Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5
Autor: Předmět: Začátek, první nákup akcií
DavidC
Junior Member
**




Příspěvků: 61
Registrován: 12-6-2020
Offline


[*] Zasláno 14-6-2020 v 20:24


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: DavidC  
Díky za radu. Na začátek mého portfolia kupuji tedy Shell - RDSB a Wells Fargo na NYSE. Nechám to zatím na Patrii.

Existuje nějaký důvod, proč to nemam udělat už během zítřka, ale čekat na nějaký den v průběhu týdne ?


Chceš koupit akcie RDSB a dostávat dividendu v Librách? Nebo chceš dividendu v dolarech? Pak bys musel koupit ADR na ty akcie Shellu RDSB. U Shellu se dividenda stanovuje v dolarech a do Liber nebo Eur (u holandského klonu) se přepočítává.

Bacha na to, co přesně budeš kupovat.


Když na webtraderu na Patrii hledám akcii RDSB, tak mi to nabídne možnost jen přes Londýn v librách. Asi jsem v tom už trošku zamotaný..
Wells Fargo přes NYSE v USD je jasná, s tím nemám problém, ale Royal Dutch Shell mi trošku motá hlavu. Kupuji RDSB místo RDSA kvůli lepším daňovým podmínkám, jak již někdo zmiňoval v tomto vláknu.. preferoval bych asi dividendu v dolarech, následující roky to plánuji vždy reinvestovat..
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
fraja
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 2-6-2020
Offline


[*] Zasláno 15-6-2020 v 06:21


Zdravim Vás všetkých. Chcem sa Vás spytať,prečo je lepšie kupiť RDSB na NYSE a nie za eura na burze v Amsterdame?
Mam učet na LYNX v eurach a nemusel by som meniť eura na dolare a aj dividendy by boli už v eurach.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 15-6-2020 v 06:25


fraja: Je to lepší pro ty, co mají účet v dolarech, třeba vůbec neobchodují jiné než US akcie...



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 15-6-2020 v 11:51


Fraja,
jestli máš účet v euru a poplatek za Amsterdam nižší než na Tradegate (Berlin) a Xetra (Frankfurt),
pak jistě kup Shell v Amsterdamu za euro!
Jen čeští daytradeři kupují evropské akcie v New Yorku a mnohdy kupují pouhé odpadky z evropských akcií zvané ADR.




Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
fraja
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 2-6-2020
Offline


[*] Zasláno 15-6-2020 v 15:04


Vďaka za rady,kúpil som na burze v Amsterdame poplatok na europských burzach mám stejnaky 6 eur.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 15-6-2020 v 16:46


Citace: Původně zaslal: DavidC  
Citace: Původně zaslal: Pavel  
Citace: Původně zaslal: DavidC  
Díky za radu. Na začátek mého portfolia kupuji tedy Shell - RDSB a Wells Fargo na NYSE. Nechám to zatím na Patrii.

Existuje nějaký důvod, proč to nemam udělat už během zítřka, ale čekat na nějaký den v průběhu týdne ?


Chceš koupit akcie RDSB a dostávat dividendu v Librách? Nebo chceš dividendu v dolarech? Pak bys musel koupit ADR na ty akcie Shellu RDSB. U Shellu se dividenda stanovuje v dolarech a do Liber nebo Eur (u holandského klonu) se přepočítává.

Bacha na to, co přesně budeš kupovat.


Když na webtraderu na Patrii hledám akcii RDSB, tak mi to nabídne možnost jen přes Londýn v librách. Asi jsem v tom už trošku zamotaný..
Wells Fargo přes NYSE v USD je jasná, s tím nemám problém, ale Royal Dutch Shell mi trošku motá hlavu. Kupuji RDSB místo RDSA kvůli lepším daňovým podmínkám, jak již někdo zmiňoval v tomto vláknu.. preferoval bych asi dividendu v dolarech, následující roky to plánuji vždy reinvestovat..


A tohle jsi četl? Dával jsem to na jiné vlákno, kde taky přispíváš:

https://www.shell.com/investors/retail-shareholder-informati...

Jsou dva typy akcií - RDS.A a RDS.B. A obě tyto akcie se dají koupit na NYSE jako ADR. Pan domácí ADR považuje za špatnou věc, spousta z nás ale má opačný názor.

Ještě je potřeba počítat s tím, že ADR mají dvojnásobnou hodnotu než akcie (a i dvojnásobnou dividendu). Hezky shrnuto je to tady, na konkrétním příkladě vyplacení dividendy i její konverze do Eur a Liber (dividenda je deklarována v dolarech):

https://www.shell.com/investors/dividend-information/histori...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
minarjo
Member
***




Příspěvků: 124
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 16-6-2020 v 08:23


@DavidC:
Pokud nechceš mít zkraje zbytečně moc měn, klidně kup Shell B ADR (ticker RDS.B) na americké burze za USD, i dividenda pak bude v USD. Nediv se, že kurz je po přepočtu na USD dvojnásobný oproti evropským burzám, protože jeden ADR na Shell (tedy jeden kus koupeného RDS.B za dolary) reprezentuje dvě klasické akcie Shell. I dividenda je pak samosebou dvojnásobná, viz web Shellu, kde to také mají na běžné akcie a ADR rozděleno.

K tvému dotazu frekvence dividend a návratnosti investice v dividendě:
Pro návratnost není důležitá frekvence výplaty dividendy, protože hlavní ukazatel dividendy, tedy Dividendový výnos (tedy kolik procent z ceny akcie je ročně vyplaceno v dividendě) se vždy vztahuje na rok. Ať už je dividenda placená jednou ročně naráz (typické pro většinu akcií EU), pololetně (typické pro Británii) nebo čtvrtletně (typické pro USA a rovněž pro některé evropské firmy s celosvětovou působností, zpravidla ty s účetnictvím v USD, jako třeba Shell, HSBC atd.).
Pokud koupíš akcii s aktuálním dividendovým výnosem řekněme 5% (v čistém po odečtení daně), tak jednoduchou matematikou zjistíš, že návratnost celé investice je 20 let (100/5), ale to jen za předpokladu, že by celou dobu nedošlo ke zvýšení dividendy. Jelikož se typicky vybírají akcie co dividendy pravidelně zvyšují, bylo by to samosebou pak o dost méně let. US akcie s typickým divi výnosem kolem 3% (což by znamenalo návratnost 30 let) mohou v tomto vypadat méně atraktivní než evropské s výnosem 5-7%, ale zase zpravidla díky vyšší ziskovosti zvyšují dividendy více. Tedy ve výsledku můžeš počítat s návratností 15-25 let u většiny dividendových akcií. Pokud ale dividendy pravidelně investuješ do dalších (nebo i stejných) akciových titulů, tak efektem "nabalování sněhové koule" (obdoba úroků z úroků u spoření) bude doba celkové návratnosti dále klesat... je to čistá matematika opřená o historii, nic víc nic méně :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
DavidC
Junior Member
**




Příspěvků: 61
Registrován: 12-6-2020
Offline


[*] Zasláno 16-6-2020 v 12:38


Citace: Původně zaslal: minarjo  
@DavidC:
Pokud nechceš mít zkraje zbytečně moc měn, klidně kup Shell B ADR (ticker RDS.B) na americké burze za USD, i dividenda pak bude v USD. Nediv se, že kurz je po přepočtu na USD dvojnásobný oproti evropským burzám, protože jeden ADR na Shell (tedy jeden kus koupeného RDS.B za dolary) reprezentuje dvě klasické akcie Shell. I dividenda je pak samosebou dvojnásobná, viz web Shellu, kde to také mají na běžné akcie a ADR rozděleno.

K tvému dotazu frekvence dividend a návratnosti investice v dividendě:
Pro návratnost není důležitá frekvence výplaty dividendy, protože hlavní ukazatel dividendy, tedy Dividendový výnos (tedy kolik procent z ceny akcie je ročně vyplaceno v dividendě) se vždy vztahuje na rok. Ať už je dividenda placená jednou ročně naráz (typické pro většinu akcií EU), pololetně (typické pro Británii) nebo čtvrtletně (typické pro USA a rovněž pro některé evropské firmy s celosvětovou působností, zpravidla ty s účetnictvím v USD, jako třeba Shell, HSBC atd.).
Pokud koupíš akcii s aktuálním dividendovým výnosem řekněme 5% (v čistém po odečtení daně), tak jednoduchou matematikou zjistíš, že návratnost celé investice je 20 let (100/5), ale to jen za předpokladu, že by celou dobu nedošlo ke zvýšení dividendy. Jelikož se typicky vybírají akcie co dividendy pravidelně zvyšují, bylo by to samosebou pak o dost méně let. US akcie s typickým divi výnosem kolem 3% (což by znamenalo návratnost 30 let) mohou v tomto vypadat méně atraktivní než evropské s výnosem 5-7%, ale zase zpravidla díky vyšší ziskovosti zvyšují dividendy více. Tedy ve výsledku můžeš počítat s návratností 15-25 let u většiny dividendových akcií. Pokud ale dividendy pravidelně investuješ do dalších (nebo i stejných) akciových titulů, tak efektem "nabalování sněhové koule" (obdoba úroků z úroků u spoření) bude doba celkové návratnosti dále klesat... je to čistá matematika opřená o historii, nic víc nic méně :)


Super, takhle polopaticky vysvětlené je to pro mě v tuto chvíli nejlepší, abych si v tom udělal pořádek. Díky moc tobě i ostatním za cenné rady :)

Ještě jsem přemýšlel o přechodu z Patrie na Lynx, ale trvají na minimálním vkladu 100 000Kč a kompletní vytvoření účtu a připsání peněz na účet tak, abych mohl začít nakupovat je dle nich asi 8-10 dní. Takže prozatím zůstávám a nakupuji RDSB ADR a WFC na Patrii.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 12-11-2020 v 14:26


Citace: Původně zaslal: Mamut  


Automobilky: váhám mezi Daimler a BMW


BMW.



Citace: Původně zaslal: Mamut  

Materiály: váhám mezi BHP Group (BHP), Royal Dutch Shell plc (RDSA) nebo ConocoPhillips (COP), které již mám a jen bych dokoupil


BHP.

Citace: Původně zaslal: Mamut  

Finance: zde klidně může být i více titulů:
Wells Fargo & Company (WFC), HSBC Holdings plc (HSBC), Banco Santander, S.A. (SAN), Allianz SE (ALV)


Allianz.

Citace: Původně zaslal: Mamut  

Ostatní: BASF SE (BASF), British American Tobacco p.l.c. (BTI), New Residential Investment Corp. (NRZ), JPMorgan Chase & Co. (JPM).


BASF + BAT.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 15-11-2020 v 08:49


Eco je odborník.
I když má omylem asi několik akcií z Ruska nebo z Číny.
Ale každý se jednou nebo dvakrát v životě splete s akciemi.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
VSbrok
Junior Member
**




Příspěvků: 40
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 15-11-2020 v 09:49


Citace: Původně zaslal: DavidC  

Super, takhle polopaticky vysvětlené je to pro mě v tuto chvíli nejlepší, abych si v tom udělal pořádek. Díky moc tobě i ostatním za cenné rady :)

Ještě jsem přemýšlel o přechodu z Patrie na Lynx, ale trvají na minimálním vkladu 100 000Kč a kompletní vytvoření účtu a připsání peněz na účet tak, abych mohl začít nakupovat je dle nich asi 8-10 dní. Takže prozatím zůstávám a nakupuji RDSB ADR a WFC na Patrii.


no pokud máš 200k, tak to máš i s bonusem 50 USD, když se regneš pod člena.

Původně bývalo 50k Kč, ale jak v březnu padly ceny, tak investovat chtěl každej a hlásili se hordy nových investorů ... když ty akcie jsou tak levný. Takže, aby to stíhali, tak navýšili vstupní vklad.

Ti čoveče nevím, zůstávat u Patrie s poplatem 10 USD je šílenost ... a když Ti dělá problém 100k vstup, tak zkus Degiro, tam žádný vstupní limit není ... pokud Ti teda nebudou vadit zas jiná omezení ... jako vedení v eurech + konverze všeho do eur (peněžní fond), nižší krytí, příšerně pomalá podpora, nemožnost nákupu zbrojařů.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Petr
Junior Member
**




Příspěvků: 9
Registrován: 16-3-2020
Offline


[*] Zasláno 8-1-2021 v 19:46


Zdravím,

je dobrá volba nakupovat i neevropské akcie za eura jak prosazuje p. Ladislav a mít portfolio složené pouze z jedné měny?

Chtěl bych koupit některé US akcie na evropských burzách za eura, ale když vidím relativně malou likviditu, tak mám trochu obavy do budoucna. Některé US akcie mi dokonce Lynx ani neumožní za eura koupit.

Většinu hotovosti mám pouze eurech a korunách, žadné dolary.

Uvažuju, že část euro portfolia směním do akcií v dolarech a to z těchto důvodů:
- aspoň částečné mėnové zajištění
- výše zmíněná likvidita
- dividenda z amerických akcií chodí stejně v dolarech, atd.

Je zde hodně pro a proti a tak trochu nevím, jak se rozhodnout. Řešili jste sami něco podobného, když jste začínali?

Díky za názory, Petr
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 8-1-2021 v 20:02


Ladislav je občanem Německa, takže k tomu má jiný přístup.
Já bych to neřešil, spíše se doporučuje kupovat akcie v místě jejich domicilu. Tedy ne přes certifikáty ADR. Ale ani to nemusí být dogma, občas není moc na výběr.

Jinak já mám akcie USD/EUR/CZK zhruba ve stejném poměru.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 9-1-2021 v 09:52


'''' spíše se doporučuje kupovat akcie v místě jejich domicilu.''''

Ale né. Když nekupuješ každou akcii za miliony eur, ale jen japonskou akcii za 1.000 €, kanadskou akcii za 1.000 € a francouzskou akcii za 1.000 €, nebudeš je přece kupovat za jeny a dolary na burze Tokio, Toronto, Paříž. Ale všechny na Tradegate nebo Xetra v Německu za eura.

Jo, stále silné tisknutí nových dolarů a menší tisknutí eur způsobuje, že dolar slábne proti euru. Snad budou jednou 2 dolary za 1 euro. A to snižuje kurz amerických akcií v euru a peníze z amerických dividend v euru.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roman85
Junior Member
**




Příspěvků: 4
Registrován: 9-1-2021
Offline


[*] Zasláno 21-1-2021 v 12:21


Dobry den, rozhodol som sa konecne zacat investovat a kedze nemam absolutne ziadne skusenosti, rad by som sa v niektorych veciach poradil so skusenejsimi. Moj zamer v skratke:
Mam 30 rokov a planujem zalozit portfolio na dlhodobe investovanie (20+ rokov). 90% z portfolia bude orientovanych na stabilne spolocnosti vyplacajuce dividendy. Moje investovanie bude uzatvoreny kruh, tj. ziadne vybery, vsetky pripadne zisky budu opat vlozene do akcii. Na zaciatok mam pripravenu mensiu hovotost a mam v plane postupne rocne alebo 1/2 rocne dokupovat dalsie akcie, podla toho, kolko si budem moct dovolit. Zijem na Slovensku a teda mam vsetky peniaze v €.
Vopred dakujem za pripadne rady, moje otazky:

1. Aky broker by ste na taketo investovanie doporucili? Vybral som si Lynx, ale vzhladom na aktualny presun spolocnosti z UK si niesom isty. V niektorych diskusiach to ludia riesia ako mozny "problem" do buducnosti.
2. Odporucate nakupovat akcie iba priamo v krajine kde sidli dana firma? Mam totiz zaujem o spolocnosti z EU, USA, UK a JAP a to by bol podla mna celkom bordel (4 meny), moj plan je teda nakupovat USA akcie v USA a zbytok akcii kupit na burze v DE. Takze by som mal v portfoliu len dolare a €.
3. Napadlo ma, ze by som FR spolocnosti mohol nakupit priamo na FR burze. Je to rozumne alebo ich radsej tiez kupit v DE?
4. A potom mam zmatok v akciach v DE. Vacsinou su dostupne na burzach FWB aj SWB (kde je v nazve vacsiny spolocnosti uvedene REGISTERED SHARES). Ktoru burzu je najrozumnejsie vybrat? Osobne sa mi viac paci FWB, pretoze ma kratsie nazvy.
5. Je vhodna doba na zaciatok investovania alebo by ste par mesiacov pockali? Moj plan je zacat cim skor, idealne do konca januara.
6. Je mozne vlozit sem moje planovane portfolio na posudenie? Ak sa v nom nachadzaju uplne nezmyselne spolocnosti, rad by som ich za nieco vymenil :D.
//
Dufam, ze nevadi, ze pisem po slovensky, podobne forum v slovencine som nenasiel.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Cyberguy
Junior Member
**




Příspěvků: 86
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2021 v 13:32


Ahoj Romane 85,
vítám Tě a na začátek, mně určitě slovenština nevadí. A k Tvým dotazům:
1. záleží na chuti každého soudruha. Váhou v rozhodování by měly být výše poplatků (za obchod, za držení na určitém trhu, ...), jednoduchost převodu peněz z a na investorský účet, převodní kurzy které daný broker nabízí, srozumitelnost a ovladatelnost obchodní platformy, omezení typu nelze koupit "neetické" tituly a jim podobná "ochranářská" opatření nás drobasů. Ze tří nejpreferovanějších pozoruji DeGiro, FIO a Lynx. Já používám Lynx a FIO. Každý mám z nějakého důvodu a tyto mi oba splňují. Myslím že na Slovensku jsou dostupní všichni tři.
2. Dívám se na to jako ty. Nedrobím na množství různých měn a držím se svých 3 hlavních ($, €, CZK).
3. FR společnosti nekupuji z důvody vysokého zdanění dividendy. Pokud kupuji tituly s jiným domicilem, vybírám ADR nebo aby byly obchodovány v mnou vybrané měně na nějakém rozumném trhu (burze).
4. Na DE burzy nejsem machr. To přenechám jiným. Kupuji tam, kde mi to můj broker dovolí. Zvážím likviditu, poplatky, ... pak se rozhoduji.
5. Nikdo neví co bude za 1/2 roku. Jestli je lepší čekat nebo nečekat. Kdo zná tuhle odpověď, sem s ní (pravděpodobně se autor odpovědi bude jmenovat Bůh ... nebo nějak podobně). Když vstoupíš na trh v nevhodnou chvíli, alespoň se Ti vytvoří příležitost ředit v budoucnosti za nižší ceny. Podle mne není na co čekat.
6. Je fajn, když tu sdílíme nápady a rámcové informace o PTF. Proto se tady všichni potkáváme. Pomůžeme Ti svými názory (rozhodnout se musíš sám). A popřemýšlíme nad Tvými nápady. Ty obohatíš nás, my Tebe.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 21-1-2021 v 16:13


Roman 85.
Můžeš koupit akcie hned, jestli jsou levné s P/S pod 3 a P/B pod 3
a jestli to nevypadá na grafu na trend klesající. Zdá se ti, že po nákupu porostou.
Ale jestli se dostanou přece jen po nákupu do mínus a za 5 let jsou už 50% v mínus, nevadí.
Vždyť budeš mít každý rok radost z dividend, akcie bude za 10 let v plus, také můžeš za několik let levně přikoupit.
Francouzské, britské a japonské akcie kup v Německu.
Nekupuj žádné certifikáty ADR, ale každou akcii v originále, registered share.
Nejlevnější poplatek má německý trh Tradegate, pak burza Xetra. Frankfurt má vyšší poplatek.
Ale nevím, jestli Lynx, Degiro, Fio umí nákup na Tradegate zařídit a levněji než na Xetra.

''''Je mozne vlozit sem moje planovane portfolio na posudenie?'''' přece to nebudeme zakazovat.
Napiš sem plánované akcie, ať tě odradíme od předražených, nebo čínských a ruských.

''''Dufam, ze nevadi, ze pisem po slovensky, podobne forum v slovencine som nenasiel.''''
Slovenské fórum ako-investovat.sk je určeno jen pro krátké spekulace s indexem.
Kdo by tam psal, že chce držet akcie doživotně pro důchod z dividend, tomu by Slováci ubližovali, chtěli, aby z fóra zmizl.
Zakázáno je psát v našem fóru nečitelným písmem ruským, čínským, arabským, řeckým, japonským a podobně.

:cool: Vyber si levné akcie z :post: http://nr1a.com/mustrdepo-3mesice.htm
ale Procter&Gamble, Johnson&Johnson, Cisco, Pfizer jsou 2x předražené.
:exclamation:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Antoan
Junior Member
**




Příspěvků: 81
Registrován: 25-2-2020
Offline


[*] Zasláno 21-1-2021 v 16:48


Čau Roman, aj keď sú tu oveľa skúsenejší borci tak ja aspoň takto:
- broker - ak si dobrý v angličtine tak to máš pestrejší výber. Ak nie tak je možný Lynx (mám aj ja) s českou podporou čo je pre nováčika určite výhoda, prípadne české FIO. Neskôr doporučujem diverzifikáciu. A dobre prelúskať poplatky !
- nákup akcie v domicile je výhodou, tzv. ADR certifikáty sú spojené s poplatkami aj keď malými, ak niekto používa povedzme len USD tak to nemusí byť zlé riešenie. Podľa domicilu firmy Ti aj budú chodiť dividendy - britské v GBP, EÚ v €, US/CAN v $ a pod. Ja používam preto 3 meny €,$,GBP . Britské akcie sú fajn - GB dividendy (zatiaľ) nedaní a teda ich daníš len Ty potom v DP - 7% čo je najnižšia daň z dividend.
Ak do 1 roka akciu nepredáš, potom je jej predaj(teda profit z predaja) oslobodený od dane a odvodov.
- FR akcie nemám -ako píše kolega dividendy sú zaťažené 30% daňou aj keď sa tu dlho premieľa, že má byť 12% - nemám overené
- gro akcií kupujem v US- NYSE, NASDAQ alebo na FWB, nie všetko Ti každý broker z rôznych dôvodov dovolí

Doporučujem Ti si prečítať komplet túto diskusiu a diskusiu na Investičnej gramotnosti - fakt Ti to pomôže - ako mne. Sú tu fakt slušní a zdatní borci.
Kedy investovať - je len a len na Tebe ako so svojimi chechtákmi naložíš. :) Ale máš pred sebou taký veľký investičný horizont (čo Ti mimochodom neomale závidím;), že byť dnes nezainvestovaný je podľa mňa chybou. Predikcie na rast akciových trhov nastupujúcej bidenovsko-postcovidovej doby vzhľadom na neuveriteľné množstvo natlačených papierikov sú namieste. Aj keď čierne labute nevymreli a krištáľovú guľu budúcnosti nikto nemá :cool:

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pampel
Junior Member
**




Příspěvků: 33
Registrován: 11-10-2020
Offline


[*] Zasláno 21-1-2021 v 17:24


A jen doplním - pokud investuješ s dlouhým horizontem, nelekni se, až to spadne, nepanikař, neprodávej, ale využij příležitosti k dokoupení. Časem se to zase zvedne. Koukni na propad v březnu 2020.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


exclamation.gif Zasláno 21-1-2021 v 19:14
Vive la France!


Citace: Původně zaslal: Antoan  

- FR akcie nemám -ako píše kolega dividendy sú zaťažené 30% daňou aj keď sa tu dlho premieľa, že má byť 12% - nemám overené


Je to složité. Mnoho lidí platí 30% daň z francouzských dividend, ale platím jen 12% daň. Záleží na makléři. A musíte jít na finanční úřad a zaregistrovat se ve Francii.
Mám tyto společnosti z Francie:

- TOTAL
- Pernod Ricard
- Air Liquide
- LVMH
- Danone
- AXA

Nikdy ty akcie neprodám. Budu vybírat dividendy celý život. Pokud zemřu v 96, můj potomek zdědí podíly.




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 21-1-2021 v 20:41


Co máš za Brokera ,že ti umožní dan 12 procent u francouzských akcii?



Investiční strategie:B&H
Portfolio:
ABBV,BAS,BIL,BMT,BMW,CSCO,D,IBE,MMM,MO,MUV2,PEP,PM,PPL,RDSB,T,WFC,XOM,IBM,UL,DIS,SBUX,MSFT,HD,BMY,KHC,PFE,WBD,INTC.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 21-1-2021 v 21:18


Citace: Původně zaslal: TomasV  
Co máš za Brokera ,že ti umožní dan 12 procent u francouzských akcii?


Jsem s německým makléřem. Makléř se nazývá DKB. (Deutsche Kreditbank: www.dkb.de )




Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roman85
Junior Member
**




Příspěvků: 4
Registrován: 9-1-2021
Offline


[*] Zasláno 25-1-2021 v 01:20


Citace: Původně zaslal: Ladislav  

Napiš sem plánované akcie, ať tě odradíme od předražených, nebo čínských a ruských.


Dakujem za vsetky komentare, tolko reakcii som necakal.
Lynx ucet zalozeny, o par dni by mohol byt aktivovany a mozem zacat.

pociatocny nakupny plan :

ROYAL DUTCH SHELL B
EXXON MOBIL CORPORATION
JAPAN TOBACCO
BRITISH AMERICAN TOBACCO PLC
*
BP PLC
BAYER AG
KRAFT HEINZ CO
SUBARU CORP.
ORANGE
CANON INC

// spolocnosti z casti nad * chcem nakupovat za 2,5x vacsie mnozstvo €, takze mi 2,5x viac zalezi na spravnom vybere spolocnosti nad *. :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 26-1-2021 v 10:38


Romane,

tvuj pristup je OK, hosani ti tady pozadi s brokry a hromadou veci...S ohledem na tvuj vyber, nad hvezdickou mas 2 sektory I pod ni to nevypada na velikou diverzifikaci. Postupne zbuduj ptf z vide oboru /I kdyz mne se to keca, mam 30% v ruznem tabaku/. Ale ta potreba konzumovat cigara denodenne, ta nam akcionarum zajistuje budouci svelte zitrky.

Pokud jedes na long run, vyplati se koncentrovat svoje usili na divi aristokraty, champion, kingy , challangery...zkratka vsechny, kteri dlouhodobe zvysuji divi.
Pri DGI typu investovani je nepodstatnejsim faktorem cas a ten ty mas, takze za 20 et se budes usmivat jak mesic na hnuj a tetelit se income streamem, odhaduji, v hodnote stovek k CZK rocne. Vlastne desetitisicu EUR, ako ze si zo Slovenska :-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 27-1-2021 v 01:51


S těma naftařema bych si to raději rozmyslel. Pokud bys měl tuto skladbu portfolia před rokem, tak jseš nyní dost v mínusu.
Zkus buď zkombinovat jednoho naftaře + jednoho těžaře + jednoho transportéra (např. Enbridge), nebo naftaře doplnit elektrárnou.

Dva tabáky také ne. Pokud tedy vůbec tabák, kup ho v čechách za koruny.

Osobně bych zařadil do portfolia nějakou techno firmu, např. Apple (s finanční rezervou na dokupy při poklesu). A pro začátek na long-run zkus zvážit BRK-B

A celkově se zaměř na finanční plán. Jestli začínáš, tak případný pokles o 30-50% celého portoflia tě v klidu nenechá.
Takže si promysli, kolik měsíčně budeš přihazovat, jaké máš možnosti atd. Abys nemusel nouzově prodávat.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1    3    5

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 53.3% - SQL: 46.7%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: