Diskusní fórum akcie a burza

Bitcoin a kryptoměny

Investor - 21-6-2019 v 09:16

Bitcoin a kryptoměny

Pavel - 21-6-2019 v 09:42

Bitcoin nám pomalu ale jistě šplhá výš a výš:-)

Stanislav - 22-6-2019 v 15:17

Bitcoin je přes 11.000 USD. To je úplná šílenost! :crazy:

Vosa - 22-6-2019 v 20:09

Společnost Bitwise Asset Management nedávno uvedla, že podle jejích odhadů je 95 % obchodů s kryptoměnami falešných a slouží zejména k tomu, aby některé burzy uváděly uměle vysoké zobchodované objemy.

Pavel - 22-6-2019 v 21:56

Vosa: to můžeš mít pravdu, ale realitou je, že za aktuální cenu můžeš bez problémů prodat i nakoupit, tedy likvidita existuje a cena je reálná (dosažitelná). Likvidita je tedy zajištěna.

Pavel - 2-7-2019 v 21:07

Něco k té rádoby-kryptoměně, kterou chce zavést Cukrouš z Facebooku:

https://www.zive.cz/clanky/libra-facebook-krytomena/sc-3-a-1...

bigusdykus - 2-7-2019 v 22:59

Facebook stále nemá konkurenci a tak je dost možné, že za pár let budeme smutní, že jsme se tomu novému projektu posmívali.
Stejně tak, jako když měl FB IPO.

----


Myslím že by bylo fajn zavést diskusi na téma "Nedává to smysl, nemá to PB PE PS, ale je to sakra dobrej nápad"


Ladislav - 3-7-2019 v 06:53

Způsobů, jak vydělat nebo ztratit peníze, nebo zkonzumovat volný čas, existují tisíce.
Nikdo by jich neměl zkoušet moc. Poker, hrací automaty, ruletu, pronajímaní bytu, ochranu prostitutek, prodej drog, tunelování banky nebo podniku, kradení z kasy obchodu, put a call opce, forex, CFD, ADR, zlato, bitcoin, to všechno můžeme vynechat.

Já se nesnažím ani vydělat na prodeji akcií.
Mně stačí zcela dividendy z akcií a sice co nejdříve 12.000 € ročně po dani bych chtěl mít. Ze slabé investice 7.000 € každý další rok, k těm akciím, které už mám.
Vůbec se nesnažím nejprve peníze zdvojnásobit s akciemi růstovými a pak je přestěhovat na akcie dividendové a nesnažím se naučit vydělávat s opcemi. Protože ten den, kdy bych růstové akcie koupil, přestaly by růst.

Pavel - 3-7-2019 v 08:01

Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
Facebook stále nemá konkurenci a tak je dost možné, že za pár let budeme smutní, že jsme se tomu novému projektu posmívali.
Stejně tak, jako když měl FB IPO.

----


Myslím že by bylo fajn zavést diskusi na téma "Nedává to smysl, nemá to PB PE PS, ale je to sakra dobrej nápad"



Nejde o posmívání nebo neposmívání, jde o to, že se nejedná o kryptoměnu. Jde o alternativní platební prostředek, de facto konkurence bankám. V některých zemích to může slavit velký úspěch, nechme se překvapit.

bigusdykus - 3-7-2019 v 09:29

"Dnes hojně využívané stablecoiny jako je Tether, USD Coin, DAI a další jsou většinou kryty dolarem. Situace u Libry je však trochu složitější, jelikož bude kryta souborem hned několika různých aktiv. Půjde totiž jak o běžné bankovní vklady, tak o vládní cenné papíry, a aby situace byla ještě zamotanější, tak rovnou v několika různých měnách. Jakou tedy bude mít 1 Libra hodnotu zatím nevíme. "

"Problémem Facebooku však je, že má v posledních měsících kvůli několika kauzám celkem pošramocenou pověst. Z toho důvodu se do spuštění kryptoměny nepustil sám, ale založil spolu s 27 dalšími firmami neziskovou organizaci Libra Association sídlící v Ženevě ve Švýcarsku, která bude Libru zaštiťovat. Mezi její členy kromě Facebooku patří zvučná jména jako MasterCard, VISA, PayPal, Vodafone, eBay, Spotify, Uber, Lyft, Coinbase a další. Během roku by se však seznam měl rozrůst až na 100 členů. "



Stanislav - 13-8-2019 v 17:30

Kryptozéland zavádí od 1.9.2019 mzdy v kryptoměně. To se můžou těšit na to, že se tam budou stěhovat kriminálníci z celého světa. Civilizovaný svět by jim to měl zakázat! Ta měna není kontrolovatelná a nemá reálnou hodnotu. Podle mne to je jednoznačně hnus! Terorismus, zbraně a drogy se stanou hlavním vývozním artiklem.

Ladislav - 14-8-2019 v 08:14

Lepší je starat se jen o dividendy z akcií a nevnímat spekulace bezcenným bitcoinem

Bitcoin vyrostl 250% od poloviny prosince do konce června.
Ale předtím klesl na polovinu od poloviny listopadu do poloviny prosince.
Kdybych já měl tisíc euro, .....................
................. tak bych v listopadu po brexitu koupil akcie Royal Bank of Scotland.

Lepší je starat se jen o dividendy z akcií a nevnímat spekulace bezcenným bitcoinem

Bitcoin.png - 26kB

abak - 14-8-2019 v 10:51



Je zajímavé, jak ostatní kryptoměny s daleko nižšími náklady na těžbu a technologicky pokročilejším modelem už od dubna výrazně ztrácejí svůj podíl na trhu ve prospěch růstu kapitalizace Bitcoinu, který začíná inverzně korelovat s výkonem trhu (S&P 500), podobně jako zlato, které má ale na rozdíl od Bitcoinu skutečnou přidanou hodnotu.

Ladislav - 18-11-2019 v 11:04

Onecoin = podvod Ponziho schéma = Ruja Ignatova s tim okradla lidi o 4 miliardy dolaru :)
V Oxfordu vysoce studovaná Bulharka Ruja Ignatova (39 let) si zalozila v Londýne svou vlastní kryptomenu Onecoin.
Milion hlupáku z celého sveta vrazil online do toho hnoje :) 4 miliardy dolaru.
Ale Ruja Ignatova zmizela se 4 miliardami dolaru a od ríjna 2017 ji hledá FBI.
Její bratr Konstantin Ignatov byl zatcen kvuli cetným podvodum v New Yorku a hrozí mu mnoho let vezení.

A dnes zas zakládají 3 chlapci v Hamburgu svoji novou kryptomenu Tixl, aby taky zbohatli na hlupácích.

Ruja-Ignatova.jpg - 7kB Onecoin - budoucí platidlo - podvodnice Ruja Ignatova hledána od FBI

Vosa - 18-11-2019 v 11:24

Původně se to asi mělo jmenovat Fixl.

kraken - 22-12-2019 v 17:03

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/kryptomena-bitcoin...

Ladislav - 15-1-2020 v 08:51

Zdá se, ze byly zruseny 3 kryptomeny, anebo se prestaly prevádet na euro.
BCH = Bitcoin Cash
MIOTA = Iota
XEM = Nem

Tuttinho6 - 22-2-2020 v 00:34

Bitcoin cash v Eurech se uvádí pořád, stejně jako ostatní kryptomeny, například tady https://www.forexsrovnavac.cz/bitcoin-cash

abak - 12-3-2020 v 18:43

Trh s kryptoměnami odepsal v průběhu posledních třech týdnů téměř 45 % své původní hodnoty.


Ladislav - 12-3-2020 v 19:07

A jen za dnešní den pitkoin ztratil 25%, tak je to měkota jak akcie Boeing.

eco - 9-11-2020 v 21:19

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Lepší je starat se jen o dividendy z akcií a nevnímat spekulace bezcenným bitcoinem

Bitcoin vyrostl 250% od poloviny prosince do konce června.
Ale předtím klesl na polovinu od poloviny listopadu do poloviny prosince.
Kdybych já měl tisíc euro, .....................
................. tak bych v listopadu po brexitu koupil akcie Royal Bank of Scotland.

Lepší je starat se jen o dividendy z akcií a nevnímat spekulace bezcenným bitcoinem


Bitcoin generuje více výnosů než Royal Bank of Scotland. Akcie Royal Bank of Scotland patří do popelnice.

arkyn - 9-11-2020 v 21:59

Citace: Původně zaslal: eco  
Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Lepší je starat se jen o dividendy z akcií a nevnímat spekulace bezcenným bitcoinem

Bitcoin vyrostl 250% od poloviny prosince do konce června.
Ale předtím klesl na polovinu od poloviny listopadu do poloviny prosince.
Kdybych já měl tisíc euro, .....................
................. tak bych v listopadu po brexitu koupil akcie Royal Bank of Scotland.

Lepší je starat se jen o dividendy z akcií a nevnímat spekulace bezcenným bitcoinem


Bitcoin generuje více výnosů než Royal Bank of Scotland. Akcie Royal Bank of Scotland patří do popelnice.


Jaké výnosy generuje bitcoin konkrétně? Kolik peněz ti přijde ročně pokud jej budeš držet?

eco - 14-11-2020 v 18:42

Citace: Původně zaslal: arkyn  

Jaké výnosy generuje bitcoin konkrétně? Kolik peněz ti přijde ročně pokud jej budeš držet?


Bitwala má pro bitcoiny úrok 4,3 procenta ročně.

Pavel - 14-11-2020 v 19:57

Citace: Původně zaslal: eco  
Citace: Původně zaslal: arkyn  

Jaké výnosy generuje bitcoin konkrétně? Kolik peněz ti přijde ročně pokud jej budeš držet?


Bitwala má pro bitcoiny úrok 4,3 procenta ročně.


úrok za zapůjčení?

eco - 14-11-2020 v 21:44

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: eco  
Citace: Původně zaslal: arkyn  

Jaké výnosy generuje bitcoin konkrétně? Kolik peněz ti přijde ročně pokud jej budeš držet?


Bitwala má pro bitcoiny úrok 4,3 procenta ročně.


úrok za zapůjčení?


Vysvětlení v němčině:

https://www.bitwala.com/de/earning/

Vysvětlení v angličtině:

https://www.bitwala.com/earning/

MilanV - 27-12-2020 v 11:59

Dnes ráno jsem se podíval na kurz BTC. Neskutečné. Za měsíc 30%. Mám z toho však strach. To samé předcházelo propad cen na konci roku 2018. Takže zase můžeme čekat korekci?

Marek - 27-12-2020 v 12:54

Vzdycky ma vsechno nakonec korekci. Problem je, ze to muze byt u 30k nebo klidne u 150k. To cenove silenstvi je relativne bezedna zalezitost.

Predpredloni, kdyz to slo na 20k, pokladali si lide na hodnote 5k pravdepodobne stejne otazky. Pak to slo na tech 20k. Pak strme dolu az na cca 3-4k v korona krizi. Nyni jsme zpatky na 20+ (mj. vlivem tisteni penez)

abak - 27-12-2020 v 13:05

Osobně vnímám Bitcoin stále jako spekulativní investiční instrument, každá doba bude mít svou tulipánovou horečku, hlavní argumenty pro ani proti kryptoměnám se nezměnily, jen v kontextu růstu peněžní zásoby letošního roku nabírají na vážnosti, pokud bychom přijali tezi, že se kryptoměny zařadí po bok inflačně neutrálních aktiv jako jsou nemovitosti, zlato, či akcie a stanou se součástí globální platební infrastruktury, nedá se výrazný růst jeho ocenění v budoucnu vyloučit. Přestože stát sice nemůže zakázat kryptoměny jako takové, může zakázat jejich směny do národních měn, případně postihovat původ prostředků z těchto transakcí pod záštitou zákona o praní špinavých peněz, čímž by zněmožnil i jinak dosud stále legální nákup zboží za prostředky realizované z převodu kryptoměn, jež jsou účetně vykazovány v národních měnách.


bigusdykus - 27-12-2020 v 15:05

Myslím že když se bude chtít, tak se časem najde cesta jak držení BTC dostat pod státní kontrolu. Ať už hrozbou kriminálu, nebo povinnou instalací vládního software do počítačů a telefonů (zkouší to teď Rusko), nebo využitím backdoor pro instalaci vládního malware.


Citace:

Postoj Číny je od japonského i jihokorejského velmi odlišný. Již v roce 2017 zakázaly místní úřady provoz domácích směnáren i těžebních farem. Čínští uživatelé (investoři) nicméně využívali služeb zahraničních, zejména japonských, směnáren, proto k těmto začala vláda od února 2018 blokovat přístup skrze Velký čínský firewall (GFW). Skrze GFW je vedle virtuálních měn znemožněn i přístup k nákupům tokenů vydávaných v rámci ICOs.


Marek - 27-12-2020 v 17:29

Moje teze je, ze jsme teprve na pozvolnem zacatku bullrunu Bitcoinu, na zaklade minulych trznich zazitku a zkusenosti:

• Nedoslo vlastne k prolomeni zadne nove psychologicke hranice, napr. $30k, $50k ci $100k, BTC na $20.xxx je 3 roky stara, nudna informace

• V kazdem dosavadnim bullrunu doslo k rozdrceni celkove kapitalizace krypto trhu, zde ATH dosud nebylo ani prekonano

• Vyrazne roste BTC snad pouhe 4 mesice a velmi vyrazne sotva 2 mesice, to je historicky malo (ocekavaji se prestavky a korekce), posledne rostl BTC snad 12 mesicu (s pauzami na dipy)

• Prozatim roste zejmena BTC, ale historicky zpravidla doslo k postupnemu chodu BTC do strany ci jen pozvolna nahoru, dochazelo k tzv. "altcoin season" ci "alt party", kdy BTC postupne ztracel % podil v marketcapu (v medvedim trhu a zkraje dalsiho bullrunu jej obvykle ziskaval nazpet)

Posledni bod je takovy hodne spekulativni, zpravidla vstupuje do hry: fork, zrychleni site, halving, split - Bitcoin Cash atp.

eco - 28-12-2020 v 12:16

Ti, kteří investují do Bitcoinu, by měli nakupovat pouze skutečné bitcoiny a nikdy se nezapojovat do žádných derivátů nebo obchodních systémů.
Před několika lety se mnoho spekulantů zamilovalo do společnosti "Cryp Trade Capital". Společnost slíbila návratnost 360 procent ročně. Společnost byla provozována ruským Vitalijem Valerijem Ipatovem. Ipatow žil ve španělském Alicante, společnost byla registrována ve Skotsku a jediné setkání investorů se konalo v Turecku v roce 2017. Každý, kdo video uvidí, musí být podezřívavý:
https://www.facebook.com/watch/?v=614720552250816
O několik týdnů později, místo šel offline a všechny peníze "investorů" byl pryč.

bigusdykus - 28-12-2020 v 13:10

Zajímavý dokument Ministerstva Financí.

VEŘEJNÁ KONZULTACE
BLOCKCHAIN, VIRTUÁLNÍ MĚNY A AKTIVA
(využití technologie blockchain k evidenci cenných papírů)


https://www.mfcr.cz/assets/cs/media/Konzultace_2018-11-30_Ve...

Ladislav H. - 28-12-2020 v 23:18

Citace: Původně zaslal: eco  
Ti, kteří investují do Bitcoinu, by měli nakupovat pouze skutečné bitcoiny a nikdy se nezapojovat do žádných derivátů nebo obchodních systémů.
Před několika lety se mnoho spekulantů zamilovalo do společnosti "Cryp Trade Capital". Společnost slíbila návratnost 360 procent ročně. Společnost byla provozována ruským Vitalijem Valerijem Ipatovem. Ipatow žil ve španělském Alicante, společnost byla registrována ve Skotsku a jediné setkání investorů se konalo v Turecku v roce 2017. Každý, kdo video uvidí, musí být podezřívavý:
https://www.facebook.com/watch/?v=614720552250816
O několik týdnů později, místo šel offline a všechny peníze "investorů" byl pryč.


To video je perfektné! Dali si záležať, aj tá napínavá hudba je výborná! :)

@Ladislav H.

eco - 29-12-2020 v 18:33

To je pravda. Pokud taková setkání vypadají jako motivační semináře, pak chytrý investor ví, že je to podvod.
Společnost monitoruji od ledna 2017. Okamžitě jsem věděl, že kvůli vysokým slibům návratu to byl podvod. Pak jsem se přihlásil do skupiny Facebook. V prvních měsících byli všichni spokojeni. Na konci roku jsem viděl příspěvky "investorů", kteří již neobdrželi své peníze. O několik týdnů později, místo bylo offline.
Upozornění: Pokud vám někdo slíbí více než 7% návratnost, utečte!

Antoan - 29-12-2020 v 18:34

To mám predať polovicu akcií ???:punk:

eco - 29-12-2020 v 18:37

Citace: Původně zaslal: Antoan  
To mám predať polovicu akcií ???:punk:


To záleží na společnostech.

Ladislav - 7-3-2021 v 07:31

Frima McAfee a její zakladatel John McAfee čelí obvinění z kryptoměnových podvodů

John McAfee, který je celosvětově vnímán jako jeden z největších průkopníků v oblasti antivirových programů, má opět oplétačky se zákonem. Ve Spojených státech byl obviněn z kryptoměnových podvodů. Úřady tvrdí, že John McAfee, Jimmy Gale Watson a spolupracovníci díky klamání investorů získali přes 13 milionů dolarů.
V letech 2017 a 2018 zneužili zájmu investorů o trh s kryptoměnami, aby vydělali miliony dolarů pomocí lží a podvodů.
Obvinění údajně nakupovali levné kryptoměny, které pak pomocí falešných a zavádějících informací doporučovali lidem sledujícím McAfeeho twitterový účet, aby uměle zvýšili jejich cenu a následně vydělali na jejich prodeji.
75-tiletý McAfee je nyní zadržován ve Španělsku poté, co ho americké ministerstvo spravedlnosti již dříve obvinilo z daňových úniků. 40-tiletý Watson byl ve čtvrtek zadržen v Texasu.
Oplétačky se zákonem nemá McAfee poprvé, policie v Belize jej v roce 2012 obvinila z vraždy.

Ladislav - 9-3-2021 v 07:09

Mnohý blázen nebo technický analytik si asi myslí, že cena bitcoinu poroste furt dál ve stoupajícím kanálu.

BTC.png - 30kB

r626 - 9-3-2021 v 13:07

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Mnohý blázen nebo technický analytik si asi myslí, že cena bitcoinu poroste furt dál ve stoupajícím kanálu.



Určitě neporoste, přijde korekce a další růst. Je to jako se vším.
Každý rozumný člověk by měl malou část svého portfolia diverzifikovat do kryptoměn.

Ladislav - 9-3-2021 v 13:27

Nene. Ani cent do kryptoměn.
Rozumný člověk se musí podílet na podniku, koupit akcie, když je jisté, že jsou levné a dostávat každý rok z investice dividendy.

Jen hazardér se podílí na horkém vzduchu, bez dividend, když se nedá zjistit, zda je ten vzduch předražený 1000x nebo jen 100x.

r626 - 9-3-2021 v 15:25

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Nene. Ani cent do kryptoměn.
Rozumný člověk se musí podílet na podniku, koupit akcie, když je jisté, že jsou levné a dostávat každý rok z investice dividendy.

Jen hazardér se podílí na horkém vzduchu, bez dividend, když se nedá zjistit, zda je ten vzduch předražený 1000x nebo jen 100x.


Rozumný člověk by měl diverzifikovat a snažit se dosáhnout zisku, tím pádem kryptoměny zejména pak Bitcoin patří do portfolia každého rozumného člověka.

Ladislav - 9-3-2021 v 17:00

Tak by jsi si rád koupil malý zlomek horkého vzduchu, když jeden kus bitcoinu stojí 50.000 USD?
Tu spekulaci s horkým vzduchem jsi měl začít, když stál bitcoin 0,10 až 1,00 dolaru a ne dnes před krachem na 1/100.

Pavel - 9-3-2021 v 17:31

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Tak by jsi si rád koupil malý zlomek horkého vzduchu, když jeden kus bitcoinu stojí 50.000 USD?
Tu spekulaci s horkým vzduchem jsi měl začít, když stál bitcoin 0,10 až 1,00 dolaru a ne dnes před krachem na 1/100.


Je ještě mnoho těch, kteří smysl Bitcoinu nepochopili. A nelze jim to mít za zlé.

Ladislav - 9-3-2021 v 18:01

Smysl bitcoinu: Nechodit do kasina, kde se nakazí lidi koronavirem, a zaplatí draze za nápoje,
raději spekulovat doma v computeru s kryptoměnami, akciemi, s opcemi, na forexu,
kde koronavirus není a nápoje mají cenu ze supermarktu.

r626 - 9-3-2021 v 18:49

Ano bylo by ideální začít investovat v době kdy stal par dolaru, ale to už je pouze holý fakt, že tomu tak není. Není pozdě na to začít i dnes. Spousta lidi však těmto novinkám nevěří, ale kdo by si ještě před rokem myslel že budou firmy fungovat on-line v takové míře jako dnes?
Před par lety to byl internet, smart phony, emobilita.

Pořád zde čtu o velkém krachu firem jako je MSFT, ale přijde někdy vůbec? - naopak si myslím, že nepřijde, svět on-line bude a zejména pro mladé je budoucnost a MSFT má velmi dobře nakročeno už to není je firma co dělá windows a office. Rozhodne bych si na to vsadil min než na krach firmy Cisco.


Marek - 9-3-2021 v 20:29

Krach je prakticky nesmysl jak u Cisca, tak u Microsoftu :)

Musím se přiznat, že jsem za poslední ca 1 rok docela hodně vydělal na kryptoměně Binance Coin (BNB), odhadem asi skoro 1000%. Okrajově také na Cardanu (ADA), možná circa 500%. Kdysi jsem si je projektoval v hlavě coby #3 a #4 kryptoměny za prozatím nedostižným Bitcoinem a Ethereem, a kupodivu k tomu došlo :), byť tedy vše stále plyne a vše je dočasné. Cardano jsem teda poprvé kupoval coby ICO, 1. den zalistované na tehdy významné (dnes upadající) burze Bittrex. Zhodnocení okolo 1000% jsem zaznamenal také u singapurské kryptoměny Zilliqa (ZIL), zajímavé svým blockchainovým řešením (kterému samořezjmě ani za mák nerozumím). Jako prozatím absolutní trága se u mne jeví pouze investice do kryptoměny Ontology (ONT), kterou jsem kdysi kupoval do páru k NEO, které mám v zisku. Nerealizovaná ztráta v ONT je asi -85% (není však pro mně významná).

Moje strategie: spekulativně zainvestovat do 5% kapitálu, nakoupit ca 10 kryptoměn se zajímavou aplikací a netrejdovat, hlavně netrejdovat.

Ladislav - 9-3-2021 v 21:45

Kdo nezažil velký krach 2000-2003, nebo nestudoval ocenění akcií, nebo si dělá srandu,
nebo chce lidi na něco nalákat, nebo se snaží manipulovat kurzy nahoru - ale bohužel v malinkém diskusním foru,
ten samozřejmě musí trvrdit, že velký krach už nikdy víc nepřijde a že ceny akcií a kryptoměn porostou do nebe.
Jenže kurzy se nechají manipulovat jen v tom největším diskusním fóru světa, kde je víc jak 100.000 členů.

Corning.png - 13kB

r626 - 9-3-2021 v 23:24

Tak určitě :-))
MSFT v dotcom bublině odepsal kolik % ? 50? Pokud tento technologicky gigant poroste tímto tempem dál - což v současném trendu on-line, cloud, ai, a subscriptions je velice pravděpodobné tak udělá bez problému nárůst 50% ročně tedy za dva roky 100%. Přijde “velký krach” do té doby? Nevím ani já ani vy a o kolik padne o 50% 80%? Tak budu pořad 20% v plusu od dnešního nákupu. Takže to zase taková tragédie nebude. Navíc každý rozumný investor investuje pouze peníze které muže “ztratit”.
A napíšeme si dnešní datum červeně do kalendářů s aktuální cenou bitcoinu, můžeme se potom podívat jaká bude cena koncem roku. 100000 usd? Necháme se překvapit :-)

Každý rozumný investor se zeptá děti jestli vědí co je Heinz a nebo co je YouTube :-))


Ladislav - 10-3-2021 v 07:36

Rozumný investor neinvestuje jen peníze, které může ztratit. Ba ani day trader.
Rozumný investor nepočítá s tím, že by peníze mohl ztratit. Jestli má nějakou akcii 10 let v mínus a pak se rozlobí a prodá ji se ztrátou, buďto vydělá na ztrátu prodejem jiné akcie v plus, anebo mu tu ztrátu nahradí dividendy z jiných akcií během jednoho roku.
Rozumný investor investuje často všechny peníze, které má a v době levných kurzů koupí akcie také na kredit. On proto nesmí kupovat akcie nebezpečné a předražené. Koupí jen akcie levné a bezpečné. A kdo tak nečiní, není rozumný investor ale spekulant.

Wiki - 10-3-2021 v 12:45

Citace: Původně zaslal: r626  
Tak určitě :-))
Navíc každý rozumný investor investuje pouze peníze které muže “ztratit”.


Tato fráze je sice pravdivá, ale nikdo se s ní v jádru nechce ztotožnit a počítá, že své peníze znásobí, aby dosáhl finanční svobody. Každý z nás má míru rizika nastavenou odlišně, tato se v době mění nejen podle získaných informací, ale hlavně podle vlastních zkušeností. Vliv na riziko má i dosavadní úsilí vynaložené na získání kapitálu. Někdo se na něj doslova nadře, někdo je úspěšnější a vydělává snadno. To, zda jsou kryptoměny dobrou investicí (za mne spíše spekulací) ukáže čas. Dosavadní zkušeností jsou z historického hlediska velmi malé. Já osobně do kryptoměn neinvestuji, ale ani za to nikoho neodsuzuji, akorát je to příliš snadný zisk bez potřeby nějakých znalostí jako přidané hodnoty, aby to mělo dlouhodobě fungovat.


Ladislav - 1-5-2021 v 04:11

''Senior Account Manager bei Bitcoin mining and forex trading signals,
Senior Account Manager bei Expert Trader at Bitcoin mining options & Forex Trading Signals,
arbeitet bei Consultant bei Trade Crypto Market''

Tento pán nebo paní si zaslouží blázinec nebo vězení.

Ladislav - 19-5-2021 v 15:59

BTCEURBitcoinEuro.png - 18kB bitcoin in euro

Kryptoměny klesly během deseti dní na polovinu = Bitcoin, Ethereum, Litecoin.
Tether a Ripple klesly během deseti dní jen asi o 3%.
Jakpak se cítí spekulanti s bitcoinen a s etherem? Snad prodali už při poklesu 20%,
nebo levně přikupují dnes, domnívaje se že krach končí.
Jakpak se asi cítí lumpi s reklamou, že s jejich certifikátem mohou lidé profitovat na růstu cen kryptoměn.
Jistě se člověk zasměje, když najde nějaké veřejně viditelné fórum nebo Facebook skupinu pro kryptoměny.
Grafy kryptoměn :post: http://nr1a.com/cryptocurrency.htm

Srandovní české FB skupiny pro krypta
Členů 14.497 :) https://www.facebook.com/groups/926924580722201
Členů 11.831 :) https://www.facebook.com/groups/267117383777195
Členů 4.185 :) https://www.facebook.com/groups/kryptokomunita
Členů 3.323 :) https://www.facebook.com/groups/czinvest
Členů 2.573 :) https://www.facebook.com/groups/1574066929423064
Členů 1.977 :) https://www.facebook.com/groups/investice.kryptomeny
Členů 1.637 :) https://www.facebook.com/groups/167697584895339

'''Budte radi, ze to takhle pada. Mam v tom taky dost penez ale jsem rad, ze to pada. Moznost nakoupit za super cenu, budme radi, ze mame jeste za tuhle cenu moznost nakupovat, az to zase vyroste, tak se na tuhle cenu uz nemusí nikdy dostat. Drzet a ono to poroste.''' :)

'''Ber to jako dlouhodobou investici a nedavej tam peníze, se kterými se nerozloucis - je možné ze je uz nikdy neshledas - tak to beru já...splaskla proste bublina.''' :)

'''Koupila jsem si v patek dip, ale dip se dál a pak pondeli jsem se rozhodla koupit ten dip, který se ponořil ještě víc a vic a vic a vic a teď drzim pust, nemam z ceho. Damn week!''' :)

'''Myslíte že to padne ešte nižšie? Rozmýšľam či dokúpiť dnes alebo ešte počkať na väčšiu "zľavu".''' :(

'''Nevěřte lidem jako je Musk, pouze se snaží koupit váš Bitcoin se slevou.''' :)

'''V roku 2030 bude pre nás, tento pád len malá korekcia trhu.''' :)

:( Slavná americká spekulantka Cathie Wood řekla v listopadu, že bitcoin může dosáhnout cenu 500.000 dolarů. :(

eco - 19-5-2021 v 16:32

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Kryptoměny klesly během deseti dní na polovinu = Bitcoin, Ethereum, Litecoin.



26. dubna 2021 jsem prodal polovinu svých bitcoinů.

Ladislav - 19-5-2021 v 16:44

Tedy když jsi prodal jeden ze dvou tvých bitcoinů, dostal jsi 43.000 euro.
Snad jsi nekoupil tvoje dva bitcoiny s kurzem 55.000 euro.

eco - 19-5-2021 v 17:23

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Tedy když jsi prodal jeden ze dvou tvých bitcoinů, dostal jsi 43.000 euro.
Snad jsi nekoupil tvoje dva bitcoiny s kurzem 55.000 euro.


Bitcoin jsem koupil v roce 2016.

Ladislav - 19-5-2021 v 17:47

Snad si nekoupil bitcoin, ale dva bitcoiny, když stál jeden 500 € roku 2016.

Ladislav - 20-5-2021 v 08:30

Vypadá to, že Tesla koupila bitcoin v lednu s cenou 19.000 až 25.000 euro. Převeď si sám na dolary, když nechceš euro!
A tento hodl se dosud vyplácí, jestli je hodler Elon Musk dosud hodling, i když bitcoin klesl na polovinu z maxima 53.000 €.
Nyní musí Musk manipulovat cenu nahoru a má na to četné pomocníky v diskuních fórech.
:) Pojem hodl, hodler, hodling vznikl v prosinci 2013, když jeden podnapilý spekulant napsal v diskusním fóru chybně
''I am hodling'', místo správného ''I am holding''. A později se z pojmu hodling ze srandy vytvořila slova hodl a hodler.



BTC-Tesla-bought.jpg - 31kB

Ladislav - 26-5-2021 v 13:00

Ve Velké Británii prý má 5% lidí peníze v kryptoměnách.
Já bych raději přidal 1.000 € na akcie Tesco, kvůli dividendám.

Ladislav - 22-6-2021 v 00:03

bitcoin-cartoon.png - 161kB

První slušná a rozumná akce bolševické vlády Číny
S vyjímkou bitcoinových milionářů, všem lidem škodlivý hazard s kryptoměnymi je nutné ukončit
Ať hazardéři spekulují s akciovým indexem


Těžba kryptoměn je v Číně velký byznys, tato nejlidnatější země na světě měla v letošním roce na celosvětové těžbě bitcoinů podíl 75%.
V polovině května se čínská vláda rozhodla kryptoměnové transakce přidat na seznam zakázaných aktivit. Finanční instituce a platební společnosti v současnosti nesmí v Číně poskytovat žádné služby spojené s kryptoměnami.
Těžba kryptoměn spotřebuje obrovské množství energie, což je v rozporu s uhlíkovou neutralitou a záchranou klíma na Zemi.
Na konci minulého týdne jedno velké čínské město úřadům slíbilo, že udělá na těžaře kryptoměn velký zátah a do roka vymýtí veškerou těžbu bitcoinů a etherea.

BTC-EUR.png - 17kB

Ladislav - 28-6-2021 v 09:52

Britský Úřad pro finanční etiku (FCA) omezil domácí činnost největší světové kryptoměnové burzy Binance.
Varoval i před reklamou, která slibuje vysoké zisky z investic do kryptoměn.
Proti kryptoměnám v poslední době zasahují regulační úřady po celém světě, ty čínské zakázaly jejich těžbu.
Obchodování s kryptoměnami v Británii regulaci nepodléhá, bez souhlasu regulátora se ale neobejde obchodování s finančními deriváty vázanými na kryptoměny.
Regulátor už na počátku měsíce informoval, že mnoho firem, které obchodují s kryptoměnami, nesplňuje britská pravidla proti praní špinavých peněz a financování terorismu.
O Binance se zajímají také zástupci amerického ministerstva spravedlnosti a daňový úřad IRS, kteří se zabývají praním špinavých peněz a daňovými delikty. Německý úřad pro finanční dozor (BaFin) v dubnu varoval, že kryptoměnové burze hrozí pokuta, pokud bude digitální tokeny nabízet bez prospektu. Japonský regulátor v pátek uvedl, že společnost Binance v zemi působí nelegálně.

Guardian Link - A next-gen no-code NFT platform

Kate2811 - 21-9-2021 v 11:22

Guardian Link is a platform that is deliberately built to leverage the potential of NFTs as well as to create a unique space for the most talented creators across the globe. With years of experience in the NFTs and through close kinship with creators, the founders develop an out-of-the-world product, Guardian Link. The platform offers a no-code NFT platform to make the creators reach heights. The way it solves the existing challenges in the industry gives the platform an upper hand. It ensures legitimacy, authenticity, security and assists you in launching your marketplace readily within minutes. Wonder how? Visit https://www.guardianlink.io/ now!

Kate2811 - 22-9-2021 v 08:29

As an NFT admirer, you might have come across Derek Laufman’s profile duplication scam in Rarible, and it was his tweet that brought the duplication of NFTs to the real world. This fraudulent activity leaves a stain on the million-dollar industry. To get rid of this challenge, Guardian Link bestows users an incredible solution through its legitimacy protocol. Through this protocol, each listed NFTs can be ensured whether it belongs to the rightful creator or not. It greatly assists in confirming the authenticity of NFTs. Get ready to witness an authentic NFT platform! Join our Channels to know more updates:
Website: https://www.guardianlink.io/
Telegram: https://discord.com/invite/sWBtBNVak5
Discord: https://t.me/guardiannft
Twitter: https://twitter.com/Guardian_NFT

Ladislav - 29-11-2021 v 13:56

Jak může jedna firma z Hradce Králového, dnes už s kanceláří v burzovním paláci v Praze
nabízet při vkladu alespoň 25.000 korun do bitcoinu roční úrok 8% na bitcoin
a současně platit své zaměstnance a nájemné za kancelář?

Kdybych já měl 25.000 korun, koupil bych levnou dividendovou akcii a žádnou 1/50 z jednoho bitcoinu.
Ale zatím s Google nenajdeme ''jméno firmy'' + podvod. Snad až za rok.

IČ: 08675635
Burzovní palác, Rybná 682, 110 00 Praha 1
Školská 689/20, 110 00 Praha 1

Ladislav - 13-4-2022 v 18:40


Jistě mnoho podvodníků po celém světě už napadlo, že by mohli koupit ten neřád, za 5 € žlutou kovovou minci 1 bitcoin a snažit se ji prodat za několik stovek €, když neviditelný bitcoin se prodává za tisíce €. A zde je vidět, jaké je to svinstvo, ty kryptoměny. Když je bitcoin neviditelný a bezcenný, prodává se dnes za 37.000 €. A když má skutečnou hodnotu, je viditelný a kovový, prodává se mince 1 bitcoin jen za 5 €. Dá se tedy z toho vyvodit, že 1 bitcoin má správnou hodnotu 5 € a těch 37.000 € je veliký podvod Ponziho schéma a měly by se kryptoměny brzy zakázat.
:( Obraz: 1 bitcoin dnes za 5 €.

bit.jpg - 20kB

Ladislav - 13-5-2022 v 13:22

Krypto-drek Terra (LUNA) nebude pokračovat v růstu ceny až na měsíc (luna), ale klesla ze 116 USD 6.4. na 0,001 USD 13.5. Manipulátoři si vzali dovolenou, nebo už je přestal Elon Musk platit.

Krypto-Scheiss Terra (LUNA) wird nicht mehr weiter bis zum Mond steigen, sondern von 116 $ am 6.4. fiel auf 0,001 $ am 13.5. Die Manipulatoren machten Urlaub.

Ladislav - 23-5-2022 v 10:13

Kryptoměny jsou založené na ničem a měly by být regulovány, aby se lidé vyhnuli spekulacím se svými životními úsporami.
V nizozemské televizi to řekla nejmocnější a nejznámější Francouzka. Obává se, že lidé, kteří nerozumějí riziku, mohou přijít o všechno a být velmi zklamaní. Má pravdu, stará koza, i když ona patří do vězení.

Lagarde.jpg - 243kB

akcionarek - 30-5-2022 v 13:02

Změna strategie:

Já dnes ve svém akciovém portfoliu provedl vůbec první odčerpání připsaných EUR z dividend a poslal je k svému eur účtu, přes který jsem dál poslal platbu ke směnárně kryptoměn, kde mám možnost koupit v EUR kryptoměny, tedy má směnárna podporuje platby krypto v EUR a CZK. Jelikož nepodporuje USD, tak budou USD prostředky na mém obchodním účtu ponechány na pozdější USD nákupy v rámci akcií :)

Ale EUR příchozí dividendy budu do konce roku odčerpávat a kupovat za ně kryptoměny: shiba inu, litecoin a BTC, je budu chtít během 1roku akumulovat.

Prodávát zaalokované akcie nehodlám, pouze měnit fiat eur z došlých dividend za krypto a časem alokovat zpět do akcií.

Perlička: v lednu 22 jsem nakoupil Shiba Inu za 20tis. CZK a aktuální hodnota je 7tis. CZK, je potřeba to zředit, cíl maximální nakupy do hodnoty fiat měny národní 40-45 t.czk (teda alespon u Shiba inu) nechat vyrůst 5x a pak za to koupit akcie typu Starbucks, Intel aj. :)

Mám zakázáno kupovat ze mzdy šiba inu,litecoin i BTC. LTC a ŠIBU za eura z dividend a pokud klesne BTC ke 20tisíc USD, tak nákup BTC na dluh z banky za 7.5% :D :D :D do určité hodnoty čerpání dluhu.

Ze mzdy se kupují jen akcie na dividendy s dobrými fundamenty!

Jelikož má krypto peněženka podporuje jen BTC a LTC +20 (né šhibu) tak shibu musím držet riskantně na účtu směnárny :(

Ladislav - 13-6-2022 v 07:22

''Pokud se podíváme na předchozí medvědí trhy,
bitcoin obvykle klesal 80 %, altcoiny obvykle 90 %.''
Vijay Ajay


BitcoinEuro.png - 25kB

Raději koupím známé levné blue chip akcie s P/S pod 3, P/B pod 3, s dividendou nad 5 %:
Allianz, AT&T, BASF, BHP Group, BMW, British American Tobacco, Fortescue Metals, Takeda Pharma.

Ladislav - 2-7-2022 v 12:33

Ethereum-Euro.png - 22kB :( http://nr1a.com/cryptocurrency.htm :(

Shitcoins to the moon
Bezcenné kryptoměny by mohly růst až na měsíc
když velké množství hlupáků uvěří reklamě podvodníků jako Elon Musk

Crash-7.bmp - 254kB

Ladislav - 15-10-2022 v 16:24

Scam-Dogecoin.jpg - 72kB

Podvod Dogecoin
Elon Musk a jeho zločinní kumpáni mají zaplatit 258 miliard dolarů odškodné lidem, které poškodili s kryptoměnou Dogecoin.
Soud v New Yorku začal ten Muskův podvod vyšetřovat letos v červnu.
Lidé měli být hned na počátku varováni, že Dogecoin je hazardní hra a žádná normální kryptoměna. Dogecoin je jenom žert.
Obžalovaný Elon Musk a spřátelení podvodníci věděli už 2019, že Dogecoin nemá žádnou hodnotu, ale dělali mu reklamu, protože z podvodu Dogecoin profitovali a v několika firmách Muska se smí platit Dogecoinem dodnes.
V květnu 2022 řekl Elon Musk v TV programu ''Saturday Night Live'', že Dogecoin je švindl. A několik dní později žalovali poškození lidé u soudu a chtějí od Muska peníze, které s Dogecoinem ztratili.

Doge.png - 21kB

Ladislav - 20-1-2023 v 10:38

Genesis chcípla. Gemini ještě žije.
Krypto broker Genesis podal žádost o bankrot

Společnost Genesis a její vlastník, kryptokonglomerát Digital Currency Group podporovaný SoftBank,
jednají s věřiteli od listopadu.
Genesis dluží věřitelům více než 3 miliardy dolarů, včetně 900 milionů dolarů zákazníkům Gemini,
kryptoburze Camerona a Tylera Winklevossových, a 280 milionů eur holandské burze Bitvavo.
Genesis byl jedním z největších věřitelů FTX, kryptoburzy v hodnotě 32 miliard dolarů, která sama v listopadu vyhlásila bankrot. Společnost Genesis zastavila výběry zákazníků v listopadu po krachu společnosti FTX,
jejíž zakladatel Bankman-Fried se nepřiznal k obvinění z trestného činu podvodu.
Vlastník společnosti Genesis Digital Currency Group, který je podporován investory včetně SoftBank,
singapurského GIC a rizikového oddělení CapitalG společnosti Alphabet, hledal externí financování,
protože napětí s věřiteli se tento měsíc otevřelo.
Skupina je uzavřena ve sporu s dvojčaty Winklevossovými, jejichž burza Gemini používala Genesis ve svém programu půjčování kryptoaktiv. Cameron Winklevoss vyzval správní radu DCG, aby odvolalo jejího generálního ředitele
Barryho Silberta s tím, že není způsobilý řídit skupinu.
Minulý týden americká Komise pro cenné papíry zažalovala společnosti Genesis a Gemini
kvůli programu půjček s tím, že nebyl řádně zaregistrován jako nabídka cenných papírů.
Gemini ukončila program začátkem tohoto měsíce, ale drobní investoři, kteří půjčili své kryptotokeny společnosti Genesis výměnou za úrokové sazby až 8 %, podle regulátora nadále nemohou provádět výběry.

Američtí prokurátoři obvinili ruského zakladatele kryptoburzy Bitzlato.
+
Fond Petera Thiela ukončil 8-letou bitcoinovou sázku před krachem trhu.

Ladislav - 5-4-2023 v 01:06

Elon Musk se snaží zamést soudní spor kvůli dogecoinu pod stůl
Zakladatel společností Tesla - Elon Musk se obrátil na amerického soudce s žádostí o zamítnutí žaloby investorů, kteří požadují odškodné ve výši 258 miliard USD (5,6 bilionu Kč). Investoři tvrdí, že Musk provozoval pyramidový systém na podporu dogecoinu. Podle právníků amerického miliardáře je tato žaloba kvůli Muskovým neškodným a hloupým tweetům
o dogecoinu smyšlenou historkou.
https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-ve-hre-jsou-bili...

Ladislav - 5-4-2023 v 03:26

Nouriel Roubini řekl, že odvětví kryptoměn může charakterizovat sedmi slovy,
která v angličtině všechna začínají písmenem C. Je to concealed (skrývaný),
corrupt (zkorumpovaný), crooks (podvodníci), criminals (zločinci), con men (podvodníci),
carnival barkers (karnevaloví vyvolávači) a také CZ, což jsou iniciály šéfa Binance,
kterým je Kanaďan čínského původu Changpeng Zhao.
„Nemůžu uvěřit, že CZ a Binance mají licenci k fungování ve Spojených arabských emirátech. Už ho zakázali v Británii
a ve Spojených státech ho ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje kvůli praní špinavých peněz,“ řekl Roubini.

Elon Musk?
Ani samotní podvodníci nechtějí držet kryptoměny jako aktivum, protože příliš kolísají, říká pro SZ Byznys nositel Nobelovy ceny za ekonomii Eugene Fama.

Ladislav - 9-5-2023 v 18:18

Bittrex burza je bankrot.