Diskusní fórum akcie a burza

Setkání

 Stran:  1  2  

MilanV - 10-12-2019 v 11:24

Upozorňuji, že Vánoční večírek je tento týden v pátek. Je to za pár dní a doufám, že všichni máte informace kde a kdy

Georg - 12-12-2019 v 12:58

Potvrzuji účast. Doufám, že nebude v Krkonoších sněhová kalamita. Budu rád s diskuzí o T,OXY + ženy a zpěv.

Jack N. - 12-12-2019 v 16:52

Jasná věc, měl bych dorazit na místo činu okolo 15:30.



Pavel - 12-12-2019 v 16:56

Citace: Původně zaslal: Jack N.  
Jasná věc, měl bych dorazit na místo činu okolo 15:30.




To už na tebe zbyde v nejlepším případě bronzová medaile:-)

Mamut - 12-12-2019 v 22:45

Potvrzuji také účast, měl bych dorazit autobusem z Brna kolem 15:30, ale musím ještě urazit pěšky 2 km na místo. Snad D1 nezapadne sněhem :)

Vosa - 13-12-2019 v 12:57

Situace se nevyvýjí dobře. Sedl jsem do zpožděného EC Varsovia a po pár minutách porucha na mašině :D Přešel jsem aspoň do jídelního vozu a Plzeň zatím teče, tak dobrý

Jack N. - 13-12-2019 v 13:27

Zpoždění vem čert, když funguje výčep :lol:
Já pojedu Railjetem 74 ve 14:10 z Pardubic, zatím veze +7, snad víc nenabere.
Setkání zdar !




Vosa - 13-12-2019 v 13:38

Je to v suchu, mašina opravena a jede se dal, kolem 15:30 budu na místě.

zanek - 13-12-2019 v 13:57

Ja vyjizdim 14:50 z Caslavi, po 16 tam budu.

Pavel - 13-12-2019 v 14:30

To se to sjíždí!

Stanislav - 13-12-2019 v 14:57

Dopiji odpolední kávu a razím. To bylo řečí, že už v 15:00 bude část osazenstva zpitá pod obraz bóží a bude spát klidným spánkem opilcovým pod stolem, a zatím se ještě kodrcají ve vlaku a pochlastávají si pivko v klídečku jídelního odstaveného vozu na věčné časy. Ten sál je pěkná ratejna, tak jsem zvědav, jak se tam složíme, abychom na sebe nehulákali? Budou zřejmě vítězit třetinky, protože cena je příjemná a pivo tolik nezvětrá.

MilanV - 14-12-2019 v 09:20

Vánoční večírek akcionářů proběhl k obecné spokojenosti a vůbec nevadil začátek od 15 hodin. Bylo stále o čem si povídat a taky co pít. Musím ocenit mimopražské účastníky nejen z okolí Prahy, ale i hojné zastoupení akcionářů z Moravy. Jinak zastoupeny byly obě fóra neboť stejně většina je obojetných a to je dobře.

Taky bych rád zopakoval a pozval na "akcionářské pivko", které je každé druhé úterý v Praze = 14.1, 11.2 .....

No a chystaný sraz v sobotu 7.3. Jeho koncepce bude včetně přednášek a tak prosím místní členy o odvahu se přihlásit a něčím nás obohatit.
Shodli jsme se na tématech
Daně (jak jinak v období před podáním přiznání)
Obchodní deník
Aplikace a stránky pro získávání informací (v čem je která dobrá a proč ji kdo používá)
No a další témata jsou jen na Vás

Předpokládaný začátek bude zase kolem oběda ač stojí za úvahu zda nezačít dříve = kolem 10 (Morava by to mohla stihnout dojet a bylo vidět včera, že i odpoledne je málo na vyřčení všech myšlenek)



sraz.jpg - 584kB

Ladislav - 14-12-2019 v 09:57

Bandit.jpg - 34kB nebo
nebo
Cowboy.jpg - 173kB

Super.
Už podruhé se nefotografují na setkání akcionářů jejich ruce, ale celé postavy zezadu.
Pokud se na dalším výročním setkání budou lidé i nadále stydět ukázat na foto ksicht,
navrhuju fotografovat se zepředu s kloboukem a s kapesníkem přes pusu
anebo s kloboukem a s černými brýlemi.

Klobouk a černé brýle a kapesník současně nejsou vhodné - pak neni z ksichtu vidět vůbec nic.
Za tím účelem by si každý měl přinést z domova klobouk, černé brýle a velký čistý kapesník nebo malý šátek.
Kdo se nestydí za svůj ksicht, ten nic z toho nepotřebuje a může se nechat fotografovat ze předu bez jakéhokoliv ukrývání.

Meeting-2.jpg - 105kB

MilanV - 14-12-2019 v 10:08

Jenže tady žijeme v Čechách, kde je závist silně zakořeněná. Mnozí by to neustáli v zaměstnání či v okolí neboť by závist navýšila jejich ptf na násobky. No a od závisti je kousek k nenávisti.

Ladislav - 14-12-2019 v 10:37

Ale ukázat obličej v diskusním foru pro akcie, kam se dívá jen 200 akcionářů z Čech a Slovenska,
to nevyvolá žádnou závist u chudých lidí. Chudí lidé bez akcií se do tohoto fora jistě nedívají.
A za druhé, nikdo nemůže vědět, jestli ten pán na fotografii ze setkání má v akciích 1.000 korun nebo 10.000.000 korun. :)
Debilní je ukazovat se ve vsi nebo ve městě s drahým nově vypadajícím autem.
Starý debil a fungl nový Mercedes, BMW, Porsche na náměstí v Hostomicích. To není k závidění ale k smíchu. :no:

Stanislav - 14-12-2019 v 11:39

Milan má bohužel pravdu a já to cítím stejně. V Rusku se za tento nevinný prohřešek i zabijí. Bylo to bezva setkání a diskuse se nevedla jen tupě o akciích, což oceňuji. Já jsem opět jako už tradičně zakončil své opilecké turné ve vozovně tramvají. Je jen škoda Milane, že se setkání nedělají v pátek, protože vstát ráno do rachoty je docela u mě problém. Jediné co upřímně závidím Vitususovi, je to, že nechlastá. Jinak jsme jako investoři vesměs opilci, což je na celém valueinvestingu docela pikantní záležitost, která nemá rozumné opodstatnění. Chci především poděkovat přespolním, kteří se zvýšenými náklady navštívili tuto morbidní společnost a vtiskli tomu celorepublikový punc. Nákup Macy´s byl pravděpodobně u mě přešlap, a tudíž nedoporučuji ostatním, aby stejnou chybu opakovali po mně! Fundamentálně ta akcie je sice velice laciná, ale výhled je tragický. Jediné země s potenciálem nákupu akcií i s pozitivní historií indexů jsou pouze USA, Německo a Velká Británie. Ostatním zemím je lépe se velkým obloukem vyhnout. Nejlépe vychází z té svaté trojice USA, kvůli nejpříznivější demografii.

Setkání se klidně mohou vydařit i bez fota a jsem moc rád, že po dlouhých letech tápání se konečně vytvořilo společenství lidí, kteří sdílí stejný zájem - postarat se aktivně o vlastní finanční budoucnost a nezávislost prostřednictvím nákupu akcií. Milane, mockrát ti děkuji za organizaci těchto setkání, protože to je především tvoje velká zásluha. Ze srdce ti přeji, aby se ti v příštím roce vydařilo stěhování a trvale jsi zakotvil ve vysněném bytečku. Kolegyně v práci je nucena v 51 letech kupovat byt za 3,5 milionu korun a mají s manželem našetřeno pouze 100 000 korun, což je tragédie! Chodí jako tělo bez duše a já se jí ani nedivím, protože její budoucnost na penzi bude jednoznačně bída.

Mamut - 14-12-2019 v 11:51

I já se připojuji s díky za organizaci Milanovi, bylo to moc fajn. Poznal jsem opět kopu zajimavých lidí se společným zájmem.

P.S.: Stando moc pěkně jsi to napsal, včera jsem měl trochu obavu, zda vůbec trefíš domů :smilegrin:, ale vidím, že to dobře dopadlo :thumbup:

MilanV - 14-12-2019 v 12:41

Ladislave - na tyto stránky lze se dostat i jako anonymní uživatel. Dnes umí google hledat a identifikovat obličeje a tak i podle zadání jména najde relevantní fota včetně info o stránce, kde byla nalezena

Stando - příště budeme muset nosit sebou nosit i lístečky, kam nás po srazu dopravit. Kluci mi večer volali zda nevím, kde bydlíš neboť jsi měl vypnutý hlasový výstup. Tím je vidět, že se večírek povedl. Jen škoda, že mezi námi nejsou investorky. Bylo by to zábavnější

Pavel - 14-12-2019 v 14:42

Zajímavé - pan domácí svůj obličej sám tají a pokud někdy na fotce byl, tak jen z velké dálky a obtížně poznatelný. Tedy káže vodu a pije víno. Je-li on sám na obličeje zvědavý, jistě rád přijme pozvání na některý další sraz. Zájem o jeho obličej a názory bude jistě velký i u nás ostatních!

Jinak akce bezva, děkuji také zúčastněným za zajímavé nápady a veselou atmosféru.

Vosa - 14-12-2019 v 15:04

Bylo to super. Dlouhé stoly a lavice jsou příjemnější k sezení. Škoda že v tomto prostoru nelze použít ten projektor. Těším se na příští březnový sraz !
A snad se mi podaří někdy zavítat i na vaše klasické úterní setkání.

MilanV - 14-12-2019 v 15:16

Lednové pivko bude 14.1 a ne 7.1 a 11.2 a ne 12.2, jak jsem mylně napsal. Omlouvám se

Georg - 14-12-2019 v 16:13

Děkuji za organizaci pěkného večírku, bylo to pro mě hrozně zajímavé, mnoho jsem se přiučil a dozvěděl. Probrali se zajímavá témata a věřím, že se knim budeme na dalších sezení vracet. Vyše k příspěvkům, souhlasím s Milanem a Stanislavem.:thumbup:

Stanislav - 15-12-2019 v 09:42

U švagra pří rodinných slavnostech se sudem mě nechávají preventivně sedět co nejdále, abych jim ho brzo nevychlastal. Letos šetřili a 30 l sud byl během chvilky vyprázdněn. Za největšího viníka jsem byl označen samozřejmě já. Díky mně se i ožírají, jinak jsou zřejmě poslušní beránci, když tam nejsem. Holky od synovců se na tom též pěkně podílely a ve 24 letech pěkně obě nabraly na váze. Už by bylo na čase, aby chlapci zaramlovali a holky přišly tak na jiné příjemnější myšlenky, než se jen tupě přežírat a chlastat. Na oslavy k nim chodí i jejich společný kamarád původem z Brna - Kuba. Je to chytrý kluk, ale když se ožere, tak jezdí ten trouba autem. Minulý rok očesal dveře, protože se nemohl trefit do garáže. Většina dopravních nehod se bohužel stává v okruhu 3 km od bydliště.

Jack N. - 15-12-2019 v 13:48

Děkuji za skvělé setkání, které se rozhodně vydařilo.
Diskuze z různých oblastí investování i jiná témata byla velmi poučná.

Přikládám odkaz na autora, od kterého jsem vybral tabulku dividendových ETF a společností v nich obsažených:
https://seekingalpha.com/author/ferdis?s=ferdis





Vitusus - 15-12-2019 v 21:06

A já jsem moc rád, že se vám ta předvánoční akce vydařila, ikdyž mě samozřejmě mrzí, že jsem tam nemohl být s vámi a trochu korigovat průměr vypitého piva na hlavu :lol:

Ano Stando, máš pravdu, čistá hlava je příjemná věc, ať už večer při cestě domů, tak zejména ráno, kdy může člověk od rána fungovat bez omezení. Ale každému dle jeho chutí ;)

Uvidíme, snad se mi podaří zavítat na některé z dalších úterních piv, uvidíme, musím to správně naplánovat, díky Milane za stanovená data lednového a únorového minisrazu.

A březen budu mít také v patrnosti a zkusím popřemýšlet, jestli opět přispěju s nějakou zajímavůstkou do přednáškového programu ;)

MilanV - 23-12-2019 v 21:46

Dnes jsem zamluvil prostory na březnový sraz. Je to tam supr. Promítací plátno i projektor. K pití Plzeň. Kapacita 20-40 žíznivých (po informacích, samozřejmě)

Vyky - 23-12-2019 v 23:30

Ahoj. Kdo jste z jižní Moravy?

roberto marconi - 24-12-2019 v 10:06

Treba Zanek, Mamut, jezek, ja atd. V lednu /ne hned na zacatku/ udelame Brincl skopka nekde blizko Elektrische Linie, osobne videl bych severo-zapad, Zabiny, Konig, …

Zatim jsme ale zalehnuti na madracich, termin se vyhlasi jak prejde Jeziskofske tresteni.

zanek - 24-12-2019 v 10:21

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Treba Zanek, Mamut, jezek, ja atd. V lednu /ne hned na zacatku/ udelame Brincl skopka nekde blizko Elektrische Linie, osobne videl bych severo-zapad, Zabiny, Konig, …

Zatim jsme ale zalehnuti na madracich, termin se vyhlasi jak prejde Jeziskofske tresteni.


Zrovna vcera jsme si o tom z Robertem majlovali :). Videl bych to na 2-3 tyden v lednu.
Mamute a ostatni z Brna, kteri uvazujete ze byste prisli, preferujete spis pracovni den nebo vikend?

MilanV - 24-12-2019 v 11:02

Připomínám 14.1 úterní pivko v Praze. Pokud v Brně se sejdou taky 14.1 můžeme udělat videokonferenci a virtuálně si společně přiťuknout

Vitusus - 4-1-2020 v 16:03

Citace: Původně zaslal: MilanV  
Připomínám 14.1 úterní pivko v Praze. Pokud v Brně se sejdou taky 14.1 můžeme udělat videokonferenci a virtuálně si společně přiťuknout



Milane, nerad bych byl zbytečně optimistický, ale zatím to vypadá, že bych se 14. ledna mohl (samozřejmě úplnou náhodou) objevit v Praze ;) Takže se mnou tak nějak počítej a pošli koordináty.

MilanV - 5-1-2020 v 10:01

Takže začnu znovu prudit s "pivkem". Tentokrát prvním novoročním s tématem našich statistik. Bude to zase druhé úterý v měsíci ( 14.1) od 17 hod

Prosím do středy 8.1 nahlásit účast (přes soukromé zprávy) ať mohu někde něco zamluvit a následně rozeslat info o místě setkání

MilanV - 6-1-2020 v 09:52

Tak jsem zkusil dát dohromady pár "prezenčních listin" z našich setkáních a mohu prohlásit, že se postupně objevilo více jak 30 investorů. Protože nemám všechny prezenčky, tak můj odhad je cca 40.
Tak jsem se rozhodl, že od teď povedu statistiku včetně absencí, pokud to bude zajímat i někoho jiného než mne.

Vyky - 6-1-2020 v 14:57

Zrovna vcera jsme si o tom z Robertem majlovali :). Videl bych to na 2-3 tyden v lednu.
Mamute a ostatni z Brna, kteri uvazujete ze byste prisli, preferujete spis pracovni den nebo vikend?[/rquote]

Když to budu vědět dostatečně s předstihen, tak snad čas najdu. :-)

MilanV - 6-1-2020 v 15:21

Aby nedošlo k zmatku. Je supr, že i v Brně se budou investoři pravidelně setkávat na "pivku" resp na "víně" (to zní jak nějaký pokrm). Časem možná i v dalších městech se najde dost zájemců se vidět a je to jen o nějakém dobrovolníkovi se tomu věnovat. Mne stačí Praha a Roberto obsadil Brno :-)

Samotný sraz (celorepublikový včetně externistů z SK a Mnichova) bude 1-2x Praha a 1 Brno (asi sklípek jak bylo minulé povedené setkání)

ado130 - 6-1-2020 v 16:29

Vyky: Brno sa hlási a za mňa skôr víkend. Každopádne ak je to v týždni po práci, čas sa nájde :)

zanek - 6-1-2020 v 16:39

Brno vydrzte jeste potrebuji potvrzeni od Roberta a hned sem hodim termin.

zanek - 6-1-2020 v 22:27

Timto bych chtel vsechny pozvat na prvni brnenske pivko, ktere se uskuteci 14.1. Datum neni zvoleny uplne nahodne a tak treba i udelame tele/video konferenci s prazskym pivkem :)
Poprosim do 10.1 nahlasit ucast pres SZ a ja pak poslu informance kde se potkame.

MilanV - 8-1-2020 v 20:44

Připomínám pivko úterý 14.1.v Praze (v stejný termín bude i v Brně) Zatím mám 5 zájemců a rád bych objednal stůl. Prosím poslední zájemce o registraci do zítřka čtvrtka do 18 hodiny ať mohu objednat stůl a rozeslat informaci, kde se potkáme přes SZ

roberto marconi - 8-1-2020 v 21:05

JJ, diky Zzany, bohuzel jsem jeste zalehnuty na madraci a pod drogama, takze se tentokrat organizaci nemohu moc venovat, ale vzhledem k tomu, ze je nas mene a komunikace v nasem nejlepsim /malo-/meste na svete je snazsi, tak organizujeme jednoduseji a s mene plkama nez Prazaci … jenom ftip, nic ve zlem Milane :-) :-) Tvuj pristup zarucuje, ze se akce vzdy odehraje:thumbup:

Telemost Brno- Praha :-) to zni jak z minuleho stoleti :lol::lol::lol:

MilanV - 9-1-2020 v 20:34

Rozeslal jsem přes SZ informace kde se potkáme v úterý na pivku. Kdyby někdo nedostal zprávu, ať se ozve. Bude nás 7 a máme ještě jedno volné místo garantovaně, kdyby se někdo ještě rozmyslel (třeba Standa)

zanek - 12-1-2020 v 21:43

Detaily k brnenskemu pivku taktez poslany. Vypada to na 5 lidi plus mozna Roberto pokud se da do cajku.

Stanislav - 13-1-2020 v 19:50

Milane mockrát díky, ale já nedorazím. Sice mě to moc mrzí, ale já mám problém pak ráno vstát do práce a neumím si vůbec představit, že bych tam seděl s vámi jak opice u žlabu bublinkaté vody? Dnes jsem se v práci vůbec nezastavil a je to stejné, jako bych dělal v supermarketu nebo u pásu. Když se doplazím domů, tak jsem rád, že jsem rád. Pokud by se to dělalo v pátek, tak bych zaručeně dorazil, protože bych měl 2 dny na rekondici. Posledně mi bylo tak zle, že jsem myslel, že snad umírám. Z lahváčů mi nikdy tak zle nebývá, ale z točeného skoro vždycky. Zřejmě mi vadí ta hnusná chemie, čím to ti dobytkové čistí, proto ani moc nechodím do hospody.

Pavel - 13-1-2020 v 20:14

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Milane mockrát díky, ale já nedorazím. Sice mě to moc mrzí, ale já mám problém pak ráno vstát do práce a neumím si vůbec představit, že bych tam seděl s vámi jak opice u žlabu bublinkaté vody? Dnes jsem se v práci vůbec nezastavil a je to stejné, jako bych dělal v supermarketu nebo u pásu. Když se doplazím domů, tak jsem rád, že jsem rád. Pokud by se to dělalo v pátek, tak bych zaručeně dorazil, protože bych měl 2 dny na rekondici. Posledně mi bylo tak zle, že jsem myslel, že snad umírám. Z lahváčů mi nikdy tak zle nebývá, ale z točeného skoro vždycky. Zřejmě mi vadí ta hnusná chemie, čím to ti dobytkové čistí, proto ani moc nechodím do hospody.


No tak bychom únorový sraz mohli mimořádně udělat v nějaký pátek, třeba by dorazil i VSbrok. Co ty na to Milane?

MilanV - 13-1-2020 v 21:41

Pátek se před Vánoci osvědčil. V zimním režimu to asi nevadí. Ale jaro je už nekonfortní pro chalupáře či výletáře. VSbrok by mohl 7.2 či 14.2?

roberto marconi - 14-1-2020 v 20:21

Zdravim na dalku oba dychanky, brno fici v poctu 4, co Pragl? Jaka Borci?
Bude, Milane, hororove foto 5x ruka??
Zdravim,

MilanV - 14-1-2020 v 20:56

Tak máme pivka za sebou. Nakonec Praha hlásí 6 účastníků. V záplavu diskuse jsme zapomněli fotit a tak tentokrát bez rukou. Za měsíc zase

zanek - 15-1-2020 v 13:30

Brnenske pivko je taky uspesne za nami a myslim ze se povedlo. Rozesli jsme se s tim ze to urcite zopakujeme, asi ne kazdy mesic jako Praha, ale kazdy druhy mesic to vypada realne.

MilanV - 15-1-2020 v 19:31

Brno - to je supr, že jste začali a držím palce, ať se vám bude dařit pravidelně setkávat. V Praze to trvalo taky více jak rok, než jsme došli ze srazů na měsíční pivko

Teď jsem zvědav, které další město se taky chytne a začnou lokální srazy. Tipuji Ostravu

Ladislav - 15-1-2020 v 19:36


Kdyby věděl něco o akciích a kdyby se chtěl bavit o akciích v hospodě a sám si zaplatit nápoj,
mohl by chodit na setkání v Brně z internetu známý brněnský poradce s fondy Nokia Traxler z :post: www.finez.cz
Pokud je někomu z vás z Brna ten Nokia Traxler sympatický, můžete ho pozvat na příští setkání.

Traxler.jpg - 20kB Foto: Nokia Traxler

MilanV - 17-1-2020 v 14:03

Pro všechny zájemce potvrzuji termín únorového pivka v Praze na druhé úterý v únoru 11.2 se začátkem v 17 a koncem 20.00. Registrace od 3.2 a do SZ "únorové pivko"

Celostátní sraz bude v Praze v sobotu 7.3. Registrace od 10.2 a piště laskavě do předmětu "sraz"

Březnové pivko (Praha) asi nebude kvůli tomu, že sraz by byl o tři dni dříve

Brno snad ohlásí taky nějaké termíny, ale protože avizovali jednou za dva měsíce tak uvidíme s čím přijdou

MilanV - 3-2-2020 v 11:17

Únorové pivko
Jako vždy druhé úterý v únoru 11.2 se začátkem v 17 a koncem 20.00.
Zahajuji registraci od teď tak, že mi prosím do SZ pošlete do čtvrtka 6.2 vzkaz "únorové pivko". Já pak objednám stůl a rozešlu přihlášeným místo konání.

Těšíme se na všechny včetně nováčků !

MilanV - 5-2-2020 v 16:48

Připomínám registraci na pivko 11.2. Zatím mám 6 přihlášených

Stanislav - 5-2-2020 v 18:49

Milane, přijdu též. Pošli mi prosím místo konání. Dnes jsem se bavil v práci s mladým klukem, který dělá pod soukromou firmou a stěhuje nábytek a i spisy. Byl tam zalezlý mezi regály a povídá mi, že si dal plzničku. Vypadal na víc, protože už ztěžka funěl. Mě by za to vyhodili a chuť jsem měl pořádnou, jak mě v pondělí jedna slepice nasr@la, že jsem prý samé chichi a chacha. Už aby ty starý báby sklátil koronavir, jinak mě přivedou do hrobu. Zítra jde kolegyně Martina k zubaři, tak jsem popřál doktorovi hodně zdraví, aby to s ní ve zdraví přežil. Od kluků z kanceláře možná půjde v březnu jeden můj jmenovec na vyšší místo, tak už jsem si tam zamluvil flek. Chlapec je mladší o 20 let a má tam z nás blbců nejvyšší vzdělání. Umí finsky a anglicky, takže je ho na tomto místě opravdu škoda, protože já bych za ty prachy tam nedělal jako on. Je abnormálně chytrý, ale není průrazný, což je v praktickém životě obrovský handicap. Vždy ho předeženou asertivní blbci v honbě za prachama, což je ovšem pro současnou společnost toxický jev.

MilanV - 7-2-2020 v 08:45

Na úterý mám 7 přihlášených a jednoho váhajícího Michala. Během víkendu rozešlu místo konání po té, co rezervuji stůl

MilanV - 7-2-2020 v 12:34

Informace k pivku v úterý 11.2 jsem poslal. Kdyby někdo nedostal, ať se prosím ozve

MilanV - 11-2-2020 v 20:47

Další pivko za námi. Tentokrát v počtu 9 investorů

pivko.jpg - 98kB

MilanV - 13-2-2020 v 07:41

Přátelé akcionáři, začínám přijímat přihlášky na sraz, který se uskuteční v sobotu 7.3. v Praze. Začátek v 11 hodin. konec do 23:00. Sraz je pro obě fóra (IG i Ladislavovo). Vše je zdarma a tak prosím jen o nějakou útratu v restauraci, která nám poskytne azyl. Samozřejmě i toleranci k tomu, že vše děláme dobrovolně, jsme nadšenci a nejsme profesionálové.
Po celou dobu je zákaz focení obličejů účastníků (proto ty ruce či záda)

Přihlášky posílejte přes SZ s předmětem "sraz". Konec přihlášek do 28.2, kdy následně rozešlu přesné místo srazu zase přes soukromé zprávy. Bude to někde blízko centra v okruhu 10 minut jízdy MHD či pěšky 20min od vlakového nádraží. Maximální kapacita je 25 účastníků a tak dle pořadí. Účastníky chceme znát a tak by to měli být ti, co prošli "pivkem" či jsou aktivní na fóru.

Program tvoříme, ale bude jako obvykle

11 - zahájení
12 - 14 - oběd a představování. Počítáme 5-8 minut na každého, aby nám řekl něco málo o svém ptf, strategii... Matadoři srazů se asi budou soustředit více na změny od posledního srazu a vize do budoucna v oblasti jejich investování. dobré doplnit největšími úspěchy a hlavně neúspěchy minulého roku

14- 17 prezentace

17 -oo diskuse


K prezentacím prosím všechny co mají zájem o potvrzení předdiskutovaných témat. Názvy témata se jistě ještě upraví, ale raději uvedu cca obsah

Pavel - Investice do bydlení
Minarjo - Daně 2019
Sumo - peněžní deník + Vsbrok - jiné platformy na sledování akcií
Vitutus - Jakou má vypovídací hodnotu PB v dnešní době?
Michal.holik - REITy
roberto marconi - B&H2012
JackN - produktovody a utility
+ krátká investorská videa a grafy jako náměty k diskusím

Všechny prezentace budou cca 10-15 minut. Prosím všechny o udržení pozornosti a dotazy až do diskuse, která bude následovat. Vyhrazuji si právo ji v případě potřeby moderovat. K dispozici bude plátno a projektor. Ozvučení neřešíme a věřím, že zachováte klid, abychom všichni slyšeli

roberto marconi - 13-2-2020 v 07:47

Hmmm, rada starsich pochvalne mruci, sraz vypada veeelmi zajimave...a dluzim to tema B&H2012. Milane potvrdim co nejdrive.

MilanV - 13-2-2020 v 08:07

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
Hmmm, rada starsich pochvalne mruci, sraz vypada veeelmi zajimave...a dluzim to tema B&H2012. Milane potvrdim co nejdrive.


doplněno a chválím dobrovolníky

Pavel - 13-2-2020 v 09:43

MilanV: kromě plátna a projektoru (vezmu já) vezmeš zase svůj ntb a kabel HDMI?

Jack N. - 13-2-2020 v 13:55

Jak jsem v úterý sdělil, velmi rád na sraz 7.3. přijdu, ale z důvodu rodinné akce to není zcela jisté, zatím to vidím tak na 75%.
Možná bych mohl něco stručně přednést k produktovodům či utilitám.

Jinak Ti Milane dávám velký palec nahoru za organizaci všech akcí :thumbup:




MilanV - 13-2-2020 v 16:31

Citace: Původně zaslal: Pavel  
MilanV: kromě plátna a projektoru (vezmu já) vezmeš zase svůj ntb a kabel HDMI?


NTB a kabel vezmu

roberto marconi - 13-2-2020 v 17:36

Jack: chlape, s tim se setkavame casto a v ruznych podobach /mam na mysli ty ruzne "povinnosti", "spolecenske udalosti", oslavy narozeni sousedova /jo toho co bydli 5 ulic od Tebe/ syna, sefovy jmeniny a horu dalsich ko.otin jak cyp, ktere nemusis, ale tak nejak ohnes hrbet, abys zbystecne nenasiral okoli, famigliju, famigliju Tve zeny atd.

Ted zrovna ctu docela tenkou knihy od baby Sarah Knight "Zazracny uklid v hlave aneb kouzlo nehroceni" .

Mozne je v tomto vlakne trochu off topic, mozna se Te to tolik netyka, ale pokladam to pro sebe za docela uzitecne cteni. Ta borka - autorka - tam rika, zhruba : "Se.te na to co pro Vas neni dulezite nebo Vam vadi a na cem nechcete participovat".

Par prikladu za sebe: MS ve fotbalu, narozeniny bratrancu a sestrenic mych decek, vnuceni Jaegra "kamardy" po 6 pivech... a je toho jeste hodne na seznamu. Ovykle staci rici: NE!

Toz tak.

MilanV - 19-3-2020 v 11:37

Do odvolání se pozastavují investorské pivka. Škoda, ale nevěřím, že v dubnu budou hospody otevřené a problém s virem vyřešen. Teď hlavně ve zdravím projít rozbouřenými moři přeji nejen Vám, ale i vaším rodinám, blízkým přátelům a lidstvu obecně. V druhém kroku pak i absenci ztráty zaměstnání a jiných komplikací.

Ladislav - 20-3-2020 v 13:30

Jen se sejděte na Karlově náměstí v parku s pivem v tašce,
jestli není pití piva v parku trestné.

MilanV - 25-4-2020 v 10:05

Pomalu dochází k rozvolňování protiepidemických opatření a tak počítám s tím, že v červnu možná dáme pivko. Asi to bude nějaký pátek (místo obvyklých úterý) na nějaké zahrádce. Témat je hodně a dlouho jsme se neviděli. Pokud budou ještě roušky, pak na ni si nechte vyšít své ptf :-) Ps. zahradnící mohou jen top 20 ať nemají roušku po kolena

Stanislav - 25-4-2020 v 10:35

Milane, parádní hospoda byla nad viaduktem na Žižkově. Nebyl jsem tam však 20 let. Sedělo se venku na zahrádce, kde bylo i chladno, a když si vyšel ven, tak si dostal takovou facku od vedra, že to byla hrůza! Prostě přírodně klimatizovaná venkovní zahrádka, že jsem to nechápal?

Stanislav - 26-4-2020 v 08:21

Tak pivní zahrádky se mají otevřít už 11.5., takže sešlost se může konat už o měsíc dříve. Kde mají hospody prostor k sezení venku, tak toho zaručeně využijí, pokud jim to povolí vyhláška obecního úřadu. Opivněná společnost hulákajících investorů pak bude přinášet neznalým obyvatelům, kteří bydlí nad zahrádkou, nové informace ze světa financí. Moje máma bydlí na Braníku a z balkonu několik desítek metrů je otevřená zahrádka. V létě když je vedro, tak má otevřené okenice a všechen ten rámus ožralců se pak příjemně rozléhá po celém bytě. Já to mám obdobné, když tu koncertuje nějaká skupina nebo je fotbal do pozdních večerních hodin. Reflektory z Edenu mi osvětlují místnost protivným světlem doprovázený řevem a ta čínská pakáž si krmí z toho obtěžování kapsu. Za tratí je nevyužitý prostor, který je zavalen bordelem a nikde nejsou žádné obytné byty, takže tam by byl zaručeně prostor na tyto rozeřvané atrakce. Stejný prostor je i na nákladovém nádraží Žižkov.

MilanV - 25-5-2020 v 10:47

Vyhlašuji termín pivka na druhé úterý v červnu 9.6 v 17hod. Protože bude asi komplikace nalézt vhodné místo konání dopředu omezuji počet účastníků na 10 (rozhodne pořadí přihlášení přes Soukromé zprávy). Uzávěrka přihlášek je 3.6. Já pak vyběhnu a zkusím něco najít a zamluvit stůl. Info poštu do neděle 7.6 zase přes SZ.

zanek - 25-5-2020 v 20:45

Pivo v Brne uz se take planuje a bude 17.6. v 18:00. Zajemci prosim o SZ do 14.6, misto bude upresneno taktez pres SZ.

roberto marconi - 26-5-2020 v 06:52

Super, Zany, vstavame z popela :-)
Hlasim se na srazku.

MilanV - 27-5-2020 v 12:13

Zanek - pls pak mi pošli účast ať ji zanesu do evidence. Tu vedeme pro filtraci přihlášek na srazy, kde už dosahujeme maximálních kapacit a úplné nováčky uvítáme "pivkách" zatím Praha a Brno

Vyky - 27-5-2020 v 15:59

Ahoj Žanku.

Rád bych se opět zúčastnil, ale ještě nevím jak to bude v práci, ale kdyžtak bych došel později. Díky za organizaci.

MilanV - 2-6-2020 v 06:37

Hlásím 8 přihlášených na Pivko v Praze. Zítra je uzávěrka přihlášek a následně vyrazím objednat stůl. Takže místo konání rozešlu záhy

Ladislav - 2-6-2020 v 08:27

A je nutná maska na čumáku?

MilanV - 2-6-2020 v 10:02

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
A je nutná maska na čumáku?


Jenom když host nekonzumuje. Proto budeme do sebe lit jedno za druhým :-)

MilanV - 3-6-2020 v 12:13

Zatím hlásím pro kontrolu Pivko Praha
MilanV
Pavel
Michal.holik
Stanislav
JackN
viky
Vsbrok
Roberto.Marconi
Juras
Tondrisek

roberto marconi - 4-6-2020 v 18:18

JJ, bezva,Milan, pls. hod na sikret mesidz misto a cas je 17.00, right?

MilanV - 5-6-2020 v 07:13

Rozeslal jsem místo a čas všem přihlášeným přes soukromé zprávy. Pokud někdo nedostal, ať se ozve. Jinak začínáme od 17 končíme v policejní hodinu 23

MilanV - 10-6-2020 v 14:07

Včerejší pivko proběhlo k obecné spokojenosti devíti investorů. Uvítali jsem i dva zástupce z Moravy. Doufám, že Moravské pivko se příští týden také vydaří.
Plánuji nějaké pivko v Praze i přes prázdniny. Dám vědět.
Na začátek listopadu plánuji sraz v Praze neboť jeden únorový je málo. Bude to zase nějaká sobota. Předběžně 7.11

20200609_200835~1.jpg - 78kB

roberto marconi - 10-6-2020 v 20:11

No, snubak je videt jen jeden...je to jen nahoda ?? :lol::lol::lol:

ado130 - 10-6-2020 v 20:40

Zvyšok ho predal a nakúpil Shell za $20 :D

roberto marconi - 11-6-2020 v 07:16

Po divi cutu nebopred nim :-)

Vitusus - 11-6-2020 v 13:29

Citace: Původně zaslal: roberto marconi  
No, snubak je videt jen jeden...je to jen nahoda ?? :lol::lol::lol:


Tak 5 z 8 rukou je pravých a snubák je na levé, já bych ještě nepanikařil :)

Pavel - 11-6-2020 v 14:13

To je dobře, že nepanikaříš:-)

ado130 - 12-6-2020 v 09:37

Rád by som pripomenul Brnenské pifko 17.6. o 18:00. Reštaurácia je už rezervovaná a miesta je dosť.

MilanV - 29-7-2020 v 14:52

Ač je čas prázdnin a dovolených, zkusím vyhlásit srpnové investorské pivko na druhé úterý v srpnu 11.8 v Praze

Pokud budete mít chuť a zájem, pak prosím přihlášky přes soukromé zprávy do úterý 4.8. Já pak do 9.8 rozešlu oznámení o místě konání. Počet zas omezíme na 10 (není to dogma, ale..) a tak rozhodne pořadí přihlášení

zanek - 6-8-2020 v 08:36

Dalsi brnenske investorske pivko se uskutecni 2.9 v 18:00. Kdo by mel zajem, prosim o SZ a nasledne poslu misto kde se potkame.

MilanV - 13-8-2020 v 10:56

Hlásím opožděně pivko v Praze. Moc jsem na Vás netlačil a přesto se nás sešlo 6. Akorát k rozumné debatě, která začala již od 16 a pokračovala do 22 hodiny = 6 hodin bylo o čem mluvit beze ztráty artikulace. Foto rukou se nějak zapomnělo udělat. Tak ať se i Brnu podaří pivko

MilanV - 19-8-2020 v 06:55

Připomínám pravidelné pivko v Praze v druhé úterý v měsíci, což je 8.9.
přihlášky přes SZ do 1.9

MilanV - 1-9-2020 v 06:22

prosím o případné přihlášky na pravidelné Pivko v Praze v druhé úterý v měsíci, což je 8.9.

michal.holik - 1-9-2020 v 06:46

Citace: Původně zaslal: MilanV  
prosím o případné přihlášky na pravidelné Pivko v Praze v druhé úterý v měsíci, což je 8.9.

Milane, hlásím se.

Stanislav - 1-9-2020 v 15:44

Já též.

MilanV - 9-9-2020 v 20:50

V úterý bylo opět pivko v Praze. Na sklenicích "C" neznamená Covid ač jsme se setkali relativně blízko známého ohniska tetlemechtle.
Rád bych ještě upozornil na avízovaný sraz v listopadu. Bude to některá sobota 7 či 21.listopadu.

Prosím o reakce na termín a hlavně náměty na přednášky. Začátek bude zase kolem 11 dopoledne a konec ...

20200908_184004~1.jpg - 243kB

MilanV - 4-10-2020 v 17:06

Protože od zítřka platí stanné právo (nouzový stav) je termín srazu 7.11. zavrhnut neboť bude asi platit po dobu 30 dnů. Takže zůstává termín Praha sobota 21.11. od 11 hodin do Prymulovy hodiny což bude asi 22 hodin (ale kdo ví? Třeba po večerníčku vyčurat a spát) Pokud to nevyjde, pak asi zůstane jen březen - duben.

Takže od teď přijímám přihlášky a upozorňuji na omezený počet účastníku na 25 lidí a to, že přednost dostanou ti, co na srazech či pivkách (Praha Brno) v minulosti byli a aktivně se ve foru zapojují (Investiční gramotnost a Nr.1 (Ladislavovo)). Uzávěrka přihlášek do 7.11. Přihlášky přes soukromé zprávy a v předmětu zprávy prosím "sraz". Připravte se na to, že se sraz může zrušit kvůli aktuální restrikcím. rád bych 7 dní předem pak všechny přihlášení informoval o místě a zda vůbec se sejdeme

Přednášející prosím, aby se rovněž mi hlásili s tématy, které budu postupně zveřejňovat. Zatím se rodí témata:
1. Bitcoin
2. Jaké web stránky sledujeme?

MilanV - 4-10-2020 v 17:09

13.10. bude v Praze zase investorské pivko. Zatím to vypadá, že jen budeme sedět po šesti u stolu, ale kdo ví. I přesto je tu touha se scházet a tak vyzývám zájemce o registraci přes soukromou zprávu "pivko" v předmětu. Uzávěrka je 7.10. abych mohl stihnout rezervovat stoly a rozeslat Vám potvrzení. Možná nebudeme fotit ruky, ale roušky. A tak prosím o roušky čerstvě vyprané a nejlépe s vyšitým ptf :-)

MilanV - 12-10-2020 v 12:29

Pivko v Praze zítra bude v omezeném počtu. informace jsem teď poslal. Asi to bude poslední v tomto roce. Sraz zatím neruším, ale už ani v něj moc nedoufám

Ladislav - 12-10-2020 v 13:06

Jestli sedíte v hospodě bez masky, akorát rozšiřujete čínský virus.
Já jsem už rok nebyl uvnitř hospody bez masky. A hospody jsou plné lidí bez masky.

MilanV - 14-10-2020 v 16:29

Tak jsme včera asi naposledy dali investorské pivko a debatovali do zavíračky v 20.00. Jen ve třech

20201013_194930~1.jpg - 94kB

 Stran:  1  2