Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  12    14    16  ..  52
Autor: Předmět: Podniky, akcie, REITs
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-10-2019 v 13:33


Vitusus: v podstatě souhlas, tohle jsme čekali, dluhopis jede dál ve stejných kolejích. Ale přecijen ve skrytu duše člověk doufá, že jednou konečně přijde kvartál, který nastartuje růst (zvedne se i cena té jistiny dluhopisu) tak jak to funguje i u dalších technologických gigantů.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 17-10-2019 v 14:36


Citace: Původně zaslal: kraken  
vrátil jsem se z barcelony a podle demonstrací, které jsem viděl na vlastní oči, soudím, že španělské akcie budou v příštích dnech a týdnech se slevou. .. Na zítra plánují generální stávku, to pro akcionáře není dobré, a asi ani pro euro


Na Euro bude mít větší vliv v následujících měsících jak dopadne vyjednáváni o Brexitu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 17-10-2019 v 19:47


Vitususu, diky za flash inside zalozeny na cislech, asi je tu umis cist nejlepe.

Bychom Ti to vino bez alkoholu nekde meli splasit, na prisi sklep :thumbup:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 17-10-2019 v 19:48


to Kraken: naopak, pro akcionare je to velmi dobre, budeme kupovat se slevou:thumbup:
Takova Ibedrola, ktera mi furt utika...
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-10-2019 v 10:54


to VOSA raději přesunu diskusi z Dividend sem kam patři. AVAST jsem vyhodnotil jako zajímavou akcii (díky za pochvalu), která v krátké době využije Brexitu resp. růstu GBP. Je to stále malá firma a tak jsem na rozpacích, kam ji zařadit. Mezi spekulace, dividendovou či růstovou. Má od každé něco. Proto jsem ji zobl si fakt jen málo a je to má nejmenší expozice. Nicméně udělal přes 9% kapitálového a nepatrně i dividendového (přišla první dividenda) a tak ji chci mít na stálo a zdvojnásobit objem.

AM (Antero Midstream Corporation) je druhá nejmenší má expozice a rovněž dosahuje extrémní kapitálový a divi (tu teprve čekám neboť je před rozhodným dnem). Tam jsem 8% nad nákupkou a roční divi bylo při nákupní ceně 6,91 přes 17%. Tady asi taky posílím pozici. Tento titul taky považuji za mírně spekulativní (bylo již na tomto foru diskutováno - hluboký propad a prodej insideru)

MPC je má třetí nejmenší pozice. Rovněž se na ni dívám opatrně. Ale i ta má potenciál růstu a stát se trvalkou v zahrádkách mnohých investorů


Shrnutím - tyto tři tituly jsem zvolil místo nákupu osvědčeneho jednoho titulu typu MO či T




ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
zanek
Junior Member
**




Příspěvků: 84
Registrován: 27-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-10-2019 v 15:15


Milane s MPC naprosto souhlasim. Ani jsem si nevsiml ze ji mas. Bohuzel kdyz jsem se o ni dovedel asi pred mesicem byla za 52 a nez jsem se rozkoukal tak je na 64.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-10-2019 v 15:41


MPC jsem kupoval za 47,10 a tak jsem spokojený. Stále si myslím, že je vhodné vstupovat do pozice.



ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 18-10-2019 v 18:03


Citace: Původně zaslal: MilanV  
MPC jsem kupoval za 47,10 a tak jsem spokojený. Stále si myslím, že je vhodné vstupovat do pozice.


Gratuluji, budeme tě titulovat "úspěšný spekulant":cool:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-10-2019 v 12:17


Výsledky PG

Procter & Gamble (NYSE:PG): Q1 Non-GAAP EPS of $1.37 beats by $0.13; GAAP EPS of $1.36 beats by $0.12.

Revenue of $17.8B (+6.7% Y/Y) beats by $370M.

Cena letí přes 124USD s PE 24 je oceněná skoro jako technologická firma typu Microsoft,což je směšné.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 22-10-2019 v 13:13


Akcie Procter & Gamble ''''je s PE 24 oceněná skoro jako technologická firma typu Microsoft, což je směšné.''''

Procter & Gamble má P/S 4.4 a P/B 6.4
Microsoft má P/S 8.5 a P/B 10.3


:) Starej se hlavne o pomery P/S a P/B.!
Teprve na 3. míste je dulezitost P/E.
Do P/E nedávej zisk ocekávaný budoucí rok, ani prumerný zisk z minulých 10 let.!
Do P/E patrí jen zisk z minulých 4 kvartálu.
A zde vidíme, jak se lidé podvádí s pomerem P/E.
A tak kvuli té manipulaci v tisku a internetu P/E ignorujeme a staráme se o P/S a P/B.
Nebot jeden rok muze být P/E 1000 nebo negativní, druhý rok P/E 10, tretí rok P/E 50. A tak se na nej muzeme vykaslat. A sledovat jen P/S, P/B a vzdycky chtít výnos dividendy nad 3% pri nákupu akcie. :exclamation:

Skutečný příklad z praxe: Continental má dnes levnou akcii s P/S 0.5, P/B 1.4, dividenda 4.2%.
Včera oznámili, že letos odepíšou miliardy a proto bude čistý zisk negativní, tedy ztráta roku 2019.
Z toho plyne P/E neg. = P/E N.A. = hrozné jako P/E 1000. Přesto je akcie dnes levná s P/S 0.5, P/B 1.4.
Na rok 2020 čekají prolhaní analytici slušný čistý zisk a oznamují nepoužitelné 2020eP/E 9 z dnešního kurzu a zisku příští rok. Jestli však bude čistý zisk 2020 jen nepatrný, opraví se to na 2020eP/E 100.
:(
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-10-2019 v 14:54


Bristol myers squibb se vrací na výsluní, doufám,že se podělí s akcionáří
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 11:53


Mínus 20% dnes dopoledne.
Akcie Nokia klesla nejvíce od roku 1991 poté, co tato finská společnost snížila výhled a pozastavila výplatu dividend. Důvodem jsou výdaje na posílení konkurenceschopnosti, které zabrzdily zisky z mobilních sítí 5G.

Konečně, po dlouhé době zas jedna radostná zpráva z burzy.
Protože tu akcii nemáme, čekáme už léta na bankrot firmy a divíme se všem lidem, kteří akcii koupili.
A dnešní zpráva nás zase k bankrotu přiblíží a potvrdí naše špatné mínění o firmě.

Nokia snížila očekávání zisků a marží pro tento i příští rok a uvedla, že ve třetím a čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2018 nebude vyplácet dividendy. Nokia neočekává oživení svých příjmů až do roku 2021, tedy asi o rok později, než původně odhadovala. Akcie klesly při otevření burzy v Helsinkách o 24 %.

Nokia.png - 15kB

Nok.png - 13kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 14:02


TESLA v premarketu +20%




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
marek99
Newbie
*




Příspěvků: 1
Registrován: 24-10-2019
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 14:35


Aký máte názor na IVZ a AEG ?
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=ivz
http://financials.morningstar.com/ratios/r.html?t=aeg

IVZ v portfoliu už mám o AEG uvažujem. Velkost firiem mi neprekaza +- 10bln USD. Poznam produkty od oboch firiem.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 17:35


Na Invesco Ltd se mi nelíbí, že je to investiční společnost nebo správa jmění nebo finanční služba za pouhých 7 miliard dolarů. Pokud se jedná o takové věci v USA, bral bych ty největší, a sice Wells Fargo banku.

Aegon NV má ošklivý pokles tržby posledních 10 let.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-10-2019 v 17:36


Marku, obě jsou malé firmy. Můžou mít rychlý růst, ale také rychlý propad. Pokud chceš pojišťovnu, tak si kup raději Allianz. Nemá sice tak vysokou dividendu, ale je to výrazně bezpečnější akcie svojí tržní hodnotou a je to 3. nejcennější firma v Německu. Tu IVZ bych nebral, i když má vyšší dividendu. Sám si přece dokážeš sestavit ptf, které ti bude vydělávat slušné cash flow.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-10-2019 v 06:58


Vcera jsem drobne upustil Realty Income a spustil se me nakup JohnsonJohnson, az sem se divil.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-10-2019 v 08:04


Citace: Původně zaslal: arkyn  
Vcera jsem drobne upustil Realty Income a spustil se me nakup JohnsonJohnson, az sem se divil.



arkyne, jen čistě ze zvědavosti, jak toto provádíš technicky, kolik máš zároveň aktivních příkazů a jak dlouho je udržuješ aktivní?




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-10-2019 v 08:31


Citace: Původně zaslal: Vitusus  
Citace: Původně zaslal: arkyn  
Vcera jsem drobne upustil Realty Income a spustil se me nakup JohnsonJohnson, az sem se divil.



arkyne, jen čistě ze zvědavosti, jak toto provádíš technicky, kolik máš zároveň aktivních příkazů a jak dlouho je udržuješ aktivní?


Sleduju denně nejvyší a nejnižší pohyby, a cca 1x za měsíc si dávám do excelu, abych věděl jestli je nějaká příležitost něco nakoupit. Anebo případně co roste tam kde si myslím, že už je to přerostlé.

Obvykle tak nemám spuštěné žádné pokyny na delší období. Vede mě k tomu fakt, že když takový delší pokyn nastavuješ, máš nějaké informace, ale třeba za měsíc když dojde k realizaci jsou jiné informace, a cena se najednou nemusí zdát jako tak výhodná. A je jedno zda jde o prodej nebo nákup.

Takto došlo k tomu, že když včera vyrostlo Realty Income nad 80USD, dividend výnos pod 3,5% tak jsem si řekl že to už je trochu moc, a něco jsem upustil.

Pro mě spíše vyjímečně jsem dal minulý týden pokyn na JNJ s platností cca 14 dní, a s filosofií nakoupit s dividend výnosem 3% a včera k mému překvapení doslo k realizaci.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Vitusus
Member
***




Příspěvků: 133
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-10-2019 v 08:34


Citace: Původně zaslal: arkyn  


Pro mě spíše vyjímečně jsem dal minulý týden pokyn na JNJ s platností cca 14 dní, a s filosofií nakoupit s dividend výnosem 3% a včera k mému překvapení doslo k realizaci.


Tohle dává smysl, JNJ přes 3 % je v podstatě takový malý zázrak :lol:




BBL - @ 36.60 USD_________________OHI - @ 34.00 USD_______________WFC - @ 50.00 USD
CSCO - @ 31.25 USD________________PG - @ 61.30 USD________________WHR - @ 154.75 USD
CVX - @ 93.80 USD_________________PPL - @ 27.75 USD________________WMT - @ 72.96 USD
IBM - @ 131.00 USD_________________SO - @ 49.18 USD________________XOM - @ 54.69 USD
JNJ - @ 58.80 USD__________________T - @ 33.82 USD________________RIO - @ 53.20 USD
JPM - @ 59.00 USD_________________RTX - @ 102.50 USD________________OTIS - @ 0.00 USD
MCD - @ 95.00 USD_________________VZ - @ 47.50 USD________________CARR - @ 0.00 USD
O - @ 57.50 USD________________PFE - @ 35.00 USD________________MMM - @ 159.00 USD
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-10-2019 v 09:37


Citace: Původně zaslal: Vitusus  
Citace: Původně zaslal: arkyn  


Pro mě spíše vyjímečně jsem dal minulý týden pokyn na JNJ s platností cca 14 dní, a s filosofií nakoupit s dividend výnosem 3% a včera k mému překvapení doslo k realizaci.


Tohle dává smysl, JNJ přes 3 % je v podstatě takový malý zázrak :lol:


Přesně s takovou myšlenou jsem ten pokyn dával, že nejspíše nevyjde a spíše z hecu, a o to více jsem byl překvapen když to včera sepnulo.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3584
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 25-10-2019 v 11:41


Tesla je velice zadlužená. Cizí kapitál je 4,8x vyšší než vlastní kapitál. Total liabilities 23,9 : stockholders equity 4,9.
:post: https://finance.yahoo.com/quote/TSLA/balance-sheet?p=TSLA
Z toho plyne vysoké P/B 8,8. A zadlužení se každý rok zvyšuje.
S P/S je akcie dnes levná. Neplatí se dividenda.
A vysoké P/E za pár let může klesnout na přijatelnou hodnotu, jestliže nevznikne přehnaně veliký zájem o akcii.
Já myslím, že vznikne přehnaně veliký zájem o akcii Tesla a tak bude drahá stále s P/E a později drahá i s P/S jen kvůli tomu velikému zájmu o akcii.
Tesla totiž oznámila včera, že otevře obrovský závod v Číně a tam se bude vyrábět obrovské množství elektroaut za 2x nižší cenu než v USA. Když to akcie slyšela, vyskočila včera 17% za den.
Já akcii nekoupím, protože kupuju jen výhodně oceněné akcie s dividendou 3% až 8% a podnik musí být méně zadlužený než Tesla.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-10-2019 v 13:33



Dobré výsledky vystřelily Teslu do čela žebříčku nejhodnotnějších amerických automobilek. Předstihla General Motors

https://byznys.ihned.cz/c1-66666170-tesla-se-stala-nejhodnot...




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Filda1
Junior Member
**




Příspěvků: 20
Registrován: 26-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-10-2019 v 21:25


Ahoj, jaký máte názor na nákup IBM ? Přijde mi za dobrou cenu, slušná divi, ukazatele vypadají taky celkem zajímavě..





IB:BMW, Citibank, Iron Mountain, LyondelBasell, Altria, AT&T, Exxon, Wells Fargo, BHP, Shell, Pepsico, 3M, NRZ, Emerson Electric, WBA, Cisco, McDonald, Microsoft, MGM International, CocaCola. Spekulativně držím Delta Airlines, Royal Cruises, Carnival Cruises.
Degiro: BMW, Sberbank, Iberdola
Fio:Phillip Morris
Používám jednoduché opční strategie naked put a covered call.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
bigusdykus
Member
***


Avatar


Příspěvků: 279
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 28-10-2019 v 21:36


Já se na něj chystám, a k tomu pak asi ještě přiberu Eaton/ABB/Siemens ze segmentu elektro-robotiky.




Prolhaný agent placený od hedgefondu.
ČEZ, AAPL, ABBV, AT&T, CEPU, 3M, GSK, BASF, Allianz, Intel, Lufthansa, Kraft Keinz, RDS-B, BMW, Banco Santander, WBA, JNJ, MCD, BHP/BIL, Cisco, Moneta, Enbridge
Špekulace: ABNB, CRSR
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  12    14    16  ..  52

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 8.8% - SQL: 91.2%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: