Diskusní fórum akcie a burza

Jakékoliv povídání

 Stran:  1  2    4    6  ..  10

Stanislav - 2-2-2020 v 09:54

Čistá energie...?

kXNZTxn.gif - 885kB

zaza - 7-2-2020 v 12:54

Nedávno pan domácí zmínil téma založení obchodního účtu pro svého za nedlouho šestiletého syna. Nevíte někdo, který obchodník založí účet nezletilé osobě, tak, abych mohl, jako rodič, tento účet spravovat? Je mi známo, že Fio snad účet otevře, ale jde na něj pouze nakupovat. Prodej není možný :-(

bulinak - 7-2-2020 v 14:04

Citace: Původně zaslal: zaza  
Nedávno pan domácí zmínil téma založení obchodního účtu pro svého za nedlouho šestiletého syna. Nevíte někdo, který obchodník založí účet nezletilé osobě, tak, abych mohl, jako rodič, tento účet spravovat? Je mi známo, že Fio snad účet otevře, ale jde na něj pouze nakupovat. Prodej není možný :-(

Portu

abak - 7-2-2020 v 14:26

Citace: Původně zaslal: bulinak  
Citace: Původně zaslal: zaza  
Nedávno pan domácí zmínil téma založení obchodního účtu pro svého za nedlouho šestiletého syna. Nevíte někdo, který obchodník založí účet nezletilé osobě, tak, abych mohl, jako rodič, tento účet spravovat? Je mi známo, že Fio snad účet otevře, ale jde na něj pouze nakupovat. Prodej není možný :-(

Portu


Bohužel, WOOD & Company Financial Services, a.s. (Portu) je obyčejný investiční fond a neumožňuje individuální aktivní správu obchodní strategie ani neumožňuje výběr individuálních investičních nástrojů a aktiv (typově například výběr jednotlivých akciových titulů, cenových úrovní vstupů i výstupů z pozic, apod.).

Pokud chcete aktivně řídit komplexní portfolio sestávající z různých investičních nástrojů a strategií, výše uvedené řešení naráží na značné množství legislativních problémů, zejména daňových, případně poblémů týkajících se mezinárodní harmonizace účetních principů a obchodních entit. Níže uvedené řešení je nákladné, ale průchozí.

Založte LLC/s.r.o/a.s. se 100 % obchodním podílem FO, na tento firemní účet otevřete obchodní účet u dostupného brokera. Následně založte svěřenský fond. Obmyšleným fondu jmenujte syna nebo dceru, vás jako zkladatele, správci fondu budete vy a vaše manželka nebo jiná osoba, specifika plnění obmyšlenému vymezte v zakladatelské smlouvě. Následně převeďte obchodní podíl LLC/s.r.o/a.s. do majetku svěřenského fondu. Na LLC si otevřete obchodní účet u většiny amerických brokerů, na s.r.o/a.s. u většiny českých včetně zprostředkovatelů (LYNX) a můžete spravovat účet za nezletilou osobu. Jen pozor, pokud založíte americké LLC musíte podávat dvě daňová přiznání, jedno v Česku (svěřenský fond), druhé v USA (LLC).

zaza - 7-2-2020 v 15:24

Díky Abaku, ale to je opravdu složité a nákladné. To se v malém nevyplatí. Do tohoto nepůjdu.
Stačím vzpomenout na stavebka na děti a následné použití naspořených peněz. Taky do toho kecaly úřady. Neměl bych v úmyslu peníze z obchodního účtu vybrat, pro to bych to nedělal. Ale nemožnost portfolio v případě potřeby přeskupit je dost omezující :-(

bulinak - 7-2-2020 v 18:43

Citace: Původně zaslal: zaza  
Díky Abaku, ale to je opravdu složité a nákladné. To se v malém nevyplatí. Do tohoto nepůjdu.
Stačím vzpomenout na stavebka na děti a následné použití naspořených peněz. Taky do toho kecaly úřady. Neměl bych v úmyslu peníze z obchodního účtu vybrat, pro to bych to nedělal. Ale nemožnost portfolio v případě potřeby přeskupit je dost omezující :-(

No a místo stavebka právě používám to Portu ;-)

Georg - 8-2-2020 v 22:24

Včera jsem se vrátil z jednoho nejstudenějších míst naší republiky, Osady Jizerka. Každý rok zde trávím s kamarády v pronajaté chalupě Ekologického centra ,,5 lyžařských běžkařských dní".
Letos první dva dny nebyl sníh na lyžování, tak jsme hojně užívali točený nápoj bohů, který jsme si přivezli. Někteří se z toho hned první den zbláznili a šli se koupat do tůně na louku, sicenou tajícím sněhem a ledem. Nikdo nebyli nemocný, neb se po návratu do chalupy vypláchli Jegrmajstrem.
Ženský každý den uvařili polévku, nechtěli podporovat zlatokopy v restauracích, kteří účtují 70 - 85Kč za polévkový polotovar. Zelňačka, bramboračka, krkonošské kyselo a gulášovka byli luxusní a v porovnání s restaurací, prodejné min. za 130Kč. V uterý v noci napadlo 30cm sněhu. Ve středu ráno vyrážíme do překrásné zimní krajiny a úžasně upravených stop. Já dnes na klasiku, neb stojím letos na lyžích poprvé a také se na mě podepsalo dlouholeté užívání nápoje bohů a vánoce, mám svá váhová životní maxima. Po rovinckách se mě daří celkem slušně držet klasický styl, ale v kopcích to vyšuchám. Předjíždějí mě lyžníci, kteří se připravují na legendární Jizerskou 50. Já už ji nejezdím, za cenu startovného, se budu prohánět po Jizerských horách celý týden. Další dny, odložím klasičky a beru skate lyže. Tento styl je rychleší, ale fyzicky náročnější do kopců. Tady se naplno projevuje váhový a fyzický hendicap, umocněný několikadenní konzumací nápoje bohů. Vzpomínkou a minulostí, byl před několika lety můj nejdelší závod Boboloppet, 90 km po Jizerských horách a několik Krkonošských 70. Dal jsem si závazek, musím se víc hejbat a miň chlastat, nebo se nedožiju důchodu a tím i radosti z divident a vysokých cen nakoupených akcií.



Pavel - 8-2-2020 v 22:38

Bezva, další spisovatel - nejen Standa, ale i Georg:cool:

Jizerka je parádní, párkrát jsem tam taky byl.

Stanislav - 9-2-2020 v 13:45

Máš pravdu Pavle, akorát s tím rozdílem, že já si nepochutnávám na nektaru, což je šťáva z květů, ale na pivu. Zase to má své výhody, že se člověk z toho tak rychle neožere, i když na Georga to působí jako alkohol, protože zřejmě není Bůh a Bohové ho tak za to trestají, že jim upíjí olympijský zdravotní mok, který je tak činí nesmrtelnými. Jak si někdo začne hrát na stará kolena na mladíka, tak to zpravidla končí tragicky. Viz nedávno kolega z práce, který si udělal před pár lety těžký úraz na lyžích v italských Alpách. Je to skoro až zábavné poslouchat, jak zastydlá klukovská duše ve starém zchátralém těle od chlastu, žrádla a kouření se reinkarnuje. :lol:

Pavel - 9-2-2020 v 14:13

Taky mám zastydlou klukovskou duši ve starém zchátralém těle, ale jen od chlastu, od kouření ne:-) Těším se na to, jak pokecáme v úterý:-)))

Georg - 9-2-2020 v 23:26

Já to mám stejně jako Pavel. Navíc mě nevadí, dle možností, tělo trochu sportovně protáhnout.
Stanislave: Bohové v Olympii pivo chlastali, neb pivo bylo o minimálně 1000 let dříve. Jako sport měli bohové tůrování mladých dívek, někteří i chlapců. Představitelé bohů, to dělají do dnes.

Vosa - 22-2-2020 v 10:42

Pěkný
https://www.forbes.cz/nevidany-rust-investor-tomek-za-posled...

Stanislav - 22-2-2020 v 14:36

Tomek byl jednu dobu zarytý nokianista stejně jako ten mutant Traxler. Jen jestli to vůbec bude pravda? Možná, že se bude znát i s naším kamarádem Janem Hýskem, který se pohyboval kolem podvodníka, který vedl hokejový klub v Hradci Králové, kde se tento zázračný investor pohyboval na ledě?
Tomek základ svého jmění položil v roce 2007, kdy se prodal portál Centrum.cz společnosti Warburg Pincus :exclamation: údajně :exclamation: za 100 milionů eur.:exclamation:

Pavel - 22-2-2020 v 20:26

Citace: Původně zaslal: Vosa  
Pěkný
https://www.forbes.cz/nevidany-rust-investor-tomek-za-posled...


Jeden z mála, co to trefil, vsadil na skvělé akcie. To se někdy zadaří, otázka, jak dlouho to vydrží.

TomKr - 26-2-2020 v 19:42

Při dnešní cestě do práce, pracuji v Německu jako živnostník, říkali v radii že je coronavirus už i v Baden-Württemberg. Na stavbě jsem se dozvěděl, že nakažený muž 23 let je z Göppingenu. My máme ubytování v Reichenbach což je 14 km od Göppingenu. Z toho tedy klidný nejsem

kraken - 26-2-2020 v 20:06

Citace: Původně zaslal: TomKr  
Při dnešní cestě do práce, pracuji v Německu jako živnostník, říkali v radii že je coronavirus už i v Baden-Württemberg. Na stavbě jsem se dozvěděl, že nakažený muž 23 let je z Göppingenu. My máme ubytování v Reichenbach což je 14 km od Göppingenu. Z toho tedy klidný nejsem

prostě to obejde všechny a pokud nezmutuje,tak si zatleskáme a bude to v poho , zatím se jenom kalí voda , a v podstatě se prodlužuje agonie
diagnostika pofrčí na 200% a u některých jedinců i vícekrát...je otázka, jak dlouho udrží CODX monopol.. dobrý každý den a další věc:
zajímavější bude listopad 2020 .to může přijít jiný sekáč..

Stanislav - 27-2-2020 v 06:26

Má se otestovat 210.000 lidí z Shincheonji církve Ježíše v Daegu, odkud je více jak polovina dnešních případů v Jižní Korei. Testování lidí je teprve v plenkách a souvisí s tím rychlé rozšiřování nemoci, protože se o dalších nakažených prostě neví! Letošní cestovatelskou sezónou bude nejlepší sedět doma na prd*li a určitě to prospěje tomu, aby se to rozšiřování toho fujtajblu alespoň částečně zarazilo. V Itálii vznikla tato situace proto, jelikož prvního nakaženého Itala nechali volně pobíhat 36 hodin po nemocnici, než ho vůbec otestovali. Při laxnosti našeho zdravotnictví se dočkáme zřejmě stejného schématu, který povede k rychlému rozšíření Covid 19 v celé ČR. I v Číně měl bordel v nemocnicích za následek prudké rozšíření tohoto onemocnění.

Aries - 27-2-2020 v 06:33

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Má se otestovat 210.000 lidí z Shincheonji církve Ježíše v Daegu, odkud je více jak polovina dnešních případů v Jižní Korei. Testování lidí je teprve v plenkách a souvisí s tím rychlé rozšiřování nemoci, protože se o dalších nakažených prostě neví! Letošní cestovatelskou sezónou bude nejlepší sedět doma na prd*li a určitě to prospěje tomu, aby se to rozšiřování toho fujtajblu alespoň částečně zarazilo. V Itálii vznikla tato situace proto, jelikož prvního nakaženého Itala nechali volně pobíhat 36 hodin po nemocnici, než ho vůbec otestovali. Při laxnosti našeho zdravotnictví se dočkáme zřejmě stejného schématu, který povede k rychlému rozšíření Covid 19 v celé ČR. I v Číně měl bordel v nemocnicích za následek prudké rozšíření tohoto onemocnění.


To by mohlo znamenat další snížení cen akcií?

Ladislav - 27-2-2020 v 08:55

Taky jsem měl předevčírem ten Covid 19.
Ale v noci z úterý na středu jsem se dvakrát ošklivě zpotil, zcela bez tablet,
a ve středu byl Covid a horečka pryč. Jen kašel mi zůstal.

Kdysi dávno jsme měli v jednom pražském podniku závodního doktora
a ten by mi na moji stížnost řekl:
''Covid 19? To nic není, to mám taky.''

Stanislav - 28-2-2020 v 17:31

Dnes jsem byl navštívit po dlouhé době Lidl. Potřeboval jsem semena rajčat, ale nic neměli a velice chytrý prodavač mi sdělil, že to zarazili kvůli Číně. Zajímavé je, že čínské nudle prodávají a každý konzument ty nudle i s těmi viry pořádně rozkouše nebo rozžvýká, takže se nemůže nakazit. Hlavní je to, že tam měli posledního zubra, který byl v té chvíli téměř na vyhynutí. Už tankuji druhého panáčka a chutná to skvěle!

Martinski - 28-2-2020 v 18:27

tak jsem byl dnes v lekarne, rouska - nemame, antibakterialni ubrousky - nemame, dezinfekcni prostredek nejaky na baze alkoholu - nemame, tak co ted s tim ????? sajze

Martinski - 28-2-2020 v 18:51

https://www.forbes.cz/komentar-horsi-nez-koronavirus-nakaza-...

Jack N. - 7-3-2020 v 08:01

Víkendové odlehčení po "tržně" náročném týdnu - několik hudebních tipů.
Vysoká kvalita mimo hlavní proud, třeba si někdo rád poslechne:

Asura - Atmosphere
https://www.youtube.com/watch?v=Wl8YSTpmTqA

Carbon Based Lifeforms - Derelicts
https://www.youtube.com/watch?v=5o_uF1L5l6o

Mystic Crock - Ten
https://www.youtube.com/watch?v=vWfl-uEBBZ4



eppairforce - 7-3-2020 v 17:51

Citace: Původně zaslal: Martinski  
tak jsem byl dnes v lekarne, rouska - nemame, antibakterialni ubrousky - nemame, dezinfekcni prostredek nejaky na baze alkoholu - nemame, tak co ted s tim ????? sajze



Na začátku jsme posílali di Číny, teď když potřebuješ....... ale ne kvůli viru potřebuješ třeba pro starýho človka, běžně jako vždy... a nemáš.... šajze stát

eppairforce - 8-3-2020 v 20:57

Vzpomínáte na chytré řeči o Čínském yuanu jako o budoucí měně č.1, o Čínské ekonomice jak přebere světovládu, jak je Amerika vyřízená..... držím za ty predikce minutu ticha :-)

eppairforce - 8-3-2020 v 21:16

Citace: Původně zaslal: Jack N.  
Víkendové odlehčení po "tržně" náročném týdnu - několik hudebních tipů.
Vysoká kvalita mimo hlavní proud, třeba si někdo rád poslechne:

Asura - Atmosphere
https://www.youtube.com/watch?v=Wl8YSTpmTqA

Carbon Based Lifeforms - Derelicts
https://www.youtube.com/watch?v=5o_uF1L5l6o

Mystic Crock - Ten
https://www.youtube.com/watch?v=vWfl-uEBBZ4

super relax, díkas

Stanislav - 12-3-2020 v 18:14

V únoru jsem stačil podat daňové přiznání na Praze 10 a včera tam byli nalezeni dva tutani s koronavirem, kteří přišli do styku s několika klienty. Zaplatíš jim daně a ještě tě nakazí nebohý uhlíři - Pyšná princezna 2! Tom Hanks a jeho manželka jsou taktéž pozitivní na tento virus, který si společně přitáhli z Austrálie. Asi bych ho měl sejmout nebo mě někdo soudně napadne, že jsem ho chtěl v sobotu v hospodě úmyslně nakazit? :lol:

Martinski - 13-3-2020 v 00:13

otazka je kde bude dax kdyz se naplni prognoza merkelove ze bude nemocnych 70 % nemcu :-(
myslite ze strasim ? ;-)

koma - 13-3-2020 v 07:48

Citace: Původně zaslal: Martinski  
otazka je kde bude dax kdyz se naplni prognoza merkelove ze bude nemocnych 70 % nemcu :-(
myslite ze strasim ? ;-)


DAX ? No okolo 6000 :fake sniffle:

roberto marconi - 13-3-2020 v 08:08

DAX je mi fuck :-) ale minule, kdyz to nastalo, tak jsem kupoval Erste /taky/ za 200,- ceskych. Takze tam zdaleka nejsme.

Poslední mazání

Georg - 13-3-2020 v 09:57

Patnác let pořádám ,, Poslední mazání", přejezd Krkonoš na lyžích. Akce byla zajednána na tuto sobotu. Seženu autobus. V Rudníku, Hostinném, Lánově a Vrchlabí naberu lyžníky a jedeme na Špindlerovku. Odtud přes Luční boudu, Liščí horu, Černou horu na Hoffmanovy boudy. Tam nás zase zmožené nabere autobus. Když je sníh dojedem až do Rudníka to je celkem 35km. Bylo nás 29 přihlášených. Nakonec jsem to zrušil ze solidárnosti, aby jsme to svinstno nechytli i z čerstvého vzduch nebo ho nenachmatali na klikách nesčetných hospod. Místo toho budu čučet s otevrěhou hubou na monitor, jak mám kvalitně vykoštěnej akciovej účet.:punk::fake sniffle:

Mindoro - 13-3-2020 v 10:35

Chachá, Georgi to jsme teda vykoštění všichni :lol: Já se zase chystal na island hoping do Filipín, nicméně včera byla v Manile vyhlášena karanténa a neměl bych nervy riskovat abych někde neuvízl. Škoda, nabíjí mě to více než pohled na plně nabitý akciový účet :cool:

Ladislav - 13-3-2020 v 11:18

V rámci value investingu jsem včera v poledne hledal ve dvou obchodech C&A ty nejlevnější boty-plátěnky a našel jsem ve druhém krámu hezké, barvy khaki. Ty byly zlevněné na 9,00 €, protože velikost 45 nikdo nechtěl. Tak jsem dlouho zvažoval, zda tak obrovské plátěnky koupit. Na konec jsem je koupil a mám nyní 2 cm vzduch ve špičce. Ale za rok je vyšmajdám a vyhodím. Nebudu přece kupovat botky č.44 za 19,90 €, když seženu č.45 za 9,00 €.

Georg - 13-3-2020 v 12:00

Kyž se mě podaří tak to dobrej kauf, obkreslím nohu na karton a vystřinu vložku. Tím se zbavím kartonu, za který se od února ve výkupu musí platit. Papír vykupují za 3 centy. :thumbup:

Antoan - 13-3-2020 v 12:10

Trhy síce padajú ale keď sa zadarí dobrý obchod to je radosť. Stačí do špičiek cvrngnúť trochu PE peny a budú namieru :) Nebude treba ani hrubé ponožky.

Pavel_Pavel - 13-3-2020 v 12:36

Zajímavě - Dan Gladiš

https://roklen24.cz/a/SbjKt/je-cas-kupovat-akcie

osobně nevím, postupně přikupuji tento týden, takže zase něco zobnu - rád bych CSCO 33 , ale to už asi nebude :-)

r626 - 13-3-2020 v 14:19

Myslím si, ýže slevy ještě příjdou.. CSCO bude třeba i za 30 :-) V evropě ještě ani zdaleka není viru konec a o USA nemluvě.

Stanislav - 13-3-2020 v 17:31

Dnes byla výživná debata na interním portále. Včera se ztratily(nějaká zlodějská nenechavá svině je prostě ukradla) papírové utěrky a toaletní papíry, které se už tradičně kradou, protože lidi neradi vydávají svoje peníze na vytření zadku a usušení rukou. Toto sdělení s výkřikem do éteru odstartovala nová paní ředitelka, kterou to bytostně rozlítilo v této hektické době, i když předtím se v tom nikdy neukájela a vlastně ani nebyl zájem z její strany zjednat trvalou nápravu. Na to byla reakce s několika pravopisnými chybami, čímž státní správa dává jasně najevo, že dochází k její postupné debilizaci. Pak vyvstává otázka, jestli tato zvolená ANO partaj je vůbec svéprávná nebo je jen duševně zaostalá a my jsme jejími trpícími oběťmi a otroky se vším všudy? Mimochodem nová kolegyně tu pravopisnou chybu ani nepoznala, protože je stejného primitivního ražení a podle mého soudu na tomto místě nemá co pohledávat! Právě dnes jí vypršely 3 měsíce zkušební doby, a pokud bych tam dělal já šéfa, tak bych jí jednoznačně vyhodil, protože je to líná hloupá svině s drzým čelem. Já bych jí ani nenabral do pracovního poměru, protože blb by se měl držet manuální práce, kde může vyniknout, ale duševní práci by se měl vyhýbat obloukem, protože to nebude nikdy jeho parketa.

Antoan - 13-3-2020 v 17:42

Stanislav:
Máš úsmevné príspevky a to je dobre. Možno mi pasujú aj preto, že sme blízka veková kategória a nič nás len tak nerozhádže. Ale teraz nabi kvér, pretože bude šanca na dobré úlovky.:)

Stanislav - 13-3-2020 v 18:31

Antoan, nákup bude až v květnu, kdy dorazí další finance. Já to tak neprožívám, že je nějaký propad, protože se dá opět lacino nakoupit. Doporučoval bych to i všem ostatním, protože to mělo takovou razanci, že nebyl čas na to reagovat. Budoucnost se sice nedá předvídat, ale že to opět poroste jako předchozích 200 let je snad nabíledni! Kdo nepoznal v akciích propad -50%, tak jako by nikdy nežil! Je to dobrá psychologická očista a zajíci se budou počítat až po honu. První bude střílet nazdařbůh a zůstane bez zajíců, druhý bude mít dobrou trefu a skolí jich několik a třetí nevystřelí ani jednou a bude mít plný valník zajíců až ho z toho bude bolet hlava! :lol:

Antoan - 13-3-2020 v 19:18

Stanislav:
Prežili sme čs. komunizmus, dotcom aj pád LB, prežijeme aj Covid. Vtedy som mal síce iné starosti ale teraz mám konečne nabité. Zajacov je čoraz viac ale čo je horšie - covidoví Taliani umierajú. A to mi je veľmi ľúto. Nechcem byť zlým prorokom ale bezbrehej globalizácii začína pomaly odzváňať. Nepochopím Lejen, ktorá (vraj) kritizuje uzatváranie hraníc. Čo môže byť dôležitejšie ako život človeka.

Stanislav - 13-3-2020 v 19:21

Georgu, kloktej dvanáctku krákoru a nebude ti aspoň smutno. Já sem po týdnu skočil do bránickýho plecháče a úplně to v hrdle zasyčelo. :)

Stanislav - 13-3-2020 v 19:34

Antoane, Itálie sice roste, ale Čína jela více jak 50% denně a to byl dle mne horší masakr. Podle mne se vůbec neví, kolik lidí v Číně vůbec zemřelo a kolik jich bylo nakažených, když se lidi netestovali? Itálie má zřejmě laxní hygienu, proto se jim to nepodařilo ještě zastavit, ale je možné, že tam počítají všechna úmrtí na jiné nemoci, aby vydyndali peníze z EU. Měli by zůstat doma sedět na zadku, koupit pouze potraviny a hurá domů. V práci by se měli vystřídat na 4 týdenní směny. Stejné praktiky by se měly zavést po celé EU, aby se ta nákaza zbrzdila. Je to pro mne nepochopitelné, že reagovali tak pozdě?

Ladislav - 14-3-2020 v 09:18


V Číně se nyní lže, že nakažených ubývá, nových nákaz je jen 8 lidí denně a tak se nově vystavěné nemocnice už zavírají.
A snad proto v USA četné akcie v pátek 10% až 20% rostly.
Koronavirus se povedlo Číně přestěhovat do Itálie a do Španělska.
Zbabělé vlády mnohých evropských států nařídily v pátek, že školy a mateřské školky budou od 16.3. až do 14.4. zavřeny.
Jen když dítě má jediného rodiče a ten pracuje v úřadech nebo v nemocnici, tomu umožní vstup do školy a školky budoucích 30 dní.
To je nejlepší koupit už konečně za poslední rupii akcie a ty by už neměly budoucí čas klesat.


Stanislav - 15-3-2020 v 17:18

Lidi shání desinfekci na ruce a dělají si po domácky výrobu jak blázni, přitom se jim nabízí obyčejná francovka, která je za 28 Kč k sehnání v lacinější lékárně. Má totiž 60% lihu, což by mělo na desinfekci rukou stačit. Pro ty zbabělejší by šla přiostřit denaturovaným lihem 96% nebo isopropylalkoholem. Je to zvláštní, že to hromadě lidí uniklo a je to hlavně dostupné a laciné.

Aries - 15-3-2020 v 17:22

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.h...

Mapa koronavir ve světě

Ladislav - 15-3-2020 v 17:32

Joke-10.jpg - 112kB

Jen už přestaňte s tím koronavirem!
Vždyť je to jenom hloupé dělání paniky v internetových zprávách, v televizi a v novinách.
Novináři celého světa se radují, že mají dnes tak senzační a zajímavé zprávy, jako už léta nebyly.
A tak se hloupé zprávy ve všech zemích světa předhání, kdo udělá zprávy nejsenzačnější:
Asi takové chtějí žurnalisti dělat zprávy: ''''987654 lidí ve státě je dnes nakaženo koronavirem,
každý den přibude ve státě dalších 98765 nových nakažených lidí,
9876 lidí ve státě už zemřelo na covid 19,
každý den přibude ve státě dalších 987 mrtvých na covid 19,
v obchodech je vyprodán toaletní papír a gulášové konzervy,
lidé zalezli do sklepů se svými konzervami a toaletním papírem,
chtějí se na to všechno vy..at, protože lokály, školy, tiátry, stadiony a obchody jsou zavřené.''''
Buffett-20.jpg - 472kB

____LH38c.jpg - 28kB

Stanislav - 17-3-2020 v 17:46

POZOR HOUBAŘSKÁ RARITA!!!
Dnešní sběr hub na Kodaňské ulici v Praze 10 - Vršovicích dne 17.3.2020 v trávě u chodníku. Jedná se o čirůvku dvoubarvou. Celkem toho bylo 380 g.

IMG_20200317_165842.jpg - 43kB

eppairforce - 18-3-2020 v 10:55

Doporučuju výlet do Gelsenkirchenu. Chtělo by prověřit jestli se tam bude vztyčovat opravdu (není-li již) socha soudruha Vladimíra Iljiče Lenina. Soudní jednání je na straně budovatelů. Neexistuje sovětštější symbol. Jestli to je pravda tak se tím pak leccos myslím vysvětluje. A jestli není, tak to je jedině dobře.

pigzor - 18-3-2020 v 11:02

Stando, zlepsils mi svym raritnim nalezem den, diky. :)

Stanislav - 18-3-2020 v 15:34

Pigzore, určitě, protože debaty jsou jen na téma koronavirus a lidi přestali už žít. Je to požitek, ale chtělo by to se projít po lese, kde ovšem nic nebude. V Praze je přeci jen tepleji a včera bylo na teploměru 21°C. Od zítra je povinnost být celý den venku zahalen, takže nám začíná konečně ramadán. Lidi chodí venku, jak když se nechumelí a já jsem šel vyhodit jen odpad. Bylo by záhodno, aby každý zůstal sedět doma na zadku a vydržel to tu chvíli. Kvůli tomu přiblblému nařízení, tak budu muset mít roušku na hubě, což mě docela s*r*, protože chci jít opět pěšky z práce, než jet tramvají. Dnes jsem si jí vyrobil, ale mlží se mi brýle jako prase. Moc do ní zřejmě funím? Asi už zítra si udělám z hub smaženici nebo omajdu, protože se na to moc těším!

Ladislav - 18-3-2020 v 21:31

Volové žurnalisti od Čech až po USA, nevím jak v Rusku, dělají paniku kvůli virusu
a snad v té nějaké zemi už jeden a půl člověka zemřelo stářím, na infarkt nebo zápal plic
a oni to přidali neprávem ke koronaviru, aby byly zprávy zajímavější,
:) jenže pokud zprávy z Wuhanu nelžou, tak tam přibývá už jen 1 nakažený virem za den a desítky nakažených denně virus ztratí. A jak už víme déle, rychle vystavěné nemocnice už se zavírají.
Takže když se ve střední Evropě mají dnes otevírat nové nemocnice jen pro koronavirus, asi je to pěkná hloupost, protože zítra odpoledne bude pomalu ale jistě koronavirus z Evropy odcházet.
:) Dokonce prý se chystá v několika zemích Evropy recese. Já myslím však, že jeden kvartál bude výkon hospodářství klesat a další kvartál zase stoupat a to se za recesi nepočítá, když výkon neklesá dva kvartály. Na několik dní prý BMW přestane vyrábět auta, povídali dnes. Hrůza, akcie BMW klesla 3%, ale Daimler 7% a VW 11% kvůli té zprávě. A zde vidíme moc dobře: VW a Daimler nekupovat. Jen BMW akcie je na stálo pro dividendy jako důchod, jestli ti koronavirus dovolí, dožít se věku 65 let. :)

pigzor - 19-3-2020 v 12:39

Nosim taky bryle a mlzi se mi. Pomohlo mi vic pritlacit rousku k tvari a hlavne dychat jen nosem, kdyz dycham usty, tak se to mlzi daleko vic.

Antoan - 19-3-2020 v 13:11

Ladislav:
Až taký optimista nie som. Večer budú známe nové talianske čísla nakazených a obetí - len dúfam že to tento týždeň konečne bude kulminovať. Podľa mňa hospodárstvo EU bude viac zasiahnuté ako americké. A hospodársky kolos, ktorý teraz brzdí až zastavuje sa naplno nerozbehne ani za pol roka. Recesia istá kríza nadohľad. Ale asi sa v tom nevyznám....príliš pesimizmu vraj tiež škodí.
Takže - my čo máme záhrady máme čas na sadenie, my prežijeme a vám činžiakovým predáme :lol::lol::lol:

Stanislav - 19-3-2020 v 17:55

Vážení, teď už můžu klidně zemřít! Právě jsem pojedl smaženici, která byla vynikající! Zítra jediný budu muset jít opět do práce, protože jedna holka vysadila. Má malé děti a byl to div, že vůbec chodila do práce, když 95% ženských by s tím nejspíše vychc*valo. Dostal jsem za odměnu respirátor a měli by mi k tomu dát ještě tři přání. Těšil jsem se na prodloužený víkend a ono h*vno! Měl jsem celý den na hubě po domácky udělanou roušku. Teď jsem jí vypral a zítra jde opět do světa. Je fakt, že zítra tam bude lepší parta holek, takže bude více zábavy. Vrchnost se zřejmě nedostavila, protože bylo prázdné parkoviště. Získali pár dnů života navíc, ale stejně si ty bolševické šmejdy zubatá určitě najde. Zde je jasný obrázek, jaký ksindl nám vládne. Někteří čestní lidi mohou padat na hubu a paraziti se pěkně zašívají. Domnívám se, že příští týden zaručeně zkrátí, i když si myslím, že je to volovina, protože to nic neřeší.

Pigzore, já mám také vlčí mlhu pod brýlemi, ale beru to sportovně. Vdechnu více než vydechnu a mlha je pryč! :lol:

Ladislav - 20-3-2020 v 11:58

Rakovina prostaty nebo zvětšená prostata, co si vyberete?
Ve věku 66 za 10 dní, jsem byl dnes na kontrole u urologa a on nenašel rakovinu a prostata je prý zmenšená.
A přitom jsem si vytiskl z internetu na papír, že mám polovinu příznaků pro rakoviny prostaty nebo zvětšenou prostatu.
Zdravotní pojišťovna by mi prý zaplatila kontrolu prostaty jen, kdybych podepsal papír, že budu chodit na kontrolu každý rok.
Jenže já bych raději přišel na kontrolu znova až za 5 nebo 10 let a proto musím platit 25 € za kontrolu.
:punk: A v pondělí 30.3.2020 mám 66. narozeniny. :punk:

Pavel - 20-3-2020 v 12:19

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Rakovina prostaty nebo zvětšená prostata, co si vyberete?
Ve věku 66 za 10 dní, jsem byl dnes na kontrole u urologa a on nenašel rakovinu a prostata je prý zmenšená.
A přitom jsem si vytiskl z internetu na papír, že mám polovinu příznaků pro rakoviny prostaty nebo zvětšenou prostatu.
Zdravotní pojišťovna by mi prý zaplatila kontrolu prostaty jen, kdybych podepsal papír, že budu chodit na kontrolu každý rok.
Jenže já bych raději přišel na kontrolu znova až za 5 nebo 10 let a proto musím platit 25 € za kontrolu.
:punk: A v pondělí 30.3.2020 mám 66. narozeniny. :punk:


Ďáblovo číslo:cool:

Georg - 20-3-2020 v 12:20

Ladislave: To je pro nás chlapy, vždy nepříjemná věc. Známej to měl. V nemocnici mu prostatu vysoustružili na větší průměr a zase byl mladej ďábel.
Obávám se, že tě kontroly neminou.

samur - 20-3-2020 v 12:31

Dle ultrasonografie se dá zjistit jestli je prostata zvětšena nebo není a to vám doufám, ze vas urolog provedl. Dalším vyšetření jak to zjistit je dre(digitální rektální vyšetření), což znamená vyšetření prostaty přes konečnik. Jestli mate příznaky jako časté chození, slabý proud moci, v noci opakovaně stáváte na WC, tak by se to mělo léčit, i když je prostata nezvetsena. Používají se na to různá alfa-blokatory(tamsulosin,omnic.....)
Ohledně rakoviny prostaty se vyšetřuje už zmíněné dre a odběr krve na PSA(prostaticky specificky antigen) kde jeho hodnota ukáže jestli tam je či není podezření na rakovinu prostaty. A následně pokračuje další algoritmus vyšetřování .....
Proto ve vašem věku bych už doporučoval chodit na pravidelně a 1 rok kontroly - urolog by měl provést UZ, dre a odběr krve na PSA

Stanislav - 20-3-2020 v 16:26

Nedávno byl u mne soused z baráku ve 20:45 na návštěvě. Bylo to snad začátkem března? Byl jsem docela nasr@ný, protože jsem zrovna ten den byl pěkně z práce vylítanej a právě jsem se připravoval do pelechu. ,,Tak pojď dál vole, dáme pivo!,, a zkysl u mě snad do 22:15. Stěžoval si, že mu není moc dobře. Jsem rád, že jsem ho nevyhodil, protože dnes jsem ráno spěchal do práce a má tam parte. Neměl jsem čas to ani prohlédnout, tak až když jsem šel z práce, jsem to přečetl. Zemřel náhle ve věku 69 let. Režisér Ondřej a herec Ivan Trojanovi jsou jeho bratranci. Jeho otec měl za bolševika možnost dělat ministra, ale nepovedlo se mu to, protože ho zradily dámské sukně, ke kterým měl blíže než k rodné straně a závistiví soudruzi to na něj žalovali, protože se to neslučovalo se stranickou bezpohlavní morálkou. Ženský v práci fňukaly, že musí mít roušku nebo respirátor na hubě. Tak jsem jim řekl, že mohou být rády, že mají co žrát, jinak by brečely hlady. Děkovaly mi, že jsem jim pomohl, protože bych se prý stejně doma nudil. Já bych se radši doma nudil, než běhal jak opice s hadrem na hubě, do kterého bych funěl a slintal jak I.P.Pavlov.

Momentka cestou z práce na dveřích pajzlu. Fotil E.T. osobně.


IMG_20200320_145750.jpg - 55kB

Georg - 20-3-2020 v 16:33

Napadení z Italie odhaleni : https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odhaleni-diky-datum-polov...


Wiki - 20-3-2020 v 16:55

Citace: Původně zaslal: Stanislav  
Ženský v práci fňukaly, že musí mít roušku nebo respirátor na hubě. Tak jsem jim řekl, že mohou být rády, že mají co žrát, jinak by brečely hlady. Děkovaly mi, že jsem jim pomohl, protože bych se prý stejně doma nudil. Já bych se radši doma nudil, než běhal jak opice s hadrem na hubě, do kterého bych funěl a slintal jak I.P.Pavlov.

Stando, pokud máte v práci problém s uvázáním roušky, tak si zajdi pro návod. Za odměnu dostaneš koblihu s náplní z luskouna.

Příloha: phpnKvpwU (67kB)
Tato příloha byla stažena 309 krát


Stanislav - 20-3-2020 v 17:49

Wiki, já si radši dám cibetkové kafe! :lol:


844_360-modra-cibetkova-1.jpg - 185kB

Cyberguy - 20-3-2020 v 19:55

Přesněji se za ďáblovo číslo považují tři šestky. Jinak ale Ladislave všechna čest a přeji pevné zdraví.

kniha Zjevení svatého Jana, Nového zákona:

„A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest.“

Výklady se různí, ale mohlo to ukazovat na Antikrista, Nerona nebo nesvatou trojici.

Pavel - 20-3-2020 v 20:00

Citace: Původně zaslal: Cyberguy  
Přesněji se za ďáblovo číslo považují tři šestky. Jinak ale Ladislave všechna čest a přeji pevné zdraví.

kniha Zjevení svatého Jana, Nového zákona:

„A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest.“

Výklady se různí, ale mohlo to ukazovat na Antikrista, Nerona nebo nesvatou trojici.


Máš samozřejmě pravdu, mě to jen inspirovalo, i když jedna šestka chyběla:-)

Antoan - 20-3-2020 v 20:01

Stanislav, na cibetky pozor. Ešte sme sa nezbavili jednej pliagy :lol:

roberto marconi - 21-3-2020 v 09:48

Mno, Stanislave, odtud u je blizko k fledermausovi na grillu
:-);-);-)
Delikatesa! Plna vitaminu.

Georg - 21-3-2020 v 11:09

Citace: Původně zaslal: Mindoro  
Chachá, Georgi to jsme teda vykoštění všichni :lol: Já se zase chystal na island hoping do Filipín, nicméně včera byla v Manile vyhlášena karanténa a neměl bych nervy riskovat abych někde neuvízl. Škoda, nabíjí mě to více než pohled na plně nabitý akciový účet :cool:


Ještě, že jsi neriskoval, známej poslal toto:

No nam se podarilo dostat z El Nida letem s Air SWIFT do Clarku. I kdyz jsme meli koupene nove letenky z Cebu pres HongKong a Zurich do Prahy. Jenze jsme se nakonec nebyli schopny dostat na Cebu, jelikoz nam vse co jsme koupili druhy den zrusili. Takze jsme byli radi alespon za ten Clark. Tam na hotelu jsme koupili opet nove jednosmerne letenky s EVA Air z Manili pres Taiwan do Vidne za 10ku. A v den co jsme meli odletat ty hovada zrusili prime autobusy z Clarku do Manili, kdy nas vlada filipin nabadala aby jsme teto moznosti vyuzili. Takze jsme se nechali zavest mistnima na prvni checkpoint k vojakum a tam jsme je ukecali aby nam zaridili odvoz na letiste. Nasli nam auto ktere nas pak hodilo az na letiste. Jako Kajinek by se od nas mohl ucit pri uteku z Filipin.



IMG-20200321-WA0000.jpg - 19kB

Stanislav - 21-3-2020 v 11:28

Včera jsem se rozloučil s bábami v práci a popřál jsem jim příjemný víkend, a kdybychom se už neviděli, tak se sejdeme v krematoriu. Koukali na mě, jak vyorané myši.

Respirátor, který v nemocnici slouží doktorům a sestrám na celou šichtu, je potom k vyhození. Je však možnost ho dezinfikovat. Zřejmě nejlepší a nejpohodlnější variantou je líh. Postříkat ho řádně rozprašovačem z obou stran, a pak ho nechat uschnout. Další úprava by měla být párou, UV lampou nebo navlhčený v mikrovlnce bez kovových částí, ale musí se to hlídat, aby to náhodou nechytlo, což bych moc nedoporučoval! Látkové roušky je nejlépe vyprat nebo spíše i vyvařit, jako se klasicky vyvářeli pleny. Savo alias chlornan sodný sice může ze své podstaty narušovat tkaninu dle silné alkality, odbarvuje barvy, ale je to také jeden z přídavných prostředků k pracím práškům na praní, kdy je možné snížit prací teplotu. Dal by se použít v předposledním namáčení v silnější koncentraci. Já jsem ho přidal, ale je tam cítit trochu chlór. Takže starší kastrol a každý den tam namáčet roušku a zahřát. Vzhledem k tomu, že v předchozím zaměstnání byl problém si vyprat hadry od chemikálií, tak jsem si vyvinul styl praní, který je velice účinný. Natočil jsem si teplou vodu a promíchal prášek. Namočil jsem špinavé hadry a zvonem na toalety jsem párkrát s tím zacvičil. Nechal jsem to do dalšího dne. Pak jsem to vyždímal a vymáchal a měl jsem parádně čisté prádlo. V dnešní době se moc spěchá na čas a požaduje se po pracích prášcích, aby prali hned. V minulosti se prádlo namáčelo pouze do sody a já to udělal stejně, ale přímo do pracího fosfátového prášku a výsledek byl vynikající. Soda v namáčecím pracím prášku totiž uvolňuje špínu, ale chce to prostě čas. Fosfáty mají velice dobrou prací schopnost, ale bohužel se tvoří po nich sinice, proto se od nich muselo upustit.

eppairforce - 21-3-2020 v 12:49

v mikrovlnce dávat bacha na jednu věc : .... jednou jsme tam dali desinfikovat houbicku. To je v pořádku ale chce to na nějakej talíř. My jsme ji tam mrskli jen tak na volno. Zvýšení teploty houbičky způsobilo prasnutí té skleněné podložky díky nerovnoměrnému ohřevu toho skla.

Antoan - 21-3-2020 v 13:01

Asi stačí vyprať v automatickej práčke na 70°C. Je tu aj možnosť, že sa mu začne v pračke točiť hlava a potom pôjde osprostený späť na východ odkiaľ prišiel.:lol::lol::lol:

eppairforce - 25-3-2020 v 20:00

Tak a teď jsem se vrátil z venku. Konečně jsem viděl Elonův Starlink na obloze! V 19:44 přímo nad hlavou, wau

pigzor - 26-3-2020 v 11:47

A za par let nebude videt na obloze nic jinyho. :/

https://www.sciencealert.com/starlink-is-being-an-absolute-n... A to je tam zatim jen zlomek toho poctu, ktery tam chce dostat.

Wiki - 27-3-2020 v 11:05

Tento týden jsem se zúčastnil schůze dozorčí rady, což je jedná ze tří dalších aktivit, které provozuji jako OBZP ke zpestření jinak poklidného života (za aktivního působení v zaměstnání jsem si užil sociální interakce víc, než bych si přál). Po jednání jsem byl dotazován, jak prožívám zhroucení akciových trhů (proneseno buďto lítostivě nebo u některých se škodolibou radostí). Vzhledem k tomu, že nejsem typ, který by chtěl někomu ze škodolibců udělat radost, tak jsem s klidem odpověděl, že mám velikou radost, že jsou ceny akcií tak nízko, že nyní často přikupuji a že naopak lituji je, protože držením hotovosti v CZK již přišli o 10 až 15% svého majetku v hotovosti. Já naopak tím, že držím akcie jsem sice přišel o 25% v důsledku krize, ale zároveň tím, že mám hotovost v zahraničních měnách, jsem oněch 10 až 15% ušetřil (Tvé peníze nejsou ztraceny, akorát je získal někdo jiný), takže jsme na tom vlastně stejně (očividně jsem některým zkazil radost). Pak jsem jim položil jednoduchou otázku „ Kdo myslíš, že vydělá na růstu akcií“. Určitě ne ten, který nikdy do akcií neinvestoval, ale zase to budu já a ostatní, kteří nyní akcie kupují, protože se nedá předpokládat, že by teď začal akcie kupovat člověk, který dosud nic neinvestoval a pouze slyší v televizi, jak jsou na tom akcie špatně. Z toho vyplývá, že zisky musí inkasovat stále stejní lidé, takže se vlastně nic nezmění.

Mirekk - 27-3-2020 v 12:06

Já zrovna mám tři známé, kteří skočili do nákupu akcií teď v březnu.
Jeden z nich jen aby koupil 4.000xČEZ s tím, že skásne divi a pak ho zase prodá.
Asi dobrá úvaha k celkem bezpečné spekulaci. Že by se stát připravil o příjem a divi se nevyplácela, to on nepředpokládá.
Druhá začíná s tím, co tu děláme my dlohodobá vyvážená iinvestice, nikoli trading)
A třetí mi jen volal abych mu poradil jak začít že se mu líbí vyklesanej Shell a další.
Poslal jsem ho na pobočku Fio a nevím, jestli do toho naskočil a jak.

Stanislav - 28-3-2020 v 14:48

Film ,,Párty hárd,, od Martina Pohla alias Řezníka.

https://www.youtube.com/watch?v=G3bL7iRYK4U&feature=emb_...

Ladislav - 28-3-2020 v 18:47

''''Skočili do nákupu akcií teď v březnu. Jeden z nich jen aby koupil 4.000xČEZ s tím, že skásne divi a pak ho zase prodá. Asi dobrá úvaha k celkem bezpečné spekulaci.'''

Jestli pak on ví, že při výplatě dividendy se dividenda odečte z kurzu akcie, tedy akcie klesne o dividendu
a při brzkém prodeji akcií se akcie prodají jen se ztrátou velikosti dividend.

MilanV - 29-3-2020 v 13:05

Zajímavý názor se kterým víceméně souhlasím https://www.youtube.com/watch?v=-2JBSoICSuM&feature=shar...

či něco staršího

https://www.youtube.com/watch?v=iTf2X12K9UE

Cyberguy - 29-3-2020 v 14:33

Dobrá videa Milane. Zastávám obdobné názory jako přednášející.

Mirekk - 29-3-2020 v 14:38



Jestli pak on ví, že při výplatě dividendy se dividenda odečte z kurzu akcie, tedy akcie klesne o dividendu
a při brzkém prodeji akcií se akcie prodají jen se ztrátou velikosti dividend.
[/rquote]

Letos je vše jinak Ladislave, tohoto stejného člověka by vloni něco podobného ani nenapadlo. Mrkněte za kolik se dnes ČEZ obchoduje. S načasováním prodeje bych mu důvěřoval.

Vasek - 29-3-2020 v 14:44

Mne spíše zaujalo to první video. To si totiž myslím už velmi dlouho.

To druhé, tam zapovídá akcie, a pokud provedete výběr akcií a kupujete jen velké společnosti, které se zaměřují na potraviny, nápoje, kuřivo, chemie - JNJ atd, ropáky, tak asi chybu neuděláte. Lidé nepřestanou jíst, kouřit ani pít. Vycházím z toho, že kdyby měly padnout i tyto společnosti, tak pak už asi vcelku každému bude jedno, zda nějaké akcie má či nikoli, protože bude mít jiné starosti.

Automobilky, letecké společnosti a případně i nějaké další, ty bych v současné době i s delším výhledem nekupoval.

mr.stepka - 29-3-2020 v 15:04

Citace: Původně zaslal: Mirekk  

Jestli pak on ví, že při výplatě dividendy se dividenda odečte z kurzu akcie, tedy akcie klesne o dividendu
a při brzkém prodeji akcií se akcie prodají jen se ztrátou velikosti dividend


Letos je vše jinak Ladislave, tohoto stejného člověka by vloni něco podobného ani nenapadlo. Mrkněte za kolik se dnes ČEZ obchoduje. S načasováním prodeje bych mu důvěřoval.

ČEZ za 400 kaček je asi dobrá investice, pokud někdo nechce podstupovat měnové riziko (kurz eura nebo dolaru teď nic moc). Vláda bude na řešení krize potřebovat kačky, takže (vedle daňových poplatníků) je ČEZ ideálním zdrojem, odkud si to vytáhnou jenom formou dividend. Na letošní i příští rok je předprodáno podle jejich prezentací docela dost elektřiny kolem 40€, což by mohlo generovat zajímavou cash (tady nám horší kurz naopak pomůže!).

Otázkou je stavba jádra - ale my minoritní akcionáři musíme spoléhat, že díky koronaviru se diskuse o tom odloží nebo úplně zruší. Ale jak píše pan Ladislav... není to krátkodobá investice jenom s vidinou vytáhnutí dividendy. Na dobrý zisk (vyplacené dividendy + zvýšení hodnoty akcie) si člověk bude muset počkat.

Ladislav - 29-3-2020 v 15:36

Uvědomte si, že akcie ČEZ rostla 4.900% předminulou dekádu 1999-2008.
A minulou dekádu 2008-2015 akcie klesala na 1/4 a dividenda byla 3x snížena.
Takže od akcie ČEZ ruce pryč! :exclamation:
Tam se pouze obslouží vedoucí pracovníci, kteří přestěhují na svoje konta tolik milionů mzdu a bonus v akciích,
kolik jim strana a vláda dovolí a pak už mohou jít za mlada do důchodu.
Vedoucí pracovníci českých akciových společností si neuvědomují, že musí sloužit majitelům firmy, tedy akcionářům.

cez.png - 13kB akcie ČEZ v euro

mr.stepka - 29-3-2020 v 16:29

Ladislave, podívejte se na ocenění v daném období u Deutsche Telekom... ten v letech 1998 až 2000 vyrostl z ~15€ na ~105€. Dividendu dividendu snížili několikrát (2001: -41%; 2010: -11%; 2013: -29%), pričemž v letech 2002 a 2003 nevyplatil dokonce žádnou dividendu.

Projděte si svoje portfólio a můžete udělat podobné cvičení u zbytku :) třeba zjistíte, že podobný graf příp. snížení dividendy v období krize (kolem 2000/2001 nebo 2008/2009) má více firem.

Zkuste na to koukat optikou, že ne každý che vlastnit firmy z Německa nebo USA. Pokud se bude koukat na českou burzu (měnové riziko, řešení daňového přiznání), tak ČEZ, O2 nebo PM jsou stále zajímavé tituly... u bank bych byl dnes opatrný - zakoupil jsem Monetu, kterou při stávající ceně považuji za zajímavou a má daleko větší růstový potenciál, než třeba KB. CEO Monety je velkej "střelec" a pokud někdo v lokálním rybníce dokáže pořádně ořezat náklady a zvednout tržby, tak je to on.

Stanislav - 29-3-2020 v 17:06

Deutsche Telecom v grafu:

chart.png - 34kB

Pokud by se zakomponovala inflace, tak furt je ta investice plusová, i když došlo k nynějšímu razantnímu poklesu, což se u ČEZu už nikdy nestane, protože jeho tržní cena od roku 2008 neustále klesá, včetně dividendy. Mimochodem, pan Kalousek prodával tyto akcie po 1250 Kč v srpnu 2008. Proč asi?

PaloK - 29-3-2020 v 22:08

mladý ľudia sa zabávajú a kašľú starým ľuďom do tváre
https://www.topky.sk/cl/11/1874949/KORONAVIRUS-Premier-terco...

Ladislav - 30-3-2020 v 09:56

V 66 letech začíná teprve správně život, zpívával Udo Jürgens.
''Mit 66 Jahren fängt das Leben an''
Tak jsem na to zvědav, jestli se probudím k životu dnes.

66.jpg - 20kB

''Dobrý den Ladislave,
Všechno nejlepší k nedávným narozeninám.''
J. Š.

''Ahoj Ladis,
tešíme sa s tebou, že máš svoj veľký deň, želáme ti všetko najepšie,
veľa pohody, lásky, kamarátov a zážitkov. A poriadne to osláv.
To, že máš narodeniny vieme, lebo tak máš vyplnený dátum narodenia vo svojom profile.'' gratuluje Igorík

''Sehr geehrter Herr Konecny,
herzlichen Glückwunsch zum Geburtstag. Auch wir möchten Ihnen zu Ihrem Ehrentag eine Freude bereiten.
Nun wünschen wir Ihnen ein schönes Fest und viel Freude beim Entdecken!''
Ihr Börsenteam aus Rosenheim

Birthday-Stock-Exchange.jpg - 96kB

Pavel - 30-3-2020 v 10:56

Tož tak, vše nejlepší a pokud možno neklesající dividendy!

Stanislav - 30-3-2020 v 16:51

Vše nejlepší k narozeninám, pane Ladislave! Ať se Vám daří v životě a hlavně ať Vás paní nezlobí a děti také, abyste se mohl soustředit na výběr akcií. Život je vesměs krásný, ale s akciemi je hezčí a pohodlnější.

Jack N. - 30-3-2020 v 17:02

Také přeji vše nejlepší a ať se daří doma i na trzích.




Georg - 30-3-2020 v 19:11

Přeji také vše nejlepší k narozeninám, hodně zdraví a splněná všechna přání.

MilanV - 30-3-2020 v 20:12

I já se připojuji ke gratulacím a přeji pevné zdraví, moudrost ve výběru akcií a hlavně uklidnění rodinné situace

abak - 30-3-2020 v 21:24

Ladislave,

vše nejlepší k narozeninám, nechť i v dalších letech nadále a s plným nasazením bedlivě střežíte český a slovenský investiční prostor před spekulanty a jinými živly a dál zůstáváte věrný svým hodnotám, ať vám letos roste akciové portfolio i dividendy minimálně dvouciferným tempem, ale především hodně zdraví a radosti Vám i Vaší rodině.

eppairforce - 31-3-2020 v 07:50

Přání hodně spokojenosti, posílám do Mnichova.

Ladislav - 14-4-2020 v 08:58

Tento týden asi začne uvolňování zákazů otevřít obchody, továrny, úřady, hospody, knihovny a školy. Nebo jen v Rakousku?
Když už smí chodit lidé bez náhubků do potravin, pekárny, drogerie, k doktorovi a smí sedět bez náhubku v autobuse, tramvaji a vlaku,
je to hloupé, že nesmí jít lidé s náhubkem do všech možných obchodů, továren, úřadů, knihoven a sedět před hospodou a děti nesmí s náhubkem sedět ve škole.

Ladislav - 20-4-2020 v 08:37

Corona se šíří po Mexiku už mnoho let. A nikdy se na ni neumřelo. Zvláště corona light se lehce stráví. To si asi mysleli také dlouho ve Švédsku a tak zakázali pouze dovážet coronu extra.

U nás doma jsou dnes od 20.4. všechny obchody zase otevřené, ale asi jen s náhubkem. Náhubek se však nemusí používat v potravinách, drogerii a v lékárně. Pokud je obchod větší než 800 m2, smí se zpřístupnit pouze přízemní patro a popřípadě ho zmenšit ohradou s ostnatým drátem na 800 m2. Ke vchodu se dá malý počet nákupních košíků a když je lidé zaberou, další lidé musí čekat před obchodem. Je tedy omezen počet zákazníků v krámu. Je to hloupé, že obchody nad 800 m2 nesmí být otevřené celé, protože tam lidé snadno vytvoří minimální odstup 150 cm mezi sebou. Zatímco v malinkém obchodu 1-euro-shop budou lidé blíže, nebo pár sekund.

Já se samozřejmě podívám dnes do města do obchodu Kik hledat peněženku pod 5 euro a do 1-euro-shop hledat lopatičku na květiny na balkonu a koupit podložku pod myš computeru s obrazem bankovky 100 euro.
Hospody a školy jsou zavřené u nás. V jiném kraji už školy otevřeli. Ale potřebuju, aby otevřeli důchodový úřad. Protože mi podepíšou, že jsem dosud naživu a pošlu to do Prahy, odkud mi přijde najednou mini-důchod za minulých 5-6 měsíců, který použiju na nákup akcií :post: Raytheon Tec. - RTX.

corona.jpg - 139kB

NevericiTomas - 20-4-2020 v 10:57

Ropa aktualne $14 za barel! Propad o vice jak 22% za dnesni den.

To se to bude cervenat, az se bojim!


https://finance.yahoo.com/quote/CL=F?p=CL=F

juras - 20-4-2020 v 11:09

Znáte nějaký ETF na ropu, bez pákového efektu?

bulinak - 20-4-2020 v 13:01

USO

abak - 20-4-2020 v 16:11

Citace: Původně zaslal: NevericiTomas  
Ropa aktualne $14 za barel! Propad o vice jak 22% za dnesni den.

To se to bude cervenat, az se bojim!
https://finance.yahoo.com/quote/CL=F?p=CL=F

Z fundamentálního hlediska je cena květnových futures kontraktů s blížící se expiraci čím dál tím méně relevantnější, většina obchodů se již přesunula do červnových a červencových kontraktů, dlouhodobý trend cenových kotací vzdálenějších kontraktních měsíců je v pravidelném contangu a jasně naznačuje, že extrémně nízké ceny ropy nebudou mít dlouhého trvání.

 Stran:  1  2    4    6  ..  10