Diskusní fórum akcie a burza

Banky pojišťovny akcie

 Stran:  1    3

Investor - 21-6-2019 v 08:20

Banky pojišťovny akcie

Ladislav - 24-6-2019 v 07:00

Jakmile za několik měsíců zakončím nákup akcií Allianz na stálo pro dividendy,
začnu koncem roku kupovat akcie Royal Bank of Scotland,
které pár let později prodám.
RBS nechci držet stále, protože mne akcie 2017-2019 moc zlobily a 10 let kvůli krizi neplatily dividendy

Pavel - 24-6-2019 v 09:11

Nákup RBS je tedy spekulace:-) Vítej v klubu spekulantů Ladislave!

Ladislav - 3-7-2019 v 10:38

Christine Lagarde se narodila 1.1.1956 v Paříži, živí se potravou rostlinnou, nepije alkohol (i když nevim, zda pivo a víno se počítají jako alkohol) a tak má baba v 63 letech z té nezdravé stravy bílé vlasy.
Od dnešního dne se počítá s tím, že Christine Lagarde bude od počátku listopadu 2019 vést Evropskou Centrální Banku, i když nepracovala nikdy v bance Goldman Sachs. Byla ale ve Francii ministr financí a hospodářství a pak prezident Mezinárodního Měnového Fondu.
Italský žid Mario Draghi od Goldman Sachs se koncem října stáhne z ECB, aby si užíval jeho nezasloužené miliony, za ty lumpárny, co spáchal jako prezident ECB.
A Němec - Jens Weidmann, se kterým se léta počítalo, zase šéf ECB nebude. Já bych ho však viděl raději jako prezidenta, protože měl v plánu zvýšit úrok a pomoci tim bankám a spořitelům. Christine Lagarde chce pokračovat s 0% úrokem.

Stanislav - 8-7-2019 v 08:14

Deutsche Bank spustila restrukturalizaci. Vykáže kvartální ztrátu a propustí až 18 tisíc lidí. To je prostě pro mne nepochopitelné, že vláda Německa dopustí, aby se její největší banka rozsypala na prach? Možná ta banka byla systematicky destruována, aby se na její místo dostala nějaká loajálnější banka? Já si spíše myslím, že banky v Německu fungují jako čeboly, ostatně i paní Schäfflerová toho byla zářným příkladem v nedávné minulosti. Z banky si prostě udělají soukromou firemní kampeličku, a když se kšeft nevydaří, tak jí nechají prostě zkrachovat. Banky by měly být zcela nezávislé, jinak pak neplní svojí funkci finanční instituce a zákonitě pak musejí jít do krachu.

Stanislav - 13-7-2019 v 09:23

Cathy Bessant z Bank of America zřejmě zamíří do čela banky Wells Fargo. Stala by se tak první ženou v historii na vrcholné pozici jedné z největších amerických bank. Chodí pěšmo do 58. patra a nedávno se i vyškrábala na Kilimandžáro. Bude vyslankyně od Charlieho Mungera i Warrena Buffetta z Berkshire Hathaway, protože jim už zřejmě sr@čkovatí mozek? Myslím si, že by to měl být hlavní z důvodů, proč raději do této banky neinvestovat. Ženy se hodí spíše do personálního oddělení nebo jako mluvčí, protože mají velkou výřečnost, ale pro závažné rozhodování je to bohužel vždycky malér. Je velkou průkopnicí LGBT v bankovnictví, takže by tam mohly dorazit i nějaké převlečené maškary, čímž by bankovnictví výrazně osvěžila. Za mě rezolutně NE!

Ladislav - 13-7-2019 v 10:10

Nun, mein Kind,
Wells Fargo je ta nejlepší bankovní akcie na světě.
Každý rozumný akcionář by ji měl koupit a držet navždy, i kdyby dostal ten rozum až ve věku 87 let, kdy Buffett rozum ztratil.
Jestli někdy nějaký personál v nějaké bance zlobil, je to výhoda, že akcie klesla a koupíme ji levněji. Zlobící personál byl vyměněn a my se nebudeme na banku zlobit ještě 80 let.

WFC-SFO.jpg - 36kB

Ladislav - 13-7-2019 v 10:29

Erste Bank
Proč nekoupit akcie Erste Bank na stálo kvůli dividendám jako důchod?

Já si myslím, že
Erste je příliš malá ve srovnání s bankami na západě,
v Rakousku je dost korupce a kočičích nápadů
Erste Bank trpí z nezaplacených kreditů v ''Jugoslávii''.

Stanislav - 13-7-2019 v 10:40

Určitě ne, protože se platí celkově 32,5% srážková daň z dividend. 27,5% u nich a 5% u nás. Tu ať si nakupují Rakušáci sami! Já mám raději americké banky, které jsou lépe vedeny a neplatí se tak nesmyslně vysoká zločinecká srážková daň. Nechápu, proč bych se měl dělit s Rakouskem o svůj zisk? Špatná výkonnost banky je dána tím, že kolaborují s bolševickými gaunery z východní a střední Evropy. Za krize to byla jedna z nejhůře vedených evropských bank.

Ladislav - 13-7-2019 v 10:50

''''Já mám raději americké banky''''

Snad ty lumpy z JP Morgan Chase?

Stanislav - 13-7-2019 v 13:03

JPMorgan Chase financuje Trilaterálu, kterou reprezentuje pan kníže Karel Schwarzenberg, Saša Vondra, Vladimír Dlouhý a další pánové. Pokud odmyslím kremelské bolševické degeneráty prezidenta a předsedu vlády, tak už mi moc možností nezbývá, abych si zvolil nějakou neposkvrněnou osobnost? Vždycky tam bude nějaká závislost a to buď politická nebo ekonomická. Já jsem opět jednoznačně pro americké banky.

Ladislav - 13-7-2019 v 16:04

Já zůstanu sympatizovat se španělskými bankami Bilbao a Santander, i když konto bych tam mít nechtěl.
Kdokoliv může najít s Guglem ošklivé věci o Bilbao a Santander, já však jim zůstanu věrný. Vždyť spolu s Iberdrolou už nic jiného ze Španělska nemám.
Jistě budu později šťastný s jejich dividendami, i když dnes nejsem.
Stěhování do Benidormu jsem už vzdal. Ale jestli jednou přestanu šetřit každé euro na akcie, jistě pojedu do Benidormu. Nevim ale zda autem z půjčovny, nebo letadlem, busem, vlakem.
Šťastný ten, kdo nedá každé euro do akcií, a může jeti na výlet do Španělska.
Když pak zjistím, že nové mrakodrapy v Benidormu mají 100 pater a třeba je tam dnes i nejvyšší mrakodrap Evropy, nebude se mi tam líbit. Ale 9 km od Benidormu leží Altea se starými nízkými domy.

Benidorm-2017.jpg - 644kB Benidorm na jaře roku 2017

Stanislav - 15-7-2019 v 12:58

Citigroup ve 2.Q 2019 vytvořila zisk 4,8 mld. USD neboli 1,95 USD na akcii.

Wiki - 15-7-2019 v 15:27

Stando v bankách se neumím orientovat, proto by mne zajímal tvůj názor jako odborníka na banky na Comerica Incorporated (CMA), není moc velká, ale má zajímavé navyšování dividend.

Stanislav - 15-7-2019 v 18:30

Wiki, já bych se docela malých bank bál, protože náklady do nových technologií by je mohly usmrtit. Ty čtyři největší banky drží dnes více jak 40% veškerého amerického trhu a na inovace tudíž mají hodně peněz, takže je to tolik nebude bolet. Pokud chceš banku, tak bych ti zaručeně doporučil raději nějakou z té velké čtyřky. Pokud se ti jedná o vyšší dividendu, tak Wells Fargo. Jestli chceš počkat a raději rostoucí, tak Cititgroup nebo Bank of America. JPM je z nich největší, takže by měla být i nejstabilnější, ale je z nich bohužel fundamentálně nejdražší. Comerica má růstové období už zřejmě za sebou a je to pidibanka. Pokud by Citigroup vyplácela 40% zisku na dividendách, tak by se hladce DY vyrovnala k Wells Fargo. Nevím jak to vůbec dělají, že mají ROA a ROE podstatně nižší než WFC, ale zisk jim šlape v pohodě? V dávné minulosti měly podstatně nižší výplaty než ty ostatní 3 banky a z celkových příjmů šlo pouze 25% na mzdy. Pokud platí méně a dodrželo se to tam, tak to by mohl být ten hlavní důvod, proč dovedou solidně vydělávat. Tu zprávu jsem četl snad v roce 2011 a dnes je rok 2019, tak se to možná za tu dobu narovnalo, ale mají podstatně větší porci zisků ze zahraničí oproti těm ostatním třem. Neustále se o této levné bance mluví negativně a doporučuje se jí prodat. Kupoval jsem jí hlavně kvůli největšímu podílu kreditních karet na světě a svého času to bylo celých 20%! Spolu s JPMorgan patří k nejvýznamějším systémovým bankám na světě a mají i nejvyšší rating. A za odborníka se vůbec nepovažuji, jen se striktně držím fundamentů.

Wiki - 15-7-2019 v 19:42

Stando díky za odpověď. Zatím mám malou pozici v Royal Bank of Scotland (RYS1), která má vyšší dividendu. Pokud by v rámci brexitu šla dolů, tak ještě přikoupím.

bulinak - 15-7-2019 v 19:47

A co taková OZK banka?

Stanislav - 16-7-2019 v 08:43

Bulinaku, OZK je příliš malá banka a z minulosti vím, že malé banky zpravidla platily ubohé dividendy. Mohl jsi si povšimnout, že ty 4 největší americké banky zvyšovaly dividendu o více jak 12% meziročně a ještě mají dost páry na vlastní odkupy. Tam bych hledal příští investici a nestaral bych se o neznámé bankovní blechy. Moje nevlastní máma například koupila Region Financial před dávnými věky a akcie byla pokleslá pod 2 USD a ne jak se hloupě zobrazuje na všech grafech s kterými hojně manipulují ve svůj prospěch na hodnotě 3,40 USD. Tenkrát jsem s ní měl diskusi, kvůli špatné dividendové výkonnosti této banky, která byla historicky oproti velkým bankám velice mizerná. Banka sice výrazně vyjela, ale letos zase spadla o -25%. DY je tak na úrovni WFC. Domnívám se, že všechny malé banky budou postupně ztrácet páru, protože inovativní elektronizace bankovnictví sežere velký koláč z příjmů a hlavně se bude klást velký důraz na zabezpečení. Jistě si dovedu představit i praktické fúzování v určitých společných oblastech, což by bylo velice prospěšné, ale spíše je bude sobecky zajímat akvizice a na inovace už nezbudou prostě peníze, a tím si ta banka vykope hrob.

bulinak - 16-7-2019 v 09:35

:thumbup:

Stanislav - 16-7-2019 v 12:04

JPM měla ve 2.Q 2019 zisk 9,7 mld. USD neboli 2,82 USD na akcii. Je to historicky nejrekordnější kvartální bankovní zisk!

Stanislav - 16-7-2019 v 13:11

Wells Fargo ve 2.Q 2019 zvýšila zisk na 6,2 mld. USD neboli 1,30 USD na akcii. Je to velice solidní kvartál pro banky a jak vidno, tak Trumpova daňová reforma se zpožděním zabírá.

TomasV - 16-7-2019 v 16:36

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Wells Fargo ve 2.Q 2019 zvýšila zisk na 6,2 mld. USD neboli 1,30 USD na akcii. Je to velice solidní kvartál pro banky a jak vidno, tak Trumpova daňová reforma se zpožděním zabírá.


Hlavně by mněla navyšovat dividendu z 0,45 na 0,51 o krásných 13 procent.Při ceně 45 usd je dividenda 4,5 procenta.Odhad růstu na dalších 5 let je 8,6 procenta pokud cena ješte trochu klesne tak přikupuju.

Stanislav - 16-7-2019 v 19:03

Banky jedou dolů, protože straší snižováním sazeb. Já si nemyslím, že by k tomu mělo dojít, i když se neustále o tom furt píše. Efekt tohoto blábolu je zcela zřejmý, burzovní akcie jedou do kopce. Pokud ovšem budou zvyšovat sazbu, tak se tento trend otočí. Banky a penzijní fondy to v předstihu prodají, protože budou včas informováni. Nejvíce banky brečí právě v investičním bankovnictví, kde se jim údajně nedaří? Teď jsem si otevřel dveře na balkón a okno, protože mi ze stadionu duní skupina Rammstein. Nejdříve vybuchla bomba, a pak se to rozjelo. Ještě zítra bude pokračovat bombardování. Už se jim kouří i ze stadionu po těch detonacích.

Stanislav - 17-7-2019 v 11:53

Bank of America dosáhla ve 2.Q 2019 zisk 7,3 mld. USD neboli 0,74 USD na akcii.

Ladislav - 17-7-2019 v 12:22

Bank of America funguje dnes asi ze vsech velkých US bank nejlépe.
Je to tedy veliká lumpárna, ze nedelá dividenda 4% z kurzu akcie ale jen 2%.

TomOli - 24-7-2019 v 08:56

Co řikáte na banku Société Générale S.A.

Dividenda slušná, P/E P/B P/S -> vypadá extrémně levně. Mnohem levněji, než třeba britské banky před brexitem LLD RBS.

Nebo něco někde přehlížím? Drží někdo tuto banku? Proč je tak levná?

skodaj - 24-7-2019 v 09:11

Jaká je srážková daň Španělska? Uvažuji o koupi Banco Santander tak si nejsem jist jestli mi DY vychází dobře.

Ladislav - 24-7-2019 v 09:58

Ve Spanelsku strhnou dan z dividend 19%.
Banco Santander má výnos dividendy 5,3%-5,8% :post: http://financials.morningstar.com/valuation/price-ratio.html...

Francouzská banka Société Générale S.A. je myslím dost nemocná, kdyz vidíme rust trzby a zisku 2009-2019.
A pak místo slíbené dane z dividend 12,8% od 1.1.2018 nám strhávají stále dál 30% z francouzských dividend.
Societe Generale: trzba 2017 = 46, trzba 2018 = 33, trzba 2019 se ceká 32. Te neni hezké. :(
Dnes P/E 5.7, P/B 0.3, P/S 0.6, dividenda 9.8%
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=SCGLF&...

:question: Proc jsou akcie bank v Evrope levné :question:
Akcionári a fondy se bankovních akcií ze západní Evropy bojí. A u Deutsche Bank meli recht.
Banky západní Evropy 2009-2018 témer kazdý rok snizovaly trzbu.

Pavel - 24-7-2019 v 10:48

Citace: Původně zaslal: TomOli  
Co řikáte na banku Société Générale S.A.

Dividenda slušná, P/E P/B P/S -> vypadá extrémně levně. Mnohem levněji, než třeba britské banky před brexitem LLD RBS.

Nebo něco někde přehlížím? Drží někdo tuto banku? Proč je tak levná?


Měl jsem kdysi a zle prodělal:-((

Ani dnes to rozhodně není vhodná banka, potácí se v potížích.

Například čti zde, proč nikoli SoGe a ani většina dalších evropských banka není dobrá volba:

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4182964/evropske-banky-n...

skodaj - 24-7-2019 v 11:43

Je zásadní rozdíl pokud koupím Banco Santander na Madridské burze nebo na burze Xetra? Vzhledem k ročním poplatkům za používané burzy na Degiru bych preferoval Xetra burzu kde již několik titulů držím.

Ladislav - 25-7-2019 v 18:13

Rozdíl je jen v poplatku za nákup. Na Xetra más asi poplatek 2x nizsí nez na burze Madrid.
A s cislem ISIN akcie je to stejná akcie.

Santander hlásil za minuly kvartal tak vysokou trzbu, jako dlouho nebyla. Cisty zisk je podle mne mene dulezity a ten klesl kvuli mimoradnym vydajum.

Ladislav - 25-7-2019 v 19:11

Sberbank - tezký podvod vysetrován ve Vídni.
Detaily najdete s Google.
Klient ztratil velké peníze díky Sberbank a kdyz si stezoval, nebo žaloval, páni ze Sberbank mu hrozili vraždou nebo ublížení detem.
https://www.handelsblatt.com/finanzen/banken-versicherungen/...

Jiste by nikoho z vás nenapadlo koupit tyto akcie, at jsou jakkoliv levné.
Kdo pise v nejaké diskusi pozitivne o Sberbank, to je ruský agent.

Adam - 26-7-2019 v 10:48

:( Daniel Gladiš a jeho ''hmat do záchodu''
Daniel Gladiš a jeho podivný fond Vltava vlastní akcie zločinné ruské banky Sberbank, největší banky v Rusku.
To je smutné. Sberbank pomáhá svým největším klientům ztratit peníze. A když klient žaluje, je mu vyhrožováno vraždou a ublížením dětem. A Gladiš kupuje akcie Sberbank.
Dnes nové ale i pár let staré nápady D. Gladiše :post: https://www.investujeme.cz/clanky/recese-aneb-vyplati-se-pro...

Stanislav - 26-7-2019 v 13:03

Výkonnost Gladišova fondu - převzato od stejného investičního komika Jugglera z Ako-investovať.
Oba umí akorát velké prd a ještě se ti slimáci pomlouvají. :crazy:

Vltava vs indexy.JPG - 65kB Inflace se raději nepočítá, protože by to byla velká ztráta.

Stanislav - 26-7-2019 v 13:44

WB už vlastní 950 mil. akcií Bank of America.

Ladislav - 26-7-2019 v 16:25

1) Ale to není Warren Buffett, kdo koupil pro Berkšír akcie Bank of America (a Apple).
Tedy to oprav na ''Berkšír už vlastní 950 mil. akcií Bank of America.''

2) Od roku 2004 do roku 2019 je prý fond Vltava v plus. Tedy na tom Bedřich Smetana neni zas tak zle, nebo dal ten fond dohromady Daniel Gladiš?

Od známého slovenského ochránce prodejných holek z ako-investovat.sk bych nekopíroval žádná čísla.
Seine Zahlen sind alle falsch und verkehrt. On mi počítá u všech mých 25 negativní performanci -99%, když jsem ty akcie koupil až v letech 2009-2019, každou v několika etapách.
A díky této ošklivé nepravdivé pomluvě se od mojí knihy ''Akcie a burza'' neprodal na Slovensku milion kusů ale jen tisíc kusů. :(

Berkshire-1-Apr-2019.png - 263kB
Obraz: Portfolio Berkshire Hathaway holdingu 1.4.2019 - polovinu z těch akcií nekoupil ale Warren Buffett.

Ladislav - 28-7-2019 v 17:55

American Express (Amex) je zatim číslo 1 s roční tržbou jako majitel kreditních karet. Silně ho poškozuje konkurence Visa a Mastercard, pravda :question:
A tak měl Amex 2017 zcela stejnou tržbu (24,4 mio.USD) jako 2009 (24,5 mio.USD). :( Tedy akcii asi nikdy nekoupíme, i když ji Warren Buffett má. Zatim má Amex vyšší tržbu než Visa.
Amex je samostatná finanční společnost tak jako banka, a tak má jako banka vysoké zadlužení, Cizí Kapitál : Vlastní Kapitál = 166 : 22. Dnes má akcie P/E 15, P/B 4.6, P/S 3.6. Mírné předražení.
10-leté fundamenty :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=AXP&re...


Visa (brzy číslo 1, větší než Mastercard) dosahuje silný růst tržby, konkurence neškodí, pracuje se všemi bankami světa. A tak nemá zadlužení jako banky, ale cizí kapitál má zcela stejný jako vlastní kapitál. Super. Tržba 2019 bude asi 3x vyšší než 2009, to je moc hezký růst tržby. Brzy bude mít Visa asi stejně velikou tržbu jako Amex. :( Ale akcie nebude asi ani po velkém dvouletém krachu výhodně oceněná, tedy ji ''starý value investor'' asi nikdy nekoupí. Dnes má akcie P/E 38, P/B 14, P/S 19. :) To je podle mne 6-násobné předražení. Akcie bych koupil po krachu na 1/6. A ''modern value investing'' je podvod na dětech. Protože schvaluje i akcie s P/E 100, P/B 20 a P/S 20. Berkshire Hathaway holding drží akcie Amex, Visa i Mastercard.
10-leté fundamenty Visa :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=V&regi...

Tak jsem rád, že na tyto akcie nepotřebuju peníze a po brexitu začnu kupovat akcie Royal Bank of Scotland s 5% dividendou. Dříve než je koupí Berkšír.

Vosa - 28-7-2019 v 19:09

Jenže kdy ten krach přijde? A co když pokles ceny akcií jako Mastercard a Visa během dvouletého krachu ani nebude znatelný?

Cena akcie Mastercard (MA)
1.1.2007 11,15 USD
1.1.2009 13,58 USD

Visa Inc Class A - Mně se líbí, že se zliklidovaly akcie z počtu 3,036,000,000 (2009-09) až na dnešních 2,176,301,000 kusů.
Já bych chtěl pár kusů vzít už příští rok.

Peter Lynch řekl, že při čekání na havárie a korekce na akciových trzích je ztraceno více peněz, než ze samotných havárií a korekcí na akciových trzích.

Ladislav - 29-7-2019 v 08:09

Kdy přijde velký dvouletý krach akcií Visa a Mastercard, to samozřejmě nikdo neví. Ale jednou ten krach stoprocentně jistě přijde. Pokud nebudou akcie Visa a Mastercard nikdy kleslé na P/B pod 3, P/S pod 3, dividenda nad 3%, taky žádnou z těch dvou akcií nikdy nekoupím. Mně jde jen o dividendy. A je zcela jedno, zda dostávám hezké dividendy z 25 akcií nebo ze 30 akcií. Dnes má Visa dividendu asi 0,5% z kurzu akcie. Já chci ale dividendy 4% až 7%. Z akcií Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, Anheuser Busch InBev, AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Wells Fargo, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, BHP Group, British American Tobacco, HSBC, Lloyds Banking Group, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi.

Stanislav - 7-8-2019 v 16:45

Matky zahraničních bank mají uložené peníze u ČNB, z kterých jim tečou úroky. Je to přes 1 bilion korun. Pokud by si je uložily u ECB, tak by ještě na to doplácely. Teď jde o to, jestli mají pouze v Kč nebo v eurech a jak s nimi zahýbá kurz eur/czk?

abak - 7-8-2019 v 17:58

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Matky zahraničních bank mají uložené peníze u ČNB, z kterých jim tečou úroky. Je to přes 1 bilion korun. Pokud by si je uložily u ECB, tak by ještě na to doplácely. Teď jde o to, jestli mají pouze v Kč nebo v eurech a jak s nimi zahýbá kurz eur/czk?


2T repo sazba ve výši 2 % by komerční banky neměla příliš vzrušovat, marže nejsou tak nízké, aby dvouprocentnímu výnosu u ČNB dávaly komerční banky přednost před multiplikativním efektem a krom toho se PMR úročí jen do stanovené výše (2 %), cokoliv nad už je bez úroku. Průměrný měsíční ekvivalent PMR mohou držet banky v kombinaci více měn.

ČNB určitě nedrží přes bilion CZK v povinných minimálních rezervách. To je překlep, ne? ČNB držela k poslednímu dni minulého měsíce zhruba 104 miliard CZK v PMR.

Stanislav - 7-8-2019 v 18:59

Někdo musí krmit ten nesmysl za 20 mld. Kč ročně na úrocích. Venezuela Maláčová by vytasila na ně bankovní daň a bylo by hotovo, vyřizeno! :lol:
https://www.e15.cz//byznys/finance-a-bankovnictvi/zahranicni...

Ladislav - 18-8-2019 v 18:08

Royal Bank of Scotland je celosvětová úvěrová instituce sídlící v Edinburghu. Roku 2007 byla banka s tržní kapitalizací nejdražší finanční institucí ve Skotsku, druhou v Británii, třetí v Evropě a desátou na světě.
Má 71.200 zaměstnanců. Tržba 13,402 md. liber. Total assets‎: ‎694 md. liber
- - - -
Lloyds Banking Group poskytuje bankovní služby jednotlivcům i podnikům, včetně hypoték, investic a životního pojištění. Skupina má sídlo v Londýně.
Má 75.000 zaměstnanců. Tržba 22,090 md. liber. Total assets‎: ‎797 md. liber

Stanislav - 19-8-2019 v 08:59

Evropské banky jsou však všechny nemocné a ještě se z hypotéční krize pořádně nevyléčily. Nejlepší bankou světa je JPMorgan, která byla jedinou z bank z roku 2007, kterou bylo možné držet bez obav až do dnešních dnů se ziskem. Druhá je Wells Fargo, která sice stagnovala od roku 2007, ale přinášela alespoň nějakou dividendu, která spoře zalátala inflaci. Další zdravou bankou se jistě stane do 3 let i Bank of America. Citigroup se však na své maximum z roku 2007 alespoň za mého života nikdy nedostane, jedině že bych se dožil věku jako Metuzalém. Díky tomuto holému faktu bych do žádné evropské banky tedy neměl investovat, protože to je krajně nebezpečné.

Ladislav - 19-8-2019 v 11:57

Nun, mein Kind,
Nuže, moje dítě,
nesmíme nakupovat draze akcie evropských bank na vrcholu,
musíme je kupovat levně na konci velké krize.
A nesmíme se akciím zdravých velkých starých bank Evropy vyhýbat,
protože máme více rozumu než středoevropský daytrader.
Ba víme dokonce, jak má vypadat poměr P/S a P/B u levné akcie,
a že je P/E možno zcela ignorovat.
Ba víme dokonce, že se Warren jmenuje Buffett a ne Buffet ani Bufett.

Stanislav - 12-9-2019 v 18:51

Evropské banky dostávají další úder, ECB snížila depozitní sazbu na -0,5%. Rozumný člověk by dnes evropské banky nekupoval, když marodí italská a francouzská ekonomika, kterou německá ekonomika zaručeně nezachrání. Je to záměr oslabit evropské banky a finanční instituce, aby Američani mohli v klidu nakupovat evropské akcie za nižší ceny. O tom vlastně celá krize byla, aby se Evropa oslabila. Velkou roli v tom hrají zaručeně americké dluhopisy, které evropští hlupáci dotují ze svého. Takže to přitlačí hloupé evropské banky, aby i nadále nakupovaly americké dluhopisy a sanovaly tak americký dluh.

Pavel - 12-9-2019 v 19:50

Stando je to trošku jinak, snížení sazby z -0,4% na -0,5% je doprovázeno dvojí depozitní sazbou právě pro ochranu bank.

Ladislav - 13-9-2019 v 07:37

Já si myslím, že italský žid Draghi chce především koupit všechny státní dluhopisy Itálie, aby se mohla nesmírně zadlužená Itálie ještě více zadlužit. Ale nevím, s kým v Itálii ten žid spolupracuje, že má na tom zájem. Protože rozumné by bylo, aby se dluhy Itálie snižovaly. Ale asi ECB koupí dluhy Itálie a vytiskne na to stovky miliard nových eur a tim jsou ty dluhy Itálie zlikvidovány a Itálie nemusí ECB nikdy peníze vracet za ty její dluhopisy.
A možná, že druhé nevím jaké svinstvo poručila Draghimu zločinná židovská banka Goldman Sachs, kde dříve pracoval.

A tak mají lidé nulové úroky na spořící účty a nulové úroky na státní dluhopisy střední, západní a severní Evropy. A banky mají jen malé příjmy z lidem a firmám poskytnutých kreditů. Ale i při hlavním úroku negativních -0,5% u ECB, poskytují banky lidem kredity s úrokem 2,5% a méně nelze, i když televize v reklamách lže, že existují kredity s negativním úrokem. A když někdo přetáhne girokonto tak jak já, klidně mu bere banka úrok z dluhu 8% až 15% za rok. Já však muj dluh 1.000 € za pár měsíců vyrovnám a nevezme mi banka 10% z 1.000 €.

Akcie bank střední, západní a severní Evropy je dobré kupovat dnes. Až Christine Lagarde zvýší úrok ECB na pozitivní 1%, pak budou akcie evropských bank už 2x nebo 3x dražší než dnes. A rozumný investor ale i spekulant musí nakupovat akcie bank, když jsou dole jak 2009 a nečekat s nákupem na vrchol a na kurz nad klouzavým průměrem kurzů posledních 200 dní SMA 200.
:) Uvědomte si, že nejvíce peněz z dividend mám asi od banky Wells Fargo. A ne od vysokodividendových akcií Shell, B.A.Tobacco, ATaT. :punk: Tedy i od bank HSBC a Santander bych logicky a teoreticky měl dostávat hodně peněz z dividend.

Ladislav - 17-9-2019 v 16:37

:( Americké ministerstvo nespravedlnosti v těchto dnech obviňuje pracovníky vaší oblíbené banky JP Morgan Chase,
že 2007-2016 manipulovali termínové trhy na zlato, stříbro, platinu, palladium.
Také několik pracovníků UBS a Deutsche Bank už bylo obžalováno. :(

Ladislav - 29-9-2019 v 16:05

Banky ve Španělsku se mohou každou chvíli zhroutit, jak vidíte na obrázku. :)
To ale neplatí pro ty největší banky Bilbao a Santander, ty jsou pevnější.
Architekt je zřejmě idiot a ti, kdo tyto nakloněné budovy schválili, jsou idioti taky.

Bancos-Madrid.jpg - 67kB :)

Pavel - 14-10-2019 v 09:25

Zajímavý názor na české banky od respektované ratingové agentury. Můžeme si o tomto názoru myslet co chceme, ale většina velkých hráčů na trhu bude tento názor brát vážně (při investování do českých bank):

Banky CZ.jpg - 288kB

Stanislav - 15-10-2019 v 17:24

Banka Citigroup ve 3. Q 2019 měla zisk 4,9 mld. USD neboli 2,07 USD na akcii. Ani banka JPMorgan nezůstala pozadu a zisk meziročně zvýšila o 8% na 9,1 mld USD neboli 2,68 USD na akcii. Wells Fargo měla zisk 4,6 mld USD neboli 0,92 USD na akcii, což sice nebyla žádná sláva, ale ani ne katastrofa. Myslím si, že ziskovost pokračuje i po snížení sazeb a bankovní sektor není nemocný.

Dnes proběhla na interním mailu zpráva, že kdo si zapomněl na záchodě talár, tak ať si ho laskavě vyzvedne na kanceláři číslo 107. S Marcelou jsme se mohli doslova a do písmene potrhat smíchy nebo spíše udusit. Zcela pochybuji, že si ho půjde někdo vyzvednout, protože by si z ostudy mohl ušít nový talár, takže by se mu sešly ve finále dva.

Ladislav - 16-10-2019 v 12:12

RBS-3m.png - 10kB Royal Bank of Scotland v penci

Tak ona Royal Bank of Scotland (příště jen RBS) zvyšovala počet akcií od roku 2009 do roku 2019 furt dál.
A sice 2009-2019 zdvojnásobila počet akcií. To jsem zjistil teprve dnes.
Nejprve jsem počítal s tím, že ve finanční krizi se počet akcií zvýšil 6x a od roku 2009 už ne.
Nyní tedy abychom počítali s tím, že 2019 má RBS akcií 12x víc než roku 2006.
Ale letos už počet akcií téměř neroste. Dá se čekat, že budoucí léta počet akcií bude klesat.
:post: A tak se může akcie RBS dostat během příštích 5 let snadno na 1/12 toho kurzu z roku 2006, tedy 520 pencí nebo 8,30 euro. Tedy kdyby měli akcionáři ze Skotska nebo ze Slovenska akcie RBS od roku 2006 nebo už dříve, museli by je přikoupit po krizi nebo i budoucí léta za stejnou sumu, jako před krizí, aby se dostali do plus. Akcie se dostanou na kurz z roku 2006 tedy 6.214 pencí až za 100 let, když bude akcií 12x víc jak roku 2006. Ale s přikoupením za stejnou sumu bude zlevněný průměrný nákupní kurz v plus už za pár let po brexitu.
Jistě, stát vlastní dnes asi 62% akcií RBS a všechny je asi během 10 let prodá. Ale fondy a akcionáři budou mít o ně zájem, protože banka dosahuje zas pozitivní zisk a platí dividendu víc jak 5% z kurzu.
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=RBS&re...
Royal Bank Scotland
Shares Outstanding
Millions of Shares
2019 6,045
2018 6,031
2017 5,934
2016 5,872
2015 5,753
2014 5,724
2013 5,598
2012 5,501 Zde byl split akcie 10:1. Takže 2011 bylo akcií 55,900 mil. A 2006 bylo akcií 4,860 mil.
2011 5,590
2010 5,362
2009 2,703
2008 828
2007 581
2006 486
Chybný graf akcie v euro :post: http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?ID...

RBS-10y.png - 12kB Royal Bank of Scotland v penci

RBS-max.png - 14kB Royal Bank of Scotland v penci

Správný graf akcie v euro :post:
https://www.ariva.de/royal_bank_of_scotland-aktie

RBS-Ariva-de-1999-2019.png - 47kB Správný graf akcie RBS v euro

Stanislav - 16-10-2019 v 16:57

Ve 3.Q 2019 měla Bank of America zisk 5,8 mld. USD neboli 0,56 USD na akcii.

Stanislav - 17-10-2019 v 17:01

Jak rostly velké americké banky těsně před americkými prezidentskými volbami, které vyhrál Donald Trump, do dnešních dnů: Bank of America +80%, JPMorgan +75%, Citigroup +40% a Wells Fargo +10%. To údobí je 3 roky a nejlépe z nich se dá vybrat opět JPMorgan, která má solidní dividendový výnos a je to jediná nejspolehlivější a nejmocnější banka světa!

Ladislav - 24-10-2019 v 18:19

Ta veliká lumpárna s nulovým úrokem ECB
Die große Gaunerei mit dem Nullzins der EZB
The big crooking with the zero interest rate of ECB
El gran timo del BCE con el tipo de interés cero

Jistě je několikrát víc vysoce studovaných šedivých odborníků na finance, kteří odsuzují nulový úrok ECB, než těch odborníků, kteří ten nulový úrok chválí.
Mnozí z nich považují centrální banky za zbytečné a za organizátory krizí a přejí si, aby byly centrální banky zrušeny.
Těch málo lidí, co nulový úrok schvalují, asi byli za jejich lživá slova zaplaceni.
Někteří myslí, že by se s nulovým úrokem měla dosáhnout inflace nad 1%, neboli dosáhnout růst cen víc jak 1% ročně. Ale kdo to potřebuje, aby rostly ceny víc jak 1% ročně?
My potřebujeme, aby ceny zůstaly stejné, 0% inflace. My potřebujeme jen, aby se každý rok zvýšil o několik procent příjem z našich dividend. Že?
Kdyby se ale nelhalo, a několik vysoce studovaných šedivých odborníků nelže, dovíme se, že Mario Draghi jen umožňuje své vlasti Itálii levně si půjčovat peníze a zachraňuje nemocné italské banky.
Čímž ale škodí Mario Draghi milionům lidí, kteří mají na spořícím účtu roční úrok desetinu procenta nad nulou a chtěli by pár procent za rok. A škodí všem bankám střední a severní Euro Zony, že nejsou schopné vydělat s nízkými úroky branými z kreditů od svých klientů.
Nejvíce drzá lež v televizi je ta, že Mario Draghi zachránil euro roku 2012. Jenže euro by existovalo do dnes a v dobrém zdraví i bez toho italského gaunera. Že?
Tedy by se mohly centrální banky zrušit a nechat hlavní úrok 100 let beze změny asi 2%, když použiju rozumy některých vysoce studovaných šedivých odborníků. Protože mně na to rozum nestačí.
Tak když za týden Mario Draghi z ECB vypadne, nová šéfová ECB - Christine Lagarde snad začne brzy úrok zvyšovat, protože ona nemusí zachraňovat italské banky a umožňovat Itálii levně se zadlužovat.

Pavel - 24-10-2019 v 18:54

Christine už dříve pochválila Maria a deklarovala, že v jeho úspěšné měnové politice bude pokračovat. Tak bych změny nečekal, nebo aspoň ne brzo nebo významné...

Ladislav - 6-11-2019 v 13:37

ZTRACENÁ BUDOUCNOST: ŠÍLENSTVÍ NEGATIVNÍCH ÚROKOVÝCH SAZEB
JOSEF TĚTEK | 22. 10. 2019
Proč ve společnosti úrok vzniknul a jakou hraje základní úlohu?
Úrok máme proto, aby měl věřitel motivaci půjčit investorovi.

Jakou má úrok ve společnosti sekundární úlohu, co všechno ovlivňuje?
Když už zde úrok máme, jaké jsou jeho sekundární úlohy?
V první řadě je to ochrana před inflací. Ve světě s naordinovanou dvouprocentní inflací je fajn, když mají držitelé měny možnost se před touto erozí kupní síly ochránit.
Bez pozitivního úroku o vyšší nominální hodnotě, než je míra inflace, nemají držitelé peněz nízkorizikovou možnost ochránit své úspory.
Ve snaze „zabránit krizi likvidity“ tak centrální bankéři zlikvidovali většinu investičních a obchodních modelů založených na přirozeně pozitivním úroku.
Spekulace na poli dluhopisů dosáhla již takové míry, že na světě je nyní okolo 17 bilionů dolarů v dluhopisech s negativním výnosem.

Krize se blíží a klasická monetární politika snižování sazeb dosáhla svého dna, jelikož v cestě dalšího snižování sazeb hlouběji pod nulu stojí prostý fakt, že hotovost nese krásný nulový úrok.
Přiživují se spekulativní bubliny i v aktivech, které byly tradičně konzervativní, kvůli konzervativní povaze státních dluhopisů a předvídatelnosti finančních toků má velká část světových penzijních fondů a finančních institucí nařízeno držet část prostředků právě ve státních dluhopisech.
Nulové úroky na účtech a negativní výnosy dluhopisů okrádají o budoucnost jak střadatele, tak i důchodce a pravděpodobně i daňové poplatníky, vzhledem k pravděpodobným budoucím bail-outům těchto institucí.
Zdroj: https://finmag.penize.cz/ekonomika/410356-ztracena-budoucnos...
:) Děkujeme! Hezky to napsal Tětek. :)

bigusdykus - 8-11-2019 v 15:30

Allianz to Pay $1 Billion for Goldman’s Taikang Life Stake
https://finance.yahoo.com/news/allianz-pay-1-billion-goldman...

Germany's Allianz to Buy 4% Stake in China's Taikang Ahead of Its First Own China Insurer
https://www.yicaiglobal.com/news/germany-allianz-to-buy-4-st...

Allianz zahlt 1 Mrd. $ für Goldmans Taikang-Life-Anteil: Kreise
https://www.welt.de/newsticker/bloomberg/article203083614/Al...



Pavel - 27-11-2019 v 17:06

Dlouhodobě jsem negativní na banky Eurozóny a tady v tomto článku je jeden z důvodů:

https://www.cnb.cz/cs/verejnost/servis-pro-media/autorske-cl...

kraken - 27-11-2019 v 17:40

...hustý, politická ekonomie v praxi, myslím, že Ti v rakvích se nyní pěkně narovnali..ještě nám zbývá naděje, aby v UK nakopli jeremy corbyna..

arkyn - 27-11-2019 v 18:18

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Dlouhodobě jsem negativní na banky Eurozóny a tady v tomto článku je jeden z důvodů:

https://www.cnb.cz/cs/verejnost/servis-pro-media/autorske-cl...


Nektere zahranicni centraly bank a jimi dosazeni vedouci, i cesi, jiz eko retoriku pri poskytovani uveru a posuzovani klientu hlasaji cca rok. Ocekavam, ze v tom budou pokracovat a pritvrzovat.

Pavel - 27-11-2019 v 22:08

Ekoaktivisté dobře vědí, že jejich ideologie je drahá a proto ji lidé nechtějí. Tlak na banky ve jménu vyššího dobra by jim (jak doufají) mohl přinést výhodné úvěrové prostředky.

arkyn - 27-11-2019 v 23:17

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Ekoaktivisté dobře vědí, že jejich ideologie je drahá a proto ji lidé nechtějí. Tlak na banky ve jménu vyššího dobra by jim (jak doufají) mohl přinést výhodné úvěrové prostředky.


Ono se to muze projevovat ruzne. Treba tim, ze nektere firmy nekdo vylistuje ze seznamu daneho brokera, nebude mozne je koupit. Anebo ze hypoteka pujde brat jen na dum a byt v urcitem energetickem ratingu apod. O tom ze eko firmy budou nadhodnocene protoze do nich budou cpat penize velke fondy ani nemluve.

Kazdopadne fakticky je toto problem omezovani svobody a smerovani k totalite, jelikoz nekdo si usurpuje pravo rikat co je pro jine dobre, coz je samo o sobe ideologie stejna jako komunisticka, socialisticka ci obdobne zname z knihy 1984. Navic ty rozhodnuti budou aniz by mel dotycny organ vsechna data a presvedciva fakta. Nektera ani nejsou znama, napr. co bude s elektroauty za 20-30let, bude to ekologicks katastrofa nebo ne. Obdobne jako se hlasalo ze biopaliva jsou super, aby se po letech prislo na to ze nikoliv a ze v souctu vice skodi.

MilanV - 28-11-2019 v 07:03

Greténi již dnes rozhodují v investicích dle zelené například https://finance.yahoo.com/quote/MSFT/sustainability?p=MSFT
Já pracuji v korporaci a jezdím soukromým vozidlem. Aby mi mohli proplácet cesťáky, pak musím splnit normu CO2. Ta se má snižovat. Tak jsem se ptal proč a odpověděli mi, že je zelený tlak na celkové CO2, které jako společnost produkujeme. Požadavek akcionářů.
Stejný požadavek je i na Gender složení vedení, kdy se budou vytvářet pozice, co neuškodí, a budou tam moci dát ženu jen kvůli naplnění kvót. mluví se o manažerce sustainability.

Od 1.1.2020 nepostavíte jiný než nízkoenergetický dům. Státní moc v rukou Greténů již rozhoduje, co si mohu za své postavit. Tady ani nezkoušeli omezit či zvýhodnit hypotéky a rovnou zakázali.

Pavel - 28-11-2019 v 11:05

Jako na všem, i na tomto se dá pochopitelně také vydělat, např.:

https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/vitkova-cpi...

Pavel - 28-11-2019 v 19:12

Ještě jednou k tomu zelenému aktivismu:

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/ecb-evropska-centr...

arkyn - 28-11-2019 v 23:47

Je to jako s blockchain/bitcoin vlnou, jen tato bude kapku vetsi a delsi. V pristich letech kdo si da do nazvu zeleny, green, sustainability apod. tak automaticky bude hodnotnejsi.

Jinak ctu pozitivne zpravu ze FED na toto nenaskakuje, dalsi plus pro investice v USA.

"Hezke" se divat jak politici vedi ze kdyz vyvolaji strach, tak obcane slapou jako hodinky. V minulosti studena valka, strach z imperialistu nebo na druhe strane komunistu, pak to byl strach o afriku, nyni strach o planetu. Funguje to.

Ladislav - 1-12-2019 v 07:13

4 velké americké banky,
Bank of America, Citigroup, JP Morgan Chase, Wells Fargo.

Které akcie koupit? stačí Wells Fargo.
:post: https://www.investicnigramotnost.cz/akcie-4-velkych-americky...

Ladislav - 1-12-2019 v 13:05

Největších 5 bank Kanady - porovnej si růst tržby, zisku a dividendy posledních 10 let !!

Proč lidé dávají přednost akciím 3. největší banky Kanady před největší bankou Kanady?
Asi proto, že B.o.N.Scotia má o procento vyšší výnos dividendy.
Akcie BANK OF NOVA SCOTIA je asi také považována za kvalitní akcii a platí dividendu už 186 let. :exclamation: Jiné banky Kanady ne.
A kanadská daň z dividend je snad 25%

1) RY . . WKN 852173 . . ROYAL BANK OF CANADA . . dividenda 4,0% . . hodnota 106 miliard euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=RY

2) TD . . WKN 852684 . . Toronto-Dominion Bank . . dividenda 3,8% . . . . . hodnota 95 miliard euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=TD

:post: 3) BNS . . WKN 850388 . . BANK OF NOVA SCOTIA . . dividenda 4,8% . . hodnota 57 miliard euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=BNS

4) BMO . . WKN 850386 . . BANK OF MONTREAL . . dividenda 4,2% . . hodnota 39 miliard euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=BMO

5) CM . . WKN 850576 . . CANADIAN IMPERIAL BANK OF COMMERCE . . dividenda 5,2% . . hodnota 34 miliard euro
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=CM



Ladislav - 1-12-2019 v 14:20

Zdá se, že britské banky se uzdravují z velké finanční krize teprve od roku 2016.
Tedy bych jim měl nechat ještě 5 až 10 let čas.
A pak si asi nechat jen jednu britskou bankovní akcii a koupit asi největší banku Kanady nebo 3. největší banku Kanady.

RY . . WKN 852173 . . ROYAL BANK OF CANADA
nebo
BNS . . WKN 850388 . . BANK OF NOVA SCOTIA
ale neukvapovat se, počkat 5-10 let s prodejem druhé největší banky Británie.
Snad si ale nechám stále největší banku Británie = HSBC.

Vosa - 1-12-2019 v 15:29

A co Toronto-Dominion Bank ? Ta je druhou největší v Kanadě podle hodnoty aktiv.

MilanV - 3-1-2020 v 09:31

Mám menší půjčku u Airbank za 4,9% úroku. Náhodou mi přišla reklama na úrok 3,9% a tak jsem neváhal a vyběhal si snížení. Udělali to jako refinancování (znovu schvalovací proces,přijmy,...), ale udělali. Ptal jsem se, proč mi to sami nenabídli a elegantně z toho vybruslili, že se k tomu už od podzimu nedostali, ale chystali se :-)
V předchozí bance to nechtěli a musel jsem jit do jiné neboť byli i agresivní v tom, že mi půjčili za nějakých podmínek a že spekuluji (že Pavle!) na pokles. Já se jich zeptal, zda by v opačném případě měl garanci nezvýšení neboť předtím změnili všeobecné obchodní podmínky a bylo vymalováno.

Takže moje zkušenost nebát se u bank, pojišťoven ptát se na lepší ceny a hrozit přechodem. jinak cenu nesníží a pěkně se na Vás budou pást.

Když jsem načal pojišťovny, pak jsou to pěkní vykutálenci. Chtěl jsem přejít k jiné a nabízeli i allrisk. Chválili pojištění proti zvěři. Až při studiu s lupou jsem našel, že plnění je max 50.000 po odečtení amortizace vozu.

Pavel - 3-1-2020 v 09:37

To ti na zánovní přední nárazník z vrakoviště stačí Milane:-)

No jak to čtu, tak jsi snížil náklady na spekulace, to budeš víc spekulovat?:cool:

MilanV - 3-1-2020 v 09:41

Já a spekulovat? :-) To jsou jen hříchy z investorského mládí, které postupně likviduji

Stanislav - 3-1-2020 v 16:58

Já chápu Milana jako úvěrového Ahasvera, který donutí bankovní systém, aby mu poskytl úvěr s vysokým záporným úrokem a ještě budou pyšní, že jim vůbec zaklepal na dveře! :lol:

mar.hladik - 14-1-2020 v 16:07

Zajímavý článek zaměřený na výběr bankovních akcií - najdeme zde známé ukazatele ROE, ROA, Net interest margin atd.:
https://www.fool.com/investing/your-complete-guide-to-invest...

Jaké další ukazatele považujete za důležité, když tak písněte?

Stanislav - 14-1-2020 v 17:54

Citigroup ve 4.Q 2019 měl 5 mld. USD zisk neboli 2,15 USD na akcii. JPMorgan ve 4.Q 2019 dosáhl 8,5 mld. USD zisku neboli 2,57 USD na akcii a konečně Wells Fargo ve 4.Q 2019 vytvořil pouhých 2,9 mld. USD zisku neboli 0,60 USD na akcii.

Ladislav - 14-1-2020 v 18:48

Výběr bankovních akcií
""Jaké další ukazatele považujete za důležité""

To je přece jasné.
Banka by neměla spekulovat a neměla by podvádět. Měla by ukládat peníze od lidí a podniků a půjčovat peníze lidem a podnikům.
Měla by poslední léta dosahovat slušný růst tržby, zisku a dividend.
Banka by měla být dražší než 30 miliard euro, při P/E pod 12, P/S pod 3, P/B pod 3.
Výnos dividendy by měl být alespoň 4%.
Cizí kapitál by neměl být 30x vyšší jak vlastní kapitál, ale maximálně 20x vyšší.
Banka musí mít ředitelství v Británii, USA, Španělsku nebo Kanadě.
Nepřipadá v úvahu banka z Austrálie, Rakousko, Německo, Čechy, Francie, Itálie, Dánsko, Nizozemsko, Rusko, Čína.
A jako poslední na kontrolu zde máme Tier 1 ratio: kapitálová přiměřenost má být vyšší jak 8%.

Stanislav - 14-1-2020 v 20:08

Výnos dividendy u velkých amerických bank nad 4% je v současné době nerealizovatelný. Dnes se nad tuto hranici jen mírně dostala pouze Wells Fargo, ale díky velice špatným výsledkům oproti konkurentům z velké americké bankovní čtyřky. V minulých dobách před krizí vyplácely banky 10% z účetní ceny dividendu. Vzhledem k tomu, že účetní cena nestoudně stoupla snad na trojnásobek oproti minulosti, tak se budeme muset zřejmě smířit s nižším výnosem dividendy než v předkrizovém období. Takže to zhruba vychází u Wells Fargo na 1/20 z účetní ceny, kdežto u Citigroup na 1/40, čímž se průměr blíží k 1/30, což by zhruba odpovídalo posílení účetní ceny na ten trojnásobek.

Ladislav - 15-1-2020 v 08:42

Kdyz roste 3%ní dividenda 10% rocne, bude 7,5 roku po nákupu 6%ní dividenda a 15 let po nákupu akcie bude dividenda 12% z investovaného kapitálu.
A jiste uz máte vsichni dávno spocítáno a nikdy nezapomenete: kdyby rostla dvidenda 10% rocne a delá dnes 3% z kurzu akcie,
ve 39. roce by byla jednorocní dividenda 100% z dnes investovaného kapitálu.
Nemeli bychom ocekávat zázraky u silne rostoucí dividendy, která delá dnes jen 1% z kurzu akcie (Adidas, Microsoft, Visa).
Ale meli bychom ocekávat zázraky u dividend hezky rostoucích, které delají dnes 3% az 7% z kurzu akcie (Allianz, Munich Re).

Stanislav - 15-1-2020 v 18:40

Bank of America ve 4.Q 2019 vydělala 7 mld. USD neboli 0,74 USD. Za celý rok byl zisk všech 4 bank silnější než předchozí rok zhruba o pouhou jednu miliardu USD, což je pouhé 1%, ale není to žádný pokles. Nejlépe se vedlo Citigroup, který každý kvartál přidával na zisku, i když to nebylo moc, ale byl to aspoň růst oproti konkurenci. Teď si jdu dát Hanáckou vodku, kterou jsem si včera zakoupil v Albertu a nějaká hnusácká kráva mi tvrdila, že mě neviděla, protože jsem přišel zepředu a byl jsem tam dříve jak ona. Včera jsem tam kopl 3 panáčky a je pěkně hnusná! Liptovský Mikuláš mi šmakuje více a také se tam vyrábí borovička. Nejvíce mi chutná Zubrovka z Polska. V minulém životě jsem musel být zřejmě zubr? V rodině nikomu nechutná, protože mají heslo, že dědovi bylo po ní jednou zle v roce 1968 před 50 lety a této mantry se drží celá rodina doposud. Kdo bydlí u hranic s Polskem, tak mi dá jistě za pravdu, že to takový šmejd zase tak není a předloni vzrostl meziročně výstav této vodky do zahraničí o krásných 15%! Kořalku piji akorát rekreačně.

Ladislav - 15-1-2020 v 19:22

"Výnos dividendy u velkých amerických bank nad 4% je v současné době nerealizovatelný."
Napsal Stanley

Nesmíme se omezovat na americké akcie, jako nějaký hloupý česko-slovenský day-trader.
Kanada: Bank of Nova Scotia má výnos dividendy 4,8%
Británie: HSBC má výnos dividendy 6,6% a Royal Bank of Scotland 5,9%
Španělsko: Banco Santander má výnos dividendy 5,9% a Banco Bilbao 5,2%
Důchodce by neměl vyžadovat silnou performanci minulý rok, jak ten pomatený Warren Buffett.
Důchodce by měl vyžadovat výnos dividendy nad 5%.

Je to výhodné, že ta největší banka v Británii a Španělsku má lepší dividendu. Potom nikoho nenapadne kupovat druhou největší banku v zemi a má to jednoduché rozhodnutí, koupit jen číslo 1. To je HSBC a Santander.
Jen ten, komu nestačí 4 banky ze 30 akcií, jako já, ten kupuje i čísla dvě v zemi anglické, španělské a americké, když nepočítám zločinnou banku JP Morgan Chase.

Stanislav - 15-1-2020 v 21:42

Zločinná banka JPMorgan je nejkvalitnější bankovní akcie na světě, protože jediná je z velké bankovní hypotéční loupeže venku, na které se velkým dílem podílel i ten šmejd Warren Buffett. Prostě využíval moci v kombinaci se svou chamtivostí nebo šetrností, ale tyto prostředky měly kontury kriminálního činu. Pokud by byl solidní a čestný, tak by na to i jistě poukázal koncem 80. let, ale chamtivost mu bohužel zatemnila mozek a jeho hloupá snacha o tom napsala veledílo Nová Buffettologie, což jsem dost dobře nechápal? Četl jsem pouze fragmenty z internetu tohoto díla a dostatečně mi to otevřelo oči! To byla moje jediná pokroková četba od hloupé pozorovatelky, která zřejmě jeho kriminální chování ospravedlňovala před veřejností. Obdobně na mě zapůsobila četba Gorila na Slovensku, což byl také žvást, že Fico je dobrý a jeho kolegyně ze stejné vesnice to zase tak zle nemyslela s tím rozkrádáním majetku a on to jako celé svou osobností zachránil, a tím celé Slovensko spasil. Pokud bych to bral do důsledku, tak Fico i Buffett by měli sedět v kriminále nejméně 20 let kvůli společenské nebezpečnosti, ale společnost je proti gaunerům, kteří kradou v miliardách velice tolerantní a nikdo dnes pořádně neví, kam ty zisky skutečně šly, když je někdo vědomě zaštítil beztrestností? Podle mého soudu to budou jen pouhé figurky na šachovnici a v pozadí je řídí někdo jiný. Ostatně i Donald Trump prý hojně navštěvuje Brighton Beach, kde mu dávají rozumy do hlavy ruští židi, a pak aby se v tom vyznala stará Blažková? Dodnes nikdo pořádně neví, jaký má skutečný majetek Donald Trump? O Putinovi se vedou taktéž podivné diskuse a lidi v bankovním sektoru pohybující se kolem něj mají velice úzké vztahy s FEDem. O krizi se nesmělo na německy mluvících národohospodářských fakultách v době krátce po hypotéční krizi vůbec mluvit, takže někdo shora řídí nuceně nevzdělanost a bylo to za vládnutí té Merkelové, což je pouze póza pro německé hlupáky. EU začali ve velkém stylu ovládat Kašubové z Gdaňska - Sarközy, Merkelová, Valesa a Tusk. Nevím, kdo má v Německu dohled nad vzděláním, ale aby v campusu byla zavedena židokracie s židobolševickými prvky je prostě nestoudnost nejvyššího rázu a já bych všechny ty šmejdy vykopal! Možná se jen pletu a využívají všeobecné hlouposti lidí v Německu, ale na tak bohatý stát v Evropě by měla být finanční gramotnost na vyšší úrovni, ale dnes už to píšu velice pozdě, protože nejméně 2/3 finančního trhu je mimo území Německa. Pro mne jsou z tohoto důvodu německé akcie nekoupitelné, i když mi to je velice líto a mrzí mne to, protože ve všech větvích mých prarodičů se objevují němečtí předci. Nechci vůbec rozdělovat Česko od Německa, spíše je raději spojovat, ale ta hluboká finanční negramotnost ty státy ohromně spojuje, což mi je hodně nesympatické a přál bych si, aby soupeřili v jiných a příjemnějších kategoriích.

kraken - 16-1-2020 v 17:36

doředil jsem wfc

Ladislav - 28-1-2020 v 09:13

:question: Je to pravda, že míra úroku, úroková míra v ČR byla 0% od 2012 do 2017 ? :question:
:post: https://tradingeconomics.com/czech-republic/interest-rate

Dnešní míra úroku, úroková míra, úroková sazba centrálních bank dnes
USA = FED 1,75% :post: https://tradingeconomics.com/united-states/interest-rate
Eurozona = ECB 0% :post: https://tradingeconomics.com/euro-area/interest-rate
Británie 0,75% :post: https://tradingeconomics.com/united-kingdom/interest-rate
Japonsko -0,1% :post: https://tradingeconomics.com/japan/interest-rate
Kanada 1,75% :post: https://tradingeconomics.com/canada/interest-rate
Austrálie 0,75% :post: https://tradingeconomics.com/australia/interest-rate
Čína 4,15% :post: https://tradingeconomics.com/china/interest-rate
Rusko 6,25% :post: https://tradingeconomics.com/russia/interest-rate
Švýcarsko -0,75% :post: https://tradingeconomics.com/switzerland/interest-rate
Norsko 1,5% :post: https://tradingeconomics.com/norway/interest-rate
Čechy = ČNB 2% :post: https://tradingeconomics.com/czech-republic/interest-rate
:punk: Argentina 50% :punk: https://tradingeconomics.com/argentina/interest-rate

To je tragédie ve Švýcarsku, že? Lidé ztrácí úrok z penez na konte. Musí kupovat akcie, certifikáty, fondy, zlato, byty, zahranicní dluhopisy.

Komická nemecká strana soc.dem. SPD chce dát darebákovi z ECB Mario Draghi vyznamenání. Domnívají se, že zachránil euro.
Jenže ten darebák patrí do vezení, že zamezil lidem, bankám a pojistovnám vydelat s úroky sto miliard euro.

Pavel - 28-1-2020 v 10:27

Ale Draghi opravdu zachránil Euro. Otázkou je, jestli za to má být pochválen či potrestán:cool:

Pavel - 28-1-2020 v 10:30

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
:question: Je to pravda, že míra úroku, úroková míra v ČR byla 0% od 2012 do 2017 ? :question:
:post: https://tradingeconomics.com/czech-republic/interest-rate

Míra úroku, úroková míra, úroková sazba centrálních bank:
USA = FED 1,75% :post: https://tradingeconomics.com/united-states/interest-rate
Eurozona = ECB 0% :post: https://tradingeconomics.com/euro-area/interest-rate
Británie 0,75% :post: https://tradingeconomics.com/united-kingdom/interest-rate
Japonsko -0,1% :post: https://tradingeconomics.com/japan/interest-rate
Kanada 1,75% :post: https://tradingeconomics.com/canada/interest-rate
Austrálie 0,75% :post: https://tradingeconomics.com/australia/interest-rate
Čína 4,15% :post: https://tradingeconomics.com/china/interest-rate
Rusko 6,25% :post: https://tradingeconomics.com/russia/interest-rate
Švýcarsko -0,75% :post: https://tradingeconomics.com/switzerland/interest-rate
Norsko 1,5% :post: https://tradingeconomics.com/norway/interest-rate
Čechy = ČNB 2% :post: https://tradingeconomics.com/czech-republic/interest-rate
:punk: Argentina 50% :punk: https://tradingeconomics.com/argentina/interest-rate

To je tragédie ve Švýcarsku, že? Lidé ztrácí úrok z penez na konte. Musí kupovat akcie, certifikáty, fondy, zlato, byty, zahranicní dluhopisy.



Tady je článek i s grafem přímo ze stránek ČNB:

https://www.cnb.cz/cs/menova-politika/zpravy-o-inflaci/temat...

Ladislav - 14-2-2020 v 17:52

Royal Bank of Scotland (RBS) bude přejmenována na Nat-West, NatWest Group.
Banka se stydí za jméno RBS kvůli různým chybám minulých 12 let.
Při 4,2 miliardách liber byl zisk před zdaněním ve finančním roce 2019 nad očekáváním analytiků
a o 1/4 vyšší než v předchozím roce.
Přesto se cena akcií v pátek propadla o 7%. Důvodem byl snížený výhled do budoucna.

A já dostanu letos asi 600 € dividendy od Natwest.

Jurkylius - 17-2-2020 v 06:59

Zdravím,
rozmýšľal som nad nákupom HSBC banky. Chcel by som nakúpiť za eur ale našiel som na Lynxe len dolárovu a tam uvádzali výšku divi vyše 7%. Potom po zadaní GB0005405286 mi našlo aj EUR ale tam bola divi niečo nad 5% to je dosť rozdiel.

roberto marconi - 17-2-2020 v 07:58

Ruzne zdroje uvadi ruzne chyby.Nekdy. Bezchybne byvaji vlastni stranky podniku_Investor relations_Dividends.Yield tam bud je automatizovany nebo si prosvistis yield a matematiku 7 tridy: vypocet procent. Nebo to berou kindoshi uz v sestce? Ted si nejsem jisty. Muj junior moc nechape, ze nektere vypocty musi zvladat bleskove z hlavy, jinak ho v byznysu ostatni vo.serou. Ale to sem tak moc nepatri.

All in al,l yield bereme ze stranek podniku, ktery kupujeme, plati hlavne v Evrope.

arkyn - 17-2-2020 v 09:43

HSBC nema kazde ctvrtleti stejnou dividendu, jedno ctvrtleti ma obvykle vyrazne vyssi nez ostatni tri. Proto ty automaty to spatne spocitaji.

Pavel - 17-2-2020 v 09:43

Správně Roberto, vždy jít ke zdroji!

Ladislav - 17-2-2020 v 11:18

Mně to ukazuje u HSBC ISIN: GB0005405286
https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...
jako u HSBC ADR ISIN: US4042804066
https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...
vždy stejný výnos dividendy 6,7%.

Jurkylius - 17-2-2020 v 12:34

Ano na tychto strankach je to nad 7% ale vsetky tickery na Lynxe uvadzaju 5,2% pri cene okolo 7€/akcia

Pavel - 23-2-2020 v 18:24

Kdysi se tu probírala podivná transakce s akciemi Sberbank mezi centrální bankou Ruska a vládou. Tady jsou hezky popsány souvislosti:

https://www.info.cz/svet/operace-sberbank-rusko-prodava-bank...

Ladislav - 4-3-2020 v 08:12

Zavře direktbank člověku konto, když se na kontě za 10 let nepohne ani cent?

Počátkem února jsem měl strach o akcie, protože jsem odmítl platit alimenty mým dětem.
Otevřel jsem tedy konto na peníze a akcie v jiné bance, abych tam polovinu akcií přesunul.
Dnes strach o akcie nemám, alimenty od státu poslala 28.2. Mary Ann do státní kasy zpátky a bydlí s dětmi 100% u mne.
Tedy v mé druhé bance ''BAD BANK'' mám na kontě 10 euro a žádné akcie a nikdy tam asi nebudu mít víc.
Tak snad se jednou BAD BANK naštve a konto mi zavře. Ale je mi to jedno, když druhé konto na akcie nepotřebuju.


Centrální banky by neměly manipulovat hospodářství a akcie.

Skuteční inteligenti (jako já a ty) doporučují centrální banky zavřít a zrušit.
Hospodářství a akcie se mají uzdravit a onemocnět samy, zdravým způsobem, bez manipulace centrálních bank.
Když vidíme, že hospodářství eurozony se vyvíjí stejně, ať už má ECB úrok 1% nebo 0%, tak nemají zločinci zkoušet záporný úrok, ale naopak, zvýšit úrok na 1%. A pak nepřijde žádná katastrofa. Naopak, lidem a bankám to moc pomůže, když zločinci z ECB zvýší úrok z 0% na 1%.
Jak ví už 10 let inteligentní lidé (jako já a ty): ECB a FED a všechny centrální banky by měly rozhodnout, že úrok zůstane 2% budoucích 100 let beze změny, manipulace končí a centrální banky přestanou existovat pro období příštích 100 let.
BadBank.jpg - 31kB

Nord_LB_Hannover.jpg - 174kB Každou chvíli se zhroutí, Nord LB Hannover

Bancos-Madrid.jpg - 67kB Na zřícení jsou i banky v Madridu :)

Pavel - 29-3-2020 v 11:31

Kupte si akcie českých bank, vláda jim hrábne do zisků, fakt socialismus. Kdyby to vláda bankám kompenzovala, tak budiž, ale na to to nevypadá:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ministryne-schillerova-...

Vasek - 29-3-2020 v 13:21

To je hezké, že chtějí něco zmrazit, ale má to jeden háček.

Pokud splácíte hypotéko anuitně, tak se splátka skládá z úroků a jistiny. Časem se platba úroků snižuje a platby jistiny zvyšuje, přičemž splátka je v čase konstantní. Pokud zmrazí platby splátek, je otázka, co se bude dít s úroky. Podle mne se úrok dle smlouvy o hypotečním úvěru stává součástí jistiny. Takže po dobu šesti měsíců se jistina bude zvyšovat o nárůst naběhlých úroků. Po šesti měsících tak ve finále budete platit větší splátky než doposud, neb jistina za šest měsíců bude větší než dnes.

Výhodné to je pouze pro ty, kdo nemají na splátky. Ti, kdo mají, tak na to budou biti. Alespoň takto to chápu já. Pochybuji, že banky se vzdají podstatné části naběhlých úroků.

A kdo má hypotéku třeba 4 miliony na dvacet let, dělají úroky ve splátce třeba 15.000,- Kč. Takže po šesti měsících nebude mít zaplaceno nic a dluh bude mít větší o 90.000,- Kč, který se nota bene bude dále úročit stávající sazbou.

Ale z těch článků jednoznačně nevyplývá, jak se to bude skutečně řešit. Pokud to tak udělají, nemyslím si, že to je pro lidi až taková pomoc, protože jejich dluhy budou dále vesele růst a to dle mne není pomoc.



Pavel - 29-3-2020 v 13:31

Především to má být pomoc lidem, ale nebudou do té pomoci nuceni, si myslím.

Otázka je hlavně, co udělají s tím úrokem - ČNB jim může na takové odložené splátky poslat nízkoúročené prachy, pak by banky bity nebyly.

Zatím je to jen v rovině politické propagandy.

 Stran:  1    3