Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3  ..  13
Autor: Předmět: Pojišštění důchod byt pole vklad kredit
Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 27-3-2012 v 05:52
Pojišštění důchod byt pole vklad kredit

BoraBora.jpg - 52kB Foto : Bora Bora nr1a.com/TAHITI

U těchto firem rostly dividendy před krizí 2008 přibližně 10% ročně. Od 1990 do 2007.
Kdyby rostly i nadále tolik po krizi, mohou být každých 7-8 let dividendy dvojnásobné.
Budou-li dividendy v 1. roce 300 euro měsíčně, pak v 8. roce 600 euro měsíčně, v 15. roce 1.200 euro měsíčně a ve 22. roce 2.400 euro měsíčně.
Vloží-li se do těchto akcií dnes 100.000 euro nebo cokoliv, při růstu dividend 10% ročně by byl ve 37. roce pro mne, mladou vdovu nebo pro děti už celý ten vklad vyplacen během roku jako dividenda. Dividenda 100% z vkladu ve 37. roce ode dneška.

Iberdrola, Telefonica SA, BP, Royal Dutch Shell, Sanofi Aventis, Tesco, AT&T, General Electric, Johnson & Johnson, Pfizer, Procter & Gamble, United Technologies, Vale, BHP Billiton, Banco Santander, Banco Bilbao, Barclays, HSBC, Bank of America, Wells Fargo.

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 3-4-2012 v 02:18

Dnes nová Traxlerova pohádka o důchodu byla publikována v Dikobrazu.

Traxlerův důchod 10.000 korun měsíčně za 35 let znamená spořit 5.000 korun měsíčně a musí ten kapitál růst o 2% více než je míra inflace. To je růst asi 2% + 2% = 4% ročně a to s růstovými akciemi "na dlouhém horizontu" jak říkají špatně česky nevzdělaní brńáci. (Jenže růstové akcie nelze držet dlouho, pouze od podcenění do předražení a pouze pokud podnik zvyšuje každý rok zisk. To ještě neví Traxler. A růstové akcie by měly vynést mnohem víc než 4% ročně.)
A pak ten kapitál spořený 35 let se 4% ročním úrokem důchodce Traxler po 10.000 korunách měsíčně celý spotřebuje a na potomky nezbyde nic.
To ty české poradce s pojištěním mohli jejich vedoucí lépe naučit počítat na jejich týdeních seminářích hned po absolvování ZDŠ.
Průměrný člověk nemůže spořit 5.000 korun měsíčně, ale jen 100 korun a přesto každý bude mít za 35 let mnohem vyšší důchod než 10.000 korun od státu.
Těsně před důchodem by chtěl mít Traxler asi rok dividendové akcie a dividendy reinvestovat. (Lepší je ale mít dividendové akcie od narození až do smrti a to takové, které zvyšují dividendy několik procent ročně. A pak by je zdědily děti. To ještě neví Traxler.)
S počátkem důchodu by chtěl mít Traxler jen dluhopisy a nemovitosti a z nich stále ubírat, až nezbyde nic. Blázen. Cena dluhopisů se mění a dluhopisy prodané dřív než na konci platnosti mohou být prodané i se ztrátou. A ten kapitál v dluhopisech bude ztrácet kupní sílu každý rok o inflaci.
A nemovitosti nemůže důchodce Traxler prodávat po částech. Že by koupil Traxler hektary polí a každý měsíc prodal z toho akr, aby měl 10.000 korun měsíčně, to nejde.

Tato Traxlerova pohádka není zajímavá pro děti ani pro dospělé.
Bude se muset Traxler ještě 35 let učit, než bude moci napsat dobrou knihu pohádek.

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 4-5-2012 v 19:04

V ČR žije cca. 2,87 mil. důchodců. Podle propočtů toho chemika-opilce ušetří prý stát za 3 roky 48 mld. korun. S přírůstkem důchodců cca. 50.000 ročně by to znamenalo, že by to dělalo v průměru 3 mil. důchodců na ty jeho prapodivné výpočty. To je bratru 16.000 korun českých za 3 roky=444 kč v průměru měsíčně fuč, ukradených na českých důchodcích ve prospěch bolševické pakáže, která pere peníze v daňových rájích a cpe si kapsy ze státních předražených zakázek!! V bolševických novinách píší ale, že místo 300 korun jim budou valorizovat důchody o pouhých 100 korun. To by ale znamenalo jediné, že by tu muselo být od roku 2013-2015 6,65 mil. důchodců!:lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
citronek
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 30-5-2012 v 10:44

Já osobně to s těmi důchody nechápu, ale příjde mi celkem nespravedlivé, abych já se důchodu nedožila. Vždyť taky platím daně, tak proč si mám šetřit na důchod, proč se o mě stát v důchodu nepostará?Není to fér, jo já si klidně budu šetřit na důchod sama, ale pak po mě nechtějte platit daně, kruci.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 30-5-2012 v 11:14

Pani Citronek, Vy jste jako melounek. :lol:

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 30-5-2012 v 16:46

Ano mate pravdu, preto tam logiku nehladajte, skor sa na to pozerajte z hladiska spolupatricnosti pre ostatnych, ktora sa uz nam mladsim nedostane...
Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 9-6-2012 v 08:34

Jak si chtějí zlepšit důchod čeští ředitelé a funkcionáři

Zajímavé je, jaké hloupé nápady maji mnozí čeští ředitelé a funkcionáři. Zřejmě jim stačí rozum na místo ředitele nebo politika a podnikatele, však jinak rozum nemají. Nebo jsou akcie pro ně hazard. Nebo hrají do ruky nějaké pojišťovně.
Mnozí z nich myslí jak v zemích třetího světa, že se nejlépe zajistí na stáří, když budou mít 7 dětí. Tak hloupý nápad patří ale na Filipíny nebo do Keni, však ne do Čech. A jiní zas myslí jako jiní východoevropští hlupáci, že odevzdají všechny peníze pojišťovnám na nejrůznější hloupá pojištění a připojištění.
http://www.investujeme.cz/nenecham-po-sobe-nadity-fond
Ve skutečnosti je nejlepší platit jen povinná pojištění a žádná dobrovolná pojištěni si nezačínat. Neživit pojišťovny a nedávat jim hloupě peníze a pak je chtít zpátky s výnosem 2% (nebo jakkoliv víc), ale všechny peníze ukládat do akcií podniků indexu Eurostoxx a Dow Jones, které nejlépe fungují a zvyšují dlouhodobě dividendy.

Adam
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-7-2012 v 03:38

Finanční poradenství má smysl v Čechách. Protože tisíce lidí je líných pracovat, neschopných se vyučit řemeslo, hloupých vystudovat střední školu a tito se pak se naučí jen za týden na kurzu přemlouvat lidi podepsat placení nevhodného pojištění. A stát je nemusí podporovat jako nezaměstnané. Jen jim stát zaplatí ten zbytek do požadovaných 8.000 korun měsíčně. Ti nejlepší finanční poradci, jejichž jména dobře známe z penize.cz, mesec.cz, investujeme.cz, finmag.cz, finez.cz atd. si vydělají prodejem nevhodného pojištění krásných 5.000 korun měsíčně, tedy je podporuje stát jen s 3.000 a pak mají tedy tu minimální českou mzdu podle zákona 8.000 kč měsíčně a všechno je v pořádku. Pokud ti poradci chtějí peněz víc než 8.000 kč měsíčně, tak píšou placený blábol pro penize.cz, mesec.cz, investujeme.cz a finmag.cz
Finanční poradenství nezakazovat, ale trestat všechny jeho podvody.

Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 1-8-2012 v 14:19

V nejdražším městě Německa - Mnichov je průměrné nájemné z bytu asi 11 euro měsíčně
na metr čtvereční - 550 euro za 50m2. Však Paříž má ještě vyšší nájemné a to 23 euro na metr čtvereční - 1.150 euro za 50m2.
To vzniká tím, že lumpi z radnice se nestarají o dostatek stavby nových bytů.
Kdyby bylo bytů dostatek v Mnichově a Paříži, tak jako je dostatek bytů ve Španělsku, tak by šlo nájemné v Mnichově a Paříži dolů a Mnichov by měl snadno za několik let stejně obyvatel jako Berlin, tedy dvakrát více než dnes. Mnichov má 1,3 milionů a Berlin 3,5 milionů obyvatel. Však v Mnichově se byt těžko hledá. Jen kdo chce platit přehnaně vysoké nájemné, sežene v novinách asi byt hned. A kdo jednou byt na nájem najde, ten se může bránit zcela zadarmo i s advokátem proti zvýšení nájemného víc, než je stanovený průměr. Stačí jen platit 65 euro ročně na spolek nájemníků a pak najemník dostane od spolku advokáta zadarmo.
V Paříži bylo zřejmě nájemné neomezené, teprve dnes se povídá v televizi o novém zákonu, že bude nájemné v Paříži omezeno státem.

kordule123
Newbie
*

Nálada:

[*] Zasláno 6-8-2012 v 12:13

Dobrý den, mohla bych se zeptat na důchové pojištění? S reformou vlastně by mělo být povinné, zajímalo by mě jak je to se studenty, jestli i studenti budou muset platit si nějaké částky na důchod? Nikde jsem to nenašla zmíněné a nikdo nevím jak by to bylo. Předem děkuji

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 13-8-2012 v 15:04

Pět pilířů důchodu

Kdybych byl nějakou nevysvětlitelnou záhadou ještě 7 let naživu,
v 65 letech 2019 by měl můj důchod tyto 5 pilíře:

Penze česká
penze německá
reklamy od Google AdSense na webstránce
dividendy z akcií
výnos prodeje mojí knihy "Akcie a burza" česky, německy, anglicky a španělsky

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 25-8-2012 v 13:05

5 pilířů důchodu - zařiďte si taky!

Já budu dostávat za 5 až 7 let důchod z pěti zdrojů, to znamená pět pilířů důchodu. Měsíčně 1) Několik desítek euro důchod z Čech. 2) Několik stovek euro důchod z Německa. 3) Několik desítek euro příjem z reklam Google Ad Sense na mojí webstránce. 4) Několik stovek euro dividendy z mých 20 až 23 akcií držených navždy. A měsíčně 5) Několik stovek euro příjem z prodeje mojí knihy „Akcie a burza“ anglicky, německy, španělsky a česky po celém světě, od Aljašky až po Austrálii. Každá část toho mého příjmu je malá se srovnání s důchodem pracovníka z BMW v Mnichově, ale všech 5 mých příjmů dohromady se tomu důchodu pracovníka BMW může vyrovnat.

2) Taky byste měli jít na 10 let nebo víc pracovat na západ a zajistit si ten druhý pilíř = zahraniční důchod.
3) Taky byste měli mít několik stovek lidí na vaší webstránce každý den a reklamy od Google, ta webstránka může stát maximálně 60 euro za rok, ale reklama od Google může vynést více než 1.000 euro za rok, tak jako u mne.
4) S prvním rokem důchodu by neměl nikdo prodávat všechny akcie, ale naopak s prvním rokem důchodu už by měl mít každý 100% peněz v akciích. To pro ty dividendy. A velkým nepravidelným výdajům se člověk vyhne, když nebude mít v důchodu žádné auto ani žádný domek, ale bydlet ve vlastním bytě ve velkém domě. A auto pro dalekou zahraniční dovolenou u přehrady Lipno si může člověk vzít z půjčovny. A letenku na Havaj si člověk může koupit, až budou zrovna akcie na kopci a za 1.000 euro se jich malá část prodá.
5) Až se budete zabývat akciemi déle než 15 let a pokud možno, až vám bude víc než 55 let, nezapomeňte se pokusit napsat druhou nejlepší knihu o investování na světě. A vedle vaší řeči to vydejte i anglicky, německy a španělsky v nakladatelství a tiskárně Book on Demand = http://www.bod.de :info: Hamburg - Norderstedt, která tiskne třeba jen jeden kus knihy, až když se objedná, digitálně rovnou z PDF a dodá tu knihu do USA, Japonska i Španělska a celému světu. Členství u BoD stojí jednorázový poplatek 49 euro na 5 let a 2 euro měsíčně. A BoD vytiskne všechno, nic neodmítne neznámým autorům, pokud to neni rasistické. Přičemž můžete mít 17% profit z prodejní ceny, kterou si sami určíte. Náklady za výrobu knihy nebo knih platí jen ten, kdo tu knihu nebo knihy koupí. A velice rychle bez vaší starosti budou vaší knihu nabízet všechny Amazony světa a jiné obchody v USA, Evropě i Japonsku a Austrálii. Jaké kapitoly by měla mít vaše vlastni kniha, to můžete převzít z mojí knihy, nějakou kapitolu přidat nebo ubrat.

citronek
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 14-9-2012 v 07:53

No já nevím, vůbec se v tom nevyznám, ale trvám na tom, že to není fér. Ono všechno v této zemi mi příjde postavené na hlavu. Dřzu jako blázen a proč? Stát mi vezme podstatnou část platu a z té trošky, co mi nechá, si mám ještě spořit?

Co je lepší? Provident, nebo Kredia?
bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 14-9-2012 v 08:56

Já bych si na důchod půjčil od Providentu, ten je fér.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 5-10-2012 v 03:33

Penzijní reforma - pěkná hloupost a podvod na lidech

Český stát od ledna 2013 vytvořil prostor pro to, aby si lidé mohli začít spořit na důchod i mimo státní systém. Zřídí se nový II. pilíř, který bude fungovat na principu vyvedení části prostředků odváděných státu na důchodovém pojištění. Zaměstnanec a zaměstnavatel dohromady už nebudou platit z hrubé mzdy jednoho českého pracovníka 28% na stát pro pozdější vyplácení důchodu. Ale jen 25% z hrubé mzdy se bude platit na státní důchodové pojištění. A ty 3 ušetřená procenta se mají platit nějaké pojišťovně, která si ten nesmysl vymyslela a člověk má možnost přidat ještě další 2% ze mzdy.

To je pěkný podvod na lidech. A vznikl ten podvod ze známosti šéfů pojišťoven, nebo jejich pomocníků s ministry vlády. Tak to dělali i lumpi - zakladatelé velkých německých poraden s pojištěním. Měli kamarády ve vládě. A vláda měla propagovat důchodové připojištění, aby si vydělaly pojišťovny nebo poradci s pojištěním. A nejvíce zbohatl na tom ministr vlády, který to prosadil.

Český člověk, který chce mít vyšší příjmy v důchodu, si zcela sám bez pomoci státu už před lety mohl, nebo i po letech sám může vybrat, zda chce platit druhé pojištění u pojišťovny podle vlastního výběru, nebo dávat peníze na fond nebo na akcie. A nemusí to být 3% ze mzdy, ale jakkoliv moc, jeden měsíc tisíce korun a jiný měsíc nic - před dovolenou nebo po dovolené. Nikdo na to nepotřebuje penzijní reformu. Kdo může, ať si šetří kdykoliv, cokoliv a kdekoliv.
A jestli bude plynout důchod od státu později o několik procent nižší a 500 až 1.000 korun přijde od pojišťovny, tak to nikomu moc nepomůže k lepšímu důchodu. Pouze to pomůže těm pojišťovnám, jestli dostanou náhle 5% z výdělků od tří milionů lidí každý rok.
U českého podvodu "penzijní reforma" se jedná o to, že předseda představenstva jednoho penzijního fondu a prezident asociace penzijních fondů v minulosti byl ministr financí. A nyní maji kamarádi ze strany a vlády pomoci přesunout část peněz, které chodí ze mzdy na stát, na pojišťovny, aby pojišťovny více vydělaly, speciálně jedna z nich, ta nizozemská.
Je hezké, že člověk bude moci platit méně na důchodové pojišťovny a lepší by bylo důchodové pojištění neplatit vůbec na stát, ale třeba na Allianz a pak by chodil celý důchod od Allianz a nic od státu.
Za ty zbylé peníze od ledna 2013, jestli bude ta reforma schválena, by neměl nikdo platit druhé důchodové pojištění, ale dávat peníze na akcie, aby druhý důchod byly dividendy. Jak tomu je asi zvykem v Británii.

Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 13-10-2012 v 08:43

Průměrný důchod ve státě Německo - páni asi 1.000 euro, paní asi 750 euro měsíčně.
Průměrný důchod ve státě Lucembursko roku 2012 - asi 3.000 euro.

Jak je to možné, takový rozdíl, taková sviňárna?

Pravděpodobně lucemburská vláda má hlavní cíl vysoké důchody pro všechny obyvatele a nic a nikoho nepodporovat doma ani v cizině. Lucembursko má jen 524.000 obyvatel, takže na každého zbyde nějaká práce. Nezaměstnaných je málo a důchodců je málo. Lucembursko asi nestaví domy pro chudé, ani nepodporuje moc vlastní sedláky, školy, ani nepodporuje moc chudé státy světa a války. V Lucembursku jsou vysoké mzdy a z nich jde tedy moc peněz na důchodové pojištění a daně. Tak vyjde pro všechny 524.000 obyvatele důchod 3.000 euro průměrně za měsíc. Ale nevadí, když mají moc peněz důchodci, musí zas moc utrácet za cestování nebo zanechat bohatství pro děti.

Německá vláda má hlavní cíl vysoké mzdy a důchody jen pro ministry, poslance, prezidenty a kancléře. Německo platí stravu a nájemné z bytů milionům nezaměstnaných z domova a azylantům z ciziny. Německo má příliš moc důchodců a příliš moc nezaměstnaných, pro které stát staví domy. Německo platí příliš vysoké podpory pro vlastní sedláky, podporuje moc chudé státy světa a války. Německo vyhazuje příliš moc peněz z daní na stavby, které nejsou potřeba a mohou se zas zbourat. Tak zbyde jen důchod 1.000 pro pány a 750 pro paní za měsíc. Zatimco u úředníků je penze 2.500 euro. Poslanci maji penzi snad 5.000 euro a ministři asi 10.000 euro. Prezident nebo kancléř má důchod asi 200.000 euro za rok 2012 = 16.600 euro za měsíc a ještě mu platí stát nájemné z kanceláře, sekretářku, auto a řidiče, i když je pan prezident nebo kancléř v důchodu.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2012 v 09:31

:) Akýsi čudný somár byl na západě na práci a vydělával tam moc peněz. A když se dostal na dovolenou na Slovensko v září 2009, podepsal slovenskému finančnímu poradci = prodavači pojištění hned 5x platbu na investiční životní pojištění - IŽP. Poradce mu sliboval výnos 10% ročně s pojištěními IŽP. A tak platí somár každý měsíc už 3 roky IŽP a má platit ještě 17 až 72 let na:

Allianz Invest Plus - 115 eur/mes - koniec poistenia 2049
Amslico Global Invest - 81 eur/mes - koniec poistenia 2084
Uniqa GPS - 35 eur/mes - koniec poistenia 2029
ČSOB Investia Life - 35 eur/mes - koniec poistenia 2029
Generali Komfort Invest Plus - 77 eur - koniec poistenia 2029

Nedávno ten somár ztratil práci na západě, nebo se mu stýskalo po Slovensku, vrátil se domů a nyní na Slovensku už nemá peníze na placení 343 měsíčně na 5 životních pojištěních, protože těch 343 měsíčně je dnes asi jeho celá slovenská mzda. A tak chce všech 5 pojištěních zrušit. Nyní však vidí, že z těch dosud zaplacených 12.348 euro dostane jen 1/3 zpátky, protože platil celé 2 roky jen na provizi tomu prodavači pojištění. :lol:

mikroakcionář
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 25-10-2012 v 18:02

Taky jsem byl takový případ co si vzal investiční životní pojištění na začátku roku 2009 a rušil ho po 3 letech, platil jsem částku 700,- vč. urázového pojištění, pětistovka ztoho šla na investice (Pioneer Funds - Kohoutova dynamická strategie), sjednáno u bývalého inestičního poradce od Partners. Dopředu jsem ale věděl, že nedostanu všechno, chtěl jsem snížit výdaje a neztrácet čas s IŽP, ale zjistil jsem to až dost pozdě a tak ponaučení pro příště, nikdy už více IŽP, nyní mám už jen samostatné úrazové pojištění a nic více není třeba.
na splátkách zaplaceno po 3 letech 27300,- Odkupné 4800,- takže cca o pětinu méně, docelá smůla nato, že od roku 2009 - 2012 Akcie po dobu mého pojištění jen stoupaly.
Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-10-2012 v 14:09

"Životní pojistka je podvod na lidi." Podľa mňa nemáš úplne pravdu. Poistka či už životná alebo iná je dosť zlá vec ale v mnohých prípadoch nie je iné riešenie. Predstav si že si otec mladej rodiny 30 rokov, žena na materskej a 2 malé deti. Mesačne si odložíš 100 - 200€, čo je už na slovenskú domácnosť dosť veľa. Je zlé zriadiť si poistku kde za 30-50€ mesačne v prípade že sa ti niečo stane tvojej rodine vyplatia ja neviem príklad 50000 €. (Nepoznám ceny iba tipujem)??
"Pokud je člověk gramotný a dokáže trochu přemýšlet,tak pochopí, že mít akcie prosperující firmy je mnohem lepší." S týmto súhlasím a mal by to byť základ, ale kým ti dividendy začnú vynášať slušné obnosy, tak sa v prípade že sa ti niečo stane tvoja rodina dlho nenaje..chápeš čo tým myslím. Nechcem do teba rýpať iba nemám rád extrémne reči poisťovákov a zároveň extrémne reči všetko a hneď do akcíí. Tie poisťovne sú na niečo dobré, ináč by tam bohatí ľudia si nepoisťovali veci, majetky, rodiny, zdravie,... :)
seal
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-10-2012 v 18:07

jakékoliv pojištění je "obchod se strachem"...nic víc nic míň...pojišťovny tady nejsou proto, aby pojištěnci na pojistce vydělali, ale aby jim pomohly z ČÁSTI pokrýt náklady spojené se škodní událostí.

pojišťovny tady jsou aby přeci vydělali na pojištěncích:info:

- ono po rozhovoru s pojišťovacím agentem má člověk žijící na horském hřebenu pocit, že by se měl pojistit proti záplavám a stoleté vodě:grind:
Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-10-2012 v 09:37

A ty robíš niečo zadarmo? :)
bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-10-2012 v 11:11

Citace: Původně zaslal: seal  
jakékoliv pojištění je "obchod se strachem"

No, až ti někdy doma rupne voda tak zhruba pochopíš, k čemu je pojistka dobrá :no:
Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 27-10-2012 v 13:19

:thumbup:
Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 10-11-2012 v 14:48

Dnešní upoutávka z jednoho bolševického webu - Jak na penzijní reformu? Penzijní reforma bude zřejmě spočívat v tom, že rozdají prošlé neplatné bankovky, jako v případě této dementní babičky, která přemýšlí, jaké že nakoupí dárky k Vánocům dětem za padesátku s Anežkou, která platila v obchodech do 31.3.2012! Možná že dají do oběhu i s Gottwaldem stovku, aby lidé netrpěli nouzí? :lol:

1245403.jpg - 51kB
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 10-11-2012 v 18:29

Penzijní reforma znamená, že lidi dají ze mzdy ještě více peněz státu a pojišťovnám než dřív a pak se toho důchodu už nedožijí a nebo se jim zvýší důchod o několik stovek korun měsíčně. A zavádí tento podvod na lidi bývalí lidé z vlády, nyní u pojišťoven či poradců. A nebo naopak bývalý pojišťováci a poradci, nyní u vlády. Například bc. mgr. Jiří Rusnok.
Je vhodné nedat jim ani korunu na to připojištění a dávat peníze nepravidelně, jen když zbydou do akcií dobře fungujících podniků z USA, Británie, Francie, Španělska a Nizozemska, které platí nadprůměrnou a rostoucí dividendu a ty akcie pak nikdy neprodávat, protože je zdědí děti nebo mladá vdova. A ti potomci budou mít už tolik dividend, že nebudou muset pracovat a budou moci žít na Costa Blance.

Stran:  1    3  ..  13