Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  3    5    7  ..  9
Autor: Předmět: Warren Buffett & experti investoři
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-5-2020 v 09:04


:) Především by neměl investovat nikdo tak hloupě jako největší expert světa Warren Buffett.
To znamená: nespekulovat s akciemi aerolinií tak jak on.
Nikdy v životě neprodávat akcie tak jak on: Munich Re, Sanofi, Johnson a Johnson, Procter a Gamble.
Z portfolia holdingu Berkshire Hathaway bychom měli mít jen akcie Wells Fargo a držet je až do konce života jen pro dividendy. Zatímco Buffett jeden rok část akcií WFC prodá, druhý rok přikoupí, třetí rok část akcií WFC prodá, čtvrtý rok přikoupí. :punk:




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 9-5-2020 v 09:22


Buffett-20.jpg - 472kB

:) Mnoho amatérů ale i manažerů fondů poslouchá nebo čte hodiny, co Buffett a Munger povídali za vtipy na výročním shromáždění Berkšíru.
Já bych s tím neztratil déle než 5 minut.
Protože když vidím, jaké Berkšír vlastní akcie a líbí se mi jen jedna z nich, a když vidím, jak Buffett lže mládeži, že bude pro ni lepší, když žádnou dividendu od Berkšíru nedostane, a že FED dělá všechno správně a že bance Goldman Sachs musel Buffett nákupem akcií pomoci,
pak nechci číst Buffettovy vtipy déle než 5 minut. Vždyť jsou to z poloviny lži.
A hlavně Buffettovo: ''Nikdy neztrácej peníze!" ''Vyhýbej se akciím aerolinií!'' ''Za 1 dolar platím 50 centů.''
A pak koupí Buffett za 1 dolar a prodá za 50 centů, se ztrátou 50% akcie 4 aerolinií, starej blázen.

A představte si, že existují v Čechách i v zahraničí Facebook skupiny, kde by mi zlá cenzura moje slova vymazala, protože jsem urazil Warrena Buffetta.




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 16-5-2020 v 08:05


https://seekingalpha.com/news/3575265-buffetts-berkshire-pru...

W.B. rozprodává svoje pozice v bankách,zajimavé na co hromadí takové množství cashe?

To vypadá ,že za chvílu bude možné koupit akcie WFC po deset dolarů:dork:




Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
jára
Junior Member
**




Příspěvků: 21
Registrován: 21-3-2020
Offline


[*] Zasláno 16-5-2020 v 10:20


Citace: Původně zaslal: TomasV  
https://seekingalpha.com/news/3575265-buffetts-berkshire-pru...

W.B. rozprodává svoje pozice v bankách,zajimavé na co hromadí takové množství cashe?

To vypadá ,že za chvílu bude možné koupit akcie WFC po deset dolarů:dork:


No smutně na to koukám a říkám si zda nedokoupit pozici..
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 16-5-2020 v 12:51


1) Pozor, jsou to data do 31.3.
2) JPM snizil pozici jen o hodne malo.
3) Posledni dobou nejsou v Berkshire neomylni, mohou se mylit.
4) A nebo proste vi ze bankam recese a nizke uroky FEDu nesvedci.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-5-2020 v 10:50


Podle zpráv Warren Buffett a jeho společnosti Berkshire Hathaway za první čtvrtletí tohoto roku vykázala ztrátu 49,8 miliardy dolarů (1,2 bilionu korun), přičemž v minulém roce vykázala naopak zisk 21,66 miliardy dolarů. Pokud to převedu na své ptf., tak v minulém roce jsem měl zisk 21% a letos jsem na zelené 0.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
viky
Junior Member
**




Příspěvků: 54
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-5-2020 v 12:58


Pokud pomineme podělaný nákup aerolinek, tak tyhle mega fondy těžko mohou aktivně reagovat na nečekanou situaci, např. redukcí akciového portfolia na začátku krize.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 23-5-2020 v 16:28


Berkshire Hathaway holding má nouzi o peníze
Chce to jen najít věrohodně anglicky psaný článek o tom,
že od těch oznamovaných 137 miliard v kase je nutno odečíst ztrátu 50 miliard v prvním kvartále
a zbytek není vůbec v kase holdingu, ale nutná zásoba peněz v pojišťovnách patřících pod holding.
Bohužel jsem našel o tom jen článek psaný německy od hlupáka píšícího Buffet namísto Buffett a to není věrohodné,
když hlupák ani neví, jak se Buffett jmenuje.
Tedy hledejte článek psaný anglicky, kde bude správně psané jméno Buffett, ať se zasmějeme,
že jsme obelháváni se 137 miliardami v kase a ve skutečnosti je Berkshire v nouzi. :)
A už lidé navrhují Buffettovi v případě nouze prodat část akcií Coca Cola.
Lepší ale bude prodat všechny akcie, ze kterých chodí málo peněz v podobě dividend.




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-5-2020 v 11:07


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
Berkshire Hathaway holding má nouzi o peníze
Chce to jen najít věrohodně anglicky psaný článek o tom,
že od těch oznamovaných 137 miliard v kase je nutno odečíst ztrátu 50 miliard v prvním kvartále
a zbytek není vůbec v kase holdingu, ale nutná zásoba peněz v pojišťovnách patřících pod holding.
Bohužel jsem našel o tom jen článek psaný německy od hlupáka píšícího Buffet namísto Buffett a to není věrohodné,
když hlupák ani neví, jak se Buffett jmenuje.
Tedy hledejte článek psaný anglicky, kde bude správně psané jméno Buffett, ať se zasmějeme,
že jsme obelháváni se 137 miliardami v kase a ve skutečnosti je Berkshire v nouzi. :)
A už lidé navrhují Buffettovi v případě nouze prodat část akcií Coca Cola.
Lepší ale bude prodat všechny akcie, ze kterých chodí málo peněz v podobě dividend.



Tak ono stačí podívat se do jejich kvartálního reportu, a člověk tam uvidí, že mají k 31/03/2020 42 miliard USD v penězích a 95 miliard v US státních dluhopisech, dohromady tedy 137 miliard v penězích a peněžních ekvivalentech, za které se státní dluhopisy považují. Ale to by se muselo v těch výkazech umět číst. A ne, opravdu ztrátu 50 miliard za Q1 odečítat netřeba, ta je na konci března samozřejmě započtená.

https://www.berkshirehathaway.com/qtrly/1stqtr20.pdf




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-5-2020 v 11:57


A dále je nutno brát v úvahu, že nově Buffett dělá přeceňování akcií podle tržních cen, což dříve nedělal. Takže velká část té kvartální ztráty je jen přecenění, nikoli realizovaná ztráta.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 5-6-2020 v 08:46


Zdá se, že kdyby spekulanti z Berkšíru v čele s Buffettem neprodali v panice v březnu akcie 4 aerolinií se ztrátou 50%,
mohli je prodat 2021 beze ztráty. Jo, Buffett se musí od nás ještě moc učit :)
Nekupovat akcie aerolinií! Neprodávat akcie se ztrátou!
Neprodávat v panice akcie v nejhlubším bodě!
Koupit se musí akcie v panice v nejhlubším bodě!

American Airlines

American-Airlines.png - 10kB




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-7-2020 v 13:01


Warren Buffett nebo Berkshire Hathaway koupil nedávno majetek (např. potrubí)
od amerického dopravce plynu Dominion Energy za 10 miliard dolarů.
Akcie Dominion snad koupeny nebyly, protože jsou předražené.
:post: https://finance.yahoo.com/quote/D/key-statistics?p=D




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 17-8-2020 v 09:07


Berkšír v červnu nebo ve 2. kvartále koupil, přikoupil, nebo prodal, zmenšil investici:
Berkshire Hathaway zmenšil na polovinu počet koupených akcií JPMorgan Chase - JPM
Zmenšil o 1/4 počet koupených akcií Wells Fargo - WFC
Prodal všechny akcie Goldman Sachs - GS
Přikoupil akcie Barrick Gold - GOLD.
My nebudeme investovat tak hloupě jak Berkšír kvůli krátkodobé zlaté horečce do dolů na zlato Barrick Gold s dividendovým výnosem 1% :( , ale koupíme mnoho různých dolů v jedné akcii = BHP.
Namísto investice do zlata nebo do zlatých dolů koupíme nebo přikoupíme nebo držíme už dlouho akcie největšího hornického koncernu světa,
který vlastní mimo jiných dolů také doly na zlato a posílá nám nezdaněné dividendy 5% z kurzu akcie.
= BHP Group = http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?ID...
:cool: Akcie banky Wells Fargo by se měly levně přikoupit a držet stále pro dividendy jako důchod.




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 31-8-2020 v 08:56


:( Tak se Warren Buffett zase opičí po mně a kupuje od léta 2020 akcie,
které já jsem si vymyslel 28.11.2019 a začal kupovat 2.12.2019 = obchodní společnost Mitsubishi Corp.
Během několika let zvýším investici z 3.000 € na 7.000 €.
Aug. 30, 2020: Warren Buffett’s Berkshire Hathaway has acquired 5% stake in each of the 5 leading Japanese trading companies: Itochu Corp., Marubeni Corp., Mitsubishi Corp., Mitsui & Co. and Sumitomo Corp.. Berkshire says, it intends to hold the investments for the long term and that it may increase its holdings in any of the companies up to a maximum of 9.9%. :(
https://www.cnbc.com/2020/08/30/warren-buffetts-berkshire-ha...
Mitsubishi Corp. :post: 10-letý růst tržby, zisku a dividendy: http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=MSBHF&...

Buffett-25.jpg - 56kB




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 31-8-2020 v 14:58


Čím starší, tím bláznivější nápady. Vydal se mimo USA do země, která je dlouhodobě v útlumu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 31-8-2020 v 16:56


Proč jsem si 28.11.2019 vybral akcii Mitsubishi Corp. a ne ty ostatní dnes také Buffettovy akcie Itochu Corp., Marubeni Corp., Mitsui & Co., Sumitomo Corp.

28.11.2019 Mitsubishi Corp. stálo víc než 30 miliard €, mělo výnos dividendy 4.4% a dnes 5.4%. Bohužel má dnes ROE jen 7.6%.
Itochu Corp. stálo méně než 30 miliard €, mělo výnos dividendy 3.8% a dnes jen 3.3%. Má dnes hezké ROE 7.6% při stejném zadlužení jak Mitsubishi, tedy obě firmy mají cizí kapitál 2,5x vyšší než vlastní kapitál.
Mitsui stálo méně než 30 miliard €, mělo 28.11.2019 výnos dividendy 4.1%
Také Marubeni a Sumitomo Corp. měly 28.11.2019 burzovní hodnotu pod 30 miliard €.
A já jsem hledal japonské akcie s dividendovým výnosem nad 4% od firmy za víc jak 30 miliard €.




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 5-9-2020 v 08:09


Od něj je možno nějakou akcii odkoukat = je vysoce studovaný, 60-letý, nemá extrémně předražené akcie jako jiní slavní lidé z USA, zajímá ho value investing a dividendy
Jaké akcie má dnes 60-letý Ken z Texasu (nar. 22.11.1960),
který vysoce vystudoval University of Southern California 1982, Marshall School of Business 1986
a provozuje web pro akcie :post: https://www.arborinvestmentplanner.com
On má akcie: Bristol Myers Squibb, Cardinal Health, ConocoPhillips, Cisco, CVS Health, Chevron, Emerson Electric, Gilead Sciences, W.W.Grainger, IBM, Intel, Johnson & Johnson, John Wiley & Sons, Leggett & Platt, LyondellBasell, 3M, Nutrien, Raytheon, Tanger Factory Outlet, Simon Property, AT&T, Walgreens Boots Alliance, ExxonMobil.
Tickery: bmy, cah, cop, csco, cvs, cvx, emr, gild, gww, ibm, intc, jnj, jwa, leg, lyb, mmm, ntr, rtx, skt, spg, t, wba, xom.




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 17-11-2020 v 12:20


Třetí kvartál v Berkšíru
Berkšír, tedy Bufffettt, Weschler nebo Combs, koupili ve třetím letošním kvartále akcie:
Pfizer Inc. (PFE), AbbVie Inc. (ABBV), Merck & Co. Inc. (MRK), Bristol-Myers Squibb Co. (BMY) a z 68% pod Deutsche Telekom spadající T-Mobile US Inc. (TMUS). Tak snad čekají v Berkšíru růst tržeb farmaceutických firem kvůli očkování proti čínskému viru.
Já už mám léta kvůli dividendám akcie Pfizer, Sanofi, Johnson & Johnson, Deutsche Telekom.
Nezdravě veliká pozice extrémně předražených technologických akcií = 49% z portfolia, a možná že celých 49% portfolia dělá akcie Apple, se jen pomalu odprodává. Snad čeká Berkšír s prodejem 4x předražené akcie Apple až na ten velký dvouletý krach na burze New York.

BRK.png - 14kB průmyslové sektory akcií v Berkšíru
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-1-2021 v 10:08


Proč gurufocus.com neoznamuje, že by Berkshire Hathaway holding
nebo Warren Buffett koupili v polovině roku 2020 japonské akcie?

Asi proto, že zakladatel webu - Charlie Tian chce ty japonské akcie letos tak jak vloni sám levně nakupovat.
Oznámení v ostře sledovaném portfoliu Warrena Buffetta by vyvolalo zájem o akcie a zdražily by se.
Gurufocus a Charlie Tian neodpoví na e-mail, proč ty japonské akcie portfolio od Berkshire neobsahuje.
Itochu Corp., Marubeni Corp., Mitsubishi Corp., Mitsui & Co., Sumitomo Corp.
:post: https://www.gurufocus.com/guru/warren+buffett/stock-picks
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


thumbdown.gif Zasláno 24-1-2021 v 12:28
NIPPON


Byl jsem na této stránce:

http://www.warrenbuffettstockportfolio.com/

Opět platí, že japonské akcie nejsou uvedeny!




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 10-2-2021 v 20:04


Berkshire není fond, cena akcie BRK není závislá na součtu kurzů akcií unvitř, jako je to u podílu nějakého fondu. Warren Buffett nedosahuje žádnou performanci od 1970 do dnes. Nákup akcie Apple zavinili mladší spekulanti z vedení Berkšíru. Růst akcie BRK závisí jen na zájmu lidí o tu akcii BRK-B a BRK-A.

Berkshire je velice hloupý holding, co se týká váhy akcií, když akcie Apple dělá 48% z portfolia.
Berkshire Hathaway je dobrý jen díky firmám vlastněným ze 100%, jako je pojišťovna Geico. Ty bohužel nejsou vidět v portfoliu a silně by ty váhy portofolia polepšily. Dnešní váha jednotlivých akcií v portfoliu BRK je k blití, Apple dělá 48%.

:punk: Dá se říci, že portfolio Berkšíru tvoří 6 akcií: Apple, Bank of America, Coca-Cola, American Express, Kraft Heinz, Moody's. Akcie které dělají 0,9% porfolia, nemusí být vůbec jmenovány, třeba byly prodány a dovíme se to za 3 měsíce.
Ty nejlepší akcie byly prodány: Johnson a Johnson, Procter a Gamble, Wells Fargo, Munich Re, Sanofi. :punk:

BRK-30-9-2020.jpg - 64kB Váha akcií portfolia Berkshire Hathaway 30.9.2020

Až bude moje krásné barevné portfolio z 28 akcií hotovo, bude investice do každé akcie dělat 3,3% nebo 3,8% z portfolia. Váha pozic po růstu nebo poklesu kurzů je mi lhostejná a nebudu ji počítat. Mně jde jen o 12.000 euro čistého ročně v dividendách. Nejsem přítelem silně rostoucích akcií, protože ty které nejvíce rostly, krachnou na 1/3 až na 1/10 v příštím velkém krachu, až FED začne zvyšovat úrok.

my28stocksL.jpg - 17kB Moje portfolio akcií, nákupní váhy 3.3% nebo 3.8%
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
abak
Member
***


Avatar


Příspěvků: 250
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 10-2-2021 v 22:01


Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Berkshire je velice hloupý holding, co se týká váhy akcií, když akcie Apple dělá 48% z portfolia.
Berkshire Hathaway je dobrý jen díky firmám vlastněným ze 100%, jako je pojišťovna Geico. Ty bohužel nejsou vidět v portfoliu a silně by ty váhy portofolia polepšily. Dnešní váha jednotlivých akcií v portfoliu BRK je k blití, Apple dělá 48%.

:punk: Dá se říci, že portfolio Berkšíru tvoří 6 akcií: Apple, Bank of America, Coca-Cola, American Express, Kraft Heinz, Moody's. Akcie které dělají 0,9% porfolia, nemusí být vůbec jmenovány, třeba byly prodány a dovíme se to za 3 měsíce.
Ty nejlepší akcie byly prodány: Johnson a Johnson, Procter a Gamble, Wells Fargo, Munich Re, Sanofi. :punk:

Ať to máte kompletně, pro zajímavost doplňuji data. Níže je k dispozici průběžný přehled portfoliové alokace Berkshire Hathaway, upozorňuji, že v případě veřejně neobchodovaných entit (například GEICO) jsou ocenění stanovena na základě komparativní analýzy ocenění s jejich sektorově nejbližšími veřejně obchodovanými entitami se srovnatelnou kapitalizací, obraty a dosahovanou marží, jsou částečně převzata ze soukromých veřejně nedostupných zdrojů.

I při uvážení ostatních entit v majetku BRK je enormní expozice vůči Apple evidentní. Hodnota krátkodobého majetku, zejména fixně úročených instrumentů a hotovosti BRK lze odhadovat na dalších odhadem 100 mld. až 130 mld. USD, což přibližně odpovídá alokaci Apple ($130 mld.).

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 10-2-2021 v 22:28


Jaký pro ně mají smysl ty minoritní podíly?



Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 10-2-2021 v 23:20


Citace: Původně zaslal: abak  




Proč zde nejsou zmíněny japonské společnosti? Kde jsou Itochu, Sumitomu a Mitsubishi?




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3583
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 11-2-2021 v 06:02


Proč nejsou japonské akcie v žádném seznamu akcií v portfoliu Berkshire Hathaway:
Berkshire Hathaway holding si vyjednal s burzovním dozorem SEC, že některé pozice akcií smí být utajeny.
A to vypadá jako falšování bilance. Buffettovi nepřátelské hedgefondy by mohly spekulovat na pokles akcie BRK.

:cool: Já jsem rád, že se na akcie Mitsubishi Corp. zapomnělo, protože je chci ještě 4 roky levně nakupovat. Kdyby u nich vznikla taková rally jako u akcií Microsoft a Tesla, měl bych koupenu jen polovinu těch akcií a dlouhá léta nemohl přikupovat. Mám akcie Mitsubishi Corp. koupené za 3.000 € a během 4 let je chci levně nakoupit za další 4.000 €. :cool:

Na těch dvou webstránkách se dozvíme, že Buffett si vyjednal s americkými úřady, aby dovolily neoznamovat všechny akcie a Berkshire mohl ty akcie levně nakoupit.
Tedy Berkšír má dovoleno od komise SEC utajit japonské akcie v portfoliu.
Německy :post: https://www.finanzen.net/nachricht/aktien/nach-13f-vorlage-i...
Anglicky :post: https://www.varchev.com/en/warren-buffett-is-building-a-larg...

Warren Buffett will Berkshire Hathaway-Portfolio mit verdeckten Aktienpositionen ausbauen.
Eine Klausel im Dokument 13F verrät, dass einige Informationen nicht öffentlich gemacht wurden, sondern ausschließlich mit der Börsenaufsicht SEC kommuniziert wurden. Es handelt sich dabei um eine verdeckte Investitionen.
Vertrauliche Informationen wurden im öffentlichen Bericht ausgelassen und separat bei der US-Börsenaufsichtsbehörde SEC eingereicht.
Warren Buffett kann seine Anlage zurückhalten, um zusätzliche Aktien nachzukaufen und den Preis der Aktien nicht in die Höhe treiben zu lassen, weil andere Investoren seiner Strategie ansonsten folgen werden.
:punk: Berkshire hat im August bekanntgegeben, in den vergangenen zwölf Monaten 6 Milliarden USD in die fünf japanischen Aktien: Itochu, Marubeni, Mitsubishi Corp., Mitsui und Sumitomo investiert zu haben, die im SEC-Dokument 13F nicht vorkommen.
:punk: Berkshire Hathaway angab den Wert seines Aktienportfolios im dritten Quartal mit 245 Milliarden US-Dollar ohne Kraft Heinz-Aktien, das 13F-Formular aber nur Aktien im Gesamtwert von 220 Milliarden US-Dollar ausweist.

:punk: Berkšír utajuje vlastněné akcie, například těch 5 japonských a hlásí falešné množství akcií Kraft Heinz a Phillips 66 a hlásí falešnou hodnotu portfolia. Ještě si toho všimnou hedgefondy, oznámí falšování bilancí a budou spekulovat na pokles akcie Berkshire Hathaway, tak jak se stalo před rokem u akcie Wirecard. :punk:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  3    5    7  ..  9

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 45.3% - SQL: 54.7%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: