Diskusní fórum akcie a burza

Prezident hospodářství politika peníze

 Stran:  1    3

Investor - 21-6-2019 v 08:36

Prezident Petr Pavel od 9.3.2023
Hospodářství + Politika + Peníze

Praha-9-03-2023.jpg - 197kB

Ladislav - 23-6-2019 v 20:17

""Online: Na Letné chtělo Babišovu demisi čtvrt milionu lidí, další demonstrace bude v listopadu
Pořadatelé ze spolku Milion Chvilek svolali další demonstraci na 16. listopadu.""

To je pěkně hloupé, když nechají zločince až do listopasdu v klidu.
Tak se odstoupení nedosáhne. To se musí demonstrovat každý týden a nejen 3x ročně, aby zločinec odstoupil.


Pavel - 24-6-2019 v 09:16

Občas tu píšeme, že automobilky a airlinky mají kromě vysoce konkurenčního prostředí ještě jedno negativum pro dlouhodobé investování, a tím je ekologický tlak, aby drahými inovacemi mj. hrábli do svého (zajisté zbytečně velkého) zisku. Další na řadě jsou např. ocelárny:

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4160098/ocelari-jsou-v-r...

Stanislav - 24-6-2019 v 11:11

To se Pavle samozřejmě týká i chemie, hlavně znečišťování vodních zdrojů, kdy ty náklady extrémně rostou, pokud se u některé chemické látky objeví nežádoucí účinky na člověka nebo životní prostředí. Už jsem to zde v minulosti sice psal, ale například firma K+S zarazila výrobu na 3 týdny, když při velkém suchu ubylo ve Vezeře velké množství vody, aby vypouštěné odpady nepřekročily povolené limity, protože by to byl pak velký malér, který by mohl zlikvidovat veškerou faunu i flóru v této řece, nehledě na spodní vody, kdy by se mohla kontaminovaná voda dostat i lidem do studní, kterou mají k pití a na vaření. Samozřejmě se nejedná o úplné jedy, ale o zvýšené limity určitých solí. K+S vyráběla především chlorid a síran draselný a hořečnatý, chlorid sodný. S ostatními jsem nepracoval.

Pavel - 24-6-2019 v 13:53

Jj, u chemie sice nejde o CO2, ale taky je tam ten tlak...

Stanislav - 25-6-2019 v 13:22

Domnívám se, že už to začíná naplno propukat. U ANO Jermanové je dnes na návštěvě kriminálka. Dolínek z ČSSD chce MF a jako jediný z politiků si dělal politickou kampaň při demonstracích Milion chvilek. To ještě vyplave takové špíny, že bude ČR ve velkém politickém chaosu. Předčasné volby by asi nebyly vhodné, protože by to skončilo patově, což jsem si myslel včera. Včera se také večer bavili novináři v ČT 24 a nikdo nic pořádně nevěděl. Sdílel jsem podobný názor s Bohumilem Pečínkou, který mi jen potvrdil mojí hypotézu ohledně předčasných voleb, ale dnes to však vidím úplně jinak! Petr Honzejk(velký příznivec Sudeťáků z baráku) tvrdil, že by mohli ovládnout českou televizi, což by byla katastrofa!
ČSSD odejde z hlasování nebo budou hlasovat proti tomu, co ještě nedávno avizovali. Z ANO také odcházejí lidi, takže se dá čekat, že Titanik ANO půjde brzo ke dnu. Banky by v takové situaci mohly přehodnotit kredibilitu úvěrů Agrofertu a tlačit na promptní splatnost nebo razantně zvýšit úvěrový úrok. Úvěry v hodnotě 35 miliard Kč při klesajícím zisku, je velice zajímavá kombinace! Nejvíce tomu pomůže nezávislá policie a zahraniční banky, které mu ukážou takovou sektorovou daň, na kterou nikdy nezapomene! Banky mají naštěstí hlavní sídlo v ECB a ne v centrále Agrofertu, takže tam se rozhoduje o bytí a nebytí slovenského bolševického chrousta. Já se domnívám v kombinaci s jeho nízkým primitivním čelem, že možná kradl i peníze z rozpočtu, na což se přijde velice brzy a to bude pro něj rozsudek smrti! Největší sranda by byla, kdyby jim utekl jako Krejčíř. :lol:

Ladislav - 26-6-2019 v 07:01

Proč si Agrofert Babiš musí půjčovat miliardy od bank?
Vydělají jeho podniky tak málo peněz, že nemají peníze na mzdy pracovníků?
Tak měl Babiš jeho ztrátové podniky levně prodat nebo nahlásit bankrot
a přestěhovat se na zbytek života do nějakého hezkého vězení.

Pavel - 26-6-2019 v 07:52

Protože Babiš budoval impérium skupováním na dluh, on nikdy neměl bůhvíjak velké finanční prostředky. A vypadá to, že potíže opravdu přicházejí:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/klicovym-firmam-agrofertu...

Stanislav - 28-6-2019 v 11:01

Toto je pro mne velice radostná zpráva, která sice pokulhává z listopadu 2016 a poprvé jí vyhlásil Miroslav Kalousek, ale lepší pozdě než nikdy! Pokud by se jí drželi hned od začátku, tak by v této republice nemuselo vůbec dojít k takovým dle mne zbytečným lidovým masovým demonstracím, protože by ten bolševický dobytek hravě přečíslili. Čekám ještě na KDU-ČSL, aby tuto koalici stmelila a možná se přidruží i Piráti, které sice nepovažuji za stranu, ale spíše takový politicky nevyhraněný spolek, který je velkým jazýčkem na politických vahách a jeho demokratické směrování mi taktéž vyhovuje.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prvni-krok-ke-sjednoceni-...

Stanislav - 6-7-2019 v 10:38

Povšimněte si blábolů ohledně snižování US REPO sazby. Včera data z práce tyto hloupé kecy zcela dokonale vyvrátily, protože americká ekonomika vytvořila 224.000 nových pracovních míst, což je nejvíce za posledních 5 měsíců. Po této zprávě může dojít klidně k opačnému efektu, a to je naopak zvyšování hlavní sazby. Banky společně s penzijními fondy potřebují vydělávat a je to hlavně v jejich zájmu, aby hlavní sazba byla alespoň přes 3% s ohledem na nižší inflaci, protože řídí celosvětově celou ekonomiku.

TomasV - 6-7-2019 v 11:10

To by bylo opravdu zajimavé,kdyby se zasby zvýšily ,pro trh by to byl asi šok.Uvidíme ,kdo má větší moc ,jestli Trump nebo banky:lol:

Ladislav - 6-7-2019 v 16:34

°°americká ekonomika vytvořila 224.000 nových pracovních míst°°
To neznamená v USA ani v Německu vůbec nic bez dodatku, že se v těch nových pracovních místech vydělá víc jak 11 USD nebo víc jak 10 Euro na hodinu.
Mnohá nová pracovní místa mají totiž mzdu 2 dolary nebo 1 euro na hodinu, nebo o pár šlupek víc, a proto by se vláda s těmi novými pracovními místy neměla chlubit.

Pavel - 6-7-2019 v 18:30

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Povšimněte si blábolů ohledně snižování US REPO sazby. Včera data z práce tyto hloupé kecy zcela dokonale vyvrátily, protože americká ekonomika vytvořila 224.000 nových pracovních míst, což je nejvíce za posledních 5 měsíců. Po této zprávě může dojít klidně k opačnému efektu, a to je naopak zvyšování hlavní sazby. Banky společně s penzijními fondy potřebují vydělávat a je to hlavně v jejich zájmu, aby hlavní sazba byla alespoň přes 3% s ohledem na nižší inflaci, protože řídí celosvětově celou ekonomiku.


Na vzrůst sazeb to nevypadá, to by muselo přijít ještě hodně překvapivých dat. Zatím je to jen na oddálení prvního snižování sazeb.

Stanislav - 26-7-2019 v 21:26

Ekonomika v USA ve 2.Q 2019 rostla o +2,1% v prvním odhadu. To se mi nechce věřit ani ve snu, že by hýbali hlavní sazbou dolů, a přesto se o tom všude neustále píše, jako by to byla už hotová věc a na to konto vlastně roste americká burza. Kulantně řečeno, žádný ekonomický karambol se prozatím nechystá. Rostly výrazně maloobchodní tržby a vzhledem k tomu, že americký HDP je tvořen ze 70% spotřebou, tak se žádné překvapení nekoná a lidi se viditelně na žádnou recesi nepřipravují.

abak - 26-7-2019 v 22:06

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Ekonomika v USA ve 2.Q 2019 rostla o +2,1% v prvním odhadu. To se mi nechce věřit ani ve snu, že by hýbali hlavní sazbou dolů, a přesto se o tom všude neustále píše, jako by to byla už hotová věc a na to konto vlastně roste americká burza.


Trefa do černého. Hotová věc to není, ale pravděpodobnost poklesu úrokové sazby příští středu je aktuálně těsně pod 79 %, trhy se vezou na vlně optimismu podporované kladnými výsledky na makroekonomické úrovni. Zatím to vypadá, že i predikované zpomalení růstu agreagovaného EPS za Q2 u S&P 500 nebude tak markantní (hlavně díky technologickému sektoru).



Ale u delšího časového horizontu (18. září) je postupná korekce doprovázející výsledky pozitivně překonávající odhady za druhé čtvrtletí evidentní, před dalším snížování sazeb se skutečně rýsuje otazník:


Stanislav - 31-7-2019 v 19:21

To dnešní snížení sazby vypadá spíše na to, že s americkou ekonomikou to zřejmě nebude v pořádku. Možná to je reakce na oslabující Evropu, protože by to mohlo posilovat nesmyslně dolar. Je i možné, že je více dolarů v oběhu, než se praví a takto bude lacinější je stáhnout. Pro banky je to jednoznačně kudla do zad.

To se jim to povidlo! DJIA reaguje poklesem, což je pravým opakem toho, co se očekávalo.

Pavel - 31-7-2019 v 20:55

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
To dnešní snížení sazby vypadá spíše na to, že s americkou ekonomikou to zřejmě nebude v pořádku. Možná to je reakce na oslabující Evropu, protože by to mohlo posilovat nesmyslně dolar. Je i možné, že je více dolarů v oběhu, než se praví a takto bude lacinější je stáhnout. Pro banky je to jednoznačně kudla do zad.

To se jim to povidlo! DJIA reaguje poklesem, což je pravým opakem toho, co se očekávalo.


Ne ne Stando, je to reakce přesně podle odchylky od očekávání. Akcie klesají a dolar posiluje proto, že trh čekal 0,25-0,5 dolů a pokud jen 0,25 tak k tomu aspoň holubičí kometář, což se nestalo.

Stanislav - 31-7-2019 v 22:14

Pavle, na to konto pokakaného osazenstva FEDu snižuje Citigroup od zítřka základní úrokovou sazbu z 5,5% na 5,25%. To je hrubým odhadem 1/22 umazaných příjmů z půjček. Nižší příjmy = nižší zisky. Je to prasárna nejvyššího kalibru a zřejmě se bude opakovat situace za Nixona, kdy FED na jeho uslintané interpelace reagoval obdobně jako na Trumpa, a pak se to v následných letech promítlo do vysoké inflace. Banky musí vydělávat, jinak by bylo vhodnější zrušit peníze a zavést bolševismus. Na to nerozumné snížení sazby mají názor na Yahoo skoro všichni stejný jako já, takže si zrovna nemyslím, že bych byl nějak mimo mísu. Zdravá ekonomika prostě nemůže snižovat sazby o své vlastní vůli.

MilanV - 1-8-2019 v 06:39

Stando - já si nemyslím, že to musí znamenat pokles výnosů z půjček. Většina půjček je nastavených jak procenta k základní sazbě, která se může hýbat, což se stalo. Stejně si i banka tuto část půjčuje od centrální banky. Takže snížila o to, co se ji mohl snížit vstup.

Pavel - 1-8-2019 v 07:37

Stando, tys mě asi špatně pochopil. Já vůbec nediskutuju na téma, zda udělal FED dobře či špatně, to je na jinou debatu (a byla by hodně dlouhá, minimálně na metr piv).

Chtěl jsem jen vysvětlit, že je nějaké očekávání trhu a když FED udělá něco trochu odlišného, tak na to trh prostě a jednoduše zareguje, což se stalo včera večer. Přidávám sem (podle mne výstižný a srozumitelný) komentář z Patrie:

Americká centrální banka ignorovala apely prezidenta USA Donalda Trumpa, aby snížila oficiální úrokovou sazbu o pořádný kus, a zredukovala ji “jen” o čtvrt procentního bodu. Fed sice zároveň s okamžitou platností ukončil restriktivní prodeje dluhopisů ze své bilance, avšak tento ekonomice a trhům nápomocný krok kompenzuje pohled strukturu hlasování členů FOMC. Dva jestřábi hlasovali pro ponechání úrokových sazeb beze změny a nenašel se nikdo, kdo by zvedl ruku pro snížení o 50 bazických bodů což si před zasedáním přála nemalá část trhu.

To však nebylo vše. Skutečnou ranou pro trhy, které byly nastaveny na relativně holubičí poselství Fedu, bylo vysvětlení ze strany šéfa centrální banky J. Powella, že snížení o 25 bazických bodů je třeba chápat jako doladění měnové politiky uprostřed hospodářského cyklu. Tato neopatrná věta nepochybně musela vyvolat na finančních trzích dojem, že jde o jednorázovou akci, a nikoliv začátek dlouhého cyklu snižování úrokových sazeb. Powell přitom na tiskové konferenci dále zdůrazňoval, že redukce sazeb o 25 bazických bodů je fakticky “pojistkou” proti dalšímu zhoršování globálního výhledu, přičemž dodal, že nevidí důvody, proč by expanze americké ekonomiky neměla pokračovat.
Sečteno a podtrženo: Fed snížil úrokové sazby, ale vše zabalil do jestřábí hávu, což je asi nejlépe patrné z pohybu na výnosové křivce, která jednoznačně zploštěla. Jestřábí vzkaz, který šéf Fedu doručil, na druhou stranu neznamená, že na další snížení úroků v září či ve zbytku roku nedojde. Politika Fedu bude i nadále závislá na příchozích datech, a to nejen na těch makroekonomických, ale i na těch tržních. Mezi ně patří především tržní inflační očekávání, která se manifestují právě na delším konci výnosové křivky. Pokud dlouhé úrokové sazby půjdou dolů, a to ruku v ruce s klesajícími tržními inflačními očekáváními, potom Fed sníží sazby i příště.

Na samý závěr je pak třeba dodat, že nepříliš povedené vystoupení J. Powella na tiskovce mohou v následujících dnech a týdnech eventuálně vyhladit další klíčové figury Fedu jako např. Richard Clarida či John Williams, již mohou tržní očekávání nasměrovat na “žádoucí” trajektorii.

Stanislav - 1-8-2019 v 09:10

Pavle, pokud se podíváš na vývoj příjmu amerických domácností, tak je to úplně tristní! Za dekádu od roku 2007 - 2017 se zvýšil reálný příjem domácností o pouhých 0,33%:exclamation: Z tohoto usuzuji, že HDP nemůže tolik růst, protože americký HDP je tažen ze 70% spotřebou domácností a právě tato mediánová skupina nemá více peněz na utrácení, což je velice smutné. V tom vidím zásadní problém americké ekonomiky na pozadí demografických změn, které se nejdříve promítnou do Japonska a západní Evropy. Další data za roky 2018 - 2019 budou zveřejněna příští měsíc, tak jsem zvědav, kam se to za vlády Trumpa pohne a podle toho posoudím zcela jasně, jestli je prospěšný americkému lidu nebo je to pouze sedící a kvákající panák.
https://www.deptofnumbers.com/income/us/#percap

Stanislav - 1-8-2019 v 09:24

Milane, banka si generuje peníze hlavně z půjček a peníze má z vkladů, takže moc peněz si zřejmě nepůjčuje od FEDu, který výrazně snižuje bilanci a tímto snížením vlastně tvrdí pravý opak toho, co v minulosti propagoval. Nemá potřebu zvyšovat bilanci, protože peněz je na trhu dostatek, ale snaží se stahovat dluhopisy za rozumný peníz hlavně z Číny a Japonska, čímž je nyní hodně vystrašil. Mám však obavu, aby se to negativně neprojevilo na ekonomice, která by mohla začít stagnovat v očekávání na další snížení sazeb, stejně jako se tomu stalo i v minulosti. Nalévání peněz do systému byla hloupost, protože trh absorboval jen malý zlomek toho kvantitativního bordelu a právě to čekání na nižší sazby pro firmy i domácnosti se projevil negativní stagnací a nechutí vyrábět a nakupovat. Pokud si do toho promítneš příjmy domácností v tomto období, kdy začal po roce 2007 pokles až do roku 2012, tak to působí víceméně směšně a byla to pouze páka na to, jak snížit celosvětově ceny komodit, akcií a vyvolat na trzích bordel a chaos.

Ladislav - 1-8-2019 v 17:25

A nejzajímavější by bylo vědět, kolik dolarů vydělají obyčejní otroci ve firmách Amazon, McDonalds, Walmart a Starbucks. Možná méně jak 1.000 dolarů čistého, tedy nemohou v dražších městech zaplatit nájemné, když není nájemné brzděno státem v růstu.

Stanislav - 1-8-2019 v 20:07

Tak toho efektu konečně dosáhli, aby banky padly. Mají málo z tradingu, tak potřebují rozkmitat trh. Já prostě nechápu chování na trhu, kdy se prodávají investiční perly? Mě hlavně uchvacuje to zpoždění o 24 hodin, takže bych čekal nějakou solidnější reakci, proč už ne včera?

bigusdykus - 2-8-2019 v 07:59


Bank of England dál snížila odhad růstu a varovala před brexitem bez dohody

https://www.novinky.cz/ekonomika/512126-bank-of-england-dal-...

Stanislav - 4-8-2019 v 12:13

Po prvním oslabení příjmového mediánu u domácností v USA nadcházela recese v rozmezí 1 - 2 roků a další pokles. Jediný rok se vymyká 2014, kdy další rok došlo v výraznému růstu.
graf.jpg - 9kB

abak - 5-8-2019 v 09:18

Zbavit se všech akcií? Tato otázka je stále aktuálnější, ještě 14 dní a budeme mít za sebou tři měsíce inverzní výnosové křivky.

Výnosový spread mezi desetiletými a devadesátidenními státními dluhopisy (USA):



"I have been analyzing the yield curve for more than 30 years—my 1986 dissertation at the University of Chicago showed that an inverted yield curve, where short-term rates are higher than long-term rates, led to a recession within 12 to 18 months. Since then, what researchers call “out-of-sample evidence” has validated my model. Since the publication of my dissertation, the model is 3 out of 3. There have been no false signals to date. The joke that an indicator has forecast 11 of the last three recessions does not apply here.

Importantly, my model argues that a yield curve inversion must be realized for a full quarter—not merely a few days. So we are not quite there—but the trend suggests we will soon be there."


Campbell R. Harvey, professor of finance at Duke University and a former president of the American Finance Association, published at Barrons, 3/2019

Ladislav - 5-8-2019 v 13:23

''''Zbavit se všech akcií?'''' Tato otázka je stále aktuálnější: u spekulantů s technickou analýzou a u hloupých blondýn z televizních zpráv, kteří nechtějí každý rok několik tisíc euro z dividend. :(
Abychom měli u každé akcie výnos dividendy desítky procent z nákupní ceny, nesmíme ty akcie nikdy prodávat.
Kdyby rostla dividenda 10% ročně, byl by výnos dividendy 100% z nákupní ceny ve 38. roce.
Jestli rostou dividendy jen 5% ročně, budou mít naše děti později ten výnos dividendy 100% z naší nákupní ceny akcií.
:cool: Však výnos dividendy 10% nebo 24.000 € ročně čistého z nákupní ceny akcií 240.000 € by mohl člověk dosáhnout za 10 let. Když mnohé jeho akcie koupil s výnosem dividendy 5% a dividendy rostou 7% ročně, a brzy bude mít akcie za 240.000 € koupeny.
Zatímco spekulant, obchodník, daytrader více méně všechny peníze prospekuluje. :cool:



abak - 5-8-2019 v 18:10

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
''''Zbavit se všech akcií?'''' Tato otázka je stále aktuálnější: u spekulantů s technickou analýzou a u hloupých blondýn z televizních zpráv, kteří nechtějí každý rok několik tisíc euro z dividend. :(


Přesně, v tak dlouhém období je to opravdu jedno, ale ne každý má pouze jednu investiční strategii, ne každý investuje pouze do pár vybraných typů aktiv (akcie), ne každý má tak dlouhý investiční horizont a ne každý se smíří ve svém portfoliu s potenciálním drawdownem přes 50 % v období recese.

Ladislav - 13-8-2019 v 15:22

V některých zemích a v některých sektorech už se vidí dnes recese.
Ale ta recese možná nezačíná dnes, ale trvá už několik týdnů.
Jestli ti zpravodajci ví, že recese znamená alespoň 6 měsíců pokles výkonu.
Jenže akcie mohou začít růst 6 měsíců před koncem recese a kdyby trvala recese jen 6 měsíců,
tak už mohou ty akcie začít růst dnes.
Já bych ale dbal na nízké ocenění akcie a očekávaný růst tržby a zisku příští rok, kdybych chtěl rostoucí akcii.

abak - 14-8-2019 v 10:35

Německo, a tím pádem s malým spožděním i exportně orientovaná koloniální montovna meziproduktů s názvem Česká republika, je v současnosti na půli cesty do recese. Ekonomický výstup (HDP) Neměcka za druhý kvartál letošního roku poklesl o 0,1 %. K poklesům německého HDP došlo od krize v letech 2008 a 2009 sice už několikrát, ale nikdy nebyly ostatní makroekonomické a politické faktory tak negativní, jako jsou nyní.

Germany heads towards recession


arkyn - 14-8-2019 v 17:16

Data z čínského statistického úřadu zveřejněná ve středu ukazují, že průmyslová produkce v červenci vzrostla o 4,8 %, což představuje nejslabší růst od února roku 2002.

https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/227339-cinsk...

Cina ocividne dost zpomaluje, coz ovlivni vsechny. V kombinaci se zelenym silenstvim v nemecku je to pro nas dost spatne, byt se to muze projevit s nekolikamesicnim zpozdenim

Stanislav - 14-8-2019 v 21:19

Výnosovou křivku amerických dluhopisů nesmyslně pokřivuje negativní sazba v eurozóně a nutno k tomu tedy připočíst 16 bil. dolarů, které se v této negativní zóně pohybují coby devizové rezervy naložené v amerických dluhopisech. Je to srandovní, že se s tím vylezlo až teď, protože celý svět je zahlcen analytickými a finančními odborníky typu Traxlera a z toho pak vzniká zbytečná panika.

Ladislav - 18-8-2019 v 08:49

""V případě odchodu z Evropské unie bez dohody 31.10. bude Velká Británie čelit nedostatku paliva, potravin a léků. Přístavy budou přetížené a hranice s Irskem se vrátí ke klasickému tvrdému režimu.
Podle předpovědi sestavené předsednictvem vlády nebude 85% dopravců zajišťujících svými nákladními automobily obchodní kontakt s Evropou připraveno na francouzské celní kontroly. Čekat budou 2 a půl dne. Chaos bude trvat 3 měsíce, než se dopravní situace upraví na 50 až 70% nynějšího stavu.
Plány, které se připravují s cílem vyhnout se zevrubným hraničním kontrolám na hranici Severního Irska s Irskou republikou, se ukážou jako neudržitelné.""

Stanislav - 18-8-2019 v 11:35

Díky brexitu přijde několik stovek tisíc lidí o práci v celé EU. To by mne tedy docela zajímalo, pro koho se to zboží a služby vyráběly, když je to taková porce lidí? To jsou podle mne akorát bludy a vůbec není jisté, jestli k tomu brexitu vůbec dojde? Podle mne by mělo dojít k předčasným volbám, což by bylo druhé referendum a myslím si, že dopadne zcela obráceně. Pokud by hned na začátku dali 2/3 kvótu potřebnou pro vystoupení, tak se tady nemuselo nic řešit a byl by klid. Lidi by si pouze zareferendovali, když po tom tak touží, ale bylo by jim to houby platné. O vstup do NATO se taktéž neprovádělo žádné referendum, a tak to mělo být i s členstvím v EU.

bulinak - 20-8-2019 v 19:00

Smutně koukám na vývoj USD/CZK. Za takových podmínek se mi nechce převádět prostředky. Co myslíte, už začne konečně dolar klesat?

Pavel - 20-8-2019 v 19:14

Citace: Původně zaslal: bulinak  
Smutně koukám na vývoj USD/CZK. Za takových podmínek se mi nechce převádět prostředky. Co myslíte, už začne konečně dolar klesat?


Myslím, že nezačne. Jeho síla je dána silou US ekonomiky a vyššími úrokovými sazbami.

Samozřejmě může docházet k drobným výkyvům v ceně, můžeš si zkusit maličko zaspekulovat.

viky - 21-8-2019 v 12:00

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: bulinak  
Smutně koukám na vývoj USD/CZK. Za takových podmínek se mi nechce převádět prostředky. Co myslíte, už začne konečně dolar klesat?


Myslím, že nezačne. Jeho síla je dána silou US ekonomiky a vyššími úrokovými sazbami.

Samozřejmě může docházet k drobným výkyvům v ceně, můžeš si zkusit maličko zaspekulovat.


Taky čekám. Mám momentálně záporný USD účet, doufal jsem na pokles někam k červencovým hodnotám. Nyní asi budu rád, pokud se mi podaří směnit kolem 23.
ČNB sice věští postupné posílení koruny, zatím jejich predikce jsou jak vycuclé z prstu.

bulinak - 21-8-2019 v 13:05

Viky: To jsme na tom stejně, taky jsem 1000USD v mínus.

viky - 21-8-2019 v 14:15

Citace: Původně zaslal: bulinak  
Viky: To jsme na tom stejně, taky jsem 1000USD v mínus.


U lynxu je záporný USD aktuálně úročen 3,5+2,13%, t.j. 5,63% pa. Což znamená poplatek cca. 11 hal českých měsíčně na půjčený 1 dolar. Kurz se mění mnohem dynamičtěji, než je poplatek, takže se vyplatí nějakou dobu počkat na vlnku či vlnu. Nicméně to může jít dlouhodobě špatným směrem.

Ladislav - 26-8-2019 v 16:41

Máte pravdu. Když se výnosová kurva obrátila, a 10-leté US dluhopisy začaly mít nižší úrok než 2-leté dluhopisy, od roku 1955 do dnes vždycky začala v USA recese. Tedy výkon hospodářství klesal několik kvartálů. A ta výnosová kurva dluhopisů v USA se prý obrátila před 12 dny. Lže Wašington Post do foroty. :)

The yield curve has inverted before every U.S. recession since 1955.
An inverted yield curve. When the yield on 10-year bonds dips bellow the yield for 2-year bonds, a recession has followed.

Tak snad zustane akcie Walgreens Boots Alliance celý budoucí rok dole a výnos dividendy nad 3% celý rok, abych celý rok 2020 za všechny dividendy kupoval akcie Walgreens Boots Alliance - WBA. Tedy bych investoval 6.000 € do WBA akcie.
Akcie WBA během 4 let klesla na polovinu. To je výhoda pro dividendové investory, když se chystají za několik dní akcii poprvé v životě koupit.
Zatímco začátečníci nebo spekulanti se akcii musí vyhnout. Ti hledají akcii s nejvyšším růstem minulé 4 roky.

Já ale nezůstanu dlouho u slabého výnosu dividendy 3% před daní, protože ta dividenda každý rok roste. Walgreens patří mezi dividendové aristokraty, už 44 let dividendu zvyšuje. Každou dekádu se dividenda zdvojnásobí. A WBA vykupuje vlastní akcie za miliardy, aby se snížil jejich počet.
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=WBA
:post: https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...

inverted-yield-curve.jpg - 24kB An inverted yield curve

WBA.png - 13kB WBA, SMA 200

Ladislav - 28-8-2019 v 17:45

Tak jak je to s recesí v Německu a v USA?
:exclamation: V Německu je recese od 1.4. :exclamation: a ještě několik kvartálů bude trvat.
To je výhoda pro akcionáře, jestli chtějí levně koupit akcie.
Ale od kdy se počítá recese v USA? :question:
V Rakousku recese neni.

Pavel - 29-8-2019 v 09:21

Nejčastěji se recese definuje jako dva po sobě jdoucí kvartály poklesu HDP. Německo má "hezky" nakročeno, za II.Q jejich HDP nepatrně pokleslo a spekuluje se z různých indikátorů, že by i ve III.Q mohlo HDP klesnout.

USA však za poslední kvartál vykázaly růst, tedy na recesi v USA je třeba ještě čekat a být trpělivý pane domácí.

Pavel - 31-8-2019 v 07:14

Citace: Původně zaslal: viky  
Citace: Původně zaslal: bulinak  
Viky: To jsme na tom stejně, taky jsem 1000USD v mínus.


U lynxu je záporný USD aktuálně úročen 3,5+2,13%, t.j. 5,63% pa. Což znamená poplatek cca. 11 hal českých měsíčně na půjčený 1 dolar. Kurz se mění mnohem dynamičtěji, než je poplatek, takže se vyplatí nějakou dobu počkat na vlnku či vlnu. Nicméně to může jít dlouhodobě špatným směrem.


Zatím kurz hraje proti vám, pořád čekáte?

bulinak - 31-8-2019 v 10:10

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: viky  
Citace: Původně zaslal: bulinak  
Viky: To jsme na tom stejně, taky jsem 1000USD v mínus.


U lynxu je záporný USD aktuálně úročen 3,5+2,13%, t.j. 5,63% pa. Což znamená poplatek cca. 11 hal českých měsíčně na půjčený 1 dolar. Kurz se mění mnohem dynamičtěji, než je poplatek, takže se vyplatí nějakou dobu počkat na vlnku či vlnu. Nicméně to může jít dlouhodobě špatným směrem.


Zatím kurz hraje proti vám, pořád čekáte?


Platím 8%, ale při takovém kurzu se mi do toho nechce :grind:

Pavel - 31-8-2019 v 11:10

bulinak: to dvojité výrazné posílení (koruna oslabila vůči Euru a Euro oslabilo vůči dolaru) asi nečekal nikdo.

Ladislav - 14-9-2019 v 09:07

To jsem ještě nevěděl.
Rozhodčí nad zvířaty v britské sněmovně - John Bercow je rumunský žid, tedy po jeho židovských předcích přišlých z Rumunska. Ale koncem října zmizne z televize, protože jde snad do důchodu. Tak bude zas rychle zapomenut. Byl populární v cizině jen jeden rok.

John-Bercow.jpg - 39kB

Ladislav - 24-9-2019 v 10:59

MindestRente = GrundRente 960 euro od roku 2021
Vy majitelé amerických akcií z komunistické české země, kteří se zlobíte na ''ošklivý německý socialismus'', asi proto, že vlastníte byty a pronajímáte je, a v Německu není dovoleno nájemné neomezeně zvyšovat. Ve skutečnosti asi ale jen závidíte obyvatelům Německa, že nemají předsedu vlády zločince a prezidenta lumpa, tak jako v Čechách. A závidíte obyvatelům Německa státní přídavek na děti - Kindergeld 408 € měsíčně na 2 děti od 0. roku do 18.-21. roku, pokud nebudou pracovat.
Nyní se asi budete zlobit znova, že jste se dosud nenastěhovali do Německa.
:) V Německu se chystá nejnižší dovolený důchod, nikdo nebude moci dostat důchod nižší, Mindestrente = Grundrente = 960 euro měsíčně a asi to bude bez daně. A nebudou se brát v ohled další příjmy jako dividendy z akcií nebo nájemné od nájemníků vlastněného bytu. Ale asi se odečte zahraniční důchod.
Stačí, že člověk platil zákonné důchodové pojištění v Německu alespoň 35 let, což může být zkráceno na 25 let, když pracoval člověk 10 let v Čechách, NDR, PLR, MLR atd., kde důchodové pojištění za socialismu nebylo placeno.
Jestliže nebylo placeno zákonné důchodové pojištění v Německu 35 let, protože se pracovalo předtím v Čechách, PLR, MLR, pak bude ta Grundrente 960 € měsíčně asi krácena o ten český důchod např. 160 € a přijde německá Grudrente jen 800 € měsíčně. Což bude nádhera také, jestli má člověk dnes jen český důchod 160 € a německý důchod 440 € = 600 € dohromady. :)
Sociální pomoc nebo Grundsicherung nebo přídavek na nájemné bytu se krátí nebo vůbec nedovolí, když člověk dostává měsíčně 500 euro dividendy z akcií.
Ale GrundRente 960 euro od roku 2021 by se dostávala, i když důchodce dostává měsíčně 500 euro dividendy z akcií. :)
A komunistická strana = levice = Linke navrhuje 1.100 € měsíčně důchod pro každého s důchodem nižším.
Já však budu spokojen s 960 € důchodem a příští volby pro město i pro stát budu volit CSU, i když jsem nevěřící.
:post: To zvýšení nejnižších německých důchodů na 960 € bude stát Německo jen 4 miliardy eur ročně. :punk:

Stanislav - 24-9-2019 v 16:20

Pokud se zvýší srážková daň z německých akcií na 35%, tak jako je tomu ve Švýcarsku, tak to zvýšení důchodu bude oprávněné. Vzhledem k tomu, že 65% držitelů německých akcií z DAXu nemají daňový domicil v Německu, tak by to mělo logiku, ale bylo by solidní od vítězné levicové CSU, aby si ty prašivé německé podíly vykoupila za tržní cenu zpět, když experimentuje s mandatorními výdaji, které stejně budou exponenciálně růst, ale nebude možnost hrábnout pro jiné škvarky na výplatu spravedlivých důchodů, stejně jako pořádá obdobnou show rudá prasnice Venezuela Maláčová v ČR. Já bych spíše uvítal místo těchto líbivých populistických gest, aby Německo konečně snížilo srážkovou daň na 15%, abych si mohl zcela bez obav koupit německou akcii BASF a Linde.

Ladislav - 24-9-2019 v 16:41

Nun, mein Kind,
jestli koupíš americkou akcii s výnosem dividendy 3% brutto a pak srazí 15% daň,
jsi na tom hůř než s německou akcií s výnosem dividendy 5% brutto minus daň 26,38%.
Důležitý je růst dividend. Nejlépe 160% za dekádu = zdvojnásobení za 8 let. A to dosáhne pár akcií z DAXu
asi stejně jako pár akcií z Džounse.
Ale asi už nebudeme dalších 8 let naživu, abychom to zdvojnásobení dividend za 8 let mohli kontrolovat.
Ale alespoň nebude moje spolubydlící na mne házet židle a hrnce ještě dalších 8 let.
Tak to má taky výhodu, odejít brzy do nebe. Hlavně aby měl člověk uděláno a splnil všechny životní plány.
Takže snad máš nějaké hodné děti nebo vnuky, kteří budou tvoje akcie dědit a zaslouží to. Bylo by ošklivé,
kdyby tvoje akcie dědil domov pro opuštěné psy.

BMW.jpg - 130kB

Ladislav - 2-10-2019 v 19:29

Lhalo se v televizi před týdny, že je Německo v recesi.
Dnes se lže, že Německo v recesi není.
Možná že jen jeden kvartál hospodářský výkon klesal a nyní má růst 0,5%.
A dnes se asi čeká pro změnu recese v USA. A tak hezky dnes 2,8% klesá DAX a 1,9% klesá Dow.
Škoda, že je mé konto 800 € přetaženo do dluhu a nechci novým nákupem akcií Walgreens (WBA) za 1.000 € dělat dluh 1.800 €.
A tak koupím za 1.000 € Walgreens asi koncem ledna. Protože moje konto bude v plus a dostanu najednou 6 minulých českých mini důchodů.

Mindoro - 2-10-2019 v 21:15

V Německu klesá HDP , v USA je manifacturing PMI index nejníže za posledních 10 let, Čína má zřejmě taky léta rekordního růstu za sebou ,zlato se oklepalo z minim, tak co myslíte, klepe nám TO konečně na dveře ? Nebo bude opět jen malá korekce a valí se zpět k dalším maximům?
Pro jistotu jsem na všechny akciové účty převedl nové prostředky a na spořīcích účtech mám připraveny další, stejně tam ty dvě procenta dlouho nevydrží.
It’s never easy

Vitusus - 2-10-2019 v 22:08

Citace: Původně zaslal: Mindoro  
V Německu klesá HDP , v USA je manifacturing PMI index nejníže za posledních 10 let, Čína má zřejmě taky léta rekordního růstu za sebou ,zlato se oklepalo z minim, tak co myslíte, klepe nám TO konečně na dveře ? Nebo bude opět jen malá korekce a valí se zpět k dalším maximům?
Pro jistotu jsem na všechny akciové účty převedl nové prostředky a na spořīcích účtech mám připraveny další, stejně tam ty dvě procenta dlouho nevydrží.
It’s never easy


Upřímně, nemám nejmenšího tušení :lol: A díky tomu, že nemám žádné investovatelné volné prostředky, tak si prostě bez ohledu na fázi cyklu budu dál postupně co 1,500 USD investovat do svých 22 vybraných akcií, mezitím splácet hypotéku a doufat, že se mi časem podaří sehnat nějakou spolubydlící i bez filipínské seznamky :lol:

Stanislav - 26-10-2019 v 15:43

S tou sestavou, co dělám, je to všechno na hraně. Dalo by se říci, že je to průměrný vzorek obyvatelstva. Holka ročník 1976 se dvěma dětmi, rozvedená. Letos zakončila oddlužení osobním bankrotem, které splatila pouze 38%. Od pondělí tam nastoupila ženská můj ročník 1963 pouze na záskok a žije v Praze cca. 3 roky v podnájmu za 12.000 Kč měsíčně. Nebude brát o moc více jak já, takže mi je s prapodivem, z čeho vůbec žije? Kolegyně, která nastoupila se mnou, tak má 3 děti a celý plat jí jde na pronájem, který je 11.000 Kč. Děti jsou zatím nezletilé. Další kolegyni v 51 letech odklepli nákup bytu v Praze s tím, že ho budou platit s manželem spolu s poplatky v nájmu ve výši 21.000 Kč. Už to doma probírali a budou se muset stěhovat, protože by to prostě finančně neutáhli. To znamená, že by se měli stěhovat mimo Prahu nebo do menšího bytu. Říkal jsem jí o Nymburku, který má velice dobré dopravní spojení, takže by byla v práci velice brzo a metr čtvereční tam v centru vychází na 40.000 Kč. Možná by se jí i líbila zahrádka, protože to má ráda. Je to hrozná představa, že bych byl v takové situaci, ale pokud by ti lidi šetřili, tak by si mohli ušetřit hromadu starostí. Ve dvou lidech by si za 10 let mohli našetřit na byt mimo Prahu za cca. 2 mil. Kč a koupit byt za hotovost, a poté čekat na prodej pražského bytu. Každý samozřejmě neměl to štěstí na nákup bytu zalevno jako například já, ale ve dvou lidech to jde určitě lépe. Je mi jí docela líto, protože to je hodně pracovitá holka a placení by měla až do důchodu, takže by si nenašetřili ani floka a žili by posledních 20 - 30 let svého života jako somráci. Možná i z tohoto důvodu se mu hnusí realitky, že nemovitost nabírá cenu uměle a nezobrazuje reálnou cenu na trhu, která by odpovídala kupní síle obyvatelstva. Mimochodem v roce 1989 stál metr čtvereční nové zástavby 3.100 Kč a průměrný plat byl 3.150 Kč. Pokud se čísla výrazně odlišují v dnešní době, tak je zřejmě něco v nepořádku? Buď jsou extrémně nižší platy nebo jsou přemrštěné nemovitosti.

Stanislav - 31-10-2019 v 20:51

USA ekonomika roste meziročně ve 3.Q 2019 +1,9% a eurozóna pouze 1,1%. Jde pouze o odhady, které budou později dopřesněny. Teď by bylo zajímavé zjistit, jaký má vliv na růst HDP USA pokles hlavní úrokové sazby, jelikož snižování by se mělo pozitivně projevit v růstu úvěrů, a tím i vyšší spotřeby, která má největší vliv na americký HDP. Dolar oslabuje, což je hlavní důvod k pokračujícímu snižování hlavní úrokové sazby. Je před americkými volbami a evropská ekonomika chřadne, takže tento akt od FEDu je zajisté správný. Bohužel to škodí americkým bankám, ale možná růstem lacinějších úvěrů se tento handicap mírně zahladí?
Dle mého soudu se čeká na nějaký nový technologický zvrat v energetice a mohlo by to být hlavně v nějakých laciných bateriích, které budou schopné pojmout více proudové hustoty a převrátit naruby automobilový průmysl se spalovacími a zážehovými motory a taktéž smysluplně ukládat přebytek vyrobené energie, na čemž to celé zelené šílenství zatím vázne. Nedávno jste zde psali o dánském výrobci větrných turbín Orsted, že se na něj chystáte s nákupem. V minulosti jsem sledoval firmy Nordex a Vestas, což byly výrobci turbín a jejich ceny před krizí významně rostly, hlavně jejich nestydaté fundamenty. Jakmile došlo k ochlazení ekonomiky, tak o ty firmy přestal být zájem. Ještě jsem sledoval také nějakou španělskou firmu, ale už jsem bohužel zapomněl její název, ale mám takový dojem, že to začínalo na S?

Ladislav - 7-11-2019 v 09:48

New York Times - Jak miliardoví zlocinci z východní Evropy berou miliony dotací ze západní Evropy

Ve většině zemí střední a východní Evropy si unijní zemědělské dotace v neprůhledném prostředí rozděluje hrstka mocných, kteří mají styky, napsal v rozsáhlé reportáži americký list The New York Times (NYT). Podrobně v ní zejména rozebírá, jak systém zemědělských dotací podle něj zneužívá maďarský premiér Viktor Orbán. List dále uvádí, že největším příjemcem zemědělských dotací v České republice je premiér Andrej Babiš. V Bulharsku a na Slovensku dle listu stojí zemědělské dotace za přebíráním půdy mafiánským stylem.

Investigaci NYT vedl v devíti zemích po většinu letošního roku. Odhalila postupně "záměrně neprůhledný dotační systém deformovaný korupcí, který podkopává environmentální cíle Evropské unie". Společnou zemědělskou politiku, která hrála důležitou roli při formování EU, nyní podle amerického deníku zneužívají ty samé protidemokratické síly, které osmadvacítku ohrožují zevnitř.

Reportáž NYT dochází k závěru, že Orbán, "ikona evropské krajní pravice a zavilý kritik Bruselu, bere peníze od Evropské unie rád". Unijní dotace podle amerického deníku používá jako systém patronáže, ze kterého těží jeho přátelé a rodina, chrání díky nim své politické zájmy a pomáhají mu trestat jeho soupeře.

Společnosti Andreje Babiše (Agrofert vlastnil do předloňského února, následně jej vložil do svěřenských fondů - pozn. ČTK) loni podle NYT pobraly nejméně 42 milionů dolarů (959 milionů Kč) unijních dotací. Deník píše, že český premiér čelí dvěma auditům kvůli střetu zájmů a že česká vláda v posledních letech prosadila pravidla, která usnadňují velkým společnostem získat více dotací.

Bulharská akademie věd zjistila, že 75 procent hlavních unijních zemědělských dotací určených Sofii končí v rukou zhruba 100 subjektů. Zátahy úřadů letos na jaře rozkryly korupci mezi představiteli vlády a velkopodnikateli v oblasti zemědělství. Jeden z největších producentů mouky v zemi byl v souvislosti s dotacemi obviněn z podvodu a čeká ho soud.

Na Slovensku nejvyšší státní zástupce přiznal, že v zemi funguje "zemědělská mafie". Drobní zemědělci policii hlásí, že kvůli půdě, na niž lze pobírat dotace, byli vystaveni bití a vydírání. Novinář Ján Kuciak psal, než byl zavražděn, o italské mafii, jež se infiltrovala do zemědělství, z dotací těžila a vybudovala si kontakty v politice.

Ze zprávy z května 2015, kterou zadala Evropská komise, vyplývá, že bohatí majitelé pozemků s politickými kontakty disponují mocí zabírat půdu. V Bulharsku například prosadili velcí majitelé půdy zákon, který jim umožňuje zabírat menší hospodářství.

Hromadění tisíců hektarů půdy vede k jevu, který NYT nazývá moderní feudalismus. List připomíná, že v roce 2015 Orbánova vláda prodala stovky tisíc hektarů státní půdy, přičemž většina z ní skončila v rukou politických spojenců maďarského premiéra. "Je to druh moderního feudalismu, kde drobní zemědělci žijí ve stínu obrovských, politicky mocných zájmů a Evropská unie to pomáhá financovat."
New York Times

Martin - 7-11-2019 v 10:27

No mame idealniho kandidata na prezidenta :(

Mindoro - 7-11-2019 v 14:27

Čísla z Německa naznačují začátek recese. Průmyslová výroba klesla více, než se čekalo
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2970506-prumyslova-v...

Stanislav - 9-11-2019 v 15:28

Mynář musel za Zemana odříkat projev k založení republiky. Tak mě napadá, kdy už si ho konečně nějaká zahraniční bolševická zoologická zahrada v Číně nebo v Rusku odveze na dožití v kleci? Dejte na mě, že ta komunistická vychlastaná svině v úřadě zaručeně nevydrží až do konce!

arkyn - 9-11-2019 v 16:34

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Mynář musel za Zemana odříkat projev k založení republiky. Tak mě napadá, kdy už si ho konečně nějaká zahraniční bolševická zoologická zahrada v Číně nebo v Rusku odveze na dožití v kleci? Dejte na mě, že ta komunistická vychlastaná svině v úřadě zaručeně nevydrží až do konce!


Myslím, že je to jinak, on jako velký ješita a egoista chce státní pohřeb se všemi poctami. Takže se nechá tak půl roku před koncem mandátu odpojit od přístrojů aby to měl s plnou parádou. Bude tak první za posledních 30 let, a ta myšlenka mu udělá velice dobře.

Ladislav - 14-11-2019 v 12:25

Německo se recesi vyhlo. Ti kdo oznamují recesi, lžou. Anebo lžou ti s růstem 0,1%.
Zimní kvartál Hrubý Domácí Produkt rostl. Jarní klesal. Letní rostl jen 0,1%. A zimní zas poroste.

BMW má dobrou šanci konkurovat Tesle, která chce vybudovat u Berlína svoji největší továrnu na světě.
Totiž BMW zvítězí, když bude pokračovat s výrobou aut na benzín a vykašle se na elektriku. :cool:

Stanislav - 17-11-2019 v 08:43

Zajímavý názor, který jsem přeložil překladačem, takže je trochu krkolomný, ale ten výčet lží a nepravostí Demokratické strany USA je jednoznačný. Dva zavraždění komunisti Palme a Kennedy si mohou tedy podat v pekle ruce. Stejně rozmařile se chová bohužel i EU a zvláště záporná depozitní zločinecká sazba ECB je toho zářným příkladem. Do politiky by měli vstupovat pouze lidi, kteří mají vyřešenou ekonomickou situaci. Nemají dluhy nyní ani v minulosti, takže se dá očekávat, že se budou chovat zodpovědně i v budoucnosti. Samozřejmě by neměli být nikdy kriminálně stíháni, natož i zavřeni. Je to obrázek i české politické scény, kdy snad polovina poslanců jede na dluh, takže schvalování zákonů je pak pouze fraška a zároveň to zpomaluje ekonomiku, protože tito ekonomicky nezodpovědní hlupáci jsou toho příčinou.

Dovolte mi ukázat vám, jak demokraté převedli celoživotní důchodové úspory pro vlastní politický zisk. Je nejvyšší čas, aby se lidé naučili pravdu a přestali být podvedeni. Demokratický prezident Kennedy a seržant Shriver, kteří zpronevěřili životní úspory 69 milionů Američanů , zneužili účet sociálního zabezpečení jako první. K zahájení mírových sborů použili fondy sociálního zabezpečení. Naše peníze nebyly poprvé nebo naposledy vzaty od amerických občanů a dány cizím národům. Věci, které by měl každý občan USA znát a pamatovat si na sociální zabezpečení a provedené změny:

Lekce historie na kartě sociálního zabezpečení. . . Určitě to ukážte své rodině a přátelům. Potřebují malou lekci historie o tom, co je co, a nezáleží na tom, zda jste demokrat nebo republikán. . . Fakta jsou fakta Karty sociálního zabezpečení až do 80. let výslovně uváděly, že počet a karta se neměly používat pro identifikační účely. Vzhledem k tomu, že téměř každý ve Spojených státech má nyní číslo, bylo vhodné jej přesto použít a zpráva, NENÍ K IDENTIFIKACI, byla odstraněna. Franklin Roosevelt, demokrat, představil program sociálního zabezpečení (FICA). Slíbil: 1.) Tato účast v programu bude zcela dobrovolná. Už není dobrovolná.

2.) Že by účastníci museli do programu zaplatit pouze 1% z prvních 1 400 $ svých ročních příjmů. Nyní 7,65% na prvních 90 000 $. 3.) Že peníze, které si účastníci zvolili pro vložení do Programu, by byly každoročně odpočitatelné z jejich příjmu pro daňové účely. Už daňově uznatelné 4), že peníze účastníci dát do samostatného ‚svěřeneckého fondu‘, a nikoli do celkového provozního fondu, a tudíž by byly použity pouze na financování sociálního zabezpečení důchodového programu, a žádné jiné vládní program. Za demokratického prezidenta Lyndona Johnsona byly peníze přesunuty do generálního fondu a utráceny. 5.) Že důchodové platby důchodcům by nikdy nebyly zdaněny jako příjem.


Podle demokratů Clinton & Gore může být zdaněno až 85% vašeho sociálního zabezpečení. Protože mnozí z nás platili roky do FICA a nyní každý měsíc dostáváme šek na sociální zabezpečení a poté zjistili, že dostáváme daň z 85% peněz, které jsme zaplatili federální vládě za „odložení“ - můžete být zajímá se o následující otázku : Otázka: Která politická strana vzala sociální zabezpečení z nezávislého „svěřenského fondu“ a vložila jej do obecného fondu, aby jej Kongres mohl utratit? Odpověď: Byl to Lyndon Johnson a demokraticky ovládaný dům a senát. Otázka: Která politická strana zrušila odpočet daně z příjmu pro srážky ze sociálního zabezpečení (FICA)? A: Demokratická strana

Otázka: Která politická strana začala zdanit anuity sociálního zabezpečení? A: Demokratická strana. Al Gore odevzdal rozhodující hlas „předsedajícího Senátu“, který byl „viceprezidentem“, zatímco byl viceprezidentem USA Otázka: Která politická strana se rozhodla zahájit vyplácení anuitních důchodů? A: To je pravda! Jimmy Carter a Demokratická strana. Imigranti se přestěhovali do této země a ve věku 65 let začali dostávat platby sociálního zabezpečení! Demokratická strana jim tyto platby dala, i když do toho nikdy nezaplatili desetník! Poté, co porušili původní smlouvu (FICA), se demokraté otočili a řekli vám, že republikáni chtějí odebrat vaše sociální zabezpečení! A nejhorší na tom je, že neinformovaní občané tomu věří!

Pokud si dost lidí uvědomí škodu, kterou udělali, možná bude zasazeno semeno vědomí a budou se vyvíjet změny.

Ladislav - 17-11-2019 v 15:10

Stanislave, nelži!
Neměl bys dělat z demokratů komunisty!
Mnoho lidí kvůli tomu nečte vůbec tvoje příspěvky.
Musíš rozlišovat nezi stranou komunistickou, demokratickou, sociálně demokratickou, křesťansko sociální.
A rozlišovat mezi sociálním kapitalismem a socialistickým komunismem.
Jinak obelžeš české děti a budou z nich hlupáci.
Tedy americká strana demokratická, německá soc.dem., britská Labour nejsou strany komunistické.
Dávej si na to pozor!
Obama, Clinton, Kennedy, Palme, Corbyn, Brandt jsou demokrati. Žádní komunisti.
Tohle diskusní forum má lidi a děti poučit.
Tohle diskusní forum nemá lidi a děti obelhat, podvést a zblbnout.

Stanislav - 17-11-2019 v 17:37

Většina politiků jsou velkými příznivci komouše a práskače Karla Marxe. I na osobních stránkách Václava Klause tomu tak v minulosti bylo. Mám se domnívat, že je to pravicový politik a demokrat? Bernie Sanders, který je jedním z kandidátů na amerického prezidenta v příštích volbách za Demokratickou stranu a byl velkým obdivovatelem masového bolševického vraha Fidela Castra, taktéž tedy není komunista? Na cestě Billa Clintona se dostat k moci, dva jeho blízcí právníci spáchali sebevraždu za velice podivných okolností. V Německu přece kolaboroval Gerhardt Schröder s vrahem Putinem. Zeman a Klaus byli agenti KGB a taktéž jsou v pohodě? Peníze a moc si moc starostí nedělají s nějakou politickou orientací, ale hlavně se zajímají o výsledek a k tomu se dostávají nelegálními kriminálními praktikami, které mají velice blízko ke komunismu nebo nacismu. Odbory plní na západě funkci plyšového maňáska a de facto nemají jak ovlivnit výrobní proces, a přesto se jim nechává prostor na oblbování nízkopříjmových přihlouplých pracujících. Z těchto odborářských volů se rekrutují sociální demokrati, a ti pak pokračují ve lžích, že někomu pomáhají a starají se o něj, ale spíše se snaží obohatit sami sebe. V USA je to vidno na daňových přiznáních těchto šmejdů, kteří oproti obyčejným lidem si mohou dovolit daňové poradce, a pak platí výrazně nižší daně.

arkyn - 17-11-2019 v 19:44

Corbyn neni demokrat, je to marxista, tedy komunista a velky fanousek znarodnovani, coz by jako demokrat nedelal, viz:
https://www.lidovky.cz/svet/ano-znarodnovani-a-krajni-levici...
a dale, je toho plny google. Take se v Britanii majetni lide vice boji Corbyna nez brexitu
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/elektrina-znarodne...

Chce znarodnovat jako komuniste v 50.letech u nas. Take jsme si je zvolili ale oni pak lidem znarodnili majetky a zakroutili krkem

Bernie Sanders je totez v blede modrem. Dalsi kandidatky demokraticke strany se predhaneji jeste vic v tom co rozdaji a znarodni.

Popirani techto faktu je lez a pokrytectvi nebo davani hlavy do pisku jako pstros.

Pavel - 17-11-2019 v 21:02

Zeman kdysi vypustil ze své tlamy bonmot, že komunisté jsou jen zdivočelí sociální demokraté.

Je to velmi výstižné pane domácí! Sociální demokraté a jim podobní chtějí lidem co nejvíce brát (hlavně úspěšným) a pak "moudře rozdělovat". Je jim vlastní podtlačování svobody a iniciativy každého běžného člověka. Ale chápu, že se Vám moc líbí, bydlet za nízké, dotované nájemné v Mnichově.

Sociální demokraté a jim podobní se jen stydí (prozatím) projevit naplno své komunistické názory.

Vitusus - 17-11-2019 v 22:06

Přidám trochu politologického okénka (přeci jen, kromě čtení výkazů je to moje další specializace :lol:). Obecně, sociálně demokratické strany vznikaly jako reakce na dělnická hnutí kolem 1848, a navazují na v podstatě vše, co sepsal Marx s Engelsem zhruba ve stejné době. On se ten směr v té době nazýval spíše čistě jako socialismus a teprve v průběhu druhé poloviny 19. a na začátku 20. století se vyhranily dva základní proudy. Evoluční socialismus, který je mírnější formou a počítá s postupným přechodem k plně socialistické společnosti, a revoluční socialismus, který má v popisu práce dovést společnost ke komunistické utopii co nejrychlejší a pravděpodobně násilnou formou. Tato druhá skupina se spíše než ke Kapitálu odkazovala k Manifestu komunistické strany. Ve své podstatě je ale cíl obou proudů stejný, pouze zvolené prostředky jsou jiné a jiný je rovněž časový plán dosažení těch cílů.

Obzvláště v tento den bychom si měli připomínat, kam vedla aplikace principů té revoluční varianty, a co nás tedy čeká, pokud bychom nechali rozvíjet tu variantu evoluční.

Stanislav - 23-11-2019 v 09:51

Trochu firemní historie:
V budování firemní tradice nás dokonce předběhli i naši nejbližší východní sousedi - Slováci, Poláci a Ukrajinci. Nejstarší firmou v ČR je Pivovar Broumov z roku 1348. Velice zajímavý je komentář k firmám, které mají více jak stoletou tradici a v 89% jsou to firmy, kde dělá pouze do 300 zaměstnanců! V mém ptf je nejmladší firma CenturyLink z roku 1930 a druhá PPL, které bude 100 let už příští rok.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_oldest_companies

Stanislav - 18-1-2020 v 09:54

Teď jsem si dělal hrubý odhad po zvýšení mzdy o 1500 Kč a zrušení stravenek a při inflaci 3 % by se mi zvýšila reálně mzda o pouhou necelou stovku, tedy láhev rumu koupenou pouze v akci na přilepšenou každý měsíc. Vysoká inflace je projevem nehospodárnosti této prašivé bolševické vlády v době růstu ekonomiky. HDP ČR by mělo tedy růst alespoň +3,3% tempem, aby to byl aspoň nějaký růst, což se ovšem nekoná!:punk:

V této prekérní situaci mě akorát utěšuje pohled na mé rostoucí ptf. Už si ukládám více, než vydělávám, což je úplná zrůdnost a velice těžko se mi to chápe? 3 roky budu ještě přikládat, jinak z toho zešílím. Bavil jsem se včera s elektrikářem a platí mu pouze 18.000 Kč brutto!!! To je úplně neuvěřitelné a měl by jít už v tomto roce do důchodu. Ze 7 elektrikářů už jsou tam pouze 3 a on bude letos končit, tak jsem zvědav, kdo jim to pak bude dělat, když je to tam v desolátním stavu?

Pavel - 18-1-2020 v 09:56

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Teď jsem si dělal hrubý odhad po zvýšení mzdy o 1500 Kč a zrušení stravenek a při inflaci 3 % by se mi zvýšila reálně mzda o pouhou necelou stovku, tedy láhev rumu koupenou pouze v akci na přilepšenou každý měsíc. Vysoká inflace je projevem nehospodárnosti této prašivé bolševické vlády v době růstu ekonomiky. HDP ČR by mělo tedy růst alespoň +3,3% tempem, aby to byl aspoň nějaký růst, což se ovšem nekoná!:punk:


Stravenky se neruší, nikdo to ani nenavrhuje. Stravenky zůstanou a přidá se k nim alternativně možnost daňové úlevy pro ty, co je nebudou chtít. Nezapomeň, že nám vládnou socialisti a komunisti + estébák a jedna klekánice (nebo též ropucha) v čele MinFin. Tak jí prý říkají:-)

Stanislav - 18-1-2020 v 10:30

Je to prozatím, ale určitě k tomu přijdou na chuť, aby mohli ošlehnout lidi, protože na to zvýšení mezd nejsou peníze.

Wiki - 18-1-2020 v 13:19

Vzhledem k tomu, že jako osoby bez zdanitelných příjmů (OBZP) se mne navyšování platů netýká, ale zvyšování cen ano, tak jsem této situaci přizbůsobil i svůj životní styl. Vycházím z předpokladu, že v ČR převažuje zdanění ze spotřeby v podobě DPH a spotřebních daní nad celkovým zdaněním majetku. Z tohoto důvodů je zapotřebí spotřebu omezit a majetek zhodnotit nad inflaci. Daří se mi to zejména proto, že mám velice nízké náklady na bydlení a kromě dovolených a výletů mimo bydliště se v restauracích nestravuji. Stejně tak moc nejezdím autem (na kole je to zdravější), nekouřím a zejména v letních měsících se dá dost ušetřit i na konzumaci piva (mám vlastní zahradu a již jsem přišel na chuť lahváčům z Lidlu). Když jsem na konci roku provedl audit rodinného majetku, který nyní spravuji, byl jsem překvapen. Nejenže jsem nemusel šáhnout do rezerv, ale tyto jsem ještě slušně navýšil, protože hospodaření bylo vysoce přebytkové. Nejdůležitější na tomto je skutečnost, že tento výsledek nebyl dosažen nějakým tvrdým odříkáním (materiální věci mne moc nelákají a než dovolená u moře, zajedu si do termálů v Maďarsku). Jednoduše by se dalo konstatovat, že omezení spotřeby se u nás stalo zvykem.

Pavel - 18-1-2020 v 13:54

Citace: Původně zaslal: Wiki  
Vzhledem k tomu, že jako osoby bez zdanitelných příjmů (OBZP) se mne navyšování platů netýká, ale zvyšování cen ano, tak jsem této situaci přizbůsobil i svůj životní styl. Vycházím z předpokladu, že v ČR převažuje zdanění ze spotřeby v podobě DPH a spotřebních daní nad celkovým zdaněním majetku. Z tohoto důvodů je zapotřebí spotřebu omezit a majetek zhodnotit nad inflaci. Daří se mi to zejména proto, že mám velice nízké náklady na bydlení a kromě dovolených a výletů mimo bydliště se v restauracích nestravuji. Stejně tak moc nejezdím autem (na kole je to zdravější), nekouřím a zejména v letních měsících se dá dost ušetřit i na konzumaci piva (mám vlastní zahradu a již jsem přišel na chuť lahváčům z Lidlu). Když jsem na konci roku provedl audit rodinného majetku, který nyní spravuji, byl jsem překvapen. Nejenže jsem nemusel šáhnout do rezerv, ale tyto jsem ještě slušně navýšil, protože hospodaření bylo vysoce přebytkové. Nejdůležitější na tomto je skutečnost, že tento výsledek nebyl dosažen nějakým tvrdým odříkáním (materiální věci mne moc nelákají a než dovolená u moře, zajedu si do termálů v Maďarsku). Jednoduše by se dalo konstatovat, že omezení spotřeby se u nás stalo zvykem.


Inspirativní:-) Když je čas, krásně se dá z velké nabídky surovin levně a dobře připravovat jídlo. Tam je pak velká úspora a zároveň radost z takových jídel.

Stanislav - 18-1-2020 v 14:37

Wiki, můj osobní život jede v obdobných intencích jako tvůj. I přes můj platový handicap si ukládám do ptf více, než vydělám. Pivo jsem také bral z Lidlu a 12° Argus je skvělá alternativa na propláchnutí mozku. Sám si vařím, protože mne to i baví. Lidi, kteří se dostanou do dluhu kvůli své chtivosti všechno mít, jsou stejně potom nešťastní, protože je dluhy dohoní, a pak žijí jako žebráci. Včera jsem měl souseda na návštěvě a vyprávěl mi, jak se před 4 dny krásně posral, takže z něj zbyla hromada jak od koně a teklo mu to i kalhotami. Dali jsme si pivo, a pak se mě zeptal, jestli si může odskočit na záchod a abych se prý nebál, že mi to tam nezas*re! Když to tedy slíbil, tak jsem ho tam na svoje vlastní riziko pustil. Šel se jen vychc@t, tak jsem nemusel byt deratizovat. Naštěstí mi byt neproměnil na konírnu, takže se nemusím učit řehtat. Táhne mu na 70 let a to je hranice, kdy už se člověk převážně baví o tom, jak se krásně nažral a vysr@l. Je to prostě debil. Já jsem zvědav na sebe, jak budu magořit za pár let, protože to uteče jako voda a to abych se už teď učil nějaké oslavné básně na hovn*. :lol:
Vyprávěl mi o jeho bratranci Ivanovi Trojanovi, že je to fajn kluk a bylo to vidět i na jeho projevu na Letné pro Milion chvilek. Ondřej Trojan je jiná kategorie, je to namyšlený arogantní fracek. Před lety Ondřeje tchán, doktor Pavko řekl Pepíkovi, že je obézní a on mu předvedl předklon a dal celé ruce na zem, jestli to dokáže? Udělal to a on přitvrdil a sáhl do výšky pro šanon a říká:,, Teď Vy!,, Samozřejmě to neudělal, protože je prcek. Pak se potkali znovu, a když mu řekli, že je z příbuzenstva, tak jen spráskl ruce a suše procedil: ,,Ajééé!,, Musel to být pro něj zaručeně šok, že má takové individuum v rodině.

Jack N. - 19-1-2020 v 09:16

"Pivo jsem také bral z Lidlu a 12° Argus je skvělá alternativa na propláchnutí mozku."

Pivo Argus jsem měl jen jednou a nikdy více ! To vlastně není pivo, ale nápoj pivního typu nebo simulace piva.
V chrámech konzumu jsou vždy k výběru skutečná piva za cenu pouze o něco vyšší a navíc se každou chvíli konají všelijaké slevové akce. Dá se tak občas koupit Bernard 12° za 15 Kč, Radegast 12° za 13 Kč nebo různá regionální piva za nižší ceny.

Z trochu jiného soudku: snad nejlepší piva, co jsem měl na podzim v USA byla od Sierra Nevada Brewing Company: https://sierranevada.com/beer/

Jedná se o největší privátní pivovarskou společnost v USA, škoda že to není akciovka - samozřejmě by záleželo na fundamentech. Tak jsem naposledy přikoupil Molsona, byť obrat je stále trochu ve hvězdách ...





Stanislav - 19-1-2020 v 10:14

Jacku, Bernardýn je samozřejmě lepší pivo, ale je zpravidla o 100% dražší. Dnes ty piva jsou skoro na jedno brdo. Synovec dotáhl z Čerčan z hospody nějaké pivo z malého pivovaru, kam chodí pravidelně popíjet. Jeho šéf je prý spolumajitel Velkopopovického pivovaru, takže by měl raději chlastat Kozla a na samos*ry se raději vyprdnout! Nebyl to žádný zázrak a raději jsem si dal Svijany 11°. Já sice vím, že Argus není žádný bingo, ale mně to stačí na to spláchnutí pražského prachu. Jsou i daleko horší piva, mezi které bych jednoznačně zařadil například Gambrinus, což byl dokonalý hnus a divím se, že to lidi vůbec kupují? Stabilní chuť si například drží samozřejmě 11° Velkopopovický kozel, ale je zpravidla za 14 Kč a v akci za 11 Kč a to je 12° Argus alespoň pro mne zaručeně lepší volba k napití. Před 3 lety jsem si koupil 11° Starobrno a to mi také chutnalo. V tom samém pivovaru vaří Zlatého bažanta, což je slovenská obdoba Plzně. Pil jsem i Krakonoše, který mi sem tam vozila kamarádka od Náchoda, kde má rodný dům s hospodářstvím, takže ho budeš také jistě znát a je to tam krajové pivo a hlavně za velice solidní cenu. V Říčanech na nádraží točili Ferdinanda a chlapi mi v hospodě tvrdili, že je to nejlepší tam pivo. Vůbec jsem tomu nechtěl věřit a jednou jsem tam zavítal s kamarádem z práce, když jsme se vraceli z hub. Musím uznat, že to bylo snad nejlepší točené pivo, které jsem kdy pil. Hodně záleží na údržbě trubek, čistých pohárech, teplotě chlazení a na sklepu. Jak se jedno pomine, tak se i z dobrého piva dá vytvořit samoser.

MilanV - 19-1-2020 v 11:24

Zdá se mi, že téma piva se nám tu začíná objevovat velmi často. Navíc chodíme jednou měsíčně na pivo.
V Čechách se říká, že když zdraží pivo, tak padne vláda. I Babiš to pochopil a navrhuje snížení daně u piva

Takže nezaložíme samostatné vlákno "I investoři pijí pivo"? Díky Standovi bych tam přidal i téma zavařování, sběru hub a vůbec témata nápojů, jídla a konzumace

Stanislav - 19-1-2020 v 12:52

Milane, radši ne, už takhle jsem tlustej jako prase!:lol:

MF USA Mnuchin prohlásil, že pokračující problémy s Boeingem by mohlo v prvním pololetí snížit americké HDP o 0,5%. Ta akcie se podle mne dostane zcela jistě pod 200 USD a bude jí zaručeně sanovat americký daňový mamlas, stejně jako sanoval banky. Je to strategická firma pro USA. Po jeho výrazném poklesu o více jak 50% se tu nabízí vynikající investiční šance. Ať žije bankovní socialismus!

pigzor - 20-1-2020 v 13:02

Wiki: jestli mas rad pivo, tak si ho muzes zacit i varit. Kamarad zacal loni varit a ma piva tak dobry, ze uz neni rozdil mezi jeho nebo tim v dobre pivnici. A s kazdou varkou klesaji naklady na porizeni minipivovaru.

Jack N.: Sierra Nevada se da koupit i u nas, jestli ti jejich piva chutnaji, muzes zkusit obdobna z nasi produkce, napr. pivovary Zichovec, Raven, Sibeeria, Lucky Bastard, Clock, Chroust, kdyz beru ty znamejsi a vic rozsireny.

Wiki - 20-1-2020 v 14:12

To pigzor
Nepočítám se mezi náruživé pivaře a co se týče piva, tak při cykloturistice po republice (jednou ročně mám pánskou jízdu a několikrát rodinnou), rád ochutnávám nové značky, přičemž z poslední doby bych musel vyzdvihnout pivo Bakalář z Rakovníka. Při návštěvě Prazdroje mi sice pivo taky chutnalo, ale celkový efekt kazilo čepování do plastových kelímků, což se mne sice přímo netýkalo, protože někteří otrlejší kolegové se ke sklu doslova dorvali a už je nepředali (k výčepu na dvoře pivovaru jsme postupně chodili opakovaně plnit stejné půllitry) a pouze slyšeli protesty německých turistů, kterým bylo pivo v plastu čepováno. Z doby dávno minulé jsem nabyl přesvědčení, že chuť piva je návyková a v době, kdy se v každé části republiky točilo pouze pivo místního pivovaru docházelo k tomu, že to místní každému muselo chutnat a např. na vojně vznikaly spory o tom, které je nejlepší, přičemž hodnocení nebylo objektivní, protože další značky neměl možnost nikdo ochutnat. V současné době má hodně značek univerzální euro chuť. O nějaké hodnocení chuti se snaží na stránkách https://www.pivnici.cz/hledat/piva/? , ale myslím si, že chuť je ryze individuální záležitost a každému chutná něco jiného. Mimochodem tam zas tak špatně hodnocen Argus Maestic z Lidlu (vařeno v Protivíně) není a když si vezmeme cenu v akci 7,90,-Kč, tak není co řešit (ovšem nezaměnit za Argus El Bravos vařené v Polsku, to by mohlo odnést zdraví). Takže pivo si vařit nezačnu, ale experimentům při konzumaci jsem nakloněn.

pigzor - 20-1-2020 v 14:25

Wiki: s tou mistni chuti je to tak a vtipne treba bylo, kdyz nektere pivo melo vadu, ale mistni na to navykli a dali si pak jinde pivo bez vady a chutnalo jim min. :D Ja v prubehu let prakticky presel z lezaku na svrchne kvasena piva a piju opravdu jen na chut. Doporucuju navstivit nejaky pivni festival (Brno, Breclav atp.), tech rozmanitych pivnich stylu je nepreberne a clovek objevi spoustu novych chuti.

Jack N. - 20-1-2020 v 16:59

pigzore, díky za info, piva od Sierra Nevada jsem našel třeba na Pivních klenotech:
http://www.pivniklenoty.cz/katalog-piv/zeme-puvodu/usa/sierr...
Jen ty ceny ... :mad:




pigzor - 20-1-2020 v 17:42

Jack N.: jo, ty ceny jsou drsny. Ja si pro zajimavost zapisoval sumu utracenou za piva v lonskym roce (pro 2 lidi) a byl to takovej kotel, ze by z toho byla slusna dovolena (taky pro 2). :lol: Ale je fakt, ze treba prave na tech dovolenych radi zkousime mistni piva a tam ty ceny jsou klidne 8-15 euro za tretinku. :ninja: Vzpomnel by sis treba na kolik vysly ty Nevady primo v USA? Jestli to bylo vyrazne levnejsi nez u nas? Protoze treba z Belgie jsme si vezli piva, ktery vysly cenove podobne jako se prodavaji u nas v pivotekach. Ale treba z Italie jsme vezli Lindemans, jedno stalo kolem 2,5 Euro a u nas se vetsinou prodavaji kolem stovky (a to je tusim 0,25 jen). Mimochodem doporucuju zkusit, jsou to tzv. lambic piva - spontanne kvasena. Ale ne kazdemu to sedne. :)

Georg - 20-1-2020 v 18:02

Mám rád hořká piva. U nás lemcám ležáka Krakonoše 12/ lahvové za 10. Pravidelně na vánoce a velikonoce uvaří prémiovou 14 a ta je za 11.:) Po ní jsem vždy odvážej.
O víkendu jsem byl s ženou v Praze na koncertu a vzal jsem ji do restaurace Bruxx. Tam jsem ochutnal pivo Volt z Jablonce nad Jizerou místního minipivovaru. Bylo hodně hořké a chutnalo. Přesto bych ho nedokázál pít pravidelně, protože má stený odér, jako všechny místní malé pivovavary po horach. Já v tom cítím zázvor či co. Žena chválila rybízové a višňové pivo, večer byla krásně uvolněná.:lol: Pro mě je top pivovo tanková plzeň ve vybraných pivnicích.:spin:

MilanV - 20-1-2020 v 18:07

Pro pivaře můj příspěvek je, že se každé jaro těším na zelené velikonoční piva. asi nejlepší je zelené Starobrno. Už aby bylo zase jaro.

standa - 21-1-2020 v 09:29

Nejlepší je Matuška :love:

Jack N. - 21-1-2020 v 11:23

Ad pigzor: "Vzpomnel by sis treba na kolik vysly ty Nevady primo v USA?"

Balení šesti piv jsme kupovali za 10 až 12 $ podle typu obchodu - supermarket, menší samoobsluha, obchod na pumpě.
Čili jedno pivo vyšlo na 1.67 až 2 $.



Ladislav - 18-2-2020 v 13:36

17 různých druhů hospodářství vysvětlených pár větami na vlastnictví dvou krav.
https://imgur.com/xdodX6P

Capitalism.jpg - 71kB

Ladislav - 4-3-2020 v 12:56

Pavle, růst cen 2% ročně nemusí být, není potřeba.
Růst cen 0% ročně je lepší. My nemusíme mít každý rok vyšší ceny v obchodech a nájemníci nechtějí platit každý rok vyšší nájemné z bytu.
Reakce centrálních bank není logická a není správná, říkají slavní ekonomové.
Ale když ty pro ně pracuješ, tak nemá cenu se s tebou hádat, protože ty je musíš hájit a chválit za všechny zločiny na lidech a bankách.

hans-werner-sinn.jpg - 110kB ekonom Hans Werner Sinn

Ladislav - 16-3-2020 v 13:34

V Německu je fantastická věc, že přestal kandidovat na místo kancléře teplouš. A byl třetí v soutěži.
V USA je fantastická věc, že přestal kandidovat na místo prezidenta z demokratů teplouš. A byl třetí v soutěži.
Byla by to veliká ostuda, kdyby hlava státu Německo nebo USA byl teplouš.

eppairforce - 16-3-2020 v 15:31

agent už je obehraná songa, na to nereaguju.
Kdybych požíval německé socialistické výhody, asi by mi socialismus nevadil a kopal za ten národ podivínů, takže chápu, že německý důchodce má jiný názor než český důchodce (ovšem díky strýčku Samovi nikdy na to v Německu nezapomínat, neodklánět se, dopadá to pak v historii špatně)

Za mě: nechci německý akcie, protože vysokým zdaněním bych platil právě podivnosti. Nepřímo bych podporoval Rusko a dovoz rasismu v Evropě. A ta tetka, bejvalá komsomolka se mi fakt nelíbí. Nemám rád socialistický opatření (snad jedině až v důchodu)

abak - 16-3-2020 v 16:50

V ČNB, nejzpátečnější a nejpomalejší bance na světě, si konečně uvědomili, že světová ekonomika je v krizi, a tak ČNB snížila na mimořádném zasedání základní úrokovou sazbu o 50 bps na 1,75 %.

Tisková konference politicky agliních Milošovi nakloněných nohsledů z ČNB startuje v 17:15.

Stanislav - 16-3-2020 v 19:54

Koruna jede do pekel! Ještě že to mám v dolarech a BlackRock je opět na koni, protože kupoval české dluhopisy emitované pouze v eurech!!! Před pár měsíci jsem to tvrdil, že koruna musí zákonitě zkolabovat, pokud BlackRock kupuje dluhopisy v eurech. Horší to bude s nákupy, protože to posílení je hrůzné, ale dolarové dividendy budou na koruny naopak velice skvělé!!!

abak - 16-3-2020 v 20:18

Ladislav: Včera bylo pozdě na to, aby se ČNB začala zbavovat svých eurových devizových rezerv, stále doplácíme na proexportní narativ zastaralých keynesiánských makroekonomických modelů používaných ČNB a politickou garniturou v době intervencí i po ní. Teď na to Česká republika začíná královsky doplácet, nebude lehké dostat stát z recese.

Všem s měnově nezajištěnými portfolii (USD) současný propad kurzu mitigoval část výše uvedeného tuzemského rizika. Osobně jsem svou expozici v CZK omezil jen na provozní minimum.

abak - 18-3-2020 v 21:31

Americká vláda přebírá krizový scénář UK, který počítá s osmnáctiměsíčním i delším průběhem pandemie a zachováním mimořádného stavu.

Dovolím si zde zkopírovat převážnou část článku, neb je značně výstižný pro chvíle, které teď zažívá USA a může být odpovědí na některé podstatné otázky o budoucím vývoji americké ekonomiky ve vyjímečném stavu:

The plan, which was unclassified but marked “For Official Use Only // Not For Public Distribution or Release,” was shared with The New York Times as Mr. Trump escalated his efforts to curb the spread of the virus. After weeks of playing down the seriousness of the pandemic, saying it would miraculously disappear, Mr. Trump began shifting to a more sober tone during a news conference on Friday announcing the national emergency.

Much of the plan is bureaucratic in nature, describing coordination among agencies and actions that in some cases have already been taken, like urging schools to close and large events to be canceled. But its discussion of the Defense Production Act came as lawmakers and others urged Mr. Trump to invoke its powers.

“While the administration’s response has so far lacked the urgency this crisis has called for, there are still steps you can take to mitigate the damage,” Senator Bob Menendez, Democrat of New Jersey, wrote in a letter to Mr. Trump on Tuesday. “Invoking the powers vested in the DPA will enable the federal government to step up and take the type of aggressive steps needed in this time of uncertainty.”

Another letter sent last week by 57 House Democrats led by Representative Andy Levin of Michigan made similar points: “During World War II, our country adapted to the demands of the time to produce mass quantities of bombers, tanks, and many smaller items needed to save democracy and freedom in the world. We know what the demands of this time are, and we must act now to meet these demands.”

Senator Jack Reed, Democrat of Rhode Island, said that Defense Secretary Mark T. Esper told him on Tuesday that the Pentagon would provide federal health workers with five million respirator masks and 2,000 specialized ventilators. “The American public is on wartime footing in terms of battling the spread of this disease, and the Pentagon has to be part of the effort to help protect the health and safety of the American people,” Mr. Reed said.

But Mr. Trump said on Tuesday that he was not ready to invoke the Defense Production Act. “We’re able to do that if we have to,” he told reporters. “Right now, we haven’t had to, but it’s certainly ready. If I want it, we can do it very quickly. We’ve studied it very closely over two weeks ago, actually. We’ll make that decision pretty quickly if we need it. We hope we don’t need it. It’s a big step.”

Passed in 1950 shortly after American troops went to war defending South Korea against an invasion from North Korea, the Defense Production Act was based on powers used during World War II and authorized the president to require businesses to prioritize and accept contracts necessary for national defense.

Over the years, its scope has been expanded to include domestic preparedness and national emergencies. A president can make direct loans or loan guarantees and purchase commitments, subsidies or other incentives to influence industry to help in times of crisis.

Other key decisions outlined as options for the president include distributing medical supplies and equipment from the Strategic National Stockpile, providing money to states to help them meet demands caused by the coronavirus outbreak and prioritizing the distribution of essential resources to focus on areas most in need.

“The spread and severity of Covid-19 will be difficult to forecast and characterize,” the government plan said. It warned of “significant shortages for government, private sector, and individual U.S. consumers.”


New York Times, Peter Baker and Eileen Sullivan, 18/3/2020

abak - 21-3-2020 v 10:06

První predikce makroekonomických dat pro ČR zveřejnila Delloite, z uvedených čísel vyplývá, že analytici Delliote extrapolovali makroekonomická data z finanční krize a modely pro ČR aproximovali dle predikcí makroekonomických dopadů koronaviru na USA.

Pro rok 2020 je pro ČR očekáván propad HDP o 10 %, propad průmyslové výroby o 15,7 %, propad stavební výroby o 12,6 %, nárůst nezaměstnanosti o 75 % na 3,5 %, průměrný meziroční nárůst inflace ve výši 3,2 %, deficit běžného účtu ve výši 333 mld. CZK, saldo vládního sektoru ve výši 272 mld. CZK, snížení peněžní zásoby o 11,1 %, repo sazba ve výši 0,25 %, 3M PRIBOR na konci období ve výši 0,35 %. A predikovaný kurz na konci roku 2020 pro EURCZK 27,05 a pro USDCZK 24,36.


roberto marconi - 21-3-2020 v 10:21

JJ, kurzy. Takze preklopime US divi do kacky a budeme dale kupovat tech par solidnich podniku z Cechoslovakistanu? Tech, kde stat nebo matka potrebuje sosat dividend? S yieldy kolem 7,8,10 %?
Nebo mi neco unika?
Drzim to v usd - nejvic, pak v czk a gbp, malo v eur. Za urcitych oklonosti bych se nbranil ani srbskemu dinaru :lol:

Za tech 30, 40 50 let se to vschno promele, zprumenruje, snehovekoulove nabali...a z toho krysiho zavodu se nakonec vyhrabeme vsichni.

Vosa - 23-3-2020 v 11:09

China Mobile má neobvyklou ztrátu 8 116 000 uživatelů/sim karet za leden a únor. Doufejme že to byly třeba pracovní sim karty do dual sim founů :smilegrin: A pokles ekonomické aktivity cizinců. Snad to není dáno poklesem počtu obyvatel ve Wuchanu? :question::info:
V Číně mají povoleno až pět sim karet na hlavu?
https://ezone.ulifestyle.com.hk/article/2596539/23%20%E5%B9%...




China mobile.jpg - 39kB

china mobile 2.jpg - 276kB

bigusdykus - 24-3-2020 v 16:40

Jaký máte pocit ze situace v Maďarsku?

Antoan - 24-3-2020 v 16:51

Orbán to považuje za krok k zabezpečeniu plynulosti chodu významných firiem, koordinácie ich spoluúčasti na krízovom menežmente krajiny. Keď vyrábajú napr. kravatle a treba rúška tak vojaci nariadia a budú rúška. V núdzovo stave veci v Maďarsku možné. Inak pocity nulové.
 Stran:  1    3