mám akcie 90% v mínus, když ty akcie vůbec nemám
A nebo lže, že mám ty akcie od roku 2000 do dnes hluboko v mínus, když jsem ty akcie poprvé koupil roku 2009.
On si myslí, že timing je všechno a akcie je nutno stále sledovat, rychle koupit a rychle prodat.
Protože jako správný daytrader se nikdy nic nenaučí, jen technickou analýzu grafu akcie, indexu nebo kurzu mezi dolarem a eurem.
Jenže čtenáři fóra reagují správně a moje kniha se hezky prodává na Slovensku.
Víte, moje děti, nevyprávím pohádky a neslibuju výnos 15% ročně z peněz, které mi přinesete na nádraží v Bratislavě. :)
Jen si hezky dejte peníze do své banky a vyberte si sami akcie v indexu DAX, Eurostoxx50, Stoxx50, Dow Jones a nezapomeňte kontrolovat také firmy AT&T a Wells Fargo, které Goldman a Sachs z indexu Dow Jones vyhodili.

Zatímco z hloupého důchodového pojištění máte první peníze od věku 65 let a děti z něj nedostanou nic, z fondu zrovna tak, nebo jednou ročně nízkou dividendu, z akcií máte dividendy už za měsíc a děti ty vaše dividendy zdědí.

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-3-2018 v 12:40

Grace-Groner.png - 217kB Foto : Grace Groner

Grace Groner, šetřivá akcionářka se 7 miliony dolarů

Sekretářka zdravotnické firmy Abbott Laboratories se narodila v USA 4.4.1909. Ve věku 26 let koupila své první akcie, byly to 3 akcie svého zaměstnance Abbott s kurzem 60 USD za celkem 180 USD. Ona byla celý život šetřivá, bydlela skromně a neměla děti, její akcie Abbott nikdy neprodala, ale přikupovala za jejich dividendy a za mzdu a ty akcie se také množily splittingem.
Když zemřela 19.1.2010 ve věku 100 let, zbyly po ní akcie Abbott v hodnotě 7.000.000 USD s ročními dividendami 250.000 USD, které šly na dobročinné účely - do školy Lake Forest College.
Grace Groner zřejmě vsadila všechno na jednu kartu. Byla hloupě závislá na akciích jedné firmy, které nezkrachovala a vede se jí dobře do dnes. Nenajdeme v internetu informaci o tom, že by měla Grace Groner i jiné akcie kromě Abbott Laboratories. Zde není vhodné následovat držení akcií jen jediné firmy. Však měli bychom následovat držet dividendové akcie velké a staré firmy až do smrti. I když peníze musíme rozložit na 10 až 20 různých akcií.

Sem nedávejte žádné názory! Názory prosím pod téma: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=2&page=91

grace-groner-house.jpg - 71kB Foto : skromný domek Grace Groner v Illinois

Ladislav napsal:
''''BMW akcie koupit, když se zdá, že rostou a neklesají, každý rok přikoupit a nikdy neprodávat!!!
Koukej, jak ta chudá sekretářka Grace Groner koupila ve 26 letech akcie za 180 dolarů, každý rok za málo peněz přikoupila a ve věku 100 let měla roční dividendy 200.000 dolarů a hodnotu akcií 7 milionů dolarů.
Pro nás to znamená: Někdo z nás, kdo nespekuluje na burze, aby rychle zbohatl, by měl ve věku 26 let nebo až ve věku 40 let mít akcie různých firem za pár tisíc euro a každý rok za pár tisíc euro přikoupit, aby ve věku 60 let měl hodnotu akcií milion euro a roční dividendy 24.000 euro.
Já začal kupovat akcie bohužel až od věku 46 let, když byly západní akcie zrovna extrémně předražené a české akcie jsem neměl. Nekupoval jsem za pár tisíc euro ročně, ale asi za 13.000 euro ročně až do věku 60 let a ročních dividend 5.000 euro. Nyní nezbývá než sledovat, jak ty dividendy každý rok přibývají bez přikupování akcií, protože už nedostávám mzdu a akcie kupuju jen málo a pro Mary Ann.''''

Ladislav

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 6-3-2018 v 16:31

Neni to chytré, snažit se mít každý měsíc 500 euro dividendy
Pak by člověk několik solidních akcii s dividendou v květnu musel prodat, nebo snížit vklad na každou z nich z 6.000 na 3.000 euro.
A nějaké akcie s dividendou v lednu by člověk musel poprvé koupit, nebo zvýšit u těch starých vklad z 6.000 na 12.000 euro u každé.
Snad všichni (jen já ne) mají slušné peníze na kontě a nebude jim vadit, když budou v lednu dividendy jen 100 euro a v květnu 1.500 euro. Já však peníze na kontě nemám, protože v panice nakupuju akcie, když jsou levné a tak mohu v lednu mít giro konto v mínus a pár měsíců později to dividendy a 6 minulých českých důchodů v jedné platbě vyrovnají. Dostávám 2x ročně 6 českých mini důchodů najednou, za 9 let práce 1972-1981.
Naštěstí klesající akcie v panice neprodávám, protože chci držet akcie pro dividendy až do smrti.
Moje dividendy roku 2017 rozdělené na měsíce:
Leden 113 euro, únor 189 euro, březen 517 euro
duben 328 euro, květen 1.564 euro, červen 440 euro
červenec 98 euro, srpen 288 euro, září 535 euro,
říjen 240 euro, listopad 211 euro, prosinec 424 euro
--------------------------------------------------------
Celkem 4.947 euro čistého, průměrně 412 euro měsíčně,
ale nepřipočetl jsem Iberdrolu, která poslala akcie místo peněz.

Sem nedávajte názory!
Názory prosim pod téma dividendy >>
:post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=301&page=18

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 8-3-2018 v 13:51

Markus-Krall.jpg - 120kB Foto: Vařená vepřová hlava: ''Během dvou let jsme všichni bankrot'' :)

Nový velký krach akcií . . . . . . . . . . . . . . . . . . jen tak brzy nebude

Proroci krachu a krize letos přibývají. Buďto napsali letos novou knihu o velkém krachu akcií nebo krizi EU nebo krizi bank nebo krizi eura a takové hloupé knihy asi přinesou autorovi dost peněz, anebo chtějí ti noví proroci krachu jen být považováni za idioty.
Také v Německu vyšla nová kniha o brzkém velkém krachu evropských akcií a eura a EU. Ten nový německý idiot, kterého jméno si nepamatuju a nechci pamatovat, doporučuje koupit americké akcie.
Jenže jak si snadno domyslíme, USA je mnohem více zadluženo než Německo a průměrné americké akcie jsou 2x fundamentálně dražší než průměrné německé akcie.
Takže až přijde za několik měsíců nebo za několik let zas velký krach akcií, měly by se propadnout drahé americké akcie Apple, Amazon, Alphabet, Coca Cola, Facebook, Netflix, Visa, Mastercard, Abbot, AbbVie, Starbucks mnohem více než levné německé akcie BASF, BMW a Munich Re.
V USA je asi dost známý autor knih Harry S. Dent, který každých několik let na střídačku publikuje novou knihu o extrémně velikém růstu akcií a pak jinou knihu o extrémně hlubokém propadu akcií. Naštěstí jsem se do jeho prolhané knihy o extrémně velikém růstu akcií před lety díval jen hodinu v knihkupectví a nevěřil jsem tomu a nekoupil knihu. A nedošlo na jeho slova. Takže nebudu už ztrácet čas v knihkupectví s čtením jeho pozdější knihy o velikém krachu akcii.

Sem nedávajte názory! Názory se hodí jen pod téma diskuse ''Statistika'' nebo ''Hospodářství''.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 16-3-2018 v 09:07

''''Index technologických firem Nasdaq se na nový nominální rekord dostal už před třemi lety. Nicméně až letos, 18 let po krachu, se vyšplhal na nový inflačně očištěný rekord. Proč je tak důležitý investiční horizont?
Zaměřme se nejdříve na propad ze 7500 v roce 2000 na 1500 v roce 2003. Za tři roky přišli investoři o 80 % a co je ještě horší v roce 2009 byl index Nasdaq krátkodobě pořád na úrovni 1500.
35letý investor měl v roce 2000 investiční horizont minimálně 25 let, pokud tedy budeme očekávat, že chtěl volné peníze investovat s cílem vytvořit si na důchod nějakou rezervu. Jeho peníze mají teď stejnou kupní sílu jako před osmnácti lety přesně na akciovém vrcholu. Naproti tomu, pokud by měl peníze v hotovosti nebo na bankovním účtu, kde výnosy z úroků nepokrývají ani inflaci, tak by o část peněz za posledních 18 let prakticky přišel (dle úročení o 10 až 40 %).
Jaký pohled na investici do akcií máte Vy? Podělte se se svými zkušenostmi!'''' Finlord.cz

Pohled na investici mám takový:
Dlouhý investiční horizont = čekat 20 let, až se draze koupené akcie dostanou do plus, není tak důležitý jako pečlivé sledování ocenění akcií s P/E, P/B, P/S a dividenda, dříve než se akcie koupí! :exclamation:
V roce 2000 a předtím i potom, nikdo se neměl nechat obelhat od medií s relativní sílou a momentum, ale před nákupem akcií pečlivě sledovat ocenění akcií s P/E, P/B, P/S. A kupovat roku 2000 i předtím a potom jen akcie výhodně oceněné (value investing) a jen akcie s výnosy dividend nad 3%. Pak by měl akcie 2001-2004 jen krátce v mínus, nebo vůbec ne v mínus, a každý rok by měl z investice radost - díky dividendám.

Sem nedávajte názory!
Názory prosim pod téma "Statistika >>
:post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=10&page=36

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 19-3-2018 v 15:35

Martin_Kopacek.jpg - 29kB

Finakademie - finanční akademie - prodává na Karlově náměstí Jan Dvořák a Martin Kopáček - cena kolem 4.000 korun

""Moje zkušenost po jednom kurzu zdarma na finakademii je následující:
Bylo to 10 email lekcí pana Dvořáka, proloženo 2x webinářem s panem Kopáčkem, kde zopakovali to co bylo v kurzu a vše to celé směruje pouze do jednoho konce - aby u nich byl uživatel zaháčkován jako platící zákazník nejlépe navždy. Taková marketingová masáž, jak si pak budu sedět u moře a nic nedělat. Nic nového jsem se nedověděl a to jsem byl v podstatě naprostý laik. Možná pro někoho, kdo je línej si v začátku ty informace dohledat, ale podle mě ten kurz, který se táhl x dní se dá na webu přečíst za jedno odpoledne, nebo prošmejdit toto diskuzní fórum.
I ten čas, co jsem tím strávil, mě mrzí."" Ivo J.

Sem nedávajte názory!
Názory prosim pod téma "Kabaret a sranda"
:post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=23&page=34
daytrader.jpg - 94kB Obraz : Daytrader v noci

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 22-3-2018 v 08:55

LEPŠÍ NEŽ DIVIDENDY Z AKCIÍ
Pravidelný a bezpečný výnos 10% měsíčně a 50-120% ročně.
To není podvod, pyramidová hra Ponziho schéma. Ale levné byty draze pronajímané.
Jen se koupí v Litvínově - Janově v paneláku byt za pouhých 85.000 až 200.000 korun a pronajímá se za třeba 10.000 korun měsíčně chudým lidem bez práce, např. cikánům a nájemné platí za ně stát.

Litvínovské sídliště Janov se stalo vyhledávanou destinací drobných investorů. A byty se v Janově prodávají dobře. V místě, které patří na seznam sociálně vyloučených lokalit, skupují a pronajímají byty ve velkém cizinci a mezi nimi především Rusové. Je to investice lákavá, i když nájemníky netvoří bohatá klientela. Kouzlo pro investory tkví v tom, že na nájemné pravidelně přispívá sociálními příspěvky stát. Janovské byty a nájemníci na dávkách jsou dobrá investiční příležitost. Protože byty se prodávají hodně levně. Za 200.000 korun a seženete je třeba i za 85.000 korun. A většina nájemníků, kteří jsou tady ubytovaní, jsou příjemci sociálních dávek. Byt se pronajímá třeba za 10.000 korun a často jde celá částka k majiteli. Jak bylo řečeno, peníze na nájmy posílá stát.
V Janově vlastní byty i řada drobných českých investorů. Buď napřímo, nebo skrze společnosti s ručením omezeným s minimálním základním kapitálem. Takovou firmu má například jedna 22-letá žena z Moravy, několik obyčejných českých lidí z města vzdáleného 200 kilometrů a lidé ze Slovenska i z Ruska.

Sem nedávajte názory!
Názory prosim pod téma "Byt'' >>
:post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=14&page=13
Já sám mám rád statisíce peněz v akciích a příjem z dividend.
Nemám rád statisíce peněz v bytech v ošklivém paneláku a pronájem cikánům. I když výnos z těchto levných bytů je v roce nákupu 20x vyšší než výnos dividend z akcií v roce nákupu.

Litvinov-Janov.jpg - 81kB Obraz: panelák v místě Litvínov - Janov

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 22-3-2018 v 11:56

Facebook: profil návštěvníka, tvoje diskusní skupina, tvoje vyplněné údaje, ocenění akcie FB

Tisíce lidí po celém světě v těchto dnech ruší své diskusní konta na židovském diskusním fóru Facebook, protože žid Cukrberk jejich nahlášené informace prodává za miliony dolarů, aby Facebook dosahoval i nadále průměrný roční růst tržby 66%.
Já však bych raději prodal nebo nikdy nekupoval akcii Facebook. Vždyť je ta akcie a firma extrémně předražená, i kdyby to na poměrech P/E 25, P/B 6, P/S 12 nebylo vůbec vidět. Uvažuj ale sám, kolik stojí toto naše diskusní forum? Pár euro. A židovské diskusní fórum Facebook stojí dnes na burze 333 miliard euro. To je tedy extrémní předražení a extrémní podvod s akciemi a podvod s hodnotou diskusního fóra v internetu. I když pod skupinu Facebook patří dnes třeba i výroba a prodej gumových bot a mrkve. :)
Na Facebook se má člověk přihlásit správným jménem a správným bydlištěm, školy a pracoviště mohou být už falšované, ať si s nimi pak žid Cukrberk dělá, co chce. Pokud se chce někdo trénovat v němčině, angličtině a španělštině a bavit se o akciích, nejlépe investici stylem value investing a dividendy, pak se klidně může člověk registrovat pod 4 různými jmény a vedle správného bydliště u jednoho profilu vyplnit ještě 3 falešná bydliště u 3 falešných jmen, ať si s nimi pak žid Cukrberk dělá, co chce.
Správný český value investor v důchodu má moc času a má mít na Facebooku 4 vlastní skupiny pro value investing a dividendy. Pod falešným španělským jménem a falešným bydlištěm ve Španělsku a falešnou Universidad de Salamanca založit si korektní a pravdu hlásající FB skupinu španělskou. Pod falešným anglickým jménem a falešným bydlištěm v USA založit si korektní a pravdu hlásající FB skupinu americkou. S bydlištěm v Německu a falešným pracovištěm na burze Frankfurt založit si FB skupinu německou, která však mluví pravdu o akciích, value investingu a dividendách.
Nejde o to, podvádět lidi po celém světě s falešným jménem, vzděláním, pracovištěm a bydlištěm. Jde jen o to, aby člověk měl kamarády po celém světě a mohl mluvit pravdu o akciích beze strachu, že ho z cizí FB skupiny administrátor vyloučí, nebo vymaže mu link na vlastní stránku v příspěvku.

Majitelé mnoha cizích investičních FB skupin vymažou členy, kteří nachází chyby ve slovech majitele skupiny, nebo toho ví víc jak majitel FB skupiny. Proto je nutno založit si 4 vlastní FB skupiny pro akcie, česky, německy, anglicky a španělsky. Pak si člověk může psát, co chce a dělat reklamu, na co chce, nikdo ho z FB skupiny nemůže vyloučit. A takovou zahraniční FB skupinu nemůže vést člověk s českým jménem a českým bydlištěm. To je jasné. Na to je nutné mít ještě 3 falešná jména a bydliště a školy a pracoviště. Ať si ty falešné údaje pak žid Cukrberk prodá, komu chce.
Já ale českou skupinu na FB nemám, protože bych tam musel psát to samé, co píšu do diskusního fóra :cool: http://forum.nr1a.com
Moje americké diskusní fórum s 6868 členy je polomrtvé. Však na moji americkou FB skupinu píše plno cizích lidí a má dnes 844 členů.
Akcie Facebook :post: https://finance.yahoo.com/quote/FB/key-statistics?p=FB

Sem nedávajte názory!
Názory prosim pod téma "Kabaret, sranda, podvod'' >>
:post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=23&page=34

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 30-3-2018 v 14:48

Odhaduju, že jen asi pět Slováků je tak vzdělaných, že ukládá na stálo peníze do západních akcií kvůli dividendám

Ale lepší pět lidí než vůbec žádní lidé. Kdyby tito Slováci založili vlastní webstránky pro value investing, buy and hold a dividendy, nebo často publikovali rozumná slova ve fóru :( http://ako-investovat.sk/diskusia/ , tak se vzdělání o akciích na Slovensku může šířit jako mor.

''''Ak chcete investovať, stačí to urobiť nákupom indexového ETF (= do akcií indexu) alebo priamo do akcie Buffettovej spoločnosti''''
Pasák Prostitutek

Píšeš velikou hloupost. Ani ETF ani akcie BRK.B nejsou dobré kupovat. A proto je nutno koupit 4-5 levných ale poučných knih o rozumném investování na burze. Chytrý člověk, jakých roste na Slovensku přibližně 5, musí kupovat blue chip akcie dobře fungujících podniků s dobrou dividendou. Nesnažit se překonávat slovenský index, ale zvyšovat si každý rok příjem z dividend, aby v 65 letech byly vyšší roční dividendy než roční důchod. Aby naše děti mohly žít v pohodě u moře z dividend a bez práce, až akcie podědí.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

''''Knihy o investovani su priamo skodlive''''
Venkovan Rokosák

Škodlivé jsou jen knihy na daytrading, technickou analýzu, opce, forex. A knihy doporučující timing, relativní sílu, momentum, stop loss order.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

''''Kniha o investovani by mala mat nadpis: Vitajte v kasine.''''
Venkovan Rokosák

To může říct jen nevzdělaný člověk z venkova. Ušetřené peníze není dobré vkládat do pojištění, do lotta, loterie, sázky, sportky, kasina, forexu, daytradingu, opcí, dluhopisů, certifikátů a fondů.
Ušetřené peníze vkládá vysoce studovaný člověk do bezpečných západních dividendových akcií jako Pfizer, Shell a BASF. Není potřeba překonávat slovenský index. Stačí být šťastný z dividend.

Je to veliká škoda, že na Slovensku znáte jen rychlou spekulaci na burze a nebo pojištění a úroky 3% z ročního vkladu do jedné zločinné banky.
A jen 5 lidí na Slovensku je tak chytrých, že provozují value investing a stálý příjem ze západních dividend.

Sem nedávajte názory!
Názory prosim pod téma "Začátek'' >>
:post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=311&page=3

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 8-4-2018 v 11:11

Nejvíce mění kurzy akcií a indexů obchodní automaty
Ať už pomalé automaty nebo rychlofrekvenční, automaty provedou asi víc jak 60% volume obchodů každý den na burze s akciemi velkých podniků. Tedy když se obchodovala akcie BASF jeden den za miliardu euro, snad za 600 milionů euro obchody mají na svědomí automaty.
Takže když DAX 2% klesá nebo roste během dne, dělají to automaty. A hloupé blondýny i mužští dospělí idioti, hlupáci, lháři a podvodníci lžou, že burziáni nebo investoři jsou nervózní.
Pokud je ale někdo nervozní, že akcie klesají nebo rostou, jsou to jen daytradeři, jako ten Juggler ze Slovenska, protože ti daytradeři musí za několik minut rychle prodat s malou ztrátou nebo s výdělkem půl procenta jejich ABD, ABE nebo ABF ticker, aniž by věděli, jak se ten podnik za tickerem jmenuje.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 9-4-2018 v 19:06

Royal Bank of Scotland nás přežije

Lumpi z amerických soudů si vymýšlí na Royal Bank of Scotland každý rok nějakou novou pokutu za hříchy v minulých letech a snad jen díky těm pokutám dosahuje RBS od 2008 do 2016 každý rok negativní čistý zisk, tedy ztrátu. Veliká lumpárna od amerických soudů! Tím se nic nevyřeší, jen americké soudy vydělají moc peněz, chudá ztrátová skotská banka bude i nadále ztrátová a viníci z RBS zůstanou bez trestu.
Tedy měli být potrestáni lidi z vedení banky za své zločiny a ne banka celá, aby po deseti ztrátových letech se nemocná banka RBS konečně mohla uzdravit.
Stát Velká Británie na záchranu banky koupil tak moc mladých akcií, kterými RBS získávala ve finanční krizi kapitál pro svoji záchranu, že na konci krize vlastnil stát 3/4 banky.
Ale stát prodává každý rok akcie RBS za 3 miliardy liber na burze, i když se ztrátou, aby na konci roku 2026 už byly všechny akcie RBS mezi lidmi, nic ve vlastnictví státu.
Teď se neví, zda za rok 2017 už byl zisk pozitivní, nebo jej ta nová, rychle vymyšlená americká pokuta zase celý sežrala.
Ale čistý zisk a dividenda od RBS jsou už v dohledu, možná že budou letos, jestli lumpi z USA nevymyslí zas novou pokutu, aby zisk RBS zas celý sežrali.
Myslím, že levná akcie RBS má silný potenciál růstu, stačí jen, aby americké soudy přestaly s pokutami brát bance celý čistý zisk a zbyly peníze na první dividendy po deseti letech.

P/B 0.65, P/S 2.5, 2018P/E 10.5 :post:
2017 RBS posts first profit since 2008. :exclamation:
Feb 23, 2018: RBS posted full-year annual net income of GBP 752 million versus a GBP 7 billion net loss in 2016.
http://www.morningstar.com/stocks/xlon/rbs/quote.html
https://investors.rbs.com/annual-report-2017.aspx
https://www.onvista.de/aktien/Royal-Bank-of-Scotland-Aktie-G...

Sem nedávajte názory!
Názory prosim pod téma "Banky'' >>
:post: http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=18&page=38

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 13-4-2018 v 17:30

Death-cross-DJ.png - 22kB Všechny kříže smrti od 1993 do dnes u indexu Dow Jones

Kříž smrti
Sedněte si pionýři kolem dokola ohníčku, dnes si povíme, co znamená u akcií kříž smrti.
Kříž smrti u indexu Dow Jones, DAX nebo u každé jednotlivé akcie neznamená vždy významný krach kurzů.
Proroci krachu akcií, hloupé investiční webstránky a hloupé investiční magazíny se vždy radují, když mohou strašit nezkušené akcionáře s křížem smrti u domácího akciového indexu.
Kříž smrti znamená v technické analýze, že klouzavý průměr kurzů z posledních 50 dní SMA 50 překřížil a klesl pod SMA 200.
Skutečně se ten krach akcií povedl, když nastal kříž smrti u indexu Dow Jones roku 2001, 2002 a 2008. A podle indexu Dow Jones se vyvíjí i index DAX a jiné západní indexy.
Však kříž smrti neznamenal žádný velký krach akcií, když se vyskytl u indexu Dow Jones roku 1998, 2004, 2010, 2011, 2015. A až do 14.4.2018 už žádný jiný kříž smrti u indexu Dow Jones nebyl.
Velký krach akcií nastává z důvodu nesnesitelného předražení akcií anebo z důvodu nesnesitelných podvodů amerických bank.

Případné názory prosím jen pod téma "Technická analýza''.

Stran:  1  ..  4    6  7