Diskusni forum pro akcie a investice diskuse jak investovat do akcii
Diskusní fórum akcie a burza
Nepřihlášen [Přihlásit - Registrovat]
Dolů

Tisková verze  
 Stran:  1  ..  9    11    13  ..  77
Autor: Předmět: Akcie na stálo pro dividendy
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-12-2019 v 13:53


Pinokio, ono to mělo spíše ten význam, že autodíly byly v minulosti drahé.



AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 12-12-2019 v 16:06


U Stanislava je chvályhodné, že zakončil diskusi o jeho rozbitém záchodu.
Toto zde je diskusní fórum pro akcie. To není fórum pro záchody. :(

BMW dováží baterie pro elektroauta od Samsungu z Koreje a současně dováží pro baterie lithium z čínské těžby v Austrálii.
Tak snad se bude vyrábět za pár let dostatek baterií v Německu a nebudou se dovážet od Samsungu.
A australská vláda asi hloupě prodala doly na lithium Číně, nebo jak.
BMW bude dělat za 4 roky asi elektroauta s 25 různými karoseriemi, které mají dnes benzínová BMWs.
Letošní rok si Němci koupili téměř polovinu ze všech aut typu SUV - silná vysoká osobní auta, tedy místo aby se chránilo klíma se slabými auty na baterii, kupují Němci nejsilnější auta na benzín.
Ale nejprve by se měly začít kontrolovat výfuky v rozvojových zemích, především v Indii, kde se v žádném milionovém městě nedá dýchat. Kdo je venku ve smogu déle jak 10 minut, hned padne mrtvý.
BMW prodává dnes už pár typů aut 100% na baterii, také dlouhá hezká auta. Nejen krátké ošklivé auto.

BMW.png - 12kB BMW akcie +21% za 2 měsíce
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 12-12-2019 v 16:12


Citace: Původně zaslal: Ladislav  
U Stanislava je chvályhodné, že zakončil diskusi o jeho rozbitém záchodu.

BMW dováží baterie pro elektroauta od Samsungu z Koreje a současně dováží pro baterie lithium z čínské těžby v Austrálii.
Tak snad se bude vyrábět za pár let dostatek baterií v Německu a nebudou se dovážet od Samsungu.
A australské vláda asi hloupě prodala doly na lithium Číně, nebo jak.
BMW bude dělat za 4 roky asi elektroauta s 25 různými karoseriemi, které mají dnes benzínová BMWs.
Letošní rok si Němci koupili téměř polovinu všech aut typ SUV - silná vysoká osobní auta, tedy místo aby se chránilo klíma se slabými auty na baterii, kupují Němci nejsilnější auta na benzín.
Ale nejprve by se měly začít kontrolovat výfuky v rozvojových zemích, především v Indii, kde se v žádném milionovém městě nedá dýchat. Kdo je venku ve smogu déle jak 10 minut, hned padne mrtvý.
BMW prodává dnes už pár typů aut 100% na baterii, také dlouhá hezká auta. Nejen krátké ošklivé auto.


Docela se divim, ze nemci BMW kupuji, kdyz ma baterku ktera se musi vozit pres pul sveta, coz samo o sobe je neekologicke. Ale asi nemcum nevadi kdyz cudi spaliny nekde na mori, hlavne kdyz ne u nich doma. Tomu se rika eko-pokrytectvi.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
pigzor
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 11-7-2019
Offline


[*] Zasláno 13-12-2019 v 10:54


A kdyz chteji nemci BMW s nedovazenou baterii, maji moznost vyberu?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Stanislav
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 736
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-12-2019 v 12:08


Vietnamská firma VinFast rozjela výrobu automobilů v rekordním čase za pouhých 21 měsíců! Firmu vlastní nejbohatší Vietnamec Pham Nhat Vuong. Do roku 2025 má VinFast vyrábět ročně 500.000 automobilů s elektromotorem. S vietnamskou obchodnickou základnou skoro po celé Evropě se budou všichni evropští výrobci potýkat s dost velkou konkurencí, protože po spotřebním zboží a potravinách nastoupí určitě jako prodejci automobilů s lacinými ekologickými vozy a také skútry. Fabrika stojí v přístavním městě Hai Phong, což dává tušit, že převážná část produkce poputuje do světa. Auta se tak přímo z výrobních linek budou nakládat rovnou na lodě.
https://www.bangkokpost.com/business/1812819/vietnams-riches...




AT&T, Citigroup, British American Tobacco ADR, CenturyLink, PPL, Macy's, RDS.B ADR, WFC
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-12-2019 v 12:16


Citace: Původně zaslal: pigzor  
A kdyz chteji nemci BMW s nedovazenou baterii, maji moznost vyberu?


Ano, mají, muzou si koupit BMW se spalovacim motorem :-) :-) :-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 13-12-2019 v 12:34


Nespěchej, času dost!
Snad bych neměl spěchat s nákupem mojí 26. až 30. akcie, každou za 6.000 euro.
= Bank of Nova Scotia, Enbridge Inc., Mitsubishi Corp., Walgreens Boots Alliance, po velkém krachu levně Microsoft.
Protože kdybych měl brzy uděláno, mohlo by mne napadnout hledat akcii číslo 31.
Kdybych se dožil věku 86 let jako máma, snad by stačilo mít tyto akcie koupeny do 86. roku, každou za 6.000 euro. :punk:
A mezi ty nákupy seknout ještě cestu do Španělska a cestu na Filipíny, nebo každou z nich 2x.
Samé šetření a sbírání akcií, to vede jen k bohatství mých dětí.
Ale já bych si taky měl dopřát do 86. roku ještě pár dalekých výletů, ale bez Ameriky, bez Afriky, bez Austrálie.
Stačí mi jen 2 výlety nad 500 km daleko: Alicante-Benidorm-Altea, Davao-City-Mati-City ng Pilipinas.
Od ledna 2021 snad v Německu bude placen ''základní důchod''-''Grundrente'', který přinese nejnižším důchodům zvýšeni o několik stovek eur měsíčně, jestli to nezkazí příjem z dividend. Snad se dividendy nebudou počítat, nebo důchodce v žádosti o Grundrente = 900 euro :exclamation: jeho dividendy nepřizná.
Zvýšení důchodu o pár stovek euro značně urychlí můj nákup akcií. Protože v srpnu přestal chodit příspěvek na rodiče a od prosince už nechodí příspěvek na děti na moje konto, však na konto Mary Ann.
Nevím, zda příští rok, 2020 zvládnu nákup akcii za 4.000 euro a ještě zakončím rok 2020 bez dluhu na kontě. Ale dluh na kontě 1.000-2.000 € několik let kvůli nákupu dividendových akcií mne nebude bolet. Od roku 2009 kvůli nákupu levných akcií jsem měl konto přetaženo několik let a na počátku, roku 2009 dluh 18.000 euro. Protože přetažení konta u Brokerjetu bylo dovoleno a podloženo mnohem vyšší hodnotou mých akcií na kontě.
Chtěl bych roku 2020 zvýšil vklad 2.000 € na 3.000 € u každé ze 4 akcií: Bank of Nova Scotia, Enbridge Inc., Mitsubishi Corp., Walgreens Boots Alliance.
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Mindoro
Junior Member
**




Příspěvků: 79
Registrován: 6-8-2019
Offline


[*] Zasláno 13-12-2019 v 12:35


Jen tak dále Británie: BT +8,4 %, NGG +8,48%, VODI +2,4%,, BMT +3,13 %, dnes mi poskočilo evropské portfolio o cca 30 000,-, že by tu už úřadoval akciový Ježíšek?
Ladislave neblbni, život máš jen jeden. Je čas sklízet plody tvého dlouholetého snažení a ještě si trochu užívat.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
pigzor
Junior Member
**




Příspěvků: 68
Registrován: 11-7-2019
Offline


[*] Zasláno 13-12-2019 v 12:47


NGG super, mozna to naskocilo z toho, ze pominul strasak znarodnovani?

Jinak ja vcera nevydrzel a zbavil jsem se po 2 letech Micronu - v malym zisku. Blizi se vysledovka, zatim to po ni vzdy sletelo, tak uvidime co ted. Ikdyby to slo nahoru, tak nelituju, uz me to placani nebavilo a radeji preliju do divi titulu.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-12-2019 v 14:28


A co takhle Ladislave, zkusit to znovu - nová žena, nové děti. Život je jen jeden:-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
TomasV
Member
***




Příspěvků: 317
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-12-2019 v 19:39


Mírné navýšení dividendy u Dominion Energy

Dominion Energy (NYSE:D) declares FY20 annual dividend of $3.76/share, payable in 4 quarterly installments of $0.94/share.

The company raised annual dividend by 2.5% to $3.76/share, representing an annual yield of 4.66%.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
arkyn
Member
***




Příspěvků: 276
Registrován: 24-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-12-2019 v 20:04


AT&T (NYSE:T) declares $0.52/share quarterly dividend, 2% increase from prior dividend of $0.51.

The company began retiring shares in Q4 and has entered a $4B accelerated share repurchase program. Through purchases under the ASR, AT&T will retire about 100M shares in Q1 2020.
AT&T says it remains on track to hit its 2019 net debt-to-adjusted EBITDA ratio target in the 2.5x range and expects a leveraged ratio of 2x-2.25x by the end of 2022.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 13-12-2019 v 20:52


cent mladší bratr dolaru, třeba přidají za rok, namlsal jem se na BMY a nyní přichází reál
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 14-12-2019 v 10:45


Don't drink if you drive! :)
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
kraken
Member
***




Příspěvků: 137
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 14-12-2019 v 20:31


otevřu si něco dobrýho, až bude bmy za 80, nebo T za 50,zatím počkám
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 22-12-2019 v 20:29


První moje 2 extrémně předražené akcie Microsoft dosud nemám a lituju, že jsem je nekoupil před týdnem.
Však jestli lidé kupují ty akcie většinou před vánoci, tak asi po vánocích budou prodávat a akcie zas klesne
od 27.12. do 31.12., jak vidíme na grafu akcie Microsoft z roku 2014.
Jak jsem již mockrát napsal, chci ty 2 akcie jen pro statistiku, abych se mohl pochlubit, že mám taky Microsoft.
Jako value investor je koupím ve velkém množství až po velkém krachu, za několik let s P/S pod 3, P/B u 3
a s dividendou nad 3%. Tak jsem zvědav, zda akcie klesne od 27.12. do 31.12. tak jako roku 2014.

MSFTdec2014.png - 15kB akcie Microsoft v prosinci 2014

MSFTdec2019.png - 15kB akcie Microsoft prosinec 2019
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
roberto marconi
Member
***




Příspěvků: 177
Registrován: 15-8-2019
Offline


[*] Zasláno 22-12-2019 v 22:19


Dominion i T-cko dobry, zvyseni je zvyseni, zejmena, kdyz drzime dividend growery dlouho nebo naporad. A divi reinvestujeme :lol:
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 22-12-2019 v 22:44


To bude prča, až Ladislav zjistí, že nejlevnější nákup akcií MSFT už udělal, a všechny další (budou-li nějaké), budou dražší.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
michal.holik
Member
***




Příspěvků: 122
Registrován: 17-7-2019
Offline


[*] Zasláno 23-12-2019 v 19:26


MSFT není extra drahý ale není také levný. Ideální, v posledních týdnech, bylo nakoupit den před ohlášením JEDI contractu. Já nakoupil v den toho oznámení. Nicméně cena je od té doby o 9,5 % nahoře... jo a taky jsem kupoval MSFT loni a aktuálně + 79 %.
Myslím si, že Ladislav bude s MSFT v následujících letech VELMI spokojen a jen těžko bude hledat lepší šanci na příkup. Ale samozřejmě se může stát, že bude nějaký ten velký krach a MSFT zahučí o 20, 30 nebo i více %...




<<< DIVIDENDOVÉ PORTFOLIO /// YOC celého ptf cca 4,5 % /// 1y DGR celého ptf cca 8,5 % >>>
Energy ________________ ---aktuálně nic---
Industrials ___________ MMM, RTX
CyclicalConsGoods _____ MCD
NonCyclicalConsGoods __ PEP, PG
Tobacco _______________ MO, PM
Financials ____________ MA, V
BDCs __________________ MAIN, ARCC, CSWC, GAIN
mREITs ________________ NRZ, ABR
Healthcare ____________ JNJ, PFE, ABBV
Technology ____________ MSFT, CSCO, INTC, AAPL
Telecommunications ____ T
Utilities _____________ NEE, DUK
eREITs ________________ O, OHI, WPC, NNN, STOR, AMT
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-12-2019 v 12:51


'''Microsoft není extra drahý''' napsal Michal H.

Z toho jasně vyplývá, že jsi neměl žádné předražené akcie na kontě v letech 2000-2003,
kašleš na value investing od Grahama,
zajímají tě jen silné akcie, které uplynulý rok nebo 5 let nejvíce rostly,
jsou ti lhostejné dividendy,
u P/S 9 a P/B 11 tě nic nenapadá.
:post: https://finance.yahoo.com/quote/MSFT/key-statistics

Za 5-15 let, po velikém krachu bude akcie Microsoft kleslý na 1/3 pod tím budoucím předchozím maximem všech dob.
Ale ten kurz po velikém krachu v dolíku může být vyšší než ten dnešní kurz. Hlavně bude P/S pod 3 a dividenda nad 3%.
Mě ale nezajímají jména akcií a performance minulý rok, mě zajímají především akcie s vyšším výnosem dividendy než 5%.
SajREIT neberu. Do akcií s dividendou nad 5% dávám o tisíc eur víc než do akcií s dividendou pod 5%.
A tím jsem asi dosáhl 2018 růst peněz z dividend o 15%. A 2019 růst peněz z dividend o 30%.
Zdravé podniky zvyšují dividendy o 10% ročně, já dosáhl ale 2018 růst dividend 15% a 2019 růst dividend 30%.
Nenávidím FAANG akcie, nechci ani jednu. Dávám přednost akciím Allianz, BASF, BMW, Munich Re, jen kvůli dividendám.
Daimler a VW neberu. Akcie Microsoft nepatří do FAANGu. Microsoft koupím levně po krachu za 6.000 € s P/S pod 3.
Nesnažím se dosáhnout lepší performanci portfolia než akciový index.
Akcie nechci nikdy prodat s výdělkem. Já chci jen dividendy jako důchod.

MSFT-crash.png - 17kB
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-12-2019 v 15:05


On Ladislav zapomněl na Stoploss příkazy, které má smysl udržovat 10-15% od měsíčního maxima. Pak jednoduše za rok mohou ochraňovat nerealizovaný zisk po celou dobu při čekání na velký krach. Takže pokud udělá MSFT ročně cca 15% ročně, pak po roce už nemohu se dostat do ztráty. Chce to však disciplínu a neváhat prodat i za cenu, že šlo jen o korekci. Po ní zas neváhat koupit, pokud to nebyla "past na býky"




ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Ladislav
Admin
********


Avatar


Příspěvků: 3585
Registrován: 21-6-2019
Bydliště: Evropa
Offline


[*] Zasláno 24-12-2019 v 15:08


Ty si děláš srandu, že?
Stop loss ani nikdo zde nepoužívá. My nejsme day traders ale ''buy and hold forever.''
Profil uživatele Web uživatele Všechny příspěvky od uživatele
MilanV
Member
***




Příspěvků: 229
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-12-2019 v 17:30


Já se nestydím za to, že něco prodám, pokud to jde dolů či Margin mne donutí dorovnat. Například Boeing je typickým příkladem, kdy to může dobře zafungovat.
Nejsem sám




ptf dle hodnoty
rustove: MA,MSFT,ADBE,NVDA,ABT,ADSK,ATVI,LKQ,HD,UNH,NKE,DHI,BRK-B,ADP,AAPL,ASML,AMAT,FB,RTX,BLK,UNP
na stalo: NRZ,MAIN,ABR,AM,WMB,MO,VET,TABAK,ABBV,SPG,GAIN
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
Pavel
Senior Member
****


Avatar


Příspěvků: 716
Registrován: 21-6-2019
Offline


[*] Zasláno 24-12-2019 v 17:43


Citace: Původně zaslal: MilanV  
Já se nestydím za to, že něco prodám, pokud to jde dolů či Margin mne donutí dorovnat. Například Boeing je typickým příkladem, kdy to může dobře zafungovat.
Nejsem sám


Spekulante:-)
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
zanek
Junior Member
**




Příspěvků: 84
Registrován: 27-6-2019
Offline


[*] Zasláno 25-12-2019 v 09:43


Citace: Původně zaslal: MilanV  
On Ladislav zapomněl na Stoploss příkazy, které má smysl udržovat 10-15% od měsíčního maxima. Pak jednoduše za rok mohou ochraňovat nerealizovaný zisk po celou dobu při čekání na velký krach. Takže pokud udělá MSFT ročně cca 15% ročně, pak po roce už nemohu se dostat do ztráty. Chce to však disciplínu a neváhat prodat i za cenu, že šlo jen o korekci. Po ní zas neváhat koupit, pokud to nebyla "past na býky"


Milane to je zajimava uvaha, pracujes se stop loss i v portfoliu, ktere mas na stalo?
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele
 Stran:  1  ..  9    11    13  ..  77

  Nahoru

Powered by XMB
XMB Forum Software © 2001-2017 The XMB Group
[dotazů: 17] [PHP: 9.7% - SQL: 90.3%]

Při nové registraci přijde e-mail s heslem mezi spam, junk mail. S tímto heslem registraci dokonči, pak heslo změň!

. Když nepřišlo heslo do e-mailu, ani jako spam, hned mi napiš a já registraci zařídím = nr1a@seznam.cz .

. Piš prosím v diskusi celé jméno firmy a ne jen americký symbol akcie, jako nějaký divoký daytrader! .
FACEBOOK česká skupina pro akcie a dividendy     Facebook.com/groups/2660933057270038

US .   Vánoční písničku "Svatá noc" zpívá Anna Prohaska O-holy-night mp3   . D + E

13 hezkých písní z Tahiti v MP3             O Holy Night - Hillsdale College - O holy night             LAUREL a HARDY

DAX 10 dní graf <=> 5 let graf DAX
_________________________________________________________________________________________________

Dow Jones 10 dní <=> 5 let Dow Jones

. Avatar do profilu foto     nr1a.com/AKCIE = akcie Evropa USA Cechy     Radio Tahiti     Gifs         Vánoce     nr1a.com .       Kontakt: nr1a@seznam.cz


Diskusní fórum pro akcie investice fondy diskuse jak investovat ako investovat rozumná inteligentní diskusia pre akcie nr1a Ladislav Konecny nr1a.com odborná diskuze o akciích experti burza gurus diskuzní forum

  Investiční kniha česky ISBN 9788086062334     existuje i anglicky, německy, španělsky
15.1.2023     Akcie a burza – jediná kniha, kterou potřebuješ  
Autor: český value investor Ladislav Konečný narozen 30.3.1954     info v PDF obsah knihy   a   obálka knihy     Test the best from east to west.!
Kniha pro akcie a investice: 280 stran, A4 = 210 x 297 mm, 0.76 kg, asi 24 obrázků, tisíc užitečných informací o investování na burze

Cena knihy > nr1a.com/kniha.html < Knihu objednat prosím e-mailem na > nr1a@seznam.cz

Akcie s potenciálem růstu tento rok

Grafy akcií Portfolio akcií na stálo pro důchod z dividend: AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz,
Pfizer, Procter & Gamble, RTX, Walgreens Boots Alliance, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, Shell, Tesco, Allianz,
BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, AB InBev, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp.,
Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
. český value investor Ladislav Konečný *30.3.1954 value investing + dividendy . . .

Všechny akcie indexu, grafy, fundamenty:   DAX   Dow Jones   Eurostoxx50   FTSE 100   Český index PX

° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° ° °
Youtube kanál       15 let P/S       Grafy známých kryptoměn = neměl jsem nikdy krypto       Finanční karikatury

Předražené akcie = nemám žádnou z nich       Online počítač vnitřní hodnoty akcie = sranda pro děti, nebere ohled na P/B a P/S

!Kupuj jen akcie s těmito parametry!: