Diskusní fórum akcie a burza

Broker konto depo burza

 Stran:  1  ..  4    6    8

r626 - 18-11-2020 v 08:15

No ještě je zajímavý poplatek 1,5% za konverzi měn.
https://cdn.patria-finance.cz/Sazebnik-PD.pdf

Ale zatím se mi to i tak zda jako rozumná alternativa na případný převod pft od LYNX.

Phoenix - 18-11-2020 v 10:04

To mě tedy moc ne. Poplatky za nákup má Patria 3x vyšší než Lynx a roční poplatek z ptf je vysloveně pro mě neakceptovatelný.

bigusdykus - 18-11-2020 v 10:42

Pánové, vy mě zlobíte :)
Nejprve řešme komisionářskou smlouvu a AŽ POTÉ poplatky.

2020-11-18_10-34-13.png - 77kB

2020-11-18_10-34-53.png - 73kB

minarjo - 22-11-2020 v 14:27

Pánové, dovolte mi můj na pohled na zde hojně diskutované téma limitu pojistné ochrany portfolia brokerů (především Lynx/IB) v souvislosti s brexitem.
Mám totiž pocit, že se příliš soustředíte jen na ten limit pojistné ochrany u jednoho brokera. I kdyby byl tento pojistný limit řekněme 1 miliarda USD na klienta (schválně přeháním), skutečně je to pro vás důvod mít CELÉ portfolio u jediného brokera? Většina z vás co zde investuje jistě ctí pojem DIVERZIFIKACE, velmi to důležitý ve světě financí a investic. Ale to se netýká přeci jen akciových titulů (tedy že portfolio nemá mít jen 1-2 tituly, ale ideálně nad 10), ale i finančních institucí typu banky, pojišťovny i brokeři. To opravdu někdo z vás u těchto institucí je ochoten dát vše do jednoho košíku, tedy všechny peníze mít u jediné banky, všechny pojistky u jediné pojišťovny a celé portfolio u jediného brokera? Tomu se mi nechce věřit, přeci je třeba vyhodnocovat hodně parametrů. Například pojišťovny: pokud zjistíte, že povinné ručení na auto získáte výhodněji v pojišťovně A, životní pojištění členů rodiny v pojišťovně B a třeba pojištění bytu a domácnosti v pojišťovně C, opravdu i přes tato zjištění uzavřete všechny tři pojistky jen v jedné z těchto pojišťoven, tedy nevýhodně? Podobně brokeři z hlediska možností a cen, každý má více výhodné něco jiného (někdo US trhy, někdo evropské či zahraniční, některý třeba danou zemi vůbec nenabízí atd.), tak proč jich nemít více? Už ani poplatky neospravedlňují mít jen jednoho, viz dále.
Ještě jiný úhel pohledu než jen srovnání cen a parametrů mezi institucemi: a to rychlost vyrovnání při úpadku. Jistě všichni pamatujete pád investiční banky Lehman brothers v roce 2008 a co pak následovalo. Ne každý z vás už ale možná ví, že i přes velmi kvalitní a vysoké americké pojištění, které tu obdivujeme u Lynx/Interactive brokers (SIPC a další mechanismy), byli poslední klienti z těchto pojistných mechanismů odškodněni až vloni resp. zkraje letošního roku, tedy za dlouhých 12 let od úpadku! A teď si představte, že jako rentiéři s portfoliem pouze u jednoho brokera budete svědky jeho úpadku a budete mít podobnou smůlu, že dlouhé soudy a jiné řízení vás rovněž až na 12 let odstaví od peněz, co máte u tohoto brokera v akciích a hotovosti. Uvedený případ je důkazem, že to možné je. Tedy 12 let zcela bez akciové renty, to nezní hezky, že?
Proto proč místo toho, jak vysokou který stát a který broker zajistí pojistnou ochranu, neřešit raději diverzifikaci brokerů, tedy kvůli uvedenému i mnohaletému zdržení mít brokery minimálně dva, klidně ale třeba 4-5? Sám k tomuto směřuji, protože cenová konkurence u brokerů je velká a tedy původní nevýhody diverzifikace brokerů (tedy nevýhodné drobné nákupy z dividend kvůli poplatkům) už přestávají platit. Mám tedy zatím 3 brokery: u Fio jsem začínal a teď tam mám jen CZ akcie, dále Lynx s výhradně akciemi v USD (USA+Kanada) a Degiro s akciemi EU+GB+částečně USA. A vůbec mi nevadí připojit brokera čtvrtého, pro posílení diverzifikace a snížení nákladů obchodů jím bude nejspíš XTB, když nedávno zrušil poplatky za obchody fyzických akcií a ETF. Zatím sice neumí nižší daně z US dividend (form W8-BEN), takže prozatím je vhodný jen pro akcie mimo USA (a mimo Kanadu, kde je lepší Lynx či Fio, viz vlákno Daně pár dní zpět). Ale toto už prý řeší, takže by mohl být plnohodnotným brokerem i pro americké tituly. A vůbec mi pak i díky té broker diverzifikaci nebude vadit ani to, že u některého z těch 4 brokerů budu mít třeba hodnotu portfolia 40 tisíc euro (při EU pojištění 20 tisíc). Protože aby byl úpadek u všech 4 naráz není pravděpodobné a navíc historie ukazuje, že při krachu brokera muselo pojištění pokrýt zpravidla jen do 20% (nejčastější pojistné čerpání 5-15%, výjimečně až 30%) majetku klientů (těžko může broker stihnout zpronevěřit víc). Děkuji tímto webu Finlord, který toho historické srovnání čerpání při úpadcích brokerů a obdobných institucí nedávno na webu v článku přinesl, to mi hodně pomohlo v této úvaze. Takže teoreticky dle historie je to až cca do 60-100 tisíc euro na jednoho brokera bezpečné, sám se ale budu do budoucna držet více konzervativní hranice 40-50 tisíc euro na brokera. Při čtyřech cca souměrně využívaných brokerech prozatím na hodně let (určitě minimálně 10 i víc) nebude více u mě třeba, pak lze zvážit klidně dalšího pátého brokera do sbírky. EU pojistný limit 20 tisíc EUR na brokera a klienta mi tím pádem vůbec nemusí vadit.

Pavel - 22-11-2020 v 14:58

To vlastně Pepo řešíš další dimenzi, na kterou je dobré nezapomenout. V principu souhlas, jen je třeba dobře promyslet, aby třeba varianta FIO + Lynx (poue příklad) neměla nějaké navzájem společné věci (napadá mě stejného custodiana), aby případný krach jednoho nebyl nějak provázán s tím druhým. Na to bych nezapomínal, když už diverzifikace, tak aby ty subjekty byly pokud možno 100% nezávislé.

Ladislav - 24-11-2020 v 09:28

Individuální účet na akcie přes Fio.cz
Fio vám uloží zahraniční akcie na individuálním účtu u centrálního depozitáře CDCP Praha.
Není nutné mít akcie se všemi klienty Fia dohromady na sběrném účtu.

Za založení individuálního účtu je poplatek 40 Kč.
Centrální depozitář bere za individuální účet pak nízký měsíční poplatek asi od Fia a ne od akcionáře.

Poplatky za obchodování s akciemi přes Fio jsou stejné za individuální účet jako za sběrný účet.


Pavel - 24-11-2020 v 12:35

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Individuální účet na akcie přes Fio.cz
Fio vám uloží zahraniční akcie na individuálním účtu u centrálního depozitáře CDCP Praha.
Není nutné mít akcie se všemi klienty Fia dohromady na sběrném účtu.

Za založení individuálního účtu je poplatek 40 Kč.
Centrální depozitář bere za individuální účet pak nízký měsíční poplatek asi od Fia a ne od akcionáře.

Poplatky za obchodování s akciemi přes Fio jsou stejné za individuální účet jako za sběrný účet.



Tak ještě jednou pane domácí: zahraniční akcie nelze mít na CDCP! Slouží pouze pro české cenné papíry.

Ladislav - 24-11-2020 v 17:21

A tak pro individuální účet se zahraničními akciemi je nutné
nekupovat zahraniční akcie přes Fio,
ale přes Lynx nebo Degiro?
Mají Lynx a Degiro individuální účty nebo sběrné účty?
Co je lepší: Lynx nebo Degiro?

kubis35 - 24-11-2020 v 18:53

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
A tak pro individuální účet se zahraničními akciemi je nutné
nekupovat zahraniční akcie přes Fio,
ale přes Lynx nebo Degiro?
Mají Lynx a Degiro individuální účty nebo sběrné účty?
Co je lepší: Lynx nebo Degiro?


cdcp.png - 5kB

kubis35 - 24-11-2020 v 18:54

avast lze povazovat za zahranicni akcii ?

Pavel - 24-11-2020 v 22:56

Citace: Původně zaslal: kubis35  
avast lze povazovat za zahranicni akcii ?


Cituji: "V centrální evidenci jsou evidovány veškeré zaknihované cenné papíry vydané v České republice. Centrální evidence je evidencí dvoustupňovou a tvoří ji evidence vedená CDCP a evidence navazující, kterou vedou tzv. účastníci CDCP, což jsou zejména obchodníci s cennými papíry."

Dále: "Vedle výše uvedených činností poskytuje CDCP svým účastníkům, emitentům cenných papírů a ostatním subjektům kapitálového trhu další služby, jako je např. správa zahraničních cenných papírů registrovaných na účtech CDCP v Clearstreamu, vyplácení výnosů z cenných papírů či zajištění půjčování tuzemských i zahraničních cenných papírů."

Další info zde: https://www.cdcp.cz/index.php/cz/o-nas/co-je-cdcp

Nevím přesně jak je to u cenných papírů, které jsou zahraniční a jsou zároveň kótovány na pražské burze, to by se muselo zjistit a vyhledat.

Avast by měl být podle ISINu britský cenný papír.

Phoenix - 25-11-2020 v 01:02

Jak je to s pojištěním v případě, že by zkrachovalo IB a člověk by měl účty u Lynx a třeba IQ (oba jsou pod IB)? Bude to v ten moment 10+10 tis EUR a nebo 2x20 tis, tzn celkem 40 tis EUR?

kubis35 - 25-11-2020 v 15:28

diky, jak vidis spatne jsem pridal obrazek k ladislavovi prispevku , casem se treba zlepsim , avast mi to pise ze je blokovan v cdcp tak treba nejaky ucastnik fora ma na prazske burze koupenou jinou zahranicni akcii ? je zde nekdo takovy ?

Ladislav H. - 25-11-2020 v 16:10

Ahoj,

ja mám cez FIO nakúpených niekoľko zahraničných titulov a vidím to isté, čo Ty. Fio banka hovorí toto:

Zahraniční investiční nástroje vedené v samostatné evidenci Centrálního depozitáře jsou uloženy v příslušných zahraničních evidencích (depozitářích). Centrální depozitář je pro tento účel napojen na mezinárodní systém pro vypořádání převodů investičních nástrojů Clearstream. Prostřednictvím Clearstream lze mimo jiné převádět zahraniční cenné papíry z majetkového účtu u Centrálního depozitáře na majetkový účet v příslušné samostatné evidenci vedené Fio bankou, a.s. a naopak.

Evidencia je teda rozdelená na tuzemské a zahraničné depozitáre. To, prečo tuzemské vidíš blokovaný počet a zahraničné nie, neviem. Druhá vec je, že:

Fio banka offers its clients securities storage in Fio banka's own records on the Master Account. The securities are not recorded on the client's own individual asset account at CDCP, a.s., rather they are kept on the collection account maintained by the depository for Fio banka, a.s.
Publicly-tradable and privately placed securities can be entered into the master account. Both new and existing clients are free to use Master Account.

Čiže cenné papiere sú evidované na Banku cez Master Account Fio banky, pričom Fio banka eviduje, čo komu patrí.

kubis35 - 25-11-2020 v 17:26

ahij,diky
asi jsi si neprecetl presne co jsem mel namyslil, mam taky ve fio us akcie nebo britske , ale nakoupene na xetra nebo v us , slo mi o akcie obchodovane na prazske burze , prikladem byl ten avast u ktereho mi pise viz obrazek blokovano v cdcp jak je videt u abbvi to nepisou tak jak to je ?

Ladislav H. - 25-11-2020 v 17:39

Ahoj,

prepáč. Ja som len chcel povedať, že tuzemské sú registrované na jednom účte, zahraničné na inom účte a v tom spočíva ten rozdiel, ktorý vidíš. Avast je v tomto prípade tuzemský, Abbvie zahraničný. U tuzemských je vidieť počet blokovaných, u zahraničných nie.

Ak som to pochopil správne, tak to, že vidíš počet blokovaných len tuzemských je tým, že tuzemské sú registrované priamo na Tvoje meno, nakoľko si si zakladal priamo účet na CDCP, zahraničné sú registrované cez Master Account na Fio a Ty si v ich evidencii ako vlastník.


Ladislav H. - 25-11-2020 v 17:53

Dodatočne, tými tuzemskými myslím akcie obchodované na Burze cenných papierov Praha, so symbolo BAxxxxxx.

Pujcovani akcii LYNX

Diforce - 7-12-2020 v 18:24

Ahoj vespolek
Využíváte někdo Stock Yield Enhancement Program (SYEP) u LYNX/IB?
Chtěl bych si udělat základní představu o výnosnosti zapojení se a vzhledem k tomu že mám a chci dále mít jen hotovostí účet (ne margin), tak bych si musel přesunout k LYNX portfolio od druhého brookera abych dosáhl na minimální kapitál na účtu pro vstup do programu.
Proto bych rád slyšel vaše názory a především hrubý nástin výnosu z tohoto programu.

bigusdykus - 7-12-2020 v 20:08

Nefunguje to jen s margin účtem? Zrovna nedávno jsem na to koukal.

Diforce - 7-12-2020 v 21:36

Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
Nefunguje to jen s margin účtem? Zrovna nedávno jsem na to koukal.

I hotovostni ale musi byt minimalni kapital 50K USD

Cyberguy - 7-12-2020 v 23:21

Diforce, nedělej si iluze, že bys na SYEP významně zbohatnul. Očekávej spíše nižší jednotky $ (spíše vyšší počty centů).
Nemůžeš ovlivnit co si vypůjčí. Kolik toho bude. A za jaký úrok.

Phoenix - 8-12-2020 v 00:05

Ještě doplním, že to není pro všechny vlastněné akcie.

Ladislav - 14-12-2020 v 09:34

Proč asi koupil Filip 1,99 akcií Intel a ne celé 2 akcie?
Proč asi koupil Filip 7,98 akcií Pfizer a ne celých 8 akcií?
Koupit zlomky akcií dovolí chudým lidem broker Revolut.
Filip na moji otázku neodpovídá.

Revolut.jpg - 63kB

eco - 14-12-2020 v 10:02

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Proč asi koupil Filip 1,99 akcií Intel a ne celé 2 akcie?
Proč asi koupil Filip 7,98 akcií Pfizer a ne celých 8 akcií?
Koupit zlomky akcií dovolí chudým lidem broker Revolut.
Filip na moji otázku neodpovídá.


Nemám rád úlomky akcií. Taky nemám rád lichá čísla.
Chci mít buď 10 akcií nebo 50 akcií nebo 100 akcií od společnosti.

bigusdykus - 14-12-2020 v 10:35

Tam pak vzniká otázka, kde jsou ty akcie vlastně deponované, kdo je jejich majetelem a co se stane v případě pádu brokera.
Pochybuji, že si někdo předem přečetl podepsané podmínky u brokera.

Pampel - 14-12-2020 v 11:51

Tipuju, že Filip to má na trejd, takže je mu jedno, že jde o neúplnou akcii, a do příkazu zadal spíš částku, která se prostě rozpočítala.

Ladislav - 15-12-2020 v 19:04

Pampel Iška,
Dlouho jsem o tom přemýšlel a došel jsem k tomu,
že chudý český spekulant Filip chtěl do každé akciové pozice strčit celé dolary a žádné centy.
Ale při nákupu akcií lze volit asi jen limit maximální kurz nebo limit minimální kurz a nejde volit limit přesně 25,00 USD a ani o cent víc nebo míň,
tak nakonec má u nákupní ceny každé pozice přece jen za dolary několik centů.
Když použije chudý spekulant Filip příště více rozumu, pak objedná při každém nákupu akcií celé akcie a žádné zlomky akcií.

eco - 15-12-2020 v 19:27

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Když použije chudý spekulant Filip příště více rozumu, pak objedná při každém nákupu akcií celé akcie a žádné zlomky akcií.


Nemám rád zlomky akcií. V portfoliu to vypadá jako drobky chleba na stole. :thumbdown:
Můj jídelní stůl musí být uklizený.
Moje portfolio musí být uklizené.
To je důvod, proč jsem vždycky chci mít 10, 20, 50, 100 nebo 500 akcií od společnosti. Jinak budu zmatený. :yes:

Ladislav - 15-12-2020 v 19:29

Většina bank a brokerů zlomky akcií nedovolí koupit.
A když zlomky akcií dostaneme darem od firmy, za nějaký čas nám je banka prodá nebo vygumuje z konta,
někdy bez náhrady, někdy nám dá bank 9 € čistého, když vzala 3 € poplatek.

Peter B - 16-12-2020 v 13:34

prosim aké máte skúsenosti u Degira s otvorením úctu u flatex banky? Doteraz som to ignoroval a teraz mi poslali naspät na úcet cely môj zostatok.

Ladislav - 17-12-2020 v 18:02

Mít 1,98 akcií by bylo pro mne k pláči nešťastné.
Rychle bych se snažil koupit k tomu dalších 2,02 akcií.
Ale psal Filip, že Revolut asi nedovolí koupit celé akcie a vždy je za celými kusy několik setin akcie.
To bych se divil, že by nešlo objednat celé akcie a nevyplnit nikde žádný kurz.
No a až Filip přestěhuje akcie jinam, asi mu nedovolí jiný broker nebo banka ty zlomky akcií prodat, ani zlomky přikoupit.

TomasV - 18-12-2020 v 11:33

Tady jsou nějaké novinky k plánované migraci účtu IB.Pro nás nakonec opravdu zbyde Orbán.

https://ibkr.info/node/3587

Píše se tam,že ztratíme pojištění 500K USD ,ale majetek bude pojištěn do výše 100k EUR?

Jak osobně migraci odmítnu a uvidím co se bude dít dál,případně po Brexitu převedu americké akcie k TradeStation pomocí Acat.

https://brokerchooser.com/broker-reviews/tradestation-review

bigusdykus - 18-12-2020 v 21:05

S tím pojištěním 500k to není úplně jistém jestli to tak skutečně bylo, píše se tam "...or the UK Financial Services Compensation Scheme at an amount up to £50,000"
Někde jsme četl, že pro non-US rezidenty platilo lokální pojištění.

Ohledně odmítnutí tam píšou, co se stane.


Ten Tradestation se vám možná nepovede, ale dej kdyžtak vědět. Slyšel jsem, že češi u TD Ameritrade dostali výzvu k přesunu portfolia do EU.
Prý je v US nějaký zákon, který to aktuálně nařizuje.

Mufimufin - 18-12-2020 v 21:14

Proč by se Tradestation nepovedl? Já jsem u obou - jak U.S., tak Global v EU. :-) Hlavní část portfolia jsem ale přesunul k Tastyworks.

eppairforce - 18-12-2020 v 23:16

po prostudování na stránkách IB:

pojištění
IBLUX 20 000 EUR
IBCE 20 000 EUR hotovost 100 000EUR majetek

chaos? šum? záměr?

bigusdykus - 18-12-2020 v 23:50

Zajímavý postřeh.
Bude třeba přečíst si klientskou smlouvu s IBCE a návazné podmínky maďarských regulátorů, jestli to tak skutečně je.

TomasV - 19-12-2020 v 10:11

Nevím jak moc pravdivý je tenhle odkaz:https://i.redd.it/z6w30uf7y3661.png

Ale pokud je opravdu v madarsku pojistění 100k EUR ,tak to nakonec bude lepší volba než Lucembursko nebo Irsko.

Zajimavé,že u IBCE nefiguruje Libra ,jak potom budou chodit dividendy z Británie?

Ladislav - 19-12-2020 v 12:36

  Přišlo vysvětlení ze Slovenska, Revolut koupí také celé akcie.  
''Primárne ti Revolut ponukne nákup za doláre. Zadáš, koľko USD chceš investovat a on ti to prepočíta na kusy. Pri nákupnom príkaze sú dve šípky. Tým si meníš z USD prepočtu na počet kusov. Čiže môžeš zadať aj celé jednotky kusov akcii.

bigusdykus - 19-12-2020 v 12:57

Citace: Původně zaslal: TomasV  

Zajimavé,že u IBCE nefiguruje Libra ,jak potom budou chodit dividendy z Británie?


Prej by se to mělo týkat jen vkladů, když se tam posílají peníze.
Ale také se na to chci raději přeptat.

eppairforce - 19-12-2020 v 13:03

Vás migrují do IBCE? Mně vyhodnotili pro IBLUX. Jakápak jsou asi kritéria...Možná podle počtu obchodů

bigusdykus - 19-12-2020 v 13:25

Zajímavé. A peníze na účet jsi tam posílal doposud v CZK?

novacek - 22-12-2020 v 00:25

Citace: Původně zaslal: Mufimufin  
Proč by se Tradestation nepovedl? Já jsem u obou - jak U.S., tak Global v EU. :-) Hlavní část portfolia jsem ale přesunul k Tastyworks.


Zdravím,

Píšete, že jste mj. u TSG.

Mě se konečně po ca 14 dnech podařilo též zprovoznit TSG/IB účet.

Byl bych moc vděčný za reakce na pár začátečnických otázek (Vám či komukoli dalšímu, kdo již má s TSG zkušenost), bo ta TSG emailová podpora (kam jsem též napsal) je dost pomalá.

1)
Natěšeně jsem chtěl zrealizovat první zkušební nákup, pomocí TWS (100 x XELA) v celkové hodnotě ca 44 dolců.

Vše vypadalo nadějně až do err hlášky: YOUR ORDER IS NOT ACCEPTED. MINIMUM OF 2000 USD (OR EQUIVALENT IN OTHER CURRENCIES) REQUIRED IN ORDER TO PURCHASE ON MARGIN, SELL SHORT, TRADE CURRENCY OR FUTURE

Já chápu, že když člověk kupuje na páku (tedy půjčuje si od brokera), tak se broker jistí, ale když kupuju za svý, tak co má po mě co požadovat, abych měl na účtu 2000 USD ? (mám tam zatím pouze 1 800 USD, povinný depozit byl 1000 USD).

Já tam žádnou páku nenastavoval, ale je možné, že tam je někde skryté nějaké její automatické/defaultní nastavení, které je potřeba v případě nákupu za svoje nutné deaktivovat.

Předem díky moc za jakoukoli relevantní radu.

2)
Nového brokera jsem si zakládal zejména proto, abych se dostal k titulům, které u mého prvního brokera (DeGiro) nejsou dostupné, tedy akcie obchodované na OTC, Pink ... .

Dnes jsem zkusil koupit 2 takové tituly

QUBT ( Quantum Computing Inc. ) - zde mi to vypsalo hlášku "Financial instrument is not available for trading "

EMBI ( Emerald Bioscience Inc. ) - zde jsem skončil na "Not allowed to open position : No trading permision"

Při vyplňování úvodní přihlášky jsem si u akcií, o které se zatím pouze zajímám, zaškrtal všechny nabízené trhy, pamatuji si, že tam byly i OTC, Pink ....
tak nerozumím tomu, proč ty tituly nemohu nakoupit.

Jak u Vás či dalších TSG/IB klientů ? Už jste zkoušeli přes TSG nakupovat na OTC, Pink ... ? Pokud ano, povedlo se ? Co případně radíte zkusit (někde v nastavení nějakou aktivaci ?) ?

3) Poněkud se mi nelíbí, že si nemohu (nebo jsem to zatím nenašel) navolit libovolný počet akcií, které chci koupit. Zatím jsem tam objevil jen ten vyjížděcí číselník (QTY), kde jsou předepsané násobky akcií (100, 200 ......1000 ). U velmi levných akcií to chápu a nevadí mi to, ale u těch dražších bych uvítal možnost nastavit i menší počet než 100 (ideálně libovolný počet, jako v DeGiru). Nevíte jak na to ?

4) TradeStation:

Tuto platformu jsem úspěšně nainstaloval, ale bohužel spustit se mi jí nepodařilo, nějaký problém s "TWS Gateway"

"TradeStation can't start up.
Please configure your Trader Workstation (TWS) Gateway and log in with the username and password for your TradeStation introduced, Interactive Brokers account.
For more information,. please contact TradeStation."

Zkoušel jsem spustit jak při vypnutém TWS tak při spuštěném TWS (stejný výsledek v obou případech)

Předem díky moc za jakékoli přínosné info !


Pafka - 22-12-2020 v 13:51

Pro info. dnes jsem řešil s Fio většina akcií z Frankfurtu nejde koupit v e-Brouker lze pouze přes telefon + poplatek navíc.
Napraveno bude během prvního čtvrtletí 2021:(

IBUK-IBIE

Dood - 23-12-2020 v 14:47

Ahojte, len aby ste vedeli dnes mi IBUK ponuka prestup do IBIE, cize Irska a Trading 212 odo mna chce iba akceptaciu, ze ostanem pod UK pobockou a nemusim sa teda stahovat do Bulharska ako obyvatelia Nemecka.

abak - 23-12-2020 v 19:12

IBIE (nově vzniklá entita Interactive Brokers v Irsku) dnes získala potřebnou autorizaci od irské centrální banky.

Lze předpokládat, že u ní skončí většina obchodních účtů klientů IBUK z EU s majoritní expozicí equity v USA, včetně klientů LYNX. Podle posledních informací jsou účty migrovány dle dlouhodobé portfoliové expozice a charakteru nejčastěji prováděných transakcí, například v Maďarsku tedy skončí častěji ti s evropskými akciemi. Účty s mimoevropskou expozicí a majoritou portfolia v USA jsou migrovány do IBIE (Irsko), část účtů "od každého něco" do IBLUX (Lucembursko), zcela konkrétní parametry, podle kterých se o migraci do nově vzniklých entit rozhoduje, však stále nejsou známy.

Citace:
The company expects to expand its staffing substantially over the next year to accommodate the ongoing strong growth of Interactive Brokers’ European business.

“We are expanding to Ireland partly due to Brexit and partly due to our plan of establishing subsidiaries around the world to support our rapid global growth,” said Interactive Brokers chairman Thomas Peterffy. “Client accounts have grown by more than 52% in a year.”

Businesswire, December 23, 2020 03:00 AM Eastern Standard Time

r626 - 23-12-2020 v 21:18

Mě bylo dnes na Lynx podpoře sděleno, že mi budou přesouvat účet do Irska. Limit 20.000 EUR.. Tak jim to v těch otravnejch upozorněních asi potvrdím ať mám klid..

Phoenix - 23-12-2020 v 21:24

Já pořád čekám. Už začínám být nervózní, že většina tady se už převádí a já pořád nemám info.

r626 - 23-12-2020 v 21:45

Zkus se prihlasit na správu účtu.. tam už na mě čekal dotazník... ale podpora mi dnes říkala, že email teprve pošlou..
Maj v tom asi bordel.. Každopadně mě včera strašně nasrali. jednak jsem nemohl vyměnit CZK na USD v celé výši zůstatku a pořád to hlásilo že nemám dost peněz na převod a potom mi zase nešlo nakoupit v USD akcie s tím, že nemám dostatek peněz v USD což nebyla pravda peníze již byly převedené.. No pochopitelně mi ten obchod do dnes už utekl výš.:thumbdown:

Phoenix - 23-12-2020 v 22:06

Díky za tip, v účtu to už mám. Tak super, jdu taky pod IBIE, což je super, protože kdybych šel pod Maďarsko, tak zvedám kotvy.

bigusdykus - 23-12-2020 v 22:20

Taky jsem vyhrál Irsko. Teď už aby zůstali v EU :)
Četl jste někdo podrobně ty smlouvy, jestli tam není něco k zamyšlení?

Mufimufin - 23-12-2020 v 22:20

U Tradestation Global pořád nic. Asi to bude překvapení :-)

TomasV - 23-12-2020 v 23:32

Citace: Původně zaslal: Phoenix  
Díky za tip, v účtu to už mám. Tak super, jdu taky pod IBIE, což je super, protože kdybych šel pod Maďarsko, tak zvedám kotvy.


Já bych zase preferoval madarsko k vůli pojistění 100k EUR,ale spíš mne zajímá co se bude dít s účtem,když zůstanu v UK,zda aspon bude možné reinvestovat dividendy.

bigusdykus - 23-12-2020 v 23:49

Asi nebude možné otevírat nové pozice.

Phoenix - 24-12-2020 v 00:04

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Citace: Původně zaslal: Phoenix  
Díky za tip, v účtu to už mám. Tak super, jdu taky pod IBIE, což je super, protože kdybych šel pod Maďarsko, tak zvedám kotvy.


Já bych zase preferoval madarsko k vůli pojistění 100k EUR,ale spíš mne zajímá co se bude dít s účtem,když zůstanu v UK,zda aspon bude možné reinvestovat dividendy.


Pojištění nepojištění, Maďarsko je z mého pohledu politicky nebezpečná země, takže i když mi slíbí hory doly, tak tam svoje peníze nedám.

Jedna otázka mimo, kryje pojištění i vládní rozhodnutí nebo pouze krach brokera? Co se stane, když se někdo ve státě (obecně), kde broker působí, rozhodne že stopne přístup zahraničních investorů ke svému majetku? Nebo když to znárodní?

bigusdykus - 24-12-2020 v 00:43

Depozit ale podle mě není fyzicky v Maďarsku, ale je rozesetý po celém světě a IB nad ním má kontrolu.
Takže pokud nedojde k defraudaci přímo u IB, nemělo by se nic stát. Problém by byl akorát s hotovostí na účtu.

Pak je tu ještě jeden teoretický problém - nemusí "krachnout" přímo broker, ale nějaký jeho subdodavatel.
Například - FIO obchoduje přes zahraničního brokera. Pokud by ten krachnul, tak se obávám že smůla a podmínky na to upozorňují.
Předpokládám ale, že brokeři si toto hlídají a zavčasu podniknou kroky (proto je třeba mít váženého brokera, ne ty mileniálský sračky).

Ostatně, jak to bude s čínskými akciemi listovanými na US burzách, až dostanou stopku? Jak bude zajištěné, že se akcionáři dostanou ke svému majetku a ten nebude znehodnocený?


TomasV - 24-12-2020 v 15:02

Dnes mne došel e-mail od Lynxu,chtějí mne přesunout do Irska,také se tam píše ,že bude možné provést migraci i po novém roce.

abak - 24-12-2020 v 17:55

Současná brexitová dohoda bohužel vůbec neřeší passporting finančních služeb poskytovaných podniky v UK pro klienty z EU a k 1.1.2021 vyprší její platnost. Její dočasné prodloužení je možné pouze na základě žádosti FCA, lze předpokládat, že dočasným prodloužením se myslí období v řádu dnů až týdnů. IBUK velmi pravděpodobně o tuto vyjímku zažádal, ale těžko na to spoléhat.

Citace:
On January 1, the European finance sector will lose a major player as Britain begins to chart its own course, regardless of Thursday's last-minute deal in Brexit talks.

The key economic activity was never a part of the drawn-out negotiations between Brussels and London.

Yahoo Finance, 24/12/2020, British finance sector's 'EU passport' set to expire


Citace:
Passporting will no longer be possible after the end of the transition period. The FCA, working with other UK authorities, has introduced the temporary permissions regime (TPR). The TPR will allow EEA-based firms passporting into the UK to continue operating in the UK within the scope of their current permissions for a limited period, while they seek full FCA authorisation, if required. The deadline for EEA firms to notify the FCA they want to enter the TPR closes on 30 December 2020.

FCA, 24/12/2020, Brexit countdown for UK financial services sector


Phoenix: Znárodnění/kapitálová imobilizace by znamenala obrovský problém, velmi pravděpodobně řešitelný pouze soudní cestou a teprve ve chvíli, kdy by došlo opět ke změně legislativy, což by mohlo trvat rok ale klidně i padesát let.

juras - 24-12-2020 v 21:41

ahoj,
nejdříve přeju všem zdejším hezké a klidné Vánoce!

Interactive Brokers mi poslal mail s urgencí k akci ohledně přechodu účtu, tak jsem jim to včera odklikal a jdu pod Maďara. Asi jsem měl počkat a možnáá by na mě zbylo Irsko... :)

Účet jsem založil asi před měsícem, zaráží mě, že v TWS mám verzi "PRO". Máte také? Je u této verze poplatek za neaktivitu?
Díky

Vita - 30-12-2020 v 21:35

Zdravím přítomné. Tak jsem migroval z Británie do Irska. Lynx jsem používal jako hlavní investiční účet, zejména pro výši pojištění při úpadku brokera a nyní zvažuji co dál. Řešíte diverzifikaci mezi více brokerů ? Jaké další brokery by jste doporučili? V současné chvíli používám Lynx, Degiro a Fio, ve všech ale vklad významně převyšuje pojištěných 20000 eur. Nebo to neřešíte ? Uvítal bych jednoho brokera, kde bych zaparkoval všechny akcie. Díky za odpovědi.

tomek_12345 - 7-1-2021 v 13:48

Ahoj,

Omlouvám se za moji špatnou češtinu, Zkusil někdo po migraci vložit CZK?

Dnes jsem zkusil vlozit a mamm pouze německý IBAN s maďarskou adresou + nějaký swift od Citibank Europe PLC, Organizační Slozka.


Stará metoda s posledními čísly + kód banky nefunguje.

Nějaké řešení?

Fotku



Diky

Diforce - 10-1-2021 v 15:21

To tomek_12345

A jses primo u IB? Ja jsem pres LYNX a zatim jsem nemigroval a na supportu me pan rekl ze o zmene banky nema zadne informace

bigusdykus - 10-1-2021 v 19:44

https://investovaniprovsechny.cz/2021/01/nadeje-na-cesky-sbe...

Diforce - 11-1-2021 v 11:28

Citace: Původně zaslal: bigusdykus  
https://investovaniprovsechny.cz/2021/01/nadeje-na-cesky-sbe...


Dekuji za sdileni. Snad alespon tohle dobre dopadne

mar.hladik - 12-1-2021 v 22:22

Zajímavé srovnání jednotlivých variant u migrace účtu u Interactive Brokers – srovnání IBLUX, IBIE, IBCE:
https://investovaniprovsechny.cz/2020/12/migrace-uctu-u-inte...

bigusdykus - 12-1-2021 v 23:54

Varianta by to byla, pokud bychom si mohli vybrat :)

tomek_12345 - 13-1-2021 v 10:41

Citace: Původně zaslal: Diforce  
To tomek_12345

A jses primo u IB? Ja jsem pres LYNX a zatim jsem nemigroval a na supportu me pan rekl ze o zmene banky nema zadne informace


Ano jsem v IB.


Citace:

Shabrina R: The bank details that you have received are correct to transfer the funds. As of now, we don not have a local bank transfer CZK which is why you the German bank account details.
-Shabrina R: However, we are working and are in process to align a local bank for CZK transfers.
- Krzysztof : any deadline?
-Shabrina R: Unfortunately, we do not have an exact time frame on it however, I can assure you that it is under process.


Musimy cekat a cekat.... :(

Wiki - 16-1-2021 v 11:58

Lynx broker mne požádal kromě tradičního vyplnění dotazníku o doložení zdrojů příjmů a celkového majetku (výpis z katastru nemovitostí, výpis všech aktiv) a rovněž o daňové přiznání za rok 2019. Ačkoliv s tím nemám zásadní problém, protože žádný podezřelý příjem jsem nikdy neměl a majetek jsem získal prokazatelně v zaměstnání a drobnými spekulacemi s nemovitostmi a akciemi, z nichž jsem odváděl daně, tak mne tento postup poněkud zaskočil. Lynx toto odůvodňuje evropskými regulacemi a předpisy na úseku praní špinavých peněz.


Pavel - 16-1-2021 v 13:29

Citace: Původně zaslal: Wiki  
Lynx broker mne požádal kromě tradičního vyplnění dotazníku o doložení zdrojů příjmů a celkového majetku (výpis z katastru nemovitostí, výpis všech aktiv) a rovněž o daňové přiznání za rok 2019. Ačkoliv s tím nemám zásadní problém, protože žádný podezřelý příjem jsem nikdy neměl a majetek jsem získal prokazatelně v zaměstnání a drobnými spekulacemi s nemovitostmi a akciemi, z nichž jsem odváděl daně, tak mne tento postup poněkud zaskočil. Lynx toto odůvodňuje evropskými regulacemi a předpisy na úseku praní špinavých peněz.



Tak to je dobrej hnus velebnosti:-(

To už se začíná blížit požadavkům na bezpečnostní prověrku NBÚ.

Wiki - 16-1-2021 v 13:58

Nejhorší na tom je, že změna brokera nic neřeší, protože převodem ptf. v této hodnotě bych na sebe upozornil např. FAÚ a následná kontrola majetkových poměrů včetně katastru, účtů u bank i DAP není problém. Zakopané zlato na zahradě nemám, takže kromě těchto zjistitelných aktiv, ke kterým se kontrola dostane nic neskrývám.

Pavel - 16-1-2021 v 15:14

Citace: Původně zaslal: Wiki  
Nejhorší na tom je, že změna brokera nic neřeší, protože převodem ptf. v této hodnotě bych na sebe upozornil např. FAÚ a následná kontrola majetkových poměrů včetně katastru, účtů u bank i DAP není problém. Zakopané zlato na zahradě nemám, takže kromě těchto zjistitelných aktiv, ke kterým se kontrola dostane nic neskrývám.


Jasně, to co chtějí jsou doklady, které už existují a stát je má. Jde jen o tu drzost, že soukromý subjekt tě takhle otravuje a buzeruje, byť je to vlastně drzost státu, který je k tomu nutí.

minarjo - 16-1-2021 v 15:49

Stížnost Pavle můžeš poslat regulačním orgánům do Nizozemí :), naše s tím nemají co dělat, Lynx není český.

Pavel - 16-1-2021 v 16:25

Citace: Původně zaslal: minarjo  
Stížnost Pavle můžeš poslat regulačním orgánům do Nizozemí :), naše s tím nemají co dělat, Lynx není český.


Kdepak Nizozemí, ale za-raná EU a její buzerace vymyšlené úředníky jsou toho příčinou. Ale nebudu se kvůli tomu rozčilovat, je sobota a klidný večer.

abak - 16-1-2021 v 16:40

Citace: Původně zaslal: Wiki  
Lynx broker mne požádal kromě tradičního vyplnění dotazníku o doložení zdrojů příjmů a celkového majetku (výpis z katastru nemovitostí, výpis všech aktiv) a rovněž o daňové přiznání za rok 2019.

Na soustavné požadování soukromých a osobních informací tak detailního charakteru nemá dle mého názoru právo. Zašlete jim měsíční výpis z nějakého ze svých bankovních účtů, to jim musí stačit. Jde o to, že takto přenášejí preventivně při praní špinavých peněz právní odpovědnost na vás, v případě kontroly mají doklad o tom, že jejich firma podnikla všechny dostupné kroky k tomu, aby prověřili původ vašich prostředků, čímž se rozumí to, že jste byl vyzván k doplnění/potvrzení údajů o původu vašeho majetku/příjmu. Problém je v tom, že jim tuto nesmyslnou lustraci drobných retailových investorů nařizuje legislativa EU.

K dotazníku u IB/LYNX týkající se vašeho majetku dodám jediné – nedělejte žádné výrazné úpravy ve smyslu změny poměrového složení a velikosti vašeho majetku či příjmů, nechte vše nastaveno tak jak je, při každé takové změně budete opět pravděpodobně vyzván k opětovnému potvrzení/dodání údajů. Na kvalitu ani cenu poskytovaných služeb u diskontního brokera nemají údaje o vašem majetku žádný vliv, je jedno jestli deklarujete majetek v hodnotě 100 tis. USD, nebo 100 mio USD, ale čím víc majetku a příjmů deklarujete, tím víc budete dotazován.

Osobně už jsem z pravidelných výzev k potvrzení už desetkrát potvrzeného a předávání svých osobních údajů třetím osobám otrávený. Budu vše řešit v letošním roce přesunem účtů k TastyWorks přes ACAT zpět do USA (je možné že z IBIE/IBCE nebude bez poplatků podporován). Je obtěžující být jako retailový investor pravidelně byrokraticky lustrován z důvodu směrnic EU vytvořených na ochranu proti praní špinavých peněz, zatímco Babiš a jiní s armádou lobbistů a právníků sají nelegálně dotace v miliardách.

Jediné, čehož soudruzi z Bruselu dosáhli svou nesmyslnou směrnicí, je ještě větší penalizace a obtěžování drobných evropských střadatelů. Idiotský záměr už od svého počátku, srovnatelný s povinností amerických ETF publikovat pro evropské investory KIID, výsledek je takový, že investoři z EU mohou investovat do výrazně menšího množství ETF, navíc s výrazně horší likviditou, horším plněním a především vyššímí poplatky za správu.

Citace: Původně zaslal: Wiki  
Nejhorší na tom je, že změna brokera nic neřeší, protože převodem ptf. v této hodnotě bych na sebe upozornil např. FAÚ a následná kontrola majetkových poměrů včetně katastru, účtů u bank i DAP není problém. Zakopané zlato na zahradě nemám, takže kromě těchto zjistitelných aktiv, ke kterým se kontrola dostane nic neskrývám.

Převodem přes ACAT k jinému brokerovi na sebe neupozorníte, FÚ by vás musel cíleně prověřovat, od brokera tuto informaci bez předchozího vyzvání nedostane, při ACAT převodu nedochází k realizaci zisku a neobvyklé objemy hotovostních transakcí nahlašují pouze banky, v případě, že má vaše portfolio hodnotu nad 5 mio CZK, nemusíte po přesunu finančního majetku přes ACAT podávat oznámení o osvobozených příjmech, povinnost by vznikla teprve v případě prodeje vašich cenných papírů v objemu nad výše uvedenou částku.

arkyn - 16-1-2021 v 19:53

Souhlasím, minimalizovat změny v těch dotaznících, to je základ.

Popravdě, ty dotazníky nejsou pro nás, je to způsob jak se daná instituce alibisticky chrání proti předepsané regulaci s tím, aby mohla zapojovat i lidi ve větším množství - kde je nemožné, aby je znali osobně a věděli co a jak mají za znalosti a zkušenosti. Regulace je výsledek socialistického a utopistického uvažování, že stát a regulátor všechny ochrání atp.
Vzhledem k tomu, že drtivá většina dotazníků je vyhodnocována počítačem na základě daného algoritmu, tak je potřeba u toho trochu přemýšlet, a pak minimalizovat změny.

Marek - 17-1-2021 v 00:51

Strasidelne zkusenosti, hrozi podobna pruda znicehonic take u ceskeho FIA, ktere mi dosud prislo stran vyssich poplatku + zastarale vsechno rozhrani byrokraticky a regulacne bezproblemove?

TomasV - 17-1-2021 v 10:14

Citace: Původně zaslal: Marek  
Strasidelne zkusenosti, hrozi podobna pruda znicehonic take u ceskeho FIA, ktere mi dosud prislo stran vyssich poplatku + zastarale vsechno rozhrani byrokraticky a regulacne bezproblemove?


Snad to u Fia i tak zůstane,že nám nebudou kecat do toho co máme nakupovat.Rozhodně bych nechtěl dopadnou třeba jak u Degira,kde pokud nemáš podle nich vybrané akcie ,tak ti neuznají dan 15 procent.Dneska jsou to zbrojaři,zítra to mužou být těžaři a pak třeba tabák a nakonec zůstanou jenom EU úředníkama schválené zelené akcie.

arkyn - 17-1-2021 v 11:48

Citace: Původně zaslal: Marek  
Strasidelne zkusenosti, hrozi podobna pruda znicehonic take u ceskeho FIA, ktere mi dosud prislo stran vyssich poplatku + zastarale vsechno rozhrani byrokraticky a regulacne bezproblemove?


U Fio máš také povinnost vyplňovat investiční dotazník, tuším 1x ročně. Pokud nevyplníš, tak pak nemůžeš obchodovat, resp. můžeš asi 5x odmítnout ale pak musíš vyplnit.
Také doporučuji nedělat velké změny.

Quark - 17-1-2021 v 15:49

Legislativa EU je aplikována různě. Někdy je zřejmě stát či borker papežštější než papež, někdy naopak. Např. Fio a Patria stále umožňují nakupovat americká ETF. Patrně díky benevolentnímu přístupu českého regulátora. Např. nizozemský a britský regulátor (nebo Degiro a IBUK) to asi vidí jinak. Mimochodem, chápu, že evropští úředníci jsou často kritizováni právem za to, co navrhují, ale pokud vím, regulaci PRIIPs (týkající se amerických ETF) schválili volení zástupci občanů národních států.

To, že např. Lynx chce výpis z katastru nemovitostí atd. mi přijde už dost nehorázné. Že je to nevyhnutelné "kvůli evropským regulacím" Lynxu uvěřím teprve až po mě totéž bude chtít Degiro, IB, Fio, Patria a XTB. Nebo že by se to povinně po brokerech vyžadovalo jen v případě hodně velkých účtů? To by pak bylo vzhledem k diverzifikaci mezi více brokerů těžké ověřit. I tak, můj účet např. u IB a Patrie není zrovna malý a zatím po mě nic takového nechtěli.

Souhlasím, že ten seznam Degira, kde chybějí např. akcie zbrojařů, je absurdní. Nedávno jsem nakoupil jeden takový titul u Patrie, tak jsem zvědav, jakou sazbou mi dividendu zdaní.

Pavel - 17-1-2021 v 17:19

Pokud je to americký zbrojař, zdaní dividendu 15%.

Quark - 17-1-2021 v 17:54

Citace: Původně zaslal: Pavel  
Pokud je to americký zbrojař, zdaní dividendu 15%.

Ano, to také očekávám. Jen jsem reagoval na informaci, že Degiro uplatňuje u některých amerických akcií (konkrétně zbrojaři) 30% sazbu srážkové daně z dividend i po vyplnění W8-BEN. Vyplývá to z toho, co psal TomasV a také z informací na webu Degira (https://www.degiro.cz/tax -> Daňové smlouvy -> Jak mohu požádat o nižší sazbu daně z příjmu z USA?). Předpokládám že se jedná o výmysl Degira, nikoliv o regulaci ze strany Nizozemska nebo EU. Mimochodem, v Degiru už ani tyto vybrané akcie nelze koupit, zatímco jiné americké ano.

minarjo - 17-1-2021 v 21:39

MĚL by Degiro uplatňovat, v reálu tomu tak zatím nevím proč není. Sám RTX u Degiro mám a i zatím poslední dividenda byla s daní 15%, přestože jejich "US dividend green list" (tak to mají nazvané v detailu každé US akcie v platformě) existuje už mnoho měsíců a RTX na něm není. Neboli nevěřte všemu co Degiro prezentuje, realita je mírnější. To samé třeba u vkladů peněz do Degiro: v reálu má už nějakou dobu fungovat vklad jen pro jeden IBAN a ostatní sekundární mají být záložní, na které je třeba při potřebě využití přepnout (tak to píše jejich systém, když se do nastavení vkladů vleze). V reálu lze ale do Degiro peníze poslat ze všech IBANů co tam má klient registrované (primární i všechny sekundární), i když na ně není přepnuto (což lze jen párkrát za rok). Takže systém něco tvrdí, ale realita je víc v pohodě, tak jak to bylo dřív (kdy sekundární účty šly na vklad normál použít a divi green list neexistoval). Samosebou časem mohou tato zpřísnění přeci jen implementovat, zatím tomu ale tak není...

IB migrace

Diforce - 20-1-2021 v 07:28

Tak co kolegové? Už máte u IB schváleno/odmigrováno? Irsko nebo Maďarsko?
Obávám se že už nemá smysl dál vyčkávat,protože nějaká UK-EU dohoda je v nedohlednu a LYNX mě upozornil že jejich zákazníci stejně musí migrovat tak či tak. Zároveň mě varoval že v budoucnu mě už migrace nemusí být umožněna a mohu být vyzván ze strany IB k uzavření účtu.

arkyn - 20-1-2021 v 10:44

Dal jsem souhlas s migrací na Lynxu cca 2 týdny zpět, zatím se nic neděje, resp. včera přišel nějaký email že teda budu migrován. Ale pokyny jak vkládat peníze atp. nemám, zatím jsem ani extra nehledal

Slai1 - 20-1-2021 v 12:22

Premigrovane do Irska. Aplikacia sa len velmi minimalne
zmenila. Dostanene nove Account number. Vklady a vybery sa robia cez správu účtu.
Nič zložité.

TomasV - 23-1-2021 v 10:00

Poměrně populární americký broker Tastyworks bude odkoupen IG group

https://www.businesswire.com/news/home/20210120005810/en/IG-...

O Tastyworks uvažuji jako o dalším brokerovi k IB ,hlavně k vůli nízkým poplatkům a SIPC pojištění.By mne zajímalo ,zda tato akvizice bude mít nějaké důsledky na stávajicí klienty.

abak - 23-1-2021 v 19:28

Citace: Původně zaslal: TomasV  
Poměrně populární americký broker Tastyworks bude odkoupen IG group

https://www.businesswire.com/news/home/20210120005810/en/IG-...

O Tastyworks uvažuji jako o dalším brokerovi k IB ,hlavně k vůli nízkým poplatkům a SIPC pojištění.By mne zajímalo ,zda tato akvizice bude mít nějaké důsledky na stávajicí klienty.

S mateřskou společností IG Group se sídlem mimo USA to není dobrá zpráva, klíčové otázky týkající se garancí zůstávají nezodpovězeny. Je zjevné, že strategický záměr akvizice předpokládá užší propojení obou entit pro asijský a evropský trh. Za předpokladu, že by došlo k propojení TastyWorks s IG jako brokerem na evropské půdě, je možné, že o garance SIPC evropští investoři přijdou, ale těžko předjímat.

Citace:
Longer-term opportunity for greater client penetration and cross-selling internationally through a broader proposition. 15% of tastytrade's funded accounts who seek to trade US exchange traded derivatives (as at 31 December 2020) are located outside the US. As tastytrade has a very small footprint outside the US, these clients represent unsolicited, inbound demand which highlights the attractiveness of the international growth opportunity over time. tastytrade recently established brokerage operations in Australia, where IG is a leading provider of CFD and FX trading products, while IG has a broad international presence and client footprint across Asia and Europe to which tastytrade's proposition could be extended over time.

Dále více ke garancím IG Group zde: https://www.ig.com/en/client-money-protection

Degiro - výběr

skodaj - 4-2-2021 v 09:27

Ahoj,

prosím o radu s výběrem u Degiro. Potřeboval bych si poslat zpět 2000 EUR.
FPT 4125 EUR
Volný prostor 4164 EUR

Když nahoře dám Vložit / Vybrat peníze, a vyplním do částky 2000, tak mi to napíše že nemám dostatek prostředků pro výběr. (viz příloha)

Může to být tím, že můj účet je přihlášen jako CZK, tzn. že před převodem musím převést na CZK...? V nápovědě Degiro se však píše že pro výběr budou prostředky automaticky převedeny na CZK.

Díky za rady.



Příloha: php1FXAqA (28kB)
Tato příloha byla stažena 266 krát

Mufimufin - 4-2-2021 v 10:30

To s tím TW mně docela naštvalo. Sotva člověk uteče od IB, tak dostane facku z druhé strany. Připadám si jak drak na kopci. Díky za info. Snad se to vyvrbí tak, že je nechají nezávisle.

Firemny účet

Slai1 - 4-2-2021 v 17:14

Chcem sa spýtať či niekto má obchodný účet založaný ako firemný účet - sro?
Aké by boli možnosti optimalizácie daní? čo sa tam dá odpočítať okrem poplatkov za obchodovanie?
Alebo či niekto riešil založenie účtu v Lynx alebo Saxo na offshore firmu? Či je niečo vôbec také možné?

bigusdykus - 4-2-2021 v 18:25

1/
Ohledně offshore pochybuji, mám za to že musíte být v EU.
Ale klidně si tam zavolejte, poradí vám.

2/
https://www.lynxbroker.cz/podpora/mohu-otevrit-firemni-ucet/

3/
Zdanění příjmů z držby a prodeje cenných papírů u právnických osob

Všechny výnosy z držby a podeje cenných papírů jsou u právnických osob předmětem daně. Tyto výnosy lze pak snížit o související náklady v rozsahu a výši, kterou umožňuje zákon o daních z příjmů.

Příjmy z držby a prodeje cenných papírů jsou součástí výsledku hospodaření právnických osob a uvádí se na řádku 10. daňového přiznání. Následně se pak příjmy osvobozené od daně, příjmy zdaněné srážkovou daní a příjmy zahrnované do samostatného základu daně vylučují z obecného základu daně z příjmů právnických osob. Ze základu daně se dále vyučují náklady související s příjmy osvobozenými od daně.

Osvobozenými příjmy z cenných papírů jsou příjmy mateřské společnosti z prodeje akcií dceřiné společnosti, ve které drží minimálně 10% podíl na základním kapitálu po dobu alespoň 12 bezprostředně předcházejících měsíců, přičemž musí být splněný další podmínky pro osvobození, jako je určitá právní forma společnosti, míra zdanění příjmů dceřiné společnosti apod., kvalifikovaná daňová rezidence společnosti a dal. Za obdobných podmínek jsou od daně osvobozeny příjmy z podílů na zisku (dividend), přičemž tyto podmínky lze splnit i dodatečně.

Dividendy ze zdrojů v ČR, které nesplňují podmínky pro osvobození od daně, podléhají srážkové dani ve výši 15 %, resp. dani snížené podle příslušné smlouvy o zamezení dvojímu zdanění, kterou je povinen srazit a odvést plátce dividend.

Do samostatného základu daně se zahrnují dividendy ze zdrojů v zahraničí. Tyto příjmy uvádí právnická osoba v daňovém přiznání v brutto výši a aplikuje na ně sazbu daně 15 %. Daň sražená z těchto příjmů v zahraničí se započte na českou daň připadající na takto zdaněné dividendy, a to za předpokladu, že poplatník prokáže, že srážka daně v zahraničí byla provedena ve výši stanovené příslušnou smlouvou o zamezení dvojímu zdanění.

Autor: Helena Navrátilová, daňová partnerka KŠB

Pampel - 4-2-2021 v 19:55

Citace: Původně zaslal: skodaj  
Ahoj,

prosím o radu s výběrem u Degiro. Potřeboval bych si poslat zpět 2000 EUR.
FPT 4125 EUR
Volný prostor 4164 EUR

Když nahoře dám Vložit / Vybrat peníze, a vyplním do částky 2000, tak mi to napíše že nemám dostatek prostředků pro výběr. (viz příloha)

Může to být tím, že můj účet je přihlášen jako CZK, tzn. že před převodem musím převést na CZK...? V nápovědě Degiro se však píše že pro výběr budou prostředky automaticky převedeny na CZK.

Díky za rady.




Ano, nejprve se musí převést EUR na CZK. Je to opruz, ale EUR si prostě nepošleš.

skodaj - 5-2-2021 v 08:41

Citace: Původně zaslal: Pampel  
Citace: Původně zaslal: skodaj  
Ahoj,

prosím o radu s výběrem u Degiro. Potřeboval bych si poslat zpět 2000 EUR.
FPT 4125 EUR
Volný prostor 4164 EUR

Když nahoře dám Vložit / Vybrat peníze, a vyplním do částky 2000, tak mi to napíše že nemám dostatek prostředků pro výběr. (viz příloha)

Může to být tím, že můj účet je přihlášen jako CZK, tzn. že před převodem musím převést na CZK...? V nápovědě Degiro se však píše že pro výběr budou prostředky automaticky převedeny na CZK.

Díky za rady.




Ano, nejprve se musí převést EUR na CZK. Je to opruz, ale EUR si prostě nepošleš.


A můžeš mi prosím poradit s postupem jak směnit na CZK? Nikde to ve Webtraderu nevidím. Díky

Wiki - 5-2-2021 v 09:40

Vpravo nahoře vedle Vložit/vybrat peníze je modrý obdélník (zadat objednávku), se šipkou. Po kliknutí na šipku se rozbalí nabídka převod měn. Směníš EURO na CZK a poté provedeš výběr v nabídce Vložit/vybrat peníze.

skodaj - 5-2-2021 v 12:07

Citace: Původně zaslal: Wiki  
Vpravo nahoře vedle Vložit/vybrat peníze je modrý obdélník (zadat objednávku), se šipkou. Po kliknutí na šipku se rozbalí nabídka převod měn. Směníš EURO na CZK a poté provedeš výběr v nabídce Vložit/vybrat peníze.


Děkuji Wiki. Vzhledem k tomu, že jsem tam nikdy nevybíral, tak je to pro mě nová funkce. :spin:

abak - 8-2-2021 v 11:48

Zahraniční sběrný účet v CZK je k dispozici také pro majitele účtů IBIE
Od dnešního dne je pro klienty IBIE (Interactive Brokers Ireland Limited) k dispozici sběrný účet v CZK, který je veden pod JP Morgan ve Frankfurtu, vklady v CZK tak lze provádět z bankovních účtů v ČR prostřednictívm SWIFT plateb bez měnové konverze, výběry CZK rovněž prostřednictvím korespondeční pobočky Citibank Europe PLC v Praze. Tuzemský převod; který byl možný před migrací pod IBKR zcela bez poplatků prostřednictvím sběrného účtu u Citibank v Praze; zatím stále není k dispozici.

Mufimufin - 8-2-2021 v 11:53

To by znamenalo, že zvládnou snad CZK také posílat zpět bez nutnosti využití zprostředkovávajících bank. Ještě zvážím jestli udělám ACAT toho zbytku jinam, nebo právě převedu na bankovní účet. Plánuji od nich jak se mi podaří prodat RDS.B na AMS burze co nejdříve utéct než mi začnou účtovat opět 10 USD měsíčně. Tradestation Global do toho slušně hodilo vidle a vypadá to že jako introducing broker končí a budou pouze nabízet jejich SW.

abak - 8-2-2021 v 12:27

Snad ano, prozatím jsem situaci řešil zřízením osobního bankovního účtu v USA vedeného v USD pod Transferwise, jestli to tak půjde dál, tradiční banky pro vyřizování mezinárodních platebních transakcí začnou zcela postrádat svůj smysl.

S Tradestation Global je to mrzuté, nedá se nic dělat, teď ještě vyčkat, zdali do toho do konce letošního roku nehodí vidle také Tastyworks, které by mohlo část svých klientů nově přesunout pod evropskou entitu IG Group (bez SIPC pojištění). Trading 212 a další "mobile only" fintech brokeři (s FSCS) jsou pro konzervativní investory k ničemu. Degiro - pro US akcie stále katastrofa, nevýhodná Auto FX konverze, nemožnost obchodovat mnoho z US titulů, administrativní nedokonalost při daňové evidenci. XTB - pro US akcie stále ani po mnohla letech urgencí nebere v potaz smlouvu o zamezení dvojího zdanění, taktéž katastrofa, navíc u všech EU brokerů stále zůstává ono tristní zajištění pouhých 20 000 EUR na osobu. Situace je výrazně horší než před 15 roky.

Úplně nejlepší volbou pro dlouhodobé EU aktivní retailové investory zůstává Schwab International, který prozatím otevírá účty pouze rezidentům Německa a Belgie, obyvatelé ostatních členských států EU zůstávají diskriminováni.

bigusdykus - 8-2-2021 v 12:52

Mám Lynx a upřímně, serou mě. Už dva měsíce říkají, že na zasílání peněz se nic nezmění. Minulý týden mi podali zase trochu zkreslenou informaci.
To zasílání peněz do Německa se dost prodraží, při 20.000 Kč mě to zatíží na poplatcích 3%.

V případě FIO je tam poplatek 200-500 Kč za převod.

Mufimufin - 8-2-2021 v 12:59

Transferwise nabízí vyloženě osobní bankovní účet aniž by strhávali % za transakci ale nějaký fixed fee? Je to pak psáno přímo na tvoje jméno, nebo to rozřazují až na základě nějakého identifikátoru a příjemcem je Transferwise jako korporace? Např. Tastyworks nebere finance přes jejich zprostředkovatele pro příjem plateb, které nejsou vedené na tvé jméno (viz. např. Revolut a Transferwise), ale ACAT z IB prošel. Neskutečně dlouho jsem hledal možnost mít USD účet bez nutnosti tam jet (momentálně cestu nemám a banky vyžadují osobní verifikaci), nebo mít v daném místě určitou formu visa/podnikání.

Degiro je katastrofa a další CFD rádoby brokěři taktéž. Navíc Degiro i Lynx jsou prostě drahé.

Pak už by zbylo jen převést aktiva k Tradestation US a utéct od Tastyworks (IG), kterého mám teď jen jako hlavního brokera. Třeba nás ale IG překvapí a nebude mít hned tendence všechno začít rušit.

Jak už jsem tuším zmiňoval, tak ke Schwabu jsem chtěl vlézt pomalu okénkem od toalet v 1 patře, ale prostě rezidenty ČR neberou. Nicméně může to souviset s tím, že koupili TD Ameritrade a tak mají nyní myšlenky jinde. Jelikož se ale Schwab již v minulosti stáhl z Evropy mám obavu, že tady znovu kvůli EU socialismu (já osobně bych řekl skoro až semi-totalismu) jít moc chtít nebudou.

abak - 8-2-2021 v 13:40

bigusdykus: Je to otřesné. Česká pobočka LYNX pro změnu nic zásadního nedělá, z jejich komunikace vyplývá, že záměrně nejsou konkrétní a nepředávají faktické informace, které by je mohly v očích klientů poškodit, čekají, až si to vyřídí Interactive Brokers. Přitom zřízení a zaevidování sběrného účtu pro IBIE vedeného v CZK v Pražské pobočce Citibank je otázkou jednoho pracovního dne, ale těžko po nich jako po introducing brokerovi chtít něco víc, stačí, že nás i několikrát za rok otravují kvůli ověření identity a prokazování majetku.

Skutečně 3%? Nebyla to náhodou SEPA platba z CZK účtu v ČR na CZK účet v Německu? U SEPA platby konvertují CZK na EURa a zpátky na CZK, tam dochází ke ztrátě 2% až 3%. Při platbě SWIFT by měl být poplatek maximálně do 200 CZK za převod (FIO).

Mufinmufin: V podstatě ano, účet (klasický checking account) je vedený přímo na jméno majitele s přiděleným americkým a mezinárodním číslem účtu, s routing number a příslušným SWIFT/BIC pro mezinárodní platby, příjemce vidí přímo jméno majitele účtu. Bankovní účet u Transferwise podporuje v rámci všech států USA bankovní ACH převody s paušálním poplatkem 1.05 USD za odchozí platbu, příchozí ACH platby z tzv. checking & savings účtů jsou zdarma, přijde-li platba (tuzemská i mezinárodní) klasickým bankovním převodem, strhává se 7.5 USD bez ohledu na výši přijaté platby, mezinárodní platby lze realizovat přes SWIFT, výše poplatků závisí na zprostředkujících a koncových bankách.

Jen při depozitu ACH k brokerovi to chce trpělivost, například Interactive Brokers dává k disponibilitě prostředky kvůli možné revokaci a kvůli regulacím až po pěti pracovních dnech od jejich přijetí.

A bude Tradestation US převod účtu od rezidentů EU od Tastyworks akceptovat, když Tradestation Global, kde teď mnoho EU klientů je, ruší?

 Stran:  1  ..  4    6    8