Diskusní fórum akcie a burza

Podniky, akcie, REITs

 Stran:  1    3    5  ..  13

Filda1 - 25-8-2019 v 19:12

Já si opcema u některých akcií zvyšuji výtěžnost. K akciím se hodí výpis call opce nad nějakou S/R úrovní. Jedná se v podstatě o velmi málo rizikovou a jednoduchou strategii Covered Call. Vlastním 100ks akcií, výpíšu na tu akcii call opci (s oblibou někde kolem 30 dnů). Jediné co před výpisem zkontroluji, tak kdy má earnings nebo divi, abych před tím vyskočil nebo tam nelezu a počkám si po termínu. Tímto způsobem se dá dosáhnout zisku jednotek %, takže taková druhá divi. :)

Když se mi nějaká akcie líbí a chci ji koupit 100ks nebo násobky 100ks za předem stanovenou cenu, tak výpíšu put opci na té ceně, klidně i na delší dobu a čekám. Když tam do té doby neklesne, tak mi zůstane prémium ( dostanu zhodnocení (jako dividenda) a přitom akcii nevlastním)..Když klesne, tak dostanu ty akcie na té požadované ceně a jako bonus mi zůstane prémium (zhodnocení = jako dividenda).
Nedělám to vždy a všude, ale je to easy a ziskové.:)

Ladislav - 25-8-2019 v 19:28

Opce jsou příliš komplikované pro lidi z obce.
Opce jsou jen pro spekulanty, kteří si silně lámou hlavu, dělají veliké problémy a nakonec vydělají přibližně tolik, kolik ztratí.
Ale uspokojivé investování na burze musí zůstat jednoduché i pro 11-leté děti.
Tedy opce, CFD, opční listy, forex, cum ex, scalping, bitcoin und so ein ScheissDreck nepřipadají v úvahu.

Nejprve ušetřím 1.000 € z dividend a pak koupím levné akcie podle plánu. A to bude asi v prosinci.

CUTTY - 25-8-2019 v 23:56

Laďo,

nemáš pravdu! Pri obchodovaní s opciami môžeš byť špekulantom, ale aj nemusiš, vždy máš na výber z viacero možností a je len na Tebe, pre ktorú sa rozhodneš. Je to podobné ako u akcií, môžeš sa stať špekulantom alebo byť napr. value investorom. Práve z nevedomosti a počiatočnej zdanlivej zložitosti sa opciám zbytočne krivdí a šíria sa o nich fámy, rovnako ako o akciách. Ja chápem, že sa vraví: "Starý strom nepresadíš." ale daj si povedať, skús sa prekonať, daj si tú námahu opcie dobre naštudovať, buď trpezlivý, zobchoduj zopár obchodov a uvidíš, že neoľutuješ, ak budeš rozumieť tomu čo robíš, môžeš tým iba získať, ver mi!


Filda1

a presne aj o tom to je!

Ja najradšej vypisujem PUT opcie na max. S úrovni a CALL opcie na max. R úrovni.

abak - 26-8-2019 v 08:32

Vybírám vhodné růstové kandidáty, z nichž některé (ideálně všechny v níže uvedené kompozici s alikvotní alokací 1:1) chci doplnit do akciového portfolia v době recese při propadech trhu pro držbu v následujících pěti letech. Kritériem byl dvouciferný očekávaný růst EPS v následujících pěti letech, ideálně pozice lídra trhu, dostatečná tržní kapitalizace (až na vyjímky přes $10 miliard), diverzifikace napříč sektory, eliminace problémových nebo příliš zadlužených podniků, historická průměrná výkonnost portfolia při rovnoměrné alokaci pozic překonávající výkon a drawdown S&P 500 s nižší volatilitou a relativně nižší korelace s výkonem trhu. Zde je výsledek:



Z výběru jsem odstranil velmi volatilní a spekulativní kandidáty z technologických odvětví typu AMD (Advanced Micro Devices, Inc.) a MU (Micron Technology, Inc.) a některé další zejména ze sektoru biotechnologií. Výše uvedená kritréria nebyla aplikována absolutně, ne všechny tituly tedy splňují všechna kritéria.

Níže je uvedna historická kompozice výnosů a rizika u jednotlivých komponent portfolia, komparace výkonnosti s S&P 500 a historický DD.


bigusdykus - 26-8-2019 v 08:40

Pěkně zpracované.
Osvědčily se ti dlouhodobě ty ukazatele Sharpe/Sortino Ratio?

Stanislav - 26-8-2019 v 09:57

Cutty, zde máš jeden z jeho posledních obchodů. Na mě to působí jako bláznivina. Co je složité a komplikované, to zpravidla moc peněz nevydělává.
https://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=11&t=...

Ladislav - 26-8-2019 v 09:59

Nuže spekulant Abák si myslí, že nejvíce mohou růst akcie, které rostly nejvíce uplynulých 5 let.
Asi by dal největší potenciál růstu těm akciím, které rostly víc jak 300% minulých 5 let.
:exclamation: Měl by ale ještě jmenovat pro něj přijatelnou výšku PS PB PE. Když má Visa PS 16, jistě by se měla koupit akcie po velkém krachu, kdyby klesla na 1\5 a PS 3.
On myslí, že když těm podnikům poroste čistý zisk 20% ročně jako minulých 5 let,
pak si ty akcie zaslouží za 10 let to dnešní ocenění PS 10, PB 10, PE 100. Však růst tržby je důležitější než růst čistého zisku.
:punk: Zde je nutno protestovat.
Na růst akcií minulých 5 let dbá jen člověk, který letos kupuje akcie poprvé v životě.

:post: Největší potenciál růst má ve skutečnosti ale akcie Deutsche Bank. Jen proto, že hluboko klesla. A nemíří k bankrotu. Brzy se uzdraví. Ta akcie má potenciál růstu 200% za pár let.

bigusdykus - 26-8-2019 v 10:24

Ohledně opcí doporučuji projít dobretrejdy.com
Na jednom z příkladů tam ukazuje, jak kvůli možnému zisku 50USD (bez poplatků) spekuluje s pozicí 20.000USD.
No, nevím. Ale třeba to někoho baví.


abak - 26-8-2019 v 11:25

bigusdykus: "Osvědčily se ti dlouhodobě ty ukazatele Sharpe/Sortino Ratio?"

Rozhodně ano, jsem příznivcem teorie portfolia a kvantifikace rizika, dvě stejná aktiva mohou vykazovat stejnou dlouhodobou výnosnost, avšak jedno z nich může mít daleko větší volatilitu směrem dolů, Sharpeho poměr je v takovém případě omezeným hodnocením aktiva, ale Sortinův poměr tuto skutečnost zachytí. Navíc obecně předpokládám, že v čase dochází ve všech odvětvích k postupné saturaci, takže neočekávám změnu trendu k růstu rizikových složek, výše máme uvedeny poměrně široký soubor odvětví a podniků s vysokou tržní kapitalizací, pokud chci snížit volatilitu portfolia a budu mít dva velikostí srovnatelné podniky ze stejného odvětví s podobnou výkonností, vyberu si ten s větší hodnotou Sortiniho poměru, i za cenu případně nižšího růstu EPS. Například kdybych se musel nutně rozhodnout pouze pro jeden podnik v odvětví elektronického bankovnictví, dal bych přednost Visa Inc. před Mastercard Inc.

Ladislav: "Nuže spekulant Abák si myslí, že nejvíce mohou růst akcie, které rostly nejvíce uplynulých 5 let.

Největší potenciál růst má ve skutečnosti ale akcie Deutsche Bank. Jen proto, že hluboko klesla. A nemíří k bankrotu. Brzy se uzdraví. Ta akcie má potenciál růstu 200% za pár let."


Já jim potenciál růstu nedávám, ten je daný analyticky, výše uvedený je agregát průměrných hodnot predikovaného růstu. Výše uvedené tituly chci kupovat pouze v případě propadu trhu, je jasné, že většina z nich patří k těm s extrémním valuací.

Kdybych si měl vybrat mezi padlými a propadajícími se "obry", třeba mezi DB, MMM a KHC, asi bych zvolil spekulativní pozici v Deutsche Bank, jen bych se vstupem ještě nějaký ten kvartál počkal, až se Německo propadne do větší recese a úrokové sazby klesnou ještě hlouběji, případně na období Brexitu. Jen by mě zajímalo, jestli má ECB dostatek prostředků na sanaci dluhů DB v případě, že recese v EU bude vleklá.

Stanislav: opce = bláznovina

Pokud pomineme případy, kdy máte evantuálně zájem o přiřažení pozice podkladového aktiva, nebo se zajišťujete proti tržnímu propadu (a v těchto případech jednoznačně mají smysl), je u opcí naprostá většina obchodních strategií založena na vysoké pravděpodobností úspěšných obchodů generujících výnosy v řádu desetin až jednotek procent, avšak nepoměrně vyššímu poměru rizika a výnosu v případě ztráty v řádu desítek procent, kdy jeden ztrátový obchod může často vymazat i sérií deseti a více ziskových obchodů. Z více opčních strategií, které jsem osobně spekulativně obchodoval, jsem je zredukoval pouze na nesměrové strategie s jasně danou maximální možnou ztrátou, které se však hodí jen do období relativně stabilních trhů, to je už v těchto dnech pasé.

Stanislav - 26-8-2019 v 12:52

Abaku, vzhledem k tomu, že ani nákup akcií nejde časovat, tak se můžeme shodnout i na tomto prostém faktu, že takové období je pouze pohádkou v našich myslích. Já jsem k tomuto závěru dospěl velice brzo, a proto jsem to ani nezkoušel. Navíc by to zcela zbytečně prodražovalo mé nákupy.

Mindoro - 26-8-2019 v 13:47

Osobně mě mrzí, že jsem v minulých letech nevěnoval více pozornosti zde Abakem prezentovaným akciím. A samozřejmě jsem již nikdy tyto nezakoupil, protože se mi vždy zdály přeceněné. Nicméně za kvalitu se platí a já jsem rozhodnut , že během příští krize naložím vagony AMZN, GOOGL, AAPL, V x MA ( zajímavá a pro mě nová informace ohledně valuace pomocí Sortiniho poměru), NKE, MSFT, PSA ....Bude to zajímavá diverzifikace pro mé portfolium a je škoda nemít tyto společnosti, které každodenně ovlivňují a v mnohém řídí naše životy.

CUTTY - 26-8-2019 v 15:22

To Stanislav,

čím viac je ekomika a jej ekonomický jazyk zložitejší, tým viac to vyhovuje jednotlivým mocnostiam (vládam), finančným inštitúciám (bankám, poisťovniam) a finančným žralokom! Oni nepotrebujú, aby sa väčšina bežnej spoločnosti v ekonomike vzdelávala, získala finančnú gramotnosť a nezávislosť, posunula sa v ekonomickom rebríčku stupienok po stupienku vyššie, ba práve naopak, namiesto toho:

"Bububu! Akcie sú rizikové a zložité! Bububu! Opcie sú rizikové a zložité! Ale môžete do nich investovať prostredníctvom našich podielových fondov alebo si u nás uzavrieť životné poistenie, my tomu rozumieme, my to vieme obchodovať najlepšie!"

Veľa ľudí sa stále sťažuje, že ako sa im biedne žije, ale sami už nie sú ochotní pre to niečo urobiť, prípadne obetovať, aby to zmenili k lepšiemu, lebo rozmýšľanie a zmena bolí, veď to poznáš, túto tému sme tu už nie raz rozoberali! A práve táto klíma ekonomickej nevedomosti, neslobody a nevoľníctva najviac vyhovuje už hore uvedeným inštitúciám!

Pričom práve banky opcie najviac milujú, obchodujú a vo veľkom používajú, rovnako ako akcie! Keby banky neboli aspoň z časti regulované a obmedzované smernicami a zákonmi, to by ešte len nastalo riadne eldorádo a my by sme nestíhali gúľať očami!


To abak :thumbup:

iba doplním: podkladové aktívum = napr. akcie.


To bigusdykus,

si si istý? Nemohlo ísť o 500 USD namiesto 50 USD? Ďalšia vec je či iba špekuloval alebo chcel dané podkladové aktívum aj skutočne kúpiť/ predať. Pravdepodobne išlo o akcie APPLU, ak si zoberieš, že 1 kontrakt opcie predstavuje 100 ks akcií x 200 USD (cena 1 akcie) = 20.000 USD, tak sa nemôžeš čudovať. Na druhej strane, kto Ti za nákup/ predaj zaplatí nákladové poplatky a ešte Ti okrem nich dá navyše 500 USD len tak? A to sa ešte môže aj nemusí nákup/ predaj akcií zrealizovať, ale 500 USD už máš hneď na začiatku uzavretia kontraktu, tak či tak, istých.

Inak, vďaka za tip (link).

Jack N. - 26-8-2019 v 17:39

Abaku, díky za sdílení zajímavého seznamu !

Ovšem valuace některých společností jsou vysoké a tedy závislé mj. na dalším solidním růstu EPS v následujících letech. Teď ani nemyslím Visu nebo Mastercard, ty na to zřejmě mají, ale co třeba Microsoft ? Zvládne to ?
Viz video: https://www.youtube.com/watch?v=PCaEKNwmFcc

V horizontu 5-10 let nevěřím moc společnosti Nike, ta sice letí do nebes, ale PE 3X nemůže udržet a nejedná se o společnost, která "v mnohém řídí naše životy".
Stejně tak mám obavy o realitní sektor, snad jen Omega je oceněná ještě férově, ostatní nikoliv.
Dnes či zítra nahodím Tvůj seznam do Yahoo Finance a časem jej můžeme hodnotit.



Pavel - 27-8-2019 v 09:37

Včerejší propad cen Philip Morris Int. na jinak rostoucím trhu mohl mít toto zajímavé pozadí:

https://finance.yahoo.com/m/83ad98a9-1fc9-357d-93fa-ad34bd38...

CUTTY - 27-8-2019 v 12:19

To Stanislav,

pozrel som si ten link na Rada a na Tvojom mieste by som bez vedomostí o opciách mal z toho rovnaké pocity ako Ty.

Ak to zhrniem tak áno, Rado sa chce trošku hrať s ohňom, tu by som opcie prirovnal k zápalkam a zápalky deťom do rúk nepatria! Podstata zápaliek spočíva v tom kde, kedy, ako a na čo sa použijú! Dajú sa použiť zodpovedne (bezpečne), rovnako ako aj nezodpovedne (nebezpečne). Vedia veľmi dobre poslúžiť, ale aj spôsobiť katastrofu, záleží len na tom, na ktorej strane barikády chce človek stáť.

Mindoro - 27-8-2019 v 12:32

Citace: Původně zaslal: Jack N.  
Ovšem valuace některých společností jsou vysoké a tedy závislé mj. na dalším solidním růstu EPS v následujících letech. Dnes či zítra nahodím Tvůj seznam do Yahoo Finance a časem jej můžeme hodnotit.

Jacku, naprostý souhlas ohledně vysokých valuací, proto jsem napsal, že případné nákupy budou až v období hluboké krize, kdy tyto společnosti poletí raketově dolů. Doufám. Ale pokud se vyhneme časování trhu, bylo by zajímavé porovnat výkon nyní pořízených top rostoucích společností a dividendových stálic v horizontu 10 - 20 let.
Pevně doufám , že to Microsoft zvládne, není to jen Office a Windows, ale Docs, Bing, LinkedIn, XBox , OneDrive, Skype a spoustu další produktů , aplikací a služeb. Mě stačí vidět kolik času tráví moje děti s Minecraftem, jednou z nejúspěšnějších her v historii. Za současných cen, ale do žádné z jmenovaných společností nevstupuji. ( v portfoliu mám OHI za mnohem nižší ceny)
Ale samozřejmě se mohu mýlit a zítra vše bude jinak, vývoj je neúprosný. Proto nedáváme všechny vajíčka do jednoho košíku :cool:

Mindoro - 27-8-2019 v 12:43

Jinak zajímavá zpráva ohledně naší oblíbené Johnson & Johnson, pokuta 572 mil. USD je v nižším očekávaném rozmezí, tedy pozitivní zpráva a jede se nahoru
https://www.akcie.cz/komentare-a-doporuceni/169119-soud-udel...

michal.holik - 27-8-2019 v 14:37

PM a MO zase spolu? ;-)
https://seekingalpha.com/news/3494871-philip-morris-confirms...

TomasV - 27-8-2019 v 14:49

Zajimavé a co to bude znamenat pro mne ,když vlastním jak MO tak PM?
Každopádně MO +11% dnes a PM -3%.

Mindoro - 27-8-2019 v 14:54

Zřejmě se předpokládá velmi zajímavá cena za akcii MO, mám taky obě , ale cca 3x více MO

michal.holik - 27-8-2019 v 15:21

Podle me je to z hlediska M&A velice jednoduche. Jedna se o M a nikoliv A. Takze novy megatabak urci kolik novych akcii dostane za 1 kus aktualni vlastnik jedne akcie MO. A to same pro PM.

Napriklad: novy megatabak bude mit ticker MGT.
Za 1 kus MO dostanes 0,45 kusu MGT
Za 1 kus PM dostanes 0,55 kusu MGT

Pomery 0,45 a 0,55 lze relativne odhadnout z pomeru trznich kapitalizaci obou spolecnosti (aktualne to vychazi cca tech 45:55)

Pavel - 27-8-2019 v 15:48

Chyba Michale - musíš vzít do propočtu nejen tržní kapitalizace obou společností, ale i počet akcií.

TomasV - 27-8-2019 v 15:52

Philip Morris a Altria údajně uvažují o rozdělení vlastnictví v potenciálně sloučené firmě v poměru 52 % ku 48 %, Philip Morris by byl většinovým vlastníkem. Divestice prý nečekají (Bloomberg)

michal.holik - 27-8-2019 v 16:11

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Chyba Michale - musíš vzít do propočtu nejen tržní kapitalizace obou společností, ale i počet akcií.


Souhlasím. Moje úvaha byla smíchaná v relativním a absolutním.

michal.holik - 27-8-2019 v 16:14

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Philip Morris a Altria údajně uvažují o rozdělení vlastnictví v potenciálně sloučené firmě v poměru 52 % ku 48 %, Philip Morris by byl většinovým vlastníkem. Divestice prý nečekají (Bloomberg)


To zní všechno dobře ;-)

Pavel - 27-8-2019 v 16:17

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4207230/philip-morris--8...

TomasV - 27-8-2019 v 16:42

The deal is expected to go off without a premium to the share prices last Friday. The goal would be to close the transaction within six months.

Někdo asi dneska prodělal/vydělal hodně peněz.

Jack N. - 27-8-2019 v 17:41

Současná cena Philip Morris je zajímavá, pokud by ke spojení nakonec nedošlo.
To je ale spekulace ... ;)




zaza - 28-8-2019 v 14:10

Prosím, názor, porovnání na Allianz - Axa - Met Life??? Které dáte přednost? Líbí se mi Allianz, ale připadá mi drahá. Zase dividendu má nejlepší Axa (co si o ní myslíte?) Díky

Ladislav - 28-8-2019 v 17:49

Akcie Allianz je drahá jen v euro. Tedy pro lidi, kteří nevědí nic o PE PB PS.
Ale Allianz je levná s Allianz P/S 1.1 , P/B 1.5 , P/C 3.3 , P/E 10 , dividenda 4.7%.

U AXA většině lidí strnou daň 30% z dividend, i když má být strženo 12, 8%.
Americké pojišťovny jsou ohroženy bankroty, jako ta největší pojišťovna AIG před 10 lety.

CUTTY - 28-8-2019 v 22:55

Už dávnejšie som mal takú silnú predtuchu, že v budúcnosti by sa PM a MO mohli opäť zlúčiť do jednej spoločnosti, intuícia ma opäť nesklamala.

bigusdykus - 29-8-2019 v 07:05


Citace:
Jinak zajímavá zpráva ohledně naší oblíbené Johnson & Johnson, pokuta 572 mil. USD je v nižším očekávaném rozmezí, tedy pozitivní zpráva a jede se nahoru



Korporace doplácí na opioidovou krizi, miliardová pokuta pro Johnson & Johnson je jen začátek

https://www.info.cz/svet/korporace-doplaci-na-opioidovou-kri...

Jejich lék začal smrtící epidemii. Rodina miliardářů se teď snaží vyhnout soudu

https://www.lidovky.cz/svet/jejich-lek-zacal-smrtici-epidemi...

Stanislav - 29-8-2019 v 11:14

BASF prodal japonskému DIC pigmentovou jednotku za 1 mld. eur. Moje vzpomínky na výrobu barvy z pigmentu jsou otřesné! Všechno bylo zaprasené od barvy, včetně mých částí těla, které se toho barvícího svinstva dotýkaly. Využívalo se to na bezchromanovou pasivaci s křemičitanovou emulzí a hlavně dobarvování do určitého odstínu, jelikož šestimocný chrom je karcinogen.

Pavel - 29-8-2019 v 14:02

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
BASF prodal japonskému DIC pigmentovou jednotku za 1 mld. eur. Moje vzpomínky na výrobu barvy z pigmentu jsou otřesné! Všechno bylo zaprasené od barvy, včetně mých částí těla, které se toho barvícího svinstva dotýkaly. Využívalo se to na bezchromanovou pasivaci s křemičitanovou emulzí a hlavně dobarvování do určitého odstínu, jelikož šestimocný chrom je karcinogen.


Tak holt budou zaprasení Japonci a Němci už ne:cool:

kraken - 29-8-2019 v 15:08

na ja, alte gute IG farben... což o to, a zkušenosti mají bohaté, i s cyklonem.... jisté je, že zapraseného japonce neuvidíš, stejné jako nikdo neviděl němce, .. zase to bude někdo druhý

Honz4 - 30-8-2019 v 08:02

Včera jsem navýšil pozici v Corecivic (CXW). Na to jakou mají dividendu, tak je to slušně pokrytý. Připomíná mi to trošku situaci na cigárech. Taky od toho radši všichni dávaj ruce pryč. Ten sektor taky potenciálně čelí politickejm tlakům, který by ho chtěly utlumit, a jestli to příští rok místo Trumpety vyhraje třeba ta káča Warrenová, tak nebude ideální, ale zatim vykazujou růst a i když to demokrati budou chtít zkrouhnout, tak to nebude ze dne na den. Něco s těma muklama udělat musej. Ve výpaltním poměru maj celkem rezervu a i kdyby to nakonec kvůli demokratům museli o něco snížit, tak je to pořád slušnej divi výnos. Navíc, když odhlédnem od těch politickejch tlaků, tak je to celkem defenzivní akcie a slušnej booster pro nadcházející volatilní časy.

Nějakou dobu jsem uvažoval o navýšení, ale ten poslední článek Brada Thomase na SA tomu dal razítko :)

https://seekingalpha.com/article/4288027-corecivic-maintaini...

arkyn - 30-8-2019 v 09:59

Ono zavřít věznici není jen tak jednoduché. Navíc takovou, která je v ukazatelých nákladů na 1 vězně levnější než státní instituce. Obamovi se nepodařilo za 8 let uzavřít Guantanamo, a to bych řekl, že je řádově menší oříšek než velké věznice.

Stanislav - 30-8-2019 v 10:07

Od roku 2015 této firmě stabilně klesá zisk. Od roku 2014 se tržní cena snížila o -50%. Dividenda bude pokrývat de facto pokles tržní ceny. Tržní hodnota je pouhé 2 mld. USD, což je dle mne velice málo. Snad ti to vyjde, ale já bych do toho zaručeně nešel.

Jack N. - 1-9-2019 v 07:06

CenturyLink - to je hodně nezdravej graf, od roku 2009 EPS ročně -7% !
Viz příloha.


Příloha: CTL.pdf (117kB)
Tato příloha byla stažena 401 krát

Stanislav - 1-9-2019 v 16:53

To já vím Jacku, ale v roce 2018 dochází k obratu - turnaround. Já moc na historii nedám, ale spíše na další perspektivu firmy. Proto i dividendový aristokrat je pro mne cizí slovo. Mělo by to akorát platit u firem, které mají víceméně monopol a vyrábí něco unikátního, co bude potřeba ještě za 50 let.
https://www.finanzen.net/schaetzungen/centurylink

Jack N. - 1-9-2019 v 18:11

Já Ti Stando přeji, aby se investice povedla, ale tahle společnost je pěkně riziková.

Třeba Debt / Ebitda = 6.2 ! Hodnota nad 4 je u "běžných" společností mírně-středně nebezpečná, nad 5 je riziko značné.
Za posledních 6 let čistý dluh vyrostl z 20 miliard $ na 35, ale EBITDA klesla z 7,3 miliard na 5,7 miliard $.

Co úrokové krytí ? Minulý rok provozní zisk = 3,3 miliardy $, úrokové náklady 2,2 miliard $, čili poměr je velmi mrzkých 1,5. Tento poměr by měl být alespoň 5x, lépe nad 8x.



MilanV - 1-9-2019 v 18:59

Pro studijní účely spekulantů. Ostatní přeskočte :-)

Tak jsem se zahloubal do Ulta Beauty, Inc. ULTA. Zaujal mne její prudký propad 30% po uveřejnění výsledků. Výhled se zhoršil, ale nepřišla mi tak moc přeceněnná- dluhy žádné, EPS kolem 15, ROE 37%, PE 20,PS 2, ale PB 7 (u těchto firem je ocenění majetku sporné) a prodej insiderů 67%!

Osobně ji kupovat určitě nebudu neboť tomuto nerozumím, ale ten pokles je fakt moc. Přeci jen to je titul SP500


Stanislav - 2-9-2019 v 16:31

Jacku, asi máš pravdu, ale pokud budou mít zakázky, tak by to snad nebyl problém? Total DEBT je podle Yahoo 36,74 mld. USD a EBITDA je 9,22 mld. USD, což je 4 a to je na hranici únosnosti, pokud je ovšem nízká EBITDA marže.
https://finance.yahoo.com/quote/CTL/key-statistics?p=CTL

zanek - 3-9-2019 v 15:16

Dnes jsem se prave zaradil mezi spekulanty koupenim VMware (VMW). Jsem pripraven za to nest nasledky i nelibost u pana domaciho :).

kraken - 3-9-2019 v 15:59

OHi jede a neví se proč, na 45 prodám dalších 10%

bigusdykus - 3-9-2019 v 17:38

Uvažujete výhledově někdo nákup IPO Teamviewer? Podle mě má konkurenční výhodu, přešli na roční platby a v sektoru menších a středních firem je to jediná použitelná varianta vzdálené správy podnikových počítačů.

CUTTY - 5-9-2019 v 11:11

Laďo, presne o tom to všetko je, už to netrvá deň, mesiac, rok, ale roky a kým sa spoločnosť TESCO nezmení, tak sa to nezlepší! Pozri aj DF pod článkom! Inak, aké máš dojmy a pocity z nakupovania v TESCU oproti iným obchodným reťazcom v Nemecku? Kde najradšej nakupujú Nemci?


Spoločnosti Tesco na Slovensku klesajú tržby aj zisk, znižuje tiež počet zamestnancov
https://m.openiazoch.zoznam.sk/cl/197578/Spolocnosti-Tesco-n...

Ladislav - 5-9-2019 v 18:34

Němci, Němkyně, Němčináři a Němčinářky kupují asi nejraději potraviny v Aldi, Netto, Lidl, Edeka, REWE.
A oděvy asi nejraději v C&A.

Já se nesmím ukvapovat s prodejem akcie Tesco, protože je trochu v mínus. A jakmile bych stěhoval peníze z akcie Tesco na akcie Walgreens B.A., začla by akcie Tesco růst a WBA klesat.
Snad se Tesco uzdraví po Brexitu.

Obraz: akcie Tesco v penci

Tesco.png - 24kB

Ladislav - 6-9-2019 v 09:47

Homosexuální firma Apple prodala dluhopisy za 7 miliard USD, přestože měla koncem června v hotovosti a dalších vysoce likvidních aktivech přes 50 miliard dolarů. Firma hodlá peníze získané prodejem dluhopisů využít například na zpětný odkup svých akcií, výplatu dividend či akvizice.

I když různí nemocní homosexuálové říkají, že to dává smysl,
já jako člověk normální to považuju za velikou hloupost.
Proč dělat dluhy 7 md., když mají homosexuálové z Apple v daňovém ráji ukryto 50 md.

Tedy když to schvalujete, nepište sem žádný komentář, protože pak by se na vás vztahovalo slovo ''homosexuál''. :)
Jen pokud půjčku 7 md. považujete za hloupost, můžete se ke mně přidat komentářem. :)

Jack N. - 7-9-2019 v 15:40

KRAFT HEINZ - docela hrůzný graf z hlediska volné keše.
Výhled na nejbližší dobu je velmi slabý, že by další katování dividendy ?
Viz příloha.


Příloha: KHC.pdf (128kB)
Tato příloha byla stažena 388 krát

Pavel - 7-9-2019 v 16:32

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Homosexuální firma Apple prodala dluhopisy za 7 miliard USD, přestože měla koncem června v hotovosti a dalších vysoce likvidních aktivech přes 50 miliard dolarů. Firma hodlá peníze získané prodejem dluhopisů využít například na zpětný odkup svých akcií, výplatu dividend či akvizice.

I když různí nemocní homosexuálové říkají, že to dává smysl,
já jako člověk normální to považuju za velikou hloupost.
Proč dělat dluhy 7 md., když mají homosexuálové z Apple v daňovém ráji ukryto 50 md.

Tedy když to schvalujete, nepište sem žádný komentář, protože pak by se na vás vztahovalo slovo ''homosexuál''. :)
Jen pokud půjčku 7 md. považujete za hloupost, můžete se ke mně přidat komentářem. :)


Pane domácí, co víc o té půjčce víte, že ji kritizujete? Ve vedení jsou možná homosexuálové, ale nejsou to blbci. Pokud neznáte detaily půjčky (splatnost, úrok, daňové výhody) tak je hloupé takovou půjčku kritizovat.

MilanV - 8-9-2019 v 16:12

K Tesco

Bude to stačit?

https://www.forbes.cz/prazdne-regaly-a-vyprodej-pozemku-proc...

Aries - 8-9-2019 v 19:08

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Homosexuální firma Apple prodala dluhopisy za 7 miliard USD, přestože měla koncem června v hotovosti a dalších vysoce likvidních aktivech přes 50 miliard dolarů. Firma hodlá peníze získané prodejem dluhopisů využít například na zpětný odkup svých akcií, výplatu dividend či akvizice.

I když různí nemocní homosexuálové říkají, že to dává smysl,
já jako člověk normální to považuju za velikou hloupost.
Proč dělat dluhy 7 md., když mají homosexuálové z Apple v daňovém ráji ukryto 50 md.

Tedy když to schvalujete, nepište sem žádný komentář, protože pak by se na vás vztahovalo slovo ''homosexuál''. :)
Jen pokud půjčku 7 md. považujete za hloupost, můžete se ke mně přidat komentářem. :)


Pane domácí, co víc o té půjčce víte, že ji kritizujete? Ve vedení jsou možná homosexuálové, ale nejsou to blbci. Pokud neznáte detaily půjčky (splatnost, úrok, daňové výhody) tak je hloupé takovou půjčku kritizovat.



Nejsem zastánce půjček, ALE:
Nejlevnější peníze jsou půjčené peníze :-)


viky - 9-9-2019 v 13:10

AT&T v premarketu +10%, tuhle akcii má zde ve fóru snad každý :-).

michal.holik - 9-9-2019 v 13:23

Citace: Původně zaslal: viky  
AT&T v premarketu +10%, tuhle akcii má zde ve fóru snad každý :-).


https://seekingalpha.com/news/3497867-t-4-percent-activist-a...

zaza - 11-9-2019 v 03:38

prosím, jaký má ticker British American Tobacco na Německé burze v EURech? Nedaří se mi to najít. Děkuji

Jurkylius - 11-9-2019 v 05:27

Ja som nakupil ako BMT - GB0002875804. Je to v EUR ale divi chodi v GBP. Cez Lynx na IBIS2.

zaza - 11-9-2019 v 07:13

BMT mi najde ve Fiu pouze Brasil Telecom :-(
a také jen Americké ADR v USD. Máte někdo prosím nakoupen British American Tobacco přes Fio v EURech?

Rohl - 11-9-2019 v 08:16

Citace: Původně zaslal: zaza  
BMT mi najde ve Fiu pouze Brasil Telecom :-(
a také jen Americké ADR v USD. Máte někdo prosím nakoupen British American Tobacco přes Fio v EURech?


hledej pod BAT PLC

zaza - 11-9-2019 v 08:32

Díky Rohl, už jsem to našel

bigusdykus - 11-9-2019 v 11:49

Máte někdo pozici nebo uvažujete o nákupu O2 na české burze?

zaza - 11-9-2019 v 13:31

Měl jsem O2 v dobách za ceny 400-430 s dividendou 40-50. Dnes je cena s dividendou poměrově podobná, ale vývoj si netroufnu odhadnout. Dividenda je lákavá. Třeba do ní taky vlezu, když to tu někdo podpoří :lo

MilanV - 11-9-2019 v 16:19

Ten AVAST má i při dnešní ceně 3,1% divi (škoda že GBP).
https://www.kurzy.cz/zpravy/510749-akcie-avastu-dnes-naposle...

kraken - 11-9-2019 v 17:49

americký telegraf a telefon za 32 USD se mi zdál drahý... a místo toho jsem dokupoval preferenčně shell,.nu což, budou jiné příležitosti, ale plán 1500 kousků ATT uvízl ve 2/3 a musi se přerušit..slovy klasika? na bojišti se situace mění každým okamžikem

arkyn - 11-9-2019 v 19:42

Popravde, vcelku jsem veril ze AT&T muze vylezt na 40USD, kdyz budou dodrzovat to co naplanovali, ale ze to bude nejspis jeste letos to jsem si urcite nemyslel

bulinak - 12-9-2019 v 06:29

Citace: Původně zaslal: kraken  
americký telegraf a telefon za 32 USD se mi zdál drahý... a místo toho jsem dokupoval preferenčně shell,.nu což, budou jiné příležitosti, ale plán 1500 kousků ATT uvízl ve 2/3 a musi se přerušit..slovy klasika? na bojišti se situace mění každým okamžikem


Asi také robustní PTF, smekám ;-)

kraken - 12-9-2019 v 15:50

raději kloubou rychle na hlavu...mám i GE-:)

bigusdykus - 13-9-2019 v 13:57

Nevíte někdo, je z principu nějaký rozdíl v nákupu ČEZ přes FIO nebo v nákupu přes IB za koruny?

TomasV - 13-9-2019 v 14:15

Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
Nevíte někdo, je z principu nějaký rozdíl v nákupu ČEZ přes FIO nebo v nákupu přes IB za koruny?


Lynx/IB přece neobchouduje akcie na české burze nebo jo?

bigusdykus - 13-9-2019 v 14:24

Asi mě zmátlo toto:

2019-09-13_15-18-34.png - 16kB

Ale když bych chtěl nákup potvrdit, tak to napíše že nemám povolení k danému typu obchodu.

zaza - 13-9-2019 v 17:08

Jakou vidíte férovou cenu pro vstup do Altrie?

arkyn - 13-9-2019 v 18:24

Altrii vnimam ted jako slozitou vec, kvuli mozne fuzi s PM a povolovani vapingu a marihuany. Hodne nejistoty.

Nicmene jsem dnes dokoupil abych naredil.

TomasV - 13-9-2019 v 18:42

Taky jsem vzal za 42USD -pěkný 8% dividend yield.Akorát dnes je ex-dividend day,takže bez nároku na dividendu.
Doufám že pátek třináctého přinese štěstí.

CUTTY - 13-9-2019 v 19:24

To bigusdykus,

podľa dávnejších informácií LYNXU IB akcie na českej burze neobchoduje a aj keby, tak akcie na českej burze je najvýhodnejšie nakupovať cez Fio! Pokiaľ možno, tak nakupuj prostredníctvom EasyClick lotu a poplatok budeš mať ešte lacnejší! Pozrel som sa do záznamov ponorky CUTTY, ak Ťa to poteší, tak posledný torpédový zásah lode O2 vykonala dňa 28.8.2019 na kurze 212. Bola už aj na kurze 211, ale rozkaz zněl jasně: "Ďalší torpédový zásah vykonať na kurze 210!" O2 začalo s odkupom vlastných akcií, tak je otázne v akých hĺbkových ponoroch budú ďalšie boje prebiehať. Vlastný odkup akcií O2 nechcelo veľmi komentovať, vraj všetko ide podľa plánu.

roberto marconi - 13-9-2019 v 21:05

Tak urcite, v Altrii vidim hodne jistoty, za 42,30 jsem ju tam teda fakt nenechal. Fuze bude nebude, hulit se bude.
A Buyandhold neni doma, nasedli s 97 letou mo do Camry a jsou ted ve Scottradu, Schauzer chroupe keksiky a mo s B&H tam nasypou, do MO, bych tak videl...300 prutu v dolckach za odpoledne.

roberto marconi - 13-9-2019 v 21:18

No, tak je to uz tady: B&H je spatky z officu v downtownu, Schnauzer byl v kanclu s nim. Ale dneska nebyly keksiky, jen kafe a fresh kokina, nic moc teda. nakupoval za nejakych 42,25...borec.

kraken - 13-9-2019 v 21:53

MO mám pocit marné snahy o vyrovnanou bilanci. po vyplatě jede dolu vzlety k 60 ani nikdo nevzpomene,, měli by odevřít fitka po kuřáky s tatranským vzduchem ,nebo tak neco

TomasV - 14-9-2019 v 07:51

Asi to nebude tak horký ,když před měsícem zvýšily dividendu o 5 %.

bulinak - 14-9-2019 v 09:03

Den před jsem měl za 43,8 (před ex-divi), tam to nepadlo a včera jsem ještě počkal. Asi zadám 41,5 nebo až 40,5, uvidíme.

VSbrok - 14-9-2019 v 12:52

Já nakonec přeci jen neudržel pazoury pod sedinkou a ve čtvrtek před ex-divi zaokrouhlil MO na kulaťoučkou tří místnou pozici.
Tak a teď už mám fakt zákaz navyšování ... nooo i když ... pokud by možná šla pod 40, tak bych ještě pár kousků vzal :smilegrin:

roberto marconi - 14-9-2019 v 12:58

VS Broku, brala i B&H mama, tak je to 2x jistota :lol:

Ted jeste BTI a Imperial a je hotovo. BTI dripuju a je to pohoda.

Leni - 14-9-2019 v 14:59

BTI a Imperial - mám v merku taky ... jen na nemám tolik $$$, abych navýšili oboje... si asi budu muset hodit korunou :no:

standa - 15-9-2019 v 07:54

V pátek první vstup do PM, v pondělí se koupí MA, taky poprvé. Po dlouhé době první firma, kterou kupuju a vypadá draze.

roberto marconi - 15-9-2019 v 09:14

Leni, na Seekingu rozbor both: BTI a Imperial, krome yieldu zvitezil BTI na cele care. Otazka, vzit jej v Librach a dripovat??

Jack N. - 15-9-2019 v 09:27

Dividendový výnos u Altrie 8% je už trochu podezřelý.
Fundamentálně je zatím OK, má dost keše na dividendy, ale co bude za 10 let ?
Marconi sice správně píše, že "hulit se bude", ale klasické cigarety bohužel čím dál méně a je otázka, zda to alternativy nahradí.
Fůze MO + PM je zřejmě nejlepší řešení v této situaci. Z hlediska rapidního poklesu ceny Altrie jakoby trh tomu moc nevěřil ...


Leni - 15-9-2019 v 10:41

roberto: ještě jsem to nečetl, mám to ve frontě, není vůbec čas :(
Na jaře jsem se libry na LON zbavil, už mám vše jen Xetra a NYSE ... takže to bude za jůra :)

Stanislav - 16-9-2019 v 18:58

Altria je dnes na ročním minimu. Bude opravdu zaručený výběr do něčeho skočit už v prosinci. Příští rok se mi bude zvyšovat mzda o 1500 Kč měsíčně, což bude zase další pětka na nákupy. Vůbec se některým lidem divím, že jsou za ty peníze ochotny dělat? Kdybych neměl vedlejší příjem, tak bych tuto práci zaručeně nedělal. Chtěl bych vydržet alespoň rok, abych se trvale zajistil na to, že v případě nechuti k práci nebudu muset finančně strádat. Teď jsem to měl na hraně a musel bych zbytečně drbat do ptf. Čím více se mi to přibližuje, tím mám větší radost z toho, že mohu říct kdykoliv dost! Většina lidí je nasr@ných už jenom z pomyšlení, že musí ráno vstávat a chodit do práce. Kdybych nekvaltoval s prací, tak bych raději nastoupil až v prosinci, ale měl jsem obavy, aby mě vůbec vzali? Byly by to další 3 měsíce k dobru. Už tam chodím 2 týdny a připadá mi to jako celou věčnost. Některé báby jsou tam docela dost máknuté a musím se hodně krotit, abych je neposlal do perdele. Monotónní ubíjející práce se stohy papíru.

pigzor - 17-9-2019 v 09:59

Stando a co tam vlastne delas? Prepisujes nejaky data do komplu?

zanek - 17-9-2019 v 14:57

V poslednich tydnech se pekne zvedl Vodafone. Uz je skoro na me nakupce. Pokud pujde jeste nahoru, tak po unorove dividende asi prodam.

Stanislav - 17-9-2019 v 17:38

Pigzore, hrabu se v papírech a počítači v obchodních společnostech pro Prahu a Středočeský kraj. Je to nezáživná práce a vzhledem k tomu, že nejsou kapacity, tak brzká elektronizace je v nedohlednu. Každá roční účetní uzávěrka projde zbytečně několika rukama, protože je na to hloupý zákon, který se mnohdy ani nedodržuje, i když je na to vysoká sankce. Připadá mi to dost idi*tské, že by to nešlo vkládat v elektronické podobě po nějakým číslem a následně to kontrolovat, aby se na to nepřišlo příliš pozdě, kdy si firma nabere zboží a už ho nezaplatí, protože není platebně schopná. Museli by pak hodně lidí propustit, protože by nebyli k užitku. Já už ten jejich bordel řešit nebudu, oddělám si pár měsíců a stejně půjdu pryč, protože to není práce podle mého gusta. Zaplatí za mne ZP a SP a ještě zbude pár korun na akcie. Abych ti řekl pravdu, tak mi to kupování akcií moc schází a takto budu moci nakupovat po kvartálech, což se po 12 letech investování přibližuje konečně mé investorské strategii. 2000 USD kvartálně, i když by bylo lépe 3000 USD. Možná to letos stihnu ještě do Vánoc, ale uvidím podle situace.

Ladislav - 18-9-2019 v 08:37

:punk: Sleduj zdraví koncernu E.ON od roku 2025 ! Tedy dnes ne. :exclamation:
Zatím, posledních 10 let E.ON snižuje trzbu, čistý zisk i dividendu.
Cizí kapitál E.ONu je 9x vyssi nez vlastní kapitál. Kdyz nase Iberdola má cizí kapitál jen 2x vyssí nez vlastní.
Nastane však veliké změna u největších německých elektráren E.ON a RWE.
Oba koncerny jsou v indexu DAX.
:post: E.ON platí dividendu 5.4% :) . RWE platí dividendu jen 3.0%.
Možná, že se z E.ONu vyvine za 5-10 let akcie na stálo. Jestli snízí silne zadluzení a zacne rust trzba, zisk a dividenda.
Protože E.ON bude elektřinu už jen dopravovat, tedy elektrickým vedením. E.ON nebude elektriku vyrábět. Dopravuje i plyn.
Škody se zavíráním elektráren bude mít asi už jen RWE. RWE bude elektriku vyrábět.
Do roku 2023 budou všechny atomové elektrárny v Německu zavřeny a zakázány.
Nechtějí v Německu katastrofu jak v Černobýlu a Fukušimě. Nechtějí skladovat odpadky elekráren tisíc let radioaktivní.
2030-2040 snad budou zavřeny i elektrárny na uhlí.
RWE bude vyrábět za několik let elektriku snad jen s elektrárnami na plyn, vodními elektrárnami, solárními panely a větrnými mlýny :)
A tak zatim bychom meli mít z elektráren jen akcie Iberdrola. Nehledat v USA, Británii, Francii, Itálii. Nekupovat CEZ! :(

Pavel - 19-9-2019 v 07:21

Altria a PM - hezké shrnutí současných tlaků na cenu těchto akcií, zkompilováno analytiky Patrie:

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4224806/muze-trump-zakaz...

Ladislav - 23-9-2019 v 09:47

Britská cestovní kancelář Thomas Cook dnes hlásí bankrot.
Britská vláda, britské banky, ani čínský investor nechtějí Kuka zachránit s 200 miliony euro.
Turisti jsou vězněni násilím v hotelech v cizině, dokud nezaplatí nocleh a stravu, i když už to zaplatili u Kuka, ale Cook ty peníze hotelům nedal.
Někteří turisti si musí zaplatit novou letenku domu. Ti kdo jsou pojištěni proti bankrotu, dostanou novou letenku placenou od pojišťovny. A pod Thomas Cook patří i Neckermann Reisen a Condor Air. Ale ne TUI.
Turisti z Británie budou dopraveni do Británie na státní útratu.
A na bankrotu cestovní kanceláře má vinu i brexit, protože britská libra ztratila kvůli brexitu hodnotu a Cook musel všude v cizině přidávat miliony na hotely a kerosin.
:( Akcie Thomas Cook ztratila v pátek -19%. Dnes se prodávala akcie na burze Londýn už od 7.30 hodin a v 8.53 hodin ráno byl obchod ukončen. Akcie rychle ztratila -88% a klesla na půl centu, tedy 0,005 euro. Podobně i 0,005 v libře. :)
V 8.55 hodin dnes ráno byl ukončen obchod s akcií na německých burzách s kurzem 0,01 € a s poklesem -71%.

Thomas-Cook.png - 11kB akcie Thomas Cook, Londýn, 23.9.2019

Mamut - 24-9-2019 v 08:07

Narazil jsem na tuto firmu: B&G Foods, Inc. (BGS)
Myslíte, že by stála za úvahu? Pěkná akcie, odklesáno, zbytek ukazatelů by také šlo, ale vyšší P/C, PEG, dluh...

TomasV - 24-9-2019 v 08:18

Pěkně výsledky PM český

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4228465/philip-morris-cr...

bigusdykus - 24-9-2019 v 22:43

Důležité je, co si o Thomas Cook myslí analytici z Jahůů, a ti radí tuto drobnou korekci vysedět.



2019-09-24_23-31-15.png - 12kB

roberto marconi - 25-9-2019 v 07:09

Mamute, B&G F mam, je to ale jina liga nez klasicky divi aristokrat a protoze se snazim tlacit ptf do bezpecnejsich firem, tak zvazuji, ze pujde do sveta.

Mamut - 26-9-2019 v 11:39

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Mamute, B&G F mam, je to ale jina liga nez klasicky divi aristokrat a protoze se snazim tlacit ptf do bezpecnejsich firem, tak zvazuji, ze pujde do sveta.


Díky Roberto za názor, po zvážení všech pro a proti ho raději nebudu kupovat.

Ladislav - 26-9-2019 v 17:02


Snad jen děti na déle nebo daytraders na pár hodin mohou koupit akcie Beyond Meat (BYND)
Akcie dnes první 2 hodiny roste 8%. Protože McDonald's v Kanadě bude plastický blaf do Beyond Meat nakupovat.
Mně ta potrava od Beyond Meat připomíná ten plastický blaf z jednoho s filmu Luise de Funese, kde vylezlo měkké plastické kuře ze stroje a pak se nabarvilo v lázni oranžově, jako by bylo grilované.
https://finance.yahoo.com/quote/BYND/key-statistics?p=BYND
Akcie je super-extra-extrémně předražená, má dnes kurz, jaký si zaslouží snad za 20 let.
Ale třeba firmu ruinuje mnoho konkurentů vyrábějících stejný plastický blaf.
Dnes P/S 54, P/B 27, P/E 555, žádná dividenda, vlastní kapitál negativní.
Prolhaní podplacení análisti čekají budoucích 5 let růst zisku 297% ročně.
https://finance.yahoo.com/quote/BYND/analysis?p=BYND

Funes.jpg - 81kB
Křidýlko nebo stehýnko = Aile Ou La Cuisse (1976) = The Wing or the Thigh = Brust oder Keule

Continental

Slai1 - 8-10-2019 v 23:16

Zdravím Vás.

Snažím sa v tých akciách orientovať....snáď mi nikto nebude mať za zlé ak budú niektoré moje budúce otázky stupidné.

Zaujíma ma akcia Continental.
DE0005439004

Aká je vaša analýza: čo táto akcia spĺňa pre investíciu a čo naopak nespĺňa preto aby ste do nej investovali ako do akcie na stálo...

Potešilo by a naozaj veľmi by som to ocenil.

 Stran:  1    3    5  ..  13