Diskusní fórum akcie a burza

Banky pojišťovny akcie

Investor - 21-6-2019 v 08:20

Banky pojišťovny akcie

Ladislav - 24-6-2019 v 07:00

Jakmile za několik měsíců zakončím nákup akcií Allianz na stálo pro dividendy,
začnu koncem roku kupovat akcie Royal Bank of Scotland,
které pár let později prodám.
RBS nechci držet stále, protože mne akcie 2017-2019 moc zlobily a 10 let kvůli krizi neplatily dividendy

Pavel - 24-6-2019 v 09:11

Nákup RBS je tedy spekulace:-) Vítej v klubu spekulantů Ladislave!

Ladislav - 3-7-2019 v 10:38

Christine Lagarde se narodila 1.1.1956 v Paříži, živí se potravou rostlinnou, nepije alkohol (i když nevim, zda pivo a víno se počítají jako alkohol) a tak má baba v 63 letech z té nezdravé stravy bílé vlasy.
Od dnešního dne se počítá s tím, že Christine Lagarde bude od počátku listopadu 2019 vést Evropskou Centrální Banku, i když nepracovala nikdy v bance Goldman Sachs. Byla ale ve Francii ministr financí a hospodářství a pak prezident Mezinárodního Měnového Fondu.
Italský žid Mario Draghi od Goldman Sachs se koncem října stáhne z ECB, aby si užíval jeho nezasloužené miliony, za ty lumpárny, co spáchal jako prezident ECB.
A Němec - Jens Weidmann, se kterým se léta počítalo, zase šéf ECB nebude. Já bych ho však viděl raději jako prezidenta, protože měl v plánu zvýšit úrok a pomoci tim bankám a spořitelům. Christine Lagarde chce pokračovat s 0% úrokem.

Stanislav - 8-7-2019 v 08:14

Deutsche Bank spustila restrukturalizaci. Vykáže kvartální ztrátu a propustí až 18 tisíc lidí. To je prostě pro mne nepochopitelné, že vláda Německa dopustí, aby se její největší banka rozsypala na prach? Možná ta banka byla systematicky destruována, aby se na její místo dostala nějaká loajálnější banka? Já si spíše myslím, že banky v Německu fungují jako čeboly, ostatně i paní Schäfflerová toho byla zářným příkladem v nedávné minulosti. Z banky si prostě udělají soukromou firemní kampeličku, a když se kšeft nevydaří, tak jí nechají prostě zkrachovat. Banky by měly být zcela nezávislé, jinak pak neplní svojí funkci finanční instituce a zákonitě pak musejí jít do krachu.

Stanislav - 13-7-2019 v 09:23

Cathy Bessant z Bank of America zřejmě zamíří do čela banky Wells Fargo. Stala by se tak první ženou v historii na vrcholné pozici jedné z největších amerických bank. Chodí pěšmo do 58. patra a nedávno se i vyškrábala na Kilimandžáro. Bude vyslankyně od Charlieho Mungera i Warrena Buffetta z Berkshire Hathaway, protože jim už zřejmě sr@čkovatí mozek? Myslím si, že by to měl být hlavní z důvodů, proč raději do této banky neinvestovat. Ženy se hodí spíše do personálního oddělení nebo jako mluvčí, protože mají velkou výřečnost, ale pro závažné rozhodování je to bohužel vždycky malér. Je velkou průkopnicí LGBT v bankovnictví, takže by tam mohly dorazit i nějaké převlečené maškary, čímž by bankovnictví výrazně osvěžila. Za mě rezolutně NE!

Ladislav - 13-7-2019 v 10:10

Nun, mein Kind,
Wells Fargo je ta nejlepší bankovní akcie na světě.
Každý rozumný akcionář by ji měl koupit a držet navždy, i kdyby dostal ten rozum až ve věku 87 let, kdy Buffett rozum ztratil.
Jestli někdy nějaký personál v nějaké bance zlobil, je to výhoda, že akcie klesla a koupíme ji levněji. Zlobící personál byl vyměněn a my se nebudeme na banku zlobit ještě 80 let.

WFC-SFO.jpg - 36kB

Ladislav - 13-7-2019 v 10:29

Erste Bank
Proč nekoupit akcie Erste Bank na stálo kvůli dividendám jako důchod?

Já si myslím, že
Erste je příliš malá ve srovnání s bankami na západě,
v Rakousku je dost korupce a kočičích nápadů
Erste Bank trpí z nezaplacených kreditů v ''Jugoslávii''.

Stanislav - 13-7-2019 v 10:40

Určitě ne, protože se platí celkově 32,5% srážková daň z dividend. 27,5% u nich a 5% u nás. Tu ať si nakupují Rakušáci sami! Já mám raději americké banky, které jsou lépe vedeny a neplatí se tak nesmyslně vysoká zločinecká srážková daň. Nechápu, proč bych se měl dělit s Rakouskem o svůj zisk? Špatná výkonnost banky je dána tím, že kolaborují s bolševickými gaunery z východní a střední Evropy. Za krize to byla jedna z nejhůře vedených evropských bank.

Ladislav - 13-7-2019 v 10:50

''''Já mám raději americké banky''''

Snad ty lumpy z JP Morgan Chase?

Stanislav - 13-7-2019 v 13:03

JPMorgan Chase financuje Trilaterálu, kterou reprezentuje pan kníže Karel Schwarzenberg, Saša Vondra, Vladimír Dlouhý a další pánové. Pokud odmyslím kremelské bolševické degeneráty prezidenta a předsedu vlády, tak už mi moc možností nezbývá, abych si zvolil nějakou neposkvrněnou osobnost? Vždycky tam bude nějaká závislost a to buď politická nebo ekonomická. Já jsem opět jednoznačně pro americké banky.

Ladislav - 13-7-2019 v 16:04

Já zůstanu sympatizovat se španělskými bankami Bilbao a Santander, i když konto bych tam mít nechtěl.
Kdokoliv může najít s Guglem ošklivé věci o Bilbao a Santander, já však jim zůstanu věrný. Vždyť spolu s Iberdrolou už nic jiného ze Španělska nemám.
Jistě budu později šťastný s jejich dividendami, i když dnes nejsem.
Stěhování do Benidormu jsem už vzdal. Ale jestli jednou přestanu šetřit každé euro na akcie, jistě pojedu do Benidormu. Nevim ale zda autem z půjčovny, nebo letadlem, busem, vlakem.
Šťastný ten, kdo nedá každé euro do akcií, a může jeti na výlet do Španělska.
Když pak zjistím, že nové mrakodrapy v Benidormu mají 100 pater a třeba je tam dnes i nejvyšší mrakodrap Evropy, nebude se mi tam líbit. Ale 9 km od Benidormu leží Altea se starými nízkými domy.

Benidorm-2017.jpg - 644kB Benidorm na jaře roku 2017

Stanislav - 15-7-2019 v 12:58

Citigroup ve 2.Q 2019 vytvořila zisk 4,8 mld. USD neboli 1,95 USD na akcii.

Wiki - 15-7-2019 v 15:27

Stando v bankách se neumím orientovat, proto by mne zajímal tvůj názor jako odborníka na banky na Comerica Incorporated (CMA), není moc velká, ale má zajímavé navyšování dividend.

Stanislav - 15-7-2019 v 18:30

Wiki, já bych se docela malých bank bál, protože náklady do nových technologií by je mohly usmrtit. Ty čtyři největší banky drží dnes více jak 40% veškerého amerického trhu a na inovace tudíž mají hodně peněz, takže je to tolik nebude bolet. Pokud chceš banku, tak bych ti zaručeně doporučil raději nějakou z té velké čtyřky. Pokud se ti jedná o vyšší dividendu, tak Wells Fargo. Jestli chceš počkat a raději rostoucí, tak Cititgroup nebo Bank of America. JPM je z nich největší, takže by měla být i nejstabilnější, ale je z nich bohužel fundamentálně nejdražší. Comerica má růstové období už zřejmě za sebou a je to pidibanka. Pokud by Citigroup vyplácela 40% zisku na dividendách, tak by se hladce DY vyrovnala k Wells Fargo. Nevím jak to vůbec dělají, že mají ROA a ROE podstatně nižší než WFC, ale zisk jim šlape v pohodě? V dávné minulosti měly podstatně nižší výplaty než ty ostatní 3 banky a z celkových příjmů šlo pouze 25% na mzdy. Pokud platí méně a dodrželo se to tam, tak to by mohl být ten hlavní důvod, proč dovedou solidně vydělávat. Tu zprávu jsem četl snad v roce 2011 a dnes je rok 2019, tak se to možná za tu dobu narovnalo, ale mají podstatně větší porci zisků ze zahraničí oproti těm ostatním třem. Neustále se o této levné bance mluví negativně a doporučuje se jí prodat. Kupoval jsem jí hlavně kvůli největšímu podílu kreditních karet na světě a svého času to bylo celých 20%! Spolu s JPMorgan patří k nejvýznamějším systémovým bankám na světě a mají i nejvyšší rating. A za odborníka se vůbec nepovažuji, jen se striktně držím fundamentů.

Wiki - 15-7-2019 v 19:42

Stando díky za odpověď. Zatím mám malou pozici v Royal Bank of Scotland (RYS1), která má vyšší dividendu. Pokud by v rámci brexitu šla dolů, tak ještě přikoupím.

bulinak - 15-7-2019 v 19:47

A co taková OZK banka?

Stanislav - 16-7-2019 v 08:43

Bulinaku, OZK je příliš malá banka a z minulosti vím, že malé banky zpravidla platily ubohé dividendy. Mohl jsi si povšimnout, že ty 4 největší americké banky zvyšovaly dividendu o více jak 12% meziročně a ještě mají dost páry na vlastní odkupy. Tam bych hledal příští investici a nestaral bych se o neznámé bankovní blechy. Moje nevlastní máma například koupila Region Financial před dávnými věky a akcie byla pokleslá pod 2 USD a ne jak se hloupě zobrazuje na všech grafech s kterými hojně manipulují ve svůj prospěch na hodnotě 3,40 USD. Tenkrát jsem s ní měl diskusi, kvůli špatné dividendové výkonnosti této banky, která byla historicky oproti velkým bankám velice mizerná. Banka sice výrazně vyjela, ale letos zase spadla o -25%. DY je tak na úrovni WFC. Domnívám se, že všechny malé banky budou postupně ztrácet páru, protože inovativní elektronizace bankovnictví sežere velký koláč z příjmů a hlavně se bude klást velký důraz na zabezpečení. Jistě si dovedu představit i praktické fúzování v určitých společných oblastech, což by bylo velice prospěšné, ale spíše je bude sobecky zajímat akvizice a na inovace už nezbudou prostě peníze, a tím si ta banka vykope hrob.

bulinak - 16-7-2019 v 09:35

:thumbup:

Stanislav - 16-7-2019 v 12:04

JPM měla ve 2.Q 2019 zisk 9,7 mld. USD neboli 2,82 USD na akcii. Je to historicky nejrekordnější kvartální bankovní zisk!

Stanislav - 16-7-2019 v 13:11

Wells Fargo ve 2.Q 2019 zvýšila zisk na 6,2 mld. USD neboli 1,30 USD na akcii. Je to velice solidní kvartál pro banky a jak vidno, tak Trumpova daňová reforma se zpožděním zabírá.

TomasV - 16-7-2019 v 16:36

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Wells Fargo ve 2.Q 2019 zvýšila zisk na 6,2 mld. USD neboli 1,30 USD na akcii. Je to velice solidní kvartál pro banky a jak vidno, tak Trumpova daňová reforma se zpožděním zabírá.


Hlavně by mněla navyšovat dividendu z 0,45 na 0,51 o krásných 13 procent.Při ceně 45 usd je dividenda 4,5 procenta.Odhad růstu na dalších 5 let je 8,6 procenta pokud cena ješte trochu klesne tak přikupuju.

Stanislav - 16-7-2019 v 19:03

Banky jedou dolů, protože straší snižováním sazeb. Já si nemyslím, že by k tomu mělo dojít, i když se neustále o tom furt píše. Efekt tohoto blábolu je zcela zřejmý, burzovní akcie jedou do kopce. Pokud ovšem budou zvyšovat sazbu, tak se tento trend otočí. Banky a penzijní fondy to v předstihu prodají, protože budou včas informováni. Nejvíce banky brečí právě v investičním bankovnictví, kde se jim údajně nedaří? Teď jsem si otevřel dveře na balkón a okno, protože mi ze stadionu duní skupina Rammstein. Nejdříve vybuchla bomba, a pak se to rozjelo. Ještě zítra bude pokračovat bombardování. Už se jim kouří i ze stadionu po těch detonacích.

Stanislav - 17-7-2019 v 11:53

Bank of America dosáhla ve 2.Q 2019 zisk 7,3 mld. USD neboli 0,74 USD na akcii.

Ladislav - 17-7-2019 v 12:22

Bank of America funguje dnes asi ze vsech velkých US bank nejlépe.
Je to tedy veliká lumpárna, ze nedelá dividenda 4% z kurzu akcie ale jen 2%.

TomOli - 24-7-2019 v 08:56

Co řikáte na banku Société Générale S.A.

Dividenda slušná, P/E P/B P/S -> vypadá extrémně levně. Mnohem levněji, než třeba britské banky před brexitem LLD RBS.

Nebo něco někde přehlížím? Drží někdo tuto banku? Proč je tak levná?

skodaj - 24-7-2019 v 09:11

Jaká je srážková daň Španělska? Uvažuji o koupi Banco Santander tak si nejsem jist jestli mi DY vychází dobře.

Ladislav - 24-7-2019 v 09:58

Ve Spanelsku strhnou dan z dividend 19%.
Banco Santander má výnos dividendy 5,3%-5,8% :post: http://financials.morningstar.com/valuation/price-ratio.html...

Francouzská banka Société Générale S.A. je myslím dost nemocná, kdyz vidíme rust trzby a zisku 2009-2019.
A pak místo slíbené dane z dividend 12,8% od 1.1.2018 nám strhávají stále dál 30% z francouzských dividend.
Societe Generale: trzba 2017 = 46, trzba 2018 = 33, trzba 2019 se ceká 32. Te neni hezké. :(
Dnes P/E 5.7, P/B 0.3, P/S 0.6, dividenda 9.8%
:post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=SCGLF&...

:question: Proc jsou akcie bank v Evrope levné :question:
Akcionári a fondy se bankovních akcií ze západní Evropy bojí. A u Deutsche Bank meli recht.
Banky západní Evropy 2009-2018 témer kazdý rok snizovaly trzbu.

Pavel - 24-7-2019 v 10:48

Citace: Původně zaslal: TomOli  
Co řikáte na banku Société Générale S.A.

Dividenda slušná, P/E P/B P/S -> vypadá extrémně levně. Mnohem levněji, než třeba britské banky před brexitem LLD RBS.

Nebo něco někde přehlížím? Drží někdo tuto banku? Proč je tak levná?


Měl jsem kdysi a zle prodělal:-((

Ani dnes to rozhodně není vhodná banka, potácí se v potížích.

Například čti zde, proč nikoli SoGe a ani většina dalších evropských banka není dobrá volba:

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4182964/evropske-banky-n...

skodaj - 24-7-2019 v 11:43

Je zásadní rozdíl pokud koupím Banco Santander na Madridské burze nebo na burze Xetra? Vzhledem k ročním poplatkům za používané burzy na Degiru bych preferoval Xetra burzu kde již několik titulů držím.

Ladislav - 25-7-2019 v 18:13

Rozdíl je jen v poplatku za nákup. Na Xetra más asi poplatek 2x nizsí nez na burze Madrid.
A s cislem ISIN akcie je to stejná akcie.

Santander hlásil za minuly kvartal tak vysokou trzbu, jako dlouho nebyla. Cisty zisk je podle mne mene dulezity a ten klesl kvuli mimoradnym vydajum.

Ladislav - 25-7-2019 v 19:11

Sberbank - tezký podvod vysetrován ve Vídni.
Detaily najdete s Google.
Klient ztratil velké peníze díky Sberbank a kdyz si stezoval, nebo žaloval, páni ze Sberbank mu hrozili vraždou nebo ublížení detem.
https://www.handelsblatt.com/finanzen/banken-versicherungen/...

Jiste by nikoho z vás nenapadlo koupit tyto akcie, at jsou jakkoliv levné.
Kdo pise v nejaké diskusi pozitivne o Sberbank, to je ruský agent.

Adam - 26-7-2019 v 10:48

:( Daniel Gladiš a jeho ''hmat do záchodu''
Daniel Gladiš a jeho podivný fond Vltava vlastní akcie zločinné ruské banky Sberbank, největší banky v Rusku.
To je smutné. Sberbank pomáhá svým největším klientům ztratit peníze. A když klient žaluje, je mu vyhrožováno vraždou a ublížením dětem. A Gladiš kupuje akcie Sberbank.
Dnes nové ale i pár let staré nápady D. Gladiše :post: https://www.investujeme.cz/clanky/recese-aneb-vyplati-se-pro...

Stanislav - 26-7-2019 v 13:03

Výkonnost Gladišova fondu - převzato od stejného investičního komika Jugglera z Ako-investovať.
Oba umí akorát velké prd a ještě se ti slimáci pomlouvají. :crazy:

Vltava vs indexy.JPG - 65kB Inflace se raději nepočítá, protože by to byla velká ztráta.

Stanislav - 26-7-2019 v 13:44

WB už vlastní 950 mil. akcií Bank of America.

Ladislav - 26-7-2019 v 16:25

1) Ale to není Warren Buffett, kdo koupil pro Berkšír akcie Bank of America (a Apple).
Tedy to oprav na ''Berkšír už vlastní 950 mil. akcií Bank of America.''

2) Od roku 2004 do roku 2019 je prý fond Vltava v plus. Tedy na tom Bedřich Smetana neni zas tak zle, nebo dal ten fond dohromady Daniel Gladiš?

Od známého slovenského ochránce prodejných holek z ako-investovat.sk bych nekopíroval žádná čísla.
Seine Zahlen sind alle falsch und verkehrt. On mi počítá u všech mých 25 negativní performanci -99%, když jsem ty akcie koupil až v letech 2009-2019, každou v několika etapách.
A díky této ošklivé nepravdivé pomluvě se od mojí knihy ''Akcie a burza'' neprodal na Slovensku milion kusů ale jen tisíc kusů. :(

Berkshire-1-Apr-2019.png - 263kB
Obraz: Portfolio Berkshire Hathaway holdingu 1.4.2019 - polovinu z těch akcií nekoupil ale Warren Buffett.

Ladislav - 28-7-2019 v 17:55

American Express (Amex) je zatim číslo 1 s roční tržbou jako majitel kreditních karet. Silně ho poškozuje konkurence Visa a Mastercard, pravda :question:
A tak měl Amex 2017 zcela stejnou tržbu (24,4 mio.USD) jako 2009 (24,5 mio.USD). :( Tedy akcii asi nikdy nekoupíme, i když ji Warren Buffett má. Zatim má Amex vyšší tržbu než Visa.
Amex je samostatná finanční společnost tak jako banka, a tak má jako banka vysoké zadlužení, Cizí Kapitál : Vlastní Kapitál = 166 : 22. Dnes má akcie P/E 15, P/B 4.6, P/S 3.6. Mírné předražení.
10-leté fundamenty :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=AXP&re...


Visa (brzy číslo 1, větší než Mastercard) dosahuje silný růst tržby, konkurence neškodí, pracuje se všemi bankami světa. A tak nemá zadlužení jako banky, ale cizí kapitál má zcela stejný jako vlastní kapitál. Super. Tržba 2019 bude asi 3x vyšší než 2009, to je moc hezký růst tržby. Brzy bude mít Visa asi stejně velikou tržbu jako Amex. :( Ale akcie nebude asi ani po velkém dvouletém krachu výhodně oceněná, tedy ji ''starý value investor'' asi nikdy nekoupí. Dnes má akcie P/E 38, P/B 14, P/S 19. :) To je podle mne 6-násobné předražení. Akcie bych koupil po krachu na 1/6. A ''modern value investing'' je podvod na dětech. Protože schvaluje i akcie s P/E 100, P/B 20 a P/S 20. Berkshire Hathaway holding drží akcie Amex, Visa i Mastercard.
10-leté fundamenty Visa :post: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=V&regi...

Tak jsem rád, že na tyto akcie nepotřebuju peníze a po brexitu začnu kupovat akcie Royal Bank of Scotland s 5% dividendou. Dříve než je koupí Berkšír.

Vosa - 28-7-2019 v 19:09

Jenže kdy ten krach přijde? A co když pokles ceny akcií jako Mastercard a Visa během dvouletého krachu ani nebude znatelný?

Cena akcie Mastercard (MA)
1.1.2007 11,15 USD
1.1.2009 13,58 USD

Visa Inc Class A - Mně se líbí, že se zliklidovaly akcie z počtu 3,036,000,000 (2009-09) až na dnešních 2,176,301,000 kusů.
Já bych chtěl pár kusů vzít už příští rok.

Peter Lynch řekl, že při čekání na havárie a korekce na akciových trzích je ztraceno více peněz, než ze samotných havárií a korekcí na akciových trzích.

Ladislav - 29-7-2019 v 08:09

Kdy přijde velký dvouletý krach akcií Visa a Mastercard, to samozřejmě nikdo neví. Ale jednou ten krach stoprocentně jistě přijde. Pokud nebudou akcie Visa a Mastercard nikdy kleslé na P/B pod 3, P/S pod 3, dividenda nad 3%, taky žádnou z těch dvou akcií nikdy nekoupím. Mně jde jen o dividendy. A je zcela jedno, zda dostávám hezké dividendy z 25 akcií nebo ze 30 akcií. Dnes má Visa dividendu asi 0,5% z kurzu akcie. Já chci ale dividendy 4% až 7%. Z akcií Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, Anheuser Busch InBev, AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Wells Fargo, Banco Bilbao, Banco Santander, Iberdrola, BHP Group, British American Tobacco, HSBC, Lloyds Banking Group, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi.

Stanislav - 7-8-2019 v 16:45

Matky zahraničních bank mají uložené peníze u ČNB, z kterých jim tečou úroky. Je to přes 1 bilion korun. Pokud by si je uložily u ECB, tak by ještě na to doplácely. Teď jde o to, jestli mají pouze v Kč nebo v eurech a jak s nimi zahýbá kurz eur/czk?

abak - 7-8-2019 v 17:58

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Matky zahraničních bank mají uložené peníze u ČNB, z kterých jim tečou úroky. Je to přes 1 bilion korun. Pokud by si je uložily u ECB, tak by ještě na to doplácely. Teď jde o to, jestli mají pouze v Kč nebo v eurech a jak s nimi zahýbá kurz eur/czk?


2T repo sazba ve výši 2 % by komerční banky neměla příliš vzrušovat, marže nejsou tak nízké, aby dvouprocentnímu výnosu u ČNB dávaly komerční banky přednost před multiplikativním efektem a krom toho se PMR úročí jen do stanovené výše (2 %), cokoliv nad už je bez úroku. Průměrný měsíční ekvivalent PMR mohou držet banky v kombinaci více měn.

ČNB určitě nedrží přes bilion CZK v povinných minimálních rezervách. To je překlep, ne? ČNB držela k poslednímu dni minulého měsíce zhruba 104 miliard CZK v PMR.

Stanislav - 7-8-2019 v 18:59

Někdo musí krmit ten nesmysl za 20 mld. Kč ročně na úrocích. Venezuela Maláčová by vytasila na ně bankovní daň a bylo by hotovo, vyřizeno! :lol:
https://www.e15.cz//byznys/finance-a-bankovnictvi/zahranicni...

Ladislav - 18-8-2019 v 18:08

Royal Bank of Scotland je celosvětová úvěrová instituce sídlící v Edinburghu. Roku 2007 byla banka s tržní kapitalizací nejdražší finanční institucí ve Skotsku, druhou v Británii, třetí v Evropě a desátou na světě.
Má 71.200 zaměstnanců. Tržba 13,402 md. liber. Total assets‎: ‎694 md. liber
- - - -
Lloyds Banking Group poskytuje bankovní služby jednotlivcům i podnikům, včetně hypoték, investic a životního pojištění. Skupina má sídlo v Londýně.
Má 75.000 zaměstnanců. Tržba 22,090 md. liber. Total assets‎: ‎797 md. liber

Stanislav - 19-8-2019 v 08:59

Evropské banky jsou však všechny nemocné a ještě se z hypotéční krize pořádně nevyléčily. Nejlepší bankou světa je JPMorgan, která byla jedinou z bank z roku 2007, kterou bylo možné držet bez obav až do dnešních dnů se ziskem. Druhá je Wells Fargo, která sice stagnovala od roku 2007, ale přinášela alespoň nějakou dividendu, která spoře zalátala inflaci. Další zdravou bankou se jistě stane do 3 let i Bank of America. Citigroup se však na své maximum z roku 2007 alespoň za mého života nikdy nedostane, jedině že bych se dožil věku jako Metuzalém. Díky tomuto holému faktu bych do žádné evropské banky tedy neměl investovat, protože to je krajně nebezpečné.

Ladislav - 19-8-2019 v 11:57

Nun, mein Kind,
Nuže, moje dítě,
nesmíme nakupovat draze akcie evropských bank na vrcholu,
musíme je kupovat levně na konci velké krize.
A nesmíme se akciím zdravých velkých starých bank Evropy vyhýbat,
protože máme více rozumu než středoevropský daytrader.
Ba víme dokonce, jak má vypadat poměr P/S a P/B u levné akcie,
a že je P/E možno zcela ignorovat.
Ba víme dokonce, že se Warren jmenuje Buffett a ne Buffet ani Bufett.

Stanislav - 12-9-2019 v 18:51

Evropské banky dostávají další úder, ECB snížila depozitní sazbu na -0,5%. Rozumný člověk by dnes evropské banky nekupoval, když marodí italská a francouzská ekonomika, kterou německá ekonomika zaručeně nezachrání. Je to záměr oslabit evropské banky a finanční instituce, aby Američani mohli v klidu nakupovat evropské akcie za nižší ceny. O tom vlastně celá krize byla, aby se Evropa oslabila. Velkou roli v tom hrají zaručeně americké dluhopisy, které evropští hlupáci dotují ze svého. Takže to přitlačí hloupé evropské banky, aby i nadále nakupovaly americké dluhopisy a sanovaly tak americký dluh.

Pavel - 12-9-2019 v 19:50

Stando je to trošku jinak, snížení sazby z -0,4% na -0,5% je doprovázeno dvojí depozitní sazbou právě pro ochranu bank.

Ladislav - 13-9-2019 v 07:37

Já si myslím, že italský žid Draghi chce především koupit všechny státní dluhopisy Itálie, aby se mohla nesmírně zadlužená Itálie ještě více zadlužit. Ale nevím, s kým v Itálii ten žid spolupracuje, že má na tom zájem. Protože rozumné by bylo, aby se dluhy Itálie snižovaly. Ale asi ECB koupí dluhy Itálie a vytiskne na to stovky miliard nových eur a tim jsou ty dluhy Itálie zlikvidovány a Itálie nemusí ECB nikdy peníze vracet za ty její dluhopisy.
A možná, že druhé nevím jaké svinstvo poručila Draghimu zločinná židovská banka Goldman Sachs, kde dříve pracoval.

A tak mají lidé nulové úroky na spořící účty a nulové úroky na státní dluhopisy střední, západní a severní Evropy. A banky mají jen malé příjmy z lidem a firmám poskytnutých kreditů. Ale i při hlavním úroku negativních -0,5% u ECB, poskytují banky lidem kredity s úrokem 2,5% a méně nelze, i když televize v reklamách lže, že existují kredity s negativním úrokem. A když někdo přetáhne girokonto tak jak já, klidně mu bere banka úrok z dluhu 8% až 15% za rok. Já však muj dluh 1.000 € za pár měsíců vyrovnám a nevezme mi banka 10% z 1.000 €.

Akcie bank střední, západní a severní Evropy je dobré kupovat dnes. Až Christine Lagarde zvýší úrok ECB na pozitivní 1%, pak budou akcie evropských bank už 2x nebo 3x dražší než dnes. A rozumný investor ale i spekulant musí nakupovat akcie bank, když jsou dole jak 2009 a nečekat s nákupem na vrchol a na kurz nad klouzavým průměrem kurzů posledních 200 dní SMA 200.
:) Uvědomte si, že nejvíce peněz z dividend mám asi od banky Wells Fargo. A ne od vysokodividendových akcií Shell, B.A.Tobacco, ATaT. :punk: Tedy i od bank HSBC a Santander bych logicky a teoreticky měl dostávat hodně peněz z dividend.