Diskusní fórum akcie a burza

Dividendy

 Stran:  1  2    4    6  ..  11

Pavel - 3-1-2020 v 09:47

Své dva následovníky původního Hewlett-Packard, tedy HPQ a HPE mám rád i proto, že mi hned první pracovní den nového roku zpříjemní vyplacenou dividendou a zpravidla i navýšenou. Tak tomu bylo i včera večer na Lynxu.

Dividenda HPQ byla včera vyplacena ve výši 0,1762. Oproti minulé dividendě (0,1602) před čtvrt rokem je to nárůst o 10%.

Dividenda HPE byla včera vyplacena ve výši 0,12. Oproti minulé dividendě (0,1125) před čtvrt rokem je to nárůst o 6,7%.

Vitusus - 3-1-2020 v 09:58

Ano ano, je to příjemné takhle 2. ledna dostat první dividendy :) Hlásím, že včera už přišly první letošní dividendy jak od PPL, tak WMT, celkem cca 37 USD netto. Nastartováno bychom tedy měli, jen houšť a větší kapky.

Pavel - 9-1-2020 v 09:00

Letošní dividendy se rozjíždí, včera byly připsány dividendy Merck & Co., Inc., poprvé ve zvýšené částce 61 centů, kvartál předtím 55 centů.

Ladislav - 9-1-2020 v 13:20

Dnes mi oznamuje moje banka, že mi dala na konto 1.641 práv na akcie Iberdrola.
WKN A2PXDD = ISIN ES06445809J6
Na burze :post: https://www.comdirect.de/inf/aktien/ES06445809J6?ID_NOTATION...
Já je ale nemohu nikde najít na kontě.
Asi se ta práva druhý den na kontě objeví a bude je možné prodat.
Ta práva na akcie mají nahradit dividendy. Je možné je prodat na burze do 20.1., nebo počkat do 5.2. na přidělení dividend v podobě akcií.
Kdybych měl ta práva dnes na kontě vidět, prodal bych je za 264 €. Jejich cena se hýbe během dne nahoru a snad později i dolu.
Mají mít hodnotu 0,168 € brutto. Když se prodají na burze Stuttgart nebo jinde v Německu s nižším kurzem, je to škoda.
:question:

Jestli jako každý rok, dostanu první týden února od Iberdrola akcie namísto peněz jako dividendy,
bude to pak vypadat, jako bych měl akcie koupeny za 8.200 €. Já je chci mít koupeny jen za 7.000 €.
Tedy část akcií Iberdrola prodám za víc jak 1.000 € a získám peníze na nákup:
Bank of Nova Scotia nebo Enbridge Inc. nebo Mitsubishi Corp. nebo Walgreens Boots Alliance.
Koupím tu z těchto 4 mých nových akcií, která je fundamentálně nejdražší s vysokým P/S
nebo s nízkým výnosem dividendy. Ty ostatní 3 akcie koupím později letošní rok za další přicházející peníze z dividend.
:cool: Jestli mi nějaká akcie vyrostla 100% a investice 6.000 € má hodnotu 12.000 €, neprodám žádnou akcii.
Jestli mi chodí akcie na místo dividend v penězích od Iberdrola tolik, že to vypadá, jako bych měl investováno 8.000 €
do akcie, prodám část akcií, aby byl investovaný kapitál jen 7.000 €. Ať už je dnešní hodnota investice jakkoliv vysoká.
:cool:
Já chci mít do každé z mých 29 akcií investováno 6.000 €. A pokud je výnos dividendy nad 5% hned při nákupu,
do těchto akcií chci mít investováno 7.000 € a to je polovina z mých akcií. I když růstem kurzu dnešní výnos dividendy je nižší jak 5% z kurzu akcie. A současně ten výnos zase vyroste nad 5% z investice, jestli se mnohý rok dividenda zvyšuje.

Dividenda Iberdrola roste 11,3% a je možné volit mezi třemi možnostmi. Kdo bance neodpoví na otázku, nebo se ho banka nebude ptát, dostane dividendy v podobě akcií 5.2.
''Una acción nueva por cada 54 derechos'' :exclamation:
Co s tím budu dělat? Domnívám se, že nejvíce peněz dostanu, když práva neprodám na burze a nechám si přidělit 5.2. na konto 30 akcií namísto dividend. A pak část akcií Iberdrola za 1.000 € prodám.

IBE.jpg - 191kB

kraken - 9-1-2020 v 17:59

přišel i pozdrav od pepsi, 3,63 % brutto, nemusí vždy pršet, v létě by měli přidat

michal.holik - 10-1-2020 v 15:52

Dárkem od Pepsi startuju již snad třetí rok v řadě. Vždy potěší nastartovat rok jednou z nejlepších firem v sektoru. Dnes připíší dividendy oba velcí cigaretáři MO+PM. A pak klasicky patnáctého přijde velká dávka dárků, z hlavy tuším MAIN+O+STOR+WPC. Tím se mi nabije účet na další příkup. Zároveň mi 17.1 uplynou tři roky od nákupu EMR, což je teď neskutečně předražená firma a tak ji střelím s 80 % ziskem a půjdu do něčeho lepšího. Zatím přemýšlím nad AMT a CONE, v širším hledáčku například GAIN.

Vosa - 10-1-2020 v 17:32

U Pepsi mám teď yield brutto 3,52% (průměrná nákupka 108,52$). Předpokládám, že snad už v roce 2024 by to mohlo dělat přes 5%.

zanek - 15-1-2020 v 13:28

GAIN vcera zvedl dividendu o 2.9%. Po tom co nezvysil mesicni dividendu (ale jen specialku) v roce 2019, je to prijemna zprava na zacatek roku. Po tomto zvyseni a za predpokladu ze udrzi specialky ve stejne vysi, mi to dava pres 9% netto.

kraken - 17-1-2020 v 06:02

OHI...pár lidí ji má a bude je zajímat:
Omega Healthcare Investors, Inc. (NYSE:OHI) today announced that the Company’s Board of Directors declared a common stock dividend of $0.67 per share, payable Friday, February 14, 2020 to common stockholders of record as of the close of business on Friday, January 31, 2020.

Tondrisek - 17-1-2020 v 13:35

Tedy ve stejné výši jako poslední DIVI v roce 2019 ... která byla vyšší než předchozí divi v roce 2019 (0,66).

PeterDK - 18-1-2020 v 20:59

Ahojte.

Moje dividendy za december 2019

https://financie-trochu-inak.sk/moje-dividendy-december-2019...

michal.holik - 19-1-2020 v 03:27

Citace: Původně zaslal: zanek  
GAIN vcera zvedl dividendu o 2.9%. Po tom co nezvysil mesicni dividendu (ale jen specialku) v roce 2019, je to prijemna zprava na zacatek roku. Po tomto zvyseni a za predpokladu ze udrzi specialky ve stejne vysi, mi to dava pres 9% netto.


Výborně, za kolik jsi kupoval? Zvažuju vstup do GAIN, jako jediný má kromě MAIN na následujících 5 let odhadovaný růst zisku přes 5 % ročně (podle finvizu)

zanek - 19-1-2020 v 10:47

Citace: Původně zaslal: michal.holik  


Výborně, za kolik jsi kupoval? Zvažuju vstup do GAIN, jako jediný má kromě MAIN na následujících 5 let odhadovaný růst zisku přes 5 % ročně (podle finvizu)


Nakupku mam za $9,8. MAIN a GAIN mi delaji dlouhodobe radost, snad jen skoda ze jsem tehdy nenakoupil vic. Ted ma GAIN korekci, mozna je to vhodna doba pro vstup popripade pro dokoupeni.

PeterDK - 19-1-2020 v 13:23

Ahoj Zanek.

Netreba zabudat, ze tieto firmy maju biznis model - poziciavat peniaze firmam s malou kapitalizaciou, ktore su uz aj tak velmi zadlzene. Gain v roku 2009 znizila dividendu o 50%. MAIN tiez znizila dividendu.
Pri dnesnom nakupe treba mozno ocakavat moznost znizenia dividendy v najblizsej buducnosti v pripade recesie. Tieto 2 firmy vyvazuju riziko z uverov sposobom vlastnenia firiem, co prinasa zaujimave portfolio pre investorov.
Ja nerozumiem biznis modelu - poziciavanie penazi pri nizkych urokoch, preto sa drzim od bank dalej. Kazdopadne si tieto firmy prestudujem podrobnejsie a mozno pridem na to, ze su zaujimave z pohladu investicie.

Ja zatial ziadnu prilezitost na trhoch nevidim. Naposledy som investoval do Conti nental. CON-B na xetra. Firma je silno potrestana az neumerne... preto tam vidim dobru prilezitost. V buducnosti budem prikupovat.

Mam watchlist, ktory priebezne pozeram.
Mozete ho najst na tomto odkaze. Odkaz na mojej stranke zatial nenajdete. Musite vzdy pouzit tento odkaz:

https://financie-trochu-inak.sk/watchlist/



michal.holik - 19-1-2020 v 15:37

Citace: Původně zaslal: zanek  
Citace: Původně zaslal: michal.holik  


Výborně, za kolik jsi kupoval? Zvažuju vstup do GAIN, jako jediný má kromě MAIN na následujících 5 let odhadovaný růst zisku přes 5 % ročně (podle finvizu)


Nakupku mam za $9,8. MAIN a GAIN mi delaji dlouhodobe radost, snad jen skoda ze jsem tehdy nenakoupil vic. Ted ma GAIN korekci, mozna je to vhodna doba pro vstup popripade pro dokoupeni.


9,8 je hodně dobrý! Závidím. To bych přirovnal k mému nákupu MAIN za 27,40 ;-)
Trochu GAIN vezmu, díky za radu

Citace: Původně zaslal: PeterDK  
Ahoj Zanek.

Netreba zabudat, ze tieto firmy maju biznis model - poziciavat peniaze firmam s malou kapitalizaciou, ktore su uz aj tak velmi zadlzene. Gain v roku 2009 znizila dividendu o 50%. MAIN tiez znizila dividendu.
Pri dnesnom nakupe treba mozno ocakavat moznost znizenia dividendy v najblizsej buducnosti v pripade recesie. Tieto 2 firmy vyvazuju riziko z uverov sposobom vlastnenia firiem, co prinasa zaujimave portfolio pre investorov.
Ja nerozumiem biznis modelu - poziciavanie penazi pri nizkych urokoch, preto sa drzim od bank dalej. Kazdopadne si tieto firmy prestudujem podrobnejsie a mozno pridem na to, ze su zaujimave z pohladu investicie.

Ja zatial ziadnu prilezitost na trhoch nevidim. Naposledy som investoval do Conti nental. CON-B na xetra. Firma je silno potrestana az neumerne... preto tam vidim dobru prilezitost. V buducnosti budem prikupovat.

Mam watchlist, ktory priebezne pozeram.
Mozete ho najst na tomto odkaze. Odkaz na mojej stranke zatial nenajdete. Musite vzdy pouzit tento odkaz:

https://financie-trochu-inak.sk/watchlist/


Peter, nevím kde jsi bral data o dividendách ale MAIN NEsnížili dividendu nikdy. Měli pouze zmražení, viz oficiální web zde: https://ir.mainstcapital.com/dividends

MAIN pro mě je úžasná tiskárna peněz, od roku 2015 mám úžasnou návratnost vstupní investice formou dividend, plus samozřejmě desítky procent nerealizovaného kapitálového zisku.

Koukal jsem na tvůj odkaz. AMT mám taky na watchlistu, nakoupím zítra zkušební vzorek (pak asi i zkušební vzorek CCI jako parťáka typu MO-PM, CONE-DLR, VZ-T,...). Některé z tebou sledovaných titulů mám (NNN, NEE, CSCO) a dělají mi radost. NEE je nejlepší utilita na světě ;-)

Ladislav - 24-1-2020 v 10:03

Cisco Systems dividenda
Dnes u mne začíná 11-měsíční dividendová sezóna, během které dostanu tisíce a tisíce eur dividendy.
Tedy dnes první roční dividendy Cisco.

Vosa - 25-1-2020 v 17:00

Intel zvyšuje dividendu (o 4,8%) na 0,33 USD.

Zároveň hlásí dobré výsledky za 4Q.
https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/234321-intel...
https://www.kurzy.cz/zpravy/527990-vysledky-za-4q19-i-vyhled...

PaloK - 29-1-2020 v 19:13

IRM by mal zvýšiť dividendu o 10,71% na 0,62usd
https://finance.yahoo.com/news/iron-mountain-irm-outpaces-st...

Martin - 29-1-2020 v 19:58

Citace: Původně zaslal: PaloK  
IRM by mal zvýšiť dividendu o 10,71% na 0,62usd
https://finance.yahoo.com/news/iron-mountain-irm-outpaces-st...

To je EPS

Ladislav - 3-2-2020 v 08:15

Vyhlížím z okna dividendu Bank of Nova Scotia a ona nejde.
Den platby byl 29.1.2020 (record date 7.1.2020) a někdo už má dividendy na kontě.
Za několik hodin tedy jistě dostanu moji první dividendu v životě z Kanady.
Dnes ráno je moje konto už 175 euro přetaženo, dlužím bance, takže dividendy jsou nutné.
Vloni jsem dostal prvních 7 dní února 907 € dividend, když počítám i hodnotu 34 akcií namísto dividend Iberdroly.
Loňských 7 dní února: BHP 301 €, Siemens 228 €, Banco Santander 47 €, ATaT 93 €, Iberdrola 238 €.

Kanadské dividendy, jak ještě nevím, chodí do Evropy po čtvrtinách 4x ročně a měly by být v Kanadě zdaněny 25%.
Bank of Nova Scotia - dividendy :post: https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/bns/dividend-h...
Enbridge - dividendy :post: https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/enb/dividend-h...
Enbridge má Den platby 1.3.2020 (record date 14.2.2020).

Vosa - 3-2-2020 v 09:49

Hlásím, že dnes už dorazily dividendy od AT&T. Iberdrola snad bude ve středu 5.2..

r626 - 3-2-2020 v 12:30

AT&T připsáno a zároveň stržený poplatek za obchodování na zahraničních burzách za 2020 na Degiro tak jsem v mínusu :-)))

Pavel - 3-2-2020 v 21:27

Kromě dividendy ATT, která je poprvé zvýšená na 52 centů, dorazily dnes také dividendy Verizon - hezkých 61,5 centů.

Vitusus - 3-2-2020 v 22:01

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Kromě dividendy ATT, která je poprvé zvýšená na 52 centů, dorazily dnes také dividendy Verizon - hezkých 61,5 centů.


Mohu potvrdit, právě jsem obojí zapsal do svého excelového deníčku :)

Pavel - 4-2-2020 v 11:25

Citace: Původně zaslal: Vitusus  
Citace: Původně zaslal: Pavel  
Kromě dividendy ATT, která je poprvé zvýšená na 52 centů, dorazily dnes také dividendy Verizon - hezkých 61,5 centů.


Mohu potvrdit, právě jsem obojí zapsal do svého excelového deníčku :)


Přesně jako já:yes:

roberto marconi - 4-2-2020 v 12:00

"Muj mily denicku, chtel bych se s Tebou rozdelit o sve velike tajemstvi…"

No toz ja, na Patriji mrknu max 1x za kvartal na sczot divi v excelu a checknu, jestli byly reinvestovany divi v Londone a to je tak fsechno :lol:

Martinski - 4-2-2020 v 15:44

dnes pripsali divi CVS Healt

Pavel - 4-2-2020 v 20:11

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
"Muj mily denicku, chtel bych se s Tebou rozdelit o sve velike tajemstvi…"

No toz ja, na Patriji mrknu max 1x za kvartal na sczot divi v excelu a checknu, jestli byly reinvestovany divi v Londone a to je tak fsechno :lol:


Ty bys nemohl být účetní ani auditor:no:

roberto marconi - 4-2-2020 v 20:36

Nee, ucetni ne, ale popelnice na Balkane prodavat mohu, o tom jsem vnitrne presvedcen :lol::lol::lol:

Pavel - 4-2-2020 v 21:31

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Nee, ucetni ne, ale popelnice na Balkane prodavat mohu, o tom jsem vnitrne presvedcen :lol::lol::lol:


Ty bys na Balkáně prodal cokoli, jak tě tak znám:yes:

Ladislav - 5-2-2020 v 13:52

Tak jsem dostal až dnes první moje dividendy z Kanady, Bank of Nova Scotia, stržená daň 25%
a současně dividendy ATaT, stržena daň 15%.

roberto marconi - 6-2-2020 v 10:25

KB divi 58,- je jednak narust z minulych 51,- a dava nam yield lehce nad 7%. Co si prat ci neprat vice?? Ex day za nejake 2,5 mesice + divi 2021 za 14,5 mesicu, pokud se neprestane tocit planeta. Ja rikam, toto je dobra nabidka a navic v ceskych na stole, tj. bez kurzoveho rizika.

LadaV - 6-2-2020 v 10:55

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
KB divi 58,- je jednak narust z minulych 51,- a dava nam yield lehce nad 7%. Co si prat ci neprat vice?? Ex day za nejake 2,5 mesice + divi 2021 za 14,5 mesicu, pokud se neprestane tocit planeta. Ja rikam, toto je dobra nabidka a navic v ceskych na stole, tj. bez kurzoveho rizika.


Yield 7,2 % je pěkný, ale připadají mi pozitivnější výsledky Monety, kde letošní divi 6,65 dělá yield 7,7 %. U KB hlavní ukazatele hospodaření jsou horší než před rokem a navýšení divi jde na vrub vyššího výplatního poměru - kdyby nedošlo ke zvýšení výplatního poměru z 65 % na 74 % vycházelo by stejných 51,- Kč. Příští rok je opět zmiňován výplatní poměr 65 %. Moneta má hlavní ukazatele hospodaření lepší než před rokem, k tomu akvizice Wüstenrot, která se projeví pozitivně v budoucnosti - predikce divi 2021 7,35 (+10,5 %).

Pavel - 6-2-2020 v 11:07

KB je odumírající banka, její byznys v podstatě stagnuje:-)

Ta loňská čísla jsou vydatně podpořená mimořádnou položkou (vyřešení nějakého většího úvěru na který měli opravnou položku).

Takže aktuální DY je OK, ale růst je dost nejistý.

roberto marconi - 6-2-2020 v 11:14

Diky za koment , Pavle, souhlas, Moneta je uz v baraku. No ty zahulene kancly komercky v designu 90 tek o necem svedci a zpusob otevreni uctu v jedne i druhe = nebe a dudy /nebo tak nejak...kozy/. Ale to sem nepatri.

Mindoro - 6-2-2020 v 13:37

AD KB, tak já těch 58 Kč na akcii beru, při mých 180 kouscích se dostávám nad 10 000,- hrubého. Monetu mám taky, ostatně zdá se mi, že jsem tu jeden z mála s celkem pozitivním pohledem na ten náš maličký rybníček ( hlavně z důvodu měnové diversifikace a jak zmínil Roberto bez kurzového rizika). Bohužel ale nemám jeho křišťálovou kouli :cool:
Long s občasnými trejdy in CEZ, Kofola, VIG, KB, Moneta, PM, Erste, O2

r626 - 6-2-2020 v 13:41

Souhlas, myslím si, že český rybníček je z mnoha pohledů ideální. Pro mě tedy určitě PM, ČEZ, MONETA, KB.

Pavel - 6-2-2020 v 16:48

Citace: Původně zaslal: r626  
Souhlas, myslím si, že český rybníček je z mnoha pohledů ideální. Pro mě tedy určitě PM, ČEZ, MONETA, KB.


Ale jo chlapi, DY je bezva na tom našem rybníčku. Ale ten růstový potenciál je slabota (a tím i zvyšování dividend). Podívejte se schválně dozadu 10 let, co udělaly naše akcie a co zahraniční. Jak rostly jejich ceny a jak zvyšovaly dividendy.

Je to trochu jako malý tučný vrabec v hrsti, kterému dáváte přednost před holubem na věžáku.

kraken - 6-2-2020 v 18:04

máme to ale kliku, že nám nepouští unipetrol do ovzduší benzen jako proradný shell, total, marathon oil,valero.agtd...a další měření jistě přijdou..deep state to evidentně nezdává , a tesla je křiš´tálovější než křiš´tál.
a propo: nesouvisí překvapivé zvýšení sazeb s odkupem CETV ? každé posílení Kč je vítáno, cena obchodu je fixlovaná na USD.A po realisaci odkupu bude následovat přehodnocení situace a snížení úroků. Stav je stejně překvapivý, jako devalvace kč sígerem,když PPF kupovala telefoniku pro změnu za Kč.. ale to jsou jen drby z doslechu,

roberto marconi - 6-2-2020 v 20:30

JJ Krakene, s tou Telefonikou to bylo hoodne zajimave...ale uz se to nejspis nikdy nedozvime. Zni mi to podobne jako zname : "Tak jim, Honzo, rekni, jak to bylo tenkrat v Planici …"
:lol::lol::lol:

Ladislav - 10-2-2020 v 08:44

IBERDROLA
Už se vám zvýšil počet akcií Iberdroly o ty nové, které měly přijít na konto 7.2. namísto dividend?
Myslím, že bychom měli počítat kurz každé dnes připsané akcie 9,00 €, protože dividendy byly odděleny od kurzu akcie už před měsícem.
Já mám zatím na kontě prázdné bezcenné obálky na ty nové akcie, a přibude mi na konto 30 akcií každou chvíli. Darebáci mi vzali poplatek 19,99 € za nákup těch akcií na burze Madrid, i když je má možná Iberdrola na kontě, anebo je mohli koupit v Německu s poplatkem 8,90 €.

British American Tobacco a Siemens dividendy byly připsány dnes na konto.

Vosa - 10-2-2020 v 11:59

Dividendy Iberdrola jeste vyporadane nejsou, snad to bude uz tento tyden.
Ja si kupony na nove akcie Iberdroly nechavam vzdy rovnou proplatit/prevest na eura, abych neplatil poplatek za pripsani novych akcii.
Vždy napíšu e-mail že volím: Option 1: Redeem your coupons for cash.

***
We would like to inform you of an upcoming corporate action.

IBERDROLA has announced its intention to release scrip dividends, for which you may find the details below (regarding IBERDROLA SA - RTS):

Option 1: Redeem your coupons for cash.

Sell the coupons to the issuer for gross 0,168 EUR (subject to tax)
Deadline for clients : 20/01/2020 14:00:00 CET
Only the amount of coupons on the ex-date is entitled to receive cash. All additionally bought coupons will not be considered in the calculation for receiving cash.
Option 2: Redeem your coupons for stock (Default option):

Ratio:1 new share for each 54 coupons subscribed.
New shares isin: ES0144580Y14
Coupons shall be subscribed in multiplies of 54.Remaining coupons bought on the market will lapse worthless if they are not a multiple of 54.

mr.stepka - 10-2-2020 v 12:40

Mě teda přijde daleko výhodnější si nechat vyplatit dividendu v nových akciích. Zvláště, pokud firma zaznamená v poslední době takový růst (cena se fixuje k danému datu a já mám čas se rozhodnout, jestli vezmu cash nebo nové akcie). Vzit minulý týden akcie Iberdroly za 9,07€, když mají hodnotu přes 10€, mi přijde hodně výhodné. Zároveň jsem ušetřil transakční náklady, protože hotovost bych stejně "nějak" reinvestoval. Dalším aspektem je, že akcie se berou z hrubé dividendy, kdežto cash se vyplatí zdaněná 19 %.

lx-ibe.png - 113kB

Vosa - 10-2-2020 v 14:16

Při tvém objemu 1074 akcií se to samozřejmě vyplatí.
U 150 ks se mi to nevyplatí. A chci dividendu použít na jiné nákupy.
Co je to za brokera? Interactive Brokers?
Nevidím tam poplatek za připsání nových akcií, je to u IB zdarma?

mr.stepka - 10-2-2020 v 14:40

Ano, používám Lynx/IB a připsání dividendy v akciích je zdarma.

Ladislav - 10-2-2020 v 15:07

Snad opravdu akcie poslané jako dividendy namísto peněz nebudou zdaněné.

A snad bych mohl ještě jednou zopakovat moji velkou rošádu:
Po brzkém přidání 30 akcií namísto dividend, a počítám tu brzy přidanou hodnotu jako (30x9 € ) - 20 € poplatek, by to vypadalo,
že mám koupeny 1671 akcie Iberdrola za 8.000 €, když je chci mít dnešní dobou zatím koupeny jen za 7.000 €.
A měl jsem ve čtvrtek akcie Iberdroly asi 115% v plus.
Tedy jsem ve čtvrtek 241 akcií prodal a dostal za ně 2.500 €. Až dostanu za několik hodin těch 30 akcií, budu mít 1430 akcií Iberdrola koupené za 7.000 € a asi 110% v plus, tedy s hodnotou asi 14.700 €.

Těch získaných 2.500 € jsem hned ve čtvrtek použil k nákupu akcií Enbridge, Scotia Bank, Mitsubishi Corp., každou koupil za 1.000 € na Tradegate (Berlin).

Ladislav - 11-2-2020 v 10:51

Iberdrola dnes připsány akcie namísto dividend
Ale lumpi z pumpy mi vzali z konta 19,90 € dne 6.2. za nákup 30 práv v Madridu ISIN ES0144583210
a vzali mi poplatek 19,90 € znova dnes 11.2. za nákup 30 akcií v Madridu ISIN ES0144580Y14
Tak si e-mailem stěžuju u mé banky. Co je moc, to je moc, navrch ještě olomouc.
Vzali mi kvůli dividendám v podobě akcií za 265 € celkem poplatek 39,80 €,
to je podobně ošklivé, jako kdyby mi vzali ve Španělsku daň 19%, to je 50 €.
A vůbec se mne lumpi z pumpy neptali, zda chci dividendy penězích nebo v akciích.
Tak žádám dnes v emailu u banky o dividendy v penězích z akcií Iberdrola, Banco Bilbao, Banco Santander,
i když jak vidíme, vzali by mi daň 50 € (19%) z 265 € dividend.
Ale nebudu už nikdy víc 2x naštvaný, jestli se chystají stále v budoucnu brát mi poplatky 2x19,90 €
kvůli každé dividendě v akciích, v případech Iberdrola, Banco Bilbao, Banco Santander.

Pavel - 11-2-2020 v 21:43

Že by stále ta stejná Tragobank?

Ladislav - 12-2-2020 v 09:26

Tarragonabank.

Ladislav - 13-2-2020 v 08:53

Jak jsem si e-mailem stěžoval u targobank.de
že mi vzali 2x poplatek (Belastung) za připsání 30 akcií Iberdroly na místo dividend v penězích,
kupodivu se nevymlouvají, že to musí být.
Ba slibují mi jeden poplatek 19,90 € vrátit na konto.
''''Sehr geehrter Herr Konecny,
vielen Dank für Ihre Anfrage.
Wir werden ihnen in diesem Fall einmalig eine Gebühr erstatten. Bitte haben Sie ein wenig Geduld.''''

Jak jsem zde ve foru povídal už 11.2.:
vzali mi z konta 19,90 € dne 6.2. za nákup 30 práv v Madridu ISIN ES0144583210
a vzali mi 19,90 € znova 11.2. za nákup 30 akcií v Madridu ISIN ES0144580Y14

Jack N. - 13-2-2020 v 13:47

Zvyšování kvartálních dividend v mojí zahrádce ohlášené za poslední dva dny:

Barrick Gold (GOLD) z 0.05 -> 0.07 $, tj. o 40%, meziročně o 75%
CSX (CSX) z 0.26 -> 0.28 $, tj. o 8.3%
NorthWestern (NWE) z 0.57 -> 0.60 $, tj. o 4.3%
Pepsi (PEP) z 0.955 -> 1.0225 $, tj. o 7%

Spokojenost, jen aby se to ve světě nějak nepohnojilo.





roberto marconi - 13-2-2020 v 15:05

Peknee, vidis, to, Jacku, tu Pepi jsem nezachytil, myslim. 7% to je dobre. Aristokrate jedou a jedou.

BTW, kolikaty ctvrtek v unoru vyhlasuje Kokakola zvyseni?
Neni to nahodou dnes??

zanek - 13-2-2020 v 15:12

Pepsi to ohlasila dneska, ale to navyseni ma byt v cervnove dividende.

Vcera Cisco 2.9% dneska Pepsi 7%, no neni na tom svete krasne?

Ladislav - 14-2-2020 v 18:23

Nejvíce na světě vyplatil jako dividendu během roku 2019 koncern Royal Dutch Shell a to 15 miliard USD.
Nejvíce v USA vyplatil koncern ATaT a to 14,9 md.USD. Na druhém místě Exxon Mobil: 14,6 md.USD.
Nejvíce v Německu platila dividendy Allianz a to 4 miliardy Euro.

arkyn - 14-2-2020 v 19:09

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Nejvíce na světě vyplatil jako dividendu během roku 2019 koncern Royal Dutch Shell a to 15 miliard USD.
Nejvíce v USA vyplatil koncern ATaT a to 14,9 md.USD. Na druhém místě Exxon Mobil: 14,6 md.USD.
Nejvíce v Německu platila dividendy Allianz a to 4 miliardy Euro.


Pokud vim, tak Shell chce vyplacet stale stejne nominalne, ale ted vykupuje akcie, a jak bude akcii min tak potom zvedne dividendu. Vykupuji toho hodne jak na nominal, tak procenta z celkoveho poctu akcii. Vykoupeno by meli mit do konce roku 2020.
A v podstate to dava i financne smysl, pujcit si za levno, snizit pocet akcii a pak zbyvajicim akcionarum vyplacet vice.

Vosa - 15-2-2020 v 11:29

Jaktože Caterpillar není vyřazen ze seznamu dividendových aristokratů?
Když vyplatil během 8 kvartálů (mezi rokem 2008 a 2010) dividendu ve stejné výši 0.42$ ? A mezi r.2015 až 2017 8 kvartálů ve stejné výši 0.77$ ??

https://www.caterpillar.com/en/investors/stock-information/d...

Pavel - 15-2-2020 v 11:36

Citace: Původně zaslal: Vosa  
Jaktože Caterpillar není vyřazen ze seznamu dividendových aristokratů?
Když vyplatil během 8 kvartálů (mezi rokem 2008 a 2010) dividendu ve stejné výši 0.42$ ? A mezi r.2015 až 2017 8 kvartálů ve stejné výši 0.77$ ??

https://www.caterpillar.com/en/investors/stock-information/d...


Třeba proto, že každý rok vyplatili vyšší dividendu (součet všech 4 kvartálních)?

Třeba UTX jsou taky takoví o[Censored]-ávači, protože zvyšují dividendu až po 5 kvartálech.

Vosa - 15-2-2020 v 14:09

Pavel: Ajoo, při ročním součtu to vychází.
Takže stačí navýšit jednou za 8 kvartalů a je to v suchu.
Znáš ještě nějaké vy[Censored]ávače podobné UTX?

Pavel - 15-2-2020 v 15:29

Citace: Původně zaslal: Vosa  
Pavel: Ajoo, při ročním součtu to vychází.
Takže stačí navýšit jednou za 8 kvartalů a je to v suchu.
Znáš ještě nějaké vy[Censored]ávače podobné UTX?


Neměl jsem žádný důvod hledat vy[Censored]ávače, ale protože jsem měl UTX, tak jsem si toho všiml a naštvalo mě to:-)

Vitusus - 15-2-2020 v 18:00

Tohle svého času udělal Chevron, zvedli o 1 cent až v posledním možném kvartálu, aby jim to vyšlo :-)

bigusdykus - 15-2-2020 v 19:29

Máte někdo Santander přes IB? Mají tam nějakou kravinu s divi yield..

_20200215_192659.JPG - 86kB

Rohl - 17-2-2020 v 11:59

Koukám, že jsem nedostal dividendu Iberdroly za leden. Zapomněl jsem napsat že chci cash a ne akcie. Výplata v akciích byl default. A já jich neměl dost na připsání. Takže nemám nic. Ani akcie, ani cash ... SH*T ...:grind::grind: Tak příště si na to dám bacha :)

MilanV - 17-2-2020 v 12:32

Citace: Původně zaslal: Rohl  
Koukám, že jsem nedostal dividendu Iberdroly za leden. Zapomněl jsem napsat že chci cash a ne akcie. Výplata v akciích byl default. A já jich neměl dost na připsání. Takže nemám nic. Ani akcie, ani cash ... SH*T ...:grind::grind: Tak příště si na to dám bacha :)


Mne dělá Broker to, že když mám pod tak vyplatí cash a i když jsem bral akcie, pak vyplatil k tomu zbytek cash. Musel jsem však o tom mailem požádat. Konkrétně u Shell

roberto marconi - 17-2-2020 v 13:23

U Patrie lze 1 e-mailem pozdat o vsechny mozne vyplaty dripem a je po problemu. Vse funguje jak ma. Teda v pripade Londyna. US podniky Patrija nedripuje.

Vosa - 17-2-2020 v 13:35

Rohl: Neřekl bych, že o to přijdeš. Určitě ti ještě pošlou cash. Já zatím taky nedostal nic. Pořád mám v portfoliu ,,Non tradeable" kupony. Asi jenom zpoždění.

Vosa - 18-2-2020 v 10:08

Tak dnes už přišly dividendy od Iberdrola a Procter&Gamble.

r626 - 19-2-2020 v 10:40

Nevíte někdo, jak to je s dividendy u Degira pokud jsou vypláceny v CAD? Na účet mi byla připsaná částka xy v CAD. Konverze proběhne na EUR automaticky, nebo to musím někde zadávat.

Pavel - 19-2-2020 v 10:52

Citace: Původně zaslal: Vosa  
Tak dnes už přišly dividendy od Iberdrola a Procter&Gamble.


U kterého brokera ti připisujou US dividendu (PG) už dopoledne středoevropského času?

Vosa - 19-2-2020 v 11:09

Pavel: Degiro - PG 18.2. v 7:31, Iberdrola 8:57
Zvláštní že? :smilegrin: Iberdrola s několikadenním zpožděním a PG zas až moc brzo, když paydate je 18.2..
https://www.pginvestor.com/Splits-and-Dividend-History

Pavel - 19-2-2020 v 13:14

Citace: Původně zaslal: Vosa  
Pavel: Degiro - PG 18.2. v 7:31, Iberdrola 8:57
Zvláštní že? :smilegrin: Iberdrola s několikadenním zpožděním a PG zas až moc brzo, když paydate je 18.2..
https://www.pginvestor.com/Splits-and-Dividend-History


Ano, je to zvláštní, mně se tyhle US dividendy připisují u Lynxu kolem 20. hodiny večer, což je OK.

LadaV - 19-2-2020 v 14:32

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: Vosa  
Pavel: Degiro - PG 18.2. v 7:31, Iberdrola 8:57
Zvláštní že? :smilegrin: Iberdrola s několikadenním zpožděním a PG zas až moc brzo, když paydate je 18.2..
https://www.pginvestor.com/Splits-and-Dividend-History


Ano, je to zvláštní, mně se tyhle US dividendy připisují u Lynxu kolem 20. hodiny večer, což je OK.


U XTB se připisují přesně ve 12 h našeho času, ať už jde o akcii evropskou či z USA.

MilanV - 20-2-2020 v 09:51

Včera mi přišly dividendy Vermilion Energy Inc. (VET). Ačkoliv jsem je kupoval schválně na US burze, přišly mi přes brokera RB daněné 25%. Takže akcie prodám a koupím na burze v Torontu neboť VET má DRIP program, který platí jen pro Kanadskou burzu. Nemá někdo zkušenost a mohl by mi potvrdit, že tomu tak je?

Ladislav - 4-3-2020 v 09:11

:) Dnes přišla moc hezká dividenda od kalifornské banky Wells Fargo ze San Franciska.
120 € zbylo po zdanění 15% z investice 6054 € přibližně roku 2010.
A to je zatím jen 1/4 letošní dividendy.
Celkový roční výnos dividendy by byl 7,9% po dani, kdyby všechny díly dividendy by byly zdaněny 15%.

Několik hodin později dostanu podobně vysokou dividendu od největší americké farmacie - Pfizer.
A za rohem číhají dividendy Enbridge.
V polovině března Johnson a Johnson, koncem března Shell a Kraft Heinz.

WFC-SFO.jpg - 36kB

Wiki - 4-3-2020 v 09:51

Citace: Původně zaslal: MilanV  
Včera mi přišly dividendy Vermilion Energy Inc. (VET). Ačkoliv jsem je kupoval schválně na US burze, přišly mi přes brokera RB daněné 25%. Takže akcie prodám a koupím na burze v Torontu neboť VET má DRIP program, který platí jen pro Kanadskou burzu. Nemá někdo zkušenost a mohl by mi potvrdit, že tomu tak je?


Mi včera přišly divi od ENBRIDGE (ENB), které jsem kupoval na americké burze přes Lynx a jsou zdaněny 15%

Ladislav - 5-3-2020 v 08:39

Dopravuju už pár měsíců v Kanadě ropu a plyn.
A tak mi dnes poprvé poslal Enbridž dividendy.
Dividendy chodí 4x ročně a hezky rostou. 12% ročně rostly minulých 20 let.
Zdaněny byly dividendy 25% v Kanadě.
Během dalších 3 let chci na Enbridž 3.000-4.000 € přidat a mít akcii koupenou za 6.000-7.000 €.
Výnos dividendy je 6% z dnešního kurzu akcie.

10-leté fundamenty :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=ENB&re...

Enbridge has paid dividends for over 65 years to its shareholders. In December 2019, we announced
a 9.8% increase to our dividend per share, increasing the quarterly dividend to $0.810. This translates into
$3.24 dividend per share on an annualized basis for 2020. Over the past 20 years, the dividend has grown
at an average compound annual growth rate of 12.13%.
:post: https://www.enbridge.com/investment-center/stock-and-dividen...

enbridge-edmonton.jpg - 110kB

ENB.png - 13kB Enbridž na NYSE v USD. Kupuju na Xetra za €.

minarjo - 6-3-2020 v 00:41

Ano, Wiki, to je jedna ze známých výhod brokera Interactive Brokers (a tedy i Lynx využívající jeho systém), nejde tedy o výhodu jen u Enbridge. IB dokáže "propojit" vzájemné dohody a Smlouvy o zamezení dvojího zdanění mezi ČR (a případně jinými státy světa), USA (deklarace rezidence přes W-8BEN, která nám US daň snižuje na 15%) a Kanadou (smlouva US-kanadská), neboli dokáže u Kanady zajistit americko-českou sazbu 15% dle Smlouvy (ale jen při nákupu na US burze) a ušetřit nám tak 10% z každé dividendy. Neboli Kanadu kupovat výhradně přes Lynx na US burze, tato provázanost zamezení dvojího zdanění věřím vydrží dlouho.

Pan Ladislav přes Lynx/IB evidentně nenakupuje, navíc by mu to jako německému daňovému rezidentovi stejně nejspíš Německo osolilo na jejich lichvářskou daň nad 26%, takže on to využít nemůže :(.

Pavel - 6-3-2020 v 09:40

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Dopravuju už pár měsíců v Kanadě ropu a plyn.
A tak mi dnes poprvé poslal Enbridž dividendy.
Dividendy chodí 4x ročně a hezky rostou. 12% ročně rostly minulých 20 let.
Zdaněny byly dividendy 25% v Kanadě.
Během dalších 3 let chci na Enbridž 3.000-4.000 € přidat a mít akcii koupenou za 6.000-7.000 €.
Výnos dividendy je 6% z dnešního kurzu akcie.

10-leté fundamenty :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=ENB&re...

Enbridge has paid dividends for over 65 years to its shareholders. In December 2019, we announced
a 9.8% increase to our dividend per share, increasing the quarterly dividend to $0.810. This translates into
$3.24 dividend per share on an annualized basis for 2020. Over the past 20 years, the dividend has grown
at an average compound annual growth rate of 12.13%.
:post: https://www.enbridge.com/investment-center/stock-and-dividen...



Enbridž na NYSE v USD. Kupuju na Xetra za €.


Ano dopravuješ, ale vyplácíš si nějak moc vysoké dividendy Ladislave, ne? Na tom tom odkazu je za posledních 10 let podivně vysoký výplatní poměr, kumulovaně za těch 10 let to tak ani nemůže vycházet. Že by to byla jen další prolhaná analytická stránka???:cool:

Stanislav - 6-3-2020 v 18:19

V Německu mají skvělé nápady s pozastavením výplaty dividend. To je další z důvodů, proč se této zemi raději vyhýbat velkým obloukem! Karel Marx by byl určitě pyšný na to, že jeho myšlenky dostávají zdravý základ. Ovšem co na to budou říkat na tak skvělou myšlenku němečtí dividendoví důchodci, to už se v jeho Kapitálu prostý investor bohužel asi nedočte? :lol:

https://www.boerse-online.de/nachrichten/aktien/corona-virus...

roberto marconi - 6-3-2020 v 18:42

No, VET katnul divi na pul. Pokud nepujde ropa o moc niz, da se zvazovat jako risky investment pro hosany co maji hrosi kuzu. Nic ve stylu JNJ nebo CSCO, PEP, PFE a tak. A je to prilis mala firma.Takze je to muze semlet jak lodni sroub prasifku.:ninja:

Ladislav - 7-3-2020 v 10:04

Vždycky je nutno nakupovat levné německé dividendové akcie,
když český socialistický zemědělec radí v internetu českým zemědělcům:
"Německé akcie nekupovat! Český zemědělec musí mít samé americké akcie!"

Ten zaostalý socialisticky vychovaný český zemědělec má debilní argumenty jako: ''Firma spolupracovala s Hitlerem.'' ''Dividenda bude zdaněna 26,38%'' a podobné hlouposti.
Tento zaostalý socialisticky vychovaný český zemědělec by se měl raději učit z bankrotů vzorných amerických společností: Pan Am, Enron, Worldcom, AIG, General Motors, Ford, Wachovia, Washington Mutual, Freddie Mac, Fannie Mae, Lehman Brothers. A v Německu je známá bankrotem jen Hypo Real Estate Bank.
Mých 29 super akcií na stálo:

My29stocks.bmp - 369kB

Stanislav - 7-3-2020 v 10:34

Český zaostalý zemědělec má svůj selský rozum, protože moc dobře ví, kam zasadit své peníze, aby mu rostly dividendy a mohl si je sám sklidit, aby nemusel do další úrody hladovět. V Německu se však chystají chytří zemědělci udělat nevídaný hloupý experiment, kdy dají celou dividendovou úrodu vládě, aby jí bezúčelně utratila. V roce 1932 se tomuto experimentu na Ukrajině říkal hladomor, ale tam to nedávali po dobrém jako dnešní LPG soudruzi zemědělci. Jsem pak zvědav, na soudružskou mnichovskou zdravici, pokud k tomu dojde, protože úroda se kvapem blíží. Podotýkám, že si nepřeji ani ve snu, aby k tomuto komunistickému svinstvu došlo! :dork::grind:

Ladislav - 7-3-2020 v 19:45

V podnapilém stavu je přísně zakázáno psát do fora :)

Ladislav - 9-3-2020 v 12:21

Kvůli prodeji obchodů v Asii bude platit Tesco koncem roku zvláštní přídavnou dividendu.
Ale i bez zvláštní dividendy roste dividenda během pár let ze 2% na 5%,
asi budu mít za 5 let z akcie Tesco zase radosť.

:post: https://www.onvista.de/aktien/fundamental/TESCO-PLC-Aktie-GB...

Martinski - 9-3-2020 v 16:19

dnes divi od Pfizer

zanek - 10-3-2020 v 17:46

OXY snizuje dividendu.

https://seekingalpha.com/news/3550211-oxy-petroleum-slashes-...

Jack N. - 10-3-2020 v 17:55

OXY - to je rychlost !
Buffetta se to týkat nebude, má preferenční akcie s dividendou 8%.
Dokud se platí alespoň cent dividendy na běžné akcie, preferenční dividendy jedou "naplno".
Dobře si to zařídil ...


arkyn - 10-3-2020 v 18:03

Citace: Původně zaslal: Jack N.  
OXY - to je rychlost !
Buffetta se to týkat nebude, má preferenční akcie s dividendou 8%.
Dokud se platí alespoň cent dividendy na běžné akcie, preferenční dividendy jedou "naplno".
Dobře si to zařídil ...



To jsou takove ty jeho drobnosti. Viz dluhopisy/akcie, proste pujcky bankam s fixnim vynosem a prednosti pred dividendou akcionarum, jestli si dobre pamatuju

Stanislav - 10-3-2020 v 18:15

Při půjčce Bank of America dokonce dostával nestydatě úročenou dividendu, i když firma zahučela do účetní ztráty. Toto mi ho úplně znechutilo, protože já bych si to zaručeně nedovolil, abych do postřeleného psa ještě bodl kudlu.

roberto marconi - 10-3-2020 v 20:52

OXY to je to. Saudi to potjali, takze se vezu s OXY. Ten, co ma tchynju ve Zline s tim muze mit zajem neco udelat. Nerekl bych, ze si necha rozmr.at US tezare z pisku.

Ladislav - 12-3-2020 v 09:58

Dnes přišly dividendy Johannes a Johannes.
U mne 91 €.
Tak se podívám k CaA, zda mají botky plátěnky za 12 €.
Já musím šetřit 1.000 € na akcie Walgreens B.A.

Jen aby mi neposunuly dividendy Allianz, BASF, BMW, Munich Re, D.Telekom, Sanofi.
Když dělá televize paniku s koronavirem silně a rychle se šířícím po celém světě
a nazývají to pandemie,
tehdy je nejlepší se na žádné zprávy v televizi a v internetu nedívat.
Jestli ale se nesmí sejít více než sto lidí v nějakém sále,
možná že shromáždění akcionářů budou o pár měsíců odloženy.
A protože dividendy podniky nesmí platit bez souhlasu akcionářů a ten online neberou,
tak se možná i platby dividend posunou o měsíce u podniků, kde se platí dividenda celá najednou jednou ročně, protože dividendu musí akcionáři na shromáždění odhlasovat, a shromáždění tisíců lidí se kvůli koronaviru dnes zakazuje. :punk: Také velká divadla hrají dnes bez diváků, jan pro televizní přenos. A podobně fotbal bude asi bez diváků. :punk:

Martinski - 12-3-2020 v 13:41

divi od exxon chevron a ibm :cool::thumbup:

Ladislav - 16-3-2020 v 08:16

Dnes přišly dividendy Walgreens B.A.

malyzajic - 16-3-2020 v 11:14

XOM Div yield = 9.13%
je to možné a bezpečné?

Ladislav - 16-3-2020 v 13:43

Je to možné a je to bezpečné, jestli web ukazuje výnos dividendy 9% u Exxonu.
Akcie Exxon klesla během 2 měsíců na 1/2.

Žádné strachy před těmi krachy:
Dnešní jednodenní růst 9% a nebo jednodenní pokles 9% u akcie nebo u indexu nemusí nikoho znepokojovat.
To pouze rychlé automaty bojují samy mezi sebou na burze.
A akcionářům to musí být jedno. Ti se mají radovat z dividend a na plus nebo mínus u akcie by se měli dívat 1x v roce na Silvestra.

Jen jestli máte milion dolarů na zbyt a jestli máte rychlý automat, pak můžete s milionem dolarů rychle spekulovat automatem, zda jedna jediná akcie nebo akciový index klesne nebo stoupne. Tedy bojovat s ostatními rychlými automaty, kdo vydělá a kdo ztratí peníze.
Tak jak ten žid Choroš nebo žid Simons nebo žid Klarman nebo žid Einhorn nebo žid Icahn nebo žid Ackman.

eppairforce - 17-3-2020 v 08:34

13.3. přišly divi od Carnival Corporation

Vitusus - 17-3-2020 v 09:12

Včera dorazil McDonald a Whirlpool ;)

r626 - 17-3-2020 v 09:23

Mekáč taky mám a s napětím čekám na Vermilion :-))

Vitusus - 17-3-2020 v 10:59

Citace: Původně zaslal: r626  
Mekáč taky mám a s napětím čekám na Vermilion :-))



Proč s napětím? Ty nevíš, kdy a kolik ti přijde? :-D

r626 - 17-3-2020 v 11:18

Podle kalendáře jsem to měl dostat už včera a zatím nic :lol::lol::lol: vzhledem k tomu že payout ratio je 1219% mám trochu "obamu" aby to vůbec přišlo. :lol: Ale mám nutkání ještě trochu přikoupit, níž už to snad jít ani nemůže a za nějakou dobu se z toho snad dostanou :-)

wellbloud - 17-3-2020 v 11:24

Dubnové divi vyplácené v květnu budou o fous nižší:

"reduction in our monthly dividend from $0.115 CDN per share to $0.02 CDN per share"




Citace: Původně zaslal: r626  
Podle kalendáře jsem to měl dostat už včera a zatím nic :lol::lol::lol: vzhledem k tomu že payout ratio je 1219% mám trochu "obamu" aby to vůbec přišlo. :lol: Ale mám nutkání ještě trochu přikoupit, níž už to snad jít ani nemůže a za nějakou dobu se z toho snad dostanou :-)

 Stran:  1  2    4    6  ..  11