Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  2    4  ..  12
Autor: Předmět: Technická analýza, trading, opce
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 17-2-2020 v 21:43


Zaprvé si můžeš určit i velikost premia a dle toho taky můžeš nebo nemusíš byt naplněn. Po naplnění můžeš vypsanou PUT opci vykoupit (ať už se ztrátou nebo drobným ziskem) nebo třeba rolovat (vykoupit a zároveň otevřít novou PUT opci s delší platností, ale třeba i s jiným strikem, což se používá když nechceš byt uplatněn).



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 17-2-2020 v 21:55


Kdykoli můžeš nakoupit vypsanou opci zpět. Ale má to jedno úskalí. Např. kdybych dnes vypsal opci na Shell se strikem 22 a expirací 18.9.2020 a zítra akcie Shellu spadly na 22,50, tak cena vypsané opce již by nebyla 1,15, ale třeba 1,45. Nakoupil bych jí tedy dráž. Pokud by naopak cena akcie Shellu stoupla na 24, tak cena mé vypsané opce by stoupla, resp. klesla na 0,75. Čili bych jí zpět kupoval levněji.

Takže vypsanou opci můžeš kdykoli uzavřít.

Třeba jak jsem psal o opcích na Vodafone, jak mne pan domácí vynadal, tak tu opci můžu v Londýně koupit zpět a vydělám dnes 380 GBP. Ale proč bych to dělal, když chci akcie Vodafonu za 140 a cena tam není. Tak jí podržím do konce a buď dostanu akcie nebo mne spadne do klína 1200 GPB. Opce pak zanikne jako bezcenná. A můžu vypsat novou. Když se cena Vodafonu bude plácat tak, jak se plácá, tak můžu vypisovat znovu.

Jako mám opci na HSBC v Hongkongu. Za 50 HKD bych akcie HSBC bral. Dnes je cena asi 60 HKD.

Tak v podstatě můžu nakoupit přes opce jakoukoli akcii, kdy lze vypsat opce. A pokud se to někomu nezdá, není myslím můj problém. Pak ty akcie držím jen pro dividendy.

Třeba mám v plánu koupit Wells Fargo za 45. Tak vypíši opce, nechám si zaplatit a budu čekat, co se stane.

Ale i nakoupím akcie přímo. Jako jsem koupil British American Tobacco p.l.c. Tam jsem nebral opci, protože cena akcie byla nízko, na 2688 GBp /pencí/, tak jsem vzal 400 kusů a teď je jen budu držet. Dostanu vždy místo dividendy akcie.

Co je moc nízko, koupím rovnou, co ne, tak si dám opci a čekám. Akcie Shellu jsou závislé na ropě a podle mne cena ropy půjde ještě dolů, tak půjde i Shell. Na trhu je přetlak ropy asi o milion barelů. Já ropu sleduji. A Čína bude mít problém s tím virem. Nikde to sice nepíší, ale myslím, že je to horší, než se píše.

Akcie teď půjdou stále nahoru, protože centrální banky do toho sypou peníze, ECB 20 miliard měsíčně, FED 60, Čína taky něco přisypala a BoJ ta to dělá stále. Takže trhy nemůžou jít dolů. Proto akcie rostou jako z vody. Ale to je na dlouhé povídání.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 17-2-2020 v 22:02


Kdo chápe opce, tak ví, že lze s nimi koupit podklad za cenu, kterou si určí. Podmínka je mít pak na nákup podkladu peníze. Výpis opce bez peněz na nákup při přiřazení je hazard, který nemá smysl komentovat. To je jako jít do restaurace, dát si oběd a pak sdělit hospodskému, že peníze nemám.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 07:55


Právě, mít $ je ten zásadní problém, protože musíme pro jednu opci počítat násobitelem 100, takže 100ks podkladu (akcií).



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 09:41


Kupovat akcie přes opce není žádná nová nebo snad lepší myšlenka. Vždy je to něco za něco, žádný oběd není zadarmo. Mně se zdá, že Vasek se trošku nekriticky shlédl v přínosech nákupu přes opce a nedocenil negativa tohoto přístupu.

Nemyslím si, že je potřeba ho přesvědčovat, má to pravděpodobně dobře promyšlené (a chápe souvislosti) a jen potřebuje čas, aby si to všechno na mnoha příkladech vyzkoušel, promyslel a zhodnotil. Tož hodně zdaru!
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 12:23


Vasek: jakého používáš brokera a kolik je poplatek za opce ?


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 13:00


Citace: Původně zaslal: Vasek  

Jako mám opci na HSBC v Hongkongu. Za 50 HKD bych akcie HSBC bral. Dnes je cena asi 60 HKD.


HSBC reportovala horší než očekávané výsledky, takže současná cena je 57,75 HKD a další pokles reálný. Zisk meziročně klesl o 1/3 a náklady se zvýšily o 1/5. Banka chystá během 3 let propustit 35.000 zaměstnanců a o 30% zredukovat síť amerických poboček.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 13:44


Už jsem psal, kolik stojí opce do vlákna akcie na stálo. Třeba v Nizozemsku mne prodej opce na Shell stojí 3,36 EUR. Jedna opce obsahuje 100 akcií, v Anglii 1000, v USA 100 atd.

HSBC tady propaguje pan domácí. Však právě kvůli tomu, že jim to moc nejde, mne ta akcie zajímá. Nebudu přeci kupovat akcii, když je na vrcholu. To rád přenechám jiným. A když půjde na 50 HKD, tak jich vezmu pár tisíc. Ale nikoli přes opci, ale přímo. Přes opci by mne taková cena mohla utéci, protože opce expirují zpravidla jednou do měsíce, výjimku tvoří USA, kde jsou opce na akcie i týdenní.

Já chci HSBC na dlouho, klidně na 20 let, takže mne zajímá u nákupu jen vstupní cena. Pak už dál neřeším, jak se bude vyvíjet cena. Ta jedna opce je jen 400 akcií po 50 HKD a má za úkol dostat cenu na 50. To je totiž kouzelná opce a ta přitáhne cenu na cenu 50 HKD, kde budu moci koupit HSBC za cenu, která se mne líbí.

Dnes hezky ropa jde dolů o 2% a akcie Shellu stále zlevňují.

Jsem zvědavý, zda zase v 15,30 vytáhnou banky indexy do plusu. To se děje pravidelně, jakýkoli pokles na indexech v posledních měsících je okamžitě vytažen nahoru. FED jim tam pumpuje měsícně přes pokladniční poukázky likviditu 60 mld. USD a oni to cpou do akcií. Do voleb se nic nestane, zcela určitě FED sníží sazby 1 x a v případě průšvihu zahájí mohutnější QE. To by Trump FED jinak rozboural.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bulinak
Member
***




Příspěvků: 105
Registrován: 24-6-2019
Bydliště: Plzeň
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 13:48


U Tastyworks (pouze pro obchodované v US) stojí jedna noha 1$ + asi 0,14$ je komise.



stavím zoo...
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Jack N.
Member
***




Příspěvků: 121
Registrován: 2-7-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 14:30


"Už jsem psal, kolik stojí opce do vlákna akcie na stálo."

Dobře, ale o jakého se jedná brokera si neuvedl. Takže můžeš jej napsat ?


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
PaloK
Junior Member
**




Příspěvků: 34
Registrován: 26-9-2019
Offline


[*] Zasláno 18-2-2020 v 21:26


ja som pred pár týždňami vypísal put opciu na Intel, pri zadávaní som spravil chybu, takže som dostal prémium len pár usd, naviac v posledný deň expirácie trhy hodne padli a mne tu opciu zasiahlo ale len o pár centov, no aj keď som tam mal voľnú hotovosť len 500usd, na margin mi to stačilo a nakupilo mi 100ks akcií, ale držať pozíciu na margin cez noc je dosť drahé (myslím 0,5%/noc), nakoniec som akcie predal o 2 dni so ziskom 200usd.
opcie sú veľmi flexibilný nástroj, len ich treba vedieť používať, okrem hodnoty podkladu majú v sebe aj časovú hodnotu, ktorá môže hrať pre vás aj proti vám, takže vždy je niečo za niečo.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 21-2-2020 v 16:04


Shell RDS B je už 49,26. Jsem psal minule, viz. výše, že to půjde dolů. Prostě trhy jsou nesmyslně vysoko, FED a ostatní centrální banky na trhy sypou peníze a pak výsledek je, že když se to utrhne, padá to dolů ještě z větší výšky. Ideální je teď sedět a koukat, co se bude dít. Čím více to padne, tím lépe pro dlouhodobé investory.

Myslím, že Shell půjde ještě níž. Já zatím čekám a chystám peníze na nákup, asi už nikoli výpis opce, ale rovnou akcie. Nově cílím na 21 EUR, nikoli na 22.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 21-2-2020 v 20:42


Dneska to je super den, burzy konečně dělají to, co potřebuji nejvíce. Pořádný pád, virus je čínský silnější než tiskárny centrálních bank. Příští celý týden by to mohla padat tímto tempem a bude konečně co nakupovat. No osobně si myslím, že stejně to tiskárny převálcují, protože zcela určitě vyleze někdo z FEDU a sdělí, že situace se zhoršila a je nutné snížit úrokové sazby a zahájit páté kolo QE ve výši 100 miliard měsíčně, aby trhy dostaly rozum a virus byl zničen.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 23-2-2020 v 19:32


Napíši to raději sem. Již delší chvíli přemýšlím o nákupu akcií Gazpromu. Je to sice akcie z Ruska, ale myslím si, že to nebude špatný nákup. Dividenda z Ruska se daní 5% a jsou plně započitatelné do našich 15%. Mají dost velké zásoby plynu a už prakticky všechno, co chtěli, tak společnost postavila. Tím myslím zejména ty plynovody do Německa a Číny. A že by přestali dodávat plyn Evropě, tomu nevěřím, protože pak bychom v zimě asi zmrzli.

Např. tady je docela dobrý rozbor té akcie.

https://www.investicniweb.cz/akcie-gazpromu-jako-sazka-na-za...

https://www.lynxbroker.cz/vzdelavani/ruske-akcie/

https://www.youtube.com/watch?v=IudgYeclFtE

No stejně si to udělám podle sebe. Chtěl bych slyšet věcné argumenty proti nákupu této akcie. Ne argumenty typu nemám rád Rusko. Mne zajímá Gazprom jako společnost. Snad jsem to napsal jasně, aby mne tady někdo nezačal nějak osočovat.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 23-2-2020 v 21:03


Nemám rád Rusko, protože je schopné politicko-ekonomicky zasáhnout do Gazpromu tak, že jako akcionář utrpím újmu. Tedy pro mě osobně je riziko investice do ruských (ale i čínských a mnohých dalších) akcií příliš vysoké. Takové země nestaví práva akcionářů a transparentnost akciových trhů příliš vysoko.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Georg
Member
***




Příspěvků: 108
Registrován: 9-12-2019
Offline


[*] Zasláno 23-2-2020 v 21:57


Citace: Původně zaslal: Pavel  
Nemám rád Rusko, protože je schopné politicko-ekonomicky zasáhnout do Gazpromu tak, že jako akcionář utrpím újmu. Tedy pro mě osobně je riziko investice do ruských (ale i čínských a mnohých dalších) akcií příliš vysoké. Takové země nestaví práva akcionářů a transparentnost akciových trhů příliš vysoko.


To je stejné, jako u nás ČEZ.




AT&T, ČEZ, PM
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 09:44


Citace: Původně zaslal: Georg  
Citace: Původně zaslal: Pavel  
Nemám rád Rusko, protože je schopné politicko-ekonomicky zasáhnout do Gazpromu tak, že jako akcionář utrpím újmu. Tedy pro mě osobně je riziko investice do ruských (ale i čínských a mnohých dalších) akcií příliš vysoké. Takové země nestaví práva akcionářů a transparentnost akciových trhů příliš vysoko.


To je stejné, jako u nás ČEZ.


V Rusku je to o level vyšší, jinak souhlas.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 11:46


Shell padl podle mne do ceny, která už je zajímavá pro výpis opce. Zadal jsem příkaz na výpis 5 put opcí na Shell se strikem 21 EUR v Nizozemsku, expirace 16.12.2022.

A před chvílí se mne to otevřelo. Výpis opcí mne stálo mne celkem 16,80 EUR. Když budu přiřazen, tak už mne to nebude stát ani Euro.

Dostal jsem na účet 500 x 4,12 EUR = 2.060,- EUR.

Pokud bude 22.12.2022 cena pod 21 EUR za akcii Shellu, budu muset zaplatit 21 EUR za jednu akcii. Moje skutečná nákupní cena však bude 21 EUR - 4,12 EUR = 16,88 EUR za akcii.

A když cena bude nad 21 EUR, tak si myslím, že bez akcií Shellu budu žít také.

Prostě se mne líbí nakupovat za cenu, kterou si předem stanovým.

Akcie v Nizozemsku se dají taky dripovat, takže místo dividendy bych si nechal připisovat akcie, abych nemusel platit z dividend 20% daň. Tam se totiž v rámci smlouvy o zamezení dvojího zdanění dá na naší 15% daň započítat jen 10% daňě zaplacené v Nizozemsku.

Tak ať burzy celý tento týden padají jako dnes. Čím více krve na bojišti, tím je to lepší pro nákupy.


Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 12:16


Vašku, to je hodně zajímavá alternativa nákupu akcií a spekulace na pokles. Těch 10 500 Eur na případné přiřazení při poklesu na 21 musíš pořád hotovostně držet na účtu? To prémium 4,12 Eura je hodně vysoké, čekal jsem , že v dnešní situaci dlouhodobějšího poklesu Shellu bude daleko nižší. Jestli chápu správně, jediné riziko je pokud cena Shell spadne na 21 a níže , tak budeš přiřazen a ty budeš držet 500 kousků, ale v reálu za 16,88 Euro /kus. Jdu si to více nastudovat :)
V podstatě bych v pohodě vyžil jen s výpisem put opcí, mám zájem akcie vlastnit na věky, dokupuji při poklesu, tak proč na tom ještě nevydělat, když to samé dělám bez premia :cool:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 13:07


Nemusím, ale musím je mít na účtu dne 22.12.2022, pokud akcie bude pod 21 EUR. Složil jsem jen zálohu na opce ve výši 1.330,- USD a ty jsou mi blokovány neustále. Může se to změnit, pokud by třeba akcie padla na 20. Pak bych musel doložit třeba 500,- USD navíc. Nevím, to spočítat neumím. Ale mne nákup akcii Shellu zajímá, proto bych rád, kdyby cena toho dne byla pod 21 EUR. Jenže si myslím, že to jen naprostá utopie. Stačí se podívat na graf, ta akcie je jako dluhopis, který platí kupon, moc se nemění, ale většinou je vysoko na 21 EUR.

Hlavně prosím tě, musíš mít peníze na přirazení. Jinak je to nesmysl vypisovat opce. Základ je mít vždy po ruce peníze na nákup za cenu, za kterou vypisuješ. Jinak pak proděláš kalhoty. Bys musel za draho koupit danou opci zpět.

Nevýhoda toho všeho je také, že ta akcie může být časem třeba na 27 EUR, ty máš sice prémii, ale mohl jsi mít akcii za 21,90 EUR za kus. Ale jak se říká, všechno má své výhody a nevýhody.

Je to zajímavé, jen se divím, že pak domácí se na to tváří, jako kdyby měl sníst švába. Ale to je jeho problém, nikoli můj.

Můj osobní názor na koronavir je ten, že se to časem vyřeší, pokud ovšem to není biologická zbraň, která omylem odněkud unikla. Navíc trhy nepřetržitě rostou a to není normální. Musí být někdy korekce. A to je třeba ten potencionální spoušteč. I když budou volby a proto Trump nedopustí, aby trhy padly níže. Třeba o 20% či 30%.

Proto je současná cena Shellu vynikající příležitost ke koupi. Kupuje to i Stanislav a ten nekoupí hned tak něco.

Jak říkám já, každá si ovšem jede za své.

Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 13:18


U opcí platí, že čím vyšší volatilita, tím vyšší ceny. Když trhy padají nebo lezou vysoko u konkrétní akcie, tím vyšší jsou prémia. Nakupovat opce se má, když je na trzích klid, prodávat, když na trzích teče krev, to pak jsou prémie vysoké. I když za 3 roky 4,12 EUR není nic moc. Ale na dividendě bych nepobral o moc více.

Tak jsem si spočítal, kolik dividend je 4,12 EUR a vyšlo mne, že je to 9,5 čtvrtletních dividend, a dnešní držitel akcií jich dostane k 16.12.2022 asi 11. Ale to je všechno kdyby.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 13:41


Jak bych přemýšlel na tvém místě? Na nákup 100 akcií Shellu dnes nemám. Ale mám na prodej či výpis jedné opce Shellu. U mne to dělá asi 260 USD za opci. Je to marže. Záloha na uskutečnění obchodu v budoucnu. Tak složím marži 260 USD, vypiší opci, dostanu prémii 412 EUR a začnu šetřit 100 x 21 = 2100 EUR. Vlastně minus 412 EUR, ty už máš z prémie. A buď za tři roky dostaneš akcie za cenu 21 EUR, ať bude třeba cena jedné akcie Shellu stát 10 EUR v ten den, nebo ti zůstane 412 eur a nebudeš mít žádnou akcii.

Tím si podle mne reálně zvýšíš své prostředky na nákup dalších akcií, pokud vypsané opce propadnou jako bezcenné.

Mne to přijde jako jednoduché a přínosné. A v USA jsou i opce týdenní atd. Jinak běžně jsou měsíční a roční.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 15:28


Vasek: je dobré se na to podívat i z druhé strany, ze strany toho kupujícího, aby člověk chápal celý princip s výhodami i nevýhodami.

Kupující si za 4,12 Eur koupil právo ti prodat za necelé tři roky akcie Shellu za 21 Eur. Má tedy skoro tři roky na to, aby ve správný okamžik (nastane-li takový) koupil akcie levně, pak sosal dividendy a tobě je pak prodal za 21.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 16:31


To máš pravdu.

LONG PUT (koupě prodejní opce) – právo prodat za danou realizační cenu v základě ležící bazické instrumenty. Za zakoupení opce musí subjekt zaplatit opční prémii. S poklesem ceny bazického instrumentu roste výhodnost této pozice, ziskový potenciál je omezen možností poklesu ceny bazického instrumentu na nulovou hodnotu. Maximální ztráta je limitovaná výši zaplacené opční prémie.

SHORT PUT (prodej prodejní opce) – povinnost koupit podkladový instrument od protistrany, pokud ji uplatní. Majitel pozice short put má maximálně možný zisk omezen výši inkasované opční prémie. Naopak jeho potenciální ztráta je takřka neomezená, resp. přesněji je omezená tím, že kurz bazického instrumentu může klesnout maximálně na nulovou hodnotu. - To mám já.

Ale co dělá majitel long put opce, mne vcelku nezajímá. Většinou jsou protistranou banky a ty akcie zpravidla kupují až den expirace. Pokud jí mají či jí koupí někdy v budoucnu, řešit nebudu. Nezajímá mne to. Nevidím v tom pro sebe žádnou výhodu či nevýhodu.

Jen jsem udělal takovýto obchod, tak jsem to sem napsal, a koho to zajímá, tak mu to vysvětlím. Koho ne, tak je to jeho věc. Nikomu nehodlám prodej opcí vnucovat.

Každý má svůj styl a jede si výhradně za své. Já jsem přesvědčený, že v den expirace budou akcie Shellu výš než na 21 EUR za kus. A když ne, rád si je za cenu 21 EUR od někoho koupím.

Při nákupech akcií nikdo neumí trefit dno a pro prodejích vrchol.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vasek
Member
***




Příspěvků: 233
Registrován: 16-2-2020
Offline


[*] Zasláno 24-2-2020 v 16:34


Už koukám na akcie společnosti BASF.

Nákupní cena za 52 EUR za kus by byla super. A ještě by mne za to 565,- EUR zaplatili /100 x 5,65 EUR/.

Takže bych ve finále kupoval akcie za 46,35 EUR za kus. To bych bral.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  2    4  ..  12

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 42.6% - SQL: 57.4%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: