Diskusní fórum akcie a burza Naposled aktivní: 7-9-2018 v 11:27
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3  ..  82
Autor: Předmět: Broker makler analytik rating trading opce
Investor
Super Admin
*********


Avatar


Příspěvků: 464
Registrován: 15-6-2009
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 27-3-2012 v 05:57
Broker makler analytik rating trading opce


hitler mit ohren.jpg - 39kB Foto : Adolf Hitler má oslí uši

Úkolem analytiků je obelhat investory - přesvědčit lidi a fondy
koupit ztrátové akcie a prodat výnosné akcie.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 710
Registrován: 28-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 30-3-2012 v 23:53


Goldman-Sachs.jpg - 58kB

Banka Goldman Sachs - 100 let skandály

Nejmocnější investiční banka světa Goldman Sachs (GS) vydělává peníze vždy a všude, podílí se na všech hospodářských krizích, na manipulacích burzy i trhu nemovitostí od roku 1913, kdy spoluzaložila americkou centrální banku FED, až do dnes. Banka Goldman Sachs profituje z velké hospodářské krize roku 1929, z finanční krize roku 2008 i z nového trhu roku 2000, manipuluje všechny ekonomické sektory za pomoci ministrů vlády a členů centrální banky FED, kteří pracovali dříve v bance Goldman Sachs. Z nafouknutí cen a následného krachu, z bankrotu bank, pojišťoven a podniků, ze všech krizí banka Goldman Sachs vysává miliardy dolarů pro své vedoucí pracovníky. Goldman Sachs konstruuje z nezaplacených kreditů cenné papíry a na tyto bezcenné papíry s označením nejvyšší kvality AAA pak naláká jiné banky a pojišťovny, fondy i klienty bank po celém světě, ať kupují certifikáty od GS. Banka však se pojistí proti ztrátě z těchto úmyslně konstruovaných ztrátových papírů. Goldman Sachs podporuje politické strany ve volbách a dokáže upravovat burzovní pravidla. A když se pyramida rozpadne a milióny jednotlivců ztratí peníze, pak jim Goldman Sachs peníze s úrokem půjčuje.

Židovskou banku Goldman Sachs založili roku 1869 německý žid Markus Goldman a německý žid Samuel Sachs v USA ve městě New York. Během velké deprese 1929-1941 byl hlavním investičním nástrojem na okradení investorů investiční trust, který jako hedgefondy vybíral peníze od investorů a s pákou - se znásobením kapitálu pomocí dluhu vkládal peníze do cenných papírů na burze. Za dolar záruky bylo půjčeno 9 dolarů, za těchto 10 dolarů záruky bylo půjčeno 90 dolarů, za těchto 100 dolarů záruky bylo půjčeno 900 dolarů a pak v panice v bankách roku 1929 se to zhroutilo. Tyto trusty založené na páce byly hlavní příčinou krachu na burze New York v letech 1929-1932. Roku 1949 vznikly první hedgefondy, nový prostředek na okrádání lidí a institucí a mnohé z nich provozuje banka Goldman Sachs.

Během bubliny technologických akcií 1999-2000 banka Goldman Sachs uvedla jako IPO ze všech investičních bank nejvíce akcií nových firem na burzu. Společnosti, které mnohdy neměly nic jiného než nápady a poštovní schránku, se s IPO - initial public offering dostaly na burzu a za pomoci reklamy v médiích byly prodávány lidem a fondům jejich akcie za vysoké ceny, v průměru 280 % nad upisovací cenou. Od 30. let bylo požadováno, aby firma před IPO aspoň 5 let existovala a aspoň 3 roky za sebou vykazovala zisky. V čase internetové bubliny se nepožadovala ziskovost firem ani v budoucnosti a to na návrh banky Goldman Sachs. Investiční banky braly jako poplatek až 7 % z hodnoty všech akcií firmy nově uvedené na burzu. Banka Goldman Sachs byla pachatelem největších manipulací při IPO a zaplatila několikrát pokutu, 40 miliónů, 75 miliónů, 110 miliónů a 550 miliónů dolarů pokutu za obelhávaní investorů chybnými analýzami a nesprávným ratingem buy a oznámením přehnaně vysokého cílového kurzu akcie. Banka zaplatila úplatky zakladatelům firmy Yahoo - Jerry Yang a zaplatila úplatky největším pachatelům finančních skandálů: Dennis Kozlowski od firmy Tyco a Ken Lay od firmy Enron. Nafukováním cen akcií udělaly banky a analytici z internetové bubliny jednu z nejhorších katastrof pro investory v historii. Lidé ztratili na burze tehdy miliardy dolarů, když koupili akcie příliš draze 1999-2000 a prodali hloupě nebo v panice akcie se ztrátou 2001-2003. A během hlubokého propadu akcií od roku 2000 až do října 2002 v USA (nebo do března 2003 v Evropě) investiční bankéři a analytici dostali milionové mzdy a bonusy. V letech 1999-2002 banka Goldman Sachs vyplatila svým zaměstnancům 28 miliard dolarů bonusy, to je v průměru 350 000 dolarů na každého svého zaměstnance. A honba za bonusy přivedla zaměstnance bank k riskantním spekulacím, vedoucím roku 2008 k desítkám bankrotů bank.
Také James Joseph Cramer - Jim Cramer židovského původu (*10. 2. 1955) pracoval od roku 1984 jako broker v bance Goldman Sachs a roku 1987 si založil vlastní hedgefond Cramer & Co., kde se podílel na nechutném předražování akcií pod vedením banky Goldman Sachs. Roku 2001 fond zavřel a roku 2005 se Jim Cramer stal bláznivým moderátorem pořadu Mad Money v televizi CNBC.

Banky přestaly požadovat, aby zájemci o kredit měli hotovost aspoň 10 % z ceny nemovitosti a aby měli dostatečný příjem, aby kredit mohli splatit. Kredit v USA dostal kdekdo a pak dlužníkům banky zvyšovaly úroky, až byl kredit k nezaplacení a nemovitost banka zabavila. Z nezaplacených kreditů - ze shnilých hypoték banky Goldman Sachs a Lehman Brothers vytvořily bezcenné cenné papíry a prodávaly je penzijním fondům, jiným bankám, pojišťovnám a klientům bank v USA i v cizině. Certifikáty bank Lehman Brothers (LEH) i Goldman Sachs (GS) se prodávaly hlavně v Evropě a v Asii, protože v USA tyto certifikáty pro jejich riziko nebylo dovoleno prodávat. Vytvořil se tak obrovský trh na jedovaté úvěry, jaký neměl nikdy v historii obdoby. Když byl prezident Bill Clinton, jeho ministr financí 1995-1999 žid Robert Edward Rubin přivedl vládu k rozhodnutí Commodity Futures Modernization Act, že bude svobodně bez kontroly spekulováno s deriváty a swaps. Nástroje CDO (Collaterized Debt Obligations - zajištěné dlužní obligace) dostaly to nejlepší ohodnocení kvality - rating AAA od analytiků agentur Moody's a Standard & Poor's. Banka Goldman Sachs neměla s nimi žádné riziko a prodávala je dál a to vedlo ke kolapsu desítek bank jako: Lehman Brothers, Washington Mutual, Freddie Mac, Fannie Mae, Wachovia, Countrywide, HBOS, Bear Stearns a pojišťovny AIG. Neprodané CDOs zbylé v bilanci banky si banka pojistila sázkami CDS (Credit Default Swaps - směny úvěrového selhání) u pojišťovny AIG, tím se banka Goldman Sachs vsázela, že hypotéky nebudou zaplaceny a pojišťovna AIG se vsázela, že hypotéky zaplaceny budou. Pak banka Goldman Sachs poskytla hypotéky za 76 miliard dolarů a většinu jich prodala penzijním fondům a pojišťovnám, 18 % z těch dále prodaných kreditů byly bezcenné. Tak získala banka Goldman Sachs za svoje sázky CDS od AIG 13 miliard dolarů a pojišťovna AIG byla zachráněna před bankrotem půjčkou 85 miliard dolarů ze záchranného fondu TARP (Troubled Asset Relief Program). A přitom je AIG největší pojišťovna světa. Banka Goldman Sachs vydělala na úvěrové bublině dvakrát: oklamala investory, kteří od ní odkoupili CDOs a vydělala na pojišťovně AIG sázkami CDS.

Banka Goldman Sachs vytvořila vlastní Goldman Commodities Index - GCI, který je tvořen z 63 % z ropy a přesvědčila banky, pojišťovny a investory, aby investovali do certifikátů na tento index, spekulující s futures na miliardu barelů ropy. Roku 2008 byli akcionáři vylekáni všelijakými proroky krachu, jako je Nouriel Roubini (íránský žid narozený 29. 3. 1959 v Istanbulu a po Itálii bytem v USA), v panice prodávali akcie a investovali do surovin jako zlato a ropa. Nedůvěryhodní analytici od Goldman Sachs předpovídali, že cena ropy stoupne na 200 dolarů a cena zlata na 2.000 dolarů. Tím vznikla roku 2008 bublina, cena ropy vyrostla na 147 dolarů za barel a pak klesla cena roku 2009 na 33 dolarů za barel. Investoři zase ztratili peníze s ropou, nakupujíce pozdě a prodávajíce se ztrátou.

Henry Paulson byl šéf banky Goldman Sachs v letech 1998-2006 a v letech 2006-2008 byl ministr financí americké vlády, když byl prezident George W. Bush. Henry Paulson nechal zkrachovat bez pomoci 4. největší investiční banku USA - Lehman Brothers, velkého konkurenta pro banku Goldman Sachs. Pak rozhodl Henry Paulson zachránit největší americkou pojišťovnu AIG půjčkou 85 miliard dolarů z TARP, z čeho 13 miliard dostala banka Goldman Sachs za CDS. Byl založen fond na záchranu finančních institucí TARP s 700 miliardami dolarů v kase a jeho vedoucí byl zas bývalý pracovník od Goldmana - Neel Kashkari z Indie. Banka Goldman Sachs se změnila z investiční banky na obchodní banku, bankovní holding a tím získala přístup k těm miliardám ze záchranného fondu TARP a dohledným orgánem nad bankou Goldman Sachs se stala centrální banka FED, kde byl mezi vedoucími funkcionáři žid Stephen Friedman, který byl 1990-1994 spolupředsedou banky Goldman Sachs. Nakonec proč ne, banka Goldman Sachs byla 1913 jedním z 11 zakladatelů americké centrální banky FED a tak má ve FED i zástupce. A GS má zástupce i ve vládě. A minulý šéf centrální banky FED byl žid Alan Greenspan a je nyní žid Ben Shalom Bernanke. A tak židé v bance Goldman Sachs a židé ve FED ovládají Spojené Státy Americké.
Roku 2008 měla banka Goldman Sachs tržbu 53 miliard dolarů, zisk před daní 2 miliardy dolarů, platila zaměstnancům bonusy a mzdy 10 miliard dolarů. Akcionáři dostali dividendy jen 850 miliónů dolarů jako 0,8 % z investovaného kapitálu do akcie GS v 1. polovině roku 2008. Šéf banky, žid Lloyd Blankfein dostal mzdu a bonus 43 milióny dolarů. Ale na stát platila banka za rok 2008 daň jen 14 miliónů dolarů, to je asi 1 % ze zisku income before tax. Jiné roky platí Goldman Sachs v USA daně 34 % ze zisku před daní.
Banka Goldman Sachs půjčovala tajně s úrokem peníze Řecku, aby mohlo Řecko získat měnu euro namísto drachmy roku 2002, zatím byla odhalena jen půjčka několika miliard dolarů roku 2001. Ta půjčka miliard dolarů roku 2001 od Goldman Sachs nebyla zapsána v bilanci Řecka jako půjčka, ale jako devizový obchod a jen proto splnilo Řecko kritéria pro zadlužení pod 3 % a mohlo získat euro roku 2002. Tedy to je falšování bilancí v Řecku jako kdysi v Enronu, za pomoci banky Goldman Sachs.
Od dubna 2010 byla banka Goldman Sachs vyšetřována u soudu za její přečiny ve finanční krizi. 15. 7. 2010 se banka dohodla s komisí pro cenné papíry SEC, že zaplatí 550 miliónů dolarů pokutu, ze které budou z části zaplacené škody podvedeným bankám, například německé bance IKB. Tato pokuta 550 miliónů dolarů je ta nejvyšší pokuta, jakou kdy nějaká akciová společnost v USA zaplatila.

Roku 2011 banka Goldman Sachs investovala 500 milionů dolarů do diskusního fóra Facebook a oznámila, že je to 1 % z firmy a proto celé to diskusní fórum má hodnotu 50 miliard a při emisi akcií IPO by fórum Facebook mohlo prodat na burze akcie za 50 miliard dolarů = 35 miliard euro. Komise pro cenné papíry SEC to nechtěla dovolit, aby se prodávaly takto draze akcie bez známých bilancí firmy, které by mohly mít snadno P/E 50 a P/S 15 a tak se chtějí prodávat ty akcie Facebook Číňanům na burze Shanghai a Hongkong, kde se akcionáři ještě nestarají o to, jak jsou akcie drahé s P/E, P/B, P/S a P/C. Ten případ Facebook za 50 miliard dolarů má za úkol vynésti bance Goldman Sachs 3,5 miliardy dolarů, jestli z emise akcii Facebook za 50 miliard banka vezme poplatek 7 %, tedy 3,5 miliardy dolarů. Internetové diskusní fórum Facebook má podle banky Goldman Sachs prý burzovní hodnotu jako závod BMW nebo Boeing.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 710
Registrován: 28-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 2-4-2012 v 12:03


Smutná sranda Money Expo Praha 2012
Datum : pátek 20. dubna 2012, sobota 21.4., neděle 22.4.
gladis.jpg - 70kB
Foto z humorného magazínu Dikobraz : známý pohádkář Daniel Gladiš, který přivede Evropu k rozpadu

Smutná sranda Money Expo Praha 2012
Datum : pátek 20. dubna 2012, sobota 21.4., neděle 22.4.
Cena za 3 dny - třídenní vstupenka stojí 1.190 Kč
Místo konání tohoto funusu - TOP HOTEL Praha, Blažimská 1781/4, 149 00 Praha 4 - Chodov

Přednášející herci, umělci a fotbalisti - největší experti světa na MoneyExpo Praha 2012 :
http://www.money-expo.eu/prednasejici
Pohádku jak vydělávat na burze 670% za rok vypráví slavný trader z Měcholup pan Andrea Unger
Pohádku jak se za týden rozpadne Evropa a zruší euro vypráví Daniel Gladiš z hedgefondu Vltava
Pohádku jak spekululovat na burze Istanbul s tureckým medem vypráví Ludvík Turek z Austrálie
Tato investiční pornografie v hotelu Top je přístupná až od 18 let, to jinak nejde u pornografie

turek.jpg - 96kB
Foto z humorného časopisu "Trnky brnky" známý pohádkář Ludvík Turek z Austrálie, budoucí šéf ČNB

:) :smilegrin: :lol: :yes: :starhit: :crazy: :spin: :rolleyes: :dork:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod
*******


Avatar


Příspěvků: 5125
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Avrupa
Online

Nálada:

[*] Zasláno 10-4-2012 v 02:47


Tak nás ten Radovan Bory - Velký Šariš po léta obelhával, že vydává každý měsíc na všechny jeho pokakané akcie opce a je to zcela bez rizika, že jen vybírá za jeho opce prémie, jako by dostával z každé akcie každý měsíc dividendu a ty jeho akcie si nechává a neprodává. Kecal, že jsou ty jeho opce výnosnější, než dostávat dividendu jen jednou za rok, nebo jednu dividendu po částech a nyní ten lhář Radovan Bory - Velký Šariš se přiznal, že je schopen vymazat = zlikvidovat celý účet s jeho pokakanýma opcema a proto má účty dva, když jeden účet ztratí, aby mu zbyla ještě polovina peněz, tedy ten druhý účet.
Já si to myslim dávno, že je ten Radovan Bory - Velký Šariš prevít, protože obrací moje slova furt naruby a tvrdí, že si odporuju, což mu ale prevítovi vzniká jen proto, že polovinu mojich logických rozumných slov obrátil naruby a polovinu ne. A tak to odporování udělal z mých slov sám, obrácením pouhé poloviny slov naruby.

Pod vlivem alkoholu se nejprve Radovan Bory - Velký Šariš vyzvracel do postele jako prase a pak se takto přiznal, však z části jistě lže i zde:
"Ja používam max. 70% účtu. 10% si nechať na úpravy je podľa mňa málo. Keď ide trh proti tebe, tak to nemusí znamenať, že vymažeš komplet blokovaný margin. Ja som max. stratil 35% z účtu. Naspäť to trvá tak 3 až 5 mesiacov. Prepad trhov znamená vyššiu volatilitu a vyššie prémia. IC má napríklad oveľa širšie "krídla" ako pri nízkej volatilite. Pri stratách netreba prestať. Každý rok sú mesiac alebo dva, ktoré znamenajú pre neutrálnu stratégiu a toho, kto to obchoduje problém.
Osvedčilo sa mi neotvárať všetko naraz ale postupne po častiach. Používam dva účty, aby som mohol posúvať spready bez toho, aby som otváraním jednu z nôh vymazal. Takto aj pri otvorení 70% účtu neriskujem na jednej pozícii všetko. Taký august 2011 je výborná škola s trochu drahým školným."

Už experimentuje Radovan Bory - Velký Šariš na burze 10 let a ještě to nikam nevede, jednou ztratí peníze a jednou vydělá a na konci mnohého roku vyrovná výdělky se ztrátami a zbyde mu celkový výnos krásná nula. A nám bude lhát furt Radovan Bory - Velký Šariš, že jsou jeho opce 100% bezpečné a krásné jako dividendy každý měsíc z každé jeho akcie.
Radovan Bory - Velký Šariš je v hloupých diskusích podepsán Rado nebo Rado 1, protože ty jeho lži nechce podepsat celým jménem.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 710
Registrován: 28-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 12-4-2012 v 11:33


Anketa pro čtenáře týdenních komentářů Richarda Kozy z www.traders.cz :
"Pokud byste měli položit mi jednu otázku týkjající se investování, jaká by to byla ?"

Moje otázka je:
Proč si ty zkrachovalej daytradere nepřečteš, co si napsal a neopravíš v tom chyby,
když to chceš lidem prodávat za tisíc korun na měsíc?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 4433
Registrován: 27-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 13-4-2012 v 18:29


V anglické verzi ,,O mně,, se Koza přiznává, že ho do toho tradingu před zhruba 6 - 7 lety vmanipulovala jeho žena, a když jsem jim narodilo malé kůzle, tak v tom pokračovala celá kozí rodina. Dojemné!
Konečně víme, že Richard Koza je v tom částečně nevinně a v porovnání vzpouzení se feministickému hnutí v rodině, je náraz hlavy do tvrdé zdi procházka růžovým sadem! :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 4433
Registrován: 27-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 20-4-2012 v 16:44


Po ukončení té Kašparády dědy Emila sem zase napíše pár finančních deviantů své bohaté zážitky. Už se těším, že se opět něco nového dozvím, co bych nechtěl vědět ani po smrti! Sem s těmi zážitky! :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Investor
Super Admin
*********


Avatar


Příspěvků: 464
Registrován: 15-6-2009
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 18-5-2012 v 19:44


Brokerjet Vídeň zvyšuje poplatky od 1.6.2012
Za přetažení konta na euro srazí 7% úrok za rok z přetažené sumy.
Kdo za celý kvartál na burze nic nekoupí ani neprodá, zaplatí poplatek 20 euro za ten kvartál.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 710
Registrován: 28-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 25-5-2012 v 10:11


8e016f8f-d009-419e-a5f1-e5900d69bc8e.jpg - 5kB Foto : Petr Žabža - 16-letý senior makléř Patria

" "Pane Dočkal nejste v tom sami. Jeden příklad za všechny, když čtu nebo poslouchám toho Vašeho kolegu Žabžu, tak vždy udělám pravý opak toho, co on predikuje a ono mi to kupodivu vychází." " Tatrman

16-letý senior makléř Petr Žabža od Patria, bere na vědomí, že si klienti od Patria stěžují, že je stop loss vykopl z investice, která se později moc dobře vyplatila, když lidi už byli s malou ztrátou venku.
Ale on se snaží přivést lidi k používání stop loss kurzu hned 5% pod nákupní cenou, aby to lidi vykoplo co nejrychleji a co nejčastěji, protože Patria potřebuje co nejvíce poplatků za nákup a prodej od svých klientů.
Známý americký starý a zkušený idiot, používá stop loss 7% pod nákupním kurzem. Většina rozumných hlupáků, nastaví stop loss 15% pod nákupním kurzem a tak je to nejlepší pro ty, co se nechali obelhat, že stop loss je vhodný pro každou spekulaci na burze.
Však makléřské firmy potřebují od klientů vybrat poplatků co nejvíc a tak se snaží Petr Žabža přivést jeho nebohé oběti na stop loss 5% pod nákupním kurzem, aby Patria co nejvíce vydělala.

" "Po nějaké době se frekvence telefonátů od makléře snížila a náš hrdina byl znepokojen faktem, že .... ke své hrůze zjistil, že hodnota jeho majetku se povážlivě snížila. Na vině byly dílem mírné ztráty z uzavřených obchodů, lví podíl si však ukously poplatky, často přesahující jedno až dvě procenta z objemu obchodu. Klient nepochopil, že se o sebe a své peníze musí v první řadě zajímat sám." " Petr Žabža

On podepsal klient Patria tak jako mnoho jiných, že si přeje platit za rady od makléřů koupit a prodat. A pak tomu 65-letému investorovi s pár miliony korun telefonovali z Patria 16-letí senioři makléři a 12-letí junioři makléři, aby každý den koupil nebo prodal akcie NWR nebo Nokia a vše si hezky pojistil se stop loss 5% pod nákupním kurzem, až nakonec za rok nezbylo klientovi na kontě z milionů korun nic, než moli a jejich vajíčka. :starhit:
Cote d'Azur = Kot Azur = Zelenomodré hovínko :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 710
Registrován: 28-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 28-5-2012 v 12:52


" "Začínate obchodovať? Skúste najmä minútové opcie!" "
Vanda Zajacová, account manager X-Trade Brokers

A vy pani Vando Zajacová zkuste ode mne pár facek.
On bude nějaký člověk začínat obchodovat a hned by měl ztrácet peníze párminutovou spekulací s opcemi. Tedy zde je jedna facka. A zde je druhá facka. Na vaši hlavu, pani Zajacová.

Kdo začíná obchodovat, měl by nejprve zkusit na trhu v sobotu prodat ovoce z vlastní zahrady.
Kdo začíná s burzou akcií, měl by nejprve koupit akcie ČEZ.
Kdo se začně nudit s akcií ČEZ a chce pro ni najít nějaké kamarády, ten by pak měl zjistit, že zajímavé a dobré akcie je nutno hledat v indexech DAX, Eurostoxx 50, Stoxx 50 a Dow Jones.
A pak je nutno si nastudovat, že akcie musí být levná s nějakým nízkým poměrem PE, PS, PB, PC a firma musí očekávat letos růst zisku, nesmí jí škodit konkurence a musí platit uspokojivou nebo nadprůměrnou dividendu.
Pak už je potřeba jen mít trpělivost držet akcie rok nebo déle a při poklesu do mínus neprodávat nikdy akcie se ztrátou. Proto je zde ta dividenda, aby byl výnos každý rok, kdyby byla akcie rok nebo i déle v mínus.
Pokročilý obchodník by měl zkusit zcela bez rizika napsat a prodat v Německu a v USA vlastní knihu o akciích.
Však nikdo by neměl nikdy spekulovat s měnovými páry, opcemi a s daytradingem.
Při výběru akcii na tento rok z Evropy a USA by se měl použít čerstvý německý magazín Börse Online, jen kvůli té jeho tabulce fundamentálních hodnot akcii z indexů DAX, Eurostoxx 50, Stoxx 50 a Dow Jones. Webstránky www.onvista.de a http://finance.yahoo.com nejsou tak dobré. Doporučení které akcie koupit a které prodat v magazínech a na webstránkách je nutno vždy obracet naruby. Z koupit si udělat prodat. Z prodat si udělat koupit. Výjímka je stránka :info: http://akcie.webz.cz :info: tam ty vypsané akcie na tento rok je možno koupit, ale kontrolovat si jejich ocenění a letos očekávaný růst zisku v magazínu Börse Online.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 710
Registrován: 28-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 1-6-2012 v 12:06


Zase se nám ta žabža zbláznila

Petr Žabža - 16.letý senior makléř u Patria.cz
" "Téměř všichni nováčkové na finančním trhu po nějaké době svému bankéři či finančnímu poradci položí otázku, jakou „literaturu“ by si měli opatřit. Nemyslí tím samozřejmě historické romány, jde jim o knížky, které jim umožní pochopit dění a zákonitosti burzovního obchodování. Ještě donedávna jsem na podobné otázky odpovídal doporučením strávit jeden či dva semestry studiem obecné psychologie. Nyní bych k tomu přidal ještě jeden semestr sociologie." "
Petr Žabža - 16.letý senior makléř u Patria.cz

Je to vůbec možné?
Oni se na Žižkově a v Michli začínaji zabývat lidi poprvé v životě akciemi a ptají se na radu úředníka z banky nebo prolhaného makléře od zrádného brokera, kteří nemaji ponětí o akciích? A pak jim ten nic nevědoucí úředník banky nebo 16-letý makléř tedy poví, že jako první knihu pro investování by měli studovat psychologii? A co takhle theologii nebo zoologii, astrologii, biologii?
Je jasné, že člověk by měl číst nejprve i později a stále jen knihy o rozumném investování do akcií. A nestarat se o psychologii. Ale o buffettologii.
A ona ta bláznivá žabža zase bere do huby tu hnuj knihu o černých labutích. Samozřejmě rozumný a normální člověk nebude číst nikdy v životě nějakou hnuj knihu o černých labutích od idiota Nassim Taleb, když chce investovat do akcií na burze.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 4433
Registrován: 27-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 2-6-2012 v 21:11


Výkonnost v % Hájkova slavného fondu ISČS TOP STOCKS

2007 - 2011
13,00 -56,75 85,17 39,27 -10,88

Mně to vyšlo na nějakých 12,7% za 5 let a kde je poplatek za spravování fondu a inflace, to už ten trouba radši neuvádí! V radiu se pouštěl do debaty s troubou Petrem Novotným. Furt si budou dělat z lidí srandu, až zůstanou úplně sami a opuštěni, jako ten kůl v plotě - bývalý generální tajemník Miloš Jakeš, který neměl o akciích a burze ani páru! :rolleyes:

7-2623-jan-hajek.jpg - 42kB Prohnaný a všemi mastmi mazaný, poslední žijící šedý slovenský vlk.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Investor
Super Admin
*********


Avatar


Příspěvků: 464
Registrován: 15-6-2009
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 2-6-2012 v 21:44


Mladíci se šedivými vlasy vypadají nemocně, to je stará věc.
Vždyť někteří lidé maji z velké části nešedivé vlasy i v 80. letech.
Proto by si všichni ti 30-50 let mladí šediváci měli nechat ty vlasy nabarvit.
Zeleně, modře, červeně, hnědě, blond nebo černě.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 4433
Registrován: 27-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 6-6-2012 v 07:06


Tady je ještě jedna statistika šedohlavce obecného, tentokráte v provedení Josefa Švejka Prouzy! :lol:

2011 -10,88 %
2010 38,47 %
2009 93,72 %
2008 -56,99 %
2007 12,97 %

Pozoruhodný je rok 2009, který se významně liší oproti stránce ISČS, viz nahoře. Potom ta výkonnost je někde jinde! Čáry, máry, podkočáry, ať už zmizí za Tatrami! :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 710
Registrován: 28-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 6-6-2012 v 12:02


Ekonomika ČT24 a Studio burza

Ta komedie Investorský magazín snad už se v České televizi několik let nedává, že?
Dnes vysílají poněkud méně veselý pořad, ale každý den ve 21.10 hodin: Ekonomika ČT24, ve kterém je skryt i díl: Studio burza, několik hodin starý přenos z burzy Praha.
Video archiv pořadů http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095417821-ekonomika-ct2...
Několik dní později nebo daleko v cizině mohou lidé vidět tu komedii v computeru z video archivu.
Moderátor Přemysl Čech nebo nějaká svlečená slečna dávají v pořadu každý den příležitost se ztrapnit několika z internetu známým komikům - analytik, makléř, ekonom. Hlavní nebo senior makléř, hlavní nebo senior ekonom, hlavní nebo senior analytik od X-trade brokers, J&T Banka, Patria, Colosseum, Česká spořitelna, Komerční banka, Fio banka a ČSOB, 16 let starý senior expert opakuje první slovo jeho věty 3x než se mu věta v hlavě vymyslí, však uprostřed věty už se mu mozek zase zasekne a začne dělat éééé, nevěda co říci. Vypadá to tak, že moderátor Přemysl Čech zná sám odpověď na ty otázky, které tedy dává zbytečně těm komikům. Však to je jen zdání. Neboť některé jeho otázky jsou dětinské. Pan moderátor je asi sám v jeho pokročilém věku 50 let ještě dítě. 5.6.2012 dostali příležitost ztrapnit se komici: Jaroslav Brychta - X Trade Brokers a Petr Sklenář - J&T Banka. Ti 16 let staří senioři makléři a ekonomové samozřejmě ví, že Evropská centrální banka dělá všechno špatně a že oni sami by to udělali líp jako šéf ECB ve Frankfurtu a že Česká republika by neměla zavést nikdy euro, ale nahradit korunu s rubly. Dnes 6.6.2012 dostane příležitost v televizi - Ekonomika ČT24 ztrapnit se daytrader Richard Koza od traders.cz. Jistě ten taky ví všechno nejlíp a se vzděláním pražského daytradera by mohl být hned zítra ministr hospodářství a ministr financí Německa ten daytrader Richard Koza. :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 4433
Registrován: 27-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 8-6-2012 v 05:33


Obchodník s cennými papíry HighSky, jenž má ambice se stát nejlepším brokerem ve střední a východní Evropě? Ještě do února to byli pouzí pán a paní domácí a teď takový raketový skok! :lol:

Předmět podnikání:
- pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor

Zapsáno: 19.července 2010 Vymazáno: 1.února 2012
- činnost obchodníka s cennými papíry podle zákona
č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu

Zapsáno: 1.února 2012

Pán bůh jim přitom pomáhej, aby nezkrachoval Kypr, kde mají bratři Poláci spolu s Pechmanem( mimochodem hezké jméno :lol: )hlavní vůdcův stan na obírání českých a moravských hlupáků. Zcela vlevo Josef Kvarda, jehož obličej je k vidění na kurzy.cz, kde s scházejí komici a žongléři s penězi hlupáků z celé České republiky a dnes i skoro z ,,celé,, Evropy!

Jediný akcionář:
NOSPINER PROPERTIES LIMITED
Limassol, P.C. 3106, Gr. Xenopoulou 17
Kyperská republika
Zapsáno: 19.července 2010


kvarda-kochan-highsky.jpg - 32kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod
*******


Avatar


Příspěvků: 5125
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Avrupa
Online

Nálada:

[*] Zasláno 19-6-2012 v 10:16


" "Ja mam najradsej tuto: Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů od Larry Williams. Odkedy som ju precitala, konecne som zacala ziskavat.....Zobrala som si odtial 3 myslienky
- zadavat stop losy
- je to len o case a o peniazoch
- statisticky raz dobry obchod pride, takze pri 4 obchode pridaj 1 lot." "
Tatjana

Tatjana má hlavu hloupou a nechá se ještě více ohlupovat od žida Larry Williams, který neumí nic než psát ohlupující knihy a požádat ohlupující přednášky. V nejlepšim roce života udělal Larry Williams z 10.000 dolarů více než milion dolarů za rok, však měl přitom 5 měsíců spekulace ztrátové a 7 měsíců spekulace výdělečné. Na střídačku, jeden měsíc ztrátu, druhý měsíc výdělek, třetí měsíc ztrátu. A mohlo to být snadno naopak a více ztrát než výdělků. Ti zločinní američtí a čeští burzovní spekulanti dojdou za málo let k prodeji knih a přednášek, což je zločin - obelhávání veřejnosti vedoucí ke ztrátam vlivem ukončení rychlé spekulace se ztrátou. (Pokles do mínus akcií na léta ale neni zločin, pak chodí každý rok dividendy, několik let po krizi i dividendy od bank a neni nutno prodávat akcie se ztrátou, ani RBS.) A někteří spekulanti dojdou po letech od tradingu k investici a nechaji si akcie dlouho a radují se z dividend. Což je nabytí rozumu po 10 letech blbnutí na burze. Zcela zvláštní lidé z Čech, Slovenska nebo USA ztrácejí peníze na burze už ve svém prvním roce burzovní kariery pomocí opcí, opčních listů nebo forexu. To je zcela zváštní úkaz. Neboť na to by si člověk odvážný nebo šílený měl troufnout až v 10. roce burzovní kariery. Na Slovensku však vidíme, že mnoho lidí blbne na burze s krátkodobými spekulacemi s indexem S&P500 a DAX i po 10 letech praxe a nikam to s jejich zkušenostmi nevede. To je velice smutné, že se Slováci za 10 let praxe nic nenaučí a už 10 let na burze sbírají pár euro ztrát střidaných s pár euro výdělky. A přitom už by mohli mít v pohodě a bez starosti každý rok tisíc euro dividendy a žádné ztráty z rychlého prodeje indexu, který se jeden den vyvíjel do ztráty.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 4433
Registrován: 27-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 21-6-2012 v 19:28


Karel Kabelka z Grant Capitalu zjišťuje, že PX je nanic, a protože sídlí v Brně, tak ho z toho brní hlava i koleno!
Před Brnem za Brnem, nikdo nesmí stát nebo nebudu na burze, už nikdy hrát! (Hodilo by se tam jistě i lepší slovo, ale značně by to zapáchalo!) :lol:


Kabelka_110x72.jpg - 3kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod
*******


Avatar


Příspěvků: 5125
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Avrupa
Online

Nálada:

[*] Zasláno 23-6-2012 v 16:34


Tenhle trader z Dejvic, ten umí lhát nejvíc.
Tradeři jsou politování hodní lidé.
Když se někdo přizná, že je trader, pak se mu má přát: "Upřímnou soustrast!" Nebo brzké uzdravení. Nakonec jich mnoho končí sebevraždou, vraždou nebo psaním knih a prodejem přednášek, jak ten Larry Williams, židovského původu.
Dá se říci, že 90% toho co trader řekne, jsou lži.
Zcela bezcenné knihy píše Alexander Elder. Však všechny knihy o tradingu jsou bezcenné a je to ztráta peněz, které patří do hospodářství a do hospody.
Daytrading je jako sbírání mincí před jedoucí válcovačkou.
Pravděpodobně jsou ti tradeři placeni za jejich blábol od českých brokerů, kteří potřebují nalákat nové klienty na trading a placení poplatků za časté obchody, které pak povedou během roku ke spotřebování všech peněz na účtu.
Ale uvažte sami, zda má rozum Carlos Slim Helu, Peter Lynch, Warren Buffett, John Templeton, nebo takový větrný pomatený šustpaitl jako Larry Williams, Joe Ross, Joe di Napoli a William O'Neil.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 223
Registrován: 1-6-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 23-6-2012 v 17:31


Rozum mají určitě všichni, protože v konečném důsledku je jedno, jestli si ti lidé vydělají slušné peníze investováním nebo psaním knížek :)
Ta druhá možnost je podle mě s menším rizikem.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 4433
Registrován: 27-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 8-7-2012 v 08:18


CEO XTB Jakub Zablocki si plete číslovku řadovou se základní, ale i tak chce být mezi první desítkou brokerů v Evropě během 3-4 let. Pořad byl realizován před 2 lety, tak jestli je chlapec u podstatných jmen, tak má co dělat, aby to do dvou let stačil alespoň k číslovkám, kde má silné výpadky! Cholera jasna! :dork:

http://www.youtube.com/watch?v=qyBiizPV3tg


3a6faf61112a438faf8d36954e91793f.jpg - 267kB Sponzor u McLaren - Mercedes-Benz. Velké prachy, velcí chlapi, velké činy! :lol: :lol::lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 710
Registrován: 28-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 8-7-2012 v 10:56


x-xtb.jpg - 39kB

Když je zparchantělé to první X v symbolu firmy, tak může být zparchantělé i cokoliv jiného ve firmě. Nejprve by si měli zvětšit a srovnat to první X, aby bylo stejně velké a úhledné jak ty ostatní písmena. X-XTB je firma mezinárodní, taky známá v Německu, založená 2002 v Polsku. Roztahuje se dnes v zemích Poland, Germany, Spain, Portugal, France, Czech Republic, Italy, Romania, Slovakia, Hungary, Netherlands, Austria, Sweden, Belgium, Greece, Bulgaria.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Adam
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 710
Registrován: 28-3-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 26-7-2012 v 10:47


Jedna ze dvou nejvíce prolhaných českých finančních webstránek patria.cz zas dnes potvrzuje svoji pověst bolševických klamatelů veřejnosti se slovy:

" "Siemens zklamal čtvrtletním ziskem. Akcie -5 %.
Největší průmyslový konglomerát v Evropě, německý Siemens zvýšil ve svém fiskálním třetím čtvrtletí provozní zisk o více než polovinu." "

Zde si ti darebáci, podvodníci, lháři, bolševíci, hlupáci a idioti odporují mezi titulkem a další větou. Siemens zklamal, když zvýšil provozní zisk o polovinu. Zřejmě by je lumpy v Patrii potěšil Siemens, kdyby snížil zisk o polovinu.
Pravda ale je, že tržba Siemensu ve 2. letošním kvartále rostla o 10%. A čistý zisk koncernu rostl důkladně, desítky procent. Oproti stejnému kvartálu vloni. A akcie dnes v 11 hodin dělala –4% proti závěrečnému kurzu včera. Pro matení veřejnosti nazývají účetní ze Siemensu druhý kvartál třetím kvartálem, protože pro ně nezačíná rok 1. ledna, ale 1. října,
blízko dne, kdy končí Oktoberfest v Mnichově a oni jsou v mnichovském Siemensu ty dny opilí jako prase.
A jiná ze dvou nejvíce prolhaných českých finančních webstránek je investicniweb.cz
Tyto dvě české finanční webstránky: patria.cz a investicniweb.cz
jak známo lžou už léta, snad od prvního dne jejich zrození lžou ze 110%.
Totiž i ty bílé mezery mezi řádky jsou lež. Zatimco na jiných prolhaných webstránkách lze najít v bílých mezerách mezi řádky pravdu a jsou tedy jen ze 100% lež.
Jesli tedy člověk čte u těchto dvou prolhaných bolševických webstránek jen titulky a více by se číst nemělo než titulky, tak se člověk doví něco jiného než je uvnitř článku. Ale nevadí, v titulku je jedna lež a v článku je jiná lež a oboje je to lež, i když si ty lži odporují.
V některých případech by se neměl číst ale ani titulek celý a zůstat u poloviny titulku.
Když je na patria.cz nebo investicniweb.cz titulek:
Americká agentura ratingu .....
nebo
Banka Goldman .....
tak zde stačí číst jen polovinu titulku a žádný celý titulek a žádnou větu v článku. Protože už z poloviny titulku je jasné, že se židi nebo bolševíci snaží dnes tak jako včera a zítra obelhat znova veřejnost, že je zle, nebo že je dobře, nebo že by se mělo prodat, nebo že by se mělo koupit, protože oni zločinci na tom vydělají, zatimco akcionáři tim ztratí peníze.
Tedy u těch ze 110% prolhaných webstránek patria.cz a investicniweb.cz je nutno titulky obracet vždy naruby: "Siemens zklamal čtvrtletním ziskem." = Siemens potěšil čtvrtletním ziskem.
A správnou informaci je nutno hledat na http://www.siemens.de/aktuelles/meldungen/Seiten/home.aspx
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 223
Registrován: 1-6-2012
Offline

Nálada:

[*] Zasláno 26-7-2012 v 15:17


to je podobný jako když se napíše "AAPL hluboce zklamal, navýšil zisk o pouhých 20%" :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Super Mod
*******


Avatar


Příspěvků: 5125
Registrován: 27-3-2012
Bydliště: Avrupa
Online

Nálada:

[*] Zasláno 7-8-2012 v 15:34


Velký americký broker na burze NYSE - Knight Capital ztratil minulý týden 440 milionů dolarů během 3/4 hodiny. Protože software jejich nového obchodního systému (snad ho koupili v Čechách od Janečka nebo na Slovensku) udělalo chybu a rychle nakoupené akcie byly rychle prodávány se ztrátou. Podobné ztráty jistě občas docílí i v Praze vysokofrekvenční Janeček, však on oznamuje jen samé milionové výdělky a žádné ztráty. Minulou středu proto ztratila akcie KCG = Knight Capital -75% za jeden den a broker musel být zachráněn před insolvencí a bankrotem.Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1    3  ..  82

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2011 The XMB Group

Nepiš háčky, čárky a kroužky nad písmeny. Česká diakritika nefunguje od 6.9.2018 a způsobí, že se příspěvek neobjeví.

Odstranit českou diakritiku z tvého příspěvku! >> diakritika.rs-design.sk + + + textmod.pavucina.com

Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Procházková O-holy-night mp3

O Holy Night - Hillsdale College - O holy night

Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký hloupý daytrader!

Dow Jones Dow Jones Dow Jones     DAX DAX

Avatar do profilu foto         Gifs     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti

statistika navstev NAVRCHOLU.cz
      Vánoce

Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
  Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: Ladislav Konečný nar. 1954     5. vydání knihy 2018     info v PDF obsah knihy a obálka knihy.   Test the best !!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, 18 obrázků, tisíc užitečných informací o investování

Online obchod na knihu > nr1a.com/kniha.html < zde prosim objednat       Informace nr1a@seznam.cz

Grafy mých 25 akcii na stálo pro důchod z dividend: Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, Anheuser Busch InBev, AT&T,
Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Wells Fargo, Banco Bilbao, Banco Santander,
Iberdrola, BHP Group, British American Tobacco, HSBC, Lloyds Banking Group, Royal Dutch Shell, Tesco, Sanofi.
Ladislav Konečný
Finanční karikatury

Všechny 30-50 akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °       Grafy deseti nejznámějších kryptoměn