Diskusní fórum akcie a burza

Jakékoliv povídání

 Stran:  1  ..  6    8    10

Cyberguy - 10-8-2021 v 20:39

Citace: Původně zaslal: Georg  
PCR testy prvních 14 dní 3x 100dolarů jeden


A očkování uznávají? Lze očkováním nahradit testy?
Zní to úžasně. Přeji prima zážitky.

Georg - 11-8-2021 v 11:48

Do Thajska tě bez očkování nepustí, je to podmínka. Další podmínka jsou testy 3x za 14 dní. Potom můžeš cestovat po celém Thajsku kde není region červenej. Mají regionální Covid mapu jako ČR.

Ladislav - 14-8-2021 v 21:31

Dnes se vrátilo štěstí do domu
Zločinný prodavač plynu a proudu do domácností mi dnes poslal dopis, že uznává mojí výpověď z 20.1.2021 a moje smlouva na plyn končí 31.7.2021.
Jak jsem již psal zde ve fóru, ukončil moji smlouvu na proud 31.7.2021, ale prodloužil smlouvu na plyn o 2 roky, do 31.7.2023.
A tak jsem prvních 10 dní srpna poslal zločinné firmě 3 e-maily a 3 dopisy, že si stěžuju a protestuju proti prodloužení smlouvy na plyn o 2 roky, když jsem poslal v lednu výpověď.
A tak dnes celý den slavím s vínem a s vodkou v limonádě a dostanu za pár dní asi pár stovek euro zpátky od zločinců.
A od 1.8.2021 budu platit proud a plyn na městský závod.

kraken - 15-8-2021 v 15:48

AR4.DE

AURELIUS GROUP DONATION FOR TORNADO VICTIMS IN HODONIN, CZECH REPUBLIC, RAISES 100,000 EUROS
13.08.2021

díky, to jsem nečekal,palec nahoru

Ladislav - 16-8-2021 v 14:23

Taliban.jpg - 205kB

Afghánská talibanská burza AFX Kabul nabídne nejrozmanitější škálu finančních produktů a služeb.
Talibanská burza Afghanistan bude prodávat heroin, opium, akcie, deriváty, dluhopisy, měny, zbraně, knihy s koránem.
Za manipulaci kurzů, po vzoru Moody's, Standard & Poor's a Goldman Sachs, bude analytikům useknuta hlava.

Ladislav - 24-8-2021 v 16:42

Zločinný prodavač plynu a proudu do domácností mi dnes poslal dopis proto, že jsem si na bankovním kontě
převedl zpátky 77 €, které mi vzal z konta v půli srpna a chtějí 77 € s poplatkem 11 € navíc.
A tak jim pošlu zítra zase dopis, že nemají právo na platbu plynu za srpen,
protože mi poslali před týdnem dopis, že moji výpověď uznávaji a dodávka plynu a proudu skončila 31.7.
a měl jsem platit naposledy za plyn a proud za červenec počátkem července.

Joe-64.jpg - 244kB Akcionář Joe Konecny na motorce BMW

Wiki - 25-8-2021 v 10:03

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Zločinný prodavač plynu a proudu do domácností mi dnes poslal dopis proto, že jsem si na bankovním kontě
převedl zpátky 77 €, které mi vzal z konta v půli srpna a chtějí 77 € s poplatkem 11 € navíc.]

Zdražování elektřiny a tepla je realitou, které se nevyhneme. Nelze rušit jaderné a uhelné elektrárny a spoléhat se na obnovitelné zdroje. Chybějící energie bude nahrazována zemním plynem a ten bude Německo i Česko kupovat převážně u Gazpromu (a to i v případě, že se jejím obyvatelům nemusí ruské firmy líbit). Nejlepším řešením je stát se spoluvlastníkem (akcionářem) této růstově-dividendové firmy a to i přesto, že nejlepší doba k nákupu (říjen loňského roku) je již definitivně pryč.

Ladislav - 25-8-2021 v 14:54

Do not be crazy, Wiki Leandros, you russian agent!
Neblázni, Wiki Leandros, ty ruský agente!
Nikdo rozumný na západ od řeky Váh nebude kupovat komunistické akcie Ruska a Číny,
protože je to veliký podvod na mládeži, neboť v komunismu akcie neexistují
a diktátor a ministři vlády Ruska a Číny si vzali 20% až 50% všech existujících domácích,
prašivých, plesnivých, shnilých akcií zadarmo,
Gazprom, Sberbank, Alibaba, Tencent a ostatní smradlavý, vlhký, hnědý Scheissdreck.


Leandros.jpg - 6kB Wiki Leandros

kubis35 - 25-8-2021 v 15:25

tak jsem si rikal kdo ma nejvetsi koule a napise vcera ze gazprom platil divi teda spon na fio prisla a koukam ze vsichni maji respekt z pana domaciho i kdyz bych tipnul ze ji tu par lidi ma :-)

Ladislav - 1-9-2021 v 14:22

Našel jsem na ulici sklápěcí rytířskou židli a vzal si ji domu.
Opravář antického nábytku myslí, že se vyrábí dodnes v Itálii a že by se špatně prodala, asi za víc jak 100 €.
Já si ji ale nechám, třeba se bude dětem líbit, až mne moje děti některou sobotu navštíví.

Stuhl-Ritter.jpg - 196kB

Aries - 1-9-2021 v 14:42

To se klukům bude líbit

Ladislav - 1-9-2021 v 14:45

Joe Konecny v zahradní restauraci

Proč zde publikuju stále fotografie mých dětí?
Protože to nečiní nikdo z vás a já to musím dělat za vás.

Joe-57a.jpg - 187kB

Ladislav - 6-9-2021 v 10:40

Vesnice Fucking si oddychla. Po změně názvu je v obci klid.
V rakouské vesničce Fugging po letech zavládl klid. Po loňské změně názvu do ní totiž přestali mířit škodolibí turisté, kteří se fotili u cedule na jejích hranicích. Fugging se do konce loňského roku jmenoval Fucking, což se v psané podobě shoduje s anglickým vulgárním výrazem.
Se starostkou nicméně nesouhlasí všichni obyvatelé vesničky, která má asi stovku obyvatel. Někteří z nich požadují návrat k historickému názvu obce a vytvořili proto petici s názvem „Make Fucking Great Again“.
Ke změně názvu Fucking zastupitelé loni přistoupili proto, že už byli unavení zájmem vtipálků na internetu, kteří se do vísky sjížděli, aby si pořídili fotografii u cedule označující její začátek či konec. Dopravní značky s nápisem Fucking se navíc stávaly předmětem častých krádeží a obec Tarsdorf tak musela platit za jejich náhradu.


Ladislav - 6-9-2021 v 17:31

Ve věku 88 let v pondělí 6.9.2021 zemřel francouzský herec Jean-Paul Belmondo.
Belmondo v roce 2001 utrpěl mozkovou mrtvici, po níž částečně ochrnul.

Belmondo.jpg - 107kB

Ladislav - 11-9-2021 v 17:03

To je hrozné

Mladý muž má 27 let, jeho rodiče jsou bohatí a od narození mu kupují 5 různých akcií, každou akcii za 50 € měsíčně (BASF, Procter & Gamble, Nestle, Apple, D.Telekom).
Mladý muž vlastní domy a byty převážně v Bavorsku, více než 30 bytů, také jeden domek v Rusku a jeden domek v jižní Itálii, kde platí za ochranu mafii 200 € ročně.
V Mnichově požaduje od nájemníků 12 EUR až 20 EUR za m2 bytu.
Jeho 70 různých akcií má hodnotu 12 milionů EUR.
Jeho měsíční příjem, hlavně od nájemníků bytů, je 70 000 EUR, mnohem více než dostává Angela Merkel a německý prezident dohromady.
On pracuje jako učitel fyziky.
Ale on hledá další investice, i když by měl utrácet jeho 70 000 EUR měsíčně za drahé hotely při cestách na Hawaii, Tahiti, Rio, Acapulco, San Francisko, New York, Cape Town, Hong Kong. Protože ve stále přibývajících milionech štěstí nikdy nenajde.
:( A při jeho příjmu 70.000 € měsíčně jsem si sám musel v hospodě za pivo zaplatit 4,20 €. To není fair. Protože já dlužím 900 € DKB bance a on má 70.000 € měsíční příjem.
.
Augustiner_Neuhauser.jpg - 172kB

eco - 12-9-2021 v 09:58

Učitel fyziky, který ve svých 27 letech vydělává 70 000 eur měsíčně, udělal všechno správně. Můžete se od něj hodně naučit - mnohem víc než jen fyziku.

Ladislav - 12-9-2021 v 10:49

Kulový okno!
Jeho rodiče a snad i prarodiče vydělávali moc peněz a on taky. A on zdědil také dům v Mnichově s 25 byty
a několik bytů a každý rok může koupit další byty když má roční příjem 840.000 €, hlavně od nájemníků.

eco - 12-9-2021 v 11:06

Proč tedy vůbec ještě pracuje? Čas je cennější než zlato.

Ladislav - 12-9-2021 v 11:14

____Bob.3ad.JPG - 53kB

On na to ještě nepřišel, že štěstí se nenajde v hromadění peněz od narození až do smrti.
Štěstí se najde v cestě na Tahiti, nejlépe každých 10 let opakované, kde si člověk půjčí kolo, jiný den motorový člun
a obejede 30 km kolem ostrova Bora Bora, 60 km kolem ostrova Moorea.
:) http://nr1a.com/TAHITI :)

____Bora85a.jpg - 178kB

_____Moo105.jpg - 63kB :) Zde letí papoušek http://nr1a.com/Moorea-Opunohu.htm

____Moo.Sun10ad.JPG - 46kB :) Zde šumí moře http://nr1a.com/Moorea-sunset.htm

eco - 12-9-2021 v 11:37

Citace: Původně zaslal: Ladislav  


Štěstí se najde v cestě na Tahiti, nejlépe každých 10 let opakované, kde si člověk půjčí kolo, jiný den motorový člun
a obejede 30 km kolem ostrova Bora Bora, 60 km kolem ostrova Moorea.



Řekl jsi mu to?

Ladislav - 12-9-2021 v 11:50

Jo.

eco - 12-9-2021 v 13:00

A proč stále pracuje, místo aby cestoval?

Ladislav - 12-9-2021 v 15:51

Někteří lidé mají v hlavě jen mamon a hromadění peněz. Neznají lásku k lidem a k přírodě.
Typický příklad této blbosti je Jeff Bezos, Warren Buffett, Richard Fuld, Vladimir Putin, Andrej Babiš, Carsten Maschmeyer.

Ladislav - 13-9-2021 v 07:44

BMW M4 - 2021. Fotografováno 12.9.2021
Tato ''hračka'' stojí šílených 84.000 euro = 2,129 milionu korun, dozadu se vysoký člověk nevejde s hlavou,
má šílených 510 nebo 480 koňských sil a spotřebuje šílených 10 L nebo 8 L benzínu na 100 km.
Nedivím se, že mládež demonstruje v ulicích, aby se dělala už jen auta na elektriku
a snížila neomezná rychlost na německé dálnici na 130 km/h.
A 100 koňů by stačilo, k čemu je 480-510 koňů v malém osobním autě.
Kdybych to byl věděl, tak bych akcii BMW nekoupil. :) A nyní ji chci držet kvůli dividendám navždy.
Protože akcie BMW je lepší než Daimler, Porsche, VW, Audi, Toyota, Renault, General Motors, Ford.

BMW-M4.jpg - 83kB

Ladislav - 16-9-2021 v 16:06

:( Likér Southern Comfort? :(
Nejlépe sám míchat Bourbon whiskey, cukr, džus nebo sirup z broskví nebo pomerančů,
esenci skořice nebo vanilky, nebo kůru skořice nebo kousek vanilky
:)
Já koupím příště Jim Beam whiskey, přimíchám pomerančový sirup, když neexistuje broskvový sirup
a vložím do láhve v ledničce na stálo skořicovou kůru. Není nutná vanilka.

Martin Wilkes Heron to dělal 1885 v Tennessee asi zrovna tak.
Je totiž veliké nebezpečí, že dnešní likér Southern Comfort bude z bramborového alkoholu, cukru a vanilky.

Nejprve ale jsem koupil v nabídce 35%ní likér Southern Comfort v supermarktu Netto = 0,7 L za 8,99 €.
Ale už to není, co bývalo. Před 30 lety, 1990 chutnal likér lépe. I když by měl být stále stejný recept.
:) Chutná a smrdí to jak oslazený benzín s vanilkou. Snad přidali do bramborového alkoholu fridex. :)

Southern-Comfort.jpg - 529kB Nový levný neřád z Holandska bez whisky

Problém je v tom, že původně se vyráběl drahý Southern Comfort ve firmě ''Southern Comfort Company''
v New Orleans nebo St. Louis, USA, z Bourbon whiskey a likér měl 43% alkoholu.
Ale firma byla prodána a dnes se dělá levný Southern Comfort ve firmě Sazerac, Amsterdam, Holandsko,
a také někde v USA :( z neutrálního alkoholu, bez whisky, s 35% alkoholu.

Southern_Comfort.jpg - 10kB Starý dobrý drahý originál z New Orleans nebo St. Louis, USA, z Bourbon whiskey
Vynalezl roku 1885 Martin Wilkes Heron asi v Tennessee :)
Tento typ se dnes možná už nevyrábí, ale draze se prodává láhev likéru z 90. let za asi 70 €.


Southern-Comfort.jpg - 142kB = přibližně jim-beam.png - 273kB + pomerančový sirup + skořice

Flasche leer

eco - 16-9-2021 v 16:52

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Koupil jsem ve zvláštní nabídce 35%ní likér z Whisky - Southern Comfort v supermarktu Netto 0,7 L za 8,99 €.
Ale už to není, co bývalo. Před 20 lety chutnal likér lépe. I když to musí být stále stejný recept.
Asi se jim tento ročník nepovedl a proto to prodávají se slevou.


Už jsi tu láhev dopil?

Besoffski

eco - 16-9-2021 v 20:03

Pokud vypijete láhev za jedno odpoledne, jste opilí.

Wenn du die Flasche an einem Nachmittag austrinkst, bist du besoffen.

Ladislav - 20-9-2021 v 17:34

Tahiti-Fenua.jpg - 36kB

Moderní hudba z Tahiti - 1995 - pacific techno beat
Paradisia - Fenua - original video 4 minuty
https://www.youtube.com/watch?v=5pwnOPYs5cM

____Bo35.JPG - 39kB

eppairforce - 11-10-2021 v 06:55

Myslím, že je to dnes na emigraci, teda z Německa do Čech samozřejmě.

Ladislav - 11-10-2021 v 08:15

Nejprve se musí Zeman přestěhovat do pekla a Babiš do vězení.

Obraz: Babiš, pátý zprava, se svými kumpány s 10-letými tresty

prisoners.jpg - 38kB

Ladislav - 11-10-2021 v 09:51

Procházka Prahou - anglické, americké video beze slov 35 minut
1) Walking in PRAGUE - Old Town Square to Castle
https://www.youtube.com/watch?v=-E8ygXhX6gI

Procházka Prahou - anglické, americké video beze slov 74 minut
2) Walking in PRAGUE 28.08.2020 = 16 hodin
https://www.youtube.com/watch?v=J7HIfklyF9w

Praha-Ka-mo.jpg - 101kB http://nr1a.com/ec/va7.htm

Jezdec - 11-10-2021 v 21:24

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/kolin-nad-ry...

více takových německých měst....

ješte, že žádné české město k tomuto nedalo svolení.....ani za toho Babiše a Zemana....děkuji....


Ladislav - 12-10-2021 v 07:10

praha-mrakodrapy.bmp - 716kB

Mírná exotika ve střední Evropě neškodí.
Přehnaná exotika je ale, když dělá předsedu české vlády největší slovenský zločinec
a chtěl by z něj bolševík udělat i českého prezidenta, aby nemusel zločinec na 10 let do vězení.

praha_mrakodrap.bmp - 1MB

eppairforce - 12-10-2021 v 12:35

Přesně tk jak pravil taxikář, trochu exotiky neškodí. Jsem pro
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/kolin-nad-ry...

Ladislav - 16-10-2021 v 06:40

'''Zůstanu u bílého vína z Aldi. Stojí pouze 3,99 eur = Value Investing.'''

To neni value investing, 1 Litr vína za 4 € = 100 korun. To je P/B 6, P/S 6, P/E 30.

Value investing je 1 Litr vína za 1,50 € = 38 korun. A tak levné je to solidní víno na obrázku v obchodu Lidl.

Vino-Tinto-Espana.jpg - 71kB

Ladislav - 18-10-2021 v 15:17

Flix bus do Berlína, 550 km mne stojí 10 € a další 10 € cesta zpátky.
Hotel snad by se našel za pouhých 20 €.
Ptá se mne jeden, co chci v Berlíně dělat.
Koupit akcie.

Tento jediný zachovalý blog starého Berlína - Nikolaiviertel = vůbec není starý stovky let, jako byl před válkou.
Vyjímka je kostel - Nikolaikirche z roku 1230, rozbombardovaný jen na půl a opravený po roce 1982. Všechny ostatní domy byly dokonale rozbombardovány a po roce 1945 trochu moderně znova vystaveny. I ta prastará hospoda ''Zum Nussbaum'' se vystavěla z přestěhovalých kamenů z jiné stavby z roku 1571 na dnešní nesprávné místo.

Berlin.jpg - 52kB

zum-nussbaum.jpg - 204kB

Ladislav - 4-11-2021 v 14:39

Měl jsem EC kartu DKB z února 2021 v kapse košile a košili v pračce.
Naštěstí jsem už dost plnou pračku nespustil, ale šel do krámu pro salám, pivo, víno.
A tak jsem EC kartu včas vyzvednul v pračce.
Z toho plyne poučení: EC kartu ukládat na stole nebo v kapse kabátu a nikdy v kapse košile!

MilanV - 13-11-2021 v 12:03

Nedávno se v hantýrce investorů objevil nový výraz. Je to "Vlastování". Tento pojem vyznačuje věčné čekání na vstup či výstup do a z pozice. Zkrátka neustálé čekání na ideální konstelaci

DavidC - 15-11-2021 v 08:01

Jaký máte názor na nákup akciíí v tuto chvíli ? Mám připravených zhruba 2 000 €/$ (tzn. 2 firmy za 1000), ale poslední dobou velmi často narážím na informaci, že se očekává velký pád obecně akciového trhu a že teď není dobrý čas nakupovat, ale počkat s investicí na propad. Do budoucnosti samozřejmě nikdo nevidí, ale zajímal by mě Váš názor, co předpokládáte/očekávate a jaký na to máte názor. Kupuji jen akcie na dividendy, žádný day trading. Předem díky za každou relevantní odpověď :)

Ladislav - 15-11-2021 v 09:17

Velký krach se může očekávat u akcií předražených. Tesla, Adobe, Nvidia a.j.
U akcií levných s dividendou bych krach nečekal, zvláště ne u akcií, které nedávno klesly.

Odečteme tvoje držené akcie:
Wells Fargo, AT&T, Royal Dutch Shell, Cisco, British American Tobacco, Omega Healthcare, BHP Group, W.P. Carey, ČEZ

od levných akcií:
AT&T, Kraft Heinz, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo,
Allianz, BASF, BMW, D.Telekom, Munich Re,
British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco,
AB Inbev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi,
Enbridge, Mitsubishi Corp.

a zbydou tebou nedržené levné akcie:
Kraft Heinz, Walgreens B.A., Allianz, BASF, BMW, D.Telekom, Munich Re,
HSBC, Tesco, AB Inbev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Enbridge, Mitsubishi Corp.


Pro dividendového buy-and-hold investora jsou zvláště zajímavé levné akcie, které nedávno klesaly:
BASF, Deutsche Telekom
:post: http://nr1a.com/mustrdepo-3mesice.htm


BASF.png - 13kB BASF
https://www.comdirect.de/inf/aktien/basf-aktie-DE000BASF111?...


D-Telekom.png - 13kB Deutsche Telekom
https://www.comdirect.de/inf/aktien/DE0005557508?ID_NOTATION...

Aries - 15-11-2021 v 12:03

Citace: Původně zaslal: MilanV  
Nedávno se v hantýrce investorů objevil nový výraz. Je to "Vlastování". Tento pojem vyznačuje věčné čekání na vstup či výstup do a z pozice. Zkrátka neustálé čekání na ideální konstelaci


hezké :-)
také jsem čekal na správný čas na nákup, ale zde na fóru jsem si přečetl jednu úžasnou větu:
Pokud chcete koupit akcie, kupte je hned.

A toho se držím, na co pořád čekat, život je krátký. Také jsem dříve Vlastoval, aniž bych to slovo někdy slyšel :-)

Aries - 15-11-2021 v 12:06

Citace: Původně zaslal: DavidC  
Jaký máte názor na nákup akciíí v tuto chvíli ? Mám připravených zhruba 2 000 €/$ (tzn. 2 firmy za 1000), ale poslední dobou velmi často narážím na informaci, že se očekává velký pád obecně akciového trhu a že teď není dobrý čas nakupovat, ale počkat s investicí na propad. Do budoucnosti samozřejmě nikdo nevidí, ale zajímal by mě Váš názor, co předpokládáte/očekávate a jaký na to máte názor. Kupuji jen akcie na dividendy, žádný day trading. Předem díky za každou relevantní odpověď :)


Kdybych měl 2k USD, koupil bych jednu firmu asi ATT, když už jí máš :-)

DavidC - 15-11-2021 v 12:25

Citace: Původně zaslal: Aries  
Citace: Původně zaslal: DavidC  
Jaký máte názor na nákup akciíí v tuto chvíli ? Mám připravených zhruba 2 000 €/$ (tzn. 2 firmy za 1000), ale poslední dobou velmi často narážím na informaci, že se očekává velký pád obecně akciového trhu a že teď není dobrý čas nakupovat, ale počkat s investicí na propad. Do budoucnosti samozřejmě nikdo nevidí, ale zajímal by mě Váš názor, co předpokládáte/očekávate a jaký na to máte názor. Kupuji jen akcie na dividendy, žádný day trading. Předem díky za každou relevantní odpověď :)


Kdybych měl 2k USD, koupil bych jednu firmu asi ATT, když už jí máš :-)


AT&T už mám, v tuhle chvíli jsem v mínusu a přestože dividenda chodí, tak spíše slyším názory na prodej kvuli plánovanému rozdělení. Jak se k tomu stavíte vy, případně z jakého důvodu je to pro Vás i tak buy? Díky za odpověď

DavidC - 15-11-2021 v 12:26

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Velký krach se může očekávat u akcií předražených. Tesla, Adobe, Nvidia a.j.
U akcií levných s dividendou bych krach nečekal, zvláště ne u akcií, které nedávno klesly.

Odečteme držené akcie:
Wells Fargo, AT&T, Royal Dutch Shell, Cisco, British American Tobacco, Omega Healthcare, BHP Group, W.P. Carey, ČEZ

od levných akcií:
AT&T, Kraft Heinz, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo,
Allianz, BASF, BMW, D.Telekom, Munich Re,
British American Tobacco, HSBC, Royal Dutch Shell, Tesco,
AB Inbev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi,
Enbridge, Mitsubishi Corp.

a zbydou nedržené levné akcie:
Kraft Heinz, Walgreens B.A., Allianz, BASF, BMW, D.Telekom, Munich Re,
HSBC, Tesco, AB Inbev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Enbridge, Mitsubishi Corp.


Pro dividendového buy-and-hold investora jsou zvláště zajímavé levné akcie, které nedávno klesaly:
BASF, Deutsche Telekom
:post: http://nr1a.com/mustrdepo-3mesice.htm


BASF
https://www.comdirect.de/inf/aktien/basf-aktie-DE000BASF111?...


Deutsche Telekom
https://www.comdirect.de/inf/aktien/DE0005557508?ID_NOTATION...


Přemýšlel jsem nad několika DE akciemi, ale daň z dividend 25% mě vždy odradila. Stále mi jako pro CZ občana přijde zajímavější USA nebo ČR akcie, alespoň dokuď nejsou vyčerpány ty zajímavé a rentabilní možnosti.

Aries - 15-11-2021 v 16:08

Citace: Původně zaslal: DavidC  
Citace: Původně zaslal: Aries  
Citace: Původně zaslal: DavidC  
Jaký máte názor na nákup akciíí v tuto chvíli ? Mám připravených zhruba 2 000 €/$ (tzn. 2 firmy za 1000), ale poslední dobou velmi často narážím na informaci, že se očekává velký pád obecně akciového trhu a že teď není dobrý čas nakupovat, ale počkat s investicí na propad. Do budoucnosti samozřejmě nikdo nevidí, ale zajímal by mě Váš názor, co předpokládáte/očekávate a jaký na to máte názor. Kupuji jen akcie na dividendy, žádný day trading. Předem díky za každou relevantní odpověď :)


Kdybych měl 2k USD, koupil bych jednu firmu asi ATT, když už jí máš :-)


AT&T už mám, v tuhle chvíli jsem v mínusu a přestože dividenda chodí, tak spíše slyším názory na prodej kvuli plánovanému rozdělení. Jak se k tomu stavíte vy, případně z jakého důvodu je to pro Vás i tak buy? Díky za odpověď



dojde k naředění, nebude takový mínus, dividenda se zvýší o 80ks, a bude jeden výplatní den, než mít 100 výplatních dnů :-)

já se do ATT chystám, ale až budou dolary, někdy začátkem roku, právě z výše uvedených důvodů

eco - 15-11-2021 v 19:23

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

A jestli se budou děti narozené v Praze nebo v Mnichově chtít stěhovat po smrti otce na Filipíny, to už si rozhodnou později samy.


Bylo by však výhodou, kdyby děti vyrůstaly dvojjazyčně nebo trojjazyčně = německy, česky a filipínsky. Pokud umíte pouze německy, bude pro vás obtížné osvojit si filipínštinu v dospělosti.

Ladislav - 15-11-2021 v 20:07

Německy, anglicky, španělsky.

Ladislav - 16-11-2021 v 15:56

╭∩∩∩╮(︶︿︶)╭∩∩∩╮

╭∩∩∩╮(︶︿︶)╭∩∩∩╮

╭∩∩∩╮(︶︿︶)╭∩∩∩╮

eco - 16-11-2021 v 17:38

Citace: Původně zaslal: Ladislav  


Jen už přestaňte s tím koronavirem!
Vždyť je to jenom hloupé dělání paniky v internetových zprávách, v televizi a v novinách.


Stále takhle přemýšlíte?

Kürzestgeschichten

eco - 16-11-2021 v 19:02

Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Minirůže v květníku
Zdá se, že květy minirůží v květníku na balkónu spálí žhavé červencové odpolední slunce.
Zatímco v zahradě a v parku slunce květům růží neublíží.
A tak jsem připevnil na drátěnku zábradlí na balkonu 3 metry dlouhý pás tapety.
A jestli tapetu zničí déšť, připevním tam něco z plastiku nebo plážovou podložku z rákosí.
Možná ale, že domovní správa mi zakáže zakrývat drátěnku na balkonu, protože všechny balkony musí být stejné.


Pane Ladislave, měl byste napsat knihu povídek. Koupil bych si ho.

Ladislav - 19-11-2021 v 20:19

Milion a půl obyvatel ve městě a jen jeden obchod prodává likér Calisay. Donosti.
Hledal jsem likér Calisay dva dny a ušel pěšky 16-20 km během dvou dní po městě.
Napadlo mne hledat s Google španělské víno a pak jsem se do těch nalezených obchodů díval.
Likér Calisay má 30% alkoholu a 0,7 litru stojí 17,00 €. To je téměř value investing.
Já jsem koupil ten likér Calisay dnes u Donosti a chtěl jsem ho mít na vánoce.
Ale asi budu muset kupovat druhou láhev, jestli tuhle vypiju už před vánoci.
Španělský Calisay je pro mne nejlepší bilinkový likér na světě. Na druhém místě Benedictine.
A teď mne napadá, kdybych koupil také někde Benedictine, tak bych měl dva likéry asi až do vánoc.
Francouzský likér Benedictine, 40% alkoholu, prodává jen Kaufhof. A 0,7 litru stojí 26,95 €. To není value investing.

cali-say.jpg - 52kB Donosti.jpg - 35kB
__MOU.gif - 16kB Bene-dictine.jpg - 55kB

Beaujolais Nouveau 2021

Jezdec - 20-11-2021 v 06:04

Měl jste příležitost si koupit Beaujolais Nouveau 2021, které šlo do prodeje 18.11.v celém šiřém světě, kdy jako vinařský svátek, se v pohodovém stylu slaví po celém světě příchod mladého, ovocné vína z regionu Beaujolais.



Ladislav - 20-11-2021 v 06:32

:post: https://www.youtube.com/watch?v=_Vyf5SYXJgA

LH.jpg - 76kB

Ladislav - 20-11-2021 v 07:58

Pizza - můj nový recept
V obchodu Edeka koupím placky Tortilla Wraps. Za 0,99 € v igelitu 6 placek trvanlivých půl roku.
V obchodu Netto koupím na plátky krájený salám Jagd-Wurst. Za 0,99 € 200 gramů v igelitu.
A v Netto koupím na plátky krájený sýr Edamer nebo Gouda jung. Za 1,99 € 400 gramů v igelitu.
V obchodu Lidl koupím rozmačkaná, solená, kořeněná rajčata Knorr - All Arrabbiata. Za 1,49 € 370 gr., trvanlivost 1,5 roku.
Z papírové krabice přeleju rozmačkaná rajčata do malé široké sklenice a skladuju v ledničce.

Placku pomažu rozmačkanými rajčaty a obložím na 1/4 nakrájenými dvěma plátky salámu a pak nakrájeným 1 plátkem sýra.
Jen 1 minutu to ohřeju v mikrovlně a sýr se na krajích slušně rozteče.
Pak placku zavinu a jím pizzu jako zavináč.

Pizza.jpg - 61kB

Ladislav - 21-11-2021 v 09:17

Vánoce asi nebudou veselé, ale nebudu brečet,
když mi vydrží likéry až do Silvestra
A ten levný vaječný likér a to víno mohu ještě přikoupit.

Likery.jpg - 238kBJim-Beam-Honey.jpg - 40kB

Ladislav - 22-11-2021 v 11:44

Co dělat za dlouhých zimních večerů
Jim Beam Honey = americká bourbon whisky s medem je dost sladká. Proto není vhodné míchat s colou.
Míchat tento likér 1:1 s vodou je málo zajímavé. Nezbývá než dát Jim Beam Honey do ledničky a míchat 1:1 s mlékem
z ledničky. Nebo pít ledový Jim Beam Honey samotný, ale to je dost sladké. Však při teplotě 0°C chutnají nápoje jako led
a jiná chuť se ztrácí. Tedy dát láhev v ledničce nahoru, kde nealkoholické věci by zmrzly.
Nebo zkusit míchat Jim Beam Honey s kávou bez cukru.
:info: Jim Beam Honey 0,7 L má jen 32,5% alkoholu a prodává supermarkt Hit za 13,99 € = value investing. :info:
Jim-Beam_Honey.jpg - 73kB __MOU.gif - 16kB

Ladislav - 24-11-2021 v 16:11

Hlupák nevěřil nebo hlupačka nevěřila očkování Biontech ani Moderna a tak se v nemocnici na Karlově náměstí v Praze jim zavřela huba a dýchají nyní vyříznutým otvorem v krku a jsou v bezvědomí.
A mnohá těžce poškozená osoba je 30 let mladá. A že prý jim selhávají plíce a další orgány a budoucnost mají nejistou.
Pochybuju, že v Rakousku nebo v Německu vrtají Covid pacientům taky díru do krku na dýchání nebo na přívod kyslíku.
Ale jiný kraj, jiný mrav.
V Německu bude za několik hodin nový ministr zdraví = po celé zemi mnoho let z TV známý expert na zdraví
Prof. Dr. Karl Lauterbach *1963 a tak se rychle korona virus ze země vyžene. Dnešní incidence 400, v létě jen 50.
Po celé zemi německé mnoho let z TV známý expert na finance Christian Lindner *1979 bude za několik hodin nový ministr financí a chce založit investování pro důchod pomocí akcií a fondů, bez poplatků pro pojišťovnu a invest. společnost.

Covid-hlupak.jpg - 118kB

Lockdown-Lauterbach

eco - 24-11-2021 v 19:39

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

V Německu bude za několik hodin nový ministr zdraví = po celé zemi mnoho let z TV známý expert na zdraví
Prof. Dr. Karl Lauterbach *1963 a tak se rychle korona virus ze země vyžene. Dnešní incidence 400, v létě jen 50.



Myslím si, že právě provádí čtyřleté uzamčení. Pak jsou opět volby.

Lauterbach+(Hessen).Lauterbach.ortsausgang.png - 14kB

Ladislav - 26-11-2021 v 12:10

Jistě vás to nesmírně zajímá :)
Supermarkt Hit má 15%ní víno Jerez = Sherry Fino (suché), Sherry Medium (polosuché), Sherry Golden (sladké)
0,7 Litru za 6,85 € = 175 korun. To není levné, ani drahé. To je medium.
Firma Osborne S.A. založena 1772, Cádiz, España

Sherry-Hit.jpg - 197kB

eco - 26-11-2021 v 14:20

V jakém hitu se nacházejí? V Mnichově je celkem 7 prodejen HIT.

Ladislav - 26-11-2021 v 15:44

HIT Motorama

Ladislav - 5-12-2021 v 13:19

Mía pizza nueva
Obohatil jsem moji pizzu o okurku.
Moje dnešní pizza má recept:
placka = tortilla wrap
rozmačkaná rajská jablíčka bio kvality plus sůl, pepř, basilikum
sýr Edamer, salám, okurka
Zahřívám to v mikrovlně 1 minutu a pak to zavinu jako zavináč, kde okurka je po délce = neprohnutá.

Pizza-mia.jpg - 221kB

Alkoholy mi snad vydrží do Silvestra, když upijím pomalu. Jen víno musím každý týden přikoupit u Lidl.
Alcoholes-navidad-2021.jpg - 426kB

PIVO

eco - 5-12-2021 v 13:31

Pane Ladislave, měl byste pít více piva. České pivo = plzeňské je velmi dobré. Bavorské pivo = pšeničné pivo je také velmi dobré. Belgické pivo = Leffe je také velmi dobré.

Ladislav - 5-12-2021 v 16:25

Belgické pivo je chutné, neboť bývá zvykem míchat ho s třešnovým sirupem nebo džusem, ale to je zločin.
Belgisches Bier schmeckt gut, weil es oft mit Kirschensaft oder Sirup gemischt wird, aber das ist ein Verbrechen.

eco - 5-12-2021 v 17:16

Je mi to jedno. Hlavní je, že chutná dobře.
Také mám rád španělské pivo = Estrella.

Das ist mir egal. Hauptsache, es schmeckt gut.
Ich mag auch spanisches Bier = Estrella.

Ladislav - 11-12-2021 v 09:54


¡No me hables, no me hables, no me hables así!

Juan Pardo canta esta canción de amor

:post: https://www.youtube.com/watch?v=PzQET7qwXJE

Juan Ignacio Pardo Suárez, nacido el 11.11.1942 en Palma de Mallorca, España (tiene 79 años hoy)


Juan-Pardo.jpg - 17kB

eco - 11-12-2021 v 12:40

Na to, že je mu 79 let, vypadá stále velmi mladě. Pravděpodobně je to kvůli dobré stravě. Karl Lauterbach také vypadá velmi mladě. To proto, že nejí sůl.

Ladislav - 13-12-2021 v 12:33

Kentucky-tornado-10-12-2021.jpg - 126kB Tornado v Kentucky 10-12-2021

Blue moon of Kentucky keep on shining

https://www.youtube.com/watch?v=37bLLhYkrL4

Bill-Monroe.png - 282kB

Ladislav - 24-12-2021 v 05:51

Veselé vánoce a milion euro v akciích! Jestli ještě nemáš.

Xmas-1.gif - 2.1MB

Ladislav - 24-12-2021 v 20:32

Joe-75-FB.jpg - 344kB Akcionář Joe Konecny 2015-7

Ladislav - 24-12-2021 v 20:43

Joe-Mary-FB.jpg - 333kB Mary Ann & Joe Konecny 2015-31-8

Ladislav - 26-12-2021 v 17:40

Rybí polévka 24.12.2021
Nový recept se liší od minulého receptu tím, že jsem nevzal makrelu z oleje z plechovky.
Tentokrát jsem vzal makrelu uzenou.

Součástky: Nudle, voda, cibule, česnek, sůl, pepř, uzená makrela.

Tedy v půllitru vody vařím 10 minut krátké tlusté spirálové nudle s nakrájenou cibulí a česnekem.
Přidám sůl a pepř.
Vypnu plyn a vhodím na kousky nakrájenou uzenou makrelu bez kostí.
Profesionální kuchař by asi cibuli smažil a do polévky přidal čerstvou zelenou zeleninu, například petržel.

nudel.jpg - 76kB
makrela.jpg - 99kB

Das schmeckt mir nicht.

eco - 26-12-2021 v 18:35

Věci, které nejím:
- Ryby
- sýr
- Vejce
- Česnek

Ladislav - 26-12-2021 v 19:28

Don't be crazy!

Ladislav - 10-1-2022 v 13:19

Nové recepty jsem vymyslel

Horký šípkový čaj + chladné červené víno

Na svařené víno jsem vymyslel tento recept:

Vařit několik sekund: červené víno + hřebíčky + skořicová kůra + pomerančový sirup
Pak to nechat 5 minut chladnout a potom přecedit přes sítko.

Ladislav - 12-1-2022 v 11:27

Supermarkt Lidl má likér Jagdstolz = Chlouba Lovce.
0,7 litru za 4,99 € a 35% alkoholu.
Chutná hořce a sladce jako Halb-und-Halb z NDR nebo jako nějaký hořký aperitiv z Itálie.
A já nevím, zda to mám s něčím míchat. Asi lepší míchat s kávou než s kolou.

jagdstolz.jpg - 46kB

Ladislav - 26-1-2022 v 09:12

Supermarkt HIT má Sherry = Jerez = Sandeman suchý, polosuchý, polosladký a sladký za 6,49 €.
Jestli je to 15%ní víno dry, medium dry, medium sweet, sweet je psáno velkým písmem vepředu.

Koupil jsem včera polosladký Sandeman. Za měsíc koupím polosuchý Sandeman. Má se pít studený z ledničky.
Jerez de la Frontera, España

15%ní víno Sherry = Jerez = Osborne nabízí dnes HIT za 6,99 €. Zda je to suché, polosuché nebo sladké,
je nutné číst s brýlemi nebo s lupou malinkým písmem na zadní straně.
Fino je suché. Golden je sladké. Cádiz, España

sherry.jpg - 54kB Sherry-Hit.jpg - 197kB

Ladislav - 1-2-2022 v 19:48

Value investing
Netto supermarkt prodává Vermut 0,75 L za 2,99 € s 14,4 % alkoholu.
Jistě. Koupil jsem.
vermut.jpg - 22kB

Ladislav - 5-2-2022 v 09:38

Nejsem alkoholik ale akcionář.
Od včerejšího dne míchám bílý vermut a červené víno
a vzniká červený vermut.

Vino-Tinto-Espana.jpg - 71kB Litr za 1,49 €
Vermut.jpg - 22kB 0,75 Litru za 2,99 €

Aries - 7-2-2022 v 09:44

Alkohol nechci, radši mám kofolu

Ladislav - 24-2-2022 v 13:48

To by mne ani ve snu nenapadlo.
Já myslel, že válečný zločinec Putin zabere jen dva východní okresy Ukrajiny.

Já myslel, že v žádném případě nebude celá Ukrajina okupována, jak se různí pesimisti nebo lháři domnívali.
Dnes vidím, že lháři byli jen ruští ministři a vrah Putin.
Protože dnes, 24.2.2022 ostřelují raketami ruští vojáci všechna velká města Ukrajiny, Kyjev, Lvov i Charkov.
Snad zatím nebombardují bombami.
Doufám, že nebudou velká ukajinská města srovnána se zemí tak jak německá velkoměsta 1944.
Ale třeba válka brzy skončí.
Horší bude, jestli ruští zločinci vytvoří vládu v Kyjevě a dnešní ukrajinská vláda se přestěhuje na západ nebo do vězení.
Nyní je nutné ruské zločince odsoudit v Den Haagu k doživotnímu vězení - v jejich nepřítomnosti, za válečný zločin a stovky mrtvých Ukrajinců a kdo je odsouzen k doživotnímu vězení, nemůže být v Rusku prezident ani ministr. To je jasné. I když se do vězení nedostaví.

Ale akcie klesávají jen ve strachu, že válka začne.
Jakmile válka začala a to je dnes 24.2.2022, většinou začínají akcie růst.
Tak snad zítra akcie porostou, když už dnes válka začala. Ale jen levné akcie by měly růst.
:( Drahé MEME akcie mají před sebou ještě krach -75% = Adobe. AMD, ASML, Apple, Block, Coca-Cola, Intuit, Microsoft, Netflix, Nvidia, Paypal, Tesla, Visa, Palantir a jiný drek.

Povídali v televizi, že když Rusko bude nedodávat do Německa žádný plyn, Německu to pomůže a neublíží. Jenže TV asi lže.

Kde Rusko udeřilo proti Ukrajině
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-mapa-kde-rusko...

Ukrajina-24-2-2022.jpg - 114kB

Svejk-na-voziku.jpg - 104kB Tak jedeme hned do války

Aries - 24-2-2022 v 14:43

Válka je největší zlo

Ladislav - 24-2-2022 v 17:56

Dnes demenstruanti demenstruují demenstruaci před zločinným ruským konzulátem ve všech 299 zemích světa.

Snad se taky mladý muž Charles Munger poučí, až bude starší = 100-110 let, že komunistické akcie = Alibaba se kupovat nemají. Protože Ping Pong a jeho kumpáni si vzali ty čínské akcie zadarmo.
Možná, že mladý muž Charles Munger (98 let) dostal úplatek nebo akcie Alibaba zadarmo, aby dělal reklamu.

Ladislav - 24-2-2022 v 19:22

Milenci a milenky ruského diktátora se dnes diví. Jejich bolševická šrot akcie Sberbank ztratila dnešní den 67 %.
Snad Gladišův hedge fond Vltava, vhodný jen pro kvalifikované hlupáky, ten hnuj Sberbank už dávno prodal.
Akcie Gazprom klesla dnes Putinovým milencům 24 %.

sberbank.jpg - 20kB

Ladislav - 6-3-2022 v 17:18

Ti lenoši v Den Haagu si musí pospíšit s rozsudkem doživotní vězení.
Současně musí být zakázány lety nad Ukrajinou a nikdo ze Západu to nemusí kontrolovat, jen Ukrajina sama.
Lety nad Ukrajinou nebyly dosud zakázány, protože šéf NATO Stoltenberg je komunista a proto práce neschopný.
Spolupracovníci diktátora musí ihned s nasazením života vyhlásit puč = převrat, pak zakroutit diktátorovi krkem
a pak už nebude nutný žádný trest smrti, tak jak v případu Čaušeska.
A pak musí Ukrajina vstoupit ihned do NATO, protože ruský diktátor to nechce.
Celý svět už čeká jen na zprávu: ''Putin je mrtvý.''
Ruští vrazi vydělají mnohem více milionů dolarů, když Zelenku nechají na pokoji a znehybní Putina.

Ladislav - 7-3-2022 v 20:16

Putin-Lavrov.png - 254kB

Parta na motejly

Lavrov.jpg - 49kB

Parta na motejly

Putin-Pingpong.jpg - 140kB

Parta na motejly

Putin-Trump.jpg - 62kB

Parta na motejly

Lavrov-Putin.jpg - 102kB

Parta na motejly

Ama-Gog-App-Fac.png - 813kB

Ladislav - 19-3-2022 v 15:06

Perfektní Piña Colada je u mne na stole:

Složky: džus ananas-kokos + vodka


Ana-Koko.jpg - 25kB Vodka.jpg - 49kB

Nejlepší investice v Německu

Jezdec - 20-3-2022 v 20:22

Doporučuji kolegům investorům v Německu investovat do oleje a mouky a vložit si to do spíže či sklepa, jak to dělají jejich Genossen v říši.
I za louži se přeneslo, že v některých obchodech už není v Německu mouka a olej. Ve Spanělsku prý chybí olej.





Ladislav - 21-3-2022 v 06:30

V Reichu se může nedostávat toaletní papír, když lidé na něco se-ou.

Já postrádám dnes v supermarktu Netto některé druhy čokolády,
ale o kilometr dál = v Aldi je jistě najdu i dnes = v Putinově válce.

Ladislav - 27-3-2022 v 05:44

Nejlepší partnerky jsou akcie
Člověk jich může mít 20-30, neruší ho, nemusí se s nimi setkávat a přesto ho nikdy neopustí, když je pán neprodá.
Ty peníze, které člověk dal za partnerky = akcie, bez problému člověk kdykoliv dostane z burzy zpátky a nikdo nebrečí,
když se partnerka = akcie opustí. A tyto partnerky = akcie posílají pánovi zcela automaticky každý rok peníze = dividendy.


Filipi.jpg - 51kB To nejsem já. 36 = asi věkový rozdíl.

eco - 28-3-2022 v 18:22

Citace: Původně zaslal: Ladislav  

To nejsem já. 36 = asi věkový rozdíl.


Jedná se o obchod. Osamělý muž z Evropy dostane ženu, mladá žena z Asie na oplátku žije v Evropě.
To by pro mě nebylo nic.

Ladislav - 2-4-2022 v 10:29

Co vidím z okna dnes 2.4.2022 v 11:20 hodin.

Pohled-z-okna-2-4-2022.jpg - 695kB

Ladislav - 5-4-2022 v 09:30

Hackeři z hnutí Anonymous zveřejnili seznam ruských vojáků, kteří okupovali předměstí Kyjeva = Buča na konci března.
V seznamu jsou jména, hodnosti, datum narození a číslo pasu Rusů sloužících v 64. motostřelecké brigádě, která obsadila Buču před 31. březnem.
Dokument v PDF může stáhnout kdokoliv a má 87 stránek.
https://anonfiles.com/Ja2685Tdxc/List_of_Russian_military_st...

Buca.jpg - 55kB

Ladislav - 6-4-2022 v 21:02

O-shit.jpg - 52kB

Oh shit, Frau Schmitt.
Já jsem si hned myslel, že ty moderní štíhlé mrakodrapy jsou nebezpečné a měl by se jim každý vyhnout. Ten na obrázku se začal naklánět a musí se zbourat. Šílení zájemci o bydlení nebo kancelář dostali jejich ''stupid American money'' zase zpátky.



New-York-2021.jpg - 232kB

Ladislav - 7-4-2022 v 16:44

Putinovi vojáci = Putinovi vrazi zabíjeli severně do Kyjeva slušné neozbrojené lidi jako zajíce.

Butsa-2022-3.jpg - 144kB

Ladislav - 8-4-2022 v 12:26

Value investing = výhodná cena
Koupil jsem 4 trenýrky a 3 páry plátěnek


Kik-trenyrky.jpg - 43kB

Obchod KiK Praha a jinde prodává trenýrky velikosti např. 2XL/8 = XXL za 69,50 kč po 2 kusech za 139 Kč.

Obchod KiK Praha a jinde prodává plátěnky velikosti 41 až 46 za 279 kč.

Kik-platenky.jpg - 25kB

Asi 18 obchodů má KiK v Praze a neni tam draze.
Adresy se najdou s Google jako: Kik Praha

Kik-Praha.jpg - 110kB

Ladislav - 11-4-2022 v 03:43

Slečna má zřejmě nezdravě křivou páteř v kříži = lordóza
a musí dělat denně tělocvik, aby se páteř srovnala.

Kyfolordosa.jpg - 357kB

Ladislav - 11-4-2022 v 18:26

Byl jsem tam dnes ráno. Der Westpark von Minga. Západní park v Mnichově.

Westpark-11-4-22.jpg - 924kB

Westpark

eco - 11-4-2022 v 19:34

Es gibt im Westpark auch einen tollen Wasserspielplatz für Kinder.

Ve Westparku je také skvělé vodní hřiště pro děti.

Slovani

Jezdec - 14-4-2022 v 16:50

https://www.youtube.com/watch?v=Re5dr5qD1NI
 Stran:  1  ..  6    8    10