Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1    3    5  ..  108
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 15-5-2012 v 14:54

big.chart.png - 10kB Telefonica SA, euro, Xetra

U akcie španělské Telefoniky to vypadá, že se odráží na linii podpory
a pod ní už padat nechce. Podlaha je vytvořena asi už.
Dividenda dělá dnes 11% z kurzu,
takže koupí akcie asi i brněnský pan Traxa od francouzské pojišťovny AXA
http://www.onvista.de/aktien/snapshot.html?ID_OSI=85440

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jahys
Member

Nálada:

[*] Zasláno 22-5-2012 v 13:49

Jak to vidite s IBERDROLA S.A.?
typ3.chart.png - 14kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jahys
Member

Nálada:

[*] Zasláno 22-5-2012 v 13:52
BANCO SANTANDER S.A.

typ3.chart.png - 13kB
A co bude s BANCO SANTANDER S.A.?
Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 22-5-2012 v 14:25

Akcie Iberdrola a Banco Santander a Telefonica SA je možné a vhodné koupit kdykoliv,
pokud se zdá, že je trend klesající u konce a začíná růst.
Další dny už nemá význam vývoj kurzů sledovat, teprve za rok akcie přikoupit a vypočítat a zapsat si nový průměrný nákupní kurz akcie.
To jsou akcie vhodné pro někoho na rok a prodej s výnosem, pokud by firmy měly ten rok před sebou vysoký růst zisku. Pro jiné lidi jsou to akcie na stálo jen pro dividendy jako důchod. To že akcie hluboko spadly vlivem manipulace analytiků, hedgefondů, daytraders, stop loss orders a obchodních automatů, to je veliké výhoda pro investory, že mohou levně akcie dnes nakupovat, pokud zrovna pár dní nebudou v trendu klesajícím.
Velice důležité je neprodávat se ztrátou a nesledovat celý rok to minus nebo plus v akciích. Důležité je radovat se z dividend.
Stálé denní zprávy o stálé krizi ve Španělsku jsou jen manipulace kurzů. Někdo zřejmě chce, aby ty extrémně levné akcie byly velmi extrémně levné. Nebo spekulují hedgefondy na pokles kurzů. Však každodenní negativní zprávy o Španělsku jsou váhoda pro dlouhodobé investory, když mohou každý rok ty akcie levně přikupovat, jen pro dividendy a nikdy v životě neprodávat.
Čím jsou ty španělské akcie spadlejší, tím vyšší je výnos dividend. Jistě se kurzy vysoko nad nulou zastaví a pod nulu nespadnou. Kdyby spadly kurzy akcií na hodnotu dividend, pak by byla dividenda 100% z kurzu a 100% z té investice do akcií. A v ex-dividend den by se dividenda odečetla z kurzu akcie a ta by pak musela spadnout na nulu, pokud by byla celá roční dividenda vyplacena najednou. Ona se však platí po čtvrtinách 4x ročně.

seal
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 22-5-2012 v 15:45

jedna věc je manipulace s kurzem, která se děje jak je burza stará....a druhá jestli při snižujícím se zisku jsou dividendy v současné výši udržitelné....a o nějakém růstu dividend, bez růstu čistého zisku si můžeme nechat zdát.
tím nechci říct, že jsou to špatné společnosti....jen s nákupem počkám na rok až budou očekávat zisk. sice budou pravděpodobně dražší...ale já to vidím takhle:)
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 22-5-2012 v 16:16

Dnes přišla na konta první polovina letošní dividendy Telefonica SA 0,53 EUR brutto.
To je u mne netto 147 EUR z investice 5.000 euro.

Akcie a burza, jediná kniha, kterou potřebuješ http://nr1a.com/akcie Narozen 1954
Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 22-5-2012 v 18:19

Suhlasim so seal-om a pisem to tu asi milionty raz santander,telefonica su v prusere nech si hovori kto chce, co chce; staci sa pozriet do vyrocnych sprav...
Je pravda ze so snizujucou sa cenou akcie je akcia dividendovo pritazlivejsia a pri beznych fluktuaciach +- 30% je to v pohode. Ale pokial cena akcii klesa rok,dva o 50-70% asi sa nieco deje a treba hladat problem vo vyrocnych spravach...
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 23-5-2012 v 02:47

Nebožtík sir John Templeton by asi dnes řekl:
"Když lidi ve strachu španělské akcie Bilbao, Santander, Iberdrola a Telefonica prodávají,
tak je od nich koupim. Až budou lidi za pár let ty španělské akcie za pětinásobné ceny chtít koupit,
tak jim je rád prodám."

Alles hamas auf Bahamas. Všechno mame na Bahame.

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-5-2012 v 07:49

Krásné výnosy dividend jsou dnes u mých 20 akcií na stálo pro důchod.

1) Bank of America je zatim slabá s 0,6% výnosem dividend, ale mám akcií už dostatek nakoupeno.
2,3) Akcie Wells Fargo a United Technologies tak utíkají, že musim rychle přikoupit na dluh za 1.000 a 1.000 euro, maji výnos dividend jen 2,6%.
4,5) Pár měsíců po nich přikoupim akcie: GE a PG s výnosy dividend 3,4%.
6,7) Pak přikoupim akcie JNJ 3,6%. PFE 3,9%.
8) Od Barclays mám akcií už koupeno dost, dividenda 3,7%
9,10) Pak přikoupim akcie BHP Billiton 4,3%. Tesco 4,8%.
11-14) Pak přikoupim akcie AT&T 5,3%. BP 5,2%. HSBC 5,6%. Sanofi Aventis 5,1%.
15,16) Pak přikoupim akcie R.D. Shell 6,0%. Vale 7,0%.
17,18) Pak přikoupim akcie B. Bilbao 8,0%. Iberdrola 9,6%.
19,20) Naposledy, asi za rok přikoupim B. Santander 12,3% a Telefonica SA 13,6%, zde neni spěch přikoupit, dividenda bude vysoká i za rok, mohu ještě rok šetřit na ně peníze.
Nejhorší měsíc letos - duben jsem dostal jen 50 euro dividendy.
Nejlepší měsíc letos - květen jsem dostal 500 euro dividendy.
Za rok mi jistě bude pomáhat k nákupu akcií už výnos z mojí německé a anglické knihy "Akcie a burza".

mikroakcionář
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 26-5-2012 v 16:06

Máš to dobře vychytané, mám proto mnoho otázek:

Víceméně je to tento web co mě přiměl investovat takovým způsobem do akcí pro boční příjem, díky teda za něj, asi bych investoval pro kapitálové zisky jako většina traders, teda spíš obchodoval (nebýt tohoto webu). ale když je tady možnost je držet pro hotovostní tok, tak je to jiná a to už se začínám podobat investorům samozřejmě mikrotřídy vycházející z kvadrantu S, co investuje ze svých, což nezní úplně přesně jako investor investující z peněz jiných, prozatím ale budíž.

- Jestli cíluješ na každou z těch akcií na stálo aby každá byla v nákupní hodnotě 10000 EUR, kolik by tak asi činila roční celková
dividenda?
- Kolik by asi bylo třeba mít celkově v akcií na stálo kapitálu, aby z nich šel průměrný casch cca 25000 CZK měsíčně?
- Je třeba nějakým způsobem dodanit dividendy ze zemí s niží srážkovou daní ? Jedná se prý o dan z příjmů ze zahraničí a nejedná
se o zdanění kapitálových zisků proto se prý dodanit nemusí, říkal jeden účetní.
- Nabylo by třeba dobré (dle příjmů) vybrat na stálo akcie většího počtu třeba 100 společností vyplácejícíh dividendu, pro lepší
diverzifikaci zajištění proti krachům z těch akcií, nebo je to až příliž velké ZOO?
- Co až když budu mít těch peněz u brokera mnohem víc než garančních 20000 EUR a broker pak zkrachuje dostanu
jen 20K EUR i když tam budu mít např. EUR 400K ?

Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 26-5-2012 v 16:30

Přece 20 akcií po 10.000 euro dělá 200.000 euro
a kdyby byla netto dividenda 4%, byla by 8.000 euro roční nebo 666 euro měsíční.
A kdyby rostly dividendy 10% ročně, tak jak před krizí to moje firmy dokázaly, bylo by to každých 7,2 let zvojnásobení = v 8. roce 16.000 euro roční dividenda. Kdyby rostly dividendy jen 7% = zvojnásobení za 10 let. Však růst dividend 5% ročně by taky ušel, když důchod z pojištění poroste 1% ročně a míra inflace bude 2%.

Netto dividenda 25.000 kč měsíčně, ročně 300.000 kč a to je při netto výnosu 3% 10 milionů korun v akciích, nebo při netto dividendě 4% 7,5 milionu korun v akciích.

Podle mne když se daní v ČR dividendy 15% a britské dividendy jen 10%, pak by se mělo danit z britských na český fiškus trochu víc. Však jiné dividendy byly zdaněny 19%, 20% a 25% a u těch by člověk měl žádat zahraniční fiškusy o trochu peněz zpátky. Však žádost stojí vysoký poplatek a z Italie nedojdou peníze ani za 10 let.

100 různých akcií pro dividendy na důchod je moc. Stačí 10 až 20.
Při zkrachování brokera on na tvoje akcie nemůže a ty je neztratíš. Ale pro jistotu bys měl volit při přikupovaní každý kvartál Brokerjet. A až nebudeš přikupovat každý kvartál, pak bys měl uložit akcie na Targobank.de = dříve Citibank.de
Já to udělám zrovna tak. Protože Brokerjet.at by vzal poplatek 20 euro za každý kvartál bez obchodu na burze. A konto a depo u Targobank je zadarmo i bez pohybu, pokud tam jsou akcie za víc než 2.500 euro a žádné peníze.

bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-6-2012 v 10:37

Co myslíte, nakoupit Telefonicu na NYSE nebo na Xetra?
Díky
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 1-6-2012 v 11:31

Na Xetra.
Evropan by neměl nikdy kupovat evropské akcie v USA, ale v Evropě. Nejlépe na Xetra. Vyjímečně na burze Frankfurt, ta mívá někdy vyšší poplatek než Xetra.
A jestli mu to jeho banka nebo broker nedovolí, měl by otevřít konto jinde, Brokerjet.cz nebo Targobank.de
Akcie mnohých velkých podniků z Evropy se v USA neprodávají v originále, ale jen jako ADR certifikáty vydané od americké banky, která sama koupila ty evropské akcie. A my přece nechceme žádné certifikáty.

bigusdykus
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 1-6-2012 v 14:43

díky!
mikroakcionář
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 5-6-2012 v 23:29

Dneska jsem přikoupil a zředil akcií Barclays k 300 ks přibylo za kurz 2,149 dalších 250 a zředil nákupku z 2,527 na 2,358 Zitra nebo do konce týdne bude zasedání ECB a FEDU tak jsem možná koupil včas, třeba se bude pumpovat. Jsme sice v silné korekci jak akciové tak makroekonomické, ale akcie by měli začít předstihově růst vůči ekonomickým ukazatelům dřív nebo později. Ale raději bych byl kdyby po dobu aspoň pěti let akcie šli stále do boku a teprve až potom se rozjela řádně konjunktura, přeci jen trhům konkrétně SPX trvalo nějakých cca 20 let než se dostalo na maxima před krachem v roce 1929 neco podobného by mohlo vyjít i na tu současnou dekádu/dekády vzhledem k zadluženostem států to bude pravděpodobně běh na dlouhou trat a naskýtá se dobrá možnost těm relativně mladým aby zavčas co nejvíle investovali do akcií pro dividendy, aby nabalovali, reinvestovali a pak za pár let pri konjunktuře rozmnožily svá portfolia.

Začíná se mi líbit akcie JNJ a MCD, u MCD by se dala koupit pokud by ještě více klesla, ale JNJ je dobrá a hodně diverzifikovaná společnost, doufám že se poštěstí a budu jí moct koupit, snad do září. rozhodně letos když se čeká navýšení divi na další rok opět cca 5-10%. Mám 3 akcie z GB, jednu od nás z čech a jednu ze Spain a chci letos alespoň 2 z DJ - USA, taky bych měl zředit dále akcií Tesco pokud jště vyklesá např. k cené 3.5-6 a možná i tu TEF
Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 6-6-2012 v 02:27

Mac Donalds je extrémně drahý s PB 7 a PS 3.7,
ten bych koupil, kdyby klesl na 1/3.
Nejvyšší dividendy ze solidních akcií v USA maji dnes AT&T.

vasman
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 6-6-2012 v 22:29

Proč ti připadají akcie MCD tak šíleně drahé? Já myslím, že je vždy vhodné dívat se na srovnání s daným odvětvím a v tom je MCD drahý pouze u P/S 3,3, jinde je pod průměrem odvětví.
Akcie JNJ je ve srovnání s průměrem odvětví podle P/E, P/B, P/S vždy dražší a tu doporučuješ koupit. Pak však napíšeš, že MCD by musel spadnout na třetinu, aby byl vhodný ke koupi. Příliš vysoké má pouze P/B, ale to je v jeho odvětví celkově vysoké a on je lehce pod průměrem odvětví.
Akcie MCD jsem nakoupil a hodlám je držet na pořád.
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-6-2012 v 03:28

Nelze porovnávat akcie v jednom odvětví na PS, PB, PC nebo PE. Kdyby měly všechny akcie odvětví PS 10 a jedna jen PS 5, tak budou všechny předražené a nevhodné koupit i ta s PS 5. V letech 1999-2001 byly všechny akcie ve všech odvětvích na západě předražené a pak hluboko klesly do 2002/2003. Tedy hledat akcie s PS pod 3 a nejlépe PS pod 1, i kdyby jich 95% mělo PS 4.

Matej1992
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-6-2012 v 08:17

Pravdu podla mna mate obaja z casti; spravne ako Ladislav hovori nemozes porovnavat len PE,PB,PS v ramci sektora, pretoze moze byt cely sektor bublinou. Ale beriem, ze to ma vypovednu hodnotu, ci je podnik lepsi/horsi ako ostatne z daneho sektora.
Zaroven vsak vasman mas pravdu v tom ze MCD nemusi padnut na tretinu aby sa oplatil. Ja som nakupil MCD niekedy na jesen za cca 80$ (neviem presne lebo som kupoval na xetre za eura) a predal niekde okolo 100$ kde oscilovala cena asi 3 mesiace a zdalo sa mi ze ta stovka je taka psychologicka hranica. Dnes viem, ze som dobre urobil, pretoze padla cena na 90-85$. Osobne som teraz v cash-i, co niektori ako Ladislav nazyvaju hlupostou, ale kazdy je strojcom svojho stastia a myslim si ze ceny este pojdu dole a aj MCD mam v plane opat nakupit pokial bude cena okolo 80$. Ono treba sa pozerat aj na to ze manazmentu sa dari poslednych 10 rokov zvysovat zisk aj dividendu vyse 10% tempom a maju v plane v tom pokracovat a zatial vsetko napoveda tomu, ze ci je kriza alebo nie tak sa im to aj podari.
Taky JNJ tiez nie je zla firma ale cena akcii osciluje posledne roky okolo 60-65$ a dividendu zvysuju tempom rastu zisku co je na urovni 6-8% maximalne. MCD vsak zvysoval poslednych 5 rokov dividendy tempom cez 20% a uz dnes je dividendy cez 3%, takze Ladislav podla mna by si mal uvazovat aj nad touto spolocnostou ako dividendovou na cely zivot, pretoze maju maly dlh,vysoku ziskovost,plan do buducna a pozitivne vyhliadky, nemozeme sa rozhodovat podla toho ci ti hamburger chuti alebo nie :lol:
vasman
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 7-6-2012 v 08:40

Ladislav: ano, tvůj argument je pravdivý, ale pak akcie JNJ má P/E 17,2 což překračuje tvé podmínky pro nákup akcie a P/B 2,B a P/S 2,7 jsou blízko horním hranicím tvých podmínek. Proto se ptám, proč se ti zdají akcie MCD tak předražené (ano, P/B má velmi vysoké, ale jiné parametry jsou přijatelné), když akcie JNJ je dle mého názoru velmi drahá a ty ji chceš koupit. MCD se mi právě líbí především proto, že i v období krize dokáže stále zvyšovat zisk a také pravidelně zvyšuje dividendu. Btw z McDonaldu mi chutnají jen hranolky a zmrzlina :lol:
Ladislav
Super Mod

Nálada:

[*] Zasláno 7-6-2012 v 13:14

McDonalds je drahá akcie s PS, PB. Rád bych ji koupil pro dividendy na stálo, kdyby byla levnější.
Prodal bych jednu ze 6 bank, protože mezi 20 akciemi na stálo je 6 bank moc. Jenže nevim, kterou banku prodat. Třeba se mi během dalších 30 let nějaká banka zprotiví tak jak RBS a Citigroup, takže bych z BCS, HSBC, BAC, WFC, BSCH a BBVA nějakou prodal. Taky by se mohly BSCH a BBVA sloučit v jednu banku.
JNJ jako PG, WFC, UTX přikupuju jen proto, že už jsem je začal kupovat před pár lety a nyní už jen musim zvyšovat vklady pravidelně na všech 20 akcií a nejprve musim přikupovat ty dražší. Každý měsíc jednu akcii. Na přikoupení těch levných = TEF, IBE, BSCH, BBVA se dostanu až za rok. Kdybych však vydělal s mojí knihou v USA 100.000 euro (1,25x víc dolarů), pak přikoupim hned všechny moje akcie najednou, každou po 5.000 euro.

Stanislav
Senior Member

Nálada:

[*] Zasláno 7-6-2012 v 17:14

Mekáč nebrat, i kdyby čert na koze jezdil! Doufejme, že vbrzku přijde soudný den a na nezdravé fujtajbl potraviny se konečně uvalí vyšší daň, jak si ta potravina po zásluze zaslouží, stejně jako je tomu třeba u chlastu a cigaret. Omezí se prodej fujtajblů a lidi budou o něco hubenější a zdravotnictví zbyde více peněz na závažnější onemocnění, které si člověk nepřivodí svým neřestným konzumováním fujpotravin! :yes:
MartinP
Junior Member
**

Nálada:

[*] Zasláno 11-6-2012 v 18:53

Zdravím Vás všechny.
Děkuji Ladislavovi za tyto stránky, čtu si je již delší dobu. Jelokož jsem do teď neměl volné finance neregstroval jsem se. Situace se ale trošku změnila a už jsem koupil první akcie a to ČEZ a ERSTE po 1000EUR. Chtěl bych přikoupit zatím ještě jednu a to Arcelormittal, jelikož v téhle diskuzi o ní není zmínka zajímal by mě Váš názor na ni. Mě se zdá výhodná
http://www.onvista.de/aktien/kennzahlen/fundamental.html?ID_...
Investor
Super Admin

Nálada:

[*] Zasláno 12-6-2012 v 02:18

Je to dost, že se sem zas někdo registroval.
Je to hezké, že sám hledáš akcie, ale zkus dodržovat jisté parametry u těch akcií. Pak se ukáže, že akcie Arcelormittal neni na tento rok zajímavá a ani na 50 let jen pro dividendy.
Jestli chceš akcii na tento rok, vyber si akcii z 1. stránky téma diskuse "Akcie na 2012". Jestli chceš akcie na stálo jen pro dividendy, vyber si z 1. stránky téma diskuse "Akcie nastálo pro dividendy".
info_48.png - 4kB Proč neni akcie Arcelormittal vhodná na tento rok? Protože se čeká pokles zisku letos a tak má i kurz potenciál klesat.
U akcií na tento rok potřebujeme :info: levné ocenění, vysokou dividendu a očekávaný růst zisku letos více než +20%. :info:

Jahys
Member

Nálada:

[*] Zasláno 12-6-2012 v 13:27
Tak Santander se dotkla nekolikrat dna.

typ3.chart.png - 11kB
 Stran:  1    3    5  ..  108