Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  
Autor: Předmět: Nové akcie = IPO
Investor
Super Admin
*********


Avatar


Příspěvků: 34
Registrován: 24-4-2018
Offline


[*] Zasláno 21-6-2019 v 11:06
Nové akcie = IPO


Nové akcie na burze = IPO = initial public offering = počáteční veřejná nabídka akcií na burze.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 25-6-2019 v 14:36


Budoucí IPOs i týden staré IPOs se hledají na :post: https://www.nasdaq.com/markets/ipos/
Nové akcie bych nekupoval první den, který se prodávají.
S nákupem bych klidně týden počkal, a bude-li akcie drahá s P/E P/B P/S, vůbec bych ji nekupoval.
Je dobré tedy, aby firma dosahovala pozitivní čistý zisk, když se začínají poprvé prodávat její akcie na veřejné burze.
Bohužel, asi žádný podnik s aktuálním IPO nebude při prvním chodu akcií na burzu, hned první rok platit novým akcionářům dividendy. Tedy to bude nuda, jestli bude nová akcie léta v mínus a bez dividend.
:( Já sám asi nikdy nové akcie nekoupím. Raději kupuju 30-200 let staré akcie s dividendou 3%-7%.

Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 28-6-2019 v 11:17


Veliké levné německé IPO dnes - Traton S.E. - náklaďáky, autobusy a užitková vozidla oddělená od VW
https://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/uebersicht.html?I...

Pod německou společnost Traton S.E. oddělenou od koncernu Volkswagen patří MAN, Scania, Neoplan, Caminhoes e Onibus, Užitková vozidla Volkswagen.
Traton SE má 81.000 zaměstnanců, roční tržbu 24 md.€, burzovní hodnotu 13 md.€. Získal dnes z burzy jen 1,5 md.€.
Nevim, zda do toho počítají všechny akcie MAN, když MAN má dosud vlastní akcie za 8 md.€.

Jistě bude ocenění akcie s KGV, KBV, KUV nízké a výnos dividendy uspokojivý, dnes první den na burze nejsou známy.
Jistě řeknete ''Děkuji, nechci.'' Já akcii taky nechci. Mně stačí zcela jeden autokoncern: RollsRoyce-Mini-BMW.

Mně se zdá, že staří šediví lumpi , vlastnící většinu akcií VW a Porsche, zas vymysleli nový trik, jak dostat z burzy 1,5 miliard €, které budou použity na vývoj elektroaut VW. Traton si ty peníze získané dnes z burzy nenechá.
:( Traton S.E. je asi propletenec tak jako u každého českého českého miliardového zločince. Protože firma MAN má i nadále své vlastní akcie za 8 miliard euro. Tak jestli MAN patří ze 100% pod Traton, tak by se akcie MAN měly vyměnit za akcie Tratonu, který by dnes při IPO jen rozmnožil počet akcií o hodnotu 1,5 md.€.
:info: Ale když se BHP skládá z australské a britské akcie, R.D.Shell z britské a holandské akcie, tak se Traton SE může skládat z akcie Traton za 1,5 md.€, akcie MAN za 8 md.€ a nějaké třetí akcie za 3,5 md.€ :info:
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-6-2019 v 11:57


VW je údajně těžký kandidát na přestup do druhé ligy - do MDAXu. Po ziskovém varování Daimleru by to tak byl další neúspěch německé automobilky.
https://www.onvista.de/news/vw-traton-boersengang-bringt-auc...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 17:01


Nikola_Motor_Company.png - 10kB

Snad jednou vznikne IPO od Nikola Motor Company z Phoenix in Arizona.
Trevor Milton zakládající firmu si asi vzal to jméno Nikola od srbského inteligenta Nikola Tesla, když příjmení Tesla už zabral Elon Musk.
Nikola Motor Co. vyrábí menší nákladní auta na vodík spalující články a ta auta ujedou 1.900 km. Pak asi koupí u pumpy nový článek nebo vodíkovou bombu, nebo nasají vodík? Už jsou stovky těch aut od pivovarů a pošt objednány a asi se větší počet těch Nikola aut začne prodávat příští rok.
Jenže ta akcie Nikola, jestli bude za pár let na burze k dostání, bude asi předražená a bez dividendy.
Nikola Motors Co. prý nemá žádné dluhy, a nebere dnes žádné nové objednávky, neboť má práci na budoucích 8 let na objednaných autech za 14 miliard dolarů.
Tedy nic pro nás, kdo koupíme jen desítky let staré dividendové blue chips.
https://de.wikipedia.org/wiki/Nikola_Motor_Company
https://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Motor_Company

Laut dem Artikel von Trucks.com hat Nikola Motor die Aufnahme von Vorbestellungen gestoppt. Demnach beläuft sich das Volumen auf 14 Milliarden Dollar, das Unternehmen sei für acht Jahre ausverkauft und habe keine Schulden.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 7-9-2019 v 20:09


Ve Švýcarsku údajně vytvářejí baterii, která by měla pracovat na velmi nízkém napětí 48 V. Bi-ION kapalina však není vůbec známá, ale domnívám se, že půjde o nějakou sůl, která je za normálních teplot kapalná a měla by přesahovat 5x kapacitu současných li-ION článků. Je nehořlavá a není toxická! Teď jde o to, jestli to je vůbec pravda?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 30-10-2019 v 14:11


IPO Aramco snad v prosinci
Nová nejdrazsí akciová spolecnost sveta.
Saúdskoarabská státní ropná firma Saudi Aramco prý zacne prodávat poprvé v historii své akcie pod pultem pocátkem listopadu a verejne = na burze v prosinci.
Hodnota vsech akcii dohromady muze být 2 biliony dolaru. To je 2x víc nez nejdrazsi spolecnost v USA.
Zatím nevíme, jak bude akcie drahá s P/E, P/B, P/S a zda bude mít dobrý výnos dividendy. Ale s Google snad se najde v prosinci,
jaký byl cistý rocní zisk a trzba a jaký je vlastní kapitál spolecnosti, abychom vypocítali P/E, P/S, P/B a zjistili pomer Cizí Kapitál : Vlastní Kapitál.
A pak by zájemce o akcie musel hledat s Guglem, kolik platí cizinci dan z arabských dividend.
Já si myslím ale, ze nikdo z nás akcie Aramco nekoupí, protoze jejich vlast je "kritiky vrazdící diktatura" tak jak Rusko a Cína. A tyto akcie by koupil jen Kellner a Gladis z investoru ceské národnosti.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 3-11-2020 v 19:02


Čínské regulační orgány pozastavily IPO Ant Group na burze v Shanghai a Honkongu. Mělo jít o historicky největší prodej akcií v hodnotě 37 mld. USD (dosavadní rekord drží saudská Aramco). Na nákup IPO Ant Group se údajně i u nás chystalo dost investorů, kteří chtěli investovat přes Alibabu Group (BABA), která však po pozastavení IPO klesá o cca 8%.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 3-11-2020 v 19:47


Jen ať si ty čínské komunistické akcie rozeberou zadarmo ministři, starostové a funkcionáři strany.
Stejně je to veliký podvod s čínskými akciemi a podvod je i burza Šanghai,
protože v komunismu akcie neexistují. To je jako by mělo NDR a Kuba akcie.
A většina známých čínských akciových společností je registrována na Kajmanových ostrovech,
což je jednak k smíchu a za druhé to 100% potvrzuje, že Alibaba, Tencent a čínské akcie vůbec
jsou veliký podvod.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
eco
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 511
Registrován: 8-11-2020
Bydliště: Mnichov
Offline


[*] Zasláno 9-11-2020 v 21:03


Nekupuji akcie společností, které jsou na akciovém trhu nové. Společnost musí být na burze cenných papírů nejméně deset let. Padesát let nebo sto let je ještě lepší.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Juraj Simon
Junior Member
**




Příspěvků: 2
Registrován: 28-7-2019
Offline


[*] Zasláno 10-12-2020 v 19:58


Niekto názor na Airbnb? Kúpiť alebo nie?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Denny
Junior Member
**




Příspěvků: 53
Registrován: 22-11-2020
Offline


[*] Zasláno 10-12-2020 v 20:34


Citace: Původně zaslal: Juraj Simon  
Niekto názor na Airbnb? Kúpiť alebo nie?


.....dnešní cena je v reálu taková, že je to stejné, jako bych dal prodavačce za rohlík 10 Kč. /no, teď mi došlo, že nevím, kolik dnes opravdu rohlík stojí.... :))

....kapitalizace mimo lidské chápání....

air1.JPG - 37kB
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 11-12-2020 v 15:15


Zprostředkovna noclehu v cizích bytech Airbnb = ABNB je malá firma za 11 miliard dolarů.
Ale akcie je dnes krátkodobě 8x předražená s P/S 23,7 a to dělá nesmyslnou burzovní hodnotu 86 miliard dolarů.
Obchod nezačal hned ráno v New Yorku, ale pár hodin později a velký zájem hloupé mládeže a obchodních automatů způsobil, že zahajovací kurz už byl 112% vysoko a během obchodování burzy pár procent klesl.
Tedy bych nikde nepsal, že akcie první den 112% rostla, ale 2% ztratila
Příští rok bez korona-viru může tržba jen 30% růst a kdyby kurz zůstal stejný, byla by akcie za rok 6x předražená s P/S 17,9.
https://www.morningstar.com/stocks/xnas/abnb/financials
Dnešní burzovní hodnota / tržba 2019 = 86:4,81=P/S 17,9
Dnešní burzovní hodnota / tržba 2020 = 86:3,63=P/S 23,7
https://www.morningstar.com/stocks/xnas/abnb/valuation
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 16-1-2021 v 18:42


Airbnb = ABNB
Tato firma z trhu pravděpodobně již nikdy nezmizí. Je totiž globální/globalistická. Není první, která vznikla jako dítko GS (Goldmann Sachs) a jejich spřátelených bank. Můj osobní názor je, že slouží jen k vysávání hodnot prakticky ze všech států světa. Máme ale vyjímky jako Írán, Kuba, Severní Korea apod. Její praktická činnost spočívá ve vytvoření konkurence místním ubytovacím společnostem a fyzickým osobám. Prostě si z toho trhu, na který USA a City banky nemohly dosáhnout, prostřednictvím Airbnb = ABNB, kterou právě proto založily, ukusují pořádný krajíc. A v podstatě pomalu přebírají majetky (pomocí bakovně úvěrových mechanismů) těch místních, kteří pomalu krachují. Za úplně stejným cílem a s totožnými zakladately již dříve vznikla fa Uber. Tentokrát v oboru taxikářství.A ku podivu v menším měřitku probíhá u restauračních zařizení podobný proces i u nás. Díky corona beeru jsou zavřené hospody. A pokud je neotevřou, tak ty které ještě nezkrachovaly, to čeká v nejbližší buoucnosti. A ejhle, kdo ty majetky zkrachovalých přebírá? Můžete hádat. Je to ten, co již má monopol na výrobu a prodej potravin, na hospodářské využití lesů, cpe se i do zdravotnictví přebiráním a zřizováním center asistované reprodukce. Ano, je to náš známý koncern Agrofert. Hlavní cíl je vygumovat drobné firmičky a živnostníky, aby jsme se v případě potřeby služeb těchto maličkých živnostníčků sešly ne u jejich mnoha dveří, ale u dveří s nápisem Anofert. Jsme v sekci IPO. takže moje zkušenost. Při žádosti o IPO ocení některá z "renomovaných" bank na trh vstupující společnost. Obchodní den vstupu probíhá tak, že velcí investoři (min částka je cca 1/2 mil USD)mají možnost si nakoupit ještě před tím, než se otevře nákupní okno pro investory drobné. Pokud je splečnost atraktivní (neberte fundamentální hledisko, je to věc spíše PR), pak velcí investoři nakoupí za cenu, kteru stanovila banka pro vstup, a malí invesoři začnou později orientačně na dvojnásobku deklarované ceny. Cena ještě může chvíli stoupat, ale ne dlouho. Protože si velcí investři okamžitě začnou vybírat své zisky, tak přetlak prodeje pošle cenu dolů, mnohdy pod cenu stanovonou jako upisovací. To může trva cca 1-3 hodiny. Těm drobným, pokud nakoupili vysoko, zůstane jen možnost si vyšší cenu pro prodej "vysedět". Většinou se to povede a prodávat se může po 1-3 týdnech s cenou dvoj až trojnásobnou, než byla cena upisovací Ale může se stát, že u nezajímavého titulu je dosaženo vhodné prodejní ceny až za velmi dlouhou dobu. Pak již zbývají jen mizerné tituly, které ani po několika letech nedosáhnou znovu upisovací ceny, ale těch nebývá mnoho. Jako příklad můžu uvést DASH, DoorDash Inc nákup za 179USD, upisovací cena 100USD, prodejní cena 197 USD v době nákup 9. 12. 2020 prodej 12. 1. 2021, zisk 10,23%, u jiné firmy s období delším o cca 1 měsíc to bylo 15,67%. Jen mě, prosím, nekamenujte, že jsem zkusil něco jiného. Rád bych se podíval na sraz a jako mrtvola bych si musel objednat chlaďák v dodávce a pivem by jste mě museli polévat.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 16-1-2021 v 19:47


:) Velice drahocenný komentář je to. Jistě si ho všichni moc váží.
Vždyť jeho autor zde publikuje komentář jen jednou za rok.
Tedy na další jeho komentář budeme možná čekat celý rok. :)
To není žert a nesmí to být ani chápáno jako urážka ode mne.
To je opravdu beze srandy moje pochvala, vděčnost a poděkování. :)


____BabisAndrej.JPG - 4kB Na obrázku má pachatel četných zločinů covid 19
Andrej Babiš - král zvířat financuje 1/3 českého zemědělství = roku 2000 :post: http://nr1a.com/tunely.htm
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 17-1-2021 v 02:20


Psal bych častěji, ale ... . Vypadá to blbě, jako výmluva. Ovšem opravdu chodím do práce, mám zdravotní potíže, na krku dvě nemovitosti o které se musím starat. Práci, po zkušenosti se samostatným podnikáním (20 roků jsem byl svým vlastním pánem, až mě dostihl zdravotní stav), opravdu nesnáším a mrzký plat beru jako odměnu za to, že tam musím být těch 8 hod denně. A když se vrátím domů, tak mám akorát chuť nic nedělat. Tak kolem 18-té hodiny si uvědomím, že za dalších cca 11 hodin budu muset zase vstávat do té roboty. A tím okamžikem ztratím úplně chuť něco řešit, o něco se zajímat, něco dělat. Dříve byly alespoň otevřené hospody, takže jsem se pravidelně stavoval po práci na těch 2-6 kuželek. Mezi kamarády, popř jsme se sešli na telefon. Pokecali jsme, vzájemně jsme si pomohli (opravdu se dá v hospodě sehnat ledacos, není to drb, nebo výmluva). To nyní není možné takže o to větší depka. Normální alkoholik (prosím neplést s místním přispěvatelem Holíkem) chlastá třeba doma, když nemůže venku. Ne tak já. Bez kamarádů mně nechutná ani to pivo. A kořalky jsem se doma nedotknul tak rok, možná i více. Ono se totiž nenavštěvujeme ani s rodinou. Už jsem o spoustu příbuzných přišel a ten zbylej brácha to se zdravotním stavem také nemá růžové, takže nechodí ani i ven, když nemusí. Krom toho, jsem na podzim spravoval ve rekonstruovaném RD suterén, vybouchat vodu, plyn, nová elekktrika s ohledem na budoucí FV ohřev TUV, srovnat křivé, prohlé, stropy (i 5cm lepidla v některých místech), uložit krabice, kabely, zaházet díry, udělat špaléty, zaperlinkovat, natáhnout fajnovou, V podstatě sám, bez zedníka, s občasnou pomocí manželky, syna. A ktomu ještě poslouchat, jak to trvá moc dlouho (bodejť by ne, když musím být těch 8 hod v práci). Dalo by se psát ještě dlouho, ale asi to dobře znáte všichni. Bez kamarádů, lyžovačky (některý rok dříve jsem byl i 20 dnů na sněhu), bez pořádné dovolené, bez výletů do přírody, na památky je to děs. A jak se říká: "Každá cigaretka Vám zkrátí život o 5 minut. Ale každá odpracovaná šichta o osm hodin!" Prostě depka, která mě zašlapává do země. A ještě to nejbližší okolí, kdy každý něco chce a stále děláte, co dělat nechcete.. . Ovšem i to přineslo výsledek. 2,5 roků nečinosti na akciových účtech a elhle - Staré fy jako AT+T, některé banky cca 20% mínus, ale Arcelor Mittal +44% a Deutsche Bank kurz z nákupní ceny 6 euro najednou 9,99 euro. A k tomu na jednom účtu 2700 USD a cca 200 euro dividenda, na druhém 3300 USD a 500 euro dividenda. A kdoví, co provedou akcie D Bank (berte se shovívavostí, že nepíši správně tickery a názvy společnosti) po 20. lednu, kdy s největší pravděpodbností skončí Trump v propadlišti dějin a banka si bude chtít vybrat svoji odměnu za to, že se od něj nedávno absolutně odvrátila. Navíc už konečně musím zpracovat pojekt na výměnu el stoupaček včetně elektroinstalace a slp rozvodů s domácím videotelefonem ve společných prostorách pro jeden osmipatrový a pětivchodový panelák a vůbec se mi do toho nechce. Ale zase za to budou chechtáky, mergle, groše, kaša a ty se zase dají vyměnit za lyžovačku, dovolenou, posezení s kamarády a půllitry piva, tedy pokud nám to covidový komando v čele s arcilotrem Babinským (v čase se to příjmení přeměnilo na Babiš) a těmi Mudr dráby dovolí. Tak a teď mám pokoj. 2 příspěvky, 1 za loňský rok a druhý za letošní. :)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 17-1-2021 v 10:55


Sehr nett, Herr Ned.

Zdá se mi, že musíš zcela sám vybavit nový desetipatrový dům elektrickými kabely ve zdi
a zásuvkami v každém bytu. To je ale tragedie.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
ned
Junior Member
**




Příspěvků: 22
Registrován: 1-7-2019
Offline


[*] Zasláno 17-1-2021 v 15:27


Ne, ne, je to jen projekt. Ale i tak je té práce dost.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 2-3-2021 v 05:14


IPO 24.2.2021
Churchill Capital Corp. + Lucid Motors = CCIV
Americký závod Lucid Motors na výrobu drahých elektrických aut se spojil s firmou Churchill Capital Corp. a akcie CCIV se prodávají veřejně od 24.2.2021.
CCIV je ve srovnání s akcií Tesla dosti levná akcie. Ale zatím se najde jen poměr P/B 4.5 a žádné jiné parametry.
Závod zatím nemá tržbu a bude prodávat letos své první auto: Lucid Air za 161.500 US, které ujede na jedno nabití baterií prý 850 km. Brzy pak budou prodávány auta: Air Grand Touring za 131.500 USD, Air Touring za 87.500 USD. Roku 2022 se má začít prodávat auto levnější, Air Pure za 69.900 USD a Lucid Motors bude konkurovat firmě Tesla.
https://www.morningstar.com/stocks/xnys/cciv/valuation
https://finance.yahoo.com/quote/CCIV/key-statistics?p=CCIV
Lucid Motors i Tesle bude ale konkurovat Volkswagen, Ford a jiné závody s auty ještě levnějšími. Tito výrobci však mají asi problém ujeti 300 km na jedno nabití baterií. :( Já nechci těmto akciím dělat reklamu a koupil bych jen akcie BMW. :(

Lucid.png - 10kB Akcie CCIV klesla 24.2.-26.2. ze 64 $ na 30 $
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 19-3-2021 v 09:56


IPO 18.3.2021 NAPA = kalifornské vinařství Duckhorn Portfolio Inc.
Výrobce kvalitního vína = v americkém měřítku, v Napa Valley v Kalifornii severně od města San Francisko,
prodal 18.3.2021 na burze 20 milionů akcií.
Roční tržba je $296.25 mil. za posledních 12 měsíců
Čistý zisk je $48.41 mil. za posledních 12 měsíců
Při kurzu akcie 15 USD se oznamuje burzovní hodnota 1,725 miliard USD, i když vychází 15x20 mil.=300 milionů USD.
:( Morningstar už umí 19.3. vypočítat: při kurzu 17,19 USD je burzovní hodnota 2 miliardy USD, P/B 2.8, P/S 6.4,
P/E 41, tedy akcie je předražená. :(
https://www.morningstar.com/stocks/xnys/napa/quote
https://www.iposcoop.com/ipo/the-duckhorn-portfolio-inc/
https://finance.yahoo.com/quote/NAPA?p=NAPA
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 6-4-2021 v 06:20


IPO 14.4.2021 akcie Coinbase Global Inc. = burza na kryptoměny
:) ''''Je to lakave nakoupit, svest se na vlne hypu a prodat s mensim ziskem'''' napsal Lukáš Peci :)

:( Možné je také při IPO 14.4.2021 akcie Coinbase Global Inc. nakoupit, svést se z kopce dolů kvůli předraženosti a masívním prodejům akcie od zakladatelů firmy a prodat s velikou ztrátou, nebo čekat 10-30 let bez dividendy, jestli se dostane hluboko kleslá akcie za 10 let zas na kurz při IPO.  
Jestli má akcie Coinbase opravdu P/S 104, pak by byl logický propad kurzu na 1/30 = mínus 97%. :(
Jestli měla firma Coinbase vloni tržbu 1,3 miliard dolarů a při IPO bude burzovní hodnota 90 miliard dolarů, vychází P/S 69 a předražení akcie 23x a zdravý pokles akcie na 1/23.

Chart.png - 13kB možný je takový krach předražené akcie
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Wiki
Member
***




Příspěvků: 216
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-4-2021 v 17:53


IPO Coinbase má 14.4. vstoupit na burzu Nasdaq pod symbolem COIN. Vzhledem k tomu, že cena akcie ještě nebyla stanovena nevíme, zda bude takto předražena. Zúčastnit se hodlám pouze jako pozorovatel, průběh obchodování může být zajímavý.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 12-4-2021 v 18:08


P/S 69
Jestli měla firma Coinbase vloni tržbu 1,3 miliard dolarů a při IPO bude burzovní hodnota 90 miliard dolarů,
vychází P/S 69 a předražení akcie 23x a zdravý bude pokles akcie na 1/23.

Však vlády světa by pomalu mohly začít zakazovat kryptoměny. A akcie Coinbase by mohly rychle klesnout na tu logickou 1/23.
Když někdo někde zaplatí obchodníkovi za auto 1 bitcoin a hodnota bitcoinu druhý den klesne 15%, nebude možné nikdy kryptoměny používat jinde než u spekulací. Když nákup auta nebo bytu není možné financovat stabilním zlatem, proč by někdo dovolil financovat nákup auta nebo bytu s volatilními kryptoměnami.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 14-4-2021 v 20:42


Coinbase.png - 15kB

Coinbase jde při IPO z kopce, i když první cenu akcie 381 $ oznamují 52% nad nominální hodnotou 250 $ jako silné plus.
Závěrečný kurz 330 $ je považován za 32% plus, i když akcie silně klesla.
Při zavření burzy Nasdaq je akcie 22x předražená s P/S 66 a začátečníci se letošní rok zajímají asi hlavně o levné akcie s dividendou.
https://www.comdirect.de/inf/aktien/US19260Q1076
https://finance.yahoo.com/quote/COIN/key-statistics

$381 Dollar zustande. Im Handelsverlauf ging es gar bis 429 Dollar
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3581
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 16-6-2021 v 11:48


Dnes IPO v Německu - online obchod s oděvy
ABOUT YOU HOLDING AG = www.aboutyou.de = ISIN DE000A3CNK42
Hlavní burza při dnešním prvním prodeji akcií veřejnosti byla Xetra.
Firma dosáhla silný růst tržby a má na burze hodnotu 3,9 miliard euro.
Při roční tržbě 1,17 euro je akcie mírně předražená = P/S 3,3. Neplatí se dividenda.
Firmu ''About You'' založil 2014 známý zásilkový obchod Otto, Hamburg.
Zboží se zasílá do 18-23 zemí světa a také na Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Rumunsko, Litvu, Lotyšsko, Chorvatsko, Bulharsko, Dánsko, Finsko, Švédsko.
https://de.wikipedia.org/wiki/About_You
https://www.comdirect.de/inf/aktien/DE000A3CNK42

About-You.png - 14kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 52.5% - SQL: 47.5%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: