Diskusní fórum akcie a burza

Akcie na stálo pro dividendy

 Stran:  1  ..  3    5    7  ..  20

kraken - 28-1-2020 v 16:18

doředil jsem RDS-B , cena hoší než včera a asi horší než zítra, jako vždy.

Pomah - 28-1-2020 v 17:19

Já dnes přikoupil BMW ;) cenu jsem měl už hodně bod bodem zvratu, tak mi udělalo radost ;)

Ladislav - 29-1-2020 v 07:09

Já půjdu nejprve 5.2. na shromáždění akcionářů Siemens nasbírat několik vepřových řízků. Bohužel zde zdražili lumpi jízdenku z 2,90 na 3,30 €. A tam a zpátky 6.60 € se mi nechce platit. Však důchodce by měl jít každý den několik km pěšky a já jsem z Olympiahalle doma za hodinu pěšky.

Jakmile asi 6.2. dostanu 30 akcií Iberdrola namísto dividend v penězích, hned 1/8 mých akcií Iberdrola prodám a za získané peníze přidám 1.000 € na Enbridge a 1.000 € na Mitsubishi Corp.

roberto marconi - 29-1-2020 v 09:59

Kristalova koule se odmlzuje a zacina v ni byt videt ropaky, MMM, veznice, CEZ, KB, O2 v jasnejsich obrysech. Zatim ale sedim na prackach a ceam, kam to pujde.

Pavel - 29-1-2020 v 10:33

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Kristalova koule se odmlzuje a zacina v ni byt videt ropaky, MMM, veznice, CEZ, KB, O2 v jasnejsich obrysech. Zatim ale sedim na prackach a ceam, kam to pujde.


Správně, kolem toho čínského viru začíná přituhovat.

TomasV - 29-1-2020 v 10:50

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Kristalova koule se odmlzuje a zacina v ni byt videt ropaky, MMM, veznice, CEZ, KB, O2 v jasnejsich obrysech. Zatim ale sedim na prackach a ceam, kam to pujde.


Správně, kolem toho čínského viru začíná přituhovat.


Bylo by super kdyby byla korekce aspon 20%,pravě mne skončily dvě stavebka :crazy:

Georg - 29-1-2020 v 11:13

Dnes bude také zveřejňovat výsledky ATT. Asi to bude nic moc.
Mě skončila 3 stavebka, prachy mě pošlou v březnu, tak uvidím, kde bude trh v té době.:rolleyes:

roberto marconi - 29-1-2020 v 11:36

Mno 3 stavebka pri 5% divi rocne Ti hodi hrubym odhadem nad 35 prutu rocne, dobry zacatek a navic mas moznost nakupy rozfazovat s predpokladem, ze trhy budou prinejmensim pod svymi maximy z ledna. Good starting position!

Georg - 29-1-2020 v 12:31

Nebude to tak horké. Budu rád do 25 prutů. Uvidím, který abonent na tvoření prutů bude cenově výhodný.:starhit:

pigzor - 29-1-2020 v 14:51

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Bylo by super kdyby byla korekce aspon 20%,pravě mne skončily dvě stavebka :crazy:

Mozna se dockas, zajimavej clanek: http://www.osel.cz/11008-event-201-jak-dopadla-globalni-simu...

arkyn - 29-1-2020 v 16:26

Citace: Původně zaslal: pigzor  
Citace: Původně zaslal: TomasV  
Bylo by super kdyby byla korekce aspon 20%,pravě mne skončily dvě stavebka :crazy:

Mozna se dockas, zajimavej clanek: http://www.osel.cz/11008-event-201-jak-dopadla-globalni-simu...


Ono je to uz vsech autoritarskejch rezimu stejne, snazi se zatloukat, coz v globalizovanem svete jde o to hur.
https://sinopsis.cz/koronavirus-mezi-radky-co-rika-nakaza-o-...

Pavel - 29-1-2020 v 18:22

arkyn: když si přečtu tohle, tak si fakt žádný iluze nedělám, kdoví co ještě vypluje na povrch

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/novinar-tomas-etzler-o-...

Ladislav - 29-1-2020 v 19:59

Všechny letecké společnosti světa, s hodnotou akcií nad 5 miliard euro, s výnosem dividendy nad 3%
Německé číslo akcie WKN
A1H6AJ International Consolidated Airlines Spanien 4,05% 14.634 m.€ (British Airways, Iberia. Vueling, Aer Lingus)
A2PWS8 JAPAN AIRLINES CO. Japan 6,48% 9.676 milionů euro
823212 Lufthansa Deutschland 4,44% 7.847 milionů euro
A0MZ57 SINGAPORE AIRLINES Singapur 3,37% 7.264 milionů euro
A1JTC1 Easyjet Grossbritannien 3,09% 6.673 milionů euro
896435 Qantas Australien 3,51% 6.538 milionů euro

Buffettovy letecké akcie zde nahoře nenajdeme, mají mizerný výnos dividendy. Ale zde dole jsou aerolinie USA:

Aerolinie USA hodnoty nad 5 miliard euro výnos dividendy a hodnota akcií
A0MQV8 DELTA AIR LINES INC. USA 2,56% 34.307 milionů euro
862837 SOUTHWEST AIRLINES USA 1,24% 25.769 milionů euro
A1C6TV UNITED AIRLINES HOLD. USA 0,00% 20.219 milionů euro
A1W97M AMERICAN AIRLINES GR. USA 1,39% 11.396 milionů euro
869843 ALASKA AIR GROUP INC. USA 2,05% 7.563 milionů euro
A0LEXG SPIRIT AEROSYSTEMS H. USA 0,67% 6.843 milionů euro
541867 JETBLUE AIRWAYS CORP. USA 0,00% 4.902 milionů euro

:cool: Od jaké aerolinie koupit akcie, na mnoho let, kvůli dividendám?
Porovnat na Morningstar růst tržby, zisku a dividendy posledních 10 let a připravit se na nejvíce volatilní akcie světa,
které mohou během roku klesnout na polovinu i růst 100%.
:cool:
A nezapomínat na bankrot slavné americké společnosti Pan Am roku 1991.

Vybrat si mezi:
10-letý růst tržby, zisku a dividendy:
A0MQV8 DELTA AIR LINES INC. USA 2,56% 34.307 milionů euro :post: Vlastní Warren Buffett
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=DAL&re...

A1H6AJ International Consolidated Airlines Spanien 4,05% 14.634 milionů euro
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=BABWF

A2PWS8 JAPAN AIRLINES CO. Japan 6,48% 9.676 milionů euro
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=JPNRF

823212 Lufthansa Deutschland 4,44% 7.847 milionů euro
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=DLAKF

A0MZ57 SINGAPORE AIRLINES Singapur 3,37% 7.264 milionů euro
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=SINGF

896435 Qantas Australien 3,51% 6.538 milionů euro
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=XFRA:QAN&a...

International Consolidated Airlines Group SA (IAG) ist eine der weltweit grössten Fluggesellschaften und die Dachgesellschaft von Aer Lingus, British Airways, Iberia und Vueling. Das Unternehmen entstand im Januar 2011 durch die Fusion von British Airways plc und IBERIA L.A.E. S.A. Mit über 570 Flugzeugen werden 268 Destinationen angeflogen und jährlich mehr als 113 Millionen Passagiere befördert.

:info: Nejlépe vypadají desetileté fundamenty u DELTA AIR LINES. Ale výnos dividendy je jen 2,5%.
A cizí kapitál je 3,5x vyšší než vlastní kapitál.
Jenže já budu mít peníze na akcii až za 4 roky. Pak bude možná výnos dividendy vyšší a zadlužení nižší než dnes.
:info:

roberto marconi - 29-1-2020 v 21:12

Georg : pruty nepruty, pokud jedes long run, tak budes s dividendami od solidnich ceskych, americkych event. kanadskych podniku velmi spokojen :-)

Zejmena s temi, ktere dlouhodobe zvysuji prodeje, zisk a hlavne dividend, coz je v US soucasti firemni kultury. 45% amiku vlastni akcie a tech 55% no...ti...sorry...

Kupujeme v zasade akcie spolecnosti, jejichz vyrobky nebo sluzby kazdodenne potrebujeme. V zasade nekupujeme aerolinky, automobilky ani lodare. Safe Bulkers a Seaspan sly do sveta a byly nahrazeni spolecnostmi uzitecnejsimi.

roberto marconi - 29-1-2020 v 21:26

Ladislave, Ladislave, panu B&H2012 jeho ptf poskladane vyhradne z toho americkehohnoje, investovaneho z platu autora divadelnich skecu a chudeho ucitele behem poslednich 47 roku, tomuto akcionari nese v jeho 63 letech skromnych 900 000 usd za rok a hodnota ptf se pohybuje nekde kolem 30 mio usd.

A US domicil tohoto hnoje umoznuje nedanit divi nemravnymi 27% jako u Tebe ve Velkonemecke risi, ale toliko rozumnymi 15% jako v ostatnich civilizovanych zemich.

Panove, schvalne, kdo z Vas to ma??:lol::lol::lol:

arkyn - 30-1-2020 v 00:05

Citace: Původně zaslal: Pavel  
arkyn: když si přečtu tohle, tak si fakt žádný iluze nedělám, kdoví co ještě vypluje na povrch

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/novinar-tomas-etzler-o-...


Me prijde hodne velka nahoda, ze zrovna v tom meste kde to vypuklo je armarni ci jaka tovarna na podobne viry ... asi nekdo neco vynesl, nebo ze by experiment

pigzor - 30-1-2020 v 12:13

arkyn: presne tak, primo ve Wuhanu nedavno vznikla uplne nova laborator prave na vyzkum koronaviru. Tohle mi prijde az podezrele velka nahoda. Navic s velkou pravdepodobnosti ta nakaza nema puvod z toho trziste, jak se puvodne predpokladalo. Pacient 0 na tom trzisti vubec nebyl a co se tyce slozeni RNA, tak jsou tam casti, ktery doposud nebyly objeveny a spekuluje se, ze jsou umeleho puvodu.

Pavel - 30-1-2020 v 15:46

Citace: Původně zaslal: pigzor  
arkyn: presne tak, primo ve Wuhanu nedavno vznikla uplne nova laborator prave na vyzkum koronaviru. Tohle mi prijde az podezrele velka nahoda. Navic s velkou pravdepodobnosti ta nakaza nema puvod z toho trziste, jak se puvodne predpokladalo. Pacient 0 na tom trzisti vubec nebyl a co se tyce slozeni RNA, tak jsou tam casti, ktery doposud nebyly objeveny a spekuluje se, ze jsou umeleho puvodu.


Může být, komunisti určitě neříkají všechny informace. A čínské hygienické "standardy" šíření urychlují.

kraken - 30-1-2020 v 16:17

a DB posiluje o4%. a pak se v to vyznej...skořápkáři, věřstatistice,kterou jiný cinkne

roberto marconi - 30-1-2020 v 16:49

Chlapci, tak nam to zacalo, to vypada. Zatim klidek, ale mudruju, ze bych vzal zitra, pokud budeme v cervenych neco MMM a BP. Altrija taky dobry, jen ji mam fakt uz 3 stodoly.
Ten Shell nevim.

A to zvyseni divi u CVX no, krasa strida nadheru a my akcionari plizivym zpusobem bohatneme. Jo a v Bruxellu rikali, ze ropa nebude vubec potreba, bo budeme jezdit elektroautama :lol::lol::lol:

Asi cas rozkliknout tabulky Dejva Fishe a mrknout na Chowder index. Ten rika uplne jasne , co nakoupit na pristich 20 let.

r626 - 30-1-2020 v 17:42

O Chevronu jsem nedávno četl článek, že je lepší investice než Exxon, takže taky asi přikoupím ikdyž ta cena u obou je přitažlivá :-))
Bohužel stále nevím co si myslet o MMM.

Ladislav - 30-1-2020 v 18:30

MMM,
kontroj jednoduše P/B P/S P/E, výnos dividendy, růst tržby zisku dividendy minulých 10 let,
očekávaný růst zisku letos a budoucích 5 let, a poměr cizího kapitálu a vlastního kapitálu.
A pak ti vyjde, že akcie MMM neni dobré koupit. Akcie je moc drahá.
P/B 9, P/E 20 :post: https://www.morningstar.com/stocks/xnys/mmm/financials

Pavel - 30-1-2020 v 19:30

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Chlapci, tak nam to zacalo, to vypada. Zatim klidek, ale mudruju, ze bych vzal zitra, pokud budeme v cervenych neco MMM a BP. Altrija taky dobry, jen ji mam fakt uz 3 stodoly.
Ten Shell nevim.



Ropáci neutečou, jejich cena bude nějaký čas pod tlakem, bude čas si promyslet, které koupit. Např. všechny EU airlinky přestaly létat do Číny, už teď je jasné, že mezinárodní doprava sníží objemy a tedy i spotřebu paliva.

roberto marconi - 31-1-2020 v 16:55

Tak jsem vzal zobanec BP za 4,55 GBP,kdyz tu libru mame celkem levnou a na Partiji se da London dripovat. Ze svych skromnych 249 ks tohoto ropaka pred 5 lety mam dnes 366 ks + dalsich 252 ks dnes = 618 total. Pristi drip by mohl dat tak 9 ks novych akcii a tak perpetum mobile bude motat krysim kolem kazdy kvartal.
Kapitalismus je proste krasny. Ja nemusim nic delat, sedet na rukach a pocitat kolik kazdy kvartal akcii pribylo. A nest riziko, ze moje vlozene penize mohou treba uplne ztratit hodnotu a cena firmy pujde na nulu.
Viz. dalsi pru.ser podobny tomu v Mexickem zalivu pred nejakymi 12 lety. Toz tak.

Etern1ty - 31-1-2020 v 20:06

Jaký máte názor na Macy's? Vypadá to skvělá nabídku za tu cenu a dividenda, skoro 9%.

TomasV - 31-1-2020 v 20:25

Taky jsem byl na nákupech ,XOM za 62USD.

roberto marconi - 31-1-2020 v 20:32

Eternity: v zasade na burze nehonime divi yield, za zdravy se povazeje 5 max 6% , co je nad to zacina z nejakeho duvodu smrdet.
Je treba checknout cash flow a zisk za posledni kvartaly a roky, v prve rade /na to tu mame experty svetoveho formatu, napr. Vitusus...bez kecu/. A pak hromadu dalsich parametru. Vyplatni pomer, zadluzeni, velikost firmy, vsechna P/E, PEG, P/S atd. divi historia vc. jejiho zvysovani, zvazit vyjimecnost firmy, jeji konkurenci, projit seeking alpha, je zajimavy cash per share, ROE ROA, short float a vsechny ty blbinky , ktere zobrazuje pekne finviz…
Kamenujte mne nebo ne, ja bych radeji kupoval po vyklesu BKE Bakl event. KSS Kohl's , kdyz uz Target, ten je predrazeny...chasnici tady budou mit nastudovane i ostatni samosky, tak Ti taky poradi.
Ja bych M asi nebral, jiste riziko divi cutu tu je, ale dost z nas ma M v ptf.

standa - 31-1-2020 v 20:46

Macy nebrat. Jeden stupinek nad junk statusem, FCF sotva pokryva dividendu (za minulych 12 mesicu uz asi ani to ne) a EPS ma do budoucna klesat jeste rychleji nez doted. S timhle v portfoliu bych urcite klidne nespal.

Etern1ty - 31-1-2020 v 21:05

:(

roberto marconi - 1-2-2020 v 09:49

No, na to klidnejsi spani jsem vzal ten Ladislaven prezdivany americky hnuj MMM vcera na konci sichty za 158,+
Vzhledem k tomu, ze takova cena byla nekdy kolem 2015 tak bych neocekaval zadna dramata, taky yield 3,65% na divi aristokrata neni spatny, ted jde o budouci vykonnost firmy.
Jo, a pry na regalu chybi rousky, oblicejove masky a rukavice. Sklady budou na sezonu ciste. Schvalne, jak dopadne tento kvartal…
Na 130,- bych dokoupil, ale kdy to bude?

Pavel - 1-2-2020 v 10:49

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
No, na to klidnejsi spani jsem vzal ten Ladislaven prezdivany americky hnuj MMM vcera na konci sichty za 158,+
Vzhledem k tomu, ze takova cena byla nekdy kolem 2015 tak bych neocekaval zadna dramata, taky yield 3,65% na divi aristokrata neni spatny, ted jde o budouci vykonnost firmy.
Jo, a pry na regalu chybi rousky, oblicejove masky a rukavice. Sklady budou na sezonu ciste. Schvalne, jak dopadne tento kvartal…
Na 130,- bych dokoupil, ale kdy to bude?


Dobře jsi udělal:-)

Igor - 1-2-2020 v 13:43

Citace: Původně zaslal: standa  
Macy nebrat. Jeden stupinek nad junk statusem, FCF sotva pokryva dividendu (za minulych 12 mesicu uz asi ani to ne) a EPS ma do budoucna klesat jeste rychleji nez doted. S timhle v portfoliu bych urcite klidne nespal.


nevim nevim kde to vidis, ale FCF pokryva dividendu v klidu (navíc za posledních 12 měsíců nevíš zhola nic když ješte není Q4 report). na výplatu divi stacil téměř vzdy jen posledni kvartal. EPS lítá jak na houpačce -> je to maloobchodník, žádný stabilní byznys s dokonalou konkurenční výhodou. takto je potřeba k tomu přistupovat. Každopádně 2018 splatili 1,1miliardy z dluhu a stále ho i 2019 snižují. M je jako všichni maloobchodníci obětí paniky zvaná Amazon. Někteří zkrachují, jiní toho využijí. každopádně bych si nemyslel že všichni krachnou a nebudeme do obchoďáků chodit - možná beru jen ze svého pohledu, ale většinu oblečení nakupuji jedině v obchodáku. Ale jako pro všechny akcie - držím M jen jako malou část svého portfolia.

ale panika je pro nás DGI investory přímo radost -> stejně jako cigaretáři či ropáci. tak se naooko bojme a nenápadně přilévejme olej do ohně ;)

Stanislav - 1-2-2020 v 15:18

Obchoďáky snižují marže v zápase s internetovými kšefty. Konečně i Macy´s přechází z klasického kameňáku na internetový obchod. Domnívám se, že by to nemusel být konec, ale je podstatné, aby neměli takový vysoký dluh, aby se jim při transformaci dostával kapitál a nemuseli si půjčovat. Zima byla mírná, takže obrat by mohl utrpět opět ztráty. Je pravda, že poslední kvartál bývá nejsilnější v roce a pokryje dividendu za celý rok.

r626 - 2-2-2020 v 07:24

Co si myslite o Delta Airlines? Mě se osobně nelíbí Lufthansa (možná moje profesionální deformace). Doufám, že teď cena aerolinek ještě trochu spadne dolu a upřímně Delta je druhá největší v USA a v současné době má 2,89 div yield.
https://finviz.com/quote.ashx?t=DAL

VSbrok - 2-2-2020 v 08:28

Macy´s má jedinou výhodu a tou jsou jejich reality, dnes je to vlastně Realitka, protože hodnota nemovitostí dalece přesahuje vše ostatní co vlastní nebo dokáže vygenerovat.
Problém, ale je, že jak se nemovitostí začne zbavovat, aby snížili obrovský dluh, tak to sice bude jednorázový příjem, ale do budoucna snížení tržeb = méně obchodů kde tržby mohou generovat.

To už radši Baklíka (BKE), i když teď už je zas moooc drahej, pod 20, spíš k 18ti, je/byla super cena, navíc každý rok speciálka ...
https://www.finviz.com/quote.ashx?t=BKE&ty=c&p=d&...
https://www.morningstar.com/stocks/xnys/bke/financials
https://seekingalpha.com/symbol/BKE/dividends/history

S MMM čekám na cenu 150 a míň.

Aerolinky nemám osobně rád, stejně jako automobilky... jak příjde krize, či jen pouze náznak, tak lítání a nákup nových aut, je vždy to první co lidi omezí a tržby/zisky poletí strmě dolů = divi může být v ohrožení.

Jack N. - 2-2-2020 v 09:21

" Aerolinky nemám osobně rád, stejně jako automobilky... jak příjde krize, či jen pouze náznak, tak lítání a nákup nových aut, je vždy to první co lidi omezí a tržby/zisky poletí strmě dolů = divi může být v ohrožení. "

Přesně tak, malou nápovědou budiž, že ani jedna automobilka či aerolinka není v seznamu dividendových aristokratů.


roberto marconi - 2-2-2020 v 09:34

JJ, investorsky drak VSbrok to rika spravne. Automobilky, aerolinky a lodari se na 30 let dopredu nekupuji.
Bakl urcite lepsi nes M. BKE ma nulove zadluzeni a navic funguje jako franchisa s omezenym rizikem. Cas per share roste mnoho kvartalou po sobe a s to spesl divi v lednu mate yield 10%. A urcita sebeduvera u nich musi byt, posledni zvyseni divi bylo o 20%, vyplatni pomer OK.
Poustel jsem nekde nad 27,- s nakupem 18+,- takze tech 1000 dolcu, co jsem vyvaril, slo do ceskych akcii /CEZ, KB/.
Jakmile prijde spatny kvartal /a on prijde/ a cena se priblize ke 20,- prikupim. Toto ale neni investorske chovani, toto je gamble pro radost. U 90% ptf se ke svym vlastnickym podilum ve firmach nechovam.

A to MMM: 150,- nejspis bude, tady jsem se pri 158 rozhodl hodit kotvu a koupit. Pokud pujdeme o 20% niz, prikupim. Uvidime, co nastane v pondeli, jestli bude ruckzug zpet nahoru, nebo sjizdecka dal dolu.
Za 10 let nam bude sumak jestli mame MMM za 170 nebo 150. Spis jde o to, jestli yield on cost bude nekde kolem 6% nebo spis 9%.

VSbrok - 2-2-2020 v 11:56

roberto: s MMM nechvátám ... za prvný momentálně němám prachy a zadruhý mám ptf (ZOO) již postavený 27 titulů.
Takže pokud bych bral MMM, tak bych musel na margin s 5,05% ročně ... takže to by musela být cena MMM faááákt super výhodná => pod 150, spíš tak 130 :lol:

Ladislav - 2-2-2020 v 12:49

MMM,
P/B 9, P/E 20 :post: https://www.morningstar.com/stocks/xnys/mmm/financials
Die Kinder sind verrückt, wenn sie MMM kaufen.

Raději si kupte akcie 10x levnější s P/B 0,9 !!!



r626 - 2-2-2020 v 16:55

Když přimhouřím obě oči, tak se potom přímo nabízí Wells Fargo
P/B 1,19 P/E 11,67

:-))

Ladislav - 2-2-2020 v 18:18

:) Jestli je označení ''děti'' urážkou, když mají akcionáři 20-50 let, nazvu je nyní ''mládež''.
Snad může 50-letý akcionář být nazván ''mládež'', aniž by se urazil. :)
Tedy:
Mládež by neměla zapomínat zcela Grahamovy výzkumy, že by se měly koupit jen akcie s P/B od 1,5.
Protože v době internetu je zájem o akcie po celém světě mnohem vyšší než před internetem, je možno dnes tento poměr pro vhodnost nákupu akcií zvýšit na 3,0. Tedy kupovat jen akcie s P/B pod 3,0.
Když Graham byl vylekán z velkého krachu akcií 1929-1932, měla by starší mládež být vylekána z velkého krachu akcií 2000-2003. Ale mládež mladší než 35 let asi žádné akcie na kontě ještě neměla během krachu 2000-2003. Tedy nemá mládež pod 35 let z drahých akcií žádný strach a kupuje stejné předražené akcie, jako ostatní mládež oznamuje v diskusních fórech a kupuje stejné předražené akcie, jako nějaký americký expert koupil.
Nejvíce hloupé je kupovat dnes akcie, které koupil Warren Buffett před 30 lety, když jsou dnes akcie předražené a podnik nedosahuje už dlouho ten růst tržby jako před 30 lety.
Ta jedna moderní kniha nebo tři moderní knihy, které po celém světě dohromady existují, nedokáží dnes mládež vystrašit z předražených akcií.
Mládež pod 35 let to musí zažít sama v příštím velkém krachu, jak hluboko se propadnou její předražené akcie na kontě s P/B nad 9: Visa, Mastercard, Coca-Cola, Microsoft, Novo Nordisk, Adobe, Alphabet, Amazon, Apple, Facebook, Netflix, Nvidia.


Několik zdravých a solidních podniků s akciemi majícími P/B pod 1:
BMW, HeidelbergCement, Lufthansa, Kraft Heinz, HSBC, Vodafone, Banco Bilbao, Banco Santander, Repsol.
Vynechám levné darebáky: Daimler, Volkswagen, Deutsche Bank.

kraken - 2-2-2020 v 18:53

a proč chybí v portfoliu heidelbergcent s divi 3,9% ?

Stanislav - 2-2-2020 v 20:03

Někdo zná pouze Grahamův chleba, a pak neřeší P/B =9. Osobně tomu nerozumím, ale je to ostatně každého soukromá věc, do čeho chce investovat? Já to jednoznačně považuji za chybu, která by se mohla pěkně vymstít.

kraken - 2-2-2020 v 20:21

no já tomu taky nerozumím, ale chtěl bych pochopit a poznat, proč ten, kdo spíše zná graham chleba, řeší P/B a u heidelbergcentu tj. 0,84-to je super číslo a je zapálený evropan a přesto ho nemá ani ve výhledu, dotaz je proč?

r626 - 2-2-2020 v 20:39

chápu, bohužel ne každý začal s investicemi v době kdy akcie nebyly z dnešního pohledu predražené.. taky by se mi líbilo mít Apple za 38 :-) Ono je v současné době dost složité vybrat něco zajímavého a za dobrou cenu. Právě třeba MMM jsem vypustil, ale teď jsem četl několik článků o tom, jak je výhodné koupit - argument vysokého P/B chápu. Četl jsem i články o Kraft Heinz a i o Wells Fargo, kde nákup v současné době nedoporučují, byť jsou hodnoty P/B a P/E výhodné. V podstatě mi jde o to, že bych chtěl začít nějakou novou pozici, tak hledám vhodného kandidáta. XOM, T, CVX, RDS mimo jiné mám :-))

pinokio - 3-2-2020 v 12:41

Zvažoval jsem na stálo akcii Waste managment má v podstatě monopol na odpady v USA co na ni říkáte? Nebo ruská akcie Lukoil /nevím jestli jde koupit přes Fio/. jako alternativa k Shellu.

Ladislav - 3-2-2020 v 12:50


Od dolíku 1990/1991 do vrcholu 2014/2015 rostla akcie BMW 1.630%. :exclamation:
Od dolíku 2008/2009 do vrcholu 2014/2015 rostla akcie BMW 500%. :exclamation:
A je nutné sečíst ten balík peněz, který by rozumný investor dostal vyplacen v dividendách.
:post: https://www.comdirect.de/inf/aktien/DE0005190003?ID_NOTATION...

Každý musí být rád, když koupí akcie BMW dnes levněji než 2015-2019, radost by měla být z dividend.
A hezky v plus bude akcie za několik let.

Akcie BMW je nejlepší auto-akcie světa na stálo pro dividendy.
I když ten, kdo koupil poprvé před rokem nebo 2015-2017, může být dnes v mínus.
Jedna auto-akcie by měla být v každém portfoliu ze 20-30 akcií na stálo pro dividendy.
Kdo kupuje dnes, může být rád, že koupí s nižším kurzem než 2015.
Chytrý akcionář se musí radovat z dividend od jeho 20-30 různých akcií
a za 30 let se bude radovat on nebo mladá vdova nebo děti,
že mají každou z těch 20-30 akcií zděděných po pánovi stovky procent v plus.
Ale přesto by děti dědící akcie neměly prodávat, nebo jen malou část akcií prodat,
když chtějí koupit vlastní byt.
Kdo investuje do akcií teprve 2 roky, může mít dnes nějaké akcie hezky v plus, jiné akcie hezky v mínus,
důležité je jen, aby se radoval z dividend a chtěl si nechat každou akcii až do smrti kvůli dividendám jako důchod,
a zajistil s dividendami krásný příjem pro děti, které jednou by měly všechny dividendové akcie zdědit.
Samozřejmě by se měly prodávat akcie firem, které míří k bankrotu jak Nokia, a prodávat akcie,
když se firma rozdělí na části, anebo je firma ze 100% koupena jinou firmou.
Performance není důležitá za rok ani za 5 let, když se akcie nikdy neprodají. Ale za 20 let
by měla být každá levně koupená akcie několik stovek procent v plus, když nemíří firma k bankrotu jak Nokia.

BMW.png - 15kB

kraken - 3-2-2020 v 14:22

rozumný investor by měl sedět na rukách

Ladislav - 3-2-2020 v 16:10

Genau. Moudrý value investor má radost z dividend, protože z nich chodí každý rok víc peněz.

Nerozumný obchodník s akciemi má asi někde na komputeru červené tlačítko SELL
a zelené tlačítko BUY a kvůli korunovému viru ve Wuhanu asi všechny evropské a americké akcie prodal.

100-euro-1.jpg - 48kB

mr.stepka - 3-2-2020 v 18:17

Viz mýtusy pana Ladislava (Finexpert/e15)

roberto marconi - 4-2-2020 v 10:32

Obcas to clovek trefi, ani nevi jak. Po dokupu BP last wiik firma retortuje slusne vysledky a hlavne zvysuje divi. 2,4% je tak akorat na pokryti inflace, ale zvyseni je zvyseni.
No a budu se tesit cca do mesice /ani to nijak nezkoumam/ na 9 nebo 10 novych akcii firmy dripem gratis bez zdanene dividend.
La vita es bella!!!

roberto marconi - 4-2-2020 v 11:07

To Kraken: ano. Naprostu vetsinu casu na rukach.

Mimo momenty, kdy jsou akcie podhodnocene, trhy kleasaji a spolehlivi divi aristokrati jsou za priznive az vyprodejove ceny.
BP za 4,55 GBP minuly tyden je tim prikladem. Tehdy odlepime pracky a mackame cudl BUY.
Cudl SELL vyuzivame jen pro radost z rychleho trejdu. Netyka se divi aristokratu, challangeru, achieveru a podobnych blue chips. Ty se drzi naveky.

Ladislav - 4-2-2020 v 15:42

Microsoft akcie
Možná že investice na stálo začínající až od budoucího krachu akcie Microsoft na 1/3 bude pro dividendového investora příjemnější než investice minulých 8 let.
Dnešní šéf Microsoftu = Nadella usiluje o silný růst kurzu akcie, aby jeho nakradené akcie mohl prodat za miliardu dolarů nebo za několik miliard, a proto Microsoft silně nakupuje vlastní akcie a likviduje je, aby se zmenšil počet akcií a zvýšily kurzy.
Takto nebezpečně předraženou akcii s P/S 9 a později snad i víc, čeká velký krach na 1/3.
Po velkém krachu akcie bude mít Microsoft asi nového šéfa, a ten by mohl dbát více na uspokojivé dividendy a méně na růst kurzu, pokud to nebude stejný darebák jako dnešní šéf.
Já nelituju, že jsem nevydělal stovky procent s akcií Microsoft minulých 8 let a nelituju ani, že jsem nevydělal stovky procent s akcií Apple a s bitcoinem.
To co nezdravě moc rostlo, to se jednou hluboko propadne na 1/3, něco i na 1/10 (Visa, Mastercard) a všichni budou rádi, že na počátku krachu, nejpozději 35% pod maximem, akcie prodali.
Dividendoví investoři, kteří žádnou akcii nikdy neprodají, jsou mnohem šťastnější, když mají málo předražené akcie, málo volatilní akcie, a když na konci velkého krachu nemají žádnou akcii kleslou víc než na 1/2 (Allianz, Munich Re). Akcie zdravých podniků se několik let po krachu na 1/2 zase vrátí na minulé maximum. Ale dnes zmanipulované akcie Apple, Microsoft a hlavně Visa, Mastercard se propadnou na 1/3 nebo víc a všichni, i ti dividendoví investoři nebudou z toho krachu šťastní, když včas předražené akcie neprodali.

Martin - 4-2-2020 v 16:48

Ladislave, ono je to tezke, kdyz jsem zacal investovat v roce 2019 a vetsina akcii je ted predrazenych. Nastesti jsem chytil propady z konce 2018. Nekdy to holt nejde presne brat podle P/B pod 3, to bych nekoupil nic. Akcie chci taky na stalo, neprodavat.

Pavel - 4-2-2020 v 20:17

No tak podle Ladislava klesne někdy v budoucnu akcie MSFT na 60 dolarů (dnes stojí 180). A když ještě počkáme, bude to třeba 1/3 z 300 dolarů a to bude ta cena, za kterou tu akcii nechtěl koupit (těch 100 dolarů), že byla předražená. Takový je holt život:-)

Ladislav - 5-2-2020 v 07:22

Akcie Microsoft asi neklesne z dnešních 180 na pozdějších 60.
Spíš poroste dále na 240 a pak klesne během 3 let na 80.
Vždyť velký tříletý krach nezačíná dnes.
Akcie nebude asi předražená při 100 USD za 5-10 let, protože tržba a zisk rostou každý rok 20%.

TomasV - 5-2-2020 v 09:02

3m navýšení dividendy z 1,44 na 1,47,což dělá 2 procenta .Lepší než drátem do oka.

Pavel - 5-2-2020 v 09:09

No jestli poroste zisk každý rok o 20%, tak je to akcie zralá na okamžitý nákup!

roberto marconi - 5-2-2020 v 09:45

OK, tak jsme nad inflaci, zvyseni tyden po nakupu a timto skace yield on cost na 3,70%. Za rok to bude lepsi. Tento kvartal bude dobry.
Kamos prijal objednavku na 20 000 rousek. Od Cinjana z Prahy. Objednavka vyrizena. Jen tam visi backorder 180 000pcs., protoze Cinan z Prahy chtel 20 000 baleni. Toz tak, totok se dneska deje :lol:

Dividendo - 5-2-2020 v 10:01

V indexe MSCI World ma Apple vahu 3%, M$ ma vahu 2.5%, takze ak niekto kupuje indexove ETF (v dnesnej dobe vacsina), tak tahaju hore aj tieto 2 firmy velkou vahou...

TomasV - 5-2-2020 v 15:29

Zakoupeno MMM za 158USD a RDSB za 24EUR.:thumbup:

r626 - 5-2-2020 v 15:59

RSDB za 24?

Pavel - 5-2-2020 v 17:27

asi RDSA

viky - 5-2-2020 v 20:59

Citace: Původně zaslal: r626  
RSDB za 24?


Co se nezdá ?
https://finance.yahoo.com/quote/RDSB.AS

roberto marconi - 5-2-2020 v 22:32

Kristalova koule vyfiltrovala z ropaku OXY. Po akvizici Andarko se jevi, ze ji trh zdecimoval prilis. Davam ji na focus list, k dalsimu zkoumani. BP se zadarilo. Zdrave vidim CVX.

Pure gamble je BGS. Kdo na to ma koule, mozna zarobi. Divi cut vidim 50:50. I tak by yield zustal na zajimavych 6%. Mno. Bude zitra o cem mudrovat.

zanek - 5-2-2020 v 22:57

Roberto proc koule ukazala zrovna na OXY? Taky jsem se na ne nedavno dival. Podle morningstar and finviz je payout ratio pres 200%. P/E kolem 30.

roberto marconi - 6-2-2020 v 07:52

No prave. Jevi se mi, ze parametry na automatizovanych webech jsou rozhozene tou akvizici Andarko. Zanorim hloubeji.

roberto marconi - 6-2-2020 v 07:57

A beztak, poprosim borce, kteri vedi, jak funguje natahovani dat na weby typu finviz nebo finance.yahoo a jak to cele funguje a odkud jsou primarne tato data tahana. Pro mne je to Spanelska village a docela by mne to zajimalo. Diky predem.

r626 - 6-2-2020 v 09:39

Citace: Původně zaslal: viky  
Citace: Původně zaslal: r626  
RSDB za 24?


Co se nezdá ?
https://finance.yahoo.com/quote/RDSB.AS


Jo 24 je Amsterdam, já koukám vždy na NY, moje chyba

michal.holik - 6-2-2020 v 11:55

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
A beztak, poprosim borce, kteri vedi, jak funguje natahovani dat na weby typu finviz nebo finance.yahoo a jak to cele funguje a odkud jsou primarne tato data tahana. Pro mne je to Spanelska village a docela by mne to zajimalo. Diky predem.


roberto, ohledne dat na Yahoo Finance to hodne rekne toto https://help.yahoo.com/kb/finance-for-web/SLN2310.html?impre...

TomasV - 6-2-2020 v 13:25

https://seekingalpha.com/pr/17770990-philip-morris-internati...

Na umírající byznys celkem dobré výsledky:thumbup:

Ladislav - 6-2-2020 v 14:09

Akcie se dnes pominuly.
A když jsem přišel ve 12.30 z města domů a podíval se na grafy,
v panice jsem rychle koupil na německém neburzovním trhu Tradegate (Berlin)
za 1.000 € Enbridge, za 1.000 € Bank of Nova Scotia, za 1.000 € Mitsubishi Corp.
V dubnu koupím za 1.000 € Walgreens Boots Alliance a moje letošní nákupy mohou být hotovy.
V září bude Joe Konecny 6 let starý a tak mu otevřu školácké Starterkonto zadarmo u Targobank.de,
abych mu v prosinci mohl koupit za 500 € první levné akcie, s dividendou nad 5% a bez daně, tedy z Británie,
buďto Shell B. nebo BHP nebo B.A.Tobacco a později HSBC. Každý rok jednu akcii za 500 €, nebo dvě.
A tak začne můj syn investovat do akcií už od věku 6 let, aby v důchodu měl pár milionů euro
v dividendových akciích a každý rok dostal desetitisíce eur dividendy.
Grafy mých 29 dividendových akcií :post: http://nr1a.com/mustrdepo-3mesice.htm

Allianz.png - 12kB

michal.holik - 6-2-2020 v 14:49

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
...
V září bude Joe Konecny 6 let starý a tak mu otevřu školácké Starterkonto zadarmo u Targobank.de,
abych mu v prosinci mohl koupit za 500 € první levné akcie, s dividendou nad 5% a bez daně, tedy z Británie,
buďto Shell B. nebo BHP nebo B.A.Tobacco a později HSBC. Každý rok jednu akcii za 500 €, nebo dvě.
A tak začne můj syn investovat do akcií už od věku 6 let, aby v důchodu měl pár milionů euro
v dividendových akciích a každý rok dostal desetitisíce eur dividendy.
Grafy mých 29 dividendových akcií :post: http://nr1a.com/mustrdepo-3mesice.htm



Ladislave, velmi ušlechtilá myšlenka!!!

Mamut - 6-2-2020 v 15:48

Dnes přikoupen 50x RDS-B (53$) a 30x BASF (64€ ).

kraken - 6-2-2020 v 16:04

v té dočjbank vykopali zlato? nebo se jim narovnal znak?

Pavel - 6-2-2020 v 16:44

Citace: Původně zaslal: TomasV  
https://seekingalpha.com/pr/17770990-philip-morris-internati...

Na umírající byznys celkem dobré výsledky:thumbup:


Hlavně je důležité, že i přes letošní problémy (snižovali odhad EPS), potvrdili růst EPS pro příští rok na "at least 8%". Takže dividendová mašina jede dál a má dost uhlí na zrychlení (dividendy).

roberto marconi - 6-2-2020 v 20:23

Diky Michale, dava to alespon trosku inside, jak ta data bezi a odkud se tahaji. Osobne mam nejradsi finviz, je celkem velmi spolehlivy.

Zajímavý článek ze Seeking Alpha

Tondrisek - 7-2-2020 v 06:35

Goldman expects dividend all-stars to outperform
Feb. 6, 2020 3:19 PM ET|About : AT&T Inc. (T)|By: Clark Schultz, SA News Editor

Goldman Sachs is promoting its select portfolio that tracks stocks with high dividend growth.

The 46-stock portfolio has double the S&P 500's returns so far this year and is the best performing basket among the 46 Goldman portfolios.

To create the list, GS screened for stocks expected to raise their dividends by an annualized rate of 9% through 2021.

The portfolio of dividend all-stars includes
AT&T (NYSE:T)
Abbvie (NYSE:ABBV)
Valero Energy (NYSE:VLO)
Huntington Bancshares (NASDAQ:HBAN),
Broadcom (NASDAQ:AVGO),
IBM (NYSE:IBM),
Pfizer (NYSE:PFE),
Molson Coors (NYSE:TAP),
Walgreen Boots Alliance (NASDAQ:WBA),
Cummins (NYSE:CMI)

Sory za spam, ale zdálo se mi to celkem zajímavé ... :)

TomasV - 7-2-2020 v 08:03

Že by zrovna T začalo zvedat dividendu o 9 procent se mi moc nezdá.

Pavel - 7-2-2020 v 10:31

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Že by zrovna T začalo zvedat dividendu o 9 procent se mi moc nezdá.


Psal jsem to už několikrát, podívejte se na jejich predikci EPS pro nejbližší roky a smysl to dává. Jednou či dvakrát by ji takhle zvednout mohli a pak zase pomaleji.

TomasV - 7-2-2020 v 10:45

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: TomasV  
Že by zrovna T začalo zvedat dividendu o 9 procent se mi moc nezdá.


Psal jsem to už několikrát, podívejte se na jejich predikci EPS pro nejbližší roky a smysl to dává. Jednou či dvakrát by ji takhle zvednout mohli a pak zase pomaleji.


Napřed je potřeba snížit zadlužení a až potom se může začít navyšovat dividenda.T má stále přes 158 mil.čistého dluhu v rozvaze,pokud by FED začal neočekávaně zvyšovat zasby ,tak může být problém.

michal.holik - 7-2-2020 v 11:33

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: TomasV  
Že by zrovna T začalo zvedat dividendu o 9 procent se mi moc nezdá.


Psal jsem to už několikrát, podívejte se na jejich predikci EPS pro nejbližší roky a smysl to dává. Jednou či dvakrát by ji takhle zvednout mohli a pak zase pomaleji.


Pavle vzpomeneš si kde jsi to viděl? Na Yahoo Finance a jiných serverech je vidět max EPS 2020 a EPS 2021. Na SA by mohl být pětiletý výhled ale v placené verzi. Díky

TomasV - 7-2-2020 v 11:39

https://seekingalpha.com/pr/17762317-t-reports-fourth-quarte...

michal.holik - 7-2-2020 v 11:56

AT&T reaffirms 2020 guidance:
Revenue growth: of 1% to 2%;
Adjusted EPS growth: $3.60 to $3.70

3-Year Financial Guidance and Capital Allocation Plan
Adjusted EPS growth: $4.50 to $4.80 by 2022
Revenue growth every year: 1% to 2%

me to prijde divny ze by tak mizive rostly trzby a tolik rostl zisk; kdyz vezmu stred odhadu tak behem dvou let ma vzrust zisk z 3,65 na 4,65 = to je 13,7 % rocne

Vitusus - 7-2-2020 v 12:27

Citace: Původně zaslal: michal.holik  
AT&T reaffirms 2020 guidance:
Revenue growth: of 1% to 2%;
Adjusted EPS growth: $3.60 to $3.70

3-Year Financial Guidance and Capital Allocation Plan
Adjusted EPS growth: $4.50 to $4.80 by 2022
Revenue growth every year: 1% to 2%

me to prijde divny ze by tak mizive rostly trzby a tolik rostl zisk; kdyz vezmu stred odhadu tak behem dvou let ma vzrust zisk z 3,65 na 4,65 = to je 13,7 % rocne



Míšo, ta úměra mezi tržbami a náklady rozhodně není lineární, máš tam strašnou spoustu fixních nákladů, na které nemají rostoucí tržby vůbec žádný vliv, takže ano, klidně se může stát to, co píšeš, 1-2% růst tržeb a 13% růst zisku.

michal.holik - 7-2-2020 v 12:43

Citace: Původně zaslal: Vitusus  
Citace: Původně zaslal: michal.holik  
AT&T reaffirms 2020 guidance:
Revenue growth: of 1% to 2%;
Adjusted EPS growth: $3.60 to $3.70

3-Year Financial Guidance and Capital Allocation Plan
Adjusted EPS growth: $4.50 to $4.80 by 2022
Revenue growth every year: 1% to 2%

me to prijde divny ze by tak mizive rostly trzby a tolik rostl zisk; kdyz vezmu stred odhadu tak behem dvou let ma vzrust zisk z 3,65 na 4,65 = to je 13,7 % rocne



Míšo, ta úměra mezi tržbami a náklady rozhodně není lineární, máš tam strašnou spoustu fixních nákladů, na které nemají rostoucí tržby vůbec žádný vliv, takže ano, klidně se může stát to, co píšeš, 1-2% růst tržeb a 13% růst zisku.


Velice děkuji za reakci od profíka ;-)

arkyn - 7-2-2020 v 13:02

Taky to muze byt dane tim, ze ocekavaji umazani dluhu, tj. mensi platbu uroku dluhu a mozna nejake spolecne nakladove-pozitivni efekty spojeni firem

Vitusus - 7-2-2020 v 13:04

Citace: Původně zaslal: arkyn  
Taky to muze byt dane tim, ze ocekavaji umazani dluhu, tj. mensi platbu uroku dluhu a mozna nejake spolecne nakladove-pozitivni efekty spojeni firem


To byla první věc, co mě napadla, ale koukal jsem, že do adjusted EPS ty úrokové náklady nepočítají.

Ty synergie a obecně úspory z rozsahu samozřejmě ano, to dává smysl.

roberto marconi - 7-2-2020 v 22:03

OXY Occidental Petro : pozice nakpupena na konci sichty. Sazim na uspesne zacleneni Andarko, prodej jejich non-core businessu a na schopnosti splacet dluh pri cenach ropy do nejakych 40,-
Firma ma zahedzovano na cene 55,- v nasledujicich 2 letech.
Presvedcil mne dnesni minimalni pokles kurzy pri vyraznejsim poklesu ceny ropy. Tlustosi nakupuji, trend bude potvrzen pristi tyden. A do roka a do dne se ukaze.

Mindoro - 10-2-2020 v 08:53

AbbVie je oblíbená stálice v mnoha našich portfoliích, asi jste všichni v pátek zaznamenali pěkné výsledky. Co mě obzvláště potěšilo je očekávané zvýšení obratu v prodejích Skyrizi a Rinvoq
" Full-Year Global SKYRIZI Net Revenues Were $355 Million; Global RINVOQ Net Revenues Were $47 Million; AbbVie Expects SKYRIZI and RINVOQ Combined Revenues of Approximately $1.700 Billion in 2020" Riziko výpadků v prodejích Humiry se tak postupně snižuje , doufejme že se cíle AbbVie podaří naplnit. Patečním růstem se ABBV stala moje největší US expozice

Ladislav - 10-2-2020 v 10:14

MSBHF.png - 5kB
Já jsem koupil minulý týden originál akcie japonské obchodní společnosti Mitsubishi Corp. za 1.000 € už za pár vteřin na německém neburzovním trhu Tradegate (Berlin) s limitem pro kurz stejným jako ten vyšší oznamovaný kurz z Geld a Brief.
Tedy když je tam psáno Geld 24,00 €, Brief 24,40 €, vyplním limit za který chci koupit 24,40 € a objednávku odešlu. Pak kliknu na Orders a vidim, že moje objednávka není vidět. Tak kliknu vyřízené Orders a vidím, že už byly moje akcie za pár sekund pro mne koupeny.
Mitsubishi Corp. - WKN: 857124 - ISIN: JP3898400001 - MSBHF
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=MSBHF&...
:post: https://www.gurufocus.com/stock/MSBHF/summary
:post: https://www.comdirect.de/inf/aktien/JP3898400001?ID_NOTATION...

bigusdykus - 10-2-2020 v 13:50

Podařilo se někomu koupit Mitsubishi za EUR přes LYNX? Odkazuje mě to jen na japonský burzy.

r626 - 10-2-2020 v 14:31

Tak jsem se právě shlédnul v Metlife MET
https://finviz.com/quote.ashx?t=MET&ty=c&ta=1&p=...

délka navyšování dividend sice není nijak oslnivá, ale celkově mě čísla příjdou lepří než konkurenční
PRU Prudential Finance https://finviz.com/quote.ashx?t=PRU

Navíc žena tam má pojištění, tak mi aspoň bude vydělávat :lol::lol::lol:

Ladislav - 10-2-2020 v 15:16

Nene, investice do pojišťoven z USA a Británie není dobrá.
Bylo moudré koupit německé pojišťovny Allianz a Munich Re, když byl výnos dividendy blízko 5%.
Pak by zdanění dividend 26,38% nevadilo.
Když dostanete u amerických pojišťoven výnos dividendy 0,5% až 3% mínus 15% daň, je to na nic. Nehledě k tomu, že v nedávné finanční krizi ty hloupé velké staré americké pojišťovny zkrachovaly a musel je zachraňovat stát.

arkyn - 10-2-2020 v 19:56

Jsem zvedav kam az ty olejari pujdou. BP, Shell a XOM jsou blizko anebo na rocnich minimech. Neco jsem nakoupil uz minuly tyden, jak to vidite, nakupujete anebo jeste cekate na nizsi ceny?

kraken - 10-2-2020 v 20:40

asi vyčkat a opakovat si:coronavirus je na dlouho , fabriky stojí a greta má ještě sestru

zaza - 10-2-2020 v 22:34

Nakoupil jsem Occidental Petroleum

Stanislav - 11-2-2020 v 06:31

OXY udělal předražený nákup, a proto si myslím, že není vhodné tuto akcii kupovat. Velcí tygři to nekoupili, protože čekají, že se tak zbaví nepohodlné konkurence. Ostatně i Altria udělala hloupý předražený nákup YUUL a nyní ta akcie strádá, místo toho aby rostla.

Martin - 11-2-2020 v 07:32

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Nene, investice do pojišťoven z USA a Británie není dobrá.
Bylo moudré koupit německé pojišťovny Allianz a Munich Re, když byl výnos dividendy blízko 5%.
Pak by zdanění dividend 26,38% nevadilo.
Když dostanete u amerických pojišťoven výnos dividendy 0,5% až 3% mínus 15% daň, je to na nic. Nehledě k tomu, že v nedávné finanční krizi ty hloupé velké staré americké pojišťovny zkrachovaly a musel je zachraňovat stát.

A kdyz koupim Allianz za USD pres Lynx ticker ALIZF? Podobna vec se resila u zdaneni kanadskych spolecnosti u Degira 25% a u Lynx jen 15%? Nebo budu muset zbytek do 26,38% dodanit, protoze Lynx mi strhne 15%.
Akorat si vybiram mezi pojistovnami Old Republic ORI, Prudential F. PRU a Allianz. Diky

Jack N. - 11-2-2020 v 11:39

Jsem si na 90% jist, že daň z dividend u německých akcií u Lynx je za 26.38% bez ohledu na měnu.


 Stran:  1  ..  3    5    7  ..  20