Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3  ..  46
Autor: Předmět: Daně
Investor
Super Admin
*********


Avatar


Příspěvků: 464
Registrován: 15-6-2009
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 27-3-2012 v 05:50
Daně


Karlstejn.jpg - 110kB Rád bych platil daně, ale nemám na ně.

Komu čeští zločinci strhávají ze zahraničních dividend českou daň, když byla stržena už zahraniční daň, ten ať ihned přestěhuje všechny akcie na rakouský Brokerjet. Tam mu budou strhávat jen zahraniční daň z dividend 10% nebo 15% nebo 20% nebo 26% nebo 30%. A tak to muže nechat. Nemusí žádat ve Francii polovinu zpátky, když strhli ve Francii ze Sanofi dividend 30%. Doplácet by pak měl člověk jen 5% na český zločinný daňový úřad z britských dividend, kde byla stržena daň jen 10%. Český a jakýkoliv státní příslušník má právo mít akcie na kontě v Rakousku, to neni zločin. Zločin je pouze to, co dělá a dělal český ministr financí a zločin je strhávat v Čechách z dividend daň, když byla stržena už v zahraničí daň 15% nebo 20% nebo 26% nebo 30% a pak chtít na lidech, aby počítali peníze, které dostanou zpátky, vypisovali žádosti a platili poplatky za vrácení daní z ciziny, aby zbyly daně jen 15%. Neni rozumné, ba je to zločin a podvod a obtěžování lidí, když strhnou čeští zločinci české daně za zahraničnich dividend, které jsou už v zahraničí zdaněné.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod
*******


Avatar


Příspěvků: 5117
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Avrupa
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 11-4-2012 v 13:09


10.3 Daně z dividend
V době psaní této knihy na Slovensku nestrhli žádnou daň z dividend a slovenské dividendy chodily akcionářům na konto celé, ať už bydlí akcionáři kdekoliv na světě. Daň 10 % z dividend strhla Británie a Čína. Daň 15 % z dividend strhly Čechy, Nizozemsko, USA, Japonsko, Brazílie, Korea, Jižní Afrika. Austrálie strhla daň 15 % nebo u fully franked dividend 0 %. Španělsko strhlo daň 19 %. Daň 25 % z dividend strhly Belgie, Rakousko, Norsko, Kanada. Německo 26,38 %. Itálie 27 %. Finsko 28 %. Francie 30 %, Švédsko 30 %. Švýcarsko 35 %. Výška daně z dividend se po několika letech změní, tedy pro aktuální informaci je dobré hledat v internetu dnešní výšku daní, však polovina textů v internetu jsou lži nebo omyly.
Máme-li ve vlasti právo na několik stovek euro dividend ročně bez daně, nebo strhnou-li nám v cizině z dividend více procent, než by nám strhli ve vlasti, pak můžeme u našeho daňového úřadu nebo na zahraničním velvyslanectví získat formulář, který s potvrzením našeho domácího daňového úřadu pošleme na daňový úřad v cizině, aby nám v cizině zadrženou daň vrátil, nebo tu daň nad 15 % vrátil, jestli platíme doma 15 %. Někdy nám tu žádost o vrácení daní z dividend v cizině vyřídí naše banka sama za poplatek 10 až 100 euro. Daně z dividend neprávem sražených v Itálii nám mohou přijít na konta i za 10 let. Jestliže byla stržena daň z dividend v zahraničí stejná jako ve vlasti, už neplatíme daň z dividend ve vlasti a neuvádíme pak ani v cizině zdaněné dividendy v daňovém přiznání. Brzy po vyplacení dividendy se někdy těžko prodá akcie beze ztráty kurzu rovné dividendě.

Kdo nemá mzdu ani důchod ani podporu v nezaměstnanosti, jen dividendy nebo výdělek z prodeje akcií, ten má právo na několik tisíc euro ročně dividend nebo výdělku z prodeje akcií bez daně, to bylo roku 2007 asi
8.200 euro v Německu a 10.000 euro v Rakousku. Tedy v Německu byla mzda z práce nebo důchod nebo dividendy nebo výnos z prodeje akcií, prostě celkový měsíční příjem až do asi 650 euro měsíčně bez daně. Povídá se, že ve Francii a v Lucembursku bylo právo na 10.000 až 15.000 euro dividend ročně bez daně. V Británii je prý výdělek z prodeje akcií a dividendy asi až do 20.000 liber za rok bez daně.
Zrovna tak v Čechách by měly být dividendy nezdaněny až do celkové výšky rovné roční mzdě, která se ještě nemusí zdanit, nebo až do výšky rovné maximálnímu důchodu, který se ještě nemusí zdanit, jestliže ty dividendy jsou jediný příjem člověka nemajícího mzdu, podporu ani důchod.
Nemusí platit žádné daně z dividend ten, kdo netráví v žádné zemi světa více než 182 dní roku a nebo si nechá posílat dividendy na svoji vlastní kapitálovou společnost nebo nadaci, nebo bydlí někde na tropickém ostrově, kde dividendy nejsou zdaněny.

10.4 České daně z prodeje akcií a z dividend
Kdo bydlí v Čechách a má zisk z prodeje akcií na burze Praha, které držel déle než 6 měsíců, je osvobozen od daně z tohoto příjmu. Jinde platí lhůta pro prodej akcií bez daně 1 rok. Na Slovensku, v USA a ve Španělsku se platí daň z prodeje akcií vždy a od 1. 1. 2009 i v Německu.
Kdo v Čechách drží akcie kratší dobu než 6 měsíců, musí zisk z prodeje akcie uvést v daňovém přiznání a zdanit. Daň z výdělku s akciemi, které nebyly drženy ani půl roku a byly prodány na burze v cizině, je povinen platit člověk jen v zemi, kde bydlí déle než 183 dní z roku. V Čechách byla daň z prodeje akcií nedržených ani 6 měsíců 15 % v letech 2007-2010.
Existuje možnost odečíst ztráty z prodeje akcií a fondů od výdělků z prodeje akcií a fondů a pak zdanit jen ten výsledný zisk. Roku 2010 platilo: Jestliže bydlíme v České republice a akcie jsme drželi méně než 6 měsíců z jednoho roku, ale i koncem jednoho roku a počátkem druhého roku, pak celkové ztráty z těch krátkodobých obchodů odečteme od celkových výdělků z těch krátkodobých obchodů a jen ze zbylého čistého výdělku platíme daň. Jestliže jsme akcie drželi déle než 6 měsíců, pak nelze ztráty z jejich prodeje odečíst z výdělku s jinými akciemi. Jestliže jsme drželi akcie déle než 6 měsíců, pak neplatíme z výdělku daň. Kdo kupoval akcie nebo fondy nebo certifikáty po částech a pak prodá všechny cenné papíry jednoho druhu najednou, platí daň jen z těch kusů, které měl kratší dobu než 6 měsíců a neplatí daň jen z těch kusů, které měl delší dobu než 6 měsíců. Proto je dobré schovávat si potvrzení, popřípadě vytisknout jej z e-mailu, kolik kusů akcií nebo podílů fondů bylo kterého dne koupeno a prodáno, aby se mohlo daňovému úřadu dokázat, kdy se akcie nebo fondy koupily a prodaly.
Příjem z prodeje akcií držených necelých 6 měsíců byl v Č.R. bez daně, když byl nižší než 6.000 korun za rok 2007 pro pracující a když byl nižší než 15.000 korun za rok u důchodce bez práce. Maximální dovolená nezdaněná mzda v Čechách 120.000 korun za rok 2007, to je 10.000 korun měsíčně, by měla být rovná maximálnímu výdělku z prodeje akcií plus dividendy, který není nutno zdanit, jestliže člověk nemá mzdu ani důchod ani státní podporu a výnos z akcií je jediný příjem za celý rok. Jestli byly automaticky už dividendy zdaněny, může člověk žádat daně z dividend od daňového úřadu zpátky. A u zahraničních dividend žádá daňový úřad v zahraničí se žádostí od zahraničního velvyslanectví potvrzenou od domácího daňového úřadu.

Česká republika má s USA dohodu o zamezení dvojího zdanění, proto podléhá zdanění výnosu z amerických akcií české legislativě. V USA strhnou z výdělku s akciemi daň 5 % nebo 15 %, když se držely akcie déle než 1 rok, pro aktuální stav hledat s Google "long-term capital gains tax rates". A daň 10 % až 35 % strhnou broukeři automaticky z výdělku s akciemi v USA, když se držely akcie necelý rok, pro aktuální stav hledat s Google "short-term capital gains tax rates". Aby se nám bydlícím v Evropě v USA nestrhávaly neprávem daně z prodeje akcií, když máme ve vlasti po půlroce nebo po roce prodej akcií bez daní, musíme na instituci, kde máme v USA konto, poslat vyplněný formulář W-8BEN, který nám pošle banka, nebo vytiskneme z internetu. Raději však nepoužívejme na nákup akcií žádného amerického brokera a kupujme americké akcie ve Frankfurtu přes evropskou banku nebo rakouský Brokerjet, pak nebude žádná daň z prodeje akcií stržena. Pro Evropana je nejjednodušší kupovat akcie velkých amerických firem stejně tak jako akcie Evropy na burze Xetra a ve Frankfurtu a vystačit celý život s jediným kontem v euro pro akcie i jako girokonto na všechny možné platby.

10.5 Slovenské daně z prodeje akcií a z dividend
Slovenské dividendy byly během psaní této knihy bez daně. Výdělek z akcií a fondu museli Slováci žijící déle než 183 dní z roku na Slovensku zdanit daní 19 %, i když akcie nebo fondy drželi léta, ale nekoupili je už před 1. 1. 2004. Akcie a fondy koupené před 1. 1. 2004 je možno prodat bez daně z výdělku. V daňovém přiznání se vypíší výdělky z prodeje akcií a ztráty z prodeje akcií během jednoho roku. Do daňového přiznání se nepíší dividendy. Zdanit bylo nutno jen výdělek z prodeje akcií nad 1.000 euro za rok 2007. Tedy zdaněn byl výdělek z prodeje akcií, od kterého byly odečteny ztráty a odečteno 1.000 euro roku 2007. Výnos z prodeje fondů se zdanil celý. Nezdanitelná mzda nebo důchod na Slovensku roku 2007 bylo 240 euro za měsíc, to je 2.880 euro za rok a tak vysoký by měl být logicky i roční nezdaněný výnos z prodeje akcií, když člověk neměl mzdu, podporu ani důchod a výnos z prodeje akcií byl jediný příjem za celý rok. Jen ten přebytek výdělku s akciemi nad tyto sumy by měl být zdaněn.

Paragraf 1a2s3d4f5g6h7j8k9l0ö1ä2q3w4e5r6t7z8u9i0o1p2ü9y3x4c5v6b7n8m
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
gorila
Newbie
*
Příspěvků: 3
Registrován: 31-5-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 31-5-2012 v 07:48


Panečku, obdivuju lidi, co se v tom vyznají, protože já nemám tušení, o čem je řeč.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 4430
Registrován: 27-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 18-6-2012 v 18:53


Z volebního programu levicově-bolševických šmejdů SPOZ soudruha vypitého idiota Miloše Zemana.

:rolleyes: Zároveň budeme prosazovat výrazné zvýšení daně z dividend, aby byl na tyto subjekty vytvořen tlak k reinvestování jejich zisků místo spotřeb akcionářů. :rolleyes:

Spotřeba akcionáře = zajištění na důchod. Jak to budou prosazovat s kyperskými společnostmi a daňovými ráji třeba na Galapágách? S Kyprem to bude jednoduché, stačí zavolat do Moskvy. Na Galapágách připevní želvám kamery na krunýř, aby zcela nepozorovaně mohly snímat zdejší daňové úniky s tvrdou českou měnou! :lol:


sm-0415-002c-zeman.rw.jpg - 15kB Miloši, keď to budeš robiť ako ja, tak ste v riti skvor ako my!

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod
*******


Avatar


Příspěvků: 5117
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Avrupa
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 19-6-2012 v 09:52


Jedni politici si myslí, že akcionáři jsou bohatí, tak je mohou vysoce zdanit, protože průměrný český člověk asi žádné peníze na akcie nemá.
Jiní politici si myslí, že akcionáři jsou zlí spekulanti nebo hazardující hlupáci, tak jim mohou ublížit ještě daněmi, stejně pak o všechny peníze na burze přijdou nebo omezí pro daně své sázky a své ztráty.
Žádný ministr ve střední Evropě nepomyslí, že také chudí lidé pomocí akcií chtějí získat peníze na nákup bytu nebo zdvojnásobit si důchod.
Hlavně že ministři, prezidenti nebo předsedové vlád po 4 rocích blbnutí ve funkci už mohou jít 50-letí do důchodu a maji důchod 10.000 euro = 250.000 korun měsíčně. Bývalí prezidenti (a snad i kancléř) dostanou ještě 2x víc peněz než ministři v důchodu a už od 50. roku věku maji právo na důchod a navíc jim stát platí v důchodu až do smrti najemné z kanceláře, sekretářku, auto a řidiče, i když už jsou v důchodu a pomocí sekretářky a šoféra se mohou klidně věnovat už jen hobby. Tedy psát do knihy, co všechno ví a nechat se vozit vlastnim šoférem do obchodů, do hospod, do divadla nebo na golf.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 4430
Registrován: 27-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 17-7-2012 v 19:16


Daňová lahůdka socialisty Olofa Palmeho - premiéra Švédska. Však byl zastřelen v roce 1986 neznámým útočníkem. V letech 1949 -1952 uzavřel fiktivní sňatek s Jelenou Rennerovou, která pocházela z Československa. Na české bolševické wikipedii se tomu ale nevěnují, protože je to zřejmě nepodstatné?

V roce 1976 obdržela nejslavnější švédská spisovatelka pro děti - Astrid Lindgrenová výměr daně 102%, které převyšovaly příjmy!!! Veliké štěstí pro všechny malé dětičky po celém světě, že se na to psaní nevykašlala, protože její knížkou ,, Děti z Bullerbynu,, jsem byl v dětství učarován a samozřejmě i seriálem ,,Pipi Dlouhá Punčocha,,! Obdobné režimy jsou k vidění v Evropě - Bělorusko, Rusko, Ukrajina a celý Balkán, Českem počínaje. :yes:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
vasman
Junior Member
**
Příspěvků: 9
Registrován: 3-5-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 24-7-2012 v 17:57


Dostal jsem dividendu France Telecom. Zdaněna však byla 30-ti procenty. Dividendy z francouzských akcií jsou zdaněny takto vysokou sazbou?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod
*******


Avatar


Příspěvků: 5117
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Avrupa
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 25-7-2012 v 09:09


Jo, 18.5.2012 mi přišly dividendy Sanofi Aventis z Francie
a daň byla stržena 30%.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
citronek
Junior Member
**
Příspěvků: 7
Registrován: 27-4-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 20-8-2012 v 07:16


Jako živnostník jsem si myslela, jaké nemám vysoké daně, ale když jsem vyděla výplatní pásek švagra, tak jsem se zděsila, protože ty jeho jsou 3x větší. Jak je to možné? Je svobodný a bezdětný, ale i tak.Co je lepší? Provident, nebo Kredia?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Investor
Super Admin
*********


Avatar


Příspěvků: 464
Registrován: 15-6-2009
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 20-8-2012 v 11:10


Pravděpodobně se předpisy pro daně mohou chápat různě a všechno je to správně a všechno je to chybně. A 75% daňových ppřiznáních je chybně a nikdo to nezjistí, protože je to moc komplikované. Hodně lidí si vyžádá od daňových úřadů plno peněz zpátky a hodně lidí si nebere od daňového úřadu nic, protože se tajně daňově vyrovnali sami. Samostatní podnikatelé maji asi jiná procenta daně než zaměstnanci a svobodní jiná procenta než ženatí. A sedláci dostávají podporu od státu, i když vydělávají s obilím moc dobře. Ti největší podvodníci z Čech registrují jejich českou firmu v Nizozemsku, na Kypru, Maltě, Seyšelách, na Kajmanových ostrovech.Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 223
Registrován: 1-6-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 20-8-2012 v 12:00


Rozdíl je v odečitatelných položkách. Živnostník může uplatnit paušál nebo různé výdeje, zaměstnanec nikoliv.
Na druhou stranu, zaměstnanec se o nic nemusí starat a bude mít vysoký důchod. Živnostník nikoliv.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ondřej
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 859
Registrován: 4-4-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 20-8-2012 v 17:42


Vysoký důchod, kterého se z neustálým posunováním důchodového věku nikdo nedožije a proto jsem rád za toto fórum díky kterému jsem si tuto zkutečnost uvědomil a začal si tvořit svůj dividendový fond.Jestli je to moc offtopic tak to klidně smažte:lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 709
Registrován: 28-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 10-9-2012 v 15:24


Ve Francii žije několik stovek nebo pár tisíc lidí s ročním příjmem víc než milion euro. A nyní je Francie v krizi a potřebuje miliardy a prezident Francouz Holand - Francois Hollande chce, aby tito milionáři platili z příjmu nad milion ročně daň 75%. Ten nejbohatší člověk Francie a 4. nejbohatší člověk světa - Bernard Arnault už se proto chce stěhovat do Belgie.Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
citronek
Junior Member
**
Příspěvků: 7
Registrován: 27-4-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 14-9-2012 v 07:49


No na jednu stranu, pokud je tak bohatý, tak proč by své zemi nepomohl, stejně má tolik peněz, že je do smrti neutratí, ale za na druhou stranu chápu, že jsou to jeho peníze a nechce dávat drtivou většinu pryč.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Peter
Newbie
*
Příspěvků: 3
Registrován: 15-10-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 15-10-2012 v 07:24


Ahojte,
som tu dnes prvý krát a veľmi zaujímavé. Chcel by som sa opýtať.Obchodovať s akciami som začal tento rok. Na budúci rok by som mal platiť nejaké dane. Mám konto u brokerjet.cz a oni chcú aby som im posla daňový domicil.Vôbec sa v tom nevyznám a preto by som sa chcel spýtať nejakého Slováka ako to robí. keď do brokerjetu nepošlem ten domicil tak čo?
Ďakujem za každú radu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Investor
Super Admin
*********


Avatar


Příspěvků: 464
Registrován: 15-6-2009
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 16-10-2012 v 11:03


Bohužel, žádný Slovák se zde nehlásí. Čech však nemůže nechat žádnou otázku bez odpovědi za 24 hodin zde ve fóru.
Jestli to máš ze Slovenska blíž do Vídně než do Prahy, měl jsi dojeti katamaranem po Dunaji nebo tramvají z Bratislavy do Vídně a otevřít konto na akcie u Brokerjet Wien. Protože Slovensko má euro jako Rakousko. Však Brokerjet Praha může dělat komplikace s korunami.
Domicil by znamenal jistě, že si tam měl dojít osobně s potvrzením nebo poslat poštou potvrzení o bydlišti na Slovensku na kopii jakéhokoliv důležitého dokumentu. Taky jde o potvrzení pobytu na jisté adrese, které máš na několika dokumentech, nebo jen na dopisech od policajtů a soudů, tak jim pošli kopie, kde by viděli tvoji adresu, že je stejná, jako jsi nahlásl. :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Buben Wagra
Junior Member
**


Avatar


Příspěvků: 5
Registrován: 15-10-2012
Offline

Nálada: něco bych koupil ;-)

[*] Zasláno 16-10-2012 v 12:47
Dividendy a refundace


Koho zajímá danění dividend a refundace, bude zřejmě zajímat následující výňatek z článku: :info:

Příjmy z dividend ze zahraničí

Paní Olga z České republiky je podílníkem kapitálové společnosti ve Francii. Valná hromada rozhodla, že paní Olze náleží 10.000 EUR podílu na zisku. Tyto příjmy obecně podléhají ve Francii srážkové dani u zdroje například ve výši 25 %. Podle Smlouvy o zamezení dvojího zdanění uzavřené mezi Českou republikou a Francií ale má česká rezidentka nárok na zvýhodněnou sazbu francouzské daně 10 %.

Přesto bude muset francouzská společnost srazit plných 2.500 EUR, takže se paní Olga může těšit jen ze zdaněných 7.500 EUR. Problém je totiž v tom, že Francie uplatňuje tzv. refundační systém, kdy nejprve je nerezidentovi vždy sražena plná daň podle národního daňového zákona, bez ohledu na Smlouvu. A teprve následně může nerezident doložit a prokázat rezidenci ve smluvním státě vyplněním oficiálního formuláře a potvrzením vydaným jeho daňovým úřadem. Bude-li vše v pořádku, poukáže francouzský daňový úřad přeplatek na sražené dani poplatníkovi, v našem případě vyplatí 1.500 EUR.

Ze zmíněné daňové Smlouvy mezi Českem a Francií dále vyplývá, že Česká republika může při ukládání daní svým rezidentům zahrnout do daňového základu, ze kterého se takové daně ukládají, části příjmu nebo majetku, které mohou být v souladu s ustanoveními této smlouvy rovněž zdaněny ve Francii, avšak povolí snížit částku daně vypočtenou z takového základu o částku rovnající se dani zaplacené ve Francii. Částka, o kterou se daň sníží, však nepřesáhne tu část české daně vypočtené před jejím snížením, jež poměrně připadá na příjmy nebo majetek, které mohou být v souladu s ustanoveními této smlouvy zdaněny ve Francii.

Neboli stručně řečeno, dividendu z Francie paní Olga sice musí zahrnout do daňového přiznání v Česku, ale uplatní si tzv. prostý zápočet francouzské daně na českou daňovou povinnost. K čemuž využije přílohu č. 3 přiznání k DPFO. Započíst přitom může pouze daň, kterou Smlouva umožňuje Francii zdanit, tedy 1.000 EUR (po přepočtu na českou měnu). Pro srovnání dodejme, že lépe je na tom naopak francouzský občan, který se stane podílníkem kapitálové společnosti usídlené v České republice. Protože Česko uplatňuje jednodušší automatický systém zdaňování nerezidentů ze smluvních států, obdrží Francouz např. ze stejného hrubého podílu na zisku 10.000 EUR plných 9.000 EUR, protože česká firma může ihned postupovat podle Smlouvy s Francií, tedy francouzskému rezidentovi srazit maximální základní sazbu 10 %. Třebaže by jinak uplatnila v souladu s českým § 36 odst. 1 ZDP obecnou srážkovou daň u zdroje příjmů ve výši 15 %.

Odkaz: http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d9786v12659-p...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcius
Member
***
Příspěvků: 33
Registrován: 9-11-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 23-11-2012 v 18:58


Citace: Původně zaslal: standa  
Daňová lahůdka bolševika Olofa Palmeho - premiéra Švédska. Na bolševického dobytka však čekal zasloužený dobytčí úděl - byl zastřelen v roce 1986 neznámým útočníkem. V letech 1949 -1952 uzavřel fiktivní sňatek s Jelenou Rennerovou, která pocházela z Československa. Na české bolševické wikipedii se tomu ale nevěnují, protože je to zřejmě nepodstatné?

V roce 1976 obdržela nejslavnější švédská spisovatelka pro děti - Astrid Lindgrenová výměr daně 102%, které převyšovaly příjmy!!! Veliké štěstí pro všechny malé dětičky po celém světě, že se na to psaní nevykašlala, protože její knížkou ,, Děti z Bullerbynu,, jsem byl v dětství učarován a samozřejmě i seriálem ,,Pipi Dlouhá Punčocha,,! Bolševický ksindl zahluší všechno dobré a je dobré, že aspoň část populace jim neskočí na špek! Obdobné režimy jsou k vidění v Evropě - Bělorusko, Rusko, Ukrajina a celý Balkán, Českem počínaje. :yes:


Zajímavé, a jak mohla mít daň vyšší jak příjmy? Že jsou v dánsku a tam či onde vysoké daně se ví.

O to zajéímavější je, že z průzkumů štěstí lidí jsou na tom nejlépe severské státy jako např. Norsko a Švédsko tuším, i když bchom paradoxně čekali jižnější teplejší státy.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
akcius
Member
***
Příspěvků: 33
Registrován: 9-11-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 23-11-2012 v 19:12


Citace: Původně zaslal: citronek  
No na jednu stranu, pokud je tak bohatý, tak proč by své zemi nepomohl, stejně má tolik peněz, že je do smrti neutratí, ale za na druhou stranu chápu, že jsou to jeho peníze a nechce dávat drtivou většinu pryč.


Takhle nějak si představuji socialismus a komunismus, v podstatě i demokracii, což v podstatě znamená, že většina ovládne situaci a tu vzdělanější menšinu (vždy to tak bude, většina lidí jsou a budou hlupáci a ovce) zmastí tak, že třeba znárodní, zestátní, zdaní apod.

Jestli chce někdo pomoci své zemi, proč ne, ale mělo by to být dobrovolné a ne zdaněním 75%... I když zaměstnanec i v česku má daněnu výplatu okolo 50% plus další daně jako spotřební a DPH :-)

Možná si to plně neuvědomujete, ale demokracie není o nic moc lepší... Když bude většina blbů, tak nás ani demogracie nespasí.

A mimochodem, nulové daně, rovná se anarchie a kdo by tam chtěl žít? Já tedy ne. Vše je o kompromisu a nic není černobílé.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Matej1992
Senior Member
****
Příspěvků: 259
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Trnava
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 6-12-2012 v 23:01


Pokiaľ nakúpim napr. ČEZ v Prahe alebo v Nemecku rozdiel je v mene, ktorú platím ako aj v mene v ktorej budem dostávať dividendu, to je zrejmé.
Ako je to však so zdanením dividend?
V Prahe by mala byť daň 0%, ale akú daň strhnú v nemecku? 0% alebo tých nemeckých 26,niečo%??
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 223
Registrován: 1-6-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 6-12-2012 v 23:10


Jak jsi přišel na těch 0%?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod
*******


Avatar


Příspěvků: 5117
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Avrupa
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 7-12-2012 v 03:48


Před pár lety na Slovensku nestrhli žádnou daň z dividend a slovenské dividendy chodily akcionářům na konto celé, ať už bydlí akcionáři kdekoliv na světě. Daň 10 % z dividend strhla Británie a Čína. Daň 15 % z dividend strhly Čechy, Nizozemsko, USA, Japonsko, Brazílie, Korea, Jižní Afrika. Austrálie strhla daň 15 % nebo u fully franked dividend 0 %. Španělsko strhlo daň 19 %. Daň 25 % z dividend strhly Belgie, Rakousko, Norsko, Kanada. Německo 26,38 %. Itálie 27 %. Finsko 28 %. Francie a Švédsko 30 %. Švýcarsko 35 %. Výška daně z dividend se po několika letech změní, tedy pro aktuální informaci je dobré hledat v internetu dnešní výšku daní, však polovina textů v internetu jsou lži nebo omyly.
Máme-li ve vlasti právo na několik stovek euro dividend ročně bez daně, nebo strhnou-li nám v cizině z dividend více procent, než by nám strhli ve vlasti, pak můžeme u našeho daňového úřadu nebo na zahraničním velvyslanectví získat formulář, který s potvrzením našeho domácího daňového úřadu pošleme na daňový úřad v cizině, aby nám v cizině zadrženou daň vrátil, nebo tu daň nad 15 % vrátil, jestli platíme doma 15 %. Někdy nám tu žádost o vrácení daní z dividend v cizině vyřídí naše banka sama za poplatek 10 až 100 euro. Daně z dividend neprávem sražených v Itálii nám mohou přijít na konta i za 10 let. Jestliže byla stržena daň z dividend v zahraničí stejná jako ve vlasti, už neplatíme daň z dividend ve vlasti.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Matej1992
Senior Member
****
Příspěvků: 259
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Trnava
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 7-12-2012 v 07:56


No našiel som takýto prehľad a pri Česku je písané, že daň z dividend bola zrušená: http://www.tpa-horwath.sk/wp-content/uploads/2012/05/CEE_SK....
Ale preto sa pýtam Vás, čo máte nakúpené akcie v Prahe, napríklad Čez priamo, či je daň ozaj 0% alebo vám chodíva dividenda znížená. A či sa tá daň potom vzťahuje aj na akcie čez-u v Nemecku, alebo tam strhnú nemeckých 26,38%.
A už si Ladislav alebo niekto iný požadoval od cudzieho štátu vrátenie daní z cudziny? A úspešne.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod
*******


Avatar


Příspěvků: 5117
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Avrupa
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 7-12-2012 v 11:37


Dividendy ČEZ chodí každému zdaněné s 15%, at koupil na burze Praha nebo Frankfurt, at bydlí v ČR nebo na Slovensku nebo v Německu, chodí každému zdaněné s 15%.
Já jsem nikdy žádné daně z ciziny z dividend nežádal, protože poplatek za to bude vyšší, než ty peníze, které dostanu zpátky a protože nechci nikoho na dvou daňových úřadech obtěžovat.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Matej1992
Senior Member
****
Příspěvků: 259
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Trnava
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 7-12-2012 v 13:15


Dobre vďaka za odpoveď Ladislav :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1    3  ..  46

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2011 The XMB Group

Nepiš háčky, čárky a kroužky nad písmeny. Česká diakritika nefunguje od 6.9.2018 a způsobí, že se příspěvek neobjeví.

Odstranit českou diakritiku z tvého příspěvku! >> diakritika.rs-design.sk + + + textmod.pavucina.com

Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Procházková O-holy-night mp3

O Holy Night - Hillsdale College - O holy night

Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký hloupý daytrader!

Dow Jones Dow Jones Dow Jones     DAX DAX

Avatar do profilu foto         Gifs     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti

statistika navstev NAVRCHOLU.cz
      Vánoce

Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
  Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: Ladislav Konečný nar. 1954     5. vydání knihy 2018     info v PDF obsah knihy a obálka knihy.   Test the best !!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, 18 obrázků, tisíc užitečných informací o investování

Online obchod na knihu > nr1a.com/kniha.html < zde prosim objednat       Informace nr1a@seznam.cz

Grafy mých 25 akcii na stálo pro důchod z dividend: Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, Anheuser Busch InBev, AT&T,
Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Wells Fargo, Banco Bilbao, Banco Santander,
Iberdrola, BHP Group, British American Tobacco, HSBC, Lloyds Banking Group, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi.
Ladislav Konečný
Finanční karikatury

Všechny 30-50 akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °       Grafy deseti nejznámějších kryptoměn