Diskusní fórum akcie a burza

Zajímavé zprávy

 Stran:  1    3  ..  10

Investor - 21-6-2019 v 08:13

Zajímavé zprávy

Zprávy od REUTERS 1 den až 30 dní staré anglicky

USA 11x
AT&T https://www.reuters.com/companies/T.N/news
Bank America https://www.reuters.com/companies/BAC.N/news
Cisco Systems https://www.reuters.com/companies/CSCO.OQ/news
Johnson & Johnson https://www.reuters.com/companies/JNJ.N/news
Kraft Heinz https://www.reuters.com/companies/KHC.O/news
Microsoft https://www.reuters.com/companies/MSFT.O/news
Raytheon Technologies https://www.reuters.com/companies/RTX.N/news
Procter & Gamble https://www.reuters.com/companies/PG.N/news
Pfizer https://www.reuters.com/companies/PFE.N/news
Walgreens Boots Alliance https://www.reuters.com/companies/WBA.O/news
Wells Fargo https://www.reuters.com/companies/WFC.N/news
------
EU 11x = 6 Deu + 3 Spa + 1 Bel + 1 Fra
Allianz https://www.reuters.com/companies/AZy.F/news
BASF https://www.reuters.com/companies/BASFn.DE/news
BMW https://www.reuters.com/companies/BMWG.DE/news
Deutsche Telekom https://www.reuters.com/companies/DTEGn.DE/news
Munich Re https://www.reuters.com/companies/MUVGn.DE/news
Siemens https://www.reuters.com/companies/SIEGN.DE/news
------
Banco Bilbao https://www.reuters.com/companies/BBVA.MC/news
Banco Santander https://www.reuters.com/companies/SAN.MC/news
Iberdrola https://www.reuters.com/companies/IBE.MC/news
------
AB InBev https://www.reuters.com/companies/BUD.N/news
Sanofi https://www.reuters.com/companies/SASY.PA/news
------
GB 6x
BHP Group https://www.reuters.com/companies/BHP/news
British American Tobacco https://www.reuters.com/companies/BTI.N/news
HSBC Holdings https://www.reuters.com/companies/HSBA.L/news
Natwest = Royal Bank of Scotland https://www.reuters.com/companies/RBS.L/news
Royal Dutch Shell https://www.reuters.com/companies/RDSa.L/news
Tesco https://www.reuters.com/companies/TSCO.L/news
------
Kanada + Japan 3x
Bank of Nova Scotia https://www.reuters.com/companies/BNS.TO/news
Enbridge https://www.reuters.com/companies/ENB.TO/news
Mitsubishi Corp. https://www.reuters.com/companies/8058.T/news
------

Stanislav - 23-6-2019 v 15:59

Na Letné je přes 250.000 lidí a další ještě proudí.

Ladislav - 23-6-2019 v 17:02

Pak přijde pražská defenestrace, kdy lumpi Ba. a Ze. budou vyházeni z oken Hradu do Jeleního příkopu
a tam je rozsápou medvědi.
Medvědi nevědí, že komunisti nemaj zbraně. Až jednou procitnou, počíhaj si na Hradě na ně.

Vosa - 23-6-2019 v 17:13

Ukazka kapitoly Panamske tajemstvi z audioknihy Boss Babis od J. Kmenty, ktery se proslavil serii knih Kmotr Mrazek a Padrino Krejcir.
https://www.youtube.com/watch?v=mvI0DZ1Vx3o

Stanislav - 23-6-2019 v 18:59

Někdo demonstruje na Letné proti někomu, kdo se naopak vesele baví na pietním místě v Ležácích. Kolega se na to řádně vymódil s německou orlicí na klobouku a přidal k tomu i pěkný kříž.

D9wIpwUWsAI9kXr.jpg - 69kB Moc dlouho se tam ta fotka neohřála, protože Prchal měl plné práce s demenstruací, kdy 4 hodiny mlčel jako šedá myš.

Stanislav - 28-6-2019 v 13:08

Zřízení fondu podle Solomona z ČS. Stát tam bude muset taky vrazit nějakou pětku, aby tam banky nestály samy jako ten kůl(zde je myšleno spíše vůl) v plotě. :lol:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/banky-daji-babisovi-na-in...

arkyn - 28-6-2019 v 21:51

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Zřízení fondu podle Solomona z ČS. Stát tam bude muset taky vrazit nějakou pětku, aby tam banky nestály samy jako ten kůl(zde je myšleno spíše vůl) v plotě. :lol:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/banky-daji-babisovi-na-in...


Solidni tunel na danove poplatniky a zahranicni vlastniky. Dohadovany v primem prenosu. A nikomu to asi nevadi, nekteri jeste tleskaji. Jake projekty z toho asi budou, kdo o nich bude rozhodovat a jakych spratelenych firem se budou tykat..... kumst tohle vyvadeni penez delat v radu miliard. Konec koncu nekteri se dobre znaji, a maji praxi, treba z dob privatizace a Fondu Narodniho Majetku.

Stanislav - 29-6-2019 v 10:57

Lidé demonstrují proti bolševické ANOvládě i na Filmovém festivalu v Karlových Varech. Je vidět, že duševně nemocní voliči ANO se festivalů nezúčasťňují. :lol:

https://magazin.aktualne.cz/kultura/film/mff-karlovy-vary-ob...

Ladislav - 4-7-2019 v 19:26

Zase dnes jako mnohdy jindy se vydal nafukovací člun s 80 černochy z Líbyje na nejbližší italský ostrov, a protože ta německá hloupá husa, jezdící lodí sem a tam před Líbyjí, aby zachránila tonoucí, má dnes problémy s policajty v Itálii, nezbylo černochům v potápějícím se člunu nic jiného, než se utopit. Já se jim divim, že se neinformují v internetu, že se téměř jistě utopí.
Ten italský předseda vlády to řekl správně, že ta Němka je zločinec, když pomáhá ilegálním cestujícím z Afriky do Evropy. Záchrana tonoucích není zločin, jasně. Ale plavba sem a tam a kolem dokola před Líbyjí, aby našla černochy v nejistém plavidle a přeložila je do bezpečné lodi a bez pasu a bez víza je dopravila do Itálie, to je zločin, který má být trestán. Tak jako jsou trestáni ti, kdo vezou v autě neevropské lidi bez pasu a bez víza přes hranici z Rakouska do Bavorska. Takže těch 80 dnes utopených černochů nebudeme vidět trávit volný čas za pár dní na hlavním nádraží Řím, Paříž, Mnichov, protože jsou pod vodou.

arkyn - 5-7-2019 v 21:42

experti sledovali fungování norských firem a zjistili, že pokud se ve vedení firem zvětší zastoupení žen z jedné na dvě, klesají zisky konkrétní firmy až o 12 procent, protože ženy „méně riskují“

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-7205495/Incr...

Pozor na to. Plati samozrejme jako statistika a ne na kazdy pripad.

Mimochodem, EU bude mit brzo ve vedeni 2 zeny.

Ladislav - 6-7-2019 v 06:31

Jo a ta Němka Ursula von Leyen, která vykonávala omylem léta funkci ministra války, neměla o své funkci ponětí. A proto si vzala od státu miliony eur, kterými zaplatila nejrůznější drahé poradce, aby věděla trochu víc, co německý ministr války má dělat.

No a já jsem doslal počátkem června příspěvek na děti 388 € a počátkem července 408 €, asi o 5% víc a tak je německá politika O.K.

bigusdykus - 6-7-2019 v 09:54

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/nemci-svou-budoucnost-n...

Stanislav - 6-7-2019 v 10:14

Nebylo by lepší, kdyby byla nulová daň u německých akcií? Za pár let můžete mít klidně roční dividendu z 1 mil. eur 80.000 eur a přes 21.000 eur si vezme nenažraný německý stát na sociální dávky pro plodnější národnosti z Afriky nebo Asie. Dávky na děti maximálně do 6 let, než začne dítě chodit do školy. V Bavorsku zůstávají ženy v domácnosti nejvíce ze všech spolkových států, a proto je tam tak nízký důchod u žen a průměrný důchod je tak na úrovni východoněmeckých států. Potomci se skládají na své rodiče a vypomáhají finančně k důchodu, což je v Česku zcela neznámá věc. Děti by se tak rodily lidem, kteří jsou finančně zodpovědní.

Ladislav - 6-7-2019 v 15:57

Německý důchod patří do kategorie ''STUPID GERMAN MONEY''. Tedy hloupě investované peníze z Německa. V té kategorii STUPID GERMAN MONEY jsou vedle zákonného důchodového pojištění i všechny možné připojištění. Největší nesmysl je státem podporovaná ''Riester Rente'', ze které dostane hloupý střadatel své vložené peníze bez uroku zpátky, jen když bude 87 let starý. Na pár procent výdělku bude mít nárok, když bude 100 let starý. A kdo by byl starší jak 100 let, ten by využil i peníze přidané od státu. Protože Riester Rente bere hloupým střadatelům příliš vysoké poplatky.

Stupid German Money je však také nákup firmy Monsanto od hlupáků z firmy Bayer a nákup akcií Bayer od sloučení s Monsantem do dnes.
Stupid German Money ja také dávný nákup firmy Chrysler od hlupáků z firmy Daimler a nákup akcie Daimler kdykoliv.

Jistě, stupid German money je také nákup akcií bank před finanční krizí za peníze vydělané v Německu.

:smirk: Kdyby existoval taky pojem INTELLIGENT GERMAN MONEY ve spojení s důchodem, měl by člověk vedle nízkého důchodu mít také podobné peníze z dividend akcií a nějaké 3. peníze, jako třeba státní přídavek na dvě nebo na tři děti. A pak bude mít inteligentní důchodce v Německu 3x víc peněz než nízký důchod a je vysoko nad těmi ubohými, co naříkají, že jejich důchod je jen 50% jejich poslední nízké čisté mzdy.

arkyn - 7-7-2019 v 05:59

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/harald-kruger-bmw.A1...

Vosa - 7-7-2019 v 09:21

Čistý zisk v prvním čtvrtletí klesl na 588 milionů EUR, neboť vytvořili rezervu 1,4 miliardy EUR na případnou pokutu od Evropské komise (BMW, Daimler a Volkswagen uzavřely tajnou dohodu, která měla v letech 2006 až 2014 omezit konkurenci při vývoji technologií pro čištění emisí u naftových a benzinových osobních aut).

Společnost BMW označila za pravděpodobné, že Evropská komise v této souvislosti přikročí k vyměření "významné pokuty". Dodala nicméně, že v případě potřeby se bude obviněním ze strany EK bránit všemi dostupnými prostředky.
BMW v prvním čtvrtletí meziročně zvýšilo odbyt o 0,1 procenta na rekordních 605 333 vozů. "Nový prodejní rekord v prvním čtvrtletí ukazuje, že posíláme na silnice správné produkty, a přitahujeme tak nové zákazníky," uvedl šéf podniku Harald Krüger.
***

BMW by mohlo v budoucnu udávat směr ostatním automobilkám. Bude to velká revoluce a věřím, že budou mít navrch.

BMW pracuje na vytváření různých úrovní autonomie, které mohou zákazníci nakupovat, protože největší překážkou pro Bavory je vládní regulace, nikoli technologie. Při představení výroby iNEXT bude mít vůz autonomii úrovně 3. Úroveň 4 a úroveň 5 jsou nadále vyvíjeny v rámci skupiny BMW a mohly by se objevit v budoucích automobilech.

2021 BMW Vision iNEXT interior Exterior and Drive
https://www.youtube.com/watch?v=NbjuLbB7D3U
Ta věc v místě loketní opěrky vypadá jako žehlící prkno pro mladou vdovu :question::info:

EDIT: zprava 13.6.2019
Automobilka BMW oznámila 33% nárůst prodejů vozů BMW v Číně během května po tom, co společnost přesunula výrobu modelu X3 do Číny ze Severní Karolíny. Přesunutí produkce umožnilo společnosti vyhnout se 15% sazbě na importovaná auta a také zmírnit rizika z dalších potenciálních odvodů v návaznosti na současnou napjatou geopolitickou situaci. Vyšší prodeje v Číně zvýšily celkové množství prodaných vozů společnosti BMW o 4,6 % a předčily tak rivaly jako je Mercedes-Benz a Audi, kteří se potáceli v problémech, a zaznamenaly pokles na čínském trhu po téměř třech dekádách růstu. Prodeje Audi poklesly o 7,4 % v Číně a 5,4 % celkově. Daimler zaznamenal pokles o 0,9 % v Číně a 1,3 % celkově.

CUTTY - 7-7-2019 v 22:10

POZOR, DÔLEŽITÉ!

Chcete sa naučiť niečo nové a zadarmo, prípadne získať certifikát alebo výhody u LYNXu?

Startujeme projekt trhy.cz
https://www.youtube.com/watch?v=r0es_HzvkDs&t

bigusdykus - 7-7-2019 v 22:41

Kdo neumí, učí.
V. I. Lenin

TomasV - 8-7-2019 v 19:47

Německá společnost BASF snížila svůj celoroční výhled - akcie v poobchodní fázi klesá o 3,8 % (Bloomberg)

https://www.basf.com/global/en/media/news-releases/2019/07/p...

bigusdykus - 11-7-2019 v 09:33

Firem na burzách ubývá. Menší investoři ztrácí příležitost investovat, prohloubí to nerovnost, bojí se ekonomové

https://byznys.ihned.cz/c7-66606100-rg1b5-24e2080a81ae738


Penzijní peníze na burzu? V Česku je to stále jen iluze

https://archiv.ihned.cz/c1-66606160-penzijni-penize-na-burzu...

Stanislav - 11-7-2019 v 10:29

V USA bylo uvedeno jako IPO v roce 2016 105 společností. V roce 2017 jich bylo 160 a v roce 2018 už 190. V Hospodářských novinách dělají idioti, kteří píšou hlouposti a vychvalují kriminální živly. Jejich hlavní snaha je ta, aby nikdo v ČR nepřemýšlel o svých investicích jako rozumná bytost, ale nechal to na starost bolševickým kriminálním živlům. Ty noviny patří hotelovému údržbářovi Bakalovi.
https://www.statista.com/statistics/270290/number-of-ipos-in...

Pavel - 11-7-2019 v 10:40

Kdysi, za starých časů, kdy byly ještě úroky normální, se chodilo na burzu pro financování. Ale dnes? V době záporných úroků a zoufalé snaze ECB vykupovat kdejaký korporátní dluhopis, je přínos burzy pro firmy o dost menší, navíc těch regulačních povinností, no fuj, hrůza!

pigzor - 11-7-2019 v 11:39

Zajimavej clanek na Roklenu
https://roklen24.cz/a/SQP5m/spolecnost-dosahla-bodu-zlomu-investory-ceka-deset-obtiznych-let

Pavel - 11-7-2019 v 12:26

pigzor: zajímavý článek to je (k zamyšelní a polemice), ale s jeho vyzněním nesouhlasím ani náhodou.

Jurkylius - 12-7-2019 v 11:23

Zaujímavá časť " Pro akciové investory je nejdůležitější, aby se nenechali chytit do pasti zvané evropské akcie."

Ladislav - 12-7-2019 v 12:09

SFO-tents.jpg - 277kB Foto: 10.000 lidí spí v San Francisku ve stanu.

Stany v ulicích San Franciska v létě 2019
San Francisco je nejvíce milované město v USA. Kdekdo by tam chtěl bydlet, i přes časté zemětřesení. V blízkém Silicon Valley jsou vysoké mzdy. Růst nájemného v USA není nijak omezen úřady. A tak se platí v San Francisku (=SFO) nájemné 3.700 dolarů (3.300 euro) za dvoupokojový byt.
Průměrně vydělávající lidé ve městě SFO, sestry, prodavači, taxikáři a mnoho jiných profesí nemohou nájemné už zaplatit. Jejich dřívější byty najímají dnes lidé ze Silicon Valley.
Poslední 2 roky přibylo 30% lidí spících v ulicích ve stanu v SFO. Je jich dnes 10.000 ve městě s 800.000 obyvateli. Stanování v parcích je zakázané nebo nebezpečné v noci, a tak se staví stany večer v jakékoliv ulici v centru města. A když se lokály zavřou, vyprdnou lidé jejich trus a vodu na asfalt mezi parkující auta. :) A tak je dnes smradu v San Francisku jako včera v Praze na Václaváku.

Foto: 10.000 lidí spí v létě 2019 v San Francisku ve stanu.

SFO-tents-2019.jpg - 190kB

Foto: 10.000 lidí spí v létě 2019 v San Francisku ve stanu.

SFO-tents2019.jpg - 132kB

Stanislav - 13-7-2019 v 07:27

Podle wikipedie je to foto z 27.11.2011 v souvislosti s komunistickou akcí Occupy Wall Street, která nabírala grády v několika městech USA v roce 2011. To vůbec nejsou naši kamarádi, protože by se chtěli dělit bezpracně o naše zisky. USA je svobodná země a lidi mají stejnou možnost si ukládat peníze do akcií, jako je tomu i u nás po několika nesvobodných desetiletích. Mitt Romney, republikánský kandidát na prezidenta, popsal protesty jako nebezpečné a přirovnal je ke třídní válce.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Occupy_sf.jpg

Stanislav - 13-7-2019 v 07:29

VW chce zpátky odměny! :lol:
https://www.cas.sk/clanok/860121/softverova-chyba-stala-auto...

Ladislav - 13-7-2019 v 08:37

____SF.7ba.jpg - 34kB Fotil jsem 1987

Nuže, Gugle najde dnešní foto o stanování 10.000 lidí v ulicích San Franciska.
Ta dnešní fota ale nejsou tak hezká. Ale když to musí být, tak přidám k článku nahoru dnešní foto.
Které jsem sám včera v San Francisku .......
Houby.
Já ve Frisku nebyl už víc jak 20 let. Ale od 1987 do 1998 asi 3x nebo 4x, když jsem měl raději koupit akcie namísto letenek.
:post: http://nr1a.com/san-francisco-photos-1.htm

____SF.7da.jpg - 45kB Fotil jsem 1987

abak - 13-7-2019 v 11:11


Nevyužíváte byt? Tak ho zabavíme. Barcelona poprvé vyvlastnila byt

"Radnice Barcelony pod vedením levicové starostky Ady Colauové poprvé vyvlastnila nepoužívaný byt a to v majetku banky BBVA. Ke kroku úřady sáhly kvůli nedostatku sociálního bydlení v katalánské metropoli. V městské správě bude byt po dobu deseti let, informuje španělský deník El País.

Byt se podle španělského zákona z roku 2016 považuje za prázdný, pokud ho nikdo legálně neobývá déle než dva roky. V takovém případě je pak možné byt ve veřejném zájmu vyvlastnit a použít ho k vlastním potřebám. Podmínkou k vyvlastnění je zároveň to, že se nemovitost nachází v místě s velkou (nadprůměrnou) poptávkou po bydlení. Radní pro bydlení, Lucía Martínová uvedla, že se byt okamžitě dá k dispozici jako sociální ubytování.

Zástupci banky BBVA, která má byt ve vlastnictví, tvrdí, že nemovitost prázdná není. Podle zdrojů z blízkosti banky, které cituje El País, ve vyvlastněném bytě žije sociálně slabá rodina. „Byt prázdný není a ani v posledních dvou letech nebyl,“ uvádí zdroj, který ale neříká, zda rodina platí nájem nebo byt obývá nelegálně. Místní úřady však nemovitost podle banky dlouhodobě chtěly. Proto tak uvedly, že je dva roky prázdný, aniž by specifikovali přesná data, od kdy do kdy tomu tak bylo.

Ve Španělsku se jedná o první podobný případ. Letos však už místní vláda udělila pokutu ve výši 90 000 eur (téměř 2,3 milionu korun) nejmenované společnosti za to, že vyhostila z jiné nemovitosti rodinu, aniž by jí předtím nabídli „sociální nájemné“."


https://echo24.cz/a/S2asY/nevyuzivate-byt-tak-ho-zabavime-me...

Absurdní. :thumbdown: Komunismus ve své nejčistší podobě. V minulosti jsem uvažoval o koupi rekreační nemovitosti ve Španělsku, tímto svůj záměr zcela ruším.

Stanislav - 13-7-2019 v 12:52

Klausova Trikolora hlásí novou posilu. S hnutím bude spolupracovat exšéf Svobodných Mach. Nutno dodat, že ta podivná kremloidní Trikolora měla ustavující sněm v Praze - Vysočanech, jejíž nemovitost patří arménskému zločineckému oligarchovi. Jen aby Mach nepozorovaně nevlezl Pikorovi do zelí, protože bude makat s Markétou Šichtařovou na ekonomice a na daních, tak aby mu z té jejich plodné spolupráce náhodou nečekaně neotěhotněla? To je kremloidní bolševismus v celé své nahotě. :lol:

TomasV - 15-7-2019 v 09:30


Americké ministerstvo spravedlnosti bude vyšetřovat, zda Johnson & Johnson lhal veřejnosti ohledně možného rizika rakoviny u svého dětského pudru. Zkoumají se dokumenty, zda vedoucí této firmy věděli o karcinogenech ve svém produktu (Bloomberg)

Doufám ,že cena sletí někam pod 120 USD to už bych začal nakupovat.

bigusdykus - 15-7-2019 v 10:35

Nedávno tady proběhla diskuse, jaký je ten Buffett nezkušený hlupák, že JNJ prodal...

Ladislav - 15-7-2019 v 11:13

Buffett není nezkušený hlupák. Jen začal ve věku 85-89 let činit to, co činí amatér při prvním nákupu akcií v životě. Zajímají ho extrémně drahé akcie, které minulý rok nejvíce rostly. Tak jak kdokoliv z nás, když koupil první akcie v životě a nečetl žádnou knihu pro value investing a o velkém krachu akcií 2000-2003. Nyní jsme ale už dál než Buffett - nezajímají nás drahé, minulý rok silné akcie. Zajímají nás levné akcie od zdravých podniků s nadprůměrnou dividendou. Protože nechceme překonat index, ale mít hezké peníze z dividend. Ten nákup silných a drahých amerických techno akcií má prý na svědomí někdo jiný z holdingu Berkshire Hathaway. Ne Buffett, aby si lidé nemysleli, že Buffett zešílel.

TomasV - 20-7-2019 v 18:08

Banka Creditas bude od pondělka nabízet spořící účet s pěkným úrokem 2
procenta,bez dalších požadavků.

https://www.e15.cz/finexpert/sporime/creditas-predstavila-sp...

Vosa - 20-7-2019 v 19:03

Asi chtějí nalákat hodně nových klientů? Težko říct jak dlouho tak vysoký úrok nechají. Hodně se teď snaží i Moneta, koukal jsem že nabízí půjčky s úrokem 3,9 % p.a. a RPSN 4%.

bigusdykus - 20-7-2019 v 20:04

Vysoký úrok ?
Pamatuju když byly obvyklé úroky na termínovaných účtech u velkých bank 10-14% p/a

Jinak, nezaměňovat úvěr a úrok.

VSbrok - 20-7-2019 v 20:29

Nooo super, zrovna dneska celej den řeším kam s penězi v Monetě, takže z 0,2% na 2% :smilegrin:
A hlavně nebudu muset nikam na pobočku, kam mě posílali v ostatních bankách na infolinkách ;)

Vosa - 20-7-2019 v 20:54

bigusdykus : Vysoký úrok na dnešní dobu, kdy banky držet hotovost ani nechtějí. Zaměnit úrok a úvěr? Kde k tomu v mém příspěvku došlo? :no:

Vosa - 21-7-2019 v 12:59

Evropská unie na konci minulého týdne přestala považovat švýcarská burzovní pravidla za ekvivalentní svým vlastním. Tento krok pro banky a makléřské společnosti sídlící v EU znamenal ztrátu možnosti obchodování na švýcarských akciových trzích, kde vytvářejí značnou část obratu. Švýcarsko zároveň zavedlo novým systém, který zakázal obchodování se švýcarskými akciemi na burzách v EU. Více na: https://www.euro.cz/byznys/v-eu-se-nesmi-obchodovat-se-svyca...

Vosa - 21-7-2019 v 15:04


Evropská komise (EK) povolila britské telekomunikační společnosti Vodafone Group převzít aktivity poskytovatele kabelové televize a širokopásmových služeb Liberty Global v Německu, Maďarsku, Rumunsku a České republice. Znamená to, že Vodafone v Česku převezme mimo jiné i kabelovou síť UPC. Komise dnes uvedla, že souhlas je podmíněn dodržením všech závazků, které Vodafone dal k ochraně hospodářské soutěže. Více na: https://www.euro.cz/byznys/vodafone-muze-prevzit-aktivity-li...

Leni - 21-7-2019 v 17:30

Jéééé, tak to abych namísto BT, přikoupil VOD :lol: ... co je doma to se počítá, když platit, tak sám sobě :cool:

bulinak - 22-7-2019 v 06:37

Super, mám VOD i UPC :-)

Vosa - 23-7-2019 v 21:06

Iberdrola aktualizovala svůj investiční plán na roky 2018-2022 z 32B EUR na 34B EUR.
Značná část bude investována do projektů obnovitelné energie.
Vedení společnosti Iberdrola 'slíbilo' minimální dividendu 0,40 EUR na akcii od roku 2022, přičemž se zavazuje, že bude dividendu každý rok zvyšovat.

Společnost Iberdrola uvádí, že plánuje výstavbu solární fotovoltaické elektrárny o výkonu 590 MW, která bude největší v Evropě a překoná projekt 500 MW, který společnost již vyvíjí jinde ve Španělsku.
Iberdrola plánuje do roku 2022 vybudovat na obnovujícím se španělském trhu s obnovitelnou energií 3 GW sluneční a větrné energie.

Ladislav - 24-7-2019 v 09:40

A akcie zadarmo namísto dividendy nám posle Iberdrola asi první týden srpna. Tedy za 14 dní.
Ja bych radeji peníze, ale oni mi vubec nedaji moznost volby.
A tak kdyz dostanu kazdý rok dalsí akcie, nemusim je pozdeji moc prikupovat, kdyz budu zvysovat vklady do akcií z 6.000 € nebo 7.000 € na 8.000 €.

arkyn - 26-7-2019 v 05:10

Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek ponechala své úrokové sazby beze změny na rekordních minimech. Signalizovala však, že by mohla podpořit ekonomiku eurozóny dalším snížením úroků či novými nákupy dluhopisů. Šéf ECB Mario Draghi pak na tiskové konferenci naznačil uvolňování měnové politiky prohlášením, že dvouprocentní inflační cíl ECB by neměl být vnímán jako maximum.

"Vyhlídky jsou čím dál horší," řekl Draghi na tiskové konferenci. Oživení, s kterým ECB dosud počítala na druhé letošní pololetí, je podle Draghiho nyní méně pravděpodobné.

Základní úroková sazba ECB zůstává na nule a depozitní sazba činí minus 0,4 procenta. To znamená, že komerční banky musejí za uložení svých peněz u ECB platit. Depozitní sazba je na 0,25 procenta.

ECB podle čtvrtečního sdělení očekává, že její klíčové úrokové sazby budou přinejmenším do poloviny příštího roku na současné nebo nižší úrovni. To je změna proti předchozím prohlášením, kdy centrální banka o možnosti nižších sazeb nehovořila.

https://byznys.ihned.cz/c1-66614290-evropska-centralni-banka...

Ladislav - 26-7-2019 v 07:11

Když hlavní úrok ECB 0% střední a západní Evropě nepomáhá k růstu hospodářství, tak měl italský žid zvednout úrok na 1%. On je schopen ale snížit úrok pod nulu.
Kdysi bylo od velikých odborníků řečeno a v knihách psáno, že centrální banka není potřeba a měla by se zrušit. A s hlavním úrokem se nesmí hýbat. A nechat ho třeba 100 let na 1% nebo 2%.
Jenže italský žid z ECB pomáhá své vlasti Itálii dělat veliké dluhy a stále víc dluhů a tím škodí zase italským bankám a všem bankám ze zemí s euro, které by vydělaly peníze hlavně s vybíráním úroků a nevydělají téměř nic s úroky u nuly.

Stanislav - 28-7-2019 v 14:25

Mnuchin chce provětrat pérka Amazonu kvůli porušování hospodářské soutěže. Přišel ovšemže už s křížkem po funuse, protože Amazon mezitím zlikvidoval malé ryby. Pokud by ty internetové krámy nebyly daňově zvýhodněny oproti kamenným obchodům, tak by se tak nerozrostly do astronomických rozměrů. Podle mne to je stejný přístup, jako když Babiš vyžírá dotace pro malé a střední podnikatele. Především za tím vším bude obrovská korupce. Účinnější by zaručeně bylo, kdyby někoho odsoudili do chládku, protože ostatní šmejdi by si tak dali větší pozor, a raději by to příště ani nezkoušeli, hlavně tedy ti chytřejší.

Ladislav - 28-7-2019 v 19:03

Amazon je veliká stamiliardová lumpárna. Ale děti mají radost, že se ta jejich extrémně předražená akcie každý rok ještě dál předražuje, než přijde ten velký dvouletý krach. A dokonce i dnes zjistí zas nové děti, že s akciemi mohly zbohatnout a tak začínají i dnes poprvé kupovat předražené akcie Amazon (jako i Netflix a jiné).
Mnoho nových malých firem na západě vzniklo tak, že začal podnikatel prodávat nové výrobky přes Amazon. Později měl dokonce i 5 zaměstnanců. Pak začal ale Amazon prodávat to samé a s poštou zadarmo, tedy levněji než malý podnikatel. A tak musel zkrachovat. Jindy zas lumpi z Amazon najednou zamknou malému obchodníkovi jeho konto u Amazonu a tak musí malý podnikatel posílat Amazonu otázky a prosby a když to nepomáhá, musí žalovat u soudu, aby ten lump plešatý stomiliardový z Amazonu malému podnikateli zas konto u Amazonu zprovoznil.

mr.stepka - 29-7-2019 v 17:07

Není možné koukat na Amazon pouze jako na internetovou obchodní platformu. Dnes nabízí spoustu dalších věcí, jako cloudové služby nebo předplatné (digitálního obsahu). Tyto části byznysu mají více jak dvojnásobný růst (+37 %) proti zprostředkování prodeje (+14 %). Amazon není žádný eBay nebo Wallmart.

Zrovna cloudové služby je něco, kde konkurenci (IBM, Oracle, další) dost ujel vlak a jen těžko to dohání :) velké korporace v podstatě uvažují hlavně o Amazonu nebo Microsoftu. Samostatnou kapitolou je Čína (Alibaba, Tencent).

Stanislav - 31-7-2019 v 11:38

Nový ministerský předseda Velké Británie - Boris Johnson měl pradědečka tureckého muslima Aliho Kemala Beje, který byl ukamenován a umlácen holemi v roce 1922 rodnými Turky a jeho praprababička byla čerkeská otrokyně. Starosta Londýna je pákistánský muslim, takže zbývá už jen přejmenovat Londýn na Mekku, aby to migranti z muslimských zemí neměli tak daleko.

Švejk se obrátil na druhého zajatce: „Ty seš taky Tatar?“ Oslovený porozuměl tomu slovu Tatar, zavrtěl „Tatárin net, Čerkes, rodneja Čerkes, golovy režu.“.

TomasV - 31-7-2019 v 19:16

V německu se už opravdu zbláznili.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/uhlikova-dan-co2-emi...

bigusdykus - 1-8-2019 v 08:42

Německo chystá daň na podporu elektroaut, nafta podraží o 13 korun

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/uhlikova-dan-co2-emi...

Jak vidíte budoucnost těžařů v horizontu 20-30let?

Stanislav - 1-8-2019 v 09:44

Bude se těžit více plynu, ale ekologická likvidace ropných věží přijde zřejmě na pěkný balík. Přechod na jiné palivo je třeba řešit restrikcí, protože po dobrém to jistě nepůjde. Palivo číslo jedna bude zaručeně vodík. Problém je v tom, že je málo platiny na světě a její ložiska jsou známá. 70% má JAR. Bude fungovat jako katalyzátor v motorech, ale musí se doladit pouze recyklace. Je to hloupost, aby část světa jezdila na vodík a zbytek rozvojového světa na ropné produkty a zasíraly vydatně ovzduší. USA mají jediné na světě katalyzátory na destilaci ropy na benzín. Pokud je přestanou vyrábět, tak ty auta budou pak nepojízdná, hlavně ty luxusní. Pochybuji, že by je někomu prodávala na předzásobení, protože takto si strategicky kontroluje zpracovatele ropy po celém světě.

TomasV - 1-8-2019 v 19:31

Zase bude co kupovat:)

Prezident Trump překvapivě ohlašuje nová cla na čínské zboží v objemu až 300 mld. USD s platností od 1. září 2019. Indexy mažou své úvodní zisky a aktuálně se nachází v průměru -0,7% od včerejšího závěru. (Bloomberg)

TomasV - 1-8-2019 v 19:37

Ropa WTI uzavírá o -7,9% níže na 53,95 USD za barel, nejníže od roku 2015. (Bloomberg)

abak - 1-8-2019 v 20:01

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Zase bude co kupovat:)

Prezident Trump překvapivě ohlašuje nová cla na čínské zboží v objemu až 300 mld. USD s platností od 1. září 2019. Indexy mažou své úvodní zisky a aktuálně se nachází v průměru -0,7% od včerejšího závěru. (Bloomberg)


Většina titulů s přeshraniční expozicí a malé podniky to schytávají nejvíc, přestože další clo 10 % na importované zboží v objemu $300 miliard je kapkou v moři, ale bohužel se tímto prohlubuje závažnost dialogu s Čínou a nepodporují se původní teze o ukončení obchodní války. Je na čase dále navyšovat hotovostní pozice. Číně se nedaří a je otázkou jestli vzájemný tlak mezi USA a Čínou v rozumném časovému horizontu skončí.

Stačilo by trochu negativních zpráv ohledně makroekonomického vývoje v USA a hlubší propad akciového trhu je na spadnutí.

arkyn - 1-8-2019 v 20:51

Uz zacina byt jasne kdo privede krizi do EU, paradoxne to budou nemci na vlne ekoterorismu, az zruinuji autoprumysl.

Stale levocovejsi:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/eu-komise-parlament-l...
Paradoxne ekoterorismus ani vrazdici migranti ovsem ekonomicky rust neprinesou

A auta jen pro velmi bohate, coz se paradoxne otoci proti tem kteri levici volili:
https://www.info.cz/nazory/pur-zacatek-konce-elektromobility...

abak - 2-8-2019 v 11:12

Citace: Původně zaslal: arkyn  
Uz zacina byt jasne kdo privede krizi do EU, paradoxne to budou nemci na vlne ekoterorismu, az zruinuji autoprumysl.

Neměckou politikou hýbe potenciál voličského elektorátu do 25 let, němečtí politici se třesou strachy pod hrozbou oslabení svých mocenských pozic za znevažování bezbřehého a iracionálního environmentalismu, politicky aktivní lidé se bojí cestovat letadly: https://www.novinky.cz/zahranicni/512056-nemecti-politici-se...

a někteří v rámci kampaně podporované mezinárodními neziskovými organizacemi pro podporu boje proti změně klimatu přes oceán pro jistotu na lodi: https://echo24.cz/a/SEibZ/greta-si-bere-ze-skoly-rok-volno-d...

Volební výsledky Německa do europarlamentu (2019) dle věkových skupin:Agregované volební výsledky celé EU do europarlamentu (2019) dle věkových skupin:


arkyn - 2-8-2019 v 11:47

Myslim ze to je temer vsude ze mladi lide do 25ti jsou mnohem vic levicove orientovani nez ostatni. Zeleni jsou jasna levice.
Casto pak zacnou pracovat a jejich nahled na svet se upravi, kdyz zjisti jak v realite svet funguje.
Tipuju ze u nas by to vypadalo podobne.

Castecne je tam i vliv skolstvi dane zeme.

abak - 2-8-2019 v 12:18

Citace: Původně zaslal: arkyn  
Myslim ze to je temer vsude ze mladi lide do 25ti jsou mnohem vic levicove orientovani nez ostatni. Zeleni jsou jasna levice.
Casto pak zacnou pracovat a jejich nahled na svet se upravi, kdyz zjisti jak v realite svet funguje.
Tipuju ze u nas by to vypadalo podobne.

Castecne je tam i vliv skolstvi dane zeme.


Má-li být zachován současný volební systém a idea demokracie, je za mě ideálním řešením omezení voličského práva pouze na osoby, které v daném roce odvedly do státního rozpočtu více, než z něj získaly. Tím odpadnou nepracující studenti veřejných a státních škol, státní zaměstnanci, lidé pobírající dávky a důchodci a budeme zase o něco blíž ke kapitalismu a dál od socialismu, na rozdíl od současného stavu s opačným trendem. Jsme v absurdní situaci, kdy státní rozpočet mají možnost ovlivňovat lidé, kteří do něj nepříspívají, nebo ještě hůř, chtějí vše zadarmo (zaplatit někým jiným), demokracie však vycházela historicky z principu participace na politice pouze u osob, které jsou přímo majetkově angažovány v rámci území státního celku a které do státní kasy víc přispívaly, než z ní odebíraly, což je naprosto logické a ve svém důsledku vedl takový systém k větší fiskální odpovědnosti a vyšší ekonomické efektivitě, než současný, který vytváří pravý opak.

Výše uvedené samozřejmě legislativně implementovat současně se zrušením všech dotačních, subvenčních a investičně pobídkových mechanismů z přerozdělovaných prostředků (sekundární distribuce) a s tím úměrně a celoplošně sníženým daňovým břemenem.

Vitusus - 2-8-2019 v 12:55

Ona samozřejmě taková verze, tedy cenzus, kdysi existovala, a dokonce byla dovedena ještě dál, kdy bylo množství hlasů proporčně rozděleno podle výše příspěvku do kasy, tady největší plátci daní měli nejvíce rozhodovacích pravomocí.

Jako často nad tím, jak eliminovat z rozhodovacího procesu nemyslící stádo, přemýšlím, ale pořád mi z toho vychází nejlépe osvícený monarcha :lol: Ale tomu už by se pak jen těžko dalo říkat demokracie...

Stanislav - 2-8-2019 v 13:35

Stát musí vytvářet především sociální politiku, ale ne socialistickou. Dnes se hranice mezi levicí a pravicí stírá, hlavně tedy u nás, kde není domácí podnikatelská vrstva, která by vytvářela pravici a měla velký vliv na ekonomiku země. Jsou to dnes nadnárodní firmy, které mají sídlo v zahraničí a my jsme pro ně pouze levná pracovní komodita k dosahování lepších zisků. Principem vládnutí by měl být hlavně vyrovnaný státní rozpočet s výjimkou určitých špatných ekonomických let. Vůbec si neumím představit vládnutí této vlády v době recese? Kalousek je nenáviděn, protože všechny zařízl, ale v té době neměl na výběr. Podle mě by se měla řešit ve velkém předstihu demografie, vytvářet finanční rezervy a nenechat všechno prožrat. Pokud se tento jednoduchý základní princip nepromítne do politiky, tak je zcela zbytečné o tom polemizovat.

TomasV - 5-8-2019 v 09:12

Dnes to vypadá na další pokles trhu.

Americké akciové futures klesají poté, co Peking pozastavil dovoz amerických zemědělských produktů a nechal oslabit jüan. DJIA mini -0,9 %, S&P 500 mini -1 % (Bloomberg)

Zase budu řešit co koupit dřív
RDSB,Basf,XOM,ABBV z těchto aktuálně vybírám.

Rohl - 5-8-2019 v 14:17

@abak
[/rquote]Má-li být zachován současný volební systém a idea demokracie, je za mě ideálním řešením omezení voličského práva pouze na osoby, které v daném roce odvedly do státního rozpočtu více, než z něj získaly.[/rquote]

Takto to musí být a mělo být nastaveno. Doma o rodinném rozpočtu také nenecháváme rozhodovat děti, protože nepřispívají. Tak proč stát nechá? Je to špatně.
Bohužel je to už dávno za bodem ze kterého není návratu a spirála se točí. Ven nás z toho dostane totální krachy sociálních států nebo válka. Sami si to právo nevezmou, to ani nejde, protože jich je prostě víc a všechno přehlasují.

Vosa - 5-8-2019 v 16:36

:mad: hrozny
Donald Trump už prý Rusku nabídl pomocnou ruku, tak jsem zvědav.

https://www.bbc.com/news/world-europe-49224776

Vitusus - 5-8-2019 v 16:45

Citace: Původně zaslal: Rohl  
@abak
[/rquote]Má-li být zachován současný volební systém a idea demokracie, je za mě ideálním řešením omezení voličského práva pouze na osoby, které v daném roce odvedly do státního rozpočtu více, než z něj získaly.[/rquote]

Takto to musí být a mělo být nastaveno. Doma o rodinném rozpočtu také nenecháváme rozhodovat děti, protože nepřispívají. Tak proč stát nechá? Je to špatně.
Bohužel je to už dávno za bodem ze kterého není návratu a spirála se točí. Ven nás z toho dostane totální krachy sociálních států nebo válka. Sami si to právo nevezmou, to ani nejde, protože jich je prostě víc a všechno přehlasují.


Co si budeme povídat, už Aristoteles považoval demokracii za jednu z nejhorších forem vlády právě proto, že i v jeho dobách byla většina populace ducha mdlého, tedy naprosto nevhodná k vyhodnocení jakéhokoliv problému, natož problému, co je pro komunitu/vesnici/město/stát nejlepší. A tak je tomu doposud.

Pavel - 5-8-2019 v 17:27

Vitusus: ano, ale nic lepšího (fungujícího) není. Jeden můj kamarád mi říkal, že vysoké daně státu platí majetnější proto, že můžou chodit bezpečně po ulicích (nákupech, restauracích, lesích, horách, koupalištích,...) mezi ostatními lidmi:-)

Taková úlidba některým nahlas nevyřčeným sociálním skupinám. Taky se na to tak dá dívat.

Vitusus - 5-8-2019 v 18:50

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Vitusus: ano, ale nic lepšího (fungujícího) není.


A to je právě to. Je to ve stále složitějším světě ještě fungující model? :) Občas si říkám, že ne, ale nemám čas na to, abych do hloubky promýšlel alternativy.

Pavel - 5-8-2019 v 19:02

Vitusus: dobré téma, až někdy přijedeš do Prahy na (mini)sraz:-)

Vitusus - 5-8-2019 v 21:24

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Vitusus: dobré téma, až někdy přijedeš do Prahy na (mini)sraz:-)


To rozhodně zní jako téma k večerní konverzaci :) Pokusím se naplánovat si nějakou služební cestu na jeden z příštích dýchánků ;)

Pavel - 5-8-2019 v 21:31

Vitusus: poslal jsem ti soukromou zprávu.

Stanislav - 6-8-2019 v 09:12

Stážistka pracující v Evropském parlamentu u francouzského poslance, který hlasoval pro anexi Krymu, se jmenuje Jelizaveta Peskovová. Shodou okolností je dcerou Dmitrije Peskova, který dělá mluvčího Putinovi. Může nahlížet do tajných spisů a předávat informace do Kremlu. To se mi ani nechce věřit tomu, že by tohle bylo možné? Je velice zajímavé, že na děti ruských kriminálních živlů, kteří studují a žijí v západní Evropě a v USA, se ekonomické embargo nevztahuje?
Elizaveta-Peskova-1170x780.jpg - 130kB

Wiki - 8-8-2019 v 11:18

Německo oznámilo, že se chce stát světovým lídrem ve využití vodíku pro energetické účely. Tento plán je součástí širšího odklonu od fosilních zdrojů energií (konec v r. 2028) a současného odklonu od jaderné energie (konec do r. 2022).
Jenže kterou firmu koupit? Siemens, EON, RWE nebo Linde?
https://www.kurzy.cz/zpravy/506188-nemecko-chce-byt-svetovou...

Stanislav - 8-8-2019 v 11:37

Wiki, jednoznačně BASF a Linde. BASF má propracovanou technologii na získávání vodíku ze zemního plynu, která není moc energeticky náročná a Linde je vůdčí a specializovaná firma v oblasti práce s plyny v Evropě. Možná ještě tak firma, která bude stavět ty jednotky, jinak ostatní mají zřejmě velkou smůlu.

arkyn - 8-8-2019 v 16:23

Popravdě, prohlášení německé administrativy jsou za poslední 2-3 roky již značně nedůvěryhodná, a minulé cíle hodně nenaplňují, už to sami i postupně přiznávají. Začínají se blížit úrovni prohlášení socialistických politbyr - nenaplněné cíle a utopistické sny. Jen když si to shrneme:
- nechtějí jádro, ale nemají alternativu. Např. budování nových větrníků je na sestupné trajektorii a řada obcí a krajů podává žaloby a chce strhnutí i těch existujících
- chtějí zachrňovat CO2 na planetě tak hups do elektromobility, aniž by měli technologie, továrnu na baterie a potřebné nerosty, anebo elektro infrastrukturu. A to už vůbec nemluvím o pochybnostech zda elektromobilita je ekologicky efektivnější atp. Zásadně neřeší letadla a nákladní lodě, které způsobují větší znečištění než auta.
- chtějí zvyšovat daně na naftu a benzín
- chtějí zvyšovat daň na maso, aby zachránili zvířata
- koukám že vodíkový výkřik je nový a zatím poslední. Nicméně v souvislosti s auty mají veškeré úlevy a zvýhodnění, pokud jsem četl jen elektrovozy, s vodíkovými němci do výhod nepočítají

Mě to přijde jako hodně schizofrenie. Anebo takový ten typ záchranáře, který vás zachrání takovým obejmutím při kterém vypustíte duši, ale on si spokojeně řekne že udělal dobrý skutek.

Stanislav - 8-8-2019 v 18:24

Arkyne, alternativa za jádro je jednoznačně zemní plyn. 2 GW plynová elektrárna jde postavit do 4 let za 35 mld. Kč. Až se nebude dostávat ČR elektřina, tak se zaručeně s velkým předstihem postaví. Čím více se bude protahovat to rozhodnutí o jaderné energii, tím spíše to bude konečné ne! Pokud jí začnou stavět, tak se to bude protahovat a nakonec se nedostaví, protože na ní prostě nebudou peníze. Žádná banka na to neposkytne úvěr, protože nejsou žádní hlupáci, hlavně když se výrazně odkloní od realizační sumy na kterou byl poskytnut úvěr. Až bude ten holochroustník Fiala z ODS u moci, tak se uvidí, kam nás bude směrovat? Mají to náramně vyšpekulovaný, že nevstoupili do koalice s Babišem, protože takto bude moci navázat na započaté dohodnuté dílo. Doufejme jen, že do této rozehrané hry nevstoupí Rosatom a kdo je jeho zakladatel, netřeba ani hlásat.

Pavel - 8-8-2019 v 18:31

Zemní plyn není alternativa k jádru Stando, je to spalování fosilního paliva jako uhlí. Při dnešních technologiích u filtrů u tepelných elektráren už není velký rozdíl v dopadu na životní prostředí mezi uhelnou elektrárnou a plynovou.

Pavel - 8-8-2019 v 18:32

Jinak souhlas s Arkynem, z německých politiků padají čím dál větší hovadiny, které jsou následně měněny či dementovány. Těžko se v tom orientovat, co opravdu udělají.

TomasV - 8-8-2019 v 19:03

https://echo24.cz/a/SvN5m/nemci-jdou-kupredu-chteji-zavest-d...

Ladislav - 8-8-2019 v 20:07

Šílenci z CDU před lety jmenovali Ursulu von der Leyen ministrní války a protože ta nemá o vojně ponětí,
vzala si z daní 155 milionů euro na zaplacení poradců jen za první polovinu roku 2019. A mnohem více milionů během let.
A dnes zvolili hlupáci zase ministrní války Annegret Kramp Karrenbauer, které nemá o vojně ponětí.
Proč oni volové a krávové :) z CDU nedělají ministry války z generálů, kteří ví co a jak vojáci potřebují?

Stanislav - 9-8-2019 v 07:18

Jádro je jednoznačně humus! Veliký problém je následná likvidace paliva, pro kterou jsou akorát dvě alternativy pro dlouhodobé uložení - Rusko a Austrálie. Austrálie leží však daleko od euroasijského kontinentu i od amerického, takže je to nebezpečné převážet. V Rusku rozmrzá permafrost kvůli oteplování, takže je možné, že by se i zemské desky mohly jednoho dne dát do pohybu. Bezpečné uložení vyhořelého paliva na 1 milion let se mi zdá tedy velice vzdálené. Lidi by se měli spíše uskromnit, aby se země moc nedrancovala a neznečišťovala. Co udělaly za pár desítek let používání plasty, je úplně neuvěřitelné! Konzumní společnost a životní prostředí jaksi nejdou k sobě. Díky demografickým změnám nás čeká možná i záchrana, protože ekonomika začne dlouhodobě stagnovat.

TomasV - 9-8-2019 v 16:05

Prezident USA Trump říká, že by mohl zrušit zářijová obchodní jednání s Čínou. Washington ale uvidí, co se bude dít, jednání jsou pořád na programu (Reuters)

Vypadá to ,že nás čeká zajimavý měsíc se spoustou příležitostí:thumbup:

Stanislav - 9-8-2019 v 18:46

Problém je v tom, že čínský bolševik nedrží nikdy slovo. Čína bude mít velké problémy, protože trucovitost jim nepomůže a rychle rostoucí platy jim silně užírají zisky a zboží se tak stává neprodejné. Trump toto moc dobře ví, a proto si to může dovolit. Potřebuje Činu připravit o devizové rezervy a to se nyní děje v přímém přenose po devizových intervencích na yüan. Podle mne to nemá vůbec logiku, když Čína sníží kurz měny vůči dolaru, protože z druhé strany do toho musí ládovat své peníze a zisk je tedy v nedohlednu. Zcela pochybuji o tom, že by zvýšili meziročně export o 7-8%, aby měli návratnost nesmyslně podhodnocené vlastní měny? Trump může dovoz některých komodit zcela zakázat, které jsou velice citlivé na energii a Čína by musela vyvážet skrze druhé státy, což by výrazně snižovalo zisk. Nabízí se ocel. Během dekády rostly čínské platy trojnásobně, což odpovídá +12% p.a. v kontextu růstu HDP Číny to začíná být hodně směšné. Čína je tak tlačena do dumpingu, aby mohla více vyvážet a potírat konkurenci, a tak vůbec měly na výplaty, na které se však nesmyslně zadlužuje. Podle mne je zaděláno na velký kolaps jejich rychle rostoucího zázraku a dá se tomu velice účinně pomoct přesunutím výrob do jiných teritorií, což je tedy hodně žádoucí. Obdobně si počínalo i Japonsko po válce, ale tam byl kapitalismus a nakonec se to srovnalo, protože platy vyrostly úměrně k západní Evropě a USA, což vytvořilo rovnováhu.

Vosa - 12-8-2019 v 17:29

Evropská komise viní T-Mobile a O2 z omezování konkurence v Česku. Hrozí jim pokuta až 10 procent obratu
Pokud by klesla cena na 150/kus, tak bych začal uvažovat o nákupu O2 přes Fio.
Hrozila by pokuta až 10 % ročního obratu, v případě O2 necelé 4 miliardy Kč, zhruba dvě třetiny čistého zisku.
Těžko říct, zda by nekrouhli dividendu.

odkaz na článek
https://byznys.ihned.cz/c1-66620390-evropska-komise-vini-ces...

Pavel - 12-8-2019 v 18:26

Citace: Původně zaslal: Vosa  
Evropská komise viní T-Mobile a O2 z omezování konkurence v Česku. Hrozí jim pokuta až 10 procent obratu
Pokud by klesla cena na 150/kus, tak bych začal uvažovat o nákupu O2 přes Fio.
Hrozila by pokuta až 10 % ročního obratu, v případě O2 necelé 4 miliardy Kč, zhruba dvě třetiny čistého zisku.
Těžko říct, zda by nekrouhli dividendu.

odkaz na článek
https://byznys.ihned.cz/c1-66620390-evropska-komise-vini-ces...


Asi to nebude tak horké, když je ta zpráva několik pracovních dní stará a vliv na cenu (O2) neměla.

bulinak - 12-8-2019 v 18:45

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: Vosa  
Evropská komise viní T-Mobile a O2 z omezování konkurence v Česku. Hrozí jim pokuta až 10 procent obratu
Pokud by klesla cena na 150/kus, tak bych začal uvažovat o nákupu O2 přes Fio.
Hrozila by pokuta až 10 % ročního obratu, v případě O2 necelé 4 miliardy Kč, zhruba dvě třetiny čistého zisku.
Těžko říct, zda by nekrouhli dividendu.

odkaz na článek
https://byznys.ihned.cz/c1-66620390-evropska-komise-vini-ces...


Asi to nebude tak horké, když je ta zpráva několik pracovních dní stará a vliv na cenu (O2) neměla.

Taky si říkám, teď to nějak roste všechno :(

TomasV - 13-8-2019 v 16:04


Americké akciové indexy prudce zpevnily po informaci, že USA do prosince odloží 10% clo na některé čínské zboží (Bloomberg)

škoda,ještě to mohlo jít níž.

Stanislav - 15-8-2019 v 06:33

Podnikání Babiše - roste dluh a klesá zisk. Bez dotací by skončil zaručeně v mínus. To si přečtěte, protože to stojí za to! Už zbývá jen jeden menší detail, aby ten hnůj Agrofert šel na burzu. :lol:
https://www.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/agrofert-na...

Stanislav - 15-8-2019 v 07:40

Čína hodlá vojensky udeřit v Hongkongu. To zaručeně zamává s trhy po celém světě. Doufejme, že k tomu nedojde, protože by mohlo zemřít až několik tisíc nevinných lidí, kteří se dožadují demokracie. Spíše se domnívám, že k tomu ale dojde. Si Ťin-phing vstoupí do dějin jako masový vrah. Trump už jedná, protože to by bylo obrovské selhání demokratického světa. Já si myslím, že ta akce bude provedena na zastření vnitřních ekonomických a sociálních problémů. Ostatně i obsazení Krymu bylo vedeno ve stejném duchu - k upevnění totalitní moci.

bigusdykus - 15-8-2019 v 08:40

Ekonomika USA směřuje k recesi: Trhy se chovají jako před krizí. Akcie prudce klesly, Dow Jones nejvíc od začátku roku

https://byznys.ihned.cz/c1-66624290-americka-ekonomika-smeru...

Stanislav - 15-8-2019 v 09:14

Německo míří do mírné recese. 2.Q 2019 zakončilo mezikvartálním poklesem o -0,1% po mírném růstu v 1.Q 2019 na úrovni +0,4%. Pokud 3.Q 2019 bude další mínus, tak Německo se bude nacházet v recesi, jejíž definice je dána 2 kvartálními poklesy v řadě. Pokud je inflace v USA na úrovni 1,8%, tak je dle mne nesmysl dále snižovat hlavní úrokovou sazbu. Minulý rok v prosinci bylo zřejmě nesmysl zvyšovat US REPO sazbu, protože po poklesu se americká ekonomika uvede do stagnace. Čekalo se, že v eurozóně začne konečně růst hlavní úroková sazba, ale nestalo se tak, proto FED v červenci zařadil zpátečku. Nezaměstnanost nestoupá, takže není důvod k panice. Dnes je největší problém v Číně, která je silně zadlužená a má zkostnatělý bolševický režim a EU, kde se nedodržují rozpočtová pravidla. Hlavně Itálie a Francie brzdí rozmach evropské ekonomiky kvůli silnému zadlužení nezodpovědných vlád.

TomasV - 16-8-2019 v 10:52

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4199908/vysetrovatel-obv...

arkyn - 17-8-2019 v 17:09

Evropa se k tomu rustu proste prokoupi skrz ECB,az pak nakonec se splni sen vsech socialistu a vse bude statni. Anebo nechapu dlouhodobe zamery ECB.

V zari opet snizeni sazeb a vykup dluhopisu:
https://byznys.ihned.cz/c1-66625080-evropska-centralni-banka...

Prehled uroku centralnich bank:
https://www.lynxbroker.cz/urokove-sazby-centralnich-bank/

Ladislav - 17-8-2019 v 20:17

Italský žid Draghi od ECB a od Goldman Sachs drží úrok na 0,0% jen proto, aby italský stát nekrachoval více, než je zkrachovalý a nemusel platit za státní dluhopisy vyšší úroky než platí.
A přitom italský žid Draghi lže, že se snaží způsobit růst cen, inflaci v EU 2% ročně.
Ve skutečnosti ale především italský žid Draghi ubližuje bankám a pojišťovnám celé EU a spořitelům peněz celé EU, protože banky vydělají málo s požadovanými úroky a spořitelé nedostanou po roce žádný úrok na uspořené peníze.
Jenže kromě ublížení všem za mnoho miliard euro nic Draghi nedokáže, inflaci neovlivní. Tedy by už dávno Draghi měl zvýšit úrok na 2%, ať se pak děje cokoliv. Neboť v ''rakouské škole ekonomie'' bylo před 100 lety vypátráno, že úrok není dobré vůbec měnit a může být 100 let stále 2% a centrální banky by se měly zrušit.

Vosa - 18-8-2019 v 19:53

Joe Biden sází jeden přežblept za druhým. Nemá na to, aby byl prezident, útočí Trump
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/joe-biden-ma-jeden-prez...

bigusdykus - 19-8-2019 v 21:17

Německo se chystá na recesi. Ochranný val by je stál 50 miliard eur

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/nemecko-recese-och...

TomasV - 21-8-2019 v 15:00Německá vláda schválila návrh zákona, který osvobodí většinu poplatníků od takzvané solidární daně. Ta byla zavedena po znovusjednocení země na podporu chudších spolkových zemí bývalého východního Německa. Daň, která činí 5,5 % z daně z příjmu, podle návrhu zákona vypracovaného ministerstvem financí nebude od roku 2021 odvádět zhruba 90 % poplatníků. Dalším 6,5 % poplatníků bude daň snížena, uvedla dnes agentura Reuters

Znamená to také menší daň z dividend?

Ladislav - 21-8-2019 v 16:36

Jawohl.
Místo 26.38% bude daň z německých dividend 25%.
Lumpárna je, že se solidární příspěvek na opravu NDR nezrušil už dávno.
A nebo 1.1.2019 nebo 1.1.2020.
Nyní to slibují na rok 2021, ale ještě to parlament v Berlíně neodhlasoval.
Není to jisté.

Vosa - 21-8-2019 v 22:27

Ropná společnost Shell, letecký přepravce British Airways a firma Velocys plánují postavit první evropskou továrnu pro masovou výrobu leteckého paliva z domácího a průmyslového odpadu. Pohonné hmoty z této továrny by letadla mohla začít využívat od roku 2024, napsala agentura Reuters.
 Stran:  1    3  ..  10